• Paolo1975

    jsem extrémě zklamaný z přenosu v televizi. ČT to nezvládla na plné čáře. Reportér tragéd, záběry na start slabé, záběry na průběh vůbec žádné !! ani servisní místa, ani občerstovací místa, žádná motorka z průběhu, žádný dron, prostě nic. Cíl by taky hodně slabý, žádná grafika s časy, nic, amaterismus !

    Jediný co mě těší, že můj bratr závod dokončil, sice s velkou časovou ztrátou, ale o to větší palec nahoru.

    Nevít to tak daleko tak jedu taky :)

    0 0
    • Lulanecek  

      Mě ten přenos přišel tak očividně tragický a trapný, že stěžovat si nad tím mi přijde jako ztráta času ;)

      Mě by spíš zajímalo těch cca 30 DSQ ve výsledkách. To je asi poprvé, co něco takového na podobné masovce vidím. Nezná někdo důvod?

      0 0
      • hudra  

        Letos to vypadá, že byla použita novinka, jestliže vystartuješ z jiné vlny než máš, tak DSQ. Aspoň tak to bylo psáno na FB a říkali to i pořadatelé na akci. Já jsem to jel poprvé a chtěl jsem si samozřejmě vlézt do nějaké rychlejší vlny, ale než riskovat DSQ, tak jsem to jel z poslední vlny a příští rok už pojedu z první :-)

        Ale to předjíždění cca 2500 závodníků byl mazec :-)

        0 0
        • bradek  

          Asi jo, tohle je na FB: Dobrý večer, doufám, že letošní DSQ Vás přesvědčily, že přeběhlíky řešíme.

          Jinak jsem viděl i naopak pár lidí s lepšíma číslama v horších vlnách, protože třeba chtěli jet s nějakým kamarádem, tak, jestli je taky diskvalifikova­li. :)

          0 0
          • scret  

            ja myslel, ze uz maj cipy.. nebo ne? Pak nechapu ty DSQ… vzdyt je jedno z jaky vlny odstartujes ne?

            0 0
            • bradek  

              Maji čipy, ale asi nechtějí, aby se všichni, kdo zrovna cítí formu, cpal dopředu. :)

              0 0
            • Pavel  

              Jels jsi někdy AuthorCup? Pokud ano, ta bys věděl, že jedno to fakt není. Vlny jsou zdůvodu kapacity tratě. Pustit tam 3500+ lidí naráz (nebo kolik vlastně; už jsem to pár let nejel), tak se pomasakrují. Ono i tak je to docela masox…

              0 0
              • scret  

                nastesti nejel:)

                Jedno to je vzhledem k vysledkum a casum… Chapu, ze pokud by se vsichni nacpali dopredu, tak by se tam vsichni pozabijeli jak idioti… Nicmene kolik ma jedna vlna? treba 500–1000 lidi? tech 20 disknutych se v tom ztrati… A osobne bych byl pekne nas… zaplatit startovny + se do ty sotolinovy pr.ele trmacet a pak jenom kvuli takovy hovadine DSQ?

                Tim nerikam, ze nejaky predbihani je spravny…

                0 0
                • camlost  

                  vlna = 600 lidí. přeběhnutím ušetříš spoustu času.

                  letos jsem se po letech zúčastnil (tzn. start z konce) a taky jsem si docela zapředjížděl. a ne, že bych byl v nějaké top formě. ale jestli jedeš do kopce 16 km/h nebo 6 km/h, to už pár minut rozdílu udělá. nehledě na to, že „se svými“ se můžeš nahoře na těch rovinkách prostřídat, zatímco zezadu jedeš jen za své.

                  když porovnám výsledky dvou lidí, kteří na ostatních závodech jezdí přibližně podobně, tak ten v první vlně měl (odhadem) o 10 – 15 minut lepší čas než ten z poslední.

                  (nestěžuju si, věděl jsem, do čeho jdu. je to jen konstatování. příští rok bude šance výsledek vylepšit.)

