• Macháně

    Ahoj. Podobna vlakna jsou už stara proto sem si dovolil zalozit nove.

    Dotaz zni jednoduse, jake je ted na trhu nejlip osazene HT 29 do 30k? Nechci stavitele, neni cas. Kupoval jste ted nekdo neco podobneho? Co jste vybrali?

    Me se celkem slusne jeví toto Apache Hawk A1 2016

    Prosím poradte, dík.

    0 0
    • novas752  

      Neni to špatný, akorát má mizerný brzdy a osobně bych na kole za 30 viděl radši vidli RockShox nebo Fox

      Nejlíp osazenej je asi tenhle Canyon , dostanes k nemu i primitivni momentovej klic a pumpu na vidlici, ale musis pripocitat jeste cca 1500 za dopravu (kolo se prodava pouze Tovarna>zakaznik, takze odpadaji marze dovozci a prodejci.) Nevyhodou je mizerna moznost vyzkouseni (ofiko jen v ramci mistraku MTB v NMNM, nebo poprosit nejakyho majitele) a delsi cekaci doby.

      Pokud to chces koupit co nejdriv, dobre osazeny kola (s moznosti vymeny neceho jeste pred koupi) maj v Cyklo Nemcik.

      0 0
    • Sindy  

      Axon je dobra vidle a k těm brzdam: jezdil jsem je asi 2,5 roku a dokud jsem nezkusil lepší, tak mi naprosto stačily… (vazim teda asi 70kg) Jen ty ráfky rady praskaj po odvodu. Bral bych radši toho Canyona z odkazu výše, ale tohle není vyloženě špatný.

      0 0
      • Macháně  

        boužel bajk už musí o víkendu hltat první kylaky takze Canour nepripada v uvahu.

        Jeste sem nasel tohodle ghosta kdyz by se tam dal ten epixon tak je to taky za 30k a asi jeste lepsejsi

        0 0
    • ALLforBIKE  

      Kolo neni spatne, ale za 31tis mix Deore/SLX neni nic extra. Axon je dobra vidle, relativne lehka a funkcni. Ja bych ale asi volil jinde. Velmi povedeny je Race One, sice se tu vyroji kupa komentu, ze Recon je tezky a ja nevim co, ale z vlastni zkusenosti muzu rici, ze projevem je mi velmi podobny Rebe, jen je to vidle kolem 2000g. Neokoukany a super kousek je ten Wilier, ale uz je trochu pres limit.

      http://www.wilier.cz/…-rl/d-71363/

      http://www.bezvakolo.cz/…-flashorange

      0 0
      • Smazaný účet  

        Cube má hroznou vidlici. Za 30k už by měla být na kole Reba, XT je zbytečnost.

        0 0
        • ALLforBIKE  

          To by mne tedy zajimalo co je na ni tak hrozneho? To ze na kole ma by Reba v cene kolem 30tis mozna platilo tak min rok, po tom co Sram plosne zdrazil uz to bohuzel platit nebude… navic, mne pripada ze to co stoji Reba urcite neni vyvazeno kvalitou a funkcnosti. Jak jsem psal, Recon je funkcne velmi podobny (samozrejme je tu jine tlumeni, ale i tak) za polovicni cenu.

          0 0
          • Smazaný účet  

            Jenže XT je zbytečné, raději kolo za 30k s Rebou na Deorku. Než Silvera s XT sadou.

            0 0
            • ALLforBIKE  

              Je to vec nazoru, mezi XT a Deore uz je minimalne v razeni a celkove presnosti chodu rozdil podstatny. Kdyby to bylo Deore/SLX budiz.

              0 0
              • Sindy  

                Jenže tam je řazení SLX a hazka XT :D

                0 0
                • ALLforBIKE  

                  Race One i Wilier maji pohon komplet XT

                  0 0
                  • Sindy  

                    Wilier je mimo cenový limit a race one ma (oproti indianovi) hooodne těžkou vidli (axon je při porovnání nabídky na úrovni SIDa a funkčně zaostávat moc nebude…)

                    0 0
                    • ALLforBIKE  

                      Cca 1800g vs cca 2100g ( podotykam, ze obe mam zvazene, u SR existuje nekolik variant kde se vaha trochu lisi)… Rozdil to samo je, ale hoodne to asi neni

                      0 0
                  • novas752  

                    Navíc to má i XT brzdy. Je to věc priorit – Reba + Deore/SLX nebo Recon + XT…

                    0 0
                    • Macháně  

                      stejne sou to hrozny kurvy, vsechno krasny novy XT 2016 a k tomu nechutny plechovy kotouce

                      0 0
                      • novas752  

                        Pořád lepší, než XT řazení a Acera celý brzdy. :) Vyměnit kotouče když nebudou stačit je investice 800–2 000, což neni takovej extrém.

