• RacerX

    Ahoj,

    blíží se mi doba 30 narozenin a tak bych si chtěl radost nějakým „exkluzivním“ a funkčním rámem. Nemám vyhraněný konkrétní rám a design, ale požadavků pár je.

    Zdvih – cca. 160mm

    Vidle a tlumič – 36mm, vše vzduch

    Materiál – cokoliv, ale jsem těžkej :o)

    Lineární průběh vítán.

    Dostupnost do března.

    výrobce a typ: např. Ellswort Moment, Liteville 301, Ibis mi moc nejde…atd

    Tímto bych chtěl požádat o pomoc s výběrem a radou jaký typ zvolit a popř. proč.

    Děkuji Petr

    0 0
    • HELLBOY22  

      a čo jazdíš?

      čo tak exkluzívne HT-čko čo je na toto zdvihy stavané? :)

      http://www.dw-cycles.com/index.php…

      0 0
    • Kubiczech  

      Mojo HD mě napadlo jako první, ale když ti nejede. Co třeba Maverick? Banshee Rune?

      0 0
    • kassar007  

      Intense – Tracer VP … hlasuji ja

      0 0
    • Tomcat  

      Pokud ti jde o linearni chod koukej po jednočepovém systémů, pokud možno bez přetaktování , nebo ne s tak velkým přetaktování.

      Nápadá mě RockyMoutain , Tomac , Salsa. Některé rámy totiž to přetaktování nemají pro úpravu chodu, ale jako mechanické zpevnění sestavy.

      Co je ale problém je dostupnost. Starakolekce je rozebrán a nová často ještě není.

      Pokud chceš něco poskládaný stylově zajímalo by tě asi Pražské Bikecaffe.

      0 0
    • Pumsc  

      http://www.jensonusa.com/…rame+10.aspx

      maj tam parádní ceny:)

      0 0
    • Vegan  

      Prihodim ti sem Grafy srovnavajici SC NOMAD/Liteville 301/ Ibis HD. Za sebe bych volil s tvymi preferencemi Nomada i, kdyz je pravdou, ze ma nejvetsi pedalkick ze vsech, zase ma +/- nejlinearnejsi chod da-li se to tak rici, kazdopadne do vyberu bych se nebal jeste prihodit Norco Shore, Spesla SX Trail a Treka Scratch.

      0 0
      • RacerX  

        Nomad mě také napadá, ale ten bych chtěl pouze v karbonu a tam se obávám ceny.

        0 0
        • RacerX  

          jinak mainstreem nechci

          0 0
          • Vegan  

            No tak Trek sice je mainstream, ale skoro bych se stebou vsadi, ze jen tady na BF napocitas vic nomadu jak Scratchu a o Norko Shore ani nemluve, Horsi to bude se speslem SX trail na druhou stranu ten ram chodi paradne jen je ponekud tezkej.

            0 0
            • RacerX  

              uznávám, to máš pravdu

              0 0
            • Ruprt2  

              To máš asi pravdu, ale je otázka jestli chce jedinčnost, aby měl z něho radost, dobrý pocit, a aby ho někde nepotkal, a lidi ho moc neměli, nebo proto, aby byl jediný (první) v našich bajcích na BF.

              Cítím tam určitý rozdíl :-)

              0 0
              • RacerX  

                chci aby to kolo mělo duši, aby byla cítit historie výrobce, kultura a tak :o)

                Taky se dá koupit pells za 100tis a nikdo ho tu mít nebude…

                0 0
                • Vegan  

                  Kdyz tohle je trebas strasne idnividualni pro me tohle splnuji prave znacky jako Trek, Spesl pac podporuji ruzne projekty, pro nekoho je to SC, Ibis z duvodu, ze je to „kultovni“ garazovka, jenze ja si prave u tech dvou poslednich myslim, ze zvlaste posledni roky je to umela image nez cokoli vice, vykoupena vysi cenou.

                  Ale to je kazdeho vec, ja to napsal od obou kategorii neco, Norco je na pomezi obou kategorii a ve vysledku si stejne vyberes ty a zalezi jen na tobe :)

                  0 0
            • friblos  

              Hlavně jde o to co je u tebe enduro. Jestli jen tak AM na pohodu po lese nebo sem tam i bikepark, skoky na trailech. Podle toho taky volit rám. To co ti napsal Vegan je všechno dobré, ale šlapat na SX trailu celý den po kopcích bych nechtěl. Na celý den do bikeparku zase jo. A pak kolik máš rozpočet?

