• Zmrzla81

    Ahoj, rád bych znal názory zkušenějších a nejlépe výškově a váhově podobných bikerů na koupi nového horského kola.

    Já: 197cm, 116kg, cena do 35 max 40 tisíc, ale raději 35…

    Vybral jsem si Meridu Big nine 800 matt black 2017, nicméně už ji nikde ve velikosti 23 nemají.....

    Bylo mi nabízeno ISSUE nebo XT od Meridy, ale za ty peníze bych chtěl ať se mi kolo líbí i designem…

    Černá barva řízlá s ostře zelenou není to na co bych chtěl koukat každou chvilku…

    Pak se mi docela líbí Pells Razer 9, ale ne tolik jako Big nine 800…

    Budu rád za každé Vasš doporučení, určitš jsem neshlédl všechna kola a ani neznám tolik značek.

    Díky. Zmrzla

    0 0
    • kapo22  

      Ahoj,

      řeším teď podobný problém. U nás vysokých chlapáků (198cm, 105kg) je těžké sehnat rozumné kolo normálně, natož tak v nějakých výprodejích. Na ty Meridy jsem taky koukal a líbil se mi i Trek SuperFly6. Ale zatím mám v hledáčku RB CRR. Velikosti mají vždycky, komponenty si vybereš podle potřeby a barvu podle vkusu. Jenom nedostaneš žádnou slevu a vždycky kupuješ „za plnou“ :)

      0 0
    • Rogosek  

      Tak si nekupuj tak obří rám a hned se ti obzory rozšíří. 23" navíc vypadá dost hororově, to radši sedlovku do nebe.-)

      0 0
    • Evilcleaner  

      pokud nemáš atypicky ke své postavě dlouhé nohy, tak bude stačit nějaký dlouhý rám vel. 22 nebo 21, těch je docela dost. zmíněné rb je ideální adept, kromě oficiální sestavy se dá i nechat postavit za bud méně peněz nebo v lepší výbavě.

      0 0
      • maajkee  

        Už jsem myslel, že napíšeš že se dá postavit za buď méně peněz nebo více peněz :)

        0 0
    • Zmrzla81  

      Tak to RB se mi nelíbí už tou cenovkou a vidlicí Suntour…

      0 0
      • Evilcleaner  

        tak rámů na jakých se to dá postavit, kdyby ses rozhodl pro stavbu je spousta, dnes už bez problémů i s pevnou osou.

        0 0
        • Libas  

          Máš nějaký konkrétní typy na dostupný rámy s pevnou osou? RB asi vychází nejlíp.

          Zmrzlo81: na RB se dá postavit bike na pevných osách, kola s prům. ložiskama a vzduchovou vidlicí za 35 tis., což je podobná cena ve které hledáš, ale navíc si můžeš vybrat barvu :)

          0 0
          • Evilcleaner  

            no záleží co myslíš tím nejlíp – jestli myslíš cenu, tak nové mrx i spydery vyjdou velkoobchodně levněji.

            0 0
            • Libas  

              Zlehka jsem prolítl nabídku MRX a ti mají pevnou osu jen u karbonových rámů a to je cenově jinde.

              Nejlíp = cena, technologie (pevná osa), dobrý pocit, že ten rám je dělaný ručně v ČR :)

              0 0
              • Evilcleaner  

                mrx ted má nový rám viz:

                http://www.profilshop.cz/…7-cerno-bily

                koncová cena vyšší než u rb, technologie – dělá ho mosso, bez dobrého pocitu, o půl kila lehčí než rb. ještě jsem na něm nestavěl, ale měl jsem ho v ruce, zpracování pěkné. dobrý rám pro někoho se závodními ambicemi (váha), ale bez financí na karbon.

