Cube LTD CC 2011, Bulls Copperhead 3 2012, Haibike Edition RX PRO 2011, kolo od maajkeeho

23 nepřečtených
  • Melík

    Zdravím,

    vybírám hardtail v cenové relaci do cca. 25000 a rád bych Vás, jako z velké většiny daleko zkušenější bikery, rád požádal o rady, tipy, komenty apod. při volbě.

    Zatím uvažuji o těchto kolech:

    • CUBE LTD CC (2011) z bike-discount.de

    http://www.bike-discount.de/…cc-2011.html

    • BULLS Copperhead 3 (2012)

    http://www.bulls.de/…rhead-3.html

    • Haibike Edition RX Pro (2011)

    http://www.kubicasport.eu/…RX-Pro-2011/

    Na kole ročně najezdím cca. 2000 km, hodlám jej využít hlavně do lehčího terénu (lesní, polní cesty). Zatím je mým favoritem CUBE, který je o 100 euro levnější než Bulls, ale jak říkám, rád si nechám poradit od znalých. Taky jsem narazil na opravdu vkusně poskládaná kola od M. Drtiny alias maajkeeho, ale nevím, jestli lze poskládat za 25000 parametrově podobné kolo výše uvedeným či jiným.

    Děkuji všem za nějaký rozumný komentář či radu.

    0 0
    • JFtryall  

      V tehle cenove relaci nikdy neslozis kolo, ktery bude tak dobre osazeny jako seriovka. Ten BULLS vypada dobre.

      0 0
    • Výběr z produktů

      Yeti SB130 C1 Kit 29 kolo, tyrkysové Skladem 1 kus

      Yeti SB130 C1 Kit 29 kolo, tyrkysové

      od 161 999 Kč MOC 174 999 Kč

      Kellys Swag 10 29 kolo, šedé Skladem 2 ks

      Akce -12% Kellys Swag 10 29 kolo, šedé

      od 44 499 Kč -12% MOC 62 999 Kč

      Přejít do shopu (Kola / Horská)
    • merlin66  

      Ten BULLS vypadá opravdu hodně dobře, ale ta cena je poněkud divná, protože je levnější než ty nižší modely. Třeba Copperhead 2 je podstatně hůře vybavený a stojí 1200€.

      0 0
      • Melík  

        No, ona je to nějaká výroční edice, teď nevím jestli k výročí značky nebo vyloženě modelu Copperhead. Když jsem brouzdal po německých testech, tak to kolo vychází co se týče poměru cena/výkon skvěle úplně všude, na co jsme narazil. O tom, že za tu cenu je to výborný bike nepochybuju ani jako laik :-) Spíš mi šlo o to porovnání s tím Cube LTD CC 2011. Na tom bike-discount je za 899 éček, tedy ještě o 100 levnější.

        Můžu se Vás tedy zeptat, proč, alespoň Vás dva odpovídající (za což děkuji :) víc oslovuje ten Bulls? Je to třeba geometrií rámu? Nebo čím?

        0 0
        • merlin66  

          I když uvaděné váhy se musí brát z rezervou tak ten BULLS je téměž o 1kg lehčí, a když u něho není popis příliš detailní tak zřejmě největší rozdíl bude v kolech.

          0 0
        • JFtryall  

          Kvalitni zaplety, brzdy a lehky plaste. To jsou vyhody oproti Cube. Ja moc nemam rad kdyz nekdo rika, ze mu kolo nesedi geometrii- blbost. Pokud si koupis spravnou velikost neni co resit. Strasne moc doladis predstavcem, sedlovkou atd. Cube ma trosku kratsi zadni stavbu, takze bude hravejsi na manualy atd., za me Bulls, ale chybu neudelas. Oboje jsou to velmi kvalitni kola, za tu cenu paradni.

          0 0
          • Melík  

            Mocdíky za odpovědi. Já si taky nemyslím, že se nedá kolo přizpůsobit, ale spousta lidí tady tu geometrii v diskuzi docela řeší, a já to jen tak plácl jako tu otázku, pomocí který jsem chtěl zjistit nějaký ty konkrétnější důvody Vaší volby (což se nakonec ukazujou být ty pláště, brzdy, záplety a snad ta hmotnost). Popravdě nevím, jestli jsem zrovna biker, který by musel až tak řešit ty brzdy (i ty Hayes přece musí nějakým rozumným způsobem fungovat, ne?:), ta hmotnost je lákavá (pokud to tedy odpovídá realitě).

