• Fredos

    Zdravím,

    V červnu jsem kupoval nový Giant Trance 27.5 3. Byl to můj první full a v podstatě první jezditelné MTB. Tak sem moc nevěděl co od kola chtít.

    Měl jsem ho sice kousek projetýho ale to mi moc neřeklo.

    Co mi nesedlo je geo, mám vel. M (mám 181cm) , sedlovku vytaženou téměř po rysku a zdá se mi že sem hodně nataženej.

    Bolívá mě z toho i za krkem jak mám jakoby hlavu zakloněnou dozadu, to pak je spustit sedlo dolu opravdu úleva.

    Začal sem tedy zkoumat geometrie a došel sem k závěru že bych potřeboval něco s vyšší ST a HT a o malinko kratší TT než má Trance.

    Další věc o které jsem se přesvědčil je, že raději jedu rychleji dolu:) a nahoru klidně pomaleji, takže bych chtěl vyměnit rovnou za 160/160mm.

    Navíc mám nutkání na tom Trancu komplet všechno vyměnit snad kromě šaltru. Sem náročnej na kvalitu:)

    Nákup plánuji až tak cca na duben, zatím bych chtěl vybírat a potom něco z toho projet na TESTFESTU třeba. Problém je že nevím z čeho tak vybírat.

    Určitě bych si nechtěl pohoršit ve funkci odpružení oproti maestru, to si myslím že funguje výborně, jinak v tomhle směru se moc neorientuju.

    Narazil jsem tu někde na značku Radon tak sem mrkl a tenhle model ( http://www.radon-bikes.de/…woop-175–70/ )

    myslím že zrovna v 18" idealní geo pro mě. Kratši zadní stavba vyšší HT a ST, kratší TT, položenější hlava a krapet delší rozvor což by mi nevadilo.

    co myslíte? Mířím správným směrem? Jinak zrovna Radon vůbec neznám, nevím jak funguje a nechtěl bych to asi ani na foxu.

    Můžete mi dát nějaké doporučení na co mrknout? Případně pokud by bylo lepší koupit rám a poskládat tak bych se tomu taky nebránil.

    Strop mám 70 000, s tím že pokud by jste mi doporučily skládat tak mám doma reverba a brzdy což mi tak deset tisíc ušetří.

    0 0
    • logoman  

      Toho radona jsem videl, nizsi model, ale i presto vypadal moc pekne. Moc jsem na tom nepojezdil, ale pusobilo bezproblemove.

      Ale osobne bych dal prednost yt wicked s 27.5 kolama. Ted jsou vyprodany ale okolo 2,5k eur na tom byl pike, monarch 1×11 pohon – nadherna vybava. Novy modely asi nekdy na prelomu ledna/unora.

      http://www.yt-industries.com/…ed-650B-Comp

      0 0
      • logoman  

        Tohle taky neni nejhorsi, ale neni tam teleskopka … :-/ a model s ni o 100e drazsi uz neni ve spravnych velikostech.

        http://www.commencal-store.com/PBSCProduct.asp…

        0 0
      • tonik666  

        jj, wicked comp v M s krátkým představcem by mohl být akorát.

        0 0
      • Fredos  

        wicked za ty peníze super osazenej, V M geo taky dobrá. Jen by to bylo pro mě tak na celolak i s vydlicí:D

        A zaujalo mě na zadní stavbě ta výztuha, příde mi že je strasně blízko pláště.

        0 0
    • tonik666  

      Třeba Santa Nomad 2 je kratší a vyšší, a rámy se teď dají koupit za hubičku :)) Velikost na tebe je jejich L.

      A představec jsi na to Trancovi měl jaký? TT je snadno ovlivnitelná (posun sedla), takže klíčovější údaj je reach, který ale bohuel giant neuvádí.

      zkusil bych být tebou otestovat kola od kamarádů. Třeba Agang Cult v M, nebo cokoliv dalšího. Se 70k už se dá postavit dost.

      0 0
      • Fredos  

        Nomad se mi zrovna moc krátkej nezdá, a on je jenom v karbonu? Já asi jedině hliník. Sem tam s tím dost fláknu:D ale nevím jestli sem se díval na správnej. dvojka je jako druhá generace?

