GT FORCE 2.0 pevná osa 12x135 vzadu?

64 nepřečtených
  • bobx1

    Zdravim!

    Měl bych dotaz, zda jdou použít patky z GT SANCTION(na pevnou osu) na Force? Máte to tak někdo? Nevim jestli tomu kolu moc dávam ,ale patky mám uplně vymačkaný a jelikož stojí jedna 910Kč ,tak bych rád zvolil alternativu která něco vydřží.

    Další věc je ,že nemůžu nikde najít pevnou osu 12×135, nebo teda našel jsem ,ale nemá na jedné straně matici-zřejmě se montuje přímo do rámu? nebo s nábojem má standartní matice na obou stranách, a vozit sebou dva klíče mi příjde trochu nepraktický.. Náboj by se i sehnal ač jich je poskromnu.

    0 0
    • pavlik6022  

      vozil jsem 135/10 a vse bylo ok. jestli chces prodavam naboj kore torsion 135/10 vcetne osy

      0 0
      • bobx1  

        No to je právě asi až poslední nouzová varianta, jelikož mi příjde ,že je to vpodstatě takovej lepší upínák a mrdlat se to tam může stejně, jelikož vim jak ty rychloupínáky uměj držet.. No asi to moc prasim noo..

        0 0
        • pavlik6022  

          jediná možnost je že jsi měl na pikaču upínák a jak říkáš se ti to mrdlalo až se to vymrdlalo :) – každopádně by ti musel drhnout kotouč a dělalo by ti to bordel kterýho by sis musel všimnout. jak říkám neměl jsem 10 mm osou nejmenší problém , ale na novém rámu je X12, takže 135/10 náboj prodávám

          0 0
          • bobx1  

            No upínák mam od Mavicu co byl na kolech nevim jestli je to dobrej nebo špatnej upínák ,ale povoluje se a po nákejch prascích se to zřejmě drtek povolí a už to jede, samozřejmě ,že to hned zas utáhnu,když si toho všimnu, že ,ale pokud se ti to párkrát za sezonu povolí a ty si toho hned nevšimneš,tak tam máš na podzim slušnej kráter. No aby začal drhnout kotouč to by se to muselo povolit asi sakra hodně, povolí se to fakt minimálně ,ale i to stačí..

            0 0
        • scret  

          no, takova 10RWS se uz moc nema kde mrdlat:) ale samozrejme ze pevna osa je pevna osa…

          0 0
          • bobx1  

            No nevim no, průměr té 10mm osy je snad stejný jak na tom „výčnělku“ z náboje a ten se tam rozhodně mrdlat může,protože tam rozhodně neni na těsno+je patka dole otevřená a stačí ,aby se to trochu povolilo a už se to zas mrdlá a vymílá, čemuž bych rád zabránil tou osou na který se to prostě hnout nemůže..

            0 0
            • pavlik6022  

              rozdíl je velký a to v tom že ta 10 mm pevná prochází komplet celou patkou, takže se tam nic nemrdlá . Pokud to normálně dotáhneš tak se to nemá šanci pohnout. Tahal jsem za Force 2 roky Croozer pro dvojčata, tzn. dalších 60 kg chycených praávě přes tu osu a nic se ani nepohlo

              0 0
              • bobx1  

                no právě ,že když už mám před sebou investici do patek tak chci, aby byl výsledek 100%ní, mám zlozvik ,že jak něco nefunguje jak má, tak se od toho nehnu dokud to nebude fungovat nebo to nevyhodim:) A svýho miláčka vyhodit nemůžu!!

                Takže to chci udělat tak ,aby to fachalo tz. do rozthání těla:)

                0 0
                • tonik666  

                  Rozměr patek a výčnělku nění stejnej. RU je 9mm, případně 9,5mm, DT RWS je přesně 10mm, takže v rámu sedí pevně a nadoraz.

                  0 0
                  • kubad  

                    rozměr koncovek náby (DT240) je cca 9,85mm a DT RWS je 9,95mm

                    takže rozdíl minimální, ve předu je to přesně o 1mm míň

                    0 0
            • scret  

              no 10ka zapadne do normalnich patek jentaktak a kdyz to stahnes, tak je to fest pevny…

              0 0
    • volodaj  

      Známy to má na Force. Ale neviem, pre ktoré kombinácie to funguje.

      0 0
      • volodaj  

        Ročníky som myslel, nie kombinácie.

