další ukradené kolo 24H Beroun

108 nepřečtených
  • Kuba - Lomtrading

    Ahoj všichni,

    máme tu další ukradené kolo. Nějaká svině ho ukradla na 24H v Berouně. Více info na fotce, je to určitě jediný kousek na světě. Pokud ho někdo uvidí prosím volejte Policii, je to nahlášené. Jinak v noci tam zmizeli tři kola…

    Díky a „pěkný den“

    Kuba Nepraš

    0 0
    • o5majkl  

      docela mazec-dneska u mě byl kámoš co jel sólo a prej si ve tři ráno lehnul do auta a kolo nechal opřený do šesti vedle auta, tak to měl docela štěstí že ho eště má…

      0 0
    • Rychlej turista  

      Tohle už skoro vypadá, že se jedná o týpky, která ty 24 hodinovky s tímto cílem objíždí.

      0 0
      • pustipav  

        Hmm, skoro bych rekl, to si pis… a myslim, ze bouzel nejde o nic noveho, jde proste videt, ze par lidi to ma jako cast obzivy objizdet zavody a krast kola… a nejen 24hodinovky.

        :(

        0 0
        • o5majkl  

          kámošovi takhle ukradli kolo na občerstvovačce při maratonu-prej se 20 vteřin nedíval, když si šel dát něco k jídlu a bylo vymalováno…

          0 0
          • pajan  

            Já bych těm zmrdům sekal ruce…

            0 0
          • pustipav  

            Me by fakt zajimalo, kde ty kola koncej… :/

            0 0
            • R-A-D-I-U-S  

              ..tak na montujem na jedno kolo GPSku s GSMkem a nechame ho ukrast a dovime se to :-(

              0 0
              • Break88  

                to jsem se pokousel najit nejaky maly gps modul ktery by vlezl do sedlove trubky ale nic jsem nenasel. pokud nekdo nasel tak se podelte o info;-)

                0 0
                • Smazaný účet  

                  do sedlovky to asi nedas ale nasel jsem takovou krabicku z ciny cca za 2t s GPS a GSM modulem.

                  0 0
                • R-A-D-I-U-S  

                  tohle dost maly. K tomu jeste antenu (planární) a nějakej GSM modul a ovládací CPU a BATerie…

                  0 0
                  • iceek  

                    Podle me by stacil GSM modul a simka. Je mensi, mnohem dele vydrzi a policajti ho dokazou najit a to i uvnitr budov narozdil od GPS, ktere tam vetsinou nemaji signal.

                    0 0
    • pajan  

      Upřímnou soustrast. Budu koukat!

      0 0
      • Lsdenski  

        tak to je hustý, protože zase tolik lidí tam nebylo. našel jsem jen nářadí od Blackburnu a snad se dostalo k majiteli.

        0 0
        • lenny_vej  

          Asi 5 minut po tom, co jsi dával pořadatelům ten vercajk, přijel kluk, že hledá blackburnový nářadí :)

          0 0
    • petryk  

      Mně se tohle stalo na Bystřičce, taky kolo unikát, zkoušel jsem hledat na všechny strany, ale nikde nic… :(

      0 0
    • Vilém  

      Jsem pro vsechny varianty v ankete:(

      0 0
    • roud  

      Chybí ti v anketě sekat ruce :O( to je jediný co lidi odnaučí krást…

      0 0
      • Break88  

        to by bylo lidi bez rukou ,hlavne v mensinach by se to nejvice projevilo

        0 0
        • roud  

          Nevidim v tom problém… Jinak samozřejmě chytnou ho při druhý krádeži a useknout i druhou pak už by v životě nic nevzal a myslim že by asi ani dlouho nepřežil (rychle by zlodějů ubylo)

          0 0
          • Break88  

            taky v tom nevidim problem, v jinych statech se to pouziva radu let a osvedcilo se to:-)

            0 0
            • Vilém  

              Tak se tam odstehuj, kdyz ti to tak vyhovuje. Co by meli delat takovym jako jsi ty za xenofobni kecy? Vypalovat **** na celo?

              0 0
              • McBlacky  

                takže krást je normální a dokud nevykradou i tebe budeš s nima sympatizovat nebo co?

                mě se teda příčí vyhazovat desetitisíce za zajištění majetku a pojištění proti krádeži.

                zavedením extrémních trestů by majetková kriminalita rozhodně výrazně klesla. Díky dnes již běžným testům DNA je průkaznost pachatele nekompromisní.