            Jinak díky za poslední větu, něco takovýho jsem chtěl slyšet :) Ono to tedy nejspíš dopadne tak, že si to nechám pár dní projít hlavou, Cube zatím v 18" vyprodají a budu mít jasno :-)

            Jen takovou množná hloupej dotaz na konec – co v bikerským slangu značí výraz „manuál“. Ve slovníku na bajk.cz to není :-/

            0 0
            • Azmir  

              Ber bulls, vypadá že za těch 100 eček stojí :o))

              0 0
            • JFtryall  

              Jizda po zadnim bez slapani, kratsi zadni stavba ti umozni to kolo lepe stavet na zadni kolo. Ale nenech se roptylovat to jsou detaily, oba ty ramy budou velmi kvalitni po technicke strance zpracovani atd. takze bych koukal spise na osazeni a to vychazi lepe pro toho Bullse. Ja sam mam v hledacku Cube LTD CC 012 s nejakou upravou, HTcka v tehle hladine maji skvely pomer cena-zazitky-spolehlivost. :-)

              0 0
              • Nikovlas  

                Mě na Cube LTD praskla sedlová trubka kousek pod objímkou. Pravda – sedlovku jsem měl vysunutou na limit (v rámu zbylo 85mm). No čekal jsem, že horský kolo snese víc… záleží, jak budeš jezdit – já nepoznám, jestli to moje je XC nebo AM nebo co.

                Každopádně se to asi může stát u každýho – já jen píšu svoji zkušenost. Bulls jsem ani neviděl ani nejel.

                0 0
                • JFtryall  

                  A kolik vazis a nepretahoval si to.?

                  0 0
                  • Nikovlas  

                    cca 71, s batůžkem asi ne víc jak 75. Možná jsem to přetáhnul – to mě nenapadlo – sedlovka mi pořád trochu zajížděla, tak jsem utahoval, až se mi ohnula klička u rychloupínáku. Teď jsem na sebe zpětně trochu nasranej :-D Už se tomu můžu jen smát.

                    0 0
              • Melík  

                Díky za vysvětlení, až se někdy omylem při vyjížďce dostanu do situace a´la tvoje profilové foto, tak si na Tebe vzpomenu :-)… stihnu-li to :-)

                0 0
          • MlokCZ  

            To je pořád dokola. Sedlovkou nedoladíš vůbec nic, sedlo nastavuješ správně vůči středu a poloha je daná a nemůžeš tak ladit délku posedu.

            A představcem ladit můžeš jen omezeně, abys měl pro daný styl jízdy vhodnou délku pro chování kola. Nevhodná délka představce pro daný typ kola a styl jízdy to může hodně zabít.

            A jednotlivé rámy se délkou ve stejné velikosti liší někdy opravdu hodně, třeba i v extrému o 4–5cm.

            Takže je to naopak hned, že geometrie někomu pro jeho proporce a styl jízdy nesedne.maximálně v rozpětí délky 1cm a vše mimo se vyřazuje.

            Méně může hledět na geometrie pouze ten, který ještě nemá tušení jakou geometrii vlastně potřebuje. Pak mu nezbývá než zkusit něco přibližně velikostně správného (a jen přibližně si vybere skoro u čehokoliv) a až časem zjistí jestli to tak je ok nebo ne a kam by se měl posunout příště.

            Já naopak považuju za nevhodný tvůj přístup.

            0 0
            • JFtryall  

              Nechci kritizovat tvuj pristup, ale mel by sis uvedomit jednu vec. V tehle dobe neexistuje za tyhle penize ram se spatnou geometrii! Kdyz se bavime o HT. To ze to nekomu „nesedi“ jsou jen zvasty a vymluvy, kterymi se kryje neschopnost se na dane kolo adaptovat. Panove obcas kdyz to tady ctu tak byste potrebovali jezdit jinde nez na dvorku. :-)

              0 0
              • MlokCZ  

                Tak jestli tohle opravdu myslíš vážně, tak další debata opravdu nemá žádný smysl.

                0 0
                • JFtryall  

                  Nechci se hadat, pisu jen pravdu, kterou z praxe musi kazdy znat. Ale z opravdove praxe a opravdoveho jezdeni. Kazdy si pod tim predstavi neco jineho. A to je problem.

                  0 0
                  • MlokCZ  

                    Tak to té praxe s řešením geometrie asi moc nemáš (a to že máš velmi dobrou techniku jízdy na tom nic nemění), když jsi ještě neřešil žádný případ, kdy rám konkrétní značky byl pro někoho v libovolné velikosti, kterou prodávají naprosto nevhodný. On nepsal nic o svojich proporcích, takže klidně může pasovat na některý z příkladů, které uvedu.

