Horská kola 29" do 15 000 Kč ....Má to vůbec cenu??

247 nepřečtených
  • Strasmen

    Dobrý den, na jaře bych si chtěl koupit nové kolo. Chtěl bych pevné MTB, ale 29". Mám omezené finance do 15 000 Kč všiml jsem si, že za tuto cenu se dá kolo sehnat. Bylo mi řečeno, že kola jsou postavená na nekvalitních komponentech a nemá to cenu. Je to pravda?

    Díky za každou odpověď.

    0 0
    • martin_bakov  

      Ja mam uz 2 roky kolo 29er GF Cobia a kupoval sem se slevou za cca. 18–19 tisic. Doba pokrocila, segment 29er za tu dobu snad trochu zlevnil ale vsechna kola zas zdrazila :) konkretni typ na bajka netusim. Rozhodne bys sehnal z bazaru.

      0 0
    • Azmir  

      Za 15 tis na slušnou 29 rovnou zapomeň, budeš tam mít nefunkční vidli a nahovno kola a kliky a ceké to kolo bude stát za nic, raději pošetři nebo jdi do bazaru, jinak budeš zklamaný.

      0 0
    • alinceb  

      Řešil jsem něco podobného pro známého a nakonec si koupil RockMachine ElNino 29er 2010 – za těch 17500 už byl celkem solidně vybavený, ale těch 15 je fakt docela málo…

      Na 29er to chce aspoň tak 20–22tis.

      0 0
    • tomixx  

      A co tahle 29" ?

      0 0
      • Strasmen  

        Máš s Dextrem nějaké zkušenosti?

        0 0
        • tomixx  

          Bohužel nemám, jen jsem na něj narazil a ty ses po takovém kole ptal, nic víc. Jinak je to na takové to domácí ježdění. Žádný zázrak, vidle nic extra a to ostatní prostě entry level. Ale tvou cenu splňuje. Časem můžeš apgrejdovat.

          0 0
      • Azmir  

        Jak jsem psal výše 15,5kg kolo, s nefunkční vidlicí, nahovno klikách a kolách a pouze aliviu. Přidávám jenom tip: http://www.bike-discount.de/…eam-6–0.html

        0 0
        • MlokCZ  

          V tomhle případě Radon neklapne. Tenhle je už pouze v 16" velikosti a to mu určitě nebude, když psal, že je vyšší.

          0 0
      • Necris  

        Na tom jsem odjezdil sezonu (model 2010). Takže abych byl objektivně subjektivní:

        Mínusy:

        !!!! KLIKY – NEBRAT !!! Prohýbají se jako nic jiného na světě !!!!!!!

        • Strašně těžké. 21" určitě neměla 14,9 KG, musela mít víc.
        • Sedlovka neskutečně vrzala v rychloupínáku. Zkoušel jsem snad všechnoabych to utěsnil a nepomohlo. Opravdu nelidsky.
        • Patka ohlá neustále.
        • Přesmykač na zabití (verze ještě s Altusem, ten byl opravduhrozný).
        • Velká náchylnost na osmu

        Plusy:

        • Dobrá vidlice. Opravdu za ty peníze chodila fajn a povozila mě dobře.V realativním měřítku je velmi dobrá.
        • Dá se pořídit za 13 tisíc bez problémů.
        • Pláště CrossMark.
        • Řidítka a celkově posed. Dal se vykouzlit celkem ležérní posed.
        • Řazení. Sice by to asi měl být standard, ale tohle Shimano opravduřadilo dob­ře.
        0 0
    • Jakobo  

      Hele, prvně napiš kolik měříš, kolik vážíš a kolik jsi toho už najezdil, kde a na čem. A taky co od kola očekáváš, nájezd atd. Protože nic ve zlém, ale to je takový výstřel od boku Chci kolo, chci 29er.

      Až si to ujasníš, tak třeba zjistíš, že ta kombinace už mnohé vylučuje a taky jiní ti budou moci lépe poradit.

      0 0
    • šlapatko  

      Co takhle něco postavit? :-) Směju se, ale mělo by to jít.

      rám Force

      vidla singular

      kola na nábách formula+cannondale

      brzdy bb7+páky fr5

      řazení, přehazovačka alivio, smyk slx

      kliky deore

      kazeta deore

      sedlovka zoom

      řidítka force

      představec zoom

      Jsem na ceně 14250 a chybí pár pičovinek.Scalar by to dokázal poskládat možná i levněji.Neříkám že je to nějaké dělo, ale rozhodně lepší než sériovky v podobné ceně.

      0 0
      • maajkee  

        Tam budeš mít asi největší problém sehnat rám, protože 29" rámy od Force už nějakej ten měsíc nejsou ve velkoobchodě skladem. Těžko říct, jestli nějakej maloobchod nebo e-shop ještě nemá nějakej na skladě.

        A upřímně ten setup co jsi psal za těch 15 tísíc je děsnej :)

        0 0
        • šlapatko  

          Navrhuješ něco lepšího?Design neřeším, řeším jen funkčnost.Samo, nemám žádné slušné zdroje kde nakupovat.

          0 0
          • maajkee  

            Design vem čert, ale funkčně je to na prd, pevná je pro masochisty, ty kola mají dost přes 2 kila a v tomhle rozpočtu se bojím co tam dát vůbec za pláště, nevim proč tam zbytečně cpeš SLX smyk :) Komponenty zoom bych pro těžšího jezdce nedoporučoval a to že jezdec bude těžkej je pravděpodobný, páč je asi dost vysokej co psal, takže takhle ne :)

            Když už tam dávat singular vidlici, tak sehnat teda alespoň taky nějakej ocelovej rám, ať to má trochu kultůru :)

            Na 29ku to chce prostě alespoň těch 20 tisíc aby to trochu za něco stálo.

            0 0
            • tonik666  

              Jenže za ocelovej rám už dáš plno peněz a zase se do 20 tis nevejdeš.

              0 0
            • Polka  

              Tos mu ale moc neodpovedel. Napises ze funkcne naprd, ale doporucis priplatit si, to umi kazdej :) Osobne bych to splacal taky jinak, komponenty zoom vyhodil, nak by to slo, ale za 15 tis. to nikdy nebude good, s tim musi student pocitat.

              0 0
              • maajkee  

                Napises ze funkcne naprd, ale doporucis priplatit si

                No však vždyť to není v rozporu, tak nechápu to ale. Prostě funkčně je to k prdu a za ty prachy to víc funkčnějí prostě nepůjde.

                Zároveň jsem psal

                Na 29ku to chce prostě alespoň těch 20 tisíc aby to trochu za něco stálo.

                0 0
                • Polka  

                  No tak prave hodila by se ta tvoje varianta za 15 tis. kdyz ses tak chytrej, chapes?

                  0 0
                  • maajkee  

                    Spíš je vidět, že ty nechápeš :)

                    Já nikde nepsal, že za 15 tisíc postavím lepší variantu, já psal, že je to setup uplně na hovno a že za takovou cenu prostě lepší nebude, že to chce víc peněz.

                    0 0
                    • Polka  

                      No, je videt, ze zase jen slovickaris. Uz jsem si myslel, ze ses to odnaucil :) Ja jsem nikde nepsal, ze mas napsat LEPSI variantu, ale TVOJI variantu. Napsals „nevim proč tam zbytečně cpeš SLX smyk :) Komponenty zoom bych pro těžšího jezdce nedoporučoval“. Tak me prave zajimala tva varianta. Jeste je na tom neco nesrozumitelnyho?