              0 0
              • RacerX  

                žádný bikepark, freerajdy, rád se projedu např. v Leogangu, ale vynechávám velké skoky, lávky atd.

                0 0
                • kubad  

                  na tohle by ti pak v klidu stačil nový Blur LT v hlíně

                  jde na něj prdnout 160mm vidle a je to hodně jezdivé kolo a dobré kolo, pořád zvažuju jestli u mě Mojo nebo Blura :-)

                  0 0
                  • friblos  

                    svatá pravda, RB IQ6 by ti taky udělala kus dobré práce nebo YETI 575

                    0 0
                  • RacerX  

                    hmm, dík, ted jsem se rozhodoval maximálně mezi třemi rámy a ty nahodíš další. :o)

                    0 0
                    • kubad  

                      podle mě bude 140mm vzadu stačit, 160 ve předu tomu rámu svědčí, cena ujde a funkčně super

                      0 0
                      • RacerX  

                        ty bys ho radši v hlíně nebo carbonu?

                        0 0
                        • kubad  

                          mě by asi stačila hlína, ale nemám proti carbonu předsudky i když mě nedávno umřel už druhý carbonový rám :-(

                          ale ve výběru je i carbonové Mojo HD 140 takže materiál fakt neřeším

                          0 0
                          • roud  

                            Tak ty seš přeci jen trošičku nestandartní kategorie jezdce…

                            0 0
                            • RacerX  

                              v čem je tak nestandardní? :o)

                              0 0
                              • roud  

                                je to opravdu velkej biker :O)

                                0 0
                              • kubad  

                                váha vaha :-(

                                0 0
                                • RacerX  

                                  já 118 kg

                                  0 0
                                • Ruprt2  

                                  patří to mezi důvody proč nemáš rád úzké sedlovky, jak jsi psal?

                                  0 0
                                  • kubad  

                                    ne na 27,2 se dost blbě shání teleskop,není moc výběr.

                                    jinak proti 27,2mm nemám nic, na crosce i festce a 29" ji mám

                                    0 0
                                    • Ruprt2  

                                      právě že mi přijde, že jaksi praskají sedlové trubky pro sedlovky s tímto rozměrem.

                                      Ale možná se mýlím a jenom si toho víc všímám, protože mám stejný rozměr.

                                      0 0
                    • RacerX  

                      nicméně, radši bych vzadu těch cca. 160

                      0 0
                      • friblos  

                        Hlavně si ještě nenapsal kolik do toho chceš vrazit. Já jsem nikdy nepoznal rozdíl jestli jedu na 140–150–160mm a pokud neskáčeš, tak byc to zase tak neřešil. Sám jsem jezdil dlouho 140 a stačilo to i do bikeparku, pak 150 a teď stavím 160. Ale nejde mi o zdvih jako o výdrž a geo rámu.

                        0 0
                        • RacerX  

                          co nejmíň, čekám na nabídky :o)

                          jinak mám rám 145mm teď, vím co chci, akorát nemám jasno jakou značku

                          0 0
                        • Vegan  

                          Osobne bych se nebal Blura LT pokud nejzdi do bikeparku pak 140mm s dobry odladenym tlumakem bude vic nez stacit :) pokud jezdi do bikeparku tak bych z 160mm neslevoval tam je kazdy mm dobry zlvaste na rozbyte trate kde se da casto potkat rolba v horsich pripadech norba.

                          0 0
    • tomfree  

      Ať jsi Petr nebo Franta,nejlepší je vždycky Santa :-))

      0 0
    • Smazaný účet  

      Bez premysleni prece ten muj!

