• Ondra P.2

    Nemate uz nekdy tyto kola ?

    http://www.dtswiss.com/…ine-TWO-27–5

    Kdyz by npbyla nejke info nez koupim, tak bych byl rad.

    Kom i 25 jsem vyradil ( xc rafek ), Flow EX s Hope jsou uz moc tezky a tohle vypada fakt dobre.

    0 0
    • JakeF  

      Bude to klasika EX471 ráfek, ale otázka je, na jakých nábách… Já teď plánuju ty ráfky zaplést na DT350 (což na těch kolech nejspíš bude, jen s jiným vnějším tělem) a za trochu nižší cenu by to bylo na top drátech (Sapim CX Ray) a bez straight pull.

      0 0
      • kubad  

        +1

        ráfky už je věc preferencí. určitě bych to radši umotal na 32 drátech s CX než přímé na 28 drátecgh

        0 0
        • JakeF  

          Prosimtě, když už jsi tady… Zkoušel jsi ty jejich nový Squorx niple s torx vnitřkem? Prej mi je daj s ráfkama, ale pokud jediná výhoda je v torx vnitřku proti klasickýmu na plochej šroubovák, tak za to mi ty gramy navíc nestojí a hodil bych radši klasický Prolock Alu přední, mosaz zadní…

          0 0
          • kubad  

            výhoda je že je můžeš dotahovat zevnitř – nepodřeš je klíčem

            pak jsou trochu delší a mají víc zavitu takže poberou líp nepřesnou délku drátu.

            je asi fuk co zvolíš, ale ja je používám rád, i když teda podobnou verzi od Sapimu

            a určitě k Sapim CX Drátům bych dal Sapim Niple s jejich systemem proti povolování

            0 0
            • JakeF  

              Tak normální zas můžu dotahovat zevnitř plochým šroubovákem, ne?

              Já ještě nevím, jestli budu dávat CX Ray, na moje prasení celkem zvažuju Race. CX jsem psal kvůli srovnání ceny s těma E1700.

              Proti SILS nic nemám, to už vychází hodně podobně jak DT Prolock, jen jsem chtěl pro jistotu dozadu radši mosaz a to je v SILS celkem problém sehnat, všude maj Alu…

              0 0
              • kubad  

                jasné rozumím,

                u kulatých drátů už je to celkem fuk které niple

                a ještě k niplům s drážkou, jasně dotáhnout to šroubovákem jde, ale k centrování už musíš vzít klíč a dotahovat před 4 hran dole na niplu

                kdežto ty Squorx kompletně docentruješ zvrchu a mnohem líp se pak drží ploché dráty proti protočení

                0 0
      • JakeF  

        Zpátky na stromy… Nebude to EX471, ale dokonce levnější E512. Tak pak je to nesmysl úplně…

        0 0
    • kubad  

      nevím kdes byl na tom že zapletené Kola Hope/Flow EX s CX Ray budou těžší než ty DT

      cena bude podobná, osobně bych šel radši do zápletu, a vůbec bych se nebál dát KOM I25 případně můžeš dát Frequenci I25

      náboje DT 350 tím trochu stáhneš cenu

      0 0
      • JakeF  

        Proč ne EX471 ráfek?

        0 0
        • kubad  

          nemám ho vyzkoušený nevím zatím jak se chová.

          Co sem dřív dělal na DT tak žádná sláva, ale asi už jsou lepší ty nové modely ráfků

          0 0
          • JakeF  

            OK, dík. Že starší nebyly nic moc vím, na 471 jsem zatím slyšel reference celkem dobrý, tak je zkusím, když už jsi mi rozmluvil ty Ryde :).

            0 0
    • logoman  

      Na ne mas nejakou velkou slevu? Za 500E mi to prijde docela tezky …

      0 0
    • tomxxx  

      Pokud jsou na novym kole, tak fajn, ale samotné bych je nekupoval (cena, 28 drátů…)

      0 0
    • MirosPikos  

      V tom případě mám XC stroj na 160/140 zdvihu :)

      0 0
      • Ondra P.2  

        Takze jsi s i25 spokojen. Mne se fakt libej jen abych stim pak nemel srani, prijde mi ta vaha oproti jinejm v tyhle sirce fakt extra nizka.