        Představec mám původní tuším 65/8

        Zas tolik lidí s fullem neznám a lidí s velikosti pro mě žádný:D

        0 0
        • tonik666  

          Tak kdybys dal kratší představec, tak by ti třeba trance seděl lépe…

          0 0
      • Fredos  

        a k te TT se mi právě zdálo že ten reach je ovlivnitelnej. Tak asi nevím co znamená.

        0 0
        • tonik666  

          Nomad 2 je v hliníku i karbonu, rám by musel být bazarový (a díky tomu by se taky vešel do rozpočtu). Nomad 2, stejně jako ostatní starší kola od SC jsou extrémně krátká, zejména v reach.

          Jinak reach je vzdálenost hlavové trubky a kliky, tj. něco s čím nehneš a co určuje (společně s představec), jak natažený a nad předním kolem jsi na kole ve stoje.

          Top tube je hlava k sedlové trubce – samozřejmně vzhledem k úhlu trubky je tato vzdálenost ovlivněna úhlem sedlové trubky a (výškou hlavové) a dá trochu upravit pozicí sedla.

          0 0
          • Fredos  

            jojo už to u toho wicked na obrázku asi vidím. Tak u toho trance to můžu pro představu na rovině s vodováhou celkem přesně změřit ne?

            Ten představec mě taky napadl chtěl bych i širší řidítka asi zkusím koupím něco staršího na těch pár měsícu protože stejně bych tam chtěl dát vidli, tlumič, kola, 1×10… radši asi prodám připlatím a koupím něco jiného. a červená mě taky začala trochu štvát) Nakonec to byl takovej zbrklej nákup no.

            0 0
            • tonik666  

              To můžeš, i když je to spíš na dvě olovnice a vodováhu, aby to bylo přesné a nelítaly ti tam centimetry

              0 0
            • tonik666  

              Představec pořídíš ve vlákně levně prodíám koupím… (Lucase nabízí řídítka, TJK představec). Případně představec bych zkusil i pod 5cm.

              Nákupu kola bych věnoval dost času, pokud dobře trefíš rám, tak snadno upgraduješ vše ostatní co bude potřeba. Rám ale moc dobře nevyměníš.

              0 0
            • libisenuj  

              Az to budes prodavat zkus mi pls napsat mail. Kamos shani Trance za trosku lepsi peniz nez je cenikovka. Dik

              0 0
            • Fredos  

              Zkoušel sem to měrit sám a vyšlo mi zhruba 430mm, ale musím to zkusit ještě změřit ve dvou, takhle to asi bylo celkem nepřesný.

              Když já sem chtěl rychle už jezdit, a nevěděl co chci, kratší/delší, vyšší zdvih/menší zdvih. To sem zjitil až za těch pár měsíců na něm.. co mě vlastně baví nebaví. Jak se mi na něm jede.. a tak Např. sem ani nečekal že se budu odlepovat od země. Zkoušel sem kdysi skočit si na kamarádovým bajku a pak mu kupoval novej ráfek dopředu. Krásnej dopad na předek jak z videa, njn měl sem z toho strach ale chtěl to zkusit, prvně:)) a teď se už i do toho dostávám. Sice pomali ale dostávám:D

              libisenuj: Napíšu, cena bude určitě lepši než jak ho má teď na dolekopu za 38kD ale bude to chvíly asi trvat jak jsem psal nahoře, výměnu plánuju tak na březen duben..

              0 0
              • libisenuj  

                diky za odpoveď. To je ideální doba. On to má v tomhle termínu v plánu.

                0 0
              • tonik666  

                Logoman dával do jiného vlákna odkaz na tento kalkulátor – tam si můžeš vše spočítat:

                http://bikegeo.muha.cc/

                Když jsem tam hodil údaje za Trance, tak mi vyšel reach 433mm, což je celkem dost, ale nic extrémního. Já jezdím bajk s reachem 455mm, představcem 60mm a mám L a 187cm.