                0 0
                • Vilém  

                  Nenarazim na kradeni, k tomu jsem se vyjadril vyse. Narazim na jeho kecy o mensinach ap. Navic ty by byly na takovejch zavodech opravdu nenapadni.

                  0 0
                  • roud  

                    ruku na srdce ale kdo myslíš že ukradne nejvíc kol v čr ? nemám žádnou statistiku ale jsem si jistej že je to právě jedna nejmenovaná menšina…

                    0 0
                  • Break88  

                    asi sem trochu odbocil z tematu ale narazim na mensiny, jak okradaji stat a nejenom stat ale i ostatni lidi, kdyz slo o sekani rukou, prvni na koho jsem si vzpomel byli mensiny

                    0 0
                  • Flegmatik  

                    Třeba myslel menšinu zlodějů :-) Stále pevně věřím, že v ČR je zlodějů pořád ještě menšina. Nebo je už použití slova „menšina“ něco xenofobního?

                    0 0
                    • Vilém  

                      Ano, pokud byla myslena mensina nepodstivcu, tak potom se omlouvam.

                      0 0
              • maedva  

                Na druhou starnu ma pravdu. Ukradnes – vezmes rukama – budes bez nich. Logicke to je, ne ?

                Bohuzel s tim prichazi hned druhy problem, takovy clovek bez ruk dostane invalidni duchod a zacne brat socialni davky a my normalni pracujici a co nekradem na nej budem pracovat.

                U mensich pripadu treba sekat prst – prsty, to by taky urcite pomohlo.

                0 0
                • roud  

                  Sociální dávky za co ? tím že bys byl zloděj bys na ně neměl nárok je to drastické ale každej člověk si může rozmyslet zda bude krást nebo ne…

                  0 0
                  • maedva  

                    Ano tohle by bylo rozumne, ale myslis, ze by to v nasi pomatene zemi nekdo schvalil ? Kdyby rozhodoval lid, tak mozna ano, ale tech par šašků ve vlade nikoliv…

                    0 0
                    • karliner  

                      No, jen doufám, že v opravdu důležitých věcech tzv. „lid“ nikdy rozhodovat nebude…

                      0 0
                      • roud  

                        hehe v zemi kde je víc důchodců než pracujících by jsme se možná nestačily divit xD xD xD

                        0 0
              • JSt  

                to 88 bude rocnik narozeni, nejspis to neznamena ta dve pismenka :-))

                0 0
                • RomanH  

                  :-D

                  0 0
                • jIrI___  

                  Jo to je nevýhoda tohodle roku narození. Pokud je někde nick jIrI už vybraný, tak za něj mrsknu rok narození a hned musím někde připsat, že ty číslice neznamenají žádná písmena ani nic jiného v podobném smyslu a nejsem ničí sympatizant :-D

                  0 0
                  • karliner  

                    Lindros měl štěstí, že začal hrát dřív, než se ta politicky korektní pakáž prořvala do médií a nějakou symboliku našla na každém hovně (s prominutím). Jinak by se asi na obrazovky veřejnoprávních TV nedostal a z MS v Praze by se pakoval v poutech…

                    0 0
                    • tonik666  

                      Mluvíš o tom, jako kdyby symbolika čísla 88 byl nějakej výmysl politicky korektních lidí, ale bohužel není. Svastika bejval taky docela obyčejnej kříž, kdysi.

                      0 0
                      • Chiron  

                        Kdybych postupoval stejnou metodou jako u 88. Tak můžu vymyslet nějakou nepatřičnou symboliku snad ke každému číslu. Pod číslem 88 si normální člověk nic nepředstavuje, jen pár pošuků vymyslelo že se to rovná HH a hned je z toho symbolika. Já se v 88 narodil a už sem se jednou setkal na jednom fóru s tím co popsal jIrI. Co takhle preventivně zakázat čísla 10, 14, 18, 28, 88, 168(:1). Aby nepohoršovaly nějaké individua co za vším vidí něco víc.