                      0 0
                      • maajkee  

                        Ne, to nemá cenu a věř že rozhodně neslovíčkařím.

                        Pořád nechápu proč po mě chceš nějakou moji variantu, za 15 tisíc prostě nic kloudnýho dohromady nedám, to je tak složitý pochopit? :)

                        A když už bych skládal takovej levnej k prdu bajk, tak tam dám alespoň pro mě osvědčený komponentny Cannondale, nebo teď mám celkem levnej zdroj FSA. Smyk by bohatě stačil alivko, když už tam cpe ostatní alivko. Alivko 9speed funguje poměrně obstojně, v tom problém na tom bajku není.

                        Hlavní problém jsou kola a vidlice a to se prostě za malej peníz použitelný nedá.

                        Brzdy bych tam klidně prdnul BB5.

                        0 0
                        • Polka  

                          Ty ses nechapavej mezek. Pokud zkritizujes variantu A, tak mas navrhnout variantu B. To se tak vetsinou dela, to neznas? Byva to slusnosti. Pokud variantu B nemas, tak nemas vubec co plivat na variantu A.

                          0 0
                          • maajkee  

                            Jsi normální? :)

                            Prostě radši než variantu A, tak prostě nic. A mimo jiné já jsem variantu B řekl, dát do kola alespoň 20tisíc a šlo by vymyslet slušnej bajk, to je Varianta B.

                            0 0
                            • Polka  

                              Stejnou otazku si kladu presne ja kdyz ctu ty tvy vylevy.

                              Btw. co je na tom kua nenormalniho? Proste si to sijes na miru jak se ti zachce a vykrucovat se umis naramne. Ja ti to ale fakt nesezeru :)

                              0 0
                              • maajkee  

                                Hochu, ty si dej po tlamě :) Jednou za pár let si to po sobě přečti, třeba si řekneš, ježiš, co jsem to psal.

                                Já vůbec nemám potřebu abys mě něco žral, pokud sis všiml, ty jsi ten kdo začal tuhle nesmyslnou diskuzi.

                                Je to jednoduchý, někdo nadhodil bajka za 15 tisíc, když jsme viděl setup, zkonstatoval jsem pravdu, že je to prostě setup na prd a že pokud stavět 29ku tak to chce alespoň 20 tisíc.

                                Popsal jsem i co bude nejvíc na prd na takovýmhle levným bajku. Tečka, to je všechno. Když se mě zakladatel zeptá, co bych mu navrhl za 20 tisíc já, tak se s ním dohodnu a napíšu mu na maila osobní návrh.

                                Ty se prostě jen toužíš hádat a dokázat mi, že jsem debil, když neřeknu co bych postavil za 15 tisíc lepšího, když tohle kritizuju. Já ti ale několikrát řekl, že za tu cenu byxch ani nestavěl a když už, co bych tam alespoň změnil.

                                Tímto s tebou končím a už dál nehodlám toto téma rozpytvávat.

                                0 0
                                • Polka  

                                  :-D Komediant jako vzdy, napred to poseres a pak se to snazis hodit na druhyho :) Varianta za 20tis. neni varianta za 15, takzes to proste vosral, tecka. Ja se s tebou nezacal hadat, me se nelibilo jen jak jsi pohanil variantu A a chtel jsem znat tvy reseni v ramci tech 15 tis, nic vic. Na to jsi nebyl schopen poradne odpovedet, az pak jsi neco napsal, ale mezi tim spousta uplne zbytecnych kecu.

                                  0 0
          • tonik666  

            Kona Unit hotová za necelých 16 000, tady

            Je to sice singlespeed, ale aspoň by se z Strasmena stal pěknej drsňák:)

            0 0
      • scalar  

        Pevná vidlice není pro každého, ale šla by nahradit Suntourem XCR 29, docela funguje. Takže za mně do 15:

        • rám MRX SCUD
        • vidlice Suntour XCR RL
        • sada Deore 3×9, kliky HT II
        • kola Cannonadle/Formula na průmyslech, ráfky Weinmann (polepy Noxon)
        • brzdy např. Avid Juicy 3 nebo Alivio hydrauliky
        • doplňky Cannondale

        Kola nejsou vůbec tak špatná, ve 26" mají 2 kg, v 29" palcích lehce nad 2,1 kg, jsou na průmyslech. Remerxy ve vyšší cenové relaci jsou těžší (Fastdisc, Masterdisc). Jinak už mi na nich 2 měsíce jezdí 120 kg chlapík a v pohodě.

        Otázkou je, jestli trochu peněz nepřidat a jít do Tory.

        0 0
        • maajkee  

          Ty máě nějaký ty rámy Scud v zásobě? Já jsem koukal, že už se dá objednat jen 21"

          0 0
          • scalar  

            Snažím se nabízet věci, co mám k dispozici :-)

            0 0
            • maajkee  

              Mě právě štve, že ten Scud nemám v 19" kde objednat, nedávno zpátky po mě někdo chtěl taky levnou 29ku a Force rámy nejsou a Ten Scud taky ne a 21" byla moc velká. Příští rok si udělám radši rámový zásoby :)

              0 0
        • alinceb  

          Umíš ty kola zaplést třeba s lehčíma ráfkama a drátama? Třeba Remerx 7325 + dráty Ritchey (stříbrné)? Na jakou váhu a cenu by ses dostal?

          0 0
          • maajkee  

            Přeplést to není problém, tady jde o to, že tyhle hotový sety jsou většinou za hodně příznivou cenu. Zapletení z jednotlivých dílů bude dražší + ještě cena za práci.

            0 0
            • alinceb  

              Já myslel, že to scalar plete a nekupuje… jinak vim, že je prodává Cykloglobal…

              0 0
              • maajkee  

                Třeba i něco plete, tyhle kola ale určitě ne :)

                0 0
                • alinceb  

                  Náby stojej 1190K, ráfky by byly za 1250K, dráty + niple tak 900K = 3340K, ale nevim, za kolik to kupujete vy jako OSVČ…

                  P: ráfek 415g + náboj 149g + dráty a niple 352g (32*11?) = 916g

                  Z: ráfek 415g + náboj 369g + dráty a niple 352g (32*11?) = 1136g

                  tj. komplet 2052g a to mi přijde nějak hodně…:) Opravte mi hmotnost a cenu drátů + niplů…:)

                  0 0
                  • maajkee  

                    obyč dt champion má cca 7gramů, to je 64×7 = 448 (cca 500g v 29") + cca 30g všechny alu niple.

                    Tu hmotnost nábojů máš odkud? To mi příjde nějaký podhodnocený.

                    Cena drátů + niplů cca sedí.

                    Ty bys chtěl takový kola zaplést nebo co?

                    0 0
                    • alinceb  

                      Takže když to opravím:

                      P: ráfek 415g + náboj 149g + dráty 224g + niple 30g = 818g

                      Z: ráfek 415g + náboj 369g + dráty 224g + niple 30g = 1038g

                      Tj. komplet 1856g bez pásky za těch 3300K bez práce. Tak to už se fakt vyplatí Cridy…:)

                      0 0
                      • maajkee  

                        Tak zas cridy budou řekl bych míň tuhý, než tenhle 32drátovej záplet, ale rozhodně budou mít větší cool faktor :)

                        0 0
                        • alinceb  

                          To si zas já nemyslim…Cridy sou děsně tuctový a okoukaný…:) A už se nedají sehnat stříbrný…:(

                          0 0
                          • maajkee  

                            Když už bych ale zaplétal tak bych to udělal na Novatec 711/712 + ráfky DT X 470 + dráty DT Comp. Hmotnost cca 1730g, tuhost a odolnost bezvadná, Cenově s prací tak 5500,– Kč

                            0 0
                            • Shooter1  

                              sice na tom nesejde, ale když už se tu honí gramy :-), tak to má asi o 100g víc, mám tyhle náby/ráfky, dráty Race (což je v podstatě stejný jako Comp.), niple alu vpředu, mosaz vzadu a s Notubes páskou mají 1850g

                              0 0
                              • maajkee  

                                A kolik mají pásky? A vážil jsi to bez upínáků? nevim kde by se tam vzalo navrch 120g :)

                                A pokud vím, tak Race dráty jsou obyč nezeslabovaný a jeden bude mít určitě tak alespoň o 2g víc než dt comp, což je hned 64g na drátech.

