• Školník

    Zdravím, přemýšlím o koupi Ghost Kato FS 3 2015, a chtěl bych se zeptat na pár detailu.

    Takže, jak moc jsou kvalitní komponenty,rám, tlumiče? Kolo budu kupovat ojety doporučily byste mi teda něco rovnou vyměnit? Respektive vydrží to i nějaké ty náročnější sjezdy,skoky, dropy? Chtěl bych spíš ňáký kolo se kterým si ten kopec bez větších problémů vyjedu ale i sjedu.

    Rám Kato FS 27.5 aluminium

    Vidlice RST First GTRL Air RLO 130 mm

    Tlumič X-Fusion O2 RL 120 mm

    Přehazovačka Shimano XT 10-Speed

    Přesmykač Shimano Deore

    Řazení Shimano Deore SL

    Brzdy Shimano 396 Disc 180 mm

    Kliky Shimano Deore 40–30–22

    Kazeta Shimano CS-HG50 11–36

    Říditka GHOST Low Rizer light 700 mm 31.8 mm

    Představec GHOST AS-GH2 31.8 mm

    Náboje Shimano Deore QR

    Ráfky Ryde Rival 19

    0 0
    • novas752  

      Za kolik to chceš koupit?

      Definuj "náročnější sjezdy, skoky, dropy.

      Rám je docela dobrej, ale je to „jen“ trailbike a navíc lowend, takže na nějaký hodně velký polety ála bikepark to neni. Záleží taky na schopnostech jezdce.

      Velmi pravděpodobně bude potřeba vyměnit brzdy za aspoň Deore BR-M615 (cca 2500). Vidlice a tlumič taky neni žádnej zázrak.

      Pláště tam jsou jaký? Sériově tam jsou Rocket Rony, aspoň dopředu bych dal NobbyNic nebo něco na ten způsob.

      Řídítka 700mm jsou na technický ježdění poměrně úzká, já bych tam dal aspoň 740, ale to každému sedne jinak.

      Taky by se na to hodil teleskop.

      0 0
      • Školník  

        Dostal sem nabídku za 16 500.

        Kameny,kořeny,ka­menité zahrádky,kam. schody,občas nějakej ten menší skok, já se stejně na nějaké větší polety zatím necítím. S brzdama tak trochu počítám,uvidím jak to bude brzdit..stejně jako plaště..

        Vidlice s tlumičem ale něco vydrží ne? když nebudou dostávat furt zápřah…

        řidítka uvidím.. a teleskop jako myslíš sedlovku?

        0 0
        • novas752  

          Jj, sedlovku. Pro techničtější ježdění nahoru a dolu imho nepostradatelná věc. Kdo vyzkoušel, nechce jinak. :) Ale je to dražší záležitost.

          Tlumič i vidle by toměly vydržet, ale při drsnějšim zacházení budou potřebovat trochu víc péče.

          0 0
          • Školník  

            Uvidím zatim mi to nepřijde tak dobrý..Jedu do kopce nebo nějakej delší přejezd tak dám sedadlo na horu.. z kopce ho dám zas dolu.. otázka chvilky, ale třeba až někdy vyzkouším změním názor :)

            A na cenu rikas co? Nebo se dá sehnat něco lepšího za to?

            0 0
            • Sunshine 29  

              A když ho dáš na trailu dolů a nahoru dvacetkrát během deseti minut, to zase nepřijde dobrý mně. …

              0 0
            • novas752  

              Záleží v jakym jezdíš terénu – když jedeš „půl dne“ nahoru a pak jen dolu, je to jedno. Když se sedlem hýbeš 12× za vyjížďku, je to voser :) nehledě na to, že se tim trochu ničí a ošoupává rám/objímka (povolit, utáhnout atd.) + tahá do rámu bordel a dělá to pak různý pazvuky. Navíc teleskopku použiješ daleko častěji – je to hned, za jízdy…

              Na cenu neřikám nic – kolo jsem neviděl ani z aktuálních fotek. S takovym rozpočtem stejně nemáš moc na výběr.

              Sehnat by se něco „lepšího“ asi dalo, ale bude to starší, nejspíš na morálně zastaralých 26" kolech a asi víc ojetý.

              0 0
              • Školník  

                Zatim sem sedlo nešteloval vic krat nez 6krat za celej den kole. Ale chápu vas s tim ze to je dobry.. proste az ji budu potrebovat a nebo si ji vyzkousim a sedne mi tak si ji koupim..

                Ja sem kolo taky jeste nevidel.. teprv se na ne pujdu podivat.. chtel sem nejake to info predem,,

                Uvidim jak bude vypadat na miste, ale asi ho vezmu. mockrat diky za rady

                0 0
                • novas752  

                  Peclive u toho predani zkontroluj povrch pistnic tlumice a vidlice – aby nebyl „vydreny“, jestli nekde nedrhne lozisko v zadni stavbe, jestli neni nekde prasklina, a pokud mas merku nebo supleru, tak i retez – pokud by mel na 11ti clancich pres 132,9mm, tak se dalsi retez nechytne a bude potreba vymenit i kazetu a asi i prevodniky.

                  0 0
                  • Čipera  

                    Hlavně taky pořádně prohlédnout rám, jestli není nějak poškozený nebo prasklý. A také zkontrolovat čepy na zadní stavbě.

                    0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.

Podobné diskuse