• MilosNovotny

    Ahoj všem, potřeboval bych poradit od profíků, chtěl bych koupit své přítelkyni mtb kolo, aby jezdila semnou, měří 180 cm, zkoušela 29, 27,5 kola velikost rámu jí sedí L. Je mi jedno, zda to bude nový kolo nebo bazar, testovací… Vic jak 22k do něj nechci dát, třeba ji to nechytne. Dnes jsme jeli koupit specialized carve 29 2016 najeto 300 km za 22k a někdo nás předběhl. Prošel jsem pár obchodů (merida, gt, cube, cannondale) dostal jsem tip ještě na Pells Razzer… rozhodujici je cena/výkon… ram klidně pánský. Fakt si vážím každé odpověďi a odkazu. Sorry za překlepy píšu z mobilu. Mějte se fajn.

    0 0
    • Kacko  

      https://www.canyon.com/…3-9-wmn.html

      Sam jsem prituli koupil 5.9 WMN(vel L – meri 176, dlouhe nohy), resil jsem to same co ty a parada. Samotneho me prekvapilo jak skvele se na nem jezdi.

      Platil jsem kartou v pondeli rano a v utery ve 14h ho privezli. Tusim ze do 30dnu ho muzes vratit.

      0 0
    • MilosNovotny  

      Jo, to víte jedna vec jsou komponenty a druhá barva, prý chce něco nenápadného. Pravda je, že ten Cube je hodne výraznej, ale mě se hodně líbil. Každopádně už z by to bylo za 25k a to už je podle mého moc… Červená, modrá, černá jsou ok. Už jsem prošel všechny online bazary a nic mox. Mrzí mě ten Specialized Crave 29 2016 ten měl super geometrii za 22 k to byla pecka… Jen mě někdo přehodil. Jistá je velikost L, která se bude motat na 29 kolech. Kolo snad za ty prašule chvíli vydrží. Jinak jsem z Pardubic a tady jsem prolezl snad všechny obchody. Jen me mrzí, jak jsou prodavači vstřícný… Věnovali se mi dobře, tak dva. Jen neměli nic skladem…všechny kola, co byly dobře osazený za ty prachy byly fuč. Každopádně určitě má tady ještě někdo trumf v rukávu:-) jinak Barbína to není. Co me přijde zajímavý, že v obchodech je vyprodáno a na cestách kolem Pardubic nepotkam nikoho na slušným kole. To mají lidi tak pěkný kola doma schovaný? Canyon by nebyl špatný, ale je to na objednávku z dojčlandu… A to se chce projet nebo alespoň vidět…

      0 0
      • Kysky  

        A co stavba? Za 22k to může být slušný kolo :-)

        0 0
        • pocestny  

          to si taky neprojede

          0 0
          • MilosNovotny  

            To je pravda, ale jde asi víceméně o rám ne? Pokud by se to dalo postavit na libovolném rámu.. seděl ji ten specialized crave, ale klidně vypíšu vše, co jí pasovalo…

            0 0
        • MilosNovotny  

          Kluci jsem ITak a strojař, ale kolo jsem si nikdy nestavěl koupil jsem si Norco a šlape mi doteď… A to mě stálo ve výprodeji 17 klacíků… No nic zpět k tématu, kolik by jste chtěli za složení kola? A co by to mělo za střeva?

          0 0
          • Kysky  

            Jsou tu lidi co se tím zabývají a většinou na tom samým rámu mají nějaký postavený kolo skladem na vyzkoušení. Většinou se to staví na rámu značky MRX.

            Co vím z hlavy tak místní stavaři: Scalsr, Hnoj, Maajkee

            0 0
            • MilosNovotny  

              Super! Jen kontrolní otázka, vyplatí se to? V Chrudimi mi borec říkal, že se to u kola za ± 20 k nevyplatí… Ale láká mě custom kolo… Co značka Pells nebo RB?

              0 0
              • Kysky  

                Právěže u levnýho kola se to vyplatí. Dostaneš o hodně víc muziky než je u sériovýho kola

                0 0
                • MilosNovotny  

                  Tak dikas za radu! Sériovka by byla rychlejší záležitost, ale asi nic neseženu, tak bych do toho i šel.

                  0 0
    • pocestny  

      No, RB za 20 se asi moc nevyplatí stavět… Jak víš, že ji sedne Crave, když vás někdo předběhl? Máš někde možnost koupit levně Crave rám? Jaký „L“ rám na 27.5" ji sedí?! Ty rámy se liší výrobce od výrobce dost výrazně. Na některých „L“ bude při 180cm možná dost natažená.

      Já ti to řeknu jako ajťák ajťákovi: Najdi na gůglu geometrii toho kola, co ji dobře sedělo, a pošli sem link.

      Jinak s lidmi, co staví kola, stačí vyměnit několik emailů, a máš nějaký návrh a kalkulaci. Není na škodu jim napsat míry tvé přítelkyně (90–60–90) a oni ti vyberou ideální velikost rámu, délku představce, klik a řídítek.

      0 0
      • MilosNovotny  

        Rozumím, Crave byl použitý z Opavy, tak jsme ho byli vyzkoušet v Pardubicích v prodejně Specialized. Rozměry přítelkyně určitě pošlu.

        0 0
    • tomas.nov8  

      Co tenhle francouz? http://www.baseshop.cz/…7-lady-2016/ Teď po té slevě už není tak drahej na to jak je osazenej. Sice to neni Rockshox, ale na vzduchu uz to je.

      0 0
    • MilosNovotny  

      Díky všem za rady, tak jsem musel ubrat ze svých požadavků, protože přítelkyně dražší kolo jak 23 000 Kč nechce.. domluvili jsme se, že jí na něj přidám 10 000 Kč a ostatní mi bude splácet:) K věci mám možnost koupit: http://www.merida-bikes.com/…00-4487.html – za 21 500 Kč nové.

      Nebo si objednat: https://www.canyon.com/…-al-4-9.html to vychází s dopravou na: 22.463,91 CZK zdarma k tomu je nářadí, pumpa…

      Rozdíl je ve velikosti kol 27,5 vs. 29 …vidlici atd… přítelkyně má 180 cm ten canyon mají už jen v Mku… tak nevím zda by jí byl…

      Fakt už do toho čučím takovou dobu a nedokážu se rozhýbat…

      PS: nebo dál šetřit a modlit se, že budou mít ještě: https://www.canyon.com/…5-9-wmn.html

      S tím canyonem to je fakt oser, ani ho nikdo neprodává… :))) klidně bych jetýho koupil:)

      Miloš

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.