                0 0
                • maajkee  

                  Upřímně bych radši oželel 400,500g a vzal jistotu od RB. I když to MRX je pěkný, ale nějak ve mě nebudí důvěru právě ta hmotnost hlíníkovýho rámu. Ale pro někoho lehkýho asi proč ne. Jinak je pořád v kategorii dostupných hliníkových rámu s pevnou zadní osou tragický nedostatek :/

                  0 0
                  • Evilcleaner  

                    taky bych si pro sebe stavěl RB, ale jak říkám, pokud má někdo závodní ambice (nebo jde jenom po váze) a není moc těžký, tak ten mrx považuju za zajímavou volbu.

                    0 0
    • Zmrzla81  

      No a kdyby jsem se nerozhodl pro stavbu, ale pro sériovou výrobu, co by jste mi ze značek doporučili?

      Od země po rozkrok (ne po gule) mám 90cm.

      0 0
      • ˘Ö˘ Krab  

        A gule máš pod rozkrokem nebo nad rozkrokem?

        Celkem krátké nohy, to budeš asi opravdu potřebovat dlouhý rám. Opakovaně tudy letěl tip na Kellys Gate a Thorx, ale ty ve velikosti L (a větší nedělají) na Tebe budou asi krátké.

        0 0
      • Evilcleaner  

        no bud máš na svou výšku mimořádně krátké nohy nebo jsi neměřil dobře. když kupuješ kalhoty, tak ti sedí konfekční velikosti nebo musíš zkracovat?

        0 0
      • kapo22  

        To máš asi fakt krátký nohy…já mám při stejné výšce rozkrok rovný metr nad zemí :)

        0 0
    • Zmrzla81  

      Mám 1,97cm a po rozkrok mi nohy fakt měří 90 cm a nikdy mi nikdo neřekl, že mám krátký nohy…

      Rifle si kupuju délku 36, nikdy jsem je nezkracoval.

      Kolik máte teda Vy, ke své výšce, jestli neměřím blbě????

      0 0
      • nomecz  

        hele já mám sice poměrově dlouhé nohy (89cm) ale sem skoro o 20 cm menší (179cm) takže se asi fakt skus přeměřit ještě jednou protože s těma 90cm bys měl mít gule skoro u kolen :-)

        0 0
      • Evilcleaner  

        182/86

        0 0
      • Edwin  

        Hele, já mám 198 cm a rozkrok 94 (mírně rozkročený) a kalhoty beru taky 36 a nemám je nijak krátké. Zkus se přeměřit ještě jednou.

        0 0
    • Zmrzla81  

      Co třeba tohle???

      http://www.koloctm.cz/…cervene.html#…

      0 0
      • palo7  

        to se prý dá (dalo?) pořídit za 28.000 což je v ceně do 30.000 super, ale za 40.000 můžeš mít zase o kus lepší stroj

        0 0
    • kapo22  

      Ještě jsem našel tenhle CUBE. Dá se za stejné peníze sehnat i v CZ obchodech.

      https://www.bike-discount.de/…20/wg_id-117

      Co na něj ř íkají ostatní? Zvazuju jeho koupi

      0 0
      • Wojtkingson  

        Mám Cube Attention, vel 23, rozměrově jsem na tom podobně jako vy, jen s vyšší hmotností a jsem spokojenej. Rám mi sedí, ale tuším, že tohle kolo má už jiný rám než řada attention, acid atd…

        0 0
      • Atilla  

        Tohle má aspoň rozumnou geo. 420mm zadní stavba a 69 HA. Osobně bych nechtěl nic s delší stavbou a hlavu mám teď 64,5 na HT ideal:)

        0 0
        • Evilcleaner  

          jenže ta stavba 420 mm platí pro 27,5" která je v sudých velikostech, liché které jsou 29er mají 438mm!! jinak ne každý ví, co ty jezdíš, tím pádem ne každý pochopí určitou nadsázku v tvém příspěvku. pokud by na takovém kole byl HA 64,5, tak by se na tom nedalo jezdit ;) osobně mi k takto střiženým 29er přijde lepší HA 70 nebo 71, pokud nemají vidlici s větším offsetem.

          nicméně rám samotný je pro tazatele mimořádně nevhodný, je to typický cube – vysoká krátká koza, což je přesně opak toho co potřebuje vzhledem ke své postavě.

