Focus Black Forest LTD 2016 vs. 2017

26 nepřečtených
  • Deleony

    Dobrý deň prajem,

    už dlho váham a riešim dilemu medzi týmito dvoma mtb: https://www.focus-bikes.com/…T_LTD_27.pdf

    a

    https://www.focus-bikes.com/…-ltd-27.html

    29´´ verziu som pravdepodobne vylúčil kvôli neobratnosti, takže to bude asi 27,5´´.

    Môžem ich mať za podobnú cenu a neviem sa rozhodnúť. Ktorý by ste brali vy? Prípadne je aj niečo zaujímavejšie v podobnej cene? S mtb mám len minimálne skúsenosti.

    Ďakujem vopred!

    Anketa: Ktorý kúpiť?

    2x
    20%
    0 0
    • Deleony  

      Nikto nič?

      0 0
    • palo7  

      za jakou je můžeš mít cenu? Nechtěl bych na kole brzdy Tektro, ale za cca 20tis. by to ušlo …

      0 0
    • Deleony  

      Výbava by mala byť podobná až na vidlice(Fox 32 vs. Rockshox 30 Gold), brzdy(Tektro Auriga vs. HD-M285) a hmotnosť(12,9 vs 13,3kg) a nejaké rozdiely sú v klukách, prešmýkači, ale tým označeniam sa veľmi nerozumiem, jazdím iba cesťáky. 2017 by mala byť full Deore.

      29´´ som skúšal v obchode a prišlo mi to ako hrozná krava, horná trubka zarezaná v rozkroku:) Na ten 27´´ som sadol a všetko ok. Mám 183cm takže veľkosť L.

      Čo sa týka dizajnu, tam jednoznačne vedie 2017 model.

      Cenu si trafil,oba tak ± 20tis…

      0 0
      • hrota  

        Model 2016 je krom kazety také na Deore, osobně bych šel do něj, 2017 nepřináší nic lepšího, imho změna vidlice je spíš downgrade, brzdy přinejhorším za pár korun vyměníš, osazené základní modely jsou srovnatelné :)

        Co se týče tvého dojmu, záleží na tom, jaká je geometrie rámu, mám 185 cm a jezdím taktéž 29" v L, samozřejmě to nezávisí jen na výšce, je tam spousta dalších faktorů, které to ovlivní, jen bych 29" nezatracoval, pokud nekoupíš zbytečně dlouhé kolo, je s ním sranda i na trailech :)

        0 0
        • Deleony  

          Také porovnanie som chcel počuť, hlavne čo sa týka vidlíc. Fox 32 určite nebude zlá, ale nemá RL a s tou Gold 30 ju neviem porovnať:(

          Tie Tektrá budú také zlé? Výmena za Deore brzdy bez kotúčov by ma vyšla na cca 2500,– to už radšej môžem pozerať iný model bicykla…

          Pre 27,5´´ už som viacmenej rozhodnutý, máme tu aj dosť strmé steny a na 29´´´by sa to šlapalo horšie:)

          0 0
          • Alonzo  

            Mám Focuse 29 Focus 29 , měřím jako ty a mám M, tak jestli si zkoušel L tak možná proto se ti to zdálo velký.

            0 0
            • Deleony  

              Áno, M-ko v 29´´ mi v obchode vyhovorili, vraj je to na mňa malé. A to L bolo hrozne mohutné. Niekedy budem potrebovať ísť po úzkej kľukatej strmej cestičke a na tej 27,5´´ si to viem predstaviť lepšie. Na cesty s tým veľmi nepôjdem, na to mám cesťák, tak radšej niečo u univerzálnejšie

              0 0
          • hrota  

            Osobně bych Foxku 32 za Recona, nebo co to tam je, jen kvůli absenci lockoutu na řídítkách nevyměnil, když už tak za Rebu. Letos na novém kole mám Fox 32 factory, mám lock na rodlech a využívám jej minimálně, de facto jej tam mám jen kvůli tomu, že sem jej s ní koupil :D

            Ad brzdy, zkoušel sem Tektra co má kámoš, brzdit brzdí, ale je to jiné, jsem zvyklý na Shimano, rozdíly se projeví až ve chvíli, kdy jim začneš nakládat, nevím taky jak servis, Shimana zvládám doma svépomocí :) Je to spíš jen nápad na upgrade.