                                0 0
                                • Shooter1  

                                  jasně, že bez upínáků

                                  ty pásky dají tuším asi 16g

                                  0 0
                                  • maajkee  

                                    No koukám při 64ks maj race 360g, dt swiss 314g – 16g pásky to je hned 62g a byl bys na 1790g.

                                    Pak ještě rozdíl v těch niplých na jednom kole, to je 32×0,8g rozdíl = dalších 25g a jseš na 1765g :)

                                    Takže ta hmotnost toho setu co jsem psal bude opravdu ± těch 1750g což je na 29" kola pořád ještě docela fajn.

                                    0 0
                                    • Shooter1  

                                      ty pásky a niple souhlas…

                                      nechci se přít, dráty samotné jsem nevážil, pouze celá zapletné kola

                                      Sapim Race – píšou „360g (64×260 mm)“ takže souhlas

                                      nicméně na stránkách DT píšou u drátů Competition: „382 g (64 pcs / 264 mm)“

                                      0 0
                                      • Vilém  

                                        Ono by taky nebylo od veci zapocitat, teda kdyz uz to tak pocita, delky dratu pro 29er, coz neni 260mm, ale tak nekde ke 300mm. Pak uz se to dostane na ty hodnoty co uvadis ty.

                                        0 0
                                        • maajkee  

                                          Jo, teď jsem to šel psát, neuvědomil jsem si, že jsou potřeba delší dráty :)

                                          Je to prostě k prdu ty 29ky, všechno je těžší :)

                                          0 0
                                          • roman 3D  

                                            já to říkám furt že těch 27,5 bude akorát a lehčí a 29 pude do kopru:-)

                                            0 0
                                          • Shooter1  

                                            máš recht, těžší ráfky, pláště, dráty, vidlice, rámy a hlavně ty výpočty … :-)

                                            0 0
                              • maajkee  

                                tak ne, race je taky zeslabovanej, ale koukám je asi o gram těžší než sapim papírově :) Takže vlastně předtím jsem to blbě počítal i když bude jen o gram těžší jeden drát tak je to těch 64g na setu.

                                0 0
                      • scalar  

                        Anebo to nechat, jak to je – za 1 650,– váží lehce nad 2 kg, ráfky tam jsou Weinmann K11 (polepy Noxon z nich lehce sundáš). Hmotnost ušetříš jenom na drátech.

                        0 0
                        • alinceb  

                          Ještě to zvážím…ta cena za komplet je hodně lákavá…:)

                          0 0
                          • scalar  

                            Taky si je budu dávat na kolo, za ty prachy…

                            0 0
                            • alinceb  

                              Mně by se ale líbily se stříbrnýma drátama a škrabat barvu dolů fakt nebudu…:)

                              0 0
                              • maajkee  

                                Jsi jeden z mála, většinou stříbrný dráty nikdo nechce, ale kdybys chtěl tak by nebyl problém tyhle kola přeplíst stříbrnýma drátama.

                                0 0
                                • alinceb  

                                  No to už ale pak bude cena zase někde jinde a přeplést si je umim taky…:) Taky mám rád černé dráty, ale mám v hlavě stavbu, na kterou by šly víc stříbrný…:)

                                  0 0
                                  • maajkee  

                                    Když koupíš obyč dráty, tak tě to výjde o max 500Kč dráž. A máš třeba tenzometr? :)

                                    0 0
                                    • alinceb  

                                      Centrování si většinou nechávám udělat v servisu (cca. 200K), jinak mě pletení celkem baví…:)

                                      0 0
                                      • maajkee  

                                        JJ, mě taky baví,něco jako háčkování, pělkně večer u telky :D

                                        Jinak ono v některých servisech na tenzometr prděj a dělaj to od oka, ale většinou to nikdo nemá tak dobře ve voku jako technika a rovnoměrný a správný napnutí drátů je prostě to nejdůležitější.

                                        0 0
                                        • Vilém  

                                          Zabavne, jak tu ze sebe posledni dobou delas odbornika na slovo vzateho a tos pred dvema lety ani pomale nevedel co to je kolo:)

                                          0 0
                                          • maajkee  

                                            Jo máš naprostou pravdu, předtím jsem jezdil asi jen tak 12 let :)

                                            A taky je naprostá pravda, že za poslední 3 roky co jsem se do toho fest opřel jsem taky zažil dost masivní progres. Když se do něčeho dám, tak pak taky pořádně a za poměrně krátkou dobu se v problematice celkem orientuju a každej den se učím něco nového. Stavby kol člověka zkrátka spoustu věcí naučej. Taky je výhoda, že toho spoustu různýho sám na vlastní kůži vyzkouším, vždyť za poslední 3 roky jsem sám jezdil už asi na 10ti různách kolech :)

                                            Postupem času už mám celkem slušně vybavenou dílnu, jel jsem třeba i na kurz zaplétání kol, prostě se snažím nabírat stále nové a nové vědomosti.

                                            Odborník rozhodně nejsem, ani se ho ze sebe nesnažím dělat, je ještě spousta věcí co nevím a neumím, ale hodlám se je v co nejbližší době naučit.

                                            Jestli ti to příjde zábavné, tak prosím, bav se ;)

                                            0 0
                                            • Vilém  

                                              Bavim se dobre, to mas pravdu. Akorat ty tri roky mi nejak nevychazeji, tedy kdyz koukam do historie B-F:)

                                              0 0
                                              • maajkee  

                                                Aha, tak třeba v týhle době už jsem byl určitě dobrej rok rok znovu ve víru kol a už jsem to začal řešit.

                                                Nicméně už i předtím jsem normálně jezdil, spíš cykloturisticky, na bajku, klidně i dálkový trasy a už v tu dobu bylo třeba spoustu věcí si na kole udělat.

                                                Nicméně techniku a komponenty a další věci jsme začal řešit cca v tuto dobu, což je něco přes 2 roky zpět.

                                                A vůbec nevím, proč na tebe reaguju, když ty jsi stejně arogant co mi píše, že je jsem k smíchu a víš vlastně prd co já dělám. Věř, že momentálně už delší dobu žiju jen kolama až, je to někdy na úkor nyní už manželství :)

                                                0 0
                  • šlapatko  

                    Jestli to chápu dobře máš dráty 704g, to je moc.352 má myslím 64kusů a né 32.Možná něco přičíst, váhy bývají v délkách kolem 160mm.AL nipl má 0,30g a stojí cca3kč stříbrný.Mosazný má 1g a stojí 1kč.Dávám mosazné, těch pár g mě nezabije.

                    0 0
        • šlapatko  

          Na tebe jsem čekal.Být zakladatelem vlákna, tak neváhám.Za ty prachy slušný bajk.

          Jak jsem psal výše.Neseženu díly za lepší ceny a jen tak brouzdám po netu.