                  0 0
                  • scret  

                    mel jsem letos moznost jet zadax (ostatne asi jako par predchozich rocniku) a stejne jsem nejel a radsi zustal a makal na baraku…:) takze tak…

                    A kdyz jsem pak zahlidnul v TV asi 2 minuty, tak jsem byl jeste rad…

                    Navic u tohoto zavodu jsem se vzdy bal, ze me sestreli nejaka veprovka, ktera sedi na kole parkrat v roce…:(

                    0 0
                • Breakpain  

                  Hele, je to porušení pravidel … je :-), takže DSQ mi přijde v pohodě ;) …

                  0 0
                  • scret  

                    vzhledem k tomu, ze jsem to nejel, tak se zeptam, jsou nekde tyhle pravidla napsany??

                    0 0
                    • Breakpain  

                      To já netuším – to byl můj předpoklad, že neudělují DSQ na základě nálady :-) – já to také nejel. Ale chápu, že pokud má někdo přidělenou vlnu a cpe se jinam … tak by nato defakto neměl mít nárok.

                      0 0
                      • scret  

                        tak aby to bylo fair, tak by meli napsat: hele, jestli vlezete jinam, bude DSQ…

                        0 0
    • Lachtis  

      Mno, reportáž nic moc, ale spíše obecně tenhle silniční závod s 3tisícovým davem je fakt o ničem… Jel jsem jednou, páč jsem to chtěl zkusit, startoval jsem s číslem 2400 a celý závod ve stádu, skočil jsem kole 900, viděl několik pádů a jeden dosti škaredý, když si dva „bikeři“ ve sjezdu o sebe škrtli a v cca 50 km/h šli na zem…

      Na tomto závodě je snad hezké jedině to prostředí, kde se jezdí, ale žádné technické pasáže, defakto na silničče odjedeš, tuny lidí… moc tomu nerozumím, proč to lidi jezdí a nedají přednost bikovým závodům? Ale tak možnost volby je samozřejmě na každém z nás.

      0 0
    • Barak  

      Taky jsem se na gauči s horkou kávičkou těšil až uvidím ty vymrzlé závodníky na trati a ono nic.:-))

      0 0
      • scret  

        :)))

        0 0
      • rudav  

        :-))))) ................ nic z toho „masováku“ jsem nevidfěl a ani nechci vidět a protože bylo tak jak bylo, tak jsem si také užíval „gaučink“ :-)

        0 0
    • celevra  

      Já jel letos prvně a nvm, jak se mi to povedlo, ale minimálně 15km sem jel uplně sám, což na takovym závodě chce očividně talent.. :) Jinak DSQ byla bud tou vlnou – moc tomu nevěřim a nebo, že dost lidí se na křížení tratí na to vybodlo a drze to stočila zpět a tim si ušetřili xx km, takto sem asi dva borce předjížděl a moc se mi to nezdálo, že kolem top 10 se pohybujou lidi s batužkama a blatníkama.. :)

      0 0
      • bradek  

        Já si teda ani nevšiml, jeslti tam byly nějaký kontroly průjezdu, aby si to lidi nezkracovali, protože mezičas tam teda myslím nebyl.

        0 0
        • Pavel  

          Před pár lety, kdy jsem ten „panelový masakr severu“ :) jezdíval, tak mezičasy byly. Tuším dokonce dva.

          0 0
        • hudra  

          mezičasy žádné nebyly, ale na tom křížení byli pořadatelé, kteří tam určitě také kontrolovali jestli to někdo neotáčí kde nemá

          0 0
    • grafik  

      Novaka by meli diskvalifikovat. Nevim o co mu de. Jeste se chlubi do televize na jakem kole jede. TV vstupy tragedie.

      0 0
      • Barak  

        To byl ten na té cyklokrosce? Zakázané to není, né?

        0 0
        • bradek  

          Není, jen se to nedoporučuje. Toto je z jejich FAQ:

          Zvládne závod cyklokrosové kolo? Trať závodu je taková, že u těchto kol dochází k defektům.

