• blisterexist

    Ahoj, hledám nějaký závodní full rám na maratony a půlmaratony.

    Líbí se mi RB IQ ale slyšel jsem že tam jdou jen tlumiče fox což je nevýhoda. Jinak se ve fullech moc nevyznám tak hledám rady a typy…?

    měl by to být levnější hliníkáč, aby to nebylo ukrutné těžítko, aby výborně fungoval a aby na něho šly namontovat standartní tlumiče…

    Anketa: full hliník nebo HT karbon rám?

    33x
    97%
    HT
    1x
    3%
    0 0
    • kubad  

      vetsina RB IQ je s tlumakem X-Fusion, tak to asi slysels blbe :-)

      0 0
      • blisterexist  

        to je prašť jak uhoď, nic jiného tam nejde dát?

        0 0
        • jIrI___  

          Co by sis představoval?

          0 0
          • blisterexist  

            DT:-)

            0 0
            • kubad  

              jde tam dat cokoli ty joudo

              0 0
            • mxv  

              zrovna vcera sem jedno RB s DT potkal

              0 0
              • blisterexist  

                tak to je supr!

                a jinak je to RB dobré nebo rači koupit nějaký 4čep apodobně

                0 0
                • maajkee  

                  Ty voe to jsou dotazy jak ze školky :) Je tady o tom X vláken. Někdo IQ nenávidí, někdo ho miluje, třeba Nox :)

                  Nejlepší vyzkoušet.

                  0 0
                  • blisterexist  

                    no jelikož to bude můj první full tak zkoušení moc asi nepomůže:-D

                    teď mám pujčeného od kámoše monstera, sice jiná kategorie, ale porovnat nemám s čím, prostě to pruží a je to paráda:-)

                    0 0
                    • maajkee  

                      Jenže jak říkám, těžko ti někdo poradí, někomu iq vyhovuje, jinému zas vůbec. Když koupíš nějakou 4čepovou klasiku, tak chybu neuděláš, mně osobně IQ příjde na alu jednočep předražený.

                      0 0
                    • Lišák  

                      V případě, že to bude Tvůj první full, a nevíš, co od toho vlastně chceš, tak vyber něco, co Ti bude sedět geometrií. Pak uvidíš, co Ti na chodu zadní stavby vadí a naopak vyhovuje. Ale bacha-chod zadní stavby se dost výrazně mění v závislosti na použitém tlumiči. A i při použití stejného pozor na jeho vnitřní nastavení.

                      0 0
                      • blisterexist  

                        no čekám od toho dost citlivosti, i na úkor trošku větší houpavosti, trochu větší progresivitu…

                        v geometriích se taky moc nevyznám:-D mohu akorát porovnat se svojím MRX

                        0 0
                  • nox159  

                    IQ jede jak silnice !!!

                    jinak je mekke a praska zadni stavba, ale jak uz jsem psal za 18k na foxu v brutal finishi to muze byt dobre :)

                    0 0
                    • blisterexist  

                      jak měké? doboku? co teď jezdíš ty?

                      0 0
                      • nox159  

                        jj doboku je to mekke jako prase si to zkus na miste opri se nohou do kliky zboku a uvidis co ti bude delat zadni stavba u IQ6 je to fakt etrem…

                        ja tedka bohuzel nic ale doma mam reigna

                        0 0
                        • blisterexist  

                          ale já chci jen IQ:-)je to stejné?

                          0 0
                        • Smazaný účet  

                          Tak zkus hnout se spodní částí na které je uchycený kolo ;0) Jinak v jízdě to, že horní vzpěry jsou „pohyblivé“ do stran, tak to při jízdě nepoznáš.. (nebo aspoň já nic nepoznám)

                          0 0
                          • nox159  

                            pokud spodni trubky teda drzi a krouti se jen ty horni tak pri agresivnwejsi jizde ze sedla se zadni stavba toci do vrtule ne? mozna taky proto praska zadni stavba ( i ta zesilena ) :)

                            0 0
                            • Smazaný účet  

                              Při mé agresivní jízdě necítím vůbec žádné kroucení… Pokud někdo doskočí se zadním kolem pomalu kolmo na směr jízdy, tak je jasný, že se to zlomí…

                              0 0
                              • jIrI___  

                                Jestli jezdíš stejně agresivně jako JakeF, který to sem postoval na videu, tak se ani nedivím :))

                                0 0
                                • Smazaný účet  

                                  Co sem postoval JakeF na videu?

