Dětské Trek MT 200 x Core Nipper x Jiné

19 nepřečtených
  • Marketka

    Zdravím všechny. Potřebovala bych trochu poradit s výběrem kola pro kluka. Loni na podzim přesáhnul 130 cm výšku a koukám po nějakém trošku solidním kole na pár let. Pročítala jsem tu trochu diskuzi, ale moc info o dětských tu zas není. Vybrala jsem dvě kola protože ty dvě značky se tu občas objeví v diskuzi. Core Nipper 24" za 6690 Kč http://detskakolacore.cz/24-kola?… a Trek MT 200 Boys za 7190 Kč http://www.kursport.cz/…-boys-2015-2. K tomu treku jsem našla i video https://www.youtube.com/watch?…

    Poradíte jaké by bylo lepší – v parametrech se vůbec nevyznám a u Treku jsem nikde na internetu nenašla ani váhu. K výšce jsem snad vybrala vhodnou velikost. Ještě jedna věc a to přední přehazovačka – ten Trek má jen jedno přední kolečko a to by bylo asi vhodnější pro malé dítě, ale nevím. Jestli máte ještě další tip na kola lepší než tahle, tak budu ráda, ale s cenou tak asi do ceny Treku tedy kolem 7 tisíc. Děkuji Markéta

    0 0
    • ladiki  

      Zdarec,

      pokud tak nějak nevíš co a jak, je vždy lepší kolo vyzkoušet nejlíp na prodejně.

      Uvedená kola jsou už modernější a jsou lehká. Pokud budete jezdit jen kolem domu a cyklostezka vem Treka. I v případě, že má kluk kratké nohy, můžeš u Treku posunout pedály. Pokud plánujete jezdit i kopce v lese, vem Nipper-kvůli převodům. Jinak jsou kola prakticky stejná a musí se i líbit :-) mladýmu.

      Důležité je, aby kolo pak neleželo v garáži......

      0 0
    • Marketka  

      No tak na kole on už jezdí od dvou let, ale tohle by bylo první lepší. Takže nemám strach že by kolo leželo a on seděl doma. A jezdi teda spíš po okolí, přece nepustím sedmiletého kluka samotného na pár hodin pryč. Spolu toho moc nenajezdíme, jsem ráda že jsem ráda. Po lese tady v okolí toho asi moc nenajezdí protože tam se jde těžko pěšky natož na kole. Obě kola se dělají v mnoha barvách tak mu dám samozřejmě vybrat jaké se mu bude líbit. Spíš mi šlo o porovnání nějakých těch komponentů a případně doporučení dalších dobrých kol v podobné nebo nižší ceně aby pak bylo z čeho vybírat.

      0 0
    • Marketka  

      Jo a ještě – nevíte teda někdo kolik váží ten Trek? Třeba víte kam se na internetu podívat. U toho Nipper píšou 10,6 kg ale na fotkách je vždy bez šlapek, tak nevím.

      0 0
      • ladiki  

        Já už nevím kam to všude napsat, ale doporučuji přestat hledět na hmotnosti kol. Pokud koupíš značkové 24" kolo, tak neuděláš nic špatně. Pár jsou 2. A ty dva roky mu 24" max vydrží. Dýl ne. Proto doporučuji bazarové kola. Značek je mnoho Author, Superior, Trek, Core, Amulet, Felt, GT, Specialized, Merida,Orbea…výběr je dnes obrovský.

        Pokud chce odpruženou vidli, tak mu ji dopřej. Kolo ho ho musí bavit. Proč jde kopec pěšky, když jeho vrstevník a nebo dospělí řadí večerníčka? Proč mu to v 7 letech nedopřát? Proč furt z těch děcek děláte stroje, které mají všechno co si žádá doba a selský rozum jde do háje.....Proč má mít 8kg kolo? Jak mu budete v 15-ti vysvětlovat, že nemáte 50tkč na konkurenceschopné kolo. Přidáte na přesčasech?

        0 0
        • Marketka  

          24" na dva roky? Ježíš tak rychle snad nevyroste -:)) To abych pak kupovala oblečení v krámech pro dospělé… No ještě že mám druhého a ten podědí. Všude se honí hmotnost, tedy na tom foru také a tak jsme myslela, že lehčí bude lepší. Ale pravda je, že žádné kolo co měl jsem vlastně nikdy nevážila. Ovšem taky tak drahá ta kola nebyla. O těch vidlicích ani nemluvil, je mu to vlastně jedno. Chce tam přehazovačku, zvonek a barva se mu musí líbit. No a k té přehazovačce jsem dala otázku dole.