                        0 0
                      • karliner  

                        Svastika je furt svastika, akorát banda pošahanců vidí trávu růst. Většina těch pošahanců je ale při své „svaté válce“ navlečená do trika s teroristou z Kuby…

                        0 0
      • Kubiczech  

        Tohle mě vždycky dostane. Sekat ruce ano, ale pak se večer při zprávách děsí při reportáži o kamenování nevěrné manželky. Jinde se to přeci osvědčilo – propastné kulturní, sociální a další rozdíly už ale nevidí.

        0 0
      • StuntJ  

        jo a pak ty ku*vy zlodějský budeme muset živit, protože bez ruk budou v invalidním důchodu …

        0 0
      • StuntJ  

        jo a pak ty ku*vy zlodějský budeme muset živit, protože bez ruk budou v invalidním důchodu …

        0 0
    • Flegmatik  

      Já se pořád divím, že cajti neudělají nějakou „akci“ taky zaměřenou na kola. Pořád dělají nějaké akce na silnicích (vidíme ty jejich výsledky), ale proč normálně v civilu někam nezaparkují lepší kola (třeba ke koupalištím nebo snad i na ty závody), nezamknou je nebo když, tak jen lehkým zámkem, sednout dál do auta a počkat, kdo si to kolo vezme. Vždyť v takových místech (a určitě sami vědí, kde se často kradou) jsou ukradená kola skoro pravidelností…

      0 0
      • karliner  

        Nemyslím, že by cílená provokace měla být policejní metodou, jak chytat zloděje kol. Spíš by měli začít dělat to co dělat mají a ne si vymýšlet, proč to dělat nejde.

        0 0
        • Flegmatik  

          No možná to není ideální, ale pakliže by chytli pachatele přímo při činu, trochu ho pak zmáčkli, tak by se třeba doznal k dalším krádežím, k dalším kolům, které ukradl někde předtím… Kdyby tohle dělal aspoň přes léto jeden, nějaký obyčejný pochůzkář, tak snad by to k něčemu bylo. A případy by se neodkládali (protože zase na to nejdou lidi, kteří by to šetřili).

          0 0
        • losna  

          Spíše by měli ti nahoře upravit zákony tak, aby ti policisté mohli fungovat tak jak mají a ne jim házet klacky pod nohy, zkus si jejich práci a k tomu spojené papírování a potom suď.

          0 0
          • karliner  

            Spíš by měli využívat svých hodně širokých pravomocí a něco dělat a ne se flákat, buzerovat lidi a vymlouvat se na nedostatečné kompetence, když po nich někdo chce skutečnou práci.

            0 0
            • chachn  

              tak jdi k cajtum at vis co ty jejich (dle tebe)siroke pravomoce jsou…pritule je policajt a na ty trouby jako jsi ty,by nejradeji sla s obuskem…od dob langera to je s pravomocema moc spatny…

              jasny,je spousta cajtu,co se flakaji a buzeruji,ale jsou i poctivy poldove,co se snazi pomahat a neni jich malo…navic si nedokazes ani predstavit,kdyz jim na sluzebnu chodi duchodci a nahlasujou kradeze(cti ztratila jsem penezenku s padesatikoru­nou,nene doklady mam doma) a oni to museji zaprotokolovat,pak se clovek ani nemuze divit,ze vlastne nemaji moc casu delat na opravdovejch pripadech a aby to delali v prescasech?ktery nemaji ani placeny?promin,ale uz te vidim,jak zustavas zadarmo v praci,abys udelal neco pro firmu…jen tak…od dob pana Langra je to spatny…

              takze jdi prihlas se k policajtum a udelej neco pro tendle zasranej stat a nepis tu kraviny

              0 0
              • karliner  

                A nemohla by se živit něčím normálním? Pak bys snad nepsal takový kraviny :-)))

                0 0
                • chachn  

                  no koukam,ze vis vsechno nejlip,takze ji hned volam at da vypoved…

                  0 0
                  • karliner  

                    Jen aby tě nelískla obuškem.

                    0 0
                    • chachn  

                      nejhorsi je hadka s blbcem.nejdriv me stahnes na tvou uroven a pak me porazis zkusenostma…a na to nemam cas

                      biku zdar

                      0 0
      • iceek  

        Presne to si rikam taky. Sam organizotor akce mi s ledovym klidem rekl, ze je to normalni, ze se kazdy rok nekolik kol ukradne.