                                  0 0
                                • Peslezedirou  

                                  Kde je prosím to video, se mrknu :-)

                                  0 0
                                  • jIrI___  

                                    Fakt se mi to nechce hledat, ale třeba se někdo obětuje :). Byla tam slovní přestřelka mezi maajkeem a JakeF o náročnosti českého poháru XC, kde nakonec JakeF zaskóroval videem s agresivním stylem jízdy v jeho pojetí…

                                    0 0
                                    • Peslezedirou  

                                      Kurňa, to stojí za to to hledat :-)

                                      0 0
                                      • jIrI___  

                                        Jo, to je ono.

                                        0 0
                                      • Smazaný účet  

                                        Pěkné, jsou to borci :0) .. Největší prdel je ale koukat na ty sedlovky do nebes :-D

                                        Jinak nemyslím si, že při tomhle ježdění oceníš tuhost zadní stavby, tu poznáš v kalupu.

                                        0 0
                                        • Pumsc  

                                          sedlovky v análu a křečovitě sevřená 580mm rodla,nedaj si říct a nedaj…:-)

                                          0 0
                                          • Smazaný účet  

                                            JJ, vždycky jak jim sedlo dorazí na vajca, tak heknou, to v tom videu je slyšet parádně :-D

                                            0 0
                                            • scret  

                                              panove, panove, vy jste chytry zas jak radia:))

                                              Zkuste si na tech vasich pohodlnejch fullech s 700 rodlama a ja nevim cim jeste uhnat treba 80kilaku…:)

                                              0 0
                                              • Smazaný účet  

                                                Co zase máš? Směju se jim snad? Ne.. Říkám, že jsou to borci.. Jen mi přijdou úsměvné ty sedlovky.. Jako by byl opravdu velký problém je alespoň na tohle ježdění zasunout…

                                                0 0
                                                • jIrI___  

                                                  Když je člověk má na imbus, tak komu by se s tím chtělo drbkat.

                                                  0 0
                                                  • Smazaný účet  

                                                    No mě to přišlo, že to nebylo ježdění na pár minut… Ale uznávám, že JakeF nemá moc možností kam snižovat…

                                                    0 0
                                                • scret  

                                                  si delas pr..el?

                                                  Cti to po sobe trochu:)

                                                  „Pěkné, jsou to borci :0) .. Největší prdel je ale koukat na ty sedlovky do nebes :-D“

                                                  a dal:

                                                  „JJ, vždycky jak jim sedlo dorazí na vajca, tak heknou, to v tom videu je slyšet parádně :-D“

                                                  Tak ti nevim, pokud tohle neni minimalne usmivani se nad tim…

                                                  Ale co je dulezite, reagoval jsem taknejak na vas na oba… Ono se nejde nikomu moc co divit, ze na XC zavody nebo maratony vozej takovej posed, uzsi rodla a vysunutou sedlovku… Pokud jsi nekdy jel nejakej alespon hobby maraton a chtel jet na cas (ne na dojeti), tak je ti jasny, ze posed jako je na trail/AM kolech ala baba s nusi neni uplne to pravy orechovy…

                                                  A ja naopak pred takovyma borcema smekam! Kdyz ma nekdo jedno kolo – AMko, tak si ani nemuze dost dobre pamatovat, jak na tom HáTéčku kdysi jezdival… Ja mam tu predstavu velice dobrou a pokazdy, kdyz presednu z LV na KHS, nestacim se divit, jak i pomerne easy veci, co davam na LV, jsou najednou taknejak vostrejsi a adrenalinovejsi…

                                                  0 0
                                                  • maajkee  

                                                    Ty to moc hrotíš a zabíháš uplně jinam. Šlo prostě jen o to, že JakeF neměl použít ten výraz „agresivní jízda“ pro ty jejich technický xc kousky :)

                                                    Pod pojmem agresivní si představím jak to borci smažej dolů z kopce hlava nehlava, ale ne jak se někdo kodrcá na šutrech na XC kolech.