      0 0
    • kandik psi zub  

      kazdopadne vyrad liteville, protoze ten dostanes tak na podzim :)

      0 0
    • kesu  

      rozhodoval bych se mezi liteville 601 a ibisem mojo HD. možná ještě nomada ale toho bych si chtěl projet

      0 0
      • blue  

        když mi zařídíš výrobu toho karbonovýho napínáku, tak tě nechám svézt :-)

        0 0
        • kesu  

          Ten napínák můžu zařídit,potřebuješ k tomu karbonovou desku 2,5mm tlustou dvakrát. Třeba tuhle:

          http://hobbycity.com/…viewItem.asp?…

          a pak si v Acadu nakreslit ve 2D tvar.

          Jak to tam vlatně vypadá,musí na tom napínáku vyset kladka i smyk jako to mám já? A máš ISCG navárky? A jak to tam vypadá,vejde se tam ta deska 5mm tlustá?respektive má odstup ten iscg vůči středový mufně?

          0 0
          • kesu  

            vidím že vIsím…

            0 0
          • blue  

            mám ISCG05

            měl jsem enduro napínák od shamana (i když ten byl pod misku), ale drhly mi o něj šrouby malýho převodníku, i když jsem dal pod misku podložku navíc, takže jsem chtěl zkusit něco jinýho, ale při pohledu na cenu tý desky od toho nápadu upouštím, zas tak nutně ho mít nemusim a přežiju to asi bez něj

            0 0
            • kesu  

              toho shamana jsem mel taky a mel jsem stejnej problem, navic jsem potreboval smyk.Ted ale koukám po tom napínáku na zadni stavbu od liteville

              0 0
              • tomfree  

                Dvouplacka,přesmyk a napínák,to je moje noční můra,nikdy to nefungovalo na 100% tak jsem se na to vykašlal.

                0 0
                • blue  

                  tak já to měl s trojplackou a co se týká funkce, nemohl jsem si stěžovat…

                  0 0
                • madcat  

                  Přesně tohle vozím už asi 3 roky a naprostá spokojenost – dvouplacka 36 + 22 z, rockring a napínák Shaman enduro. Akorát při šlapání dozadu padá řetěz z velké na malou pilu, ale to není ani tak chyba jako vlastnost.

                  0 0
                • kesu  

                  proto jsem si vyrobil ten napínák, takže mi drží smyk i kladka na ISCG navářce. Funguje to úplně bez problémů, nespadl mi řětěz celou sezonu..

                  0 0
                  • JMT  

                    To je dobry kdyz ti retez nespadne ani na jedny ze dvou vyjizdek :-D

                    0 0
                    • kesu  

                      Ale uvědom si, že to jsou náročný vyjížďky na roh do hospody kde musim přejet dokonce i obrubník, cestou zpět i nahoru :DD

                      0 0
                      • soc  

                        Tak nahoru to snad vyneses, ne? :)

                        0 0
                        • kesu  

                          nn snáším to jen dolů to se bojim víc…

                          0 0
                          • JMT  

                            Kdyz se chces dostat nahoru tak sem jenom rozjedes a 10cm pred obrubnikem zavres oci a poradne zmacknes riditka.

                            0 0
                            • kesu  

                              jj takhle to dělám to jsem rád žes mi to posvětil ale dolů se bojím

                              0 0
          • Smazaný účet  

            Můžu se zeptat proč jsi nepoužil tu jejich navářku na zadní vidlici a jejich napínák?

            0 0
            • kesu  

              jednak si nejsem jistej jak by se to chovalo s dvojplackou ale hlavně proto, že v době co jsem to skládal to ještě nebylo k dostání.

              0 0
        • mountaineer  

          Mám cnc frézku,uhlíkový prepreg,temperovací pec a kreslím 3D v rhinu – takže jestli chceš můžeš se obrátit na mě:o)Jak se má ten napínák lišit od standartně prodávaných že potřebuješ custom-made verzi?

          0 0
          • fousek  

            Na kolik by vysla karbonova krytka klece na tlumic na starym Reignovy? Dala by se vytvorit forma pomoci ty puvodni plastovy krytky?

            0 0
            • mountaineer  

              No zkus mi sem hodit odkaz na fotku nebo přímo fotku toho plastovýho dílu ať vím co máš na mysli.

              Forma by se dala obtisknout podle původního dílu,jde o to jaký má krytka tvar.