        0 0
        • bobx1  

          No tak to by snad mělo fungovat, šlo mi o to jestli tam je stejnej rozměr u těch šroubů na kterejch to drží v rámu..

          No s mojí angličtinou sem na zahr. foréch vykoukal ,že zřejmě ten starší Sanction má 12×135 a novější 12×142, tak snad jsou ty patky pro oba modely stejný, doufam..

          V osách sem naprostej analfabet ,ale objevil jsem toto http://www.bicyclebuysell.com/view_item.php… a tam je jasně vidět závit v pravý patce ,což by vysvětlovalo to ,že jsem našel jen osu s upínákem bez matky. Jen bohužel se svou angličtinou nerozluštim jestli je to nejaký upgrade na tuto osu nebo jestli to má Sanction takhle normálně?

          Kdyby náhodou se zjevil nějaký majitel Sanctionu a objasnil mi jak to vypadá ve standartu, případně změřil šíři náboje byl bych mu neskonale vděčný:)

          0 0
          • pavlik6022  

            dal jsem ti to na uložto

            http://ulozto.cz/…dni-dily-pdf

            0 0
            • bobx1  

              pěknej plánek! Moc dík, to vypadá ,že s patkama snad nebude problém!

              0 0
              • pavlik6022  

                je to na Force 2009, ale patky jsou podle mě pořád stejný, změna u nových modelů je hlavně v uložení ložisek kyvky

                0 0
          • volodaj  

            Skúsim sa ho spýtať ako to má on spravené a aký ročník.

            0 0
            • bobx1  

              Hodnej , díky! Jde mi hlavne o to jestli je ta osa zašroubovaná do tý patky nebo jestli projde skrz a je tam matka. Protože u tý patky to bohužel z fotek neni k rozeznání jestli má závit nebo né a jediná osa na trhu je asi tahle http://www.spoke.cz/…e-lite-rear/ ,takže doufám ,že se to šroubuje do tý patky:)

              0 0
              • pavlik6022  

                v tom plánku co sis stáhnul je uvedena osa MAXLE, což podle mě znamená rovné dosedací plochy, jedna je i v bazaru http://cyklobazar.cz/…isher-nova-/ zkus se prodávajícího zep­tat

                0 0
                • bobx1  

                  no ten na tom cyklobazaru straší s tim ,že: ..pasuje pouze na rámy Trek a Gary Fisher se systémem ABP..

                  To se mi moc nelíbí jelikož ta jediná osa na trhu je zřejmě ta samá akorát v rozměru 12×135..

                  Bohužel výrobci i prodejci jsou dost skoupí na informace ,takže to zas bude asi pěkná alchimie tam něco nacpat..

                  0 0
                  • pavlik6022  

                    tak se na to vyser a dej tam 10 mm – nechám ti ho za 500 http://cyklobazar.cz/…5–10-mm-32d/

                    0 0
                  • skvedo  

                    Systém ABP má ložiska v ose náboje. Proto je celá patka značně širší než běžné patky. Z toho původu je potřeba na něj použít delší osu. I pro klasický rychloupínák bylo potřeba použít ten od Treku s delší 5 mm tyčinkou.

                    Ta Maxle osa z CB by se dala použít, pokud bys ji vypodložil (a případně vyvložkoval kosoúhlé styky. Ale to by byl taky kočkopes a strašilo by tě to i ve snu.

                    0 0
    • bobx1  

      tak jsem vykoukal, že ta jedna patka má menší díru, takže tam musí bejt závit a ešte ted na videu má jasně tu maxle osu jak je na cb,ale já potřebuju 12×135 a tam je 12×142. Ta 135tka by se dala objednat na Spoke, ale v komentech tam maj ,že bude až v březnu:/

      Co by asi tak na to rám řikal ,když bych tam napral 12×142?

      0 0
    • bobx1  

      Tak jako obvykle na eshopu nabízím patky o sto šest ,ale v reálu nemám nic a nedodám to nikdy, smutná realita čekých eshopů.Z nekolika oslovených prodejců GT mi jeden odpověděl ,že je schopen patky i osu objednat, bohužel dostupnost osy od RockShox je nejméně 10týdnů:/ Akorát ta sranda vyjde na 3500Kč a čekání! No každopádně moje záhada výměny patek je rozluštěna! Patky jsou kompatibilní, osa je maxle a šroubuje se do patky.