                                                    0 0
                                                  • Smazaný účet  

                                                    Dobře, tak jsem se možná pousmál. Ale rozhodně ne VÝKONŮM, ale právě sedlovkám do nebes… Proti výkonům bych nemohl říct ani B, je to hezký koukat že někdo nepotřebuje na takovéhle ježdění AM fulla.. Hezká situace je tam jak vyjíždějí nějaký kopeček (o kterém jsem si z videa říkal, že to přeci nic není, ale video jak známo zkresluje) a všichni XCčkaři dávali, ale Lenochod na SC Nomad nee.

                                                    Ale sám musíš uznat, že ty sedlovky na takovéhle ježdění jsou opravdu mimo.

                                                    0 0
                                                  • scret  

                                                    tak ja myslim, ze prave ty sedlovky nezasunuly schvalne aby natrenovali… Tezko budes pri zavode snizovat sedlo a zadnyho XC jsem s teleskopem jeste nevidel:)

                                                    Jinak o tom, ze kdyby si zasunuli sedlovku, jelo by se jim lip, tak samozrejme zadna…

                                                    0 0
                                                  • Smazaný účet  

                                                    No jestli to bylo součást tréninku na těžké pasáže na závody, tak nemůžu říct ani slovo, protože jak píšeš, čas na snižování tam není.. Ale mě z toho videa to přišlo jako nedělní poježdění s kámošema, tak jsem si říkal, že by je zabilo snížit sedlovky.

                                                    0 0
                                            • Kubiczech  

                                              Ještě tě nikdo takový nevyškolil v technické pasáži, to je vidět, buď rád. (:

                                              0 0
                                      • pepino  

                                        To je normální mtb ne.

                                        0 0
                                      • maajkee  

                                        Ale tak jednou to stačilo ne? :)

                                        0 0
                                • Kubiczech  

                                  Postni svoje pojetí agresivní jízdy na XC hardtailu.

                                  0 0
                                  • jIrI___  

                                    Já nikde nepsal, že jezdím agresivně.

                                    0 0
                                    • Kubiczech  

                                      V tom případě to nechápu, proč to pro pobavení ostatních předhazuješ.

                                      0 0
                                      • maajkee  

                                        Protože JakeF psal, že na tom videu předvádějí agresivní jízdu, což je prostě pobaveníhodný :)

                                        0 0
                                      • jIrI___  

                                        Nepředhazuju to pro pobavení ostatních. mpIII psal, že při agresivní jízdě necítí žádné kroucení zadní stavby. Proto se mi hned vybavilo tohle video, které názorně ukazuje, jak si někdo představuje agresivní jízdu a že si pod tím pojmem představí každý něco jiného. No a je myslím jasné, že při agresivní jízdě jako je na videu nepoznáš rozdíly v tuhosti zadní stavby i kdybys jel na máslovém fáčku.

                                        0 0
                                        • Smazaný účet  

                                          Přesně, při tomhle tuhost zadní stavby nepoznáš.. Ale když vletíš v kalupu mezi šutry a kořeny, tak stavbu poznáš… Vybavuju si, že jednou jedenkrát jsem něco pocítil, nevím jestli to byla právě měkčí stavba nebo výplet, kdy se kolo zavlnilo při nepovedeném šikmém dopadu z dropíku.

                                          0 0
                                          • scret  

                                            mas pravdu, ze kazdy si pod tim pojmem predsatvuje neco jinyho a pri tom, jak jezdej na videu, to tezko muze poznat…

                                            Ale presne jak vletis nekam mezi sutry v rychlosti, do toho nejakej vetsi sutrik, skok a dopad, zatacka… Tak po tomhle to musi kazdej poznat…

                                            0 0
                                            • Smazaný účet  

                                              Třeba když přejíždím z koleje nahoru, tak mám pocit, že zadní kolo ujíždí, ale to může dělat jak výplet, na který nebylo skoro 3 roky sáhnuto, tak třeba plášť…

                                              Nevím, v tomhle prostě nejsem jako Mlok, nebo dokonce nox, prostě neodhalím co přesně je měkké.. Holt nejsem ten extrémně citlivý jedinec a místo abych se soustředil na rám, tak se soustředím na to, abych se někde nezrakvil…

