• jecnak

    Chystam se na dlouhy zavod a trasa je v gpx formatu. Chtel bych ho pouzit pro navigaci, ale zda se, ze je to prosty zaznam prujezdu tak, jak ho zaznamenala gpska. Bude s tim problem pri routovani a nebo dokonce nepujde routovat?

    Link na soubor http://www.dos-extreme.si/…etapa01.rar

    Tedy jde mi o to, zda si mam trebas na bikemap.net udelat znovu vlastni trasu. Takove reseni urcite funguje, mam ho vyzkousene, ale v tomto pripade znacne casove narocne, protoze je tam dalsich 12 etap.

    Zjednodusene receno potrebuju, abych si nacetl trasu a pred kazdou krizovatkou na me gpska klasicky zapipala a ukazala kam ma zabocit. Mapu oblasti v GPSce mam – automapu Evropy od Garminu. Zatim jsem paradoxne nikdy nic podobneho za tech par let co mam gpsku nepotreboval, ale uz jsem se skoro smiril, ze tomu objetuju zitrek a preklikam si trasu.

    Diky vsem za napady a zkusenosti.

    0 0
    • Pebe  

      jestli to umíš přes Bikemap, tak ten sám o sobě umí vytvořit trasu z GPY/KML souboru, tak nahrát trasu na Bikemap je otázka chvilky a potom to už asi umíš dostat do Garmina.

      0 0
    • Martin  

      máš mapsource? přes něj je to asi ideální.

      nahraj do něj existující gpx, ten se ti zobrazí jako track a ty si pak na základě toho GPX naklikáš novou route, kterou pošleš do garmina

      já si takhle projel mamut tour.

      na routování jenom pomocí stávajícího gpx bych se moc nespoléhal, mi garmin občas přepočítá trasu jinak než jsem chtěl a pak se nestačím divit, kam mě ta mrcha táhne :-)

      0 0
      • jecnak  

        Takze je rozdil mezi track a route, presne to asi resim. Tzn pro jistotu to budu muset stejne preklikat.

        0 0
        • Martin  

          route je trasa, po které garmin naviguje (ale nedrží se jí striktně, občas si to přepočítá podle sebe), track je záznam jízdy.

          po tracku nejde navigovat.

          hlavně si tu trasu naklikej pomocí více bodů. čím méně jich bude, tím větší kreativitu garmin vyvine při navigaci :-)

          garmin se při navigaci chytí jenom těch bodů, které jsi v mapsource naklikal a mezi nima si to totiž spojí podle svého :-)

          0 0
          • jecnak  

            Jasny uz mi to vsechno docvaklo, dekuju.

            Nekdo mi psal, ze by pry stacilo pouzit TCX Converter a gpx soubor preformatovat do tcx a ten ulozit do Garmina do adresare courses.

            0 0
            • Martin  

              s tím nemám zkušenosti, podle courses jsem zatím nenavigoval

              pokud to vyzkoušíš, napiš sem prosím nějaký závěr.

              0 0
            • newbie  

              přehozením do .tcx a jetím podle course ušetříš klikání, jenže zase ti to nebude hlásit odbočení, ale jenom ukazovat čáru

              0 0
              • jecnak  

                V gpx formatu prevzatym jako zaznam projete trasy to odbocky hlasit bude?

                0 0
                • newbie  

                  nevím, používám jen .tcx jako course, ale myslel bych, že spíš ne

                  0 0
                • Martin  

                  jo, podle GPXka to spočítá trasu bude hlásit odbočky

                  0 0
                • Martin  

                  ještě detail…

                  pokud do Garmina nacpeš GPX, které je vedeno někde, kde nejsou routovatelné trasy, tak ho tím můžeš „odvařit“. já si jednou nahrál GPXko vedené kousek po polní cestě, v mapsouce jsem si naklikal cestu i po té neroutable komunikaci, pak jsem po garminovi chtěl navigovat a on se kousnul tak, že chtěl „teplý“ reset

                  0 0
                  • weekend warrior  

                    tomu nějak nerozumím. já vždy používám lesní cesty a pěšiny, kozí stezky v alpách, nebo třeba na běžkách mám naklikáno zcela skrz lesy, mimo jakékoli cesty… dám navigovat podle uložené trasy a no problem, jediné co musím dodržet je to, že to musí být stopa, né trasa(tu 705ka zvládne jen pokud má max. asi sto bodů)

                    že by byl rozdíl v tom mít ručně naklikáno a automaticky naroutováno?