          0 0
          • palo7  

            Myslím že se domotali dva tazatelé a zrovna pro Kapo22 s dlouhýma nohama by to Cube mělo sednout a v té ceně nevypadá vůbec špatně

            0 0
            • kapo22  

              Tak dneska jsem koukal, že ten CUBE nemá pevné osy, což bych za tu cenu už na kole asi chtěl :/

              0 0
              • palo7  

                aspoň na vidlici by to bylo při tvé váze asi znát, ale to by možná šlo s prodejcem domluvit

                0 0
                • kapo22  

                  Domluva asi moc ne. Pevná vidla byla až na CUBEch přes 40k. Za ty prachy už ale rovnou šel do našlapaného RBčka.

                  0 0
        • maajkee  

          420mm zadní stavba je podle ma za prvé nesmysl, když se kouknu na ten rám, nemá to ani prohnutou sedlovou trubku, nevím jak by tak krátké stavby docílili.

          Za druhé na XC ježdění je cokoliv pod 430mm zbytečný a spíš kontraproduktivní, i 435 uplně stačí pro obratnou jízdu a zároveň stabilní. 69° stupňů je OK.

          0 0
          • kapo22  

            Já mám trošku problém s tím, že na dlouhé nohy potřebuju vysoký rám ale zase na tom nechci úplně ležet, takže bych nějaký kratší ocenil.

            Jinak to teda asi vypadá, že nejlepší volba bude RB CRR 290 TEAM ve velikosti XXL s přihozenou Rebou a váhou 12,4kg. Zadní pevná osa, tlustší sedlovka, 435mm zadní stavba, nestárnoucí design a možnost volby barvy za 40300 peněz :)

            0 0
            • maajkee  

              No zrovna RB není ale vysoké a krátké. Při tvojí výšce stavbu 435 stejně příliš neoceníš a Rebou si na 105kg příliš nepolepšíš, ta vidlice je poměrně měkká a tipuju, že budeš potřebovat minimálně 180kotouč dopředu a ta vidlice se bude krotutit a zanedlouho chytne vakl. Pro XXL chlapy bych se nebál použít tam klidně třeba Aurona a nastavit ho na 120mm.

              0 0
              • kapo22  

                V tom případě potřebuju poradit vhodné kolo na mé parametry :) Myslel jsem, že Reba s pevnou osou se jen tak viklat nezačně…zase je na tom ale asi líp než ten Axon, který můžu zvolit jako druhou variantu vidle v RB konfigurátoru.

                0 0
                • maajkee  

                  Proč by na tom měla být líp? Axon je tužší vidlice. Taky má pár gramů oproti Rebě navíc. Záleží jak moc velký je příplatek. Pokud má být Reba třeba o 3,4 tisíce dražší, tak to podle mě za to nestojí. Pokud se do do Axona olej místo vzaleíny, chodí srovnatelně a je tužší což pro vyšší hmotnost jezdce není uplně k zahození.

                  0 0
                  • kapo22  

                    Za Rebu je oproti Axonu příplatek 2500,– Někde jsem se tu na fóru dočetl, že Axon má negativku pružinu, nevím nerozumím tomu, kdyžto Reba má jakousi patronu a je vhodnější pro těžší jezdce. Plánuju, že ke svým 105kg za nějaký čas přibude sedačka a prcek, takže to bude dalších pár kg zase navíc.

                    0 0
                    • maajkee  

                      Jo jo, ta negativka je dělaná tak na 80,90kg ideal mi příjde. I se 100kg se dá v pohodě použít. Ale jestli plánuješ ještě vyšší váhu, tak pak možná bude lepší ta Reba, při tý hmotnosti bude chodit líp i když budeš muset foukat dost vysoký tlaky.