          0 0
          • ladiki  

            Ale poroste :-) My máme každý rok nové kolo už od odrážedla viz. profil. Ona ta hmotnost je důležitá, ale přeceňuje se. Značkový výrobci nemají špatná kola. Přehazovačky jsou poplatné dětským kolům. Řadit řadí, jsou levné-když se rozbijí. Mnohem důležitější u dětských kol je nastavení posedu a jeho pravidelné úpravy. Děcka se můžou od jara do podzimu vytáhnou až o 5cm! Až třeba začnete jezdit závody, tak sami uvidíte změny, které jsou potřeba udělat…Ale pokud je ještě důležitý parametr barva, tak bych to neřešil-nestresoval a hlavně si našel čas s klukem vyjet. Gramy, karbon, pevné vidlice bych nechal tatínkům, kteří dohání své mládí dospělím egem......

            0 0
            • Marketka  

              No pravdou je že má nyní třetí kolo a jako malý měl odrážedlo. Jeli jsme 12" s kolečkama pak 16" a nyní má 20". Ovšem už jsme na maximu u sedadla i na řidítkách. Závody asi jezdit nebude, chodí od pěti na atletiku a musí se taky trochu bavit a ne jen sportovat -:)) Jen dvakrát za rok jezdíme na duatlon a triatlon, ale to je takový dětský sranda „závod“ na pár stovek metrů…

              Ještě mám otázku – pochopila jsem, že třeba u 24" kol jsou různé velikosti rámů ( někde jsem myslím četla 11" a 13" ) a to samé u 26" kol. Ale u těch mnou vybraných jsem se nic takového nedočetla. Jak to poznám a co mám vlastně vybírat nebo v obchodu chtít a říct… Dobrý den, to je hezké modré kolo.. ano synovi se na něm paní sedí dobře to bude vyhovovat.. za půl roku.. jejda, ona je ta sedačka už namaximu…

              0 0
              • ladiki  

                Konečně dobrý dotaz :-) Ano jsou různé velikosti. Neřeknu Ti, který výrobce dělá taková 11" a který 13" kola. Jde o délku horní rámové trubky. Vhodná velikost se totiž nepozná podle toho jestli došáhne na zem ze sedla, ale podle vysunuté sedlovky, při správně natažené noze při šlapání+natažení trupu na kole. Musí tam být ještě rezerva posunutí. I děcka stejně jako dospělí jsou různě rostlá. Proto je dobré, aby na kolo sedl a hned je vidět co a jak. U těch 24" zásadní rozdíly nejsou. Pokud bude mít na jaře 135 tak mu 24" sednou. Myslím kromě Authoru cosmic (15" rám, který je delší-závodnější). Ale stejně více jak 2 roky 24" nevydrží.....

                0 0
    • zderes  

      Ted bude mit kolem 135 cm a to urcite kolo 24" na par let nebude. Doporucuji kolo Superior Fly 26", mam ho v profilu. Je to malicka 26ka, ale pokud jsi to tady procitala, tak to jiste vis. To „jednokolecko“ vepredu je vyhoda, toho se neboj.

      0 0
      • Marketka  

        Momentálně má 131,5 cm, zrovna jsem ho přeměřila.

        0 0
      • ladiki  

        Zdravíčko,

        při výšce 135cm+26" kola je to jednokolco nevýhoda! To přeci nemůžeš myslet vážně. Si to sám vyzkoušej ušlápnout. Děcka mají večerníček rády a nejen ten v televizi…

        0 0
        • Marketka  

          Tak jak to je. Je lepší pro dítě přehazovačka jen vzadu a vpředu? Já myslela, že když bude přehazovat jen zadní tak že nebude muset myslet na tolik koleček -:)) Takže jsem pochopila – po silnici, cestě stačí jen vzadu a do terénu, lesa, kopců atd. i přední?