                    0 0
                    • Martin  

                      po tracku jsem zatím nejel, zkoušel jsem to pouze po route a to je v okamžiku, kdy chceš, aby garmin routoval po unroutable cestě, pro navigaci konečná

                      0 0
                      • maajkee  

                        Dneska mi přišla 705 bundle verze, tak už to tady všechno koumu, akorát jsem ***** v práci, už to chci projet :)

                        docela by mě zajímaly ty cyklo czech 2010 mapy, který uměj routovat i po nezpěvněných cestách a cyklostezkách.

                        0 0
    • jecnak  

      Takze na test nebyl cas, ale po vecerech projizdim podle itinerare trasu. Zjistil jsem totiz, ze tam stejne jsou nejake zmeny a poradatelem poskytnute gpx soubory nejsou presne. Kazdopadne dekuju vsem za pomoc a napady.

      0 0
    • Martin  

      pánové, kdo z vás používá TCX converter k ládování course tracks do garmina – funguje vám aktualizace výšky?

      na cykloserveru si nakreslím trasu, uložím GPX, GPX natáhnu do TCX converteru… zvolím Track Modify, Update Altitude – ještě donedávna se mi aktualizovala výška, ale ted to místo výšky natáhne kraviny. vám to jede?

      0 0
      • tvargy  

        konvertuji zde www.gpsies.com/convert.do

        a funguje bez problémů

        0 0
      • MaPa  

        V poslední době to přestalo fungovat. Předpokládám že se změnily cesty k DEM datům. Můžem zkusit napsat na podporu, třeba to opraví.

        0 0
        • Martin  

          takže to není tím, že bych si neumyl ruce :)

          odpoledne napíšu autorovi prosbičku

          0 0
          • MaPa  

            možná jsem si je taky neumyl :-D

            místo výšky to vyplní ml>

            0 0
            • Martin  

              tak jsem napsal mejla, uvidíme, co taliján na to :)

              0 0
    • Sidewinder  

      Kdyz jste u te navigace v Garminu 705 – Vam to navigovani nahledem pred krizovatkou vyhovuje? Zkousel jsem to jen parkrat a vzdycky nez se objevil obraz pred odbockou a vse se vykreslilo, tak uz jsem byl minimalne v krizovatce nebo za ni – takze pro mne je to naprosto nepouzitelna funkce, ktera ale pri navigovani nejde vypnout!

      Proto si proste ukladam trasy v GPX, potom je nastavim tak, aby byly viditelne v mape a pak uz jen jedu podle mapy a drzim se na stope. Je to IMHO uplne nejjednodussi a nejspolehlivejsi zpusob navigace u 705..

      0 0
      • koko0925  

        A ještě lepší je tu mapu vypnout a mít tam jenom stopu.

        0 0
      • Smazaný účet  

        +1…nemusim pak resit nejake prepocitavani, trasu si natahnu kudy chci…a kdyz sjedu, tak pak nezbude nez kormidlovat zpet k care:)

        0 0
        • koko0925  

          Mám s tím výborný zkušenosti. Na mapách.cz si naplánuju rychle a jednoduše trasu po zastrčených asfaltkách. Využívám průjezdní body a kontrolu celkových km. Pak už se jen odevzdám čáře. (Se zapnutou mapou mi čára zmizí ve změti jiných barev a cestiček). Letos jsem takhle jel týden v kuse 600km. Nemusel jsem řešit křižovatky a dálkový cíle, nic. Problém byl, když se mě někdo ptal kam jedu :-) No mám tady na displeji čáru a jedu po ní, zněla odpověď. Ale vím že teď jedu na sever, pak se stočím na západ…

          0 0
          • rdx  

            presne ta sama zkusenost, mapy uz do garmina nenahravam naprosto v pohode se stim da jezdit jak silnice (mallorka, rakousko …) tak mtb. neodbocil jsem spatne snad ani jednou

            0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.