• Hron21

    Zdravim vsechny , chtel bych se zeptat na vase nazory. Chtel bych s Ht presedlat na fulla kvuli pohodly. Vybiram mezi temito koly .

    http://www.sport-bilek.cz/…9/amr-6-2016

    http://www.sport-bilek.cz/…race-29-2015

    Nechci nejakou houpacku. Jezdim prevazne po silnici , cyklostezky a nezpevnene cesty. Zadny velky teren

    Predem dekuji vsem za rady

    0 0
    • slavekRM  

      Za mě pro tvoje použití – Cube. Pokud se tedy spokojíš s převody 2×10.

      0 0
    • Hron21  

      2×10 je pro me super. Mam to i ted na ht

      0 0
    • nomecz  

      měl jsem to AMR teď půjčené na testfestu, přesněš tuhle verzi

      na 29 celkem obratné

      při stoupání skoro nehoupe, lock na vydlici a tlumáku je zbytečnej

      krásně zrychluje, na „trailbike“ fakt raketa a to sem přesedl z Lectora LC5 před tím

      a možná bych pouvažoval nad karbonovým 8LC cenovej rozdíl není moc velkej

      pokud nehledáš vyloženě 100% chrta ale něco s čím si užiješ i trochu zábava a hodně pohodlí tak supr volba

      Cuba sem nejel

      0 0
      • Hron21  

        A kdyz jedes po silnici houpe to?

        0 0
        • nomecz  

          nehoupe, pokud nefrcis na silu ve stoje a i pak minimalne, pruzeni to ma hodne vychytane

          0 0
          • MlokCZ  

            To nehoupání je dané především interním nastavením tlumiče. A tam vždy platí, že pokud tlumič více omezí (a pak to parádně jede), tak to vždy odnese citlivost. A každý si musí najít ten svůj kompromis mezi tím jak to jede a jak to bude citlivé.

            Ghost/Canyon/Radon mají dost podobné chování i když se provedení toho stejného systému mírně liší. Jel jsem na všech těch rámech, u Canyonu i na více různých ročnících a Radon vlastním.

            Za pedálem jdou poměrně slušně všechny ty rámy, bez omezení tlumičem ale budou trochu houpat všechny (měl jsem možnost vyzkoušet variantu s tlumičem, které nebyl omezený kompresí).

            A vidlice to samé, ta tolik nepotřebuje lock, protože ani otevřená nijak moc nechodí.

            0 0
            • Hron21  

              O tom radonu jsem taky premyslel. Celkem dobry ceny a moc pekny kousky

              0 0
              • MlokCZ  

                Radon mívá skoro vždy pěkné ceny ve výprodeji (cca září), ale samozřejmě nikdy se na to nedá předem spolehnout. U Slidu je na nejvyšší model Slidu 10.0 HD sleva 10% i teď, takže je i teď za pěknou cenu ( v září pokud se nedojdou bude ale ještě levnější, já ho bral loni v září za 2500 euro).

                0 0
                • Hron21  

                  Akorat bych nevedel jakou velikost vetsinou mam 19ram. Merim 179cm. A ma karbonovej ci alu ram?

                  0 0
                  • MlokCZ  

                    Alu. Chtít za tu cenu karbon rám v tom osazení co to nabízí, to by jsi chtěl opravdu už moc. To nenabízí nikdo.

                    Já mám 18" při 182cm (ale extra krátké ruce a trup, takže vozím kratší rámy). 20" má ale jen o 0,5cm větší stand over, takže není s místem nad horní rámovkou a můžeš vzít i 20". A rozhodneš se dle potřebné délky rámu.

                    0 0
                    • Hron21  

                      Ted mi jeste znama nabizi scott spark 940 za super prachy. Ale slychavam u scottu ze se hodne houpou ale zase maji twinlock.

                      0 0
    • Hron21  

      Jak je na tom canyon nerve s houpanim? Kdyz clovek jede po silnici houpe se nebo ne?

      0 0
      • Vilém  

        U vseho te zajima, zda to houpe nebo ne, ale casto hodne zalezi na tom kdo na kole sedi, nekdo proste slape jak do zeli a houpe se s nim uplne vsechno.

        0 0
      • wego1991  

        Nehoupe

        0 0
    • Hron21  

      Jo vyptavam se nemam moc zkusenosti s fullama. Dost me zajima kdyz pojedu nekam jen po silnici, tak jak to bude houpavy jestli to bude jen mirne houpat pri normalnim tempu a nebo to bude jak na houpacce

      0 0
      • nomecz  

        a chceš vůbec fulla ? když se tak bojíš že se to trošku zhoupne (jezdit po silici s fullem a furt na locku si moc nepomuzes oproti HT)

        nebo kup nějakýho ultra polotvrdýcho chrta typu Epic ten se se houpat nebude …

        většina kol cos sem dával už jsou spíše do trailova než chrti

        0 0
        • Hron21  

          Jezdim 50% silnice a 50% lehci teren. Chci neco pohodlnyho. Chci nejaky bika na celodenni vyjizdky do 100km. Nejsem zavodak. A pro pohodly hsemse rozhodl pro fulla. Hodne jsem po precteni vseho se ted zakoukal do canyon nerve.

          0 0
      • danielh  

        Ja fulla mam 130/120 ghosta, pri slapani v sede se kolo nehoupe vubec, houpe jen kdyz stojim na pedalech a jak se rika do pedalu vylozene dupu to uz pruzi kazde kolo, kdyby ne tak to je pak HT a ne full. Taky zalezi jak mas nafoukany tlumic a vidlici no, ale pri spravnem tlaku/ tvoje vaha by v sede nic pruzit nemelo (po rovince na asfaltu).

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.