Garmin forerunner 305, Polar CS 300

34 nepřečtených
  • Hanzz

    Na novem kole jezdim uz nejaky ten mesic a do ted jezdim bez computeru. Jelikoz chci si koupit i sporttester tak uvazuji co koupit. Chci vyuziti jak na kolo tak i na kazdodenni behani.

    Nejlepsi by bylo mit to vse v jednom. U polaru me odrazuje trosku vymena baterii a jeste ze ma jen jednoduche stopky bez merenych useku. Tak jsme se ted zakoukal do garmina, ale trosku se bojim velikosti pri behani a tak. A podminka ze to musi byt hodinky. Cenovy strop je cca 3500 tis. Dalsi moznost je si koupit bezdrat tachometr a pak treba nejakou sigmu sportester.

    Poradte pripadne poslete odkaz na neco zajimaveho.

    http://sporttestery-computery.heureka.cz/…erunner-305/?…

    http://www.gsmtelefony.cz/index.php…

    0 0
    • Shadow.1  

      Toho forerunnera mám a nemusíš se ničeho obávat…

      Na ruce je akorát, na řidítkách taky… držák za pár korun… kdybych měl hledat konkurenci u polaru, tak jedině C800…

      0 0
      • Hanzz  

        a jak je to s tou vydrzi je tech 10 hodin co se uvadi?

        0 0
        • Shadow.1  

          jo, mám je v provozu už 3 roky… před 14 dny jsem byl na celý víkend a zapomněl jsem nabíječku… vydržel celou cestu tam cca 10 hod. (6hodin čistá jízda). plus půlku cesty zpátky… (cca 4hodiny) měl jsem k tomu ještě tepák…

          Takže pohoda… ale už jsem to měl i rozdělané a baterie jde v pohodě vyměnit ;) Po záruce :-)

          0 0
          • Hanzz  

            jj libi se mi zatim ho vidim jako nejvetsiho kandidata

            0 0
            • Shadow.1  

              305 seženeš za super prachy… teď mají 310… vydrž 18 hodin :-) já to budu řešit na vánoce :) vybírám mezi 310 a C800 :-) ale ta cena 800 je brutální :-) zejména když čidla na kolo jsou jednorázové :-/

              0 0
              • Hanzz  

                ta 800 je extremne draha – a ty cidla me odradili uplne abych pak dokupoval cidla za tisice to nemam zapotrebi.Ted jsem se dival na tu 310 bral bych ji kvuli te vydrzi ta je supr, ale cena je skoro 2× tolik a to mi asi zato stat nebude.

                0 0
                • Shadow.1  

                  já 305 kupoval před 3lety na ebay za 4000,– takže pohodička… sice bez záruky, ale nebyl jediný problém… naopak, chodí celou dobu jak z praku…

                  0 0
                  • Hanzz  

                    jj takhle koupena by sla, ale mam z toho trochu strach a navic anglicky skoro vubec neumim , takze asi nehrozi :-)

                    0 0
                    • Shadow.1  

                      no tak ti je někdo může koupit, kdo anglicky umí… menu je pak myslím stejně v AJ :-)

                      Ale tak jako tak… 305 ti úplně postačí…

                      btw, baterie v tepáku drží docela dlouho… i když už teď začínám sledovat, že tepy ze začátku jízdy měří hodně nízké… ale to bude asi tím, že už to nenamáčím a čekám, až se zpotím :-D

                      0 0
                      • Hanzz  

                        jj menu je myslim urcite anglicky. Jak dlouho ti vydrzely ty baterky v tom tepaku?

                        0 0
          • Shaby  

            Jak jsi to měl rozdělaný? Jako že jsi odlepil horní a dolní část? Baterka mi právě asi klekla… z ničeho nic, jeden den šla několik hodin v pohodě a teď hodinky ani nezapnu. Teda když je mám připojený ke kompu, tak se zapnou v pohodě a choděj, ale jakmile je odpojím, tak se okamžitě vypnou:(

            A jaká je v nich baterka?

            Docela mě sere, že se mi takhle pojebaly (měl jsem je teda ale už 4 roky), ale zase je nechci případně uplně zničit, když do nich polezu.

            0 0
            • Shadow.1  

              hele, nejsem modelář, takže baterku ti neřeknu… ale každý zkušený stavěč letadýlek by asi podle oka hned věděl… Je to lionka, a určitě se dá sehnat velikostně a kapacitně stejná baterka…

              No já to nerozlepoval schválně :-) to samo… při jízdě se mi to začalo na hrbolech vypínat. Říkal jsem si o co jde… tak jsem si jí pořádně prohlédl a zjistil jsem, že v horní části se od sebe odděluje vršek a spodek… proto se to vypínalo, ztrácelo to kontakt s baterii :-) Pak jsem za to trošku vzal a zůstaly mi oba kusy v ruce zvlášť… Baterie tam je na konektor, takže bez obav lze vyměnit… Ale já to měl asi nějak špatně zalepené… když jsem se pak díval, tak lepidlo nebylo všude po obvodu… ted to mám stažené izolepou a šlape to jak víno… asi to ani lepit nebudu… leda až chcípne baterka, dám tam novou a zalepím :-)

              0 0
            • Dejf999  

              Ahoj,

              jak jsi to nakonec vyřešil s tou baterkou? Mám hodinky asi čtyři měsíce a ze dne na den se mi stalo přesně to, co popisuješ ty:( Volal jsem na český servis Garmina a tam mi řekli, že baterky vůbec nevyměňují kvůli vodotěsnosti. Já je dovezl z USA, takže trochu komplikace. Dobrá rada drahá … Díky.

