Co by jste doporučili za fulla 29" do 70.000?

14 nepřečtených
  • lava

    Ahoj. Mám Specialized Epica, ale do terénu mě příjde moc tvrdý a na rovném zase zanořuje. Máte nějaký typ, co za fulla ne karbon ve 29?

    Jezdim pro představu rád turistický cesty v lesích, kořeny, šutry, Berounsko, Křivoklátsko.

    Díky za případné typy.

    0 0
    • pocestny  

      Tak Epic ti na rovině moc houpe, a v terénu málo pruží jo? Řekl bych že tunning tlumiče by ti mohl pomoct.

      0 0
      • lava  

        nepomůže. Dělá na něm Čábelický, což je eso a je to tak, že tlumiče rok 2015 stojí u spešlu hodně za hovno. Měl jsem repas kvůli úniku oleje a chová se pořád stejně blbě.

        0 0
        • pocestny  

          Upřímně nevím, jaké jsou tlumiče pro rok 2015. Ale myslím, že oprava uniku oleje nemá příliš společného s vnitřním nastavením. Možná bys byl spokojen kdyby se ti ten tlumič víc zavřel, když přepneš páčku na „Climb“.

          0 0
          • lava  

            Počkej, mluvíme o Epicu, tam nic nepřepínáš, řídí to brain. Vnitřní nastavení neexistuje, udělají jen repas, pokud se ti nezdá funkce, nebo uteče olej.

            0 0
            • pocestny  

              jo, já jsem lajk, a tohle bych řešil u běžného tlumiče. Jestli ti tvrdí, že to nejde odladit, tak asi pešek.

              0 0
        • racek_chechtavy  

          no vidis, ja si zas myslim ze starý tlumiče do roku 2013 stojej za hovno a od model. roku 2014 je to paráda :-) zmizelo hnusný lupání od brainu.

          Zkousel jsi jinej Epic? jestli není problém v konkrétním tlumici? Nebo más proste ocekávání který ti nesplní…

          Když dám na brainu Firm, tak to samozrejme trochu pohupuje, ale není to HT a podle mého názoru je naivní očekávat že se nehne vůbec.

          0 0
          • lava  

            počkej, firm je naopak zavřenej ne? A pokud ho nemám na soft, lupne v něm taky, i když možná trochu méně, než kdysi, nedokážu posoudit. To zanořování tě neštve?

            0 0
            • snas89  

              Zkusil si tlumení nastavit nejdřív s úplně otevřeným brainem?

              Brain přece jen expansní komory pustí jen to co mu povolíš.

              Možná bych utáhl spíš tlumení. Ale jak píše někdo výše…je to full a trochu houpat to bude vždycky, není to ht.

              Jinak co vím, tak Pavel posílá ke švecovi?

              0 0
              • lava  

                Ahoj,

                brain na soft v terénu funguje dobře, je trochu tvrdší, ale ok. Ale jakmile šlapeš do kopce ve stoje, nebo na rovném povrchu, při každém šlápnutí zanoří cca o centimetr, což je strašně moc. Jak myslíš, utáhl tlumení, dát brain na firm?

                Pavel to někam posílal, ale jestli ke Švecovi nevím. Problém co Pavel říkal je ten, že minulý rok se dal tlumič repasem potunit a místo 3 planžet se tam dalo 6. Půjčil mě ho a ten fungoval super, bez zanoření. Jenže to z neznámého důvodu zakázali a tlumič 2015 tak nelze potunit.

                0 0
                • snas89  

                  No prostě bys měl nejdřív nastavit tlumič s otevřeným brainem (kdy brain tlumič vůbec neovlivňuje) a pak, když nastavíš tlumení, tak ho jen doladíš tím brainem kdy to má pustit (kořeny např.) a kdy ne (šlapání).

                  0 0
            • racek_chechtavy  

              jasne zavrenej, prave myslim to tak ze i kdyz je zavrenej tak trochu pohupovat bude dycky.

              Me to nestve, mám to pořád na půlku /tzn 2 lupnuti/ jenom na sjezdy dávám soft. Firm je na me zbytecny tvrdej, uprednostuju trochu pohodlí… :-)

              0 0
              • lava  

                A to před sjezdem zastavuješ a nastavuješ brain? To u potom postrádá smysl brainu ne?

                0 0
                • racek_chechtavy  

                  Tak samozrejme ne pred kazdym kopcem a ne pokazdy :-) ale proste kdyz se z mesta skrabu 1,5 hodiny nekam a pak vim ze pojedu hodne lesem a z kopca tak si to dam na soft. kdyz nedam tak se nic nestane, ale neni to tak komfortni.

                  Ale na druhou stranu, klidne na soft jezdím další týden a vůbec mě to, že pruží nevadí.

                  Kdyby mel byt jediny smysl brainu v tom, dat si firm a nikdy na to nesahnout, predpokladam ze by tam to kolecko vůbec nedali.

                  0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.