                                              BTW: kdysi jsem někde četl, že staré Rocky Mountain rámy (slayer a ostatní) měly měkčí stavby aby se lépe skládaly do těch utaženejch zatáček co tam v lesích mají… ale co je na tom pravdy nevím :0)

                                              0 0
                              • PatrikL  

                                kua natočte už niekto tú zadnú stavbu, stačí vhodne umiestniť kameru a možno vznikne niečo ako http://www.youtube.com/watch… , alebo príjemné prekvapenie :)

                                0 0
              • KAPLIS  

                A bylo to IQ? S továrny nic takového nešlo a pochybuju, že to někdo zmastil jinde… Jinak někdy na podzim půjde do světa jedno naslapane IQ v brutalu :-)

                0 0
    • Rubi  

      na zavody full 120mm? imho zbytecnost, podle me je 100 tak akorat, stejne to vozim prefoukane ostatne jako vetsina na zavodech… do iq bych osobne nesel, neprepakovany jednocep ve mne nevzbuzuje duveru a ani kdyz se podivas na zavodech tak nikde vepredu neni, ale mozna bys byl jeho prukopnik :D

      0 0
      • blisterexist  

        no chci to aj na normální vyjížďky typu rychleby:-)

        na naše závody je dobrý HT, full nemá moc smysl,

        do 100 bych nešel to už rači ten karbon HT

        0 0
        • Rubi  

          tak proc pises nahore zavodni?:D to uz bych sel rovnou do 160 na nejake blbnuti, 120 oproti 100 uz to moc nevytrhne

          0 0
          • blisterexist  

            no pravě že 120 oproti 100 tě nevytrhne tak proto bych bral 120:-D

            protože to budu mít aj na závody:-)

            0 0
            • Rubi  

              jakoze ja to myslel opacne, na blbnuti je 120 uz skoro stejne jako 100 ale na zavody je 120 a 100 uz docela rozdil, if you know what i mean…

              0 0
              • blisterexist  

                nojono, me spis stve ze na zavodech kdyz uz nemuzu tak i pres velke nerovnosti pořád sedím v sedle protoze nemam silu vstát abych to ztlumil:-/,no a to neni dobre pro moje zada, jak jinak to ale vyresit?

                0 0
                • Smazaný účet  

                  ****** se na zavody…

                  0 0
                  • Smazaný účet  

                    +1

                    0 0
                  • blisterexist  

                    toz to ne:-)

                    0 0
                  • jIrI___  

                    Blbost. Někde člověk ten nadbytečný keš uvalit musí :)

                    0 0
                    • hony007  

                      Tak pořád mi ten nadbytečný keš může poslat na účet.

                      0 0
                      • jIrI___  

                        Jestli mi za to zajistíš atmosféru jako na závodech a guláš s kofolou v cíli, není problém :))

                        0 0
                        • hony007  

                          Tak pokud jako atmosféra bude stačit, že kolem tebe budou funět dva zpocení chlapi, tak to by se asi dalo zařídit :-D

                          0 0
                        • nox159  

                          to je vyzva ne ? sehnat par lidi co jezdi rychleji nez ty a ve sjezdu se budou plest pred tebou a jet jako by sedeli na biku poprve, obcas na tebe vyleju kybel s vodou a bahnem a az dojedes tak ti do gulaše dam trochu projimadla aby ses citil jak tam u vas na petysi a teple pivo k tomu… asi bych ti i jako bonus zajistil umyti kola zdarma a pak 5h muzes cekat nez ti reknu ze si nic nevyhral a klidne se muzes podivat i na to jak budu na bedne :D

                          0 0
                • Rubi  

                  to znam, taky me docela bolely zada na ht a mam teda ted fulla 100/100 uz druheho a to je uplne parada, muzes pak jezdit i mene narocne sjezdy v sede a nedostavas takove rany a na korenovych, kamenitych a travnatych usecich v tom vidim jen vyhody, nevyhoda max na asfaltu a sotoline, ale kdyz tam das dt s tvrdym lockem, tak je to jako ht jen o neco tezsi a fox s propedalem to taky zamkne docela slusne, mozna je to jeste leposi ze to porad pracuje treba v kamenitych vyjezdech, kde se to nehoupe a kdyz je vetsi nerovnost tak to veme

