funkčnost apd. XT 8000 vs. XT 785

9 nepřečtených
  • palo7

zdarec, jak je na tom funkčně nové XT oproti starému? Uvažuji o osazení kola a rozsah mně přijde stejný. Tak nevím jestli má v něčem výhodu dávat XT 8000 (chod, spolehlivost atd.)?. Navíc bych chtěl převodníky 38/24 nebo 38/26 což je u kompletu (kliky, převodníky, přesmykač) nových sad XT 7000/8000 asi problém? A taky brzdy 8000 jsou občas trochu kritizované. Volil bych nejraději variantu na jednu objímku. Má toto nějaké nevýhody? Pokud má nové Shimano nějaké výhody, tak by možná šlo udělat i osazení: kliky a brzdy SLX a zbytek XT, tím by byla asi přibližně stejná cena a váha jako u XT 785. Děkuji za vaše zkušenosti, postřehy a rady.

• milan.v  

• palo7  

nikdo nemá srovnání?

• goofy  

Pokud ti nevadí, že nebudeš in a nebudeš mít nejnovější věc, tak jsi klidně do 2×10. Kdybych nechtěl zkusit 1×11, tak to udělám taky tak.

• iDee07  

Ve funkcnosti rozdil nepocituji. Ze stareho 785 2×10 jsem sel na nove 8000 1×11. Pokud nechces 1×11, tak nove 2×11 mi prijde absolutne zbytecne, pokud vychazi 785 2×10 levneji.

• pipni  

Stare 785 je mnohem levnejsi a lehci. Za usetreny penize si muzes koupit lehci kazetu Praxis 11–40 a budes mit i vetsi rozsah nez 8000 .

• palo7  

tak ono mnohem levnější a lehčí ani moc není pravda. Levnější cca o 1500,– (tj. cca 10%) a lehčí to taky asi ani nebude. Takže výhodu bych viděl ve výdrži a snad i spolehlivosti (aspoň u brzd to tak vypadá).

Zase někdo mně tvrdil že 8000 o dost lépe řadí?

Má někdo vyzkoušeno jestli sada 8000 pobere větší rozdíl na pilách než 10z? Určitě bych nechtěl převodníky jen o 10z

• MiroHo  

Přidám se s dotazem…má smysl měnit brzdy BR-M785 za BR-M8000?

• jasater  

Fungujou…fungujou… i kdyz jsou teda vzhledove peklo ale nevim jestli bych sel do novych…

vice zde

• tomxxx  

Jedina nahrada za stary XT jsou Saint paky s XT 785 trmenem. Vyhoda je vsak jen ve vzhledu a mozna hmotnosti, ta ale bude to -+ stejna.

Nová reakce na zakládající

Pro napsání příspěvku se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.