• Kubiczech

    Co je spravne? Kdo vi, odpovi. Ja mam jasno! (o:

    Kdo nechce, sup s timto do blokovanych, ale myslim, ze je dobre cas od casu udelat mensi osvetu.

    Anketa: Hold nebo holt?

    4x
    5%
    80x
    95%
    0 0
    • Seadat  

      Hold – vzdat nekomu hold    (angl. blokovat, zablokovat)

      Holt – nespisovne „tedy, (tak tedy)“

      0 0
      • Lišák  

        Vysvětleno naprosto přesně.

        0 0
        • v POHODÌ klokan  

          Taky naprosto souhlasím. Docela se ale divím, kolik lidí to používá špatně. A bohužel se to netýká jen těchto slov :(

          0 0
          • pepino  

            Nebo „kdyby jste“ atd, je to i na úředních lejstrech.

            0 0
    • v POHODÌ klokan  

      PS: Hlasoval jsem pro častější použití slova (alespoň zde na fóru), které znamená něco jako „tedy“ nebo „bohužel“.

      0 0
    • Kubiczech  

      Nejsem sice „jazykoz­pytecjakpes“, ale myslim, ze je treba vytahnout tohle vlakno vys…

      0 0
      • hribik A1  

        naco?

        0 0
        • Kubiczech  

          To se ptas zrovna ty, ktery prispivas v kazdem vlakne minimalne trikrat? Pokud je i ctes, tak bys mel vedet proc. Pokud rad ctes prispevky plne „hold“, tak si tenhle muj vytvor hod do blokovanych.

          0 0
          • hribik A1  

            ja si bezne nevsimam ani vacsich prasopisnych chyb a ostatnych estetickych zbytocnosti. ked pochopim, co svojim prispevkom chcel autor povedat, tak sa o take detaily nezaujimam. uz sa mi viackrat stalo, ze som si prasopisnych chyb dokonca vsimol az vtedy, ked na ne niekto upozornil (plati aj o slovenskych clankoch a diskusiach)

             
            0 0
            • obda  

              Pro člověka, který pravopis umí, je utrpení při čtení příspěvku plného chyb srovnatelné s utrpením člověka s absolutním sluchem, když naslouchá falešnému zpěvu.

              0 0
    • treatt  

      Chybi jeste lidova verze „halt“ :)

      0 0
    • Blade  

      Správně není ani jedno, každý znamená něco jinýho…

      0 0
    • mountaineer  

      Spravně je hold-držet a holt je lesník,neboli náš oblíbený lesák:o))

      0 0
      • Tom New  

        skvělé!

        ano, tak se to musí měřit :)

        jen je nevýhodou, že holt není nic v jazyce, kterým je z většiny internet psanej :(

        0 0
    • Kubiczech  

      „Jestly“ to jeste nekomu pomuze…

      0 0
      • zichis  

        me ani moc ne. Ptz uz mam jasno: U zenskejch je to potreba, zatimco chlap by pak vypadal blbe.

        0 0
    • Kubiczech  

      .

      0 0
    • Martin  

      áááá nahoru. divím se, že to některý baví pořád takhle prasit češtinu :-)

      0 0
    • Luka  

      taky se skvěle prasí slovíčko „Kór“ (příklad: „Nechce se mi ven, kór když leje“)

      Viděla jsem borce používat nejen verzi kort, ale i kord. :D A co je vlastně správně?

      Ani Kor ani Holt neni v pravidlech pravopisu :)

      0 0
      • Martin  

        kord je bodná zbraň nebo takový to tamto v plášti :-)

        0 0
      • rš2  

        No ono záleží asi i odkud kdo je…třeba u nás na západě slovo kór není nic, neexistuje…používá se nespisovný kort (samozřejmě kord je bodná zbraň), vlastně jsem se s používáním kór nesetkal nikde v republice po známých a spolupracovnících, když už tak všude kort :-)

        0 0
        • Smazaný účet  

          Tak buď to mam od taťky z hradecka, nebo druhý půlky rodiny ze severních čech, ale kór je běžný slovo. Dokonce mi ho nabízí slovník v mobilu. :-) Kort nezná.

          0 0
    • Kubiczech  

      Jako když hrách na stěnu házím…

      0 0
    • Kubiczech  

      Hold to musím zase po letech vytáhnout. (:

      0 0
      • Tomahomo  

        Tak ti nevím, děláš si kozy, nebo jsi za ty roky ještě nepochopil významový rozfíl těch slov?

        0 0
    • pepino  

      Správně je obojí, záleží, v jaké souvislosti. Co je tam dál, aby jste, to jde vidět?

      0 0
    • mandak  

      Mně zase rve uši, když někdo používá slovo nejoptimalnejsi :)

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.