• Fryosek

    Ahoj vsem,

    Za 2 dny mam 30 chci si udelat radost, asi tak pul roku jsem koukal po Gravel kolu, stim ze jsem nikdy na takovym kole nestal, ale prislo mi to fajn na kazdodeni jezdeni do prace a pak o vikendu naslapat nekolik desitek kilometru po beskydech, takovej klasickej fotr life zadny vzruso..JENZE… pak jsem videl nejaky eshop s trail/enduro kolama a vratila se mi doba pred 15 rokama kdysme za kazdou nasetrenou kacku s borcama ladili svoje hardtaily koupeny rodicema :D a sjizdeli vsechno co se dalo.

    Takze jsem prehodnotil situaci a zacal se divat po endurech/trail kolech, abych si jeste uzil trochu srandy a obrazil cesko/slovensky traily aj s rodinkou, pricemz zena bude tlacit kocarek a popijet nealko, ja mezitim budu blbnout nekde na kopci. Samozrejme po studeny sprse ze to stoji takovej nesmysl mi z toho brutalne velkyho vyberu vypadly asi 3 kola, kdy jsem se snazil divat na komponenty a hledat nejaky kompromisy, takze z Gravela za 30 jsem se tak nejak posunul na trail za 50 a pak na 100 protoze mi kola za 50 prisli ze jsou casto dost ojebany.

    Vyska: 181–182

    Vaha: 85–92( aktual, ale hubnu :D)

    Posledni vec, porad tam je to, ze se chci priblizovat do prace na kole, ktera je 10km daleko, stim ze dojezdovy cas mi je sumak, mam to stesti ze delam ajtaka, takze jestli mi na enduru bude trvat cesta o 20 minut delsi dobu je opravdu jedno.

    Rad bych se zeptal zdejsich ostrilenych borcu, ale i tech kteri resili neco podobnyho.

    Varianta 1)

    https://www.bike-discount.de/…op-10.0-hd-2

    Tu me desi ze to kupuju z nemecka a v jakym stavu to kolo prijde

    Varianta 2

    https://www.trekbikes.com/…n-5/p/35068/?…

    Varianta 3

    https://www.specialized.com/…ert/p/199757?…

    Nabizi se otazka, jestli neporidit dve kola, jedno priblizovadlo do prace, druhe nejake trail/enduro. Tim by se pomer snizil na 25k/75k

    Kdo poradi? Vasnive diskuze vitany.

    Diky Zdenek.

    0 0
    • nomecz  

      Ve slevovym vlakne je odkaz na stumpa v karbonu na kashime na bezdratovym xo1 za 4000 E (pripadne v druhym shopu za 4400) nevahal bych …

      1 0
    • friblos  

      https://www.trekbikes.com/…n-6/p/36355/?…

      vzal jsem tohle a je to víc než dobrý- geoška stejná jako starý Slash

      2 0
      • Fryosek  

        Cenovka je prizniva, komponenty slusny , jezdis i na nejake jump traily?

        0 0
        • friblos  

          Já jsem skokan tlumič, ale posílá to samo. Skáče to opravdu hodně dobře.

          Ovládání je takové zvláštní mám to v L a při 178 musíš dost zatěžovat předek. Ale je to strašně stabilní- na každé bouli jdeš do vzduchu (když chceš). Docela na to sedí recenze na Pinkbiku. Tam měli i Hightowera, kterého jsem taky zkoušel a Santa zatáčí sám, tohle ne. Ale poměr cena/ výkon je pecka. Jinak jezdíme hlavně traily kolem baráku- do kopce to jede pěkně. Vidle je divná- ta asi půjde na jiné kolo- první jízdu jsem jí hned pokřtil a udělal neprodejný kousek:-D

          0 0
      • Atilla  

        Tohle je hodně fajn a za ty prachy pecka!

        0 0
    • makro00  

      Rozmyslel bych, v jakem terenu se budes pohybovat. Dnešní trailová a allmountain kola jsou superschopný ve sjezdech a pokud jsi nejaky cas v lese nejezdil, tak ti bude chvili trvat nez vyuzijes potencial. Na jezdeni po ceskych trailcetrech staci trail/AM kolo. Vylozene enduro kolo je na opravdu nejtezsi teren nebo pokud budes pravidelne jezdit bikeparky s lanovkou. Takze treba ten Slash a Radon je za me overkill. Nevyhoda je i to, ze na lehcim trailovem terenu je s tim mene zabavy – musis tomu vic nalozit na stejny adrenalin.