          Edit: Scalar

          0 0
          • maajkee  

            Až na tu vidlici a kola(ty teda ještě jakžtakž) to je fajn. Vidlice je těžítko a pokud je jezdec těžší tak bude pramálo funkční, to možná radši už tu pevnou, ale pokud má cca 70, 80kg, tak i ta vidlice chodí pěkně.

            0 0
            • šlapatko  

              S vidlicí souhlasím, ale na bajku za 15 bude fajn.Sám bych bral rebu nebo Epicona ikdyš jezdím jen pevné vidlice:-) Kola jsou fajn a nebál bych se jich.

              S lehkými koly mám dlouhodobě problémy.Lehké ráfky pode mnou praskají a momentální výplety AC alphatype 29 jsou tragédie.Výplety jsem několikrát centroval a přední kolo se mi zbortilo v zatáčce.zadní se kroutí jak užovka.

              Za mě záplety kolem 2kg na 29ku budou super.Já se už lehkým vyhýbám.Vážím 90kg.Přední ráfek jsem odrovnal při váze 85kg.V těhotenství jsem nějak přibral:-)

              0 0
              • maajkee  

                Já měl chvíli na Supoj bontragery RXL, 32 drátů, lehce přes 1500g a jelo to krásně, osobně bych s kolama nad 2kg už jezdit snad nedokázal :)

                0 0
                • šlapatko  

                  Jasně jede to, ale kroutí se to jak užovka.Minimálně by to chtělo pevné osy.Najedu li na hranu, celé se to kroutí.

                  0 0
                  • maajkee  

                    No protože 29" kolo se vždycky bude kroutit víc než 26" kolo, proto jsem taky od 29tek ustoupil :)

                    0 0
                    • šlapatko  

                      Já si naopak za 29 stojím a kola 2kg mi vadit nebudou.Na mých 90kg skousnu bajka do 13kg:-)Momentálně jezdím i na zimáku 26, výplety nad 2kg a nevadí mi to.Maj za sebou kolem 30000km.Ráfky alex rims, náby LX a 2mm záplet.tady na fóru se to s váhama moc hrotí.Taky jsem chvílemi podlehl, ale vždy mě to stálo kopec peněz a užitek žádný:-)

                      0 0
                      • Peslezedirou  

                        Zajímavý je jak někteří lidi dospějí k hodně podobnému setupu, když se už n…u na některé komponenty.

                        Rám 29, pevná, odolnější kola, BB7 :-)

                        0 0
                      • maajkee  

                        To já jsem byl vždycky naopak skeptický a říkal si že je jedno jestli jedu na 10 nebo 14kg bajku a jedno to opravdu není, alespoň mně ne :) především hmotnost vidlice a kol dost poznám.

                        Teď jsem přesedlal z 10.9kg HT na 12,45kg fulla a taky jsem to hned poznal, prostě je to takový malinko víc těžkopádný, zase ale to větší pohodlí za to stojí :)

                        0 0
                        • šlapatko  

                          Od kola vyžaduji hlavně spolehlivost a bezůdržbovost­.S koly AC jsem udělal chybu.Dát tam obyč Remerxy s Novatec nábami, udělal bych lépe.Na druhou stranu se mi nechce pod cenou prodávat kola AC.

                          S vahou kol to opravdu nehrotím.Semtam ujedu a vždy něco praskne.Když jsem jezdil občas po závodech, honil jsem gramy více.Nyní na mé toulky přírodou dám přednost výdrži.Nějaká akcelerace mě fakt netankuje:-)

                          Taky docela věřím že 90kg bajker si hravě poradí s kolem 12kg.Tak jako chrt 60kg s 9kg bajkem.Jen to tady nesmím moc psát nebo mě upálíte za kacířství:-)

                          0 0
                          • alinceb  

                            No i s 90kg a 13gk bikem se dá žít…:) Ale stejně chci lehčí…:D

                            0 0
                            • šlapatko  

                              Jasně že se s tím dá žít a ročně nakroutit kopec kilometrů, ale 10kg bajk pojede lépe.To vím taky, ale vždy když lehce zagramařím, tak zapláču.To je můj pohled na věc.

                              Nakonec je to jako vždy o penězích:-) Vzít ninera v carbonu, s pevnou vidlou.K němu kola Crossmax 29.Brzdy R1 + nějakou lehkou bižu, tak mám bajka pod 10kg a vydržel by i těch 90k:-)

                              0 0
                          • Polka  

                            To je naky divny. Ja jezdil ty AC i kdyz jsem vazil 100kg a nic, slouzi uz treti rok a doufam, ze poslouzi pak i na zimaku. Nebyl to jen nakej spatnej kus?

                            0 0
                            • šlapatko  

                              Co já vím, možná špatný ráfek nebo dráty.Každopádně, se ráfek zlomil v díře pro ventilek.Jinak nebyl nijak poškozený.Možná jsem měl reklamovat.Nyní jsem si zapletl na přední kolo obyč author na drátech champion 2mm a výplet je pevnější.Kola si centruju už nějakou dobu a nějaké jsem zapletl.S jinými ráfky nemám problém, až na DT 4,2 a mavic 717.Oba podélně praskly a to hustím max 40 PSI.Obyč ráfky od remerxu, Alex rims drží roky.

                              0 0
    • dalinv  

      to je fak, radši si 2–3 klacky přidej na tvoje vysněné 29 er než jít do něčeho do čeho nechceš..pozdějc toho budeš litovat uvidíš..

      0 0
      • Axl  

        Přesně tak, já jsem taky vybíral bike do 15k a nakonec jsem se přehoup lehce přes 21 :) Můžu ovšem říct, že toho v žádným případě nelituju. Nevyplácí se výběr uspěchat!

        0 0
    • Barberry.pha  

      Na mas neco lehce pres 15 tisic

      http://www.kola-visek.cz/index.php…

      akorat bude asi nevyhoda ty mechanicke kotoucove brzdy.

      0 0
      • šlapatko  

        Brzdy fungovat budou.

        0 0
      • maajkee  

        Za ty prachy myslím celkem fajn a těžko shánět něco lepšího.

        Ty brzdy BB5 nevýhoda rozhodně nebudou, brzděj naprosto OK.

        0 0
      • Polka  

        To je zatim imho nejlepsi tip.

        0 0
      • Barberry.pha  

        Tak osobni zkusenost s nima nemam a pokud rikate ze budou brzdy tak jenom dobre ;)

        co jsem koukal tak maji skladem 19, tak zalezi jak je dotycny velky, pripadne si pockat najaro kdy za 20 tisic maji novy model a bude lepsi vyber velikost.

        Mozna ze tady u toho by se po zeptani dostal i na tech 15 tisic.

        Potrebuji prodat letosni modely a mi osobne u uz slevneho kola, dal prodejce jeste dalsi vyraznou slevu.

        Takze jenom se zeptat :)

        0 0
        • Strasmen  

          Tento tip se mi líbí. Dík. Jinak měřím 185 cm vážím 75 Kg. Škoda, že ten rám 19 bude malý.

          0 0
          • alinceb  

            Nevidím důvod, proč by ti měl být nutně malý. Třeba maajkee má stejnou výšku a jezdí 19ky běžně. Já mám naopak „jen 182“ a jezdim 21ku. Záleží hodně na geometrii a způsobu použití…;)

            0 0
            • maajkee  

              Ty jo, si dokonce pamatuješ moji výšku, to jsem asi dost známá osoba! :D

              Ale jj, je to tak, mám spíš kratší nohy a Gary Fisher(Trek) Cobii jsem taky jezdil v 19", nevim jak tahle mamba ale Cobia byla myslím i dostatečně dlouhá.

