• šlapatko

    Vyskoušeli by jste jej na suchý povrch?Lehčí maratonky za sucha.Verze race guard(vrstva proti defektu)v šíři 2,25 váží krásných 435g.

    0 0
    • petebike  

      ha myslim si ze je moc lidi na zavodech ani nemelo sanci vyzkouset, ja je budu mit od dovozce ktery zatim ceka az prijdou…z eshopu je to mozny, ale zas tak na netu dlouho nejsou aby je nekdo mohl dat na zavod :-)

      0 0
    • prvniodkonce  

      Frčet by to mohlo pěkně. Ale nechápu, proč schwalbe dělá obecně takový balóny. Kdyby tohle bylo v 1,9 ale 2,25 – to je fakt balón jaxviň. Momentálně jezdim na rychlý závody speedmaxy. Jsem spokojen, ale hmotnost je proti, takže bych příští sezonu viděl něco jinýho. Uvažuju od michelinech xcr dry II (jezdim teďka ATčka a klasse) a nebo právě schwalbe FF. Máte někdo tušení jak se FF chovají v zatáčkách právě oproti xcrII?

      0 0
    • Raver  

      sirka 2.0

      0 0
    • ememem  

      no nechcem ti do toho moc kecat ja nezavodim ale akurat som dnes zobral v obchode schwalbe katalog a pri FF tam pisu citujem – „Chces vyhrat? Je trat sucha? AKCEPTUJES POSKODENIE PLASTA? OK…atd. a pod tym "Varovanie – FF je najrychlejsi MTB plast ale zaber je obmedzeny a riziko prerazenia velmi vysoke.“ Takze si myslym ze to oproti Fast Fredovi az taky zazrak nebude, volakde vzadu v prehlade este raz uvadzaju ze je to plast optimalizovany NA JEDNY ZAVODY za suchych podmienok. No ale ako zavodnik mas pochopitelne asi ine kriteria ako ja.

      0 0
    • šlapatko  

      Mám tady další:-)Máte skušenosti s Maxxis larsen TT 1,9 ?Váha je krásná,jemný vzorek.Do sucha by mohl být ok.Maxxis má všeobecně balóny tak by 1,9 mohly stačit.Váží 400g.

      0 0
      • jonti  

        Tento plast je velmi uzky, a jazdi velmi divne. Jedine miesto, kde je dobry, je mokra trava, inak asfalte klze vdaka vysokym ohybnym vystupkom a na mokru sa zanesie. Mozno niekomu vyhovuje, ale ja som mal len malo horsich plastov.

        0 0
        • šlapatko  

          K jakému plášti by jsi šíři přirovnal?Sku­šenosti mám s Racink ralfem 2,1,continental supersonic 1,9,IRC mythos 1,9 a 2,1,nyní jezdí flyweight 2,1.Je rozměrem podobný některému?

          0 0
      • JMT  

        rychlej, super na tvrdym prachu a zmzlym ujezdenym prasnym snehu, docela se sjizdy a neni zrovna nejodolnejsi, proste v tyhle vaze standard

        0 0
        • šlapatko  

          Není zrovna nejodolnější znamená co?Defekty,trhání vzorku,nebo časté proříznutí?

          0 0
          • Baracuda  

            Trhani vzorku – to je jedina vec, ktere bych se na tomhle plasti nebal – kde nic neni…:-)

            0 0
            • šlapatko  

              Máš srovnání třeba s flyweight?Co se týká výdrže a valivým odporem pláště?

              0 0
    • Lucke  

      ted sjem je drzel v ruce.......­.....drsna brutalita!:D

      0 0
      • šlapatko  

        V čem tkví ta brutalita?

        0 0
        • JMT  

          Zrychleni ?

          0 0
        • Lucke  

          defakto v hmotnosti!.­.zrychleni prokazu:)ostatni udaje budou zverejnny do mesice:)

          0 0
          • šlapatko  

            Dej vědět jak jedou.Prý jsou tenčí než mythos 1,9.Zase budou o něco vyšší ne?

            0 0
            • Gorgov  

              nemyslim, ze by 2,25 FF byly uzsi nez mythosy 1,9. To by bylo opravdu divný.

              0 0
              • Lucke  

                mluvim o 2,00:)

                0 0
                • Gorgov  

                  dobre, nikde si to neuvedl, thred je o 2,25. 2,0, jelikoz se nedelaji ve verzi rg – aspon o tom nevim, mi prijdou nepouzitelny.

                  0 0
                  • prodi  

                    když do duše naleješ 2–3 balení DocBlue, proč ne :)

                    0 0
                    • Gorgov  

                      to nic moc neřeší, sam používam notubes, pomuze, ale jen do urcity miry. A pak taky trochu ztracis tu vyhodu minimalni vahy ne? :)

                      0 0
                  • raceman  

                    nekaž mu radost :-)

                    0 0
    • jecnak  

      Pred dvema lety jsem a Fredech odjezdil bez defektu 24ku, mam s nima kupodivu lepsi zkusenosti nez s Ralfama. Problem je aspon u starsi verze s moznosti urvani tech jemnych drapku. Clovek musi jezdit s citem a nedostavat kolo do smyku, jinak je zle. Pouzil bych je jedine kdyz je jasny, ze nebude prset a vsechno je vyschly na troud a na zavode nebude nikde kameni. Jestli resis odolny rychly plaste na asfalto/sotolinovy zavody, tak jsou velmi dobry Rubeny Trilobit Racing Pro 127, ktery diky vetsimu mnozstvi gumy v behounu a na bocich jen tak nepichnes a pritom jedou jen o neco hur nez Fredy. Jsou ovsem o dost tezsi.