        Mozna jsem trochu najivni, ale pokud bych vedel, ze ma akce slouzi jako „zasobarna“ pro zlodeje kol, tak bych snad na jeho miste na predstartovnim briefingu vsem radeji tuto informaci dvakrat zopakoval. Jsem rad, ze vim, kde si muzu dat gulas a pivo, kde jsou sprchy, kde si muzu umyt kolo, kde je jaka kaluz na trati. Informaci o tom, ze kazdy rok par lidem nekdo ukradne kolo, bych byval ocenil vice.

        0 0
        • prtavec  

          Musim se zastat organizatoru. Na tuto vec upozornovali nekolikrat. Na noc z patka na sobotu dokonce umoznili ulozit kola do vyhrazene mistnosti, kde u nich porad nekdo byl. Tuto moznost jsem vyuzil i ze soboty na nedeli, kdy jsme kvuli technickym problemum museli ukoncit. Pokud vim, ze se od kola vzdalim, tak ho vzdy k necemu zamknu. Organizator/mo­derator nemuze porad dokola opakovat, at si kazdy dava na kola pozor.

          Jinak uz je to temer soucast 24hodinovek, ze se nejake kolo ztrati. Jedina letosni 24h, ze ktere nemam info o kradezi kol byla ta v Ziline. Pravda je, ze tentokrat se to snad poprve stalo v prubehu zavodu, jinak to vzdy bylo v noci z patka na sobotu.

          0 0
          • iceek  

            Prijeli jsme v sobotu, proto jsme pravdepodobne o neslyseli to co zminujes, ze jsi slysel v patek. Co se tyka sobotni predzavodove prezentace od 11:00, tam se o uschove ani o pravidelnych kradezich bohuzel nic nerikalo. Ale jak rikam, je to moje najivita a nikoho mimo sebe neobvinuji.

            0 0
        • Medunka  

          taky se musím zastat organizátora, páč o tom informoval, například v emailu, co mi přešel pár dní před závodem je v Upozornění pořadatele hned jako první bod: upozornujeme na nebezpeci kradeze kol v prubehu zavodu. Nenechavejte sva kola bez dozoru a to zejmena u toalet a na autech. Nenechavejte cenne veci na viditelnych mistech v automobilech ci ve stanech. My vyclenime jednoho poradatele, ktery se bude po celou dobu zavodu pohybovat v bike-campu.

          Přijít o kolo je fakt pech a něco, za co si člověk pak nadává, že na to kolo nedal větší pozor, hlavně na takových akcích.

          Škoda, že z tvého příspěvku čtu mezi řádky obvinění organizátora, že vlastně za to může on. Třeba se pletu

          0 0
          • iceek  

            Organizatora neobvinuji, za ukradnute kolo si mohu sam a taky mam na sebe poradny vztek. Nicmene s jeho postojem, ze je to na techto akcich normalni se proste ztoznit nemohu :-/.

            0 0
            • Medunka  

              Ono je to těžký, zkus se taky vžít do jeho situace, kdy on pořádá akci, informuje o možnosti krádeže kola a pak za ním dojdou lidi, že přišli o kolo a děje se to na každý akci …

              Nevím jak jsi přišel o kolo ty, ale když sme jezdili na 24řky, tak u stanu byl vždy někdo nonstop a hlídal – není problém, domluvit se, že třeba pohlídá soused, nestalo se, aby kola byla bez dozoru a na noc se pro jistotu zamykala. Příležitost dělá zloděje :-(

              0 0
              • McBlacky  

                tak tak a když nebyl support v depu, radši jsem nespal a mel hlavu ze stanu venku než dát někomu kolo.

                0 0
      • bukajcze  

        A treba jeste shodit retez, aby jim ten manik nahodou neujel… Někteří naši policajti by jim nemuseli stačit…

        0 0
    • iceek  

      Zdravim, ja jsem ten druhy, ktery v nedeli prisel na teto akci o sve kolo. Pridavam fotku, ale nadeji si moc nedelam.

      0 0
    • Jenda  

      jsou to kurvy ale bohuzel na zavodech vic nez kde jinde plati ze prilezitost dela zlodeje – jak jsou lidi prosity tak bohuzel nekde pohodej kolo a uz nemaj silu nepremejslet nad tim ho alespon nejak minimalne zajistit:-(

      sam se vzdycky zpetne divim ze mi ho jeste nikde na zavodech neukradli (asi je to tim ze na moc zavodu nejezdim:-)

      0 0
      • rasto  

        tak na mtb sudetech vybirali i kufry od aut. pred maratonem.