                      0 0
                      • kapo22  

                        Je mi jasný, že bude potřeba přifouknout víc, když bude větší zátěž. Taky si říkám, že naladění na 120mm zdvihu taky nebude na škodu.

                        0 0
                        • maajkee  

                          Pokud budeš chtít 120mm u Reby, tak ti musejí takovou již dodat. Pokud bys chtěl měnit ze 100mm na 120mm až v průběhu, tak je to větší problém. Musí se koupit pak nová vzduchová pístnice, což je cca tisícovka a u jedné vidlice jsem musel koupit i pístnici do tlumící části, což byla další tisícovka.

                          U Axonu lze měnit zdvih bezproblému.

                          0 0
          • Atilla  

            Asi mi tam vyskočila 650B geo. Jestli 29" 435mm a 69 HA považuješ a obratné, tak teda nevím o bereš jako neobratné. Protože to je přesně ukázková geo neobratné kobyly, kvůli které si lidi myslí, že je 29" naprd.

            0 0
            • maajkee  

              Ani nápad :) Jsi uplně mimo.

              Typické neobratné kobyly měly a mají vzadu 450mm, to je taková běžná délka low-end 29" rámů.

              435mm už se bere naopak jako spíše kratší zadní stavba u 29". Já jsem jezdil Werka se 428 a to bylo prostě na XC už moc skotačivý. Samozřejmě tam pak záleží na hlavovém úhlu a tam zase platí, že obratné 29ky mají naopak úhel třeba 70, 71 klidně 72° Samozřejmě pak jsou zase nestabilní při velkých rychlostech dolekopcom. Proto si každý musí najít tu svou hranici co mu vyhovuje. U XC 29ky to pro mě je cca těch 69°

              S hlavlvým úhlem třeba 65° je pak na 29 problém vykrojit ostroou zatáčku, nehledě na to že se uplně na hovno jede do kopce atd.

              PS: Myslím, že doba kdy si lidi myslí že 29 jsou neobratné už je ta tam ;)

              0 0
              • Atilla  

                Maajkee sorry, ale teď vaříš z vody, páč jsi na takové 29" nikdy nejel. Zatáčky s tím krouhám jedna báseň a do kopce jede perfektně. Nesmí se zapomínat na BB drop a offset vidlice, který udělá hodně. Jezdil sem 29" od cube přes RB po epica. Takže nějaké srovnání mám.

                0 0
                • maajkee  

                  Projezdil jsem toho celkem spoustu, myslim, že možná i víc než ty. Co pro mě mělo už hodně položenou hlavu to byl Dartmmor Primal se 140mm vidlici, to mělo nějakých 67 nebo 68°a na XC ježdění, případně maratony a závody pro mě naprosto nepoužitelný. Je jedno jak s tím krouháš zatáčky ty, já se bavím o všeobecně rovině. Kdyby 420mm zadní stavba a 64° hlavovka bylo na XC tak super, tak myslíš by to profíci nejezdili?

                  Samozřejmě hrajou roli i další espekty než hlavový úhel a zadní stavba.

                  0 0
                  • Atilla  

                    Netvrdím, že toho mám projeto více. Ale tvrdím a za tím si stojím, že na mojí 29" se ti budou krouhat zatáčky lépe než na RB. Kdokoliv na to sedne a to beru i kluky co jezdí BMX jsou nadšení jak na tom jde blbnout.

                    Jinak třeba epic HT má zadní stavbu 430mm a ty o 428 píšeš, že už je to moc.

                    Právě kombinace krátké zadní stavby, delšího předku a položeného HA dělá z kola jak stabilní, tak obratný stroj.

                    Nikoho nenutím, ale mě by takové kolo jak doporučujete nebavilo to může u pomalu jezdit na ukrajině.