              0 0
              • alinceb  

                No někde se to dost podrobně řešilo a pamatuju si, že si o fous vyšší než já a přitom jezdíš menší rám. Ty máš kratší nohy a delší tělo a já to mám naopak – dlouhé nohy a kratší tělo. Proto mi třeba vyhovuje rám, co mám teď (Trek 4500), protože má „turistickou“ čtvercovou geometrii. Nemusím mít tak vysunutou sedlovku a přitom mi není dlouhý…:)

                0 0
          • Vilém  

            To bych nerekl, ze bude maly. Nebylo by od veci jej zkusit, ale pokud nemas nejake extra dlouhe nohy, tak by to melo byt OK.

            0 0
          • Barberry.pha  

            Male ti to urcite nebude, mam 186 a jezdim na 19 ramu Trek Paragon,

            Takze ti to kolo bude akorat, samozrejme je lepsi si to vyzkouset osobne.

            0 0
    • Honzyn  

      Sel bych do Specialized Hardrock 29er.Sice je tezsi,ale Specialized bike neosadi uplnym shitem.Ram je kvalitni a neni mimo na nem dale stavet-dat treba Rebu vidlici,lehci zapletena kola,hydraulicke brzdy.Osazeni Acerou problem neni,ja vozim razeni Acera a osmikolo Sram 850 na karbonovem Superfly.Rozhodne se nenech zmast temi,kdo premlouvaji na 26ku,na parametru 29" bych trval,levnejsi prehazka nebo sedlovka o nicem nerozhoduje.

      0 0
    • doonio  

      Zdarec,

      Za 20k ti nechám mýho SUPA, vel 19", M-29 Air by Milan (1rok ježděná), hydrauliky: Shimano XT, kliky XT, zbytek zánovní deore (původně tam byly taky XT,ale nepoznal jsem rozdíl krom ceny, tak jsem tam ted nasadil Deore).

      A to nejpikantnější: tento rok najeto 0 (sám se za to stydím,ale byl jsem v Anglii a dojel jsem teprve před měsícem)

      Asi nejaktuálnější foto:

      http://www.bike-forum.cz/…l-31254.html

      0 0
      • Strasmen  

        Kolo pěkný, ale 20 papírů nemám.

        0 0
        • maajkee  

          Pokud chceš opravdu 29", ber toho Treka, nic novýho aby to bylo lepší za tuhle cenu rozhodně neseženeš.

          Časem prostě budeš komponenty upgradovat, jak budou peníze a časem z toho uděláš slušnej bajk, pokud tě to fakt chytne.

          0 0
          • Strasmen  

            Jak radil Honzyn tak tenhle Specialized by nemusel být špatný. Co říkáte? http://www.cyklo69.cz/…ite/d-75362/

            0 0
            • alinceb  

              Kromě rámu je to totální lowend od Shimana. Ten Gary je minimálně o třídu vejš…

              0 0
              • maajkee  

                jj a ještě víc lowend vidlice :/

                0 0
                • alinceb  

                  nic horšího už Suntour nedělá, ne? Možná snad ještě XCT…:)

                  0 0
                  • maajkee  

                    No to je stejná verbeš :) Prostě vidlice za 5 stovek, takovej těžkej držák předního kola.

                    0 0
                    • Honzyn  

                      tuto vidlici jsem zkousel v 26 verzi,docela me funkcne prijemne prekvapila,ne­vyhodou je vysoka hmotnost.Treba bych dal misto ni pevnou karbonku nebo ocelovou Niner(koupit z USA,vyjde dost levneji nez pres Ultrasport),nebo Singular.Pripadne dosetril na Recona nebo Rebu.Plusem toho Speslu je ram,plaste,kliky a stred Octalink(ne 4 hran),komponenty Specialized(kva­litou a zivotnosti jina liga nez Bontrager na tom Treku).

                      0 0
                      • Honzyn  

                        V neposledni rade bych vyzdvihl naby Specialized.Jsou to bezproblemove drzaky.Mel jsem Hardrock 26",predni naboj jsem po letech provozu preventivne rozdelal,uvnitr byla cista vazelina!Podobne na silnicce Trek mam zakladni kola z Tarmacu- Spec. naboje/Mavic rafky-3 sezony se na to nemuselo sahnout,naby tikaji jako hodinky(puvodni zadni naba bontrager byla jen za pul sezony na odpis).

                        0 0
            • maajkee  

              Minimálně o třídu horší než ten Trek :(

              0 0
    • Necris  

      V téhle cenové relaci zvaž hlavně fakt, že váha bude strašná. Ten můj Dexter měl vážit 14,9 KG. 21" vážil 16 :D

      0 0
    • Smazaný účet  

      100

      0 0
      • maajkee  

        To se nedělá, lovit posthunty ve vlákně kde nic nepíšeš :)

        0 0
    • BigKarel2  

      Vim že když jsem před časem koukal po 29" tak okolo 15000Kč byly relativně slušně osazený Rock Machine…

      0 0
    • Jakobo  

      Zrejme se uz nesezene, GF Utopia 2010, neco mezi krosem a 29er. Model 2010 mel slusne osazeni az na vidlici, tu bych hned prodal a dal vzduchovou NRX, pak by to byla parada. Myslim jeste v lete jsem kolo videl ve sleve za 13.000 a fakt se mi libilo. Ale 2011 urcite ne.

      0 0
    • Strasmen  

      Našel jsem ještě tuto Meridu http://www.merida-bike.cz/…s-100-d-2012 Ta nevypadá tak zas špatně.

      0 0
      • Azmir  

        to vypadá hodně špatně

        0 0
        • maajkee  

          No copak, ono to kolo nevypadá špatně, ale osazení je strašný, ale z tohodle výrobci žijou, že hodně lidí kupuje hlavně podle vzhledu :)

          I když je pravda, že já třeba cannona kupoval taky páč se mi líbil a osazení nebylo kdovíjaký :)

          On ten vzhled je hodně důležitej pro majitele, v první řade se prostě kolo musí líbit.

          0 0
          • Strasmen  

            Nejde ani tak o to, že se mi líbí, ale podle mě na osazení za 15 000 to není zas tak špatný. Kdybych to měl srovnat s tím Spešlem Hardrock tak to je tak nastejno. Nebo ne?

            0 0
            • maajkee  

              Ne, na tom kole je opravdu všechno špatně a bude mít snad 16 kilo :)

              0 0
              • Azmir  

                a přiznejme si že cena hliníku určitě není 1000kč/kg ;-)

                0 0
            • Honzyn  

              Mne to prijde dobre kolo,v teto cenove relaci.Spesl ma lepsi naboje,ale zase o radu nizsi osazeni,co se tyka pohonu.Hmotnost bude podobna,tipl bych kolem 14kg.

              0 0
              • Evilcleaner  

                tvl na jaké planetě žiješ?:-D

                0 0
                • Honzyn  

                  Na Zemi:-)Jasne,ze je to obyc kolo,ale on jasne psal,ze 15tis. je limit.Ja jsem o nem loni dokonce sam jako o treninkovem kole uvazoval.

                  0 0
          • Azmir  

            Tak zase ten tvůj cannon byl aspoň na deore, dobrém rámu a funkční vidli, narozdíl od tohohle paskvilu. Je pravda že většina lidí co tomu nerozumí přijde do obchodu řekne mám 15k na kolo a dejte mi co máte, prodejce jim dá nějakou mrdku na čem nejvíc trhne a víc se nestará. Ovšem než abych koupil tuhle meridu to raději budu chodit pěšky.

