Garmin edge 500 nebo Sigma rox 10 ?

11 nepřečtených
  • Gilmak

    Chystám se koupit nový GPS cyklopočítač, ale nevím do jakého jít. Koukal jsem po GPS Computeru Sigma rox 10 a po garminu edge 500. Sigma má více funkcí, ale všichni okolo mě používají garminy. Co byste mi prosím doporučili vy?

    Předem díky.

    0 0
    • jim1f  

      Mám roxe10 a ten nemá mapový podklad.Navíc kolikrát v lese ztrácím signal a trasa se mi ztrácí.Jinak jsem se zbytkem funkcí maximálně spokojen

      0 0
    • izmask  

      Mal som E500, mám Rox 10. Za mňa jednoznačne Rox :). Edge vypadával signál aj na miestach kde mi žiadne GPS signál nikdy nestratilo, dlhý čas zachytenia satelitov. Rox je v tomto podstatne lepší. Rox má viac údajov a pre mňa je aj výhoda, že má offline software Data Center, nakoľko online GC má pomerne často problémy. Možno som mal smolu na zlý kus Garmina, nakoľko mám aj bežecký Garmin Forerunner 410 a ten je spoľahlivý, absolutne bezproblémový. Kedysi som šiel s FR410 a E500 naraz a to sa nedalo porovnať (presnosť, rýchlosť logu). Keď som stratil signál na E500, pokiaľ som nezastavil, tak signál nezachytil :(

      0 0
      • Delkim  

        a jak jsi poznal, že ti u Edge 500 vypadnul signál?

        0 0
        • izmask  

          Edge to napíše. „Strata družicového signálu“, a keď nemáš senzor rýchlosti, aj rýchlosť vypadne. Toto sa mi stalo bežne v prevádzke viac krát. Čo sa týka zalogovania pri štarte, bývam pri 13-poschodových panelákoch a zachytiť signál bola katastrofa. Radšej som šiel 200 m ďalej kde končia :). Rox 10, Garmin FR410 sa chytia bez problémov. Ale aj tak verím, že to bola chyba kusa a naštval ma tak, že som kúpil tú Sigmu. A tá ma naopak pozitívne prekvapila.

          0 0
          • Delkim  

            měl jsi to reklamovat

            mám Edge 500 třetím rokem a ještě jsem GPS signál neztratil

            0 0
            • izmask  

              Mal. Ale skúsil som ešte downgrade firmware, a zdá sa že to aj pomohlo. Šiel som ho vyskúšať, log bol rýchlejší, presnosť ktorú ukazuje vyššia, cítil som sa nadšene. Až do chvíle keď som ho pripojil k PC. Nedajú sa na ňom stiahnuť dáta :D A takýto problém má pomerne veľa užívateľov E500. Pripojím k PC a neprepne sa do funkcie dátového úložiska, ale sa normálne zapne, keď ho vypnem, nabíja sa. Prehľadal som celý internet, nenašiel som nikoho, kto by to vyriešil :( Žiadne resety, a podobne nepomáhajú. Skrátka mám funkciu, ktorú veľa užívateľov E500 chce a to, aby sa za jazdy mohol Edge nabíjať externým zdrojom :D Používajú rôzne OTG káble, aby sa to správalo ako mobil, aj ide, aj sa dobíja. Ja nemusím :) Ale dáta nestiahnem, ani nenakopírujem a tým pádom nedokážem ani firmware dať na pôvodný 3.3. A mám obavy, že hneď bude zámienka na neuznanie reklamácie. E500 mám stále. Takže ak má niekto návod ako nahrať súbor s firmware do E500 sem s ním :D

              0 0
              • Delkim  

                "How do I master reset my Edge 500? ":https://support.garmin.com/…t/case.faces?…{af76b980-cd31–11e0-cf56–000000000000}

                0 0
                • izmask  

                  :D takých som už poskúšal

                  0 0
                • Delkim  

                  To perform the master reset:

                  Power device off

                  Press and hold Page/Menu, Start/Stop and Power simultaneously

                  Release buttons when the word „Garmin“ disappears

                  After the Edge 500 is reset, it will walk through the initial setup. After completing this, leave the device outside with a clear view of the sky for approximately 15 minutes to acquire satellite data.

                  *If the device is not receiving a satellite signal, perform an AutoLocate before performing a master reset.

                  0 0
    • koko0925  

      Ten firmware se zárukou nemá nic společného, leda by jsi tam nacpal něco co tam nepatří, ale to předpokládám ani nejde. Běź to hned vrátit, pokud to máš v záruce. Přece to ani nemůžeš bez vysypání třeba do Connectu plnohodnotně používat.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.