              Cenu ti můžu říct až uvidím o jaký díl jde,odvíjet se bude podle použitý technologie výroby.Cena za jeden kus bude ale asi palba,ale kdyby se zájemců našlo víc…

              0 0
              • fousek  

                Momentalne u sebe lepsi fotku nemam, je to ten plastovej cajk pred tlumicem, delka cca 20cm, sirka cca 6cm a je to dopredu vybouleny

                0 0
                • mountaineer  

                  koukal jsem k tobe do profilu,ale potreboval bych lepsi fotku,nejlip samotnyho sundanyho dílu z obou stran-zepředu a zezadu.

                  Nahore je to chyceny na jeden šroub?Jak to drží dole?

                  0 0
                  • soc  

                    Ja Ti to vecer nafotim vcetne detailu… mozna bych jeden kousek taky bral…

                    0 0
                    • mountaineer  

                      Super,pokud by jste byli aspoň dva tak cena za kus vyjde znatelně lepší.Ses z oboru tak je ti to asi jasný:o)

                      0 0
                      • soc  

                        Tak když se na to tak dívám, tak to vypadá podobně jako ten Fouskův, ale trošku jinak :)

                        První foto je na biku, další dvě fota jsou zevnitř a zvenčí. Teoreticky by to stačilo udělat ze skla s jednou vrstvou karbonu, ať to vypadá líp. Je prohnutá placka s prolisem a vlepeným účkem pro šrouby (kua to je popis!).

                        0 0
                        • fousek  

                          Hmm tak to je blby Xko ma ten plast delsi, zkusim to vyfotit jestli si vzpomenu

                          0 0
                        • mountaineer  

                          Cena za 1 kus cca 12.000,– (provedení full carbon s lakem),cena za 2 kusy cca 14.000,– bez paragonu:o)

                          0 0
                          • soc  

                            Tak to si budu setrit ten nahradni plastovy :) A kdyz bude nejhur, tak si na nej dam samolepku s imitaci karbonu :D

                            0 0
                            • mountaineer  

                              Sežeň tak 100 zájemců a bude kus za 2000,– :o)

                              0 0
                              • fousek  

                                Ty jo to je mazec, i na tech 100ks to neni nejlevnejsi, Tak to holt tam zustane plast. Ale stejne diky

                                0 0
                                • mountaineer  

                                  Není zač,čekal jsem že se to bude zdát „drahý“.Kompozitový díly vyráběný v EU na zakázku v kusový nebo malý sérii levně neseženeš :o(.

                                  0 0
      • RacerX  

        o 601 jsem slyšel, ale nic jsem nenašel, tak jsem to vzdal, hod mi pls nejakej solidni odkaz, dik.

        PS.: jak to že jsou takové dodací lhůty, to jsou snad všude boháči, či co…?

        0 0
        • scoty  

          Zde získáš informace, které potřebuješ.

          0 0
          • RacerX  

            potřebuji číst, nebudu nikoho otravovat, když nevím jestli bych si to chtěl koupit… :o(

            0 0
            • scoty  

              Potřebuješ vědět, jaká je šance ten rám získat a za kolik.

              Jarda je v poho.

              0 0
          • scoty  

            a tady se zakládají čekárny na kola a hodně se tu dovíš o Liteville a Syntace…

            0 0
            • scoty  

              vlastně tady

              0 0
              • RacerX  

                ich spreche nicht gut deutsch…

                0 0
                • scoty  

                  Normálně to celý hodíš na gůglu do překladače a máš to v lámaný češtině..:-)

                  Já jsem se na to fórum i přihlásil, aby se mi zobrazovaly všechny fotky k servisním postupům..:)

                  0 0
    • goofy  

      Za mne asi Intense Tracer 2 pripadne UZZI, kdyby jsi chtel vetsi mrchu, ale to asi ne :-)

      Nebo pak uz zminovany SC Blur LT – fakt povedene kolecko s pocitove vetsim zdvihem nez fakt ma

      Nebo pak Spesla, ale ty nejsou dost kuul asi :o)))

      0 0
    • kopečák1  

      Tady je jeden intense za pěknou cenu…

      http://www.bikerespect.com/…

      0 0
    • cabbage  

      A co Mondraker Durham?

      http://www.katmar.cz/…-p-1128.html?…

      0 0
    • brkoslav  

      Koukni na Nicolai Helius AM.

      http://www.nicolai.net/index.php…

      nic o tech kolech nevim, krome toho, ze jsem asi nikdy nevidel hezci celopero nez tohle:

      http://www.nicolai.net/index.php…

      ten design je proste uzasnej:-)

      0 0
    • Blackbiker  

      kámo po 30 ce vše teprv začíná, jdi do freeride:-) hlavně ať se to dá použít i v bikeparku…ale víš jak každej ty limity máme jinak-hehe, a já miloval uphill-nechápu nechááápu:-)

      0 0
    • weekend warrior  

      g-spot?