          0 0
          • Jirik123  

            Něco na tom bude. Před cílem jsem potkal dva borce na kroskách jak běželi s defektem…

            0 0
      • jonti  

        Kdyz i na strankach maji toto, tak se tomu nejspis vubec nebrani. Navic tam nejsou zadna pravidla, nebo minimalne na strankach. Klidne to muzes jet i na silnicce, kdyz si troufas.

        0 0
      • Smazaný účet  

        Plzenskou 50 jel i borec bez helmy. Taky myslím že je to proti pravidlům a nikdo to neřešil.

        0 0
        • Barak  

          Mě se tedy nikde žádná pravidla dohledat nepodařilo. U té helmy je to asi jasné. Ale podle všeho je cyklokrosové kolo povoleno.

          0 0
    • analytic  

      Ano, stím se dá souhlasit. Pro nás co jsme jeli to byl panelo-bahenní armageddon, tím víc se měli snažit páni redaktoři a dorazit někam nahoru na trať. Na Králi Šumavy jsou reportéři skoro všude v každém počasí ..... Jo a vítězstvím bylo už jenom samé dokončení závodu, s tím souhlasim ..

      0 0
    • snas89  

      Po pročtení vlákna mi to nedalo a zkoukl jsem.

      Teda zkoukl…po pár minutách jsem to proposouval dopředu…:)

      Oni fakt jen postavili nějakýho brigádníka před kameru s mikrofonem, řidič to natočil a celý štáb jel na kolo ne?:)))

      0 0
    • Ice-goofy  

      Přenos asi ano o ničem. Jinak já jsem si závod užil. Startoval jsem uplně vzdau ( s tím jsem počíta) a že jsem předjížděj mě naévadilo i s tím jsem počítal.. za mě příjemné překvapení na závěr sezóny

      0 0
      • bradek  

        No jo, ale ty jsi ledový-goofy, tobě kosa vyhovuje. :) Jinak souhlasím, měl jsem to podobně, mohlo být líp, ale jinak dobrý.

        0 0
        • Ice-goofy  

          Ha to je pravda mě zima nebyla ;)

          0 0
          • SolarStormCZ  

            Není zima na kole. Je jen špatně oblečený cyklista :-D

            0 0
            • Ice-goofy  

              Přeně tak ;)

              0 0
            • camlost  

              Na startu vysvitlo slunko, což bylo zákeřné, protože na to někteří reagovali změnou oblečení.

              Naštěstí jsem pokušení odolal – koneckonců od toho jsou na mobilech předpovědi počasí. ;-)

              Takže mi bylo taky fajn.

              Co se týče obav ze sestřelení „vepřovkou“ (vizte výše, @scret), existuje jednoduchá ochrana – jet rychleji než vepřovka.

              0 0
              • scret  

                pokud se promotavas davem, tak to jde obcas dost blbe… Jinak i ta „veprovka“ muze slapat rychle, ale jak prijde na nejakou techniku, manevrovani atd, je zle…

                To, co jsem videl obcas v TV, tak to bylo odstrasujici az dost… Clovek, kterej si ustele na siroky sotce v zatacce a padne jak hruska… a jiny vykvet… Ne nadarmo byl tenhle zavod vzdycky jednim s nejvic vaznymi pady…

                0 0
                • SolarStormCZ  

                  Což o to když sebou nějakej turista flákne, s tím třeba počítat.

                  Co ale nechápu, tak cyklista asociál výkonostně dosti vysoko (v cíli kolem 100) a na panelech nebo lesní cestě kde se jede v háku v obou vyjetých stopách, neustále a nesmyslně přejíždí zprava doleva a kličkuje.

                  To je při rychlostech vláčku kolem 40km/h mnohem nebezpečnější než ty vepřovky, od kterých něco takovýho čekáte, při poloviční rychlosti.

