• rada09

    Sice je ještě poměrně daleko do našeho největšího etapáku (5.-8.8) ale celkem významné změny, krom toho, že se asi Sazka stane hlavním sponzorem/partnerem závodu. Nepojede se už týmová časovka která sice byla atraktivní ale odsoudila 70% startovního pole do role statistů (paradoxně to trochu odnese Elkov kterej zajížděl TTT perfektně) takže bude různorodější souboj o výhru. A náhradou za TTT je cíl na kopci a to na Dlouhých stráních (předpokládám že 1× na křižovatku a po druhé až nahoru jak při ZMU23) etapy: 1.Prostějov-Uničov 2.Olomouc-Frýdek Místek 3.Mor.Třebová-Dl.Stráně 4.Šumperk-Šternberk.

    0 0
    • brtníček  

      Takže to bude víc pro vrchaře. Teď ty kopce byly dost daleko od cíle.

      0 0
    • brtníček  

      Konig zůstává ředitel?

      0 0
      • rada09  

        Měl by, navíc ten start etapy v jeho rodišti Moravské Třebové.

        0 0
    • milan.v  

      Snad to nezapadne stejně jako spousty dalších závodů a účastí našich na nich ve standardním profi vlákně…

      0 0
      • brtníček  

        V tom množství vláken a příspěvků tady toto vlákno zmizí.

        0 0
    • BikerM  

      Já jsem zvědav zda letos z českých týmů bude zas startovat jen Elkov nebo bude na startu víc českých týmů. :)

      0 0
      • rada09  

        Loni Elkov+nároďák z mladejch z ostatních týmů, já bych tam dal Topforex ještě ale to je všechno.

        0 0
    • Robertilos  

      F-M ze závodu dobrovolně vypadává. Letos bude dojezd na Pustevnách.

      0 0
      • rada09  

        Pravda na novejch stránkách jsou už i profily a mapy etap

        https://www.sazkatour.cz/

        0 0
        • McBlacky  

          Poctiva trasa. Po prvni etape to zabalej sprinteri a dal uz se pojede jen na vrchare.

          0 0
      • petryk  

        Dojezd etapy ve F-M jsme chtěli, ale město mělo jiný názor. Tak se bude končit na Pustevnách.

        0 0
    • Walcha  

      Zdravím, jsou nějaké novinky ohledně týmů, které by měly startovat?

      0 0
    • Walcha  

      Co jsem zatím našel tak Sazka tour mají na webu BikeExchange, Elkov, Leopard cycling a Mazowsze.

      0 0
      • rada09  
        • Bardiani CSF, Metec (ti co vyhráli Alsasko teď)
        0 0
    • Walcha  

      Mají to teď v kalendářii Vini Zabu a Sport Vlaanderen – Baloise.

      0 0
    • Walcha  

      Má někdo i start listu nějaké nové informace?

      0 0
      • rada09  

        Asi až po TdF..

        0 0
      • rada09  

        No reálně asi ani Sazka a Leopold nejsou schopni přebýt Pro závody, Burgos a Arctic race a WT Polsko, trochu zklamání ale záleží na jménech třeba pojede Hirťák jako přípravu na Vueltu, doufám že doplní ještě nějakej repre tým nebo klidně ještě někdo.. Je třeba popřemýšlet o změně termínu!!!

        https://sazkatour.cz/cs/tymy

        0 0
        • cyklista86  

          Me staci kdyz uvidim borce z BikeExchange ktere znam z youtube. :)

          0 0
        • McBlacky  

          Tak jasne. Vec organizatora. Ono kdyz to bude provar tak mu Sazka ten sponzoring na dalsi roky tipne ;)

          0 0
          • rada09  

            No takže je to nakonec jinak, já sem si říkal proč došlo nakonec ke změně termínu(k horšímu) celé vyjádření: „A co se týká startovní listiny tak v březnu byla skvělá ale zásahem UCI kdy byl přesunut termín z 19.-22.8. na 5.-8.8. Tak se vše zhroutilo protože týmy již měli podepsané Norsko a Burgos. Ale i tak budou skvělé závody Intermarche přijede s týmem na Vueltu včele s Hirtem a Gazprom mladý Vacek a věříme ,že i Křižák . Větší problémy nám dělají tratě každý týden dochází ke změnám z důvodů rozkopaných silnic atd“

            0 0
            • cyklista86  

              Hehe me to vyhovuje dokonale, protoze mame zrovna ten tyden celozavodni dovolenou. :)))

              0 0
        • andy97  

          Je to velká škoda, že pojedou jen dva world tour týmy. Ono asi najít správný termín aby dojelo co nejvíc WT týmů není jednoduché. Na okolo Slovenska pojede 7 WT týmů to už je hodně pěkný.