            0 0
            • Strasmen  

              Dobře, dejme tomu, že přijdu za tebou řeknu mám 15 K a chci to nejlepší. Co mi dáš?

              0 0
              • maajkee  

                Já bych ti třeba nabídnul stavbu nějakýho normální 26" MTB, přeci jen tam za ty prachy by se dalo postavit něco funkčního se vzduchovou vidlicí (epiconem) nějakýma hydrama (avid juicy 3) deore sadou a zapletenýma kolama na prům. ložiskách nebo XT nábách.

                ale když chceš zkrátka 29", tak se musíš smířit s tím, že to bude na hovno osazený, bude to těžký a za rok budeš minimálně půlku komponent měnit. Nebo si od někoho půjč a přidej alespoň na 20 tisíc, tam možná už seženeš nějakou trochu použitelnou 29ku.

                0 0
                • Strasmen  

                  Už jednou jsem udělal chybu a koupil levné kolo a na hovno osazené. Do půl roku jsem postupně měnil komponenty. Takže od 29" klidně odstoupím a koupím 26". Mám strop těch 15 K za kolo a chci alespoň to nejlepší. Rozepsal by ses prosím trochu s komponenty co si psal před tím. Dík

                  0 0
                  • Azmir  

                    V tom případě mě udivuješ, už jsi jednou špatně koupil, víš že tedka to bude stát taky za hovno a kdyby ti někdo něco neřekl tak si budeš stát za svým. Nevím jestli si to tu psal ale kolik měříš? Jestli kolem 200cm tak bych pošetřil a koupil 29, jestli do 190 tak bych se smířil s 26, který za 15 tis může být na slušné výbavě.

                    0 0
                    • Strasmen  

                      Měřím do 190 cm. Koukni co jsem našel http://aukro.cz/…5988663.html

                      0 0
                      • maajkee  

                        Ale jo, tohle už se za ty prachy celkem dá a fungovat to bude.

                        Pokud bys chtěl nějakej návrh na toho bika, tak prosím přes mail.

                        0 0
                      • Azmir  

                        doufej že ti k tomu nic nenapíše scalar :DDDDDDDDDDDD

                        0 0
                        • scalar  

                          Já už jsem k tomuto kolu svoje napsal :-)

                          Nicméně může být ještě hůř, tento klenot ze stejné konstrukční kanceláře to ještě předčil, rám za pětikilo osazený sadou XT:

                          http://aukro.cz/…2351544.html

                          0 0
                          • Honzyn  

                            fakt klenot:-))divim se,ze nekdo,kdo je uz takrka rozhodnuty pro 29ku se nakonec snad necha zlakat blystivou sadou XT navesenou na lacinem ramu s tezkou vidlou a jeste k tomu s malymi koly…

                            0 0
                            • Strasmen  

                              To je fakt. Ještě počkám přes zimu a pak koupím toho Spešla. Až odejde vidla tak ju upgrejdnu.

                              0 0
                              • alinceb  

                                Počkej přes zimu;) Akorát před sezónou všichni zdraží a bude to super výhodné a hlavně pro tebe určitě budou mít velikost…:D

                                Radši přes zimu našetři těch 5k a nech si kolo postavit od scalara nebo ob maajkeeho. Na to Spěšlu není špatně jen vidle, ale vidle, kliky, šaltr, řazení, brzdy, kola, bižu…;)

                                0 0
                              • Azmir  

                                Na toho spešla se vyser a rovnou kup něco pořádného!!

                                0 0
                                • Honzyn  

                                  Ja bych nebral Spesla 2012 za 15tis.,kdyz jde koupit 2011 za 12tis. a je to v podstate to stejne kolo,navic 2011 je podle me designove hezci.Saltr Alivio a razeni Acera-nevim proc je to dle nekoho uplne spatne,je to zcela OK,ja bych sice saltr vymenil za verzi Shadow(klidne i Deore),Acera razeni vozim na Superfly,vymenil jsem ho za XTR a jsem spokojenejsi.

                                  0 0
                                  • maajkee  

                                    No asi takhle, dostal ode mě návrh na 29ku (rám SCUD 29), s XCR RL vidlicí (on má 75kg takže chodit bude ideálně), Avid Juicy 3 brzdama, komplet Deore sadou včetně HTII klik, s kolama na prům ložiskách za cca 15 tisíc. Tak uvidíme co si vybere.

                                    0 0
                                    • alinceb  

                                      Vidíš, že to jde, když se chce…;) :D

                                      0 0
                                    • scalar  

                                      Není to náhodou to samé, co jsem mu tady nabízel o pár dnů dřív :-)

                                      Ale ono se nic moc lepšího vymyslet nedá … anebo dá? :-)

                                      0 0
                                      • Azmir  

                                        Teď nastane boj o zákazníka :o))

                                        0 0
                                      • Polka  

                                        Je to to samy. Asi tam budou jiny doplnkovy komponenty, aby nahodou nebyl oznacen za plagiatora :-D

                                        0 0
                                      • maajkee  

                                        Nedá :) Ono jako bohužel na trhu není v této cennové relaci moc na výběr. Ale klidně mu to můžeš postavit Ty, asi bude záležet koho má blíž pro případnej následnej servis :)

                                        0 0
                                  • Bafoon  

                                    na mouše jsi vyměnil XTR za Aceru a jsi spokojenější?! můžeš to nějak rozvést prosím tě?

                                    0 0
                                    • Honzyn  

                                      Napred tam bylo X.0-slozita vymena lanka,pri odrazovani na nerovnem povrchu stale preskakovalo o dva stupne misto o jeden,XTR 970 uz lepsi,ale prijde mi zbytecna moznost odrazovani palcem i ukazovackem i „schopnost“ odradit o vice poloh najednou.Take mam radsi 8sp. nez 9sp.Razeni Acera 3×8speed,typ 360+saltr XTR Shadow+kazeta Sram 850+retez 9sp.+nove bowdeny-dokonale,bikuji 15 let a nic mi nikdy nefachcilo lepe!:-)

                                      0 0
                                • Evilcleaner  

                                  ech, dvanáct tisíc budiž ale to kolo je supersráč. za 15 tisíc se dá postavit rozumná 29, jako tu navrhoval scalar a majkee. tohle je hormada šrotu s hezkou nálepkou.

                                  0 0
                                  • Honzyn  

                                    Supersrac-ale super ram,naboje,plas­te,geometrie.Coz je dle me zaklad.Vidlici nebo cokoliv z pohonu neni problem vymenit.Furt lepsi nez naveset XT na laciny noname ram,navic jeste padaji navrhy na prestavby trekingu nebo crosse na mtb29,coz uz je teda uplne spatne!

                                    0 0
                                    • maajkee  

                                      Můžeš mi vysvětlit co je na tom low-end rámu od spešlu tak super? :)

                                      0 0
                                      • Honzyn  

                                        Vychazim z toho,ze jsem ho mel v 26" verzi,model 2001 nebo 2002,v nepretrzitem tvrdem nasazeni jezdi dodnes,v roce 2004 jsem ho prenechal brachovi.Ten ho komplet prestavil na XT+Bomber vidla.Zasunuta sedlovka a DH trate,dirt park,maratony,bezne XC vyjizdky…Furt je tuhy jak sutr,nejevi znamky opotrebeni,krome skrabancu.Pred­pokladam tedy,ze verze 29" nebude horsi.

