FOX 32 FRLC vs RockShox Reba SL PopLoc

18 nepřečtených
  • Jarous1

    Chtěl bych se zeptat jak moc velký rozdíl, pokud vůbec nějaký , je ve funkčnosti a užitných vlastnostech těchto dvou vidlic. To samé v případné dostupnosti náhradních dílů a servisu zde v ČR.

    Mám v plánu časem koupit dalšího bika a zatím vybírám. Závody nejezdím, nechrtím, prostě se jen „projíždím“ ;-) Žádné drsné zacházení s kolem také neplánuji. Jde mi jen o to, aby dobře žehlily a něco málo vydržely… Mohu to od těchto dvou vidlic očekávat, nebo se mám radši poohlédnout jinde, protože to už jsou spíše závodní, tedy tvrdší, málo pohodlné vidlice ?

    Dík ;-)

    0 0
    • honza.biker  

      Mezi tema vidlema je hlavne dost velky rozdil v cene – reba se da sehnat za 9k a toho foxe(jestli myslis 07) asi pod 20 nesezenes…

      0 0
      • Twisp  

        sezenes

        trinnity platba predem 5% sleva → 19.500,–

        0 0
      • Jarous1  

        No, vzhledem k tomu, že to bude už v ceně nového kola, tak to moc neřeším…;-) A jestli je to letošní model nevím… Jde mi jen o to, jestli jsou tyto vidlice vhodné na obyčejné rekreační ježdění, jde mi především o pohodlí. Jestli opravdu nejsou spíše „závodní“. Nevím jak to srozumitelněji popsat, ale snad mi rozumíte…

        0 0
        • enrico  

          mam foxu F80X a skarebu, foxa je na zavody, skareba tiež(akurat ta sa kruti). Na rekreaciu kup radsej nejaku pružinovu napr www.slovkolex.sk/index.php?…&

          0 0
          • Jarous1  

            Tak jinak ;-) S vidlicí experimentovat moc nemohu, poněvadž to bude jeden z biků od Canyona… Nevím o tom, zda by mi to na požádání vyměnili. Takže vybírám mezi dvěma modely, Nerve XC 5.0 a Nerve XC 4.0. Chci se tedy jen ubezpečit, jestli se to pro moje potřeby hodí nebo ne. Do terénu se vydávám celkem často, ale neprovádím tam takové věci jako bezhlavé sjezdy, skoky apod. Tak jsem myslel, že 100–115mm zdvihu by mi mohlo stačit a hlavně i kvůli váze, 12,5 nebo 12,7kg by na fulla nemuselo být vůbec špatné.

            Pokud to nebude zrovna moc vhodná výbava, tak bych uvažoval o Nerve ES 5.0 nebo ESX 6.0. Asi pro moje účely předimenzované, ale třeba začnu víc jezdit a pak mi možná nebude stačit ani toto ;-)

            0 0
            • dieegoo  

              nedavno tu bylo zhodnoceni te foxky z XC canyonu.. a pri dvakrat pohodlna neni…

              0 0
              • Jarous1  

                Takže se k tomu mám stavět spíše jako ke kolu na závody, kde se na pohodlí moc nehraje ?

                0 0
                • dieegoo  

                  bike-forum.cz/forum/ca­nyon-nerve-xc45-es5/526605/fo­rum.html#unre­ad1

                  když si dáš najít slovo „raketa“ na té stránce, tak se tam dočteš co na to kolo říká majitelka

                  0 0
                  • Jarous1  

                    No, ehmmm, s majitelkou se osobně znám ;-))) Mám už asi tři týdny slíbené půjčení na projetí, ale zatím mi to nevyšlo…

                    Ona je ale na tyto věci docela náročná, takže to nemohu zase brát jako že mi to bude připadat stejně. Také máme docela rozdílné hmotnosti, takže to nastavovat na mne asi nebudeme. Uvidím, no…

                    Díky !

                    0 0
            • dada  

              no moje zena vzala 4ku jelikoz tech 200E navic uz proste byl luxus… pokud ale tech 200E navic mas tak do toho jdi jelikoz ziskas nejen o desitku drazsi vidli ale i znackovejsi rafky a anodizovanej lak. to za 5600Kc urcize stoji. Jedina relativni nevyhoda je ze prijdes o zamykani vidle z riditek. Taky je pravda ze Reba je as zcela funkcni a dostacujici vidle. No a v neposledni rade tu kdosi zminoval ze servis FOX je 2000/rok. Otazka je kolik stoji servis Rebyny…uvidime :)

              0 0
            • dada  

              ale ted koukam ze 5.0 neni k mani jako exoressbike takze jestli nehodlas cekat do cervna tak bud vemes Rebu anebo mas za dalsich 200E ringle prumysly a XT kliky. to taky neni zly-6.0 je k mani ve vsech velikostech

              0 0
              • Jarous1  

                Dík za tento i předchozí příspěvek.

                Já bych to chtěl koupit až příští rok, někdy v lednu nebo v únoru, teď ještě nemám peníze… Takže opravdu nespěchám ;-) Také možná budou nové modely s úplně jinou výbavou a budu se tu hloupě ptát znovu ;-)

                Zatím si jen ujasňuji pojmy a hlavně ještě pořádně nevím co vlastně chci ;-) Jestli něco rychlého nebo naopak více bytelného a začít se učit s tím v terénu pořádně zacházet…

                0 0
          • Jarous1  

            Dík za odpověď ! Předtím jsem to tam zapomněl připsat…

            0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.