      0 0
    • zdenekhubner  

      Pořiď si Giant Reign X a budeš spokojený jako já.

      0 0
    • RacerX  

      je vybráno!

      Teď už jen vidli.

      Tak jakou? (chci vzduch, talas nebo u-turn nepotřebuji)

      0 0
      • mr.antik  

        no máš asi tak dvě možnosti a z toho dvě podmožnosti. A jaký zdvih?

        0 0
        • RacerX  

          160mm a 36 nohy

          0 0
          • mr.antik  

            no abys pak nelitoval že nemáš víc – to záleží na zvoleném rámu. Každopádně máš na výběr Float nebo Lyrik. Taky záleží na barvě, že :-)

            0 0
            • RacerX  

              nesmí být bílá – takže černá… :o)

              A cena taky co nejvíc dolůůů.

              Větší zdvih by byl zbytečný…pořád si říkám, že by možná stačil rám se 140mm

              0 0
              • PatrikL  

                tak zober rám, čo má možnosť meniť zdvih v nejakom rozpätí napríklad od 140 do 160 :) Ale neviem či taký vôbec existuje, aby bol funkčný a exkluzívny :D

                0 0
            • PatrikL  

              ak zoberie float 36 2011 180mm tak si ten zdvih bude môcť znížiť na 170,160…mm, nie? :)

              0 0
              • RacerX  

                neviem :o)

                0 0
                • PatrikL  

                  pozrel som to na stránke a uvádzajú tam „Travel is adjustable down to 100 mm in 10 mm increments“, taktiež na niektorých bikoch majú nastavený zdvih 170mm, takže by to nemal byť problém :)

                  0 0
              • mr.antik  

                Podlě internetu jo, ale už nevěřim ničemu :-) Prej Float je jen bílej. Vzduchový Lyrik nevim, v jejich stránkách aby se prase vyznalo.

                0 0
                • RacerX  

                  jo právě na to koukám…to je normálně k zbláznění s těmi barvami! Od kdy se jednotlivé typy u jedné značky odlišují barvami…kdo to ku.va může vymyslet???

                  0 0
          • Jenda  

            pokud tam muzes dat 1.5 krk tak koukni na CRC maj na lonsky vidle s 1.5 krkem za supr ceny, jo a gratuluju k vyberu ramu – taky bych si nechallibit.

            posledni poznamka – pokud nehodlas jezdit jen z kopce pouvazuj o tom talasovi – na delsi vyjezdy je to vic nez prijemny

            0 0
      • vojtechposmourny  

        A co žes vybral? Ať to nemusím číst celý znovu…

        0 0
      • kubad  

        A cos vybral?

        0 0
        • RacerX  

          nakonec toho modža HD

          0 0
          • mr.antik  

            a sakra…

            0 0
          • vojtechposmourny  

            Jo, to bych si taky nechal líbit. Toho mám v hlavě vyskládanýho a vyladěnýho do posledního šroubku.

            0 0
          • Kubiczech  

            Už teď to dávám super (doufám). (:

            0 0
          • goofy  

            Neee… Mojo nee.. Na svete je tolik krasnych ramu a zrovna Mojo :-D

            btw: tak pokud nechces bilou, tak ti asi jedine zbude Lyrik… Ten se dela s tapered hlavou v cerne

            0 0
            • PatrikL  

              aj X-Fusion Vengeance HLR 160 sa robí v čiernej a s tapered ståpikom :) To vyzerá byť tiež dobrá voľba…

              0 0
      • kubad  

        A cos vybral?

        0 0
    • logoman  

      http://www.ultimatebikes.cz/… co treba toto? docela se mi vzhledove ten ram libi :)

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.