                  0 0
                • Rubi  

                  ale 100 vs vic uz si musis asi poresit sam, za me na zavody 100 maximalne a na blbnuti 140 minimalne …

                  0 0
                  • blisterexist  

                    ono uz ted vozim na htcku vidlu 110 mm takze by prybylo jen 10mm, coz je nic

                    0 0
                    • Rubi  

                      ono vidle 120 je ok, horsi ten zadek…

                      0 0
                      • nox159  

                        az dam ruku do kupy tak si dam 2–3 zavody rocne na reignu abych sral ostatni :)

                        0 0
                      • blisterexist  

                        myslis? je sem nedavno zkousel fulla 150 mm, a ted 180 a rozdil jsem nepoznal

                        0 0
                        • Rubi  

                          pri zavodech? ono na vyjizdky je to super, ale ted jsem poznal i 5 psu v tlumici…ale jestli tam das dobry tlumic treba to DTcko tak to bude asi ok, nejhorsi je to na asfaltovych rovinach a kopcich mimo teren kde citis kazde pohoupnuti

                          0 0
                          • blisterexist  

                            nee jen vyjizdky, asi bych dal dt pokud by to slo, jenze kdyz to zamknes natvrdo tak aby pak neodchazely ty vlozky porad

                            0 0
                            • Rubi  

                              mel jsem ho na meride 96, dt 210 a po roce se loziska trochu otlacily, ale kdyz jsem je pootocil, tak to bylo zase ok, ted to jezdi tatka a porad ok

                              0 0
                            • nox159  

                              na vyjizdkach netreba zamykat a zavod das i na zimaku ne ;-)

                              0 0
    • JMT  

      Bych se toho ikvecka nebal, neprijde mi ze ma nakou nevyhodu, vse funguje jak ma.

      0 0
    • mm  

      IQ bych na závodění jako jediné kolo nebral. Minimálně na půlmaratonech je to kolo k vzteku

      Na běžné ježdění, příp. do těch Rychlebek je příjemné

      0 0
    • blisterexist  

      tak Rb kupovat nebudu, jiné typy?:-)

      0 0
    • scota  

      Jo RB IQ je úplně naprd v sobotu jsem jel 93 km v Orlických horách a byl jsem na pokraji vyčerpání. Jo a ty tlumiče X-fusion jsou taky na pikaču. Do kopce se to houpe a hlavně pak ty sjezdy stojí za …

      V neděli jsem jel sjezd z Vrchmezí do Olešnice a musel jsem dokonce přibržďovat. Zkrátka RB IQ nebrat a na vyjížky už vůbec ne.

      0 0
      • krokus  

        Ironie?

        0 0
        • pendergast  

          Ironie!

          Hlavne to pribrzďovanie v zjazde, veď to by sa človek musel načahovať až niekam nad predné koleso.

          0 0
      • DaSnail  

        tak ale zas je to lacnejšie jak tie fungujúce 4čepy a virtuály, ne?

        0 0
        • nox159  

          prave ze ne a v tom je ten zakopany pes :D

          0 0
        • JMT  

          Fungujici 4 cep/virtual ? Co to je ? :-D

          0 0
          • Smazaný účet  

            Marketingovy tah!

            0 0
            • JMT  

              No ale smát se nebudu, taky jsem naletěl a pořídil čtyřčep i virtuál, abych prozřel a ted už mám jenom íkvéčka :-)

              0 0
          • DaSnail  

            nemožeš si vybrat farbu a navyše je to vyrobené mimo republiky takže neřeš a užívaj si svoje iq ;o)

            0 0
            • JMT  

              Tak zrovna tyhle dva aspekty me uplne neberou :-)

              0 0
      • Smazaný účet  

        BTW KTM Racing green uvedeno v profilu asi ne že? Nebude to spíš Kawasaki? KTM má firemní barvu oranžovou..

        0 0
    • blisterexist  

      a co třeba značka spyder?

      0 0
    • blisterexist  

      co třeba nějaký author?

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.