      Tak ted nevim jestli mam čekat jestli opravdu koncem března dorazí osa nebo ne, abych pak doma nečuměl na nepojízdný kolo s atypickym nábojem:) No jo to jsou ty moje atypický nápady:)

      0 0
      • volodaj  

        Na internete si hľadať neskúšal? Od Nemcov alebo Anglánov to chodí za pár dní a väčšinou lacnejšie ako doma.

        0 0
        • tonik666  

          Přesně, mrkni na chainreaction­cycles, petra cycles, evans cycles, wiggle, bike24.de, bike-discount.de

          0 0
          • bobx1  

            Koukal ,ale asi jediná varianta je ta od Rock Shox a taky ji maj všude out of stock a v podstatě ±za 1500 takže to samý v dražšim.. No ešte pořádně pohledam doma, musim taky chvíli pracovat:)

            Akorát už uspěšně 10let bojkotuju náš bankovní systém, takže nemám účet, tudíž bych zas musel někoho otravovat,aby mi to objednal, což je další komplikace..

            0 0
            • bobx1  

              Hmm tak další dobrá zpráva:) Tak to asi nakonec zkončí u ty 10mm osy dopí..

              …tyto patky se objednávají od oficiálního zastoupení GT pro ČR, skladem je bohužel nemáme. Už asi rok tu mám také jednoho zájemce a stále bohužel bezvýsledně, u GT je nemají..

              0 0
              • pavlik6022  

                já ti to říkal :) – pokud máš zájem o tu nábu s 10mm osou, stále ji mám

                0 0
              • bobx1  

                No tak to je zajímavé:) Ted sem si psal s jiným prodejcem a ten ověřil v evropském skladu ,že by tu patky mohly být do 14dnů! Takže do toho asi pudu, jedinej oser je stou dostupností osy. Ale našel jsem ji včera na bike-discount a tam je psáno ,že za 50é snad nákou eště skladem maj:) Nebo případně ,šla by tam narvat tato,když je to axle a ne maxle? http://superstar.tibolts.co.uk/…uct_info.php?…

                0 0
                • bobx1  

                  Aha tak nevim kam sem zas čuměl ,vždyt to tam kuci anglický jasně píšou: NOTE- Does not replace maxle type axles

                  Olmouvam se,že to tu zahnojuju svou tupostí..

                  0 0
    • bobx1  

      Tak jsem byl u kámoše a ten má Agang Cult a má tam vzadu tu 10mm osu ,ale v uzavřenejch patkách, tak mě do ted nenapadlo ,že to může bejt oněch 10mm. Tudíž sem si od něj pučil zadní kolo. No stavbu to zdá se docela zpevní ,ale když se to lehce povolí, tak ta osa tam má uplně stejnej vakl jak náboj s upínákem. Takže dnes složim zálohu za patky a objednám osu z dojčlandu. Když už do toho cpát prachy ,tak at to funguje!

      0 0
      • pavlik6022  

        kazda osa a upinak kdyz je povolena ma vakl…moc to resis. kup si upinak dt swiss rws dotahni a mas klid

        0 0
        • bobx1  

          Tak jako nevim proč bych kupoval nový patky a pak tam dal to samy? Jediný pozitivní na tom by bylo ,že bys konečně prodal ten svuj náboj!

          Bohužel nejsem borec co na AMku drtí cyklostezku a singltrek mu příjde jako nejdrsnější dowhill,takže potřebuju, aby to fungovalo, tudíž rači přidám 1300 za osu a budu to mít vyřešený.

          0 0
          • pavlik6022  

            nechapu tvou podrazdenou reakci snazim se ti poradit tak si laskave odpust ty blby komenty.

            0 0
            • bobx1  

              Tak, když už sem to konečně sehnal a ty mi opět nabízíš tu svoji variantu v který je ten tvuj náboj, ikdyž sem řek jasně, že tam chci dát pevnou osu, protože patky musim tak jako tak vyměnit..

              S tim ježděním po cyklostezce to nebylo myšlený na tebe, jen sem chtěl říct ,že to vážně potřebuju k jízdě a né ,že stim chci machrovat u stánku jakej sem mástr s pořádnym klackem v náboji,ale protože mám po letosní sezóně kolo ve stavbě nakřivo. A jak jsem se na vlastní oči přesvědčil tak ten upínák 10mm prostě nic neřeší.