      0 0
    • šlapatko  

      Řešili jsme tu larseny.Nevíte někdo kolik váží 2,00 v kevlaru?

      0 0
      • Gorgov  

        myslim kolem 450–80g, ale jistej si nejsem. Ale je to dost atipickej plášť vhodnej tak na určitý okruhy xc, na maraton si myslim ze je to blbost. Pokud se stridaji povrchy, tohle neni ten pravej plast. A to nemluvim o blate…

        0 0
        • šlapatko  

          Dnes jsem otravoval kámoše v prodejně a skusil nasadit larsen 1,9 na ráfek.Je jak užovka.Pohodlí by bylo nula.

          0 0
    • šlapatko  

      Nazdar,tak jak se FF ujal v praxi?Jezdíte je někdo?

      0 0
      • tom_777  

        asi nejezdí :O

        0 0
        • Nepp  

          Bohužel jezdí :( 3 vyjížky 2× defekt. najeto cca 100Km je to hrůza dnes jsem ujel 1,9 Km a měl jsem tam 6 děr a z toho jedna je obroská která se po nafouknutí rozšklebila. Vyhozené peníze. „Jezdím“ 2"

          0 0
          • MlokCZ  

            A to máš verzi s race guardem?

            0 0
            • jonti  

              S RG se dela jenom 2.25, vozi teda tu lehkou verzi.

              0 0
              • MlokCZ  

                Aha, jsem přehlédnul na konci příspěvku, že jezdí 2" verzi (to, že se dělá s raceguardem jen 2,25 vim).

                To se pak samozřejmě nemůže divit. Ona ani verze s raceguardem nemá dle Schwalbe žádnou extra odolnost, ale už by to snad mělo jít. Tu bez raceguardu bych si tedy na kolo ani nikdy zkoušet nedal. To minimální hodnocení odolnosti dle Schwalbe je už krize, to je horší než mají největší šlupky od Schwalbe určené pouze na asfalt.

                0 0
                • Nepp  

                  No nedalbych si je na kolo, než jsem je koupil hledal jsem na netu info i ve Velu je v nějakém testu chválili, ale nikde jsem negativní zkušenosti nezaznamenal. Bohužel, jsem si je musel otestovat na sobě, nemyslím si, že by sebe lehčí guma měla zvládnout pouze jeden výjezd a následný sjezd,  kdy v 50 Kmh chytnete 6 defektů z toho jeden je tak cca 8 mm velká díra, takže okamžitě plavete.

                  0 0
                  • MlokCZ  

                    Se podívej na stránky Schwalbe, tam mají u každého pláště jakou má ochranu proti defektům a můžeš srovnat s jinými. A dle mojich zkušeností s více plášti ty jejich označení ochrany proti defktům, rychlosti, gripu, trvanlivosti sedí.

                    A FF bez race guardu je snad jediný plášť v nabídce Schwalbe co má ochranu proti defekům úplně nejnižší a ještě k tomu velké varování u toho pláště, citace: „But be aware: It is not an allrounder. Grip is limited and risk of punctuiring is high.“

                    0 0
                    • vysmátej bajker  

                      Sch.Furious Fred 26×2.0 FURIOUS FRED Chceš bezpodmínečně vítězit? Závodní dráha je suchá? Akceptuješ riziko defektu? Tvoje technika jízdy je vynikající? O.K. jseš připraven pro Furious Freda.ještě nikdy žádný MTB plášť neběžel tak lehce.Vytáhli jsme pro to všechny technické trumfy : profil optimalizovaný do rychla, minimum materiálu,kostru pláště Evo – 127epi,směs Triple compound. Pro plné offroad nasazení zvol šířku 2,25!

                      Varování! Všem, kteří chtějí vždy všechno.Furious Fred je nejrychlejší plášť, jaký kdy byl.Ale není to všeuměl.Záběr je omezený, riziko defektu zvýšené.

                      0 0
    • Pa.T2  

      Tak co, máte někdo další postřehy s FF 2.25" Race Guard?? Přemýšlím, že ho nahodím na nový záplety jako bezdušák. Zajímá mě hlavně, jak je na tom s defektama, pokročilo se někam? Hlavně na šotolinu, asfalt, zpevněné cesty, občas kameny nebo kořeny.. Nebo byste doporučili spíš nazout X Kinga? (Vím, je to jiná kategorie, ale asi bude univerzálnější, ne?:))

      0 0
      • kubad  

        FF 2,25" race Guard má přes 430g normální váha nic ultra

        z defektama na tom bude +/- stejně jak pláště podobné váhy.

        Bez duše na kolech Spinergy 55–56mm celkem slušný balon, zatím cca 1000km bez defektu

        0 0
        • black.horse  

          Tak souhlas, akorát že ve 2,25" váží to, co RR apod ve 2,1". Škoda, že není 2,0 taky verze s RG. Každopádně podobná zkušenost, najeto do tisíce km a bez defektu, ježděn stejným terénem jako s RR, za mokra fuj, za sucha OK, jen je třeba víc pohlídat na sypkém… a jede celkem svižně:-)

          0 0
    • pustipav  

      http://www.maxxis.com/…n/Aspen.aspx

      Jsem z nich nadsen. Asi pujdou na moje kolo:)

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.