      Takze takovy Stumpjumper nebo Trek Fuel EX bude lepsi volba. Nebo nemecke directbrand Canyon Spectral a YT Jeffsy.

      Dve kola zni jako ideal. Ale muzes koupit jako prvni trail za 75, coz pri dnesnich cenach bude uz fajn kolo a bud budes spokojenej nebo budes chtit neco rychlejsiho a dokoupis gravel.

      2 0
    • novas752  

      10km do práce by na něčem takovym neměl být problém. Pomalejší než nějaký ideální přibližovadlo to bude možná o 5 minut. Akorát na dennodenní provoz by to bylo poněkud drahý.

      Na druhou stranu, parádní kolo čistě na přesun z A do B 10km jde sehnat na bazaru za 5000 – netřeba z rozpočtu ukrajovat tolik. A 2 kola jsou vždycky lepší než jen jedno.- přeci jen na nějaký častější dojíždění je toho endura trošku škoda.

      2 0
      • LM  

        Přesně. S enduro pláštěma po asfaltu dojíždět nechceš :-)

        0 0
        • Fryosek  

          Čím víc nad tím přemýšlím, tím víc máte pravdu, jezdit na enduru do práce je jako hezký, ale úplně zabitý potenciál kola, což mě teda přivádí zpátky na to, že do práce si koupím gravel a na zábavu enduro:D problém je hledat a vybírat jedno kolo natož dvě :D

          0 0
          • TK75  

            Grevl do práce?To moc řešit nemusíš…Decathlon ma x let Tribana se slusnou cenou.Tam asi na tohle použití neudělaš chybu

            2 0
          • Sulka  

            A jeste se rozhodnkut jestli je na tu zabavu potreba enduro, nebo by stacilo „mensi pero“.

            0 0
            • Tomcat  

              Taky nahoře ty kola co hodil linky moc enduro nazvat nejdou . Ano enduro zvládnou …Ale holky říkaly, že punk je jinde…

              0 1
              • theedge  

                Jakože Swoop a Slash ti nepřipadají dost enduro ? :-)

                0 0
                • Tomcat  

                  Ne ty v odkazu ne. Je to na hraně, ten Slah je spíš na hraně AM , on nemá odkaz na novýho. A Swoop osazení je takový rozporuplný. Ale rám má k EN nejblíž.

                  0 2
                  • friblos  

                    Si teda dovolím nesouhlasit, na ježdění kolem baráku je to enduro až až:)

                    0 0
                    • Tomcat  

                      Tak to jo .

                      0 0
                      • theedge  

                        No zajímalo by mě na co ti takovej Slash ( i když starší gen. ) nestačí :-)

                        Zvlášť když tazatel sám pořádně neví co vlastně chce jezdit.

                        1 0
                        • mirorek2  

                          Navíc je to i koukatelné kolo, na rozdíl od poslední inkarnace s HP

                          0 0
          • Breakpain  

            Na dojizdeni do prace? HT, trekove… muze byt i gravel…. Ale sel bych po cene. Dojizdel jsem denne do prace rok.

            • chces dlouhy blatniky
            • chces nesmrtelny komponenty
            • nechces se o to nijak starat

            To jsou moje postrehy. Defakto nejlepsi je koupit za par tisicovek, odjezdit / vyhodit (cele kolo). O takove kolo se ani nebojis, kdyz Ti ho ukradnou ;)…

            Muj deda si stavel na tyhle veci kola ze smetaku – vypadalo to hruzne, ale dovezlo Te to kam melo.

            2 0
        • Tomcat  

          hlavně ty pláště zbytečně na asfaltu pokurv…

          0 0
    • Venda  

      Taky jsem premyslel podobne a nakonec na takovýmhle kole jsem byl v praci jen parkrat. Uz jen proto, ze mi je lito treba gum. Takze bych vzal kola rozhodne dve. A u toho endura bych se vubec nebal neceho levnějšího, tim myslim treba ne nutně karbonovy ram. Ale kdyz jsou penize, proc ne..

      0 0
    • Tomcat  

      Asi nejste moc rozhodnout co a tak „enduro“ . A mezi těma kolama spíš to je trail až AM, než AM až enduro . Ten Speciálnízajíc leda v EVO verzi.

      Kde máte YT nebo Nukeproof v akčních cenách ?

      0 0
    • puka  

      downcountry!

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.