              0 0
              • pavlik6022  

                myslel jsem to uplne jinak – nechat stavajici patky stejne jako naboj, jen pouzit jiny rychloupinak -dt rws ktery se da dobre dotahnout a urcite se nepovoli (jiny system stahovani oproti kl. rychloupinaku) , bylo by to myslim nejlevnejsi reseni. videl jsem ted jeden na bazaru, prodaval ho mistni user Jiri

                0 0
                • bobx1  

                  No když právě já mam tu patku u šaltu uplně vykloktanou jakoby dovniř a ta druhá na tom neni o moc líp,takže se výměně nevyhnu:(

                  0 0
                  • romachain  

                    Neumím si to dost dobře představit ty vymrdlaný patky,mohl bys nahodit fotku prosím?

                    0 0
                    • bobx1  

                      no kvalita fakt hrozná, muj supernašláplej mobil, tak snad aspon pude pochopit, kde to je. Problém je že ta jedna je vymáčklá víc a kolo je pak nakřivo..

                      0 0
                      • romachain  

                        Vidím omačkanou dosedací plochu pro čelo osy náboje. To lůžko pro osu je taky nějak postižený? Jakej jsi vozil rychloupínák?

                        0 0
                        • bobx1  

                          To vidíš přesně co mám namysli. To lůžko pro osu je postižený trochu na jený straně – náboj má na ose na jedný straně závit a na druhý ne. Upínák je co asi dodávaj standartně k Mavicum, mam tu ešte kámošovo kolo a koukam ,že tam má uplně stejnej na jinym modelu..

                          0 0
                          • romachain  

                            A tak nedalo by se vzít pilníky a poladit to tak, aby to zas sedělo ok? A k těm upínákům to je zajímavý, já teda od Mavicu znám minimálně troje různý (na starých Cridech, na novějších Ctrailech a pak na Cmaxxech). Sám vozím ty origo od Cmaxxů a naštěstí mi to teda drží fest. Jinak neber to že ti něco vnucuju, jen nemám nic lepšího na práci, tak teoretizuju, přechod na 12×135 ti schvaluju na 100 %.

                            0 0
                          • romachain  

                            Jo a teda závity na ose jsou zlo, kór když je to jak píšeš jen na jedný straně. Na jakým náboji to takhle je?

                            0 0
                            • bobx1  

                              Jsou to kola Mavic Crossride.. Kolo sem koupil s nima a abych pravdu řek tak sem myslel ,že pudou prdět, ale nečekane toho zvládly dost.No ,ale patkám dobře neudělaly, nevim jestli je to tim upínákem asi nejspíš jo. Ale stejně koupil sem nový ráfky, takže se tam muže naplíst to co bude nejlepší,kvuli tomu celá ta anabáze. A na patky už sem dal zálohu a budou za 14dní takže se nakonec podařilo

                              0 0
                              • romachain  

                                Tak ať ti to nový slouží. Upínáky u Cridů mě příliš nenadchly, na tebou popisovaný použití kór (kola jako takový jsou ale podle mýho ve svý ceně slušný)… Pocitově mi ty Cmaxxový připadají o hodně jistější.

                                0 0
          • Kubiczech  

            A co teda jezdíš?

            0 0
            • bobx1  

              kořeny, bordel, kamení to je moje znamení:) Né tak občas člověk zablbne v bikeparku, protože druhy kolo v batohu většinou nemam a to je asi největší kámen urazu. Traily občas taky nebejvaj moc hladký, ale kolo to zatim překvapivě dobře zvládá až na ty patky teda! A hlavně když už to je moc tak se mi zdá,že cejtim jak se to kroutí, tak i proto ta osa..

              0 0
              • scret  

                blbnuti v parku a CRidy? tady je neco spatne:)

                0 0
                • Vilém  

                  taky si dost dobre nedovedu predstavit to drsny jezdeni ap., co tu bylo popisovano.

                  Ale tak asi jezdi nacisto.

                  0 0
                  • kubad  

                    jj to musí být technika :D

                    0 0
                    • bobx1  

                      Á konečne dorazili nějací odborníci! No tak to je reakce pro všechny tři:

                      Crossride na byly na kole jak píšu, po roce se konečně sešly peníze na pořádný ráfky. Jak píšu jsou to sračky ,ale pokud nejseš vemeno ,tak si překvapivě nechaj líbit docela dost! Samozřejmě ,že nejsem ,žádnej superman, to netrvdim ,ale terén kterej sem popsal fakt jezdim. Nevim co je na tom tak neuvěřitelnýho!

                      Jak řikáte hoši je to o čistotě jízdy, myslim, že někdo projede na pevnáku bez ztráty květinky mnohem víc než jinej na déháčku!

                      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.