              0 0
              • Shadow.1  

                jaké hodinky? 305 je slepená ze dvou plastů… horní a spodní díl. mě se časem sám oddělil jeden od druhého, takže to s tou vodotěsností nebude až tak horké :-) Hádám, že když najdeš slabé místo, ten spoj povolí… důležité to je potom zase slepit nějakým vodotěsným lepidlem.

                0 0
    • Advid  

      Hlasoval jsem pro FR305. Je lepší data po jízdě číst z jednoho zařízení, než ze dvou. Z Garmina je to navíc rychlost a stahuje se to samo. Zátěže na ruce se neboj, po chvíli o „hodinkách“ ani nebudeš vědět. Ale jestli to jde použít jako normální hodinky s ukazatelem času, to myslím že ne. Sice tam pole pro čas je, ale pokud to využiješ, je procesor stále v chodu a žere baterku (ale můžeš vypnout GPS).

      Mám krátce FR310XT, protože to potřebuji na triatlon, ale kdybych s tím nechtěl do vody, beru taky asi 305ku.

      0 0
      • Shadow.1  

        tak 305 je taky vodotěsná… nestudoval jsem to nijak důkladně, ale přijde mi, že 310 má navíc akorát výdrž…

        0 0
        • Hanzz  

          jako klasicke hodinky je vyuzivat nebudu jde m ciste jen o beh a kolo. Obcas zkusim nejaky i ten kratsi triatlon :-)

          0 0
          • Shadow.1  

            305 je taky vodotěsná, takže v pohodě… ale stalo se mi, že se mi po 3 letech rozlepilo pouzdro… což není žádná hrůza… proste to zase zalepíš nějakým vodě odolným lepidlem…

            Jo, ještě jsem si vzpomněl, když to není nutné, tak si data prohlížej až na kompu… ty gumové čudlíky jsou po těch letech už docela odrolené… :-) ale stále drží… a není to nic strašného… nato, co to má za sebou… :-)

            0 0
    • onik  

      kup si edge 500,vydrž 17 hodin,s pasem a kadenci šlapaní ho koupíš za 5500,na kolo je držák a na běh ho podržíš v ruce(taky to tak dělam i když to neni uplně idealní) na turistiku ho hodiš někde do kapsy na baglu a maš pokoj a jistotu že vydrží. měl sem forerunner 405cx(myslím) a baterka byla žalostná,6 hodin pohybu je fakt malo

      0 0
      • Shadow.1  

        vzhledem k tomu, že to má prioritně na kolo, běh a triatlon mi přijde 500 hodně špatná volba… Cena 305/310 je vyšší, protože to jsou malé přístroje…

        Ale jasně, je to na něm…

        0 0
        • Hanzz  

          neni spatny ,ale vidim problem v tom behani, nevim abych ho drzel v ruce i na zavodech mi prijde blbe :-)

          0 0
          • blaf  

            já teď při běhání používám jako „tachometr“ turistickou gps a je to pěknej opruz takže nedoporučuju

            0 0
    • Hanzz  

      Chlapi jeste jedna vec by me zajimala, jaky je rozdil mezi garmin forerunner 205 a 305. Je to jen starsi model?

      http://www.gigapro.cz/…UNNER205.htm

      0 0
      • Shadow.1  

        myslím, že 305 je zaměřená více na multisport, automaticky dokáže přecházet mezi sporty… a taky si myslím, že má citlivější GPS přijímač… Možná ještě něco, ale nikdy jsem to moc nezkoumal…

        0 0
        • Hanzz  

          aha tak tojo , mam doma letak z Garminu a vubec tam neni tento model tak jsem prave myslel ,ze je to nejaky starsi model. Dik

          0 0
      • MaPa  

        205-ka nemá funkce související s tepovou frekvencí. Moje zkušenosti s 305-kou tady

        Jinej rozdíl mezi nima není, multisport umí obě.

        0 0
    • Hanzz  

      co rikate na tohle. Zaujala me vymena baterii ,kterou si clovek vymeni sam. Nevyhoda nebude mi to merit pri behu vzdalenost nema gps

      http://shopiq.cz/…ycling-pack/

      0 0
      • Shadow.1  

        je to ve vysledku jine zarizeni… bez GPS je toho vic z ceho vybirat :-) jde o to, jestli tu gpsku potrebjes nebo ne :-)

        0 0
        • Cipísek  

          Nazdar měřiči tepů,

          nechci zakládat nové téma tak přihazuji sem. Kdo by mě poradil nějaký sporttester, který umí přepínat mezi dvěma uživateli? Jestli teda takový vůbec je.

          Na funkce by nemusel být nějak extra vybavený, stačí nejaký základnější. Ale nahoďte cokoli. Dík

          0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.