        0 0
        • Jenda  

          jasne je to problem, proto jsem treba ocenil moznost na Malevilu nechat kolo na hlidanym parkovani ktery bylo zdrama nebo za nejakej symbolickej poplatek. I pres to ho spousta lidi nechavala na aute nebo jen tak pohozeny u stanu.

          Bohuzel asi vetsina kol ukradenejch na zavodech neni vubec zamcena nebo tak neco takze zlodej proste jenom prijde a sebere:-(

          ale to ze nekdo ukradne kolo na obcerstvovacce to je fakt hukot.

          0 0
          • prtavec  

            V Liberci a v Bystricce na 24h ukradli kola ze zamcenych nosicu Thule, aniz by nosice poskodily.

            Nevyhoda tehle nosicu je, ze na zamku je vyrazeno jeho cislo. Stejne cislo je pak na klici. Coz zlodeji usnadnuje praci. Sam mam asi 4ruzne klice a myslim, ze kdybych prosel parkoviste na 24h, tak bych urcite nasel nejaky nosic se stejnym zamkem (napr. kolega v praci, ktery kupoval nosic s odstupem cca 1 roku ode me, ma stejny zamek jak ja).

            0 0
            • Jenda  

              to je presne to – zamek na thule nosici je dobrej aby ti nejakej obejda nesundal kolo kdyz zastavis na krizovatce (nebo mozna ve Svedsku) ale jinak kazdej rozumnej clovek vi ze je potreba to kolo na strese jeste zamknout k hagusum.

              0 0
              • Lsdenski  

                akce konala relativně daleko od Berouna. čekal bych že v těch končinách se zase tolik lidí náhodně jdoucích nevyskytne.

                0 0
                • Jenda  

                  prave proto – kdo jde krast na takovouhle akci tak je pripravenej, nicmene proc by kradl zajisteny kola kdyz se tam povaluje x velmi peknejch kol bez dozoru :-(

                  0 0
                  • karliner  

                    Řekl bych, že když se nějakej zloděj rozhodne jít krást kola na takovou akci, tak je i vybavenej minimálně pákovejma nůžkama, které přestřihnou drtivou většinu zámků v řádu sekund a nebude riskovat neúspěch.

                    0 0
    • dancing dog  

      Já sice na závody nejezdim, ale asi bych radil např. zvednout startovný o 50Kč a najmout za to pár velkejch chlapíků s obuškama a aspoň jednim nasranym rotweilerem a vše skladovat a parkovat jen v jejich distriktu…

      0 0
      • pelhrimov  

        Doktore, moc nesouhlasím s Tvým řešením. Startovné se mi někdy už zdá dost vysoké a Ty dáváš pořadatelům ještě návod, jak ho vyšroubovat. Takto se ještě může přiživit další odvětví, které zatím na bikerech neprofitovalo a to bezpečnostní agentury. Ti, až se tam objeví, to teprve přibude krádeží a rvaček. Jaká to bude asi úroveň, když firma nabízí ostrahu za stovku a něco za hodinu, kolik asi dostane to hovádko v černém? Budou krást, tak jako kradou číšníci, kteří mají oficiálně minimální mzdu.

        0 0
        • pelhrimov  

          … viz. cateringové firmy prodávající na závodech láhev limonády za 80 Kč … Tři vrchy jsou na mne těžký závod a tím to si zdůvodňuji to, že ho již nejezdím :)

          0 0
        • pelhrimov  

          … ještě jeden příklad ze života, na kolejích v Brně také občas někoho vykradli, ale černí šerifové tam vydrželi týden, protože je nikdo nechtěl. Jdeš polonahý bez dokladů s odpadky ven a už Tě nepustí zpět :)

          0 0
      • tonik666  

        Podle mě je težké zloděje poznat. Není to takovej ten týpek s černou škraboškou přes oči, co se snaží vypadat nenápadně, přes rameno má zaplatovanej pytel a v ruce svazek paklíčů.

        Kdybych šel krást na cyklistické závody kola, tak se navlečku do stejného oblečení jako mají ostatní, nejlépe do dresu a treter, vezmu helmu, vyberu si kolo, nasednu a odjedu někam za buk. Jak má náhodný kolemjdoucí poznat, že jsem zloděj, ha?