                  0 0
                  • johny.h  

                    Jo, tak bohužel tohle přejíždění z jedné strany na druhou za každou cenu se bohužel dělo i u nás v balíčku cca 30.-50. místo. A aby toho nebylo málo, tak ty samý trubky vytvářeli ještě vláček uprostřed, takže škrtání řidítkama taky hrozilo. Byli to asi 3–4 exoti, jinak všichni normálně ve dvou lajnách za sebou. Z takovýho vláčku odjede málokdo, jen v kamenitých sjezdech bylo lepší předjet cyklokrosaře, protože brzdí trochu víc a pak si musíš zbytečně dávat při dojíždění balíku.

                    0 0
                  • Breakpain  

                    Tak třeba chtěl, aby Ti za ním popadali a získal náskok? Nedivil bych se …

                    0 0
              • Pavel  

                Poslední „cup“, co jsem před x lety jel, jsem jel v krátkém. Pršelo a nahoře sněžilo. Trvalo hodně rumů a hodně dříví v krbu, než jsem zase začal cítit prsty na rukách… :-))

                0 0
                • Barak  

                  Mnoho lidi Jizerky podcenuje, ale jsou to hory…

                  0 0
                • Barak  

                  Mnoho lidi Jizerky podcenuje, ale jsou to hory…

                  0 0
    • team_daddy  

      Poznáte někdo, na jakejch pláštích to jedou? Čeká mě na jaře podobnej závod – asfaltky, panelky, jen trochu polňačky, tak by se mi hodila inspiračka na čem jet. Moje nynější traktory asi nejsou to pravý ořechový.

      fotka z Author Cupu

      0 0
      •  

        tak jestli bude sucho tak Thunder Burt by se hodily

        0 0
      • bradek  

        Nejsou to nějaký Fast Traky ? Jinak já to jel na Race Kingách a i na mokru v poho.

        0 0
        • Vilém  

          Vypada to jak ojetej Fast Trak.

          0 0
      • JFtryall  

        Renegade, Zefyros, Tread Lite, Thunder Burt jsou vhodny gumy na podobny letecky dny. Dobre asi poslouzi i cokoliv sjeteho na platno. :-)

        0 0
    • maajkee  

      Proč tenhle závod někdo z „bike“ fóra vůbec řeší? Vždyť je to trapnost nad trapnost!

      0 0
      • Pavel  

        Proč? Jako zavírák sezony to bývalo celkem supr. V pátek kalba, v sobotu „závod“, po závodě závěrečná kalba cyklosezony a v neděli dopo vyjetí po Jizerkách. :)

        0 0
    • jirka.maso  

      Krátké video z letošního ročníku. Třeba se tam někdo najde, pokud se pohyboval někde kolem třetí vlny.

      https://youtu.be/D9XXRGLPzmI

      0 0
      • jenda95  

        Vždyť je to silniční závod! (já ty davy lidí prostě nedávám)

        0 0
        • jirka.maso  

          Máš pravdu, ten závod je jak nějaká zvrhlá nechutná úchylka, kterou si hodně lidí prostě rádo dopřeje a za rok tam budou stát zase. :D Sám nevím, čím to vlastně je…

          0 0
        • Pavel  

          Panelové Peklo Severu… :-)

          0 0
          • analytic  

            Já bych to až tak hrozně neviděl, nicméně je pravda, že jistí jedinci se tam chovaj „zajímavě“, závodu horských kol totálně chybí technická jízda, je to opravdu takovej polosilničák. Určitě by to chtělo upgrade trasy a hlavně organizace, třeba i za cenu omezení počtu lidí nebo i rozdělení do dvou dnů (ale to už chceme moc). Nicméně na závěr sezóny takové „projetí“ neuškodí, já tam jezdím a musim vám dát za pravdu, že další účast dost zvažuji.

            0 0
      • snas89  

        po shlédnutí tohoto videa nevidím ani jeden důvod se tam někdy hlásit:)

        0 0
Téma bylo zamknuto, nelze přidávat další reakce