                    0 0
                    • maajkee  

                      Ty to prostě moc hodnotíš ze svýho pohledu. Něco jinýho je kolo pro zábavu a blbnutí a kolo třeba na maratónský ježdění. Ano, píšu, že 428mm mi přišlo už zbytečně moc a pro mě optimální kompromis na mou výšku 185 a můj styl ježdění je těch 435mm a hlavový úhel 69° pokud se o 29ce bavíme. Na blbnutí a zábavu mám fulla 27,5 s uplně jinýma parametrama.

                      0 0
                      • Atilla  

                        Dle mě sis udělal, zase ty špatný názor dle primala, který má geo prasopsa. Sice má položenější hlavu, ale dlouhou stavbu a malý reach.

                        Na rozumné geo se dá jak šlapat, tak si užít z kopce. Howg

                        0 0
                        • maajkee  

                          OK, všichni jezděj 29ky uplně na píču, jen ty jsi na to přišel. Beru.

                          0 0
                • MlokCZ  

                  BB drop ale není moc kam snižovat a dle fotky nemáš nijak moc nízko střed.

                  Offset vidlice udělá hodně to souhlasím a lze tím dohnat obratnost i pro malé hlavové úhly. Extra krátký představec + široká řídítka také ještě dost přidají k obratnosti.

                  To ale neznamená, že je to řešení vhodné pro každého. Tahle kombinace všeho dohromady + ještě ta extra krátká zadní stavba a posouvá pak těžiště hrozně moc k zadnímu kolu. To je třeba pro hodně prudké sjezdy jedině dobře, ale ne všude to je dobře.

                  S tím, že je to dobré do výjezdů se ale už rozhodně neshodneme.

                  Já takovou geometrii stejně jako maajkee vůbec rád nemám.

                  Sám na XC ježdění raději vezmu cíleně o trochu delší zadní stavbu, pro moje proporce jsem skončil na ideálu někde kolem 435–440mm. Třeba na zadní to tak jde samozřejmě o chlup hůře než se superkrátkou, ale na zadní nemám problém zvedat ani kola s ještě delší.

                  A kombinaci malý hlavový úhel (i když to pro obratnost bude dohnané větším offsetem) také nemám rád jak se chová.

                  Třeba jak se kolo zvedá ve výjezdech je dané pouze délkou zadní stavby a výškou středu (při zachování stejného posezu) a nic jiného na to nemá vliv. Těžiště jezdce je dané vzhledem ke středu (při zachování stejného posezu) a pak už je to jen o umístění středu vůči zadnímu kolu.

                  0 0
      • abel  

        přesně tenhle cube race one mám ted půjčenej od kolegy (19" , já 177cm). jede pěkně, v terénu se s ním dá docela blbnout, dokonce jsem s ním „sdrncal“ DH ve Všenorech. ale přijde mi to strašně krátký, na rovinatý přesuny nedejbože na větru to je voser, sedím na tom vzpřímeně jak na enduru (není mi malý, prodavač mi dokonce cpal 17"). na pohodový ježdění super, na maratony a rychlejší jízdu bych se ohlíd jinde.

        0 0
    • kapo22  

      Tak dneska jsem byl pokoukat nějaký kola v reálu a výsledek je následující:

      Spešl (Epic HT, Chisel) dělá jenom XLka, který jsou mi evidentně malý a v XXL dělá jenom rockhoopera 29, který už je ale vyprodaný. Modelový rok 2018 má mít ale trošku posunuté velikosti směrem nahorů, takže stejné označení bude trošku větší než je teď.

      Trek Superfyl má velký rámy taky pryč.

      Cube velký rámy má a jsou příjemně velký a krátký ale nemají pevný osy.

      0 0
    • Zmrzla81  

      Rozhodnuto. vyzkoušel jsem a jsem spokojenej.

      CUBE LTD RACE ONE 29 2017

      http://www.cyklokyjovsky.cz/…-2017-t30290

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.