                                        0 0
                                    • MlokCZ  

                                      A co je na tom rámu tak super? Geometrie zcela odlišná od 29 Stumpa (podobná geometrie jakou má většina úplně nejlevnějších 29 rámů), samotný rám také nic extra.

                                      Tedy žádný super základ v rámu není.

                                      Co je tak super na těch pláštích? Jsou to levné (dost pod 400Kč/kus se dá sehnat) drátové pláště s tvrdou jednosměsí. Hmotnost na 2" šířku také žádný zázrak (ale na danou cenu pláště celkem ujde). Navíc pláště jsou spotřebák.

                                      Mimochodem ten zmiňovaný Wakan, který je podle tebe úplně špatně by se mi líbil geometrií (jako 29" bike) tedy rozhodně více než ten Hardrock. Tedy až na ten limit šířky zadního pláště kolem 2,1" kvůli kterému bych takovou cestou nešel.

                                      0 0
                                      • Honzyn  

                                        To je jasne a myslim,ze to neni chyba,Hardrock je rekreacni mtb,vhodny pro zacinajici apod.,Stump je zavodni hardtail,tedy delsi posed atd.Spise jsem presvedcen,ze ten ram ma vetsi zivotnost nez ruzne nonamy,ze Specialized je proste"znacka",i kdyz se jedna o zakladni tridu jejich horaku.Ma zkusenost s 26"Hardrockem je toho dukazem.

                                        0 0
                                        • MlokCZ  

                                          A viděl jsi vůbec tu geometrie 29" Hardrocku a Stumpa? Protože kdyby ano, tak bys věděl, že délka těch rámů je ± stejná, tedy o žádném delší posedu na Stumpu vůbec nemůže být řeč:

                                          • 21" velikost oba rámy 640mm, 23" velikost oba rámy 660mm
                                          • 15,5" Hardrock má 574mm, Stump jen 570mm
                                          • 17,5" Hardrock má 591mm, Stump 590mm
                                          • 19" Hardrock má 610mm, Stump 615mm

                                          Ve třech velikost tedy drobné rozdíly, někdy delší ten, někdy ten druhý. Celkově je to ± stejné.

                                          Co je ale zcela odlišné jsou úplně jiné parametry:

                                          • délka zadní stavby Hardrock všechny velikosti 450mm
                                          • délka zadní stavby Stump. všechny velikosti 435mm

                                          Takhle krátkou zadní stavbu levný rám mít nemůže, protože to bez zahnuté sedlové trubky nejde.

                                          U Stumpa se dostali už na tak krátkou zadní stavbu, že pro největší 23" velikost už to může být i pro někoho pomalu málo.

                                          O tu zadní stavbu má Hardroc ve všech velikostech i delší rozvor (když délka horní rámovky je stejná), ten 0,5st. menší hlavový úhel to téměř nezkrátí.

                                          Co se týká životnosti, tak dělat závěry z jednoho kusu (a to ještě 26tky když se tu řeší 29tka) bych si tedy vůbec nedovolil.

                                          Třeba levný těžší hliníkový Hotrock co jsem jezdil jako moje druhé MTB někdy kolem roku 1995 do dnes také stále jezdí a nic mu není. Žádný závěr bych z toho ale nedělal.

                                          0 0
                                          • Polka  

                                            A zase ta zadni stavba. Vyvedu te opet z omylu. Ram Apache Hawk 29 ma zadni stavbu 440mm a nema zahnutou sedlovou trubku a rozhodne se nejedna o drahy ram ;-)

                                            0 0
                                            • scalar  

                                              Taky je tam zadělání na problémy, stačí plášt 2,2" s trochu hrubším vzorkem, trocha bahýnka…

                                              0 0
                                              • Polka  

                                                Sirka stavby v miste konce plaste je 7cm, stejne jako na mym starym supovi. Jezdim rr 2.25 a zadnej problem v beznym provozu. Samozrejme pokud zajedes do totalniho bahna, tak se ti zabahni kazdy kolo.

                                                0 0
                                                • scalar  

                                                  Co má šířka zadní stavby společného s její délkou?

                                                  0 0
                                                  • Polka  

                                                    Aha, ty o koze ja o voze :) No na delku s tim taky nemam problem, pisu o tom i nekde niz. Trochu bahynka to bez problemu snese.

                                                    0 0
                                                  • scalar  

                                                    Ale neřešili jsme Tvého dlouhého Supa, ale krátkého Hawka :-)

                                                    0 0
                                              • Bafoon  

                                                potvrzuju. Dostat na Hawka 2,2 wolverine jde jedině se smykem shimano. Sram se kvůli větší kladce kontaktní s pláštěm. A i tak je se shimanem toho místa hoooodně poskrovnu, jak plášť chytne trošku bordýlek tak to děla efektní zvuk. doprovod. Naštěstí ten rám jezdím skoro vždycky coby silničku :-)

                                                0 0
                                                • Pac029  

                                                  Zkus X.9, to je myslim reseni.

                                                  0 0
                                                  • Bafoon  

                                                    zbytečně drahý smyk, v plánu byla x.5 ted tam slouží slx

                                                    0 0
                                                  • Polka  

                                                    Neni, zrovna jsem to zkousel pro sichr na zivo a je to naprd.

                                                    0 0
                                                  • Polka  

                                                    Tak vsechno je jinak, mel jsem zadni kolo krive :-) Nj, po fetu radsi nic nedelat a nemerit. Takze problem s kladkou neni, je tam tak 5mm. Bohuzel u me je problem jinej, na nejmensi placce je klec presmyku hodne blizko a uz nemuzu vic posouvat stred s klikama na pravou stranu. Uvidim v realu s novyma kolama co tam budou, plaste ale zustanou RR2.25. Kdyztak to nak pozohybam.

                                                    0 0
                                                • Polka  

                                                  To je skoda, zes to nenapsal driv. Sem myslel, ze se resi lanko a na kladku jsem pozapomnel :( To teda udelali pekne blbe kua.

                                                  0 0
                                                • MlokCZ  

                                                  V tvojem profilu je to na té jedné fotce vidět opravdu hezky jak je to kritické (jak přesmyk samotný, tak i lanko).

                                                  0 0
                                                  • MlokCZ  

                                                    A teď jsem to byl změřit na svoje Scala 29 a tam vychází akorát 1,5cm mezera jak mezi pláštěm a přesmykačem, tak mezi pláštěm a lankem (v místě kde je nejblíže).

                                                    0 0
                                                  • maajkee  

                                                    Nejlepší na tom je, že zakladatelovi vlákna už je tohle asi všechno jedno a asi koupí na netu nějakýho bajka co se mu prostě líbil :)

                                                    0 0
                                                  • Polka  

                                                    A to vsechno jen kvuli kratke zadni stavbe. Zlatych 465mm.

                                                    0 0
                                                  • MlokCZ  

                                                    Ne, to jen kvůli tomu, že někdo navrhnul ten rám úplně blbě.

                                                    U Canyonu se jim přesmykač vešel celkem dobře i při 338mm a rovné sedlové trubce. Jenže tam je použit Direct Mount.

                                                    Tady nejlepší foto, co jsem našel, kde je to vidět docela dobře

                                                    http://www.bikerumor.com/…-600×280.jpg

                                                    0 0
                                                  • Polka  

                                                    U zadni stavby stacilo dat 445mm a neni co resit. Honba za co nejkratsi zadni stavbou je fakt psycho.

                                                    0 0
                                            • maajkee  

                                              Ale zase ten Apache má tak kolem dvou kil ne?