                        0 0
            • nomecz  

              Musim potvrsit ze mezi silverem a rebou neni takovej rozdil v chodu aby to ospravedlnilo jeji cenu a u goldu uz rozdil nepoznas vubec.

              A nove XT 3/2/1×11 ma naprosto paradni a mechanickej presnej chod. Takze za me taky radeji nove XT nez rebu.

              0 0
            •  

              +1 těžkej silver na kolo za 30 nepatří

              0 0
      • kamator  

        O Wilieru také uvažuji. Prosím o názor, na hmotnost kola, přes 12 kg se mi zdá na danou cenovou docela hodně. Čím by se dala hmotnost za rozumný peníz snížit? Díky za názor.

        0 0
        • Macháně  

          Kola, plaste, duse ven, sedlo, sedlovka, predstavec, riditka?

          0 0
          • kamator  

            OK, spíš jsem myslel, jestli není problém v rámu, komponenty se dají postupně obměnit, případně asi začít u kol…

            0 0
            • Macháně  

              na vsem je nejakej gram, i XTckovy brzdy sou „dost“ tezky, na ramu by slo taky 0,8kg dolu kdyz budes mit karbon :)

              0 0
              • kamator  

                Už to řeším asi měsíc, jestli za 35 tkc Al, nebo karbon za cca 45…

                0 0
                • novas752  

                  Záleží jak moc chceš do kola dál investovat. Pokud nechceš, ber hliník s dobrou výbavou. Pokud ano, tak ber uhlí s horší, kterou časem potuníš.

                  0 0
        • novas752  

          Mě to zas tak hrozné nepřijde, ale já jsem zvyklý tahat 13,5kg + batoh. :) Každopádně daleko větší snížení rychlosti udělá odpor plášťů a odpor vzduchu a odlehčit to určitě půjde výměnou plášťů, a „trubek“.

          0 0
      • Macháně  

        ten cube se mi libi, drnčící bovdeny v ramu :D komplet XT i s brzdama, ale ta vidla s rychloupinakem :/

        0 0
    • Johnnyxjr  

      Tady máš slušnej bazarovej kousek

      http://www.cyklobazar.cz/…2015-zanovni

      0 0
    • bimjeam  

      Za 30 tis. by si mohol pohľadať nejaké 100mm HT s vidlicou Recon Gold / Reba vo výbave Deore/SLX

      Kľuky od deore vyššie sú zbytočné, rovnako XT šalter v tejto cenovej relácii.

      Brzdy deore/SLX/XT brzdia takmer rovnako.

      Vyhol by som sa avidom elixir

      Apač z odkazu vyzerá rozumne, teda až na ráfky magic, na tie tu moc chvály nenajdeš, ale tak to nie je taká položka, aby si to nevymenil časom , shimano brzdy low end, ale funkčné

      Axon bez výhrad.

      0 0
    • mikymik  

      Řeším úplně to samé a pár hodin jsem tomu už věnoval :) Ten Focus s 9mm FOX se dá nový asi nejlépe pořídit zde .

      0 0
    • Macháně  

      Tak diky kluci! Nakonec se kupuje Cube RACE ONE 29, bez Vas bych ho asi nenasel!

      0 0
    • Alojz29  

      Ahoj, poprosil bych o nazor jestli se vyplati toto https://sport.bazos.cz/…rat/84404875. Puvodne jsem zvažoval funglofku tak kolem 25tis. Například kellys gate 50 a podobny, ale toto mě zaujalo s tim že by zbylo na nějaký vylepšování…

      Děkuji

      0 0
      • honza1982  

        Mě pod tím linkem vyjely lyže. Tam by to chtělo větší investice, aby z nich bylo kolo :D.

        0 0
        • nitraq  

          Tady inzerát správně – https://sport.bazos.cz/…mpjumper.php.

          Vypadá skutečně nejetě, asi bych řekl, že klidně může být, pokud ti sedí velikost a líbí se.

          0 0
        • Alojz29  

          Aha… Asi chyba při kopírování :-) ale je to níže uvedený odkaz. No měřim nějakých 193cm tak by to sedět mohlo..

          0 0
          • honza1982  

            To je už lepší. Jak řekl nitraq. Je to asi o preferenci. Mě se moc nelíbí vzhled rámu a geometrie. Asi už bych nechtěl přesmykač a našlo by se toho víc. 1000km za 18k není zlé. Možná bych si ale asi našetřil ještě pár tisícovek a nechal postavit něco takového, jak mám v profilu. Bude to nové a hlavně přesně podle tvého gusta.

            0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.