• Lukino88

    Zdravím, mám takový dotaz. Chtěl bych na své vidlici změnit zdvih na 120mm ale mám strach že by se náporem brždění mohla nějak porouchat (zlomit či ohnout vnitřní nohy :-D nebo tak něco). Brzda Avid Elixir R 185mm a vážím cca 67kg.

    0 0
    • Kynio  

      ne, neohne se..

      0 0
    • BigKarel2  

      Ať na ní budeš mít 80 nebo 150, tak se neohne…

      0 0
      • kubad  

        150mm tam neda, ale.jinak souhlas

        0 0
        • BigKarel2  

          Proč tedy píšou na oficiálních stránkách SR Suntour u všech 2011 modelů Epiconu že jde až na 150mm?

          0 0
    • Senoy  

      Nic se nestane. I při vysunutí budou stále celé vnitřní kluzáky v obou vymezovacích kroužcích. Vidlice je od výrobce koncipovaná i na tento zdvih. Maximálně ti může více kmitat (předozadní pohyb) při razantnějším brždění.

      0 0
    • Lukino88  

      Tááák hotovo :-). Teď to ještě vytestovat někde v terénu a doufat, že se to nerozskočí jak stádo blech :-D

      0 0
      • jimiAJ7  

        chci se zeptat postupoval jsi podle ofiko videonavodu na strankach suntour???

        0 0
        • Lukino88  

          Da se říct že ano http://www.youtube.com/watch…

          0 0
          • jimiAJ7  

            mam tady totiz pod rukama Raidon X1 LO a borec to chce taky zvysit…tak nad tim laboruju jestli kdyz to rozhodim zda to bude stejne

            0 0
            • Skocza  

              Ahoj Jimi, prosim te, mam stejne dilema jako ty s touto vidli, chtel bych pridat zdvihu, je tostejne jako s tim epiconem? Zkousel jsi to? na co bych si krome toho navodu mel dat pozor?

              Dika moc za info

              0 0
            • Skocza  

              Cawo Jimi,

              Slo by odpovedet? Moc dika? Mam stejne dilema jako ty s Raidonem X1. zmena zdvihu, zda to sedi s epiconem na webu nebo na co by jsem si mel dat pozor? Moc dika

              0 0
              • toram  

                čus upravoval sem raidona na 120..de to…rozebereš tu levou nohu a vyndáš vnitřek..normálně ho vytahneš ze zhora když dole vyštroubuješ imbus..napred ho vysroubuj na půl a klepni to nej aby zajel a pak ho vysroubuj uplne.. pak to shora vytahneš celý…v tý „trubce“(cos vytah) sou 2 pružiny na takový tyčce +2 takový plastový válečky..stáhni jeden a máš 120…:D je to snadný… +pístek ten je uplne nahoře tak ho nezapomen dat z5..

                0 0
    • Modelar  

      Zdravím,

      jaký je rozdíl mezi LOD a RLD. Je to v umístění blokace vidle?

      0 0
      • Pajas04  

        LOD zamykání vidlice z korunky vidlice

        RLD zamykání vidlice dálkově z řídítek

        0 0
    • Chroman  

      http://www.bike-forum.cz/…o-stava.html#… sice jsem se o ni moc nestaral, ale bojim se ze to bylo prave zdvihem 140mm a 180mm kotoucem :(

      0 0
    • flyman  

      Vytáhl jsem kostlivce ze skříně. Mám Epicona 100 LOD. Zvětšoval jsem zdvyh na 120. Dá se nastavit na 80, 100, 120 a 140. Otázka 10 min. a dá se to dělat bez demontáže vydlice.

      Jenže nastal problém. Po několika svezeních mi přišla vidle strašně, jak to správně popsat – radiální. Podstatně více jak u 100. Ve všech zanořeních má stejný (podobný odpor vratné pružiny.). Při břždění v terénu jsem měl strach, že ji zamáčnu na dorazy. Znovu rozborka. Vyměnil jednu pružinu za silnější a teď je to OK a můžu si dovolit přidat na útlumu.

      0 0
    • michalrysina  

      Zdravím, nechci zakládat nové tema tak se zaptám tady. Jak dlouho by se ještě mohla tato vidle prodávat? Nemám momentálně moc peněz na její pořízení ale zase ji nechci promeškat. Děkuji

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.