                                              0 0
                                              • Polka  

                                                No, ale tady resime zadni stavbu.

                                                0 0
                                                • maajkee  

                                                  Aha, já myslel, že se tady řeší rám, včetně zadní stavby :)

                                                  0 0
                                                  • Polka  

                                                    Ja teda v Mlokove prispevku na ktery jsem reagoval nic o vaze nevidim. Moje reakce byla na „Takhle krátkou zadní stavbu levný rám mít nemůže, protože to bez zahnuté sedlové trubky nejde.“

                                                    0 0
                                                  • maajkee  

                                                    Ty něco někdy piš o slovíčkaření…

                                                    Já prostě k tomu rámu jen napsal, že sice má možná kratší stavbu, ale zase je poměrně těžkej. To je vše. Vlákno je komplexně o tom jakej rám by byl nejlepší, tak z toho nedělej kovbojku, není přeci nutný držet se zuby nehty najednou jen zadní stavby.

                                                    0 0
                                                  • Polka  

                                                    Kde slovickarim? Objasnuji ti jen, na co jsem reagoval, protoze to nedovedes nejak pobrat. To ze ses vyjadril k vaze je super a nikdo ti ten nazor vetsi vaha vs. nizsi cena nebere, jen to jaksi v danou chvili nezapadlo do kontextu, protoze jsme se bavili konkretne a jenom o zadni stavbe.

                                                    0 0
                                                  • maajkee  

                                                    .

                                                    0 0
                                            • MlokCZ  

                                              Taky to přesně podle toho dopadlo, tedy špatně (při těch 450mm to vychází už ok). Minimální rezerva mezi pláštěm a sedlovou trubkou, kde ještě je mezi tím lanko k přesmykači, což je ten problém (samotná sedlová trubka tam má ještě rezervu dostatečnou).

                                              Při stejně dlouhé zadní stavbě (440mm) na Scalu 29 a zahnuté sedlové trubce je to už výrazně lepší, přesto ani tam to není žádný zázrak.

                                              Druhá fotka ze stránek výrobce, první odněkud z webu.

                                              0 0
                                              • maajkee  

                                                No to je sakra na těsno.

                                                0 0
                                                • MlokCZ  

                                                  Jak jsem psal, nemám žádnou extra rezervu ani na Scalu 29, kde je to díky zahnuté sedlové trubce o hodně lepší. Jak to má ten Scale 29 považuju za takové rozumné minimum.

                                                  0 0
                                              • MlokCZ  

                                                Tady pro srovnání jak to vyjde se stejně dlouhou stavbou, ale zahnutou sedlovou trubkou…

                                                0 0
                                                • MlokCZ  

                                                  A Stump. 29 ještě s o 5mm kratší zadní stavbou (335mm), opět to vyšlo celkem ok, když je sedlová trubka zahnutá ještě výrazněji než u Scalu 29.

                                                  0 0
                                                • MlokCZ  

                                                  Nebo pak mít lanko k přesmyku jinudy, třeba elegantně rámem jako to má Grand Canyon 29 (438mm zadní stavba). Tohle u hodně levných rámů ale také k vidění není.

                                                  0 0
                                              • Polka  

                                                Tak samozrejme, ze zahnuta sedlovka je lepsi variantou. Nevidel bych to ale tak cerne. Urcite neni problem lanko, to jde bokem, i kdyz asi bude zalezet na typu smyku. Spis byva trosku problem blizkost smyku k boku plaste, ale ani u RR 2.25 nic hroznyho, jezdim to tak uz dlouho a zadnej problem.

                                                0 0
                                                • maajkee  

                                                  A nemáš ty SUPa?

                                                  0 0
                                                  • Polka  

                                                    To si uz vazne delas prdel :)

                                                    0 0
                                                  • maajkee  

                                                    Proč? Tak bavíme se o Apachoj a ty píšeš že to tak jezdíš dlouho, takže to jsem nějak nepochopil.

                                                    0 0
                                                  • Polka  

                                                    Tak stacilo si precist znovu mou reakci na Mloka kde pisu „Sirka stavby v miste konce plaste je 7cm, stejne jako na mym starym supovi.“ nebo se podivat do meho profilu na kola. Jezdim to tak na supovi a tudiz jsem to hned zmeril na obou ramech a vychazi to ok, teda alespon u me, ze to lanko jde mimo, smyk X9.

                                                    0 0
                                                  • maajkee  

                                                    Aha, netušil jsem, že jsi to viděl na živo na tom apachoj, to potom jo.

                                                    0 0
                                                  • Peslezedirou  

                                                    Takže už máš apače doma?

                                                    0 0
                                                  • Polka  

                                                    Jj. Nakonec to bude normalni letnak a pripadne zas nekdy v budoucnu tento ram hodim na zimaka a zamenim za neco lehciho.

                                                    0 0
                                                  • Peslezedirou  

                                                    A co, jaký máš z toho rámu pocit? Taky o něm uvažuju, nějak si nemůžu na supa zvyknout, na tu bílou :-)

                                                    0 0
                                                  • Polka  

                                                    Ted blbej, tady po tech peripetiich se zadni stavbou, ale bude to v poho. Nemam to zatim cely poskladany.

                                                    0 0
                                                  • šlapatko  

                                                    Vy tu zadní stavbu nějak řešíte:-) Pod 190cm se to stratí:-)

                                                    0 0
                                                  • Polka  

                                                    To pis jinejm, ja to rikam od zacatku. Akorat ted teda clovek musi davat bacha, aby nekoupil kolo/ram s moc kratkou kvuli mistu nebo kdyz uz, tak se zohlou sedlovou trubkou.

                                                    0 0
                          • martin_bakov  

                            :)

                            0 0
                  • Hanz.Ch  

                    Zdarec…a nechceš něco z těch mích dílů,co prodávám?

                    Ghost…

                    0 0
                • DaSnail  

                  takže 29ka se vzduchovou vidlicí (epiconem) nějakýma hydrama (avid juicy 3) deore sadou a zapletenýma kolama na prům. ložiskách nebo XT nábách bude o 20.000 drahšia jak rovnako osadená 26ka? to sa mi moc nezdá.

                  0 0
    • martin_bakov  

      by me zajimalo co si vybral

      0 0
      • Strasmen  

        Nic jsem si z uvedených kol nevybral nejlepší bude si kolo poskládat. Za tu cenu mě Maajkee udělal velmi dobrý návrh.

        0 0
    • alinceb  

      Co třeba Wakan ?

      0 0
      • maajkee  

        On chtěl 29ku a né cross :) A jinak dát tam XT přehazku a takovouhle jebku vidlici s kotoučema, to je fakt zvěrstvo :)

        0 0
        • alinceb  

          Wakan je víceméně 29er – jdou tam i široké gumy a vidle by imho těch 75 kg přežila i s kotoučema…;)

          0 0
          • scalar  

            Sorry, ale to je blbost, rám z Wakanu se sice dá použít ke stavbě něčeho, co vypadá trochu jako 29er, ale u těchto kol hodně záleží na geometrii, tady je pořád jenom pár výrobců, kteří se tomuto typu kol věnují delší dobu a mají to zvládnuté.

            Co se týká vidlice NCX, uvědom si, že 29er kolo je určené do terénu (k ježdění), a tady kombinace 63 mm zdvih, 28 mm vnitřní nohy nemá co dělat.

            0 0
    • Hroch obojzhivelnyj  

      Za 15 to neni, spis za 21, ale nove Radony 29 vypadaj zajimave.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.