        0 0
      • karliner  

        Na velkých závodech už úschovny kol fungují, bez security a bez nasraných rotvajlerů. Co nefunguje na těchto závodech jsou mozky některých bikerů, kteří si kolo pohodí na trávu, protože do úschovny je to „daleko“ a pak brečí, když se jim kolo ztratí.

        0 0
    • dancing dog  

      O.K., jen takovej nápad.. možná by stačila dvacka a ty v černym by nemuseli bejt ani vymázla z BA…spíš by byl problém to zorganisovat tak, aby šlo v pár lidech (skoro)vše uhlídat…

      mě to může bejt jedno, mě na závodech kolo neukradnou, ale těch , co jo, je mi fakt líto a považuju to za extrémně zku.venou záležitost..člověk ještě pochopí sklep, ale todleto :-(

      0 0
      • JSt  

        predloni na bike adventure to fungovalo, jak pises. kola se vydavala oproti listku jako v satne. jen s tim rozdilem, ze je nehlidal rotvajler, ale domrdan. ;-)

        0 0
    • scalar  

      Asi by nebylo marné, aby se pořadatelé MTB maratonů obrátili na policii s žádostí o řádnou asistenci. Zkuste si spočítat, jaký majetek se při takové akci soustředí na jednom místě (průměrná hodnota kola cca 30 tisíc, možná i víc, 300 – 2000 účastníků).

      U fotbalového zápasu ocmrndává někdy pomalu tolik policajtů jako diváků, tak proč by nezajistili kvalitně i takovou akci. Platíme je z našich daní!

      0 0
      • pajan  

        Tak tak!

        0 0
      • Darkson  

        tak tohle podepisuju!

        0 0
      • dancing dog  

        jenže oni musejí právě na ten fotbal :-(

        0 0
        • jIrI___  

          To chce splašit nějaké pořádné chuligány, kteří by roztrhávali natažené mlíka, propíchavali cílovou/startovní nafukovací bránu a domlouvali bitky za okruhem i na cyklistické závody a pak by mohli policajti chodit i tam :-D

          0 0
          • Chiron  

            Každý aspoň jednu duši do ruky, nejdřív s ní zmlátit projíždějící závodníky a pak se pomlátit navzájem :-D Aby to mělo nějaké to cyklistické specifikum. Mlátit se jak dobytci jen tak, na to sou tu ti fotbaloví „fanoušci“. Udělat to 2–3× na větším závodě a myslím, že by se pak našla i nějaká ta minutka v TN na Nově :-D

            0 0
            • nox159  

              do drzaku na pumpu mi suprove padne teleskop – vyzkouseno! ;-) :D

              0 0
          • Flegmatik  

            :-D Ano, Bike Rowdies! A vypravovat pro ně zvláštní vlaky nebo autobusy a kordony už od nádraží… Akorát by se museli sjednotit ve vyvolávání hesel, jakému že závodníkovi fandí :)

            0 0
        • karliner  

          No, nemusejí, ale jsou to snadné body pro velitele a příležitost praštit si do živýho pro vypatlance ze zásahových jednotek…

          0 0
      • Chiron  

        Podle mě by se tím moc nevyřešilo. Pokud zloděj není úplně blbý, tak se chová i vypadá tak, že nikomu nepříjde podezřelý. Otevřít zámek pro nějakého zkušenějšího je otázka pár vteřin. Takže podezřele u toho moc nevypadá. A to že bude okolo chodit policajt, který stejně vůbec netuší kdo ke kterému kolu patří ničemu moc nepomůže. Aby to byli schopní uhlídat, tak bys musel přidělit jednoho policajta na pět stanů, který by se z tama nehnul. Jediná možnost je, aby pořád někdo hlídal, ideální řešení je kola zavřít do nějaké místnosti a vydávat je na lístek nebo OP.

        0 0
      • Barak  

        A k čemu by tam byli? To bys tam musel mít na každé kolo jednoho policajta. Když tam bude chodit jedna dvě hlídky tak to určitě zlodějům nezabrání v tom, aby přišel v dresu, tretrách a s helmou na hlavě, nasedl na kolo, které bude bez dozoru a v poklidu odjel.

        Nejlepším řešením je to, aby si každý svoje věci hlídal. Bohužel.

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.