HT (Norco) + 160mm predni vidle?? je to ok?

35 nepřečtených
  • c0d3r

    ahoj.. co si myslite o HTcku se 160mm vidli?

    jedna se konkretne o Norco BigFoot a k tomu vidlice MZ 66 RV (160mm, 20mm pevna osa, olej/vzduch/p­ruzina)

    to by nemuselo nejak extra trpet hlavku ne? nebo neco jinyho?

    diky za radu kluci

    P.

    0 0
    • madcat  

      Na starších HT FR rámech od Norca (Sasquatch, Rampage atd.) se tyhle vidle objevovaly celkem normálně, takže nepředpokládám, že by to u novějších bylo jinak. Předpokládám teda tak nějak automaticky, ani nevím proč, že ty máš nějakej novější rám, páč ty starší už budou beztak všechny rozlámaný.

      ;)

      0 0
    • Sherwood  

      Myslim ze to vydrzi. Moj kamos ma presne hentu vidlu na LF Dragstar jazdime freeride a drzi :)

      0 0
    • goofy  

      BigFoot mel myslim krapet jinou geosku nez vyzsi ramy (Manik, Rampage, Seskoc), ale vydrzet by to mel. Jinak Manik byl se 150mm vklidu, tech 160mm by taky mohl zkousnout ;o)

      0 0
      • goofy  

        Tak se divam, ze mu zrovna chybi vyztuha u hlavy, ale to se poda :o)

        0 0
    • Kubas.1  

      nejsem zastánce dvoubrejlí a 180mm vidlí na pevňácích, ale těch 150–160mm je imho v klidu…taky sem chtěl na Artura původně pořizovat vyšší vidlu (150), nakonec sem skončil u novýho kola :-)

      0 0
    • c0d3r  

      jeste kluci otazka.. mohli byste tu nastinit vztah mezi velikosti ramu (geometrie je jasna – NorcoBF) a zdvihem na vidli??

      treba na Skovej ram by asi 160 mm zdvih nebyl uplne koser ne?

      takovej Lkovej to sezere mnohem lip si myslim…

      diky za komenty

      0 0
      • Tomcat  

        NE velikostí by se to měnit nemělo SML to je jedno je to o určení vs geometrie.

        HT Norco počítaly s vyšší vidlí byly to pevné FR kola,lávky atd. To že to bude v S-ku z toho nedělá hned rám na menší vidli a dirt použití. Prostě rozměry a úhly a velikost není přímá úměra. Takže Sk-ko může být na 160ku FR a XL klidně jen na 100 a na XC.

        0 0
        • Vilém  

          Clovece ja nevim, ale kdyz to tak ctu, tak mi pripada, ze si slusne protirecis:)

          0 0
          • Tomcat  

            proč myslíš? Možná že sem tradičně zase pomotal čárky a tečky. Ale velikost rámu S…XL neurčuje užití ani vidli.

            0 0
            • Vilém  

              No v tom, ze na zacatku pises, ze u ramu se s velikosti meni akorat napr. delka a vyska, ale zbytek zustava, tzn. pouziti, stejna vyska vidle.

              A na zaver napises, ze Sko muze byt na 160mm vidli, a XL na 100mm vidli. Nebo v tomto pripade jsi myslel rozdilne ramy a ne ramy stejneho modelu akorat jine velikosti?

              0 0
              • c0d3r  

                ja jsem to pochopil tak, jak pravi prvni veta.. ze to je prave uplne jedno.. ze stejne tak na XL muze byt 100 i 180 .. stejne jako na Sku kdyz je 100 tak nevadi tam prasknout 160 ;)

                doufam ze jsem to pochopil dobre

                0 0
                • mr.antik  

                  já teda ten dotaz pochopil, že když mám stejný model rámu ve velikost S a XL na stejné vidli, např. 100mm, tak že skok na 160 se projeví u S a XL trošku jinak. Jsou to jen trojůhelníky, ale počítat se mi to nechce, imho to bude málo.

                  Za mě, šel bych to 160, ale zjistil bych si radši, jestli jde snížit. Kvůli jízdním vlastnostem.

                  0 0
          • c0d3r  

            proc? me to prijde celkem logicky :)

            0 0
        • c0d3r  

          dik.. to rad slysim :-) mam totiz o malicko mensi ram (kolo je hravejsi ve streetu a dirtu.. na FR to sice neni ono, je to trosku vic vratky ale da se to) tak sem rad ze to nehraje roli :)

          0 0
          • goofy  

            Tou novou vidli se polozi hlava, zvetsi rozvor, ale zase se krapet zvedne stred. Kazdopadne by se podle me melo kolo zklidnit

            0 0
            • c0d3r  

              goofy takze rikas ze urcite jit do 160 jo? :)

              0 0
              • goofy  

                Nerikam ze urcite jit, ale myslim si, zeby to ram mel prezit (ikdyz prasknutych BigFootu jsem par zahlidnul). Otazkou spis je, jestli je tahle 66 RV dobra vidle…

                0 0
                • c0d3r  

                  neni?? rozhodne lepsi nez ta seriovka ne? :D

                  0 0
                  • goofy  

                    Spis otazkou je od koho to budes mit za kolik a v jakem stavu :-) Jelikoz je seriovka tusim jenom vazelina, tak to lepsi bude, ale velke zazraky necekej :o) Jo kdyby to byla s RC2 nebo aspon HSCV tlumenim, to by byla jina :o)

                    0 0
                    • c0d3r  

                      mrkni na maila (ten co mas v profilu uvedenej)

                      dikes

                      0 0
      • cat  

        2cm na vidli dela jeden stupen na hlavovym uhlu (doufam, ze se nepletu).

        0 0
    • 120petr  

      Nikdo ti nezaruci, ze ti ram nepraskne (neni na takovej zdvih stavenej+stari) Tady jsem nasel novejsi Bigfoot se 160mm a ten hlavovej uhel neni moc hezkej. Nevim jak by vypadal na tvym ramu, zkusit to muzes. Osobne by mi to za pripadny rupnuti pri dopadu nestalo :)

      0 0
    • Sherwood  

      Alebo tam narvi Santour Duro dvojkorunu 130mm a pohoda ne?

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.