Hydraulické brzdy Shimano M485 a nastavemie

25 nepřečtených
  • emmerich79

    Zdravím Vás. Iba nedávno som si kúpil bike s hysraulickými kotúčovkami, čiže nemám s tým nejaké skúsenosti. Možno že som puntičkár a preháňam, ale stále počujem ako mi kotúč na predných brzdách šúcha o platničky aj keď nie veľmi. Je to také slabučké šúchanie, keď koleso voľne roztočím, tak v pohode sa točí a šúchanie nemá na to vplyv. Kotúč je úplne v poriadku bez nejakých deformácií. Známy mi hovoril, že kotúč by sa nemal vôbec ani trošku dotýkať platničiek. Je to pravda? Skúšal som aj koleso centrovať rýchloupinákmi, ale to slabučké šúchanie je tam stále počuť. Dajú sa brzdové platničky nejako nastaviť? Ak áno, tak ako? Díky za pomic.

    0 0
    • Omen  

      necentruje se to rychlo upínákama ale tak že povolíš třmen brzdy a pak zabrzdíš a držíš zabržděno a při tom utáhneš šrouby. A nemělo by to dělat to že se to šoupe o kotouč.

      0 0
    • Blade  

      Skúšal som aj koleso centrovať rýchloupinákmi

      Můžeš postup centrování kotoučů pomocí rychloupínáků nějak blíže popsat? Docela by mě to zajímalo.

      0 0
      • art1  

        jednoduché , tím posouvá kotouč

        0 0
        • Blade  

          Prosím?

          0 0
          • jIrI___  

            To jsou novinky, co? :)

            0 0
          • emmerich79  

            No robil som to tak, že som povolil upinák a centroval som kolesom kotúč ku protiľahlej platničke od platničky, o ktorú kotúč šúchal. Ale od toho som upustil a vyriešil som to nižšie uvedeným spôsobom. OK? :-)

            0 0
            • Blade  

              Takže to chápu tak, že jsi při povolenám RU pohyboval kolem tak, aby jsi kotouč dostal ideálně mezi obě destičky. Ovšem v tom případě různě vychyluješ osu náboje a pak ti nebude kolo sedět přesně v patkách vidlice. Kolo (osa náboje) musí přesně sedět v patkách, utáhneš RU a už na to nesaháš a seřizuješ pouze třmen brzdy (tak, jak píšeš níže). A je dobrý tohle seřizování dělat ve dvou. Jeden sedí na kole a druhý centruje třmen. Sice je možný, že ti kotouč bude dřít, když kolo jenom tak volně roztočíš, ale budeš mít jistotu, že za jízdy bude v ideální poloze.

              0 0
              • art1  

                chápeš do dobře , někdo si raději seřizuje kolo nesmyslně  než aby to dělal tak jak se má

                0 0
                • emmerich79  

                  Pepíček, je jasné že ty všetko vieš.:-)

                  0 0
                  • art1  

                    to rozhodně ,né  , třeba nejsme schopni s kámošem zprovoznit  brzdy Hayes NINE  , pořád je brzda strašně měká . Asi budem muset brzdu rozebrat jestli není špatná páka  

                    0 0
          • art1  

            jednoduchy , myslí to tak ,že pohne kolem doleva nebo do prava a pak utáhne  upínák . Tím pádem i hejbe kotoučem .

            0 0
    • lendl  

      Aby to vobec nesuchalo, tak to vyzaduje dost usilia, takze pokial to nepocujem za jazdy, tak to povazujem za dobre.

      0 0
      • Omen  

        at děláš co děláš sem tam se to stejně ozve. Záleží na nečistotách a tak. Ale je fakt že se mi stalo že jsem po 45km závodě kdy mi to asi 75% cesty drhlo jsem mej v prdeli destičku. Musel jsem jí měnit.

        0 0
        • emmerich79  

          Takže som sa s tým trošku pohral a ešte raz som to riešil povolením šrób brzdy a centroval som to stálym zabrzdením stlačenými páčkami a následne som dotiahol šróby. Tentokrát mi to trvalo trošku dlhšie ako prvý krát, ale aspoň to prinieslo výsledný efekt. Ešte to otestujem pri jazde a hlavne pri prejazde zákrut. Som zvedavý. Díky za rady všetkým.

          0 0
          • Tleskač  

            Budu rád když dáš vědět jak vše dopadlo a zda brzdy dále škrtají. Mne se uspokujivě brzdy seřídit nepodařilo.

            0 0
            • emmerich79  

              Takže ako hovoríš ty, ani ja nie som 100% spokojný. Brzdy je počuť hlavne pri ostrom prejazde zákrut (predné brzdy, zadné sú OK.). Už to nechám asi tak, aj tak to lepšie asi nebude. Kým ojazdím nový bike, možno sa to časom samo zlepší.:-)

              0 0
    • klemi  

      chci se zeptat: jde zvlášť koupit na brzdu shimano M485 odvzdušňovací ventilek? Nebo musím koupit celej třmen?

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.