          0 0
          • ladiki  

            co mám možnost sledovat, tak děcka jsou daleko bystřejší a chytřejší než dospělí. Stačí jim správně vysvětlit co a jak používat. Některé to pochopí hned , některé později, ale pochopí. Ty kolečka vepředu navíc uvezou. Pokud nejde o závody, tak je větší možnost výběru a sami poznají co jim sedí a co ne…

            0 0
            • Marketka  

              Tedy díky za rady a asi nemá smysl se ptát na více info. Jen tak namátkou jsem vybrala tři kola snad obrých značek ( dvě jsem již uvedla ) a každé je vlastně jiné. Tedy zaměřila jsem se na nová kola, ale jak říkáte, třeba by bylo vhodné koupit něco z bazaru a méně jeté.

              1. kolo s jedním kolečkem vpředu a pevnou vidlicí http://www.kursport.cz/…-boys-2015-2
              2. kolo s oběma přehazovačkami a pevnou vidlicí http://detskakolacore.cz/24-kola?…
              3. kolo s oběma přehazovačkami a pružnou vidlicí http://www.bezvakolo.cz/…-matne-cerna
              0 0
              • Ondra Pozořice  

                Volil bych variantu 24 od CORE. Poměrně zajímavá cena, možnost upgradu na 8 rychlostí a 32 pastorek (Sunrace 8 speed), podle šikovnosti bych možná nasadil jednopřevodník, sundal řazení a smyk. V případě rychlejšího růstu dítěte lze toto kolo v pohodě prodat přes bazar či podstoupit dál v rodině či po známích. Je tam dobrá geometrie, dá se výborně ladit posed.

                0 0
          • zderes  

            Jak píše ladiki, Děti si zvyknou na vše. Pokud neplánuješ s kloučkem závodit, tak ušetříš pár korun na tom, že bude řadit i vepředu. Funguje to. Já jsem jezdil jako malej na pionýru. Ale.

            Pořídil jsem malýmu staré kolo 24". Jezdili jsme dost, cyklostezky, terén. Viděl jsem ale, že kolo je starší, ne moc dobře se mu řadilo a když jsme sjížděli v Krkonoších terénem po stezce dolů, spadl. Viděl jsem problém v tom, že neměl odpruženou vidlici. Tak jsme pořídili krásného Maxbika 24 s odpruženou vidlicí, trojtác vepředu. Většinou jsme jezdili jen spolu, tak jsem mu říkal, co si má vepředu zařadit. Fyzicky je na tom výborně. Začal závodit. Když se začal plést mezi ty lepší závodníky, někde byl problém. Těžké kolo, zbytečně odpružená vidlice a řazení 3×něco. Protože když zmizel v lese, už jsem nemohl být po ruce a napovědět mu, co si má zařadit. Možná jsou děti, co to pochopí hned. Tyto problémy zmizely s koupí kola Orbea 24 TEAM 1×10. A ještě další skok byl s pořízením nášlapů. Takže vím, že mladej by nikdy nechtěl zpět něco jiného než jednopřevodník.

            Takže pokud chceš pár korun ušetřit, kup klidně trojpřevodník, mladej to zvládne určitě.

            A pokud to nemusí být dárek, nejlepší bude si kola půjčit (ne před prodejnou, ale třeba na odpoledne) a zkusit si to.

            Nevím odkud jsi, ale snad všude jsou cykloprodejny, kde jsou i ochotní poradit, vyzkoušet, doporučit. Určitě bych se vyhnul Sportissimu atd. Tak hodně štěstí.

            0 0
        • zderes  

          Se vším výše co jsi napsal souhlasím. Ať koupí klukovi to, z čeho bude mít radost.(kluk). Barva, vidlice. Ty značky kol co jsi vyjmenoval v zásadě chybu neudělá. Posez se doladí vždy.

          Pokud jde o ten Sup 26, malinkej rám, trošku ale delší. Pravdu máš, že s těmi koly 26 do kopce to bude trošku, ale fakt trošku těžší, ale bavíme se o kopci, ne o kopečku. Zas to kolo je lehčí. Já jsem to poznal v jednom závodě, když mladej tak tak vyjel kopec. Na rozdíl od kola 24Orbea 1×10), na kterém to vyjel v pohodě. No tak jsem to vyřešil tak, že má kazetu 11–40.

          Toho Supa nevnucuji, jen jsem chtěl zmínit, že existuje alternativa k 24", z kterého další rok sleze.

          0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.