Dámské a pánské krosové/trekové kolo DO 10 000,-

26 nepřečtených
  • Drtiovce

    Ahoj,

    probírám se na internetovými obchody a hledám vhodné kolo převážně na silnici a do mírného terénu (polní cesty, upravenější lesní cesy) pro mě (muž, 186 cm, 80 Kg) a mou přítelkyni (170 cm, cca 50kg).

    Moc se v kolech nevyznám a už vůbec ne v komponentech. Tady na diskusi jsem se dozvěděl, že by na podobné ježdění bylo vhodné krosové/trekingové kolo. A jak jsou seřazeny řady komponentů od Shimana podle kvality. Ale přesně jaká kola koupit, to jsem tu bohužel nezjistil, proto zakládám nové téma.

    Má finanční představa je aby kola stála opravdu do 10 000,– každé. Víc opdavdu ne, pokud by se mi podařilo sehnat obě kola za cenu 16 000 – 18 000 a dalo se na nich dobře jezdit, skákal bych radostí.

    S ciklistikou defakto začínáme, proto jsou toto má první kola co si sám kupuji (teď jezdíme na rozhkaných herkách). Jediná značka, kterou znám je vlastně Author, proto jsem našel jen tyto kola:

    pro mě:

    http://www.sportcyklo.cz/…-kolo-11762/

    http://www.sportcyklo.cz/…-kolo-11775/

    pro přítelkyni:

    http://www.solidosport.cz/…a-2010-modra

    http://www.sportcyklo.cz/…-kolo-11782/

    Byl bych rád, kdyby příspěvky obsahovali zhodnocení kol, které jsem našel a jestli by se za stejnou cenu nedali sehnat kola lepší (a jaká). Přítelkyně na dámském rámu netrvá, ale zdá se jí pro ni lepší.

    Chtěl jsem se ješte zeptat, jestli je kolo nejvýhodnější koupit teď nebo zda se dají očekávat ještě výrazněší slevy.

    Děkuju moc za všechny příspěvky, jestli jsem vynechal něco, co potřebujete vědět, rád dopíšu.

    0 0
    • Drtiovce  

      Prosím, poradí někdo?

      0 0
      • maajkee  

        Tady na BF uživatel Scalar staví pěkný crossový kola, když se koukneš do sekce bazar má tam GT Nomad, za tu cenu co to toam má něco lepšího těžko seženeš.

        Tady má inzerát i na cyklobazaru

        Myslím, že by jsi se s ním domluvil třeba i na kole pro přítelkyni.

        0 0
    • scalar  

      Pánské kolo dle požadavků bych měl na prodej:

      http://www.cyklobazar.cz/…ur-ncx-lite/

      0 0
      • maajkee  

        :)

        0 0
      • Drtiovce  

        Jaj, takovouto odpověď jsem nečekal :) ale této možnosti se nebráním. Pokud to je opravdu lepší, než to, co jsem našel určitě bych měl zájem. A chtěl bych tě poprosit, jestli by si mi nějak neosvětlil, v čem je toto kolo lepší nez ty, co jsem našel. Vůbec se v tom nevyznám.

        0 0
        • Drtiovce  

          Koukám, že rám osazený na tomto kole je alu, napíšeš mi ještě rozdíl mezi alu a dural rámem?

          0 0
          • scalar  

            Alu nebo dural se obecně označují hliníkové slitiny, většinou 7005 nebo 6061, z uživateldkého hlediska je to jedno, v této třídě na nic jiného nenarazíš.

            0 0
        • scalar  

          Když to hodně zjednodušším, ten levnější Author je horší min. o jednu třídu ve všech komponentech, ten dražší Autor je horší ve vidlici (pro kvalitu jízdy dost rozhodující komponent), klikách a nábojích, jinak jsou komponenty srovnatelné, ale cenu máš podstatně nižší. Za cenu, že kolo, které prodávám, je lehce jeté (z uživatelského hlediska nepodstatné, jestli má nějaký škrábaněče, po první vyjížďce ho máš stejně…).

          0 0
          • Drtiovce  

            Pokud to je tak, jak píšeš tak beru kole všema deseti, jen mě ještě zajímá ten rám… A hlavně, jestli je pro moji postavu 186 cm a 80 kg vhodné. Jinak, bych ještě potřeboval kolo pro přítelkyni, myslíš, že by bylo možné se na něm s tebou nějak domluvit? Ty skládáš kola?

            0 0
    • Drtiovce  

      A z kol, sestrojených od výrobce se v dané cenové hladině dá vybrat co? Abych měl nějakou možnost srovnání?

      0 0
      • scalar  

        Podívej se po kolech, které budou vybaveny vidlicí Suntour NCX, nejlépe ve verzi Lite. To je dost zásadní komponent, u značkových kol v této kategorii a cenové relaci žádný velký rozdíl nebude, komponenty asi budou v oblasti kombinace Shimano Deore/Alivio nebo Sram X-5/X-4, oboje je dostačující.

        0 0
        • Drtiovce  

          Dobře, a ještě bych se chtěl zeptat na řidítka. Zda by šly vyměnit za nějaká vzhlednější. Jinak se mi to kolo zdá bezva, jen jsem se chtěl zeptat, jestli takhle skládáš, jestli by si nesložil kolo pro mou přítelkyni, v podobné kvalitě a ceně jen s dámským rámem.

          0 0
          • scalar  

            Poslal jsem Ti e-mail.

            0 0
          • maajkee  

            Jen tak pro zajímavost, co si představuješ pod pojmem vzhlednější řidítka? :)

            0 0
            • Drtiovce  

              Řidítka, která se mi budou víc líbit :D ale asi mi nikdo do hlavy nevidí a já nemám až tak ucelenou představu, jak by přesně měli vypadat… Zkusím se po nějakých podivat.

              0 0
              • maajkee  

                já bych na takový kolo klidně prdnul tyhle zoomy s červeným nápisem a bylo by :)

                Případně pak na ně namontovat ještě nějaký rohy.

                0 0
                • Drtiovce  

                  Aha, tak řidítka mi asi nevadí, spíš sem toho kusu té tyče (promin za vyjadřování) co kouká nad spojem řidítek s onou tyčí (fakt hrozný vyjadřování promin). Snad nějak poznáš o čem mluvím.

                  0 0
                  • scalar  

                    Ta horní tyč se zařízne podle postavy nového uživatele, výška představce se nastaví pomocí podložek…

                    0 0
                    • Drtiovce  

                      Dobře, moc děkuju. Nebudu si s tím dělat hlavu. A co myslíte to dámské kolo? Doporučili byste mi nějaké pěkné? Scalar už mi dal představu, jaké kolo by složil, ale já bych se chtěl spíš zeptat na nějké co se dá koupit v obchodě, abych měl představu kvalitního dámského kola.

                      0 0
                      • maajkee  

                        Tohle dámský by se dalo použít, ale spíš bych asi hledal taky v pánských, s tím že se koupí menší rám.

                        0 0
                  • Smazaný účet  

                    Mrkni tady

                    0 0
    • maajkee  

      Tak co jsi nakonec koupil? Koukám, že to kolo od Scalara asi ne.

      0 0
      • Drtiovce  

        Na kole GT Nomad jsem se Scalarem myslím dohodnutí, ještě zkoušíme doladit případné sestavení dámského kola.

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.