                0 0
    • waltari  

      Strive

      0 0
    • goofy  

      A co tak Norco Range? Výbavou to možná není tak top osazené jak skopčácké biky, ale zadní stavba jím údajně chodí dobře a do 70000 zůstanou finance na případné upgrady…

      0 0
      • nyq  

        Tohle norco má kámoš – chodí hezky a vypadá dost bytelně.

        0 0
      • Fredos  

        Jen bych ho potřeboval v Lku a to už je zase dlouhej.

        A co se týče té výbavy tak oproti tomu yt wicked je to dost mizerný no..

        0 0
        • goofy  

          Zato YT vypadá děsně… :-D

          Jinak Range má stejně dlouhou sedlovou trubku jako Trance.

          0 0
          • logoman  

            Desne jo? :-O

            0 0
          • Fredos  

            práve že má stejnou, se mi to nelíbí že je to na hraně, na yt se mi nelíbí jen ten lak plus bíla vidle a v M má právě 450mm ST a je kratší. Jak kdyby to nemohli dělat v celočerné(

            0 0
            • goofy  

              Ach tak. Já myslel, že ti délka sedlovky vyhovuje.

              V tom případě padá i Canyon Strive, který se mi líbí víc. Každopádně stávající Wicked už je vyprodaný, tak možná bude ten nový pěknější… :o)

              0 0
        • tonik666  

          Jen podle výšky mi připadá, že bys měl mít v klidu M. Kamarádi, co jsou větší než ty (mají 185cm), taky jezdí kola s TT 600 a reach 430 a v pohodě. Zkus si změřit délku nohou, ať je vidět, zda máš extrém. Já mám při 187cm nohy 90,5cm, což je dost, a s vysunutou sedlovkou jsem nikdy neměl problém.

          Taky lze vzít kolo, které je M a jen má delší sedlovou trubku. Nebo jezdit platformy – SPD jsou asi o 1cm vyšší nž platformy. atd…

          Každopádně bych zkoušel testovací kola a zaměřil bych se na M.

          0 0
          • Fredos  

            mě to tak nějak začalo vadit to mít na rysce, vypadá to divně.. nohy si potom zkusím změřit..

            jezdím na platformách a dokonce ultra low profileD

            YT v M ma GEO jakou bych si představoval, o 2cm delší sedlovku a je o něco kratší. Jen ten lak… no uvidíme co se ještě objeví

            Testovačky určitě projet chci, na to sem si dal dost času.

            0 0
            • tonik666  

              Tak to musíš mít ultradlouhé nohy, nebo krátkou sedlovku, nebo trance krátkou sedlovou trubku nebo nízké sedlo.

              0 0
              • Fredos  

                takže

                Trance má ST 430mm, moje nohy 870mm, sedlovka reverb 380mm, a sedlo klasika giant contact.

                0 0
                • libisenuj  

                  Ja mam stejne proporce jako ty. Vyska 181 a nohy 86.5

                  Velikost mam L a mensi si neumim predstavit protoze bych byl hrozne nalehlej na riditkach. Ty mam vymeneny za eastony se zdvihem 40mm misto tech standardnich 19ti milimetrovych. A furt si rikam ze sem mel vzit zdvih 50mm…

                  0 0
                  • Fredos  

                    No Trance v Lku byl teda pro mě dost mimo, celkově už prostě velké kolo…

                    0 0
    • Fredos  

      Tak YT konečně ukázalo modely 2015

      výběr sem zúžil na dvě kola:

      Radon slide 27.5 9.0 HD za 2699€:http://www.radon-bikes.de/…e-275–90-hd/

      • nejspíš trošku vhodnější geo
        • chtěl bych předělat na 1×10, 1×11.

      YT-industries Capra AL 1 za 2599€:http://www.yt-industries.com/…9/capra-al-1?c=92

      +cena

      +barva

      +X01

      +Turbine cinch kliky (ty bych koupil i na radona misto carbonu)

      bezvýznamné + mají pláště

      Tak co myslíte? když s tím počítam dost najezdit i v kopřivné, koutech tak asi ta Capra bude lepší co? A co systémy odpružení, vyjdou chováním víceméně nastejno? Nebo je něco lepší?

      PS: kolik cca vydrží x01 kazeta?

      0 0
    • metr-x  

      Ghost framr 5

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.