Dámské kolo do 110 kg na rekreační jízdu

7 nepřečtených
  • Katka13

    Zdravím všechny :)

    Ráda bych si koupila nějaký typ na cyklostezky, polňačky a lesní cesty. Ne na aktivní sport, jen rekreačně, s rodinou. Ale potíž je, že jsem trochu vyšší hmotnosti 105 Kg, 180 cm. Podle článků na internetu by bylo nejvhodnější krosové kolo, ale podle pneumatik ve srovnání s mým starým kolem má příliš tenké pláště. Ale zase bych nerada šla do horského kola, které je má pro změnu příliš široké (a ty vzorky). Nevyznám se v tom, abych pravdu řekla.

    Našla jsem si toto, byla jsem se i podívat v obchodě, ale jak jsem psala, pláště mi přijdou slabé vzhledem k mé váze a požadavkům na terén. Také mám omezený rozpočet do 10 000 Kč.

    http://www.cyklocentrum.cz/…sl-2012_p289

    Na svém starém kole mám pláště:

    INPLATE TO 280–450 kPa, 40–55 PSI, 2.5–4.5 BAR MIN-MAX

    47 559 26×75

    od rámu k rámu 10.5 cm, bez výrazného vzorku

    Nevíte někdo podle napsaných údajů, jestli tyto pláště patří do kategorie horská nebo kros? Jsou tak mezi.

    Dík moc za odpovědi :)

    0 0
    • Martin  

      pláště jsou 26" – MTB

      0 0
    • worlusho  

      Já bych volil horské, právě z důvodu těch širších plášťů a chtělo by to vzduchovou vidlici. Otázka bude, co se dá za ten limit pořídit. Použiji už otřepaný odkaz na tento Polygon je to sice více než máš rozpočet, ale poměr cena/výkon je v této cenové hladině víc než dobrý.

      0 0
    • sharkeeCZ  

      26 plaste jsou horake, zrejme jedno z prvnich horskych kol (Velamos?) kde byly, z dnesniho pohledu, vemi uzke plaste. Pri vysce 180 cm bych urcite do 26MTB nedoporucoval jit a spise crossove kolo, kde lze dat i sirsi pneu. Doporucuji nenakupovat na netu, ale jit do nejakeho kvalitniho kameneho obchdodu v miste bydliste, at vam poradi, vymeni pneu a hlavne at si to otestujete.

      PS: BMI 32,4 je obezita 1. stupne, nikoliv trosku vyssi hmotnost. Je dobre, ze to (snad) chcete zmenit…pro Vas.

      0 0
      • Josef Panek  

        Je to tak! Měřím 196 cm a do příchodu 29er jsem o bajkingu jen smutně snil, na 26 mi nikdo ani nedoporučil sednout.

        Za 10 000,– pořídí ve 26 pravděpodobně nejvíc muziky. Jinak souhlas s kameňákem.

        0 0
    • Katka13  

      Dík moc za info, takže určitě půjdu do horského :)

      ale limit max. 10 000 Kč, spíš nižší :( což mě dost omezuje.

      Zkoukla jsem ještě další kola a docela se mi začalo zamlouvat tohle:

      http://www.cyklocentrum.cz/…l-2013_p1544

      ještě jsem se chtěla zeptat, podle výšky postavy bych měla mít nejspíš 20" (měřím 180 cm).

      Jak je to s velikostí kola? Nabízí mi to výběr 26 nebo 27.5. Roste s výškou těla také toto číslo?

      Díky. K.

      0 0
      • Josef Panek  

        V týhle cenovce se moc neorientuju, takže to nechám jiným. K ceně kola počítej další výdaje! Minimálně helma a rukavice? Nějaký košíky a bidony, eventuálně camel.

        K velikosti – jak už padlo – kameňák, sednout a vyzkoušet (ideálně někoho s sebou), rozhodující je délka nohou, nikoli celková výška postavy.

        26/27.5 není velikost kola, ale průměr kol.

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.