ČeMBA - částečné shrnutí činnosti 2010

143 nepřečtených
  • zbartos

    Prohlédněte si pěkný text od Hanky Hermové na http://lesnistezky.cz/lesnistezky.pdf !

    0 0
    • Beeda  

      hezke fotky:-)

      nesouhlasim ale s „Většina stezek a

      cest není pro provozování hipoturistiky příliš vhodná z toho důvodu, že snadno dojde k jejich poškození nebo zhoršení

      přístupu pro ostatní uživatele.“

      Jenak kde dotycna vzala ze „vetsina“ a pak kun jaksi do prirody patri jestli ji to nerekli ve skole…

      0 0
      • Lišák  

        kun jaksi do prirody patri

        A kráva, slepice, prase domácí a pod. taky?

        Fakt mě zajímá Tvůj názor na domestikovaná zvířata v přrodě.

        P.S. Nemám nic proti koním!

        0 0
        • Beeda  

          jestli osedlas kravu, zaprahnes slepici nebo povedes prase na voditku, tak me teda neva;-)

          kazdopadne v lese jsem potkaval kone docela bezne a nikdy by me nenapadlo hulakat na lesaka, ze nici stezku…ale lidi z mesto to maji asi jinak;-)

          0 0
      • marapara  

        Kůň do přírody patří, ale ne na turistické cesty do lesa. Jinak je jejich působení pro přírodu a ostatní uživatele devastující. Zvláště, pokud se po nich pohybují na jaře, na podzim či po deštích. Stopy jsou pak již nesmazatelné.

        Jejich působení je podobně bezohledné, jako když pěší rozšmatlou běžkařům stopu.

        0 0
        • Beeda  

          nojo konicek udelal bebi v lese, chce to trochu techniky a tolerance;-)

          0 0
          • marapara  

            nevím komu, mně tedy ne. Tady ale není chyba na straně koně, ale toho, kdo ho sedlá.

            Nechápu důvod tolerance lidské blbosti, bezohlednosti a omezenosti …

            0 0
          • Ruprt2  

            přesně tak.

            0 0
          • mastihuba  

            jj někde je to rozdupaný vod koní, někde po deštivém maratonu vod kol. Teprve na Ukrajině jsem si uvědomil, jak pěkný tady máme polňačky a lesní cesty, po kterejch se už leta nevodí dobytek na pastvu. :)

            0 0
        • karliner  

          Houby. Kůň patří do klobásy.

          A předtím do Pardubic.

          0 0
    • Šlojíř  

      Pěkný kus práce, už aby slezl shíh. Jen ty stezky najít… ono to pak svádí na ty turistické značky a mnoho z nich je pak v sezoně nesjízdných kvůli turistům. Tím nechci naznačit, že by tam byli nežádoucí, naopak – mnoho z nich by bez KČT nevzniklo, jako třeba v těch Štěchovicích.

      0 0
    • Smazaný účet  

      lesní stezky je nová čemba?

      0 0
      • Smazaný účet  