            Ad 29" a kopce, s adekvátně lehkými koly to není vůbec problém :D

            0 0
            • Deleony  

              Je tam 30 vidla, ak rozumiem správne hierarchii Rockshox tak až tretia pod Reconom: https://www.sram.com/…s/30-gold-rl#… čiže tretia od konca čiže takto: Paragon – XC – 30 – Judy – Sector – Recon – atď

              Na akej úrovni je tá Fox 32? Zhruba ako Recon/Pike? Vidlicu chcem čo najlepšiu, ostatné, vrátane rámu, beriem teoreticky ako náhradný diel :)

              Brzdy vyskúšam, ak budú naprd. tak vymením za Deore.

              Ku tomu bicyklu, ak máte niekto tip na výraznejšie lepšiu výbavu, navýšim rozpočet aj do 30tis. :)

              Veľmi sa MTB nerozumiem, kupujem prvé.

              Ďakujem!!

              0 0
              • palo7  

                za 30 bude kolo opravdu lepší než za 20 :-), ale za 20 to co máš vybrané není vůbec špatný

                0 0
                • Deleony  

                  A za 20 bude lepšie ako za 10 :) skôr som myslel či tá pridaná cena za to bude stáť, alebo zostať radšej pri pôvodnom výbere.

                  0 0
              • Rubi  

                Brali jsem ten 2016 model strejdovi a je s nim spokojeny, brzdy brzdi porad dobre, jen jsou tezsi, odjel na nich sezonu a brzdilo to bez problemu. Kola jsou taky tezsi a naboje jsou na konusech a ne moc dobre zatesnene. Ale taky s nimi zatim nebyl problem. Jinak bych mu za ty penize nevytkl nic.

                0 0
                • Deleony  

                  Kolesá sú Focus Concept, čiže asi nič moc, tam rátam časom s výmenou.

                  Budem brať teda tú 2016, ak sa niečo lepšie do cca 30tis. nenájde :)

                  0 0
            • Rubi  

              +1

              0 0
    • Deleony  

      K tým brzdám, oplatí sa tie Tektrá vymeniť za niečo takéto? https://www.kupkolo.cz/…zadni_z3341/

      Sú za prijateľnú cenu. Alebo radšej niečo drahšie?

      Ďakujem.

      0 0
      • plysovykozisek  

        Určitě vyplatí.

        0 0
        • palo7  

          souhlas

          0 0
        • Deleony  

          Zvládol by som výmenu aj sám? Pokiaľ som pochopil, tak sú natlakované, tak len prešróbovať strmene a páčky, alebo je to práca pre servis?

          0 0
          • PavlikXSS  

            Hydraulika je tažena venkem, tak že bys to měl zvladnout uplně bezproblemu, a s trochou šikovnoati i zkratiš hadice sám. Nebo stačí změřit současne hadice a do objednavky jim napsat jak dlouhe je potřebuješ. My to tak zakaznikum běžně zkracujeme před odeslanim.

            0 0
          • palo7  

            když ti nabídli výměnu za příplatek cca 2.500, a ty koupíš brzdy za cca 2.400 a budeš se s tím drbat, tak se to nevyplatí. Vezmi to komplet a máš to bez starostí a s plnou zárukou na celé kolo, kde ti to pak v ceně i seřídí a odvzdušní.

            0 0
            • Deleony  

              Tak skracovať si netrúfam, to robia za príplatok cca 150kč za každú brzdu, možno ani nebude treba skracovať. V obchode kde chcem brať bicykel takú výmenu ani neponúkajú a za takú cenu by sa mi to ani neoplatilo, pretože tie Tektrá ešte môžem predať.

              Kotúče by som nechal Tektro, asi by to neurobilo veľký rozdiel..

              0 0
              • Breakpain  

                Otazka zni, zda o ty Tektry bude zajem …

                0 0
                • Deleony  

                  Ako upgrade z nejakých mechaník si myslím ok.

                  Dnes som obehal nejaké obchody a L v 29´´ mi je sakra veľké, takmer stojím na špičkách keď mám hornú rámovú trubku medzi nohami… M v 29´´ je zase krátke a špekulovať s predstavcami sa mi nechce. Takže asi to bude nezavinene 27,5´´.

                  Inak som si všimol že medzi kolesami na 29´´ na plášťoch 2.10 a 27,5´´ na plášťoch 2,25 je vo veľkosti a teda obvode minimálny rozdiel, čo ma trochu potešilo :)

                  0 0
    • Deleony  

      Ešte ma napadlo spýtať sa či má Black Forest pevné osi, v popise to nie je uvedené. Ak nie je to veľká ,,vada´´?

      Za podobnú cenu by bol Kellys Gate 30 al. Thorx 30 s pevnými osami a Recon vidlou…

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.