                    Řešil už jsem takových případů velké množství (pořád beru pouze ta HTčka), kdy pro konkrétního člověka byl velmi omezený výběr vhodných rámů a to, že by sedlo cokoliv je naprostá blbost:

                    • krátké nohy a problém i v nejmenší velikosti se standover (rámů,kde to vyšlo jakž takž nakonec bylo minimum)
                    • větší postava, kdy v největší velikosti je hodně rámů mockrátkých i s 12cm představcem (v partě zrovna takový jeden jezdí a to rám 645mm + 12cm představec)
                    • kombinace konkrétní délky nohou a potřebné délky posedu, to jsemzrovna řešil teď u kamaráda + Radon ZR Team: na délku by potřeboval 22"rám u tohoto modelu a ještě by dával poměrně dlouhý představec(11–12cm) a přitom současně ten rám má na něj moc velký standover,takže ho už mít nemůže (ne že by neměl větší rezervu, ale neměl bynad horní rámovkou rezervu žádnou). Takže snad měl vzít 20" rám + 14cmpředstavec? Samozřejmě to kolo nekoupil a místo toho vzal 20" rám, kterýbyl ještě mírně delší než ten Radon ZR Team ve 22", i když bylo třebasi kvůli tomu připlatit
                    • osobně vozím 18tky krátké rámy + už poměrně krátký představec,nižší rámy mít už nemůžu pro moji délku nohou; rámy značek, codělají hodně dlouhé rámy bych musel vozit tak s 35–50mm představcem(v nej­menší velikosti, která by mi vyšla pro délku nohou) a to je na XCHTčku už pěkný nesmysl

                    A dalších případů jsem řešil spoustu, nemá cenu dále vše vyjmenovávat. A to jsou jen ty extrémnější případy, kdy je to zcela nevhodné. Těch kdy je to ještě nějak použitelné, ale nic moc to stejně nebude a při výběru jiného rámu by se kolo mohlo chovat znatelně lépe je pak mnohem více.

                    0 0
                    • Melík  

                      no, jestli ještě můžu vlézt, mám 181 cm, 81 kg, ten rozkrok mi vychází 83 cm. Ruce nevím jak změřit, ale nemyslím si, že bych měl nějakou atypickou postavu (snad kromě velké hlavy a malých dlaní a krátkých prstů, ale helmu a rukavice mám :-) Ale jen pro ujištění, je na mě odpovídající velikost 18", že? To kolo bych rád na takový blbnutí v přírodě (lehčí terén – prašné, polní, lesní cesty). Na ježdění s přítelkyní po stezkách a okreskách mi stačí starší cross.

                      0 0
                      • MlokCZ  

                        18" bude určitě ok na výšku, tam není co řešit. Na délku už se nedá bez znalosti dalších proporcí říct. Hodně krátké 18tky klidně mohou být na tuhle výšku postavy (zvlášť pokud bys měl spíše delší ruce) krátké.

                        A zrovna jak Cube, tak ten Haibike jsou hodně krátké rámy. Oba kolem 580mm. Bulls je o centimetr delší, tam to bude mírně lepší.

                        Porovnej délku rámů s kolem co jezdíš nebo s nějakým kolem co si můžeš v okolí vyzkoušet. Může se stát, že i ty kratší 18tky budou ok a naopak i ten Bulls by mohl být krátký.

                        U Haibiku bys mohl vzít případně i 50cm velikost pro delší rám, už to ale nebude úplně ono, zbytečně vysoké kolo na danou délku nohou, jezdit to ale ještě rozumně půjde.

                        Cube ve 20" je ještě nepatrně vyšší, asi by se ale taky ješt dala zkousnout 20tka, i když osobně bych do toho při té délce nohou nešel a raději vzal nižší kratší rám.

                        A Bulls už je 52cm v Lku, tomu bych se už vyhnul určitě (tam je ale zase velká šance, že Mko vyjde na délku).

                        Z těch 18tek bych tedy preferoval určitě Bulls i kvůli geometrii. Že by mohl ten Bulls být moc dlouhý to se stát nemůže i kdybys měl kratší ruce. I já bych ho ještě snesl s kratším představcem (mám extra krátké ruce a ± stejnou výšku + o 1,5cm delší nohy).

                        0 0
    • MlokCZ  

      Bulls.

      0 0
      • Melík  

        děkuju z reakci (btw. nádherná odpověď vzhledem k Vašim kolům v profilu :)

        0 0
    • spleen  

      na moje gusto mají moc široká říditka – 640 mmm , což je moc

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.