          0 0
    • milan.v  

      Czech Tour – Sazka Tour nemění jen název, ale výrazně i charakter

      https://www.roadcycling.cz/…-i-charakter

      0 0
    • cyklista86  

      Bude nejakej casovej harmonogram jak by meli jet podle tech x variant rychlosti kterou pojedou jak to bylo vzdycky?

      0 0
      • rada09  

        ke stažení: https://sazkatour.cz/cs/ke-stazeni

        0 0
        • cyklista86  

          Aha ja su slepej jak patrona. :D

          0 0
          • cyklista86  

            Btw proc letos nejezdi po Ecce homo ty okruhy, ale jen dole ve meste? Vzdyt to byla vzdycky nejatraktivnejsi cast po te kostkove ceste nahoru a pak sjezd.. Zase kvuli tomu, ze by to tam museli uzavrit?

            0 0
            • rada09  

              Stoupání po kostkách kolem hradu se jede, vjede se na EH a hned dolů, kvůli dopravě se na Lipinu a pak dolů hlavní silnicí 1.tř už nejezdí. Asi už na tak dlouho nikdo nepovolí, výjimka je akorát ME do vrchu.

              0 0
              • cyklista86  

                Aha. No to su zvedavej jake bude pocasi. Zatim posledni roky bylo pekne(vedro jak prase). Ted to vypada vselijak. :)

                0 0
            • petryk  

              Ano, museli jsme okruh změnit kvůli povolení. Ale nová varianta se loni týmům dost líbila.

              0 0
    • Agent007  

      Jsem zvědavý na startovku,ale asi to bude bída, největší „hvězdou“ bude zřejmě Hirt…

      0 0
      • rada09  

        Já sem nepochopil ten zásah UCI s tim termínem kdy to dají k sobě a je snad 5 etapáků v jednom čase.

        0 0
    • petryk  

      Možná to sem nepatří, ale třeba se podaří:

      Hodilo by se nám par šikovných brigádníků na doplnění týmu pro Sazka Tour.

      Ideálně z Olomouce. Nesedí doma někdo, kdo se nudí a chtěl by vidět profi cyklistiku z blízka? Klidně i děvčata.

      Více info u mne přes SZ.

      0 0
    • cyklista86  

      To nam to zacina. Zitra ma celej den proprset. Sem se chtel jet podivat do Unicova. :( Uz je nekde startovka kdo jede?

      0 0
        • cyklista86  

          Skoda ze se to kreje s jinyma zavodama. Zadna hvezda od BikeExchange az na Durgridge.. Tak aspon jede Hirt a na Elkov se taky tesim. Bartič, Ťoupy..

          0 0
      • HoF  

        Tak jsem zvědavý jak se kdo předvede. Zítra to bude spíš na kajak :)

        Startovka taky zde

        0 0
    • milan.v  

      Favorité Sazka Tour

      https://www.roadcycling.cz/…e-sazka-tour

      0 0
    • Agent007  

      Já jsem sice z Olomouce, ale momentálně v HR 2 týdny u moře, jinak bych se šel mrknout…i když je slabá soupiska, tak ten cirkus okolo stojí za vidění

      0 0
      • cyklista86  

        Je to zazitek videt ty profiky nazivo. Vsichni v realu vypadaji mensi a vysekanejsi nez v televizi.. :)

        0 0
    • grafik  

      Ochutnávka z loňska. Zrovna jsem byl na dovolené v Beskydech.

      0 0
    • rada09  

      Finální startovka https://sazkatour.cz/…08041700.pdf

      Wanty doplnilo Jana Bakelantse, asi budou favoriti mají do kopců celkem dobrou sestavu Taramae, Hirťák, BikeExchange jedou na Nicka Schultze, mladej Vacek s Chernetskiim budou taky vepředu ale stejně vyhraje Zana z Bardiani, Elkov jede bez typickyho vrchaře tak uvidime co zkusí a Zoidl ten tam bude taky zlobit.

      0 0
    • standoslav  

      Nevím jak dnes v 1. etapě, ale pokud bude zítra v Beskydech pršet, jak teď, docela ,,maso". Pokud ne, budeme s kamarádem opět kousek pod Raztokou.