        0 0
        • MirosPikos  

          Mám jen i23. S mými 90 + 5 kg nemám s výpletem jako takovým žádný problém. Všechno drží. Jediný problém jsou ložiska v Hope nábojích, která se nesnesou s pevnou osou, co používá Canyon.

          Ale neber mě jako bernou minci, nevím jak prasíš a jakou máš techniku.

          Zeptej se Gabba, ten je vozí:

          http://www.bike-forum.cz/…l-14805.html

          0 0
    • Ondra P.2  

      Dle Hope stranek 650b flow ex jsou vahove na 1980g coz uz je moc, jinak bych je bral hned.

      Na ty DT swiss se ptam protoze jsem mel od DT rafky pred cca 2–3 rokama a byla to katastrofa.

      Ted mam eastony haveny ktery maj 24 dratu a jsou to nejpevnejsi kola co jsem kdy mel, ani jednou necentroval a to je mam rok a dostavaj fakt hodne. Nicmene sirka 21 je malo a navic tam ma problem s nekteryma plastema maxxis TR , takze chci neco jinyho. Eastony sinecham jako druhy kola.

      Tedy pokud je dobrej rafek tak bych se tech 28 dratu vubec nebal.

      Cenove ty spline 1700 jsou okej.

      0 0
      • JakeF  

        Jenže to je těžkejma Hope nábojema… Hlavní je váha na obvodu= ráfky a tam máš udávanou váhu u 525g DT a 530g ZTR.

        0 0
        • Ondra P.2  

          Jj , ale jde i o celkovou vahu pak celyho kola, uz takhle to mam dost tezky a pridavat dalsich 200 i vic g. Se mi nechce.

          Takze nechat zaplest…

          0 0
          • JakeF  

            Hope bych se vyhnul. Už to tu párkrát padlo, že ty novější už nejsou kvalitou zrovna top, já mám doma jedny a i když nemaj najeto moc (do 1000km), tak jedno ložisko u ořechu už trochu přidírá.

            U nábojů bych se držel DT 350, ty jsem měl zatím troje a bez jedinýho problému, teď budu zaplétat čtvrtý.

            Ráfky jsou otázka, tam jsem vybíral podobně jako ty… WTB Kom maj spíš měkčí patky, takže se snadno ohnou. Freq I25 jsou už zase dost těžký. Zvažoval jsem i Ryde Enduro, který jsou hodně široký a lehký, ale prej zase dost měkký. Tak mi z toho nakonec zbyly Flow EX a DT EX471 nebo karbon…

            0 0
            • kubad  

              Hope bych se nebál, ale jak píšeš DT350 jsou levnější a ověřené v pohodě

              zase někomu může vadit jen 18POI proti 40POI u Hope

              0 0
            • Ondra P.2  

              Hmm, karbon jsem zvazoval taky ale to je taky celkem nejistota a pak jeste shanet nekde buh vi kde , kdyz by to prdlo.

              Jest v uvahu syntace w35, ale ty jsou drahy zas a vubec neodepisujou na email ( cca uz tyden ).

              Takze asi bud ty ex471 , nebo flow ex :))

              0 0
              • JakeF  

                Přesně z toho důvodu jsem si karbon taky nakonec rozmyslel…

                O Syntace tu psal tuším deekay, že se mu taky patky ohýbaj hodně snadno…

                0 0
              • kubad  

                Syntace W35 můžeš taky se mnou :D

                Dovozce – má teď kopec starostí s naskladňováním zboží a trochu nestíhá

                0 0
              • tonik666  

                A co frequency i23? Mají 480g, což je trochu rozumnější než 530g u flow exů a 23mm vs. 25mm vnitřní šířka je minimální rozdíl. Jezdilo se mi dobře i se 21mm, hlavně že to není 17mm.

                Na jednom bajku mám Flow, což je podobné jako ty i23, a stačí i na skákání na pevňáku.

                0 0
                • honhav  

                  me se teda i25 podarilo trosku pomuchlat… ale tlak a gumu stale drzi… ale asi jsem proste prase…

                  0 0
          • kubad  

            když tak se mě ozvi na mejl, nějak ty kola vymyslíme :D

            0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.