      0 0
      • rada09  

        Zítra už nemá pršet, za chvilku vyrážím do Uničova ale počasí teda masakr…

        0 0
      • Smazaný účet  

        Chystá se někdo dnes na Dlouhé Stráně, pojede se 2×, to může být zajímavé

        0 0
    • milan.v  

      První etapa SAZKA Tour pro Huppertze

      https://sazkatour.cz/…ro-huppertze

      0 0
    • Agent007  

      Divočina na kolech… dodávka si to frčí v protisměru proti cyklistům :-D

      https://olomoucky.denik.cz/…e-20210.html

      0 0
      • McBlacky  

        Bez aut na trati by to nebyl zavod v CR ;)

        0 0
      • rada09  

        jj ikdyby jelo vepředu 50 policejních aut a motorek tak to nepomůže, byl sem na startu a než vyjeli závoďáci tak projelo x policejních motorek auta ale vždycky se najde expert…15 minut by je zabilo, v kolonách kvůli tomu jak sami jezdí stráví desítky hodin ale tady 15min.je útok na jejich svobodu.

        0 0
      • BikerM  

        Tohle je slusna kombinace amaterismu poradatelu a zaroven ukazka chovani lidi u nas. :/ Misto toho aby dodavka sjela ke strane a zastavila jede si vesele dal. Nebude se preci omezovat…

        0 0
        • Smazaný účet  

          Dneska jsem si byl projet kousek etapy a musím říct, že to pořadatelé nemají jednoduchý. Řidiči poslechnou jen policistu, ale civilní motorkář nemá tu potřebnou autoritu. Závod omezil dopravu v Šumvaldě, čekačka tak 20 minut, na křižovatce nekompromisní policajt a ten to zvládal bravurně odřídít, kdo pípl, toho uzemnil. Druhou zkušenost z křižovatky byla trochu horší, čekal jsem až projede balík a kolona křižovatce Pod Zámčiskem ve sjezdu z DS. Jel jsem dolů tak 3–5 minut před únikem, borec mě stopnul, tak jsem počkal. Za tu dobu se tam objevilo v obou směrech x kolařů, kteří neposlechli, což v těch zatáčkách ale není prdel, protože závodníci využívají celou šíří vozovky a to už trochu smrdí průserem. Keců měli plnou hubu, nemáte to uzavřený…, nejste policista…, nemáte tu cedule… Co mě ale překvapilo dost, byli poslední dva závodníci, kteří z Koutů do Loučně jeli už v plnem provozu bez asistence motorky nebo auta, za tím posledním jel aspoň sběrač, pro uživatele cyklista86 – měl modrej dres, jako ten, co měl ten 5min zásek už na Úsově. Ale jestli to byl on, to nevím. V Loučné u pošty se odbočuje vlevo a v těch kolonách čerstvě puštěného provozu to nebylo jednoduchý. A musím se trochu pochlubit, tomu předposlednímu jsem uvisel pod Vlčí sedlo, pak mi došel morál a i síly…jel jsem to nahoru stejně jako závodníci dvakrát, ale ten kopec je fakt brutální, to se u nás na Hané nedá nikde natrénovat.

          0 0
          • cyklista86  

            Hahaha no snad to nebyl ten chudak. Ze by jel celou etapu sam. :D

            0 0
            • Agent007  

              Poslední dneska dojel Němec Retschke, tým metaltechnik, a ti mají modré drezy :-D

              0 0
              • Smazaný účet  

                Tak podle dresu by to mohlo být, barva odpovídá, ale nemáme číslo, bez toho to není 100%. Každopádně jestli jel celou etapu sám, tak klobouk dolů, že dojel ještě v limitu.

                0 0
                • rada09  

                  Tak dnes sem se ptal protože taky sem viděl projet při 1.průjezdu na DS ještě borce za sběrákem a prej ten už odstoupil, tak jestli oni prostě nahlásí, že končí a on se posune zas dopředu k dalšímu? A ti borci „za“ už jen dojedou ke své dodávce nebo busu? Jinak ostatní platí , lidi prostě vymeteno viz. projede 50 lidí při 1.průjezdu a oni začnou sjíždět dolů z DS přitom dalších 50 lidí ještě jede a dolů tam metou 90 to musí být skvělý. No a zejména elektro bicyklisté jsou experti. // Já jsem jel dnes z Vernířovic přes Jezernou(prvovýjezd z téhle strany), téměř nikdo ale z vrchu po šutrech borci na elektro samozřejmě na palici nic, kousek dál puberťáci taky nula nula nic.// zážitek po závodě sjezd dolů kdy vás borci z WT předjíždí když jedou k busům komplet BikeExchange např.

                  0 0
                  • Smazaný účet  

                    Ti poslední dva, jsou v dnešní výsledkové listině, tudíž byli ještě v závodě číslo souhlasí, jel jsem za ním dost dlouho. Že jeli kus za provozu asi není úplně ideál, ale dnes tam bylo všude tolik aut a motorek, že byl asi dost tlak to otevřít co nejrychleji a ti dva tam nějak proklouzli. Hlavně, že se nic nestalo. Organizátoři to fakt nemaj jednoduchý.

                    0 0
                    • BikerM  

                      To ze jedou posledni zavodnici za plneho provozu normalni neni. Tohle se treba v Nemecku nestane. Absolvoval jsem pred lety z kraje sezony par zavodu v Nemecku a v Rakousku, tehdy 1.2 kategorie, po nemoci jsem byl total bez formy a byl jsem rad, ze jsem zavody vubec dojel. Tedy jel jsem asi dvakrat nebo trikrat v posledni male skupince a vzdy byl provoz nekompromisne uzavren. A ani nepamatuji, ze by na silnici byly jiny cykliste-nezavodnici. Tedy ano, ale u kraje, stojici-fandici, nikoliv na kole mezi zavodniky.

                      Myslim si, ze tohle spoustu tymu odlaka a na zavod priste neprijedou, tedy pokud budou v tu dobu moci jet zavodit jinam.

                      A velka skoda, ze zavod nebyl v televizi. :(

                      0 0
                      • milan.v  

                        Typický Čech umí všechno, samozřejmě nejlépe, vše si sám spraví, udělá, spatlá, očůrá, …, tak co by neprohnal profíky, když „může“…

                        0 0
                        • BikerM  

                          Ja tohle popravde vubec nechapu. Nedovolil bych si vjet na kole mezi zavodniky. Opravdu jim to neni prijemne.

                          A po zavode/etape si tohle zavodnici v tymu mezi sebou reknou, nejen mezi sebou, ale i vedeni tymu. I tohle je jedno z kriterii podle kterych tym pote zavody vybira. Nikdo totiz nechce vzit na zavody sve zavodniky, kde se neciti dobre nebo dokonce maji pochybnosti o moznem nebezpeci.

                          0 0
                          • Agent007  

                            Docela by mě zajímaly pořadatelské poměry na cyklo závodech někde v Rusku, Číně, Malajsii, Rwandě, Turecku…

                            0 0
                          • brtníček  

                            Na Giru jsem to zažil i při časovce, že lidi jezdili na kolech borcům do protisměru. A když byl někdo v etapě za grupetem tak se propletal mezi lidmi a cyklisty fest.

                            0 0
                        • Smazaný účet  

                          Asi narážka na mě… nikde jsem se nepletl. Ano, jezdil jsem po trati před balíkem, ale dost daleko na to, abych někomu zavazel, někoho omezil nebo dokonce ohrozil a nebyl jsem zdaleka sám. Když jeli závodníci stál jsem mimo silnici, poslouchal jsem pokyny pořadatelů, ti dva poslední mě dojeli v otevřeném provozu mezi x auty a cyklisty potom, co mě pustil pořadatel, že všichni projeli a můžu jet. Přeju pěkný den.

                          0 0
                          • milan.v  

                            Na nikoho jsem nenarážel…

                            Asi ses v tom ale chtěl najít…

                            0 0
    • tomcat5  

      Obnovit trest smrti a stavět to ke zdi.

      Pardon, ono by to bylo nedemokratické.

      Tak tedy budeme i nadále demokraticky umírat na silnicích.

      0 0
    • cyklista86  

      Kdyz uz jsem vzdal ty Dlouhe strane, tak jsel zajel aspon do Usova Mel. Tady par hrozne kvalitnich fotek. :D Ta mala skupinka je unik, pak balik(na pravem kraji je videt Toupalik btw postavu ma neuveritelne drobnou. Vypada jako 12 lete decko. :D A kousek za nim sem videl i Hirta v cervenem dresu..) a ta posledni fotka to je opozdilec, kterej jel tak 10 minut za balike. Asi mel defekt. By me zajimalo jestli to dojel..

      0 0
    • milan.v  

      Nicholas Schultz (Team BikeExchange) první na Pustevnách a vede i celkově

      https://www.roadcycling.cz/…de-i-celkove

      0 0
    • sohaj  

      A ona se ta SAZKA vůbec jede? Jako nebýt toho, že o tom závodě sám vím dlouho dopředu, tak normální fanoušek o ten závod prakticky nezavadí. TV přenos nic, PR nula.. když k tomu přičteme ty zmatky v dopravě, tak velký špatný.

      0 0
      • Smazaný účet  

        Tak velký špatný určitě ne, ale český točvolant je specifická skupina, je s ním těžké pořízení. Tím, že u nás prakticky žádné závody nejsou a šoféři na to nejsou zvyklí je to ještě horší.

        0 0
      • cyklista86  

        V Usove byl borec od CT a rikal, ze jak se to kreje s Olympiadou, tak je to blby no. Nejhorsi moznej scenar.. Takze zase bude jen nejakej 20 minut sestrih z celeho etapaku tyden po skonceni… Taky jsem myslel, ze kdyz to sponzoruje SAZKA, ze to budou davat aspon na webu CT sport…

        0 0
        • rada09  

          ČT není schopna dát ani do Branek bodů 10s, přitom jejich auto to tam brázdí furt, hlavně že nám ukazali včera na konci sport.zpráv jak sem kolemjdoucí občané mohli svézt na velodromu v Třebešíně, důležitá zpráva..

          0 0
    • cyklista86  

      Posledni etapa ve Sternberku klasicky nezklamala. Zase fanousci udelali paradni atmosferu na vrcholu toho kostkoveho stoupani a je fakt, ze to zkraceni trati je atraktivnejsi. Kdyz se jelo az nahoru, tak se docela cekalo na kazdy prujezd, ale ted projeli opozdilci a defakto hned za nema borci ve vedeni.. Sledovat je z metru jak si davaji do kopce je fakt super a vzdycky si pritom uvedomim, ze jsou to vsechno normalni kluci, jen tomu proste obetujou vsechno a taky meli stesti v mladi, ze je k tomu rodice vedli a podporovali je.. Fotit se nedalo. Jen jsem si potvrdil, ze kdyz na ne clovek cumi pres mobil tak z toho absolutne nic nema. Ty zive obrazky proste cloveku zustanou v pameti a ma zazitek do konce zivota… Na fotky od profiku se muzu podivat kdykoliv.. Jinak zlutak ve forme. V poslednim okruhu uz se trhal od predni skupiny jeste s jednim. Hirt se furt drzel na nejakym 4–7 miste. Barta to pekne tahl prvni dve kola a Toupalik a Otruba jeli taky perfektne v poslednim kole byly vepredu.. Puntikatej trikot dojel v grupetu.. Jak to dopadlo netusim. Nez sem sjel z kopce na namesti uz dojeli a na vyhlaseni bych cekal jeste ted. :D

      0 0
      • Agent007  

        Na třetí fotce krásně vidět šternberský gympl, vzpomínky na mládí…

        0 0
        • rada09  

          Ano a já jak procházím..:)

          0 0
      • rada09  

        Jo Na Valech byl slušnej kotel, snad se z toho něco objeví v TV, Elkováci jeli hodně dobře,překvapil Bártič, jen ti 2 vrchaři se zas trochu trhli, cíl sem taky neviděl chyběla tak minuta abych doběhl…

        0 0
    • Agent007  

      Ten mladý Ital Zana vypadá jako velký talent, jsem zvědavý který WT tým ho koupí. Supi uz kolem něho určitě krouží. Za týden jede Avenir

      0 0
    • milan.v  

      Jinak ještě zpátky k závodu, ty Nory Uno-X mám rád, kde jezdí, tam jsou aktivní…

      Zana uhájil prvenství na SAZKA Tour, Johannessen opět získal etapový vavřín

      https://www.roadcycling.cz/…apovy-vavrin

      0 0
    • standoslav  

      To jsem zvědavý na ,, šot" v Tv, .....teď v Tv Tour de PL, tam to asi funguje jinak.

      0 0
    • rada09  

      Seznam týmů na letošní ročník, v tom termínu to asi nikdy víc nebude ale co snad vyjde ta hvězda a co nejlepší repre tým.

      WT:

      Team BikeExchange – Jayco

      BORA – hansgrohe

      PRO TEAM:

      Sport Vlaanderen – Baloise

      Drone Hopper – Androni Giocattoli

      Bingoal Pauwels Sauces WB

      Uno-X Pro Cycling Team

      Bardiani-CSF-Faizanè

      Human Powered Health

      CONTI:

      Elkov – Kasper

      Team Felbermayr – Simplon Wels

      Team Vorarlberg

      ABLOC CT

      Jumbo-Visma Development Team

      Dukla Banská Bystrica

      Development Team DSM

      Maloja Pushbikers

      Adria Mobil

      Voster ATS Team

      Santic – Wibatech

      Team Lotto – Kern Haus

      ATT Investments

      Czech National Team

      1 0
      • cyklista86  

        Sakra to me sere že to letos prosvyhnu.. Snad přijede co nejmíň známých závodníků ať mě to tolik nesere. :D Ty nejlepší ročníky jsem ale stihl. Kdyz naši jeli za národak Styby, Leo…

        0 0
Téma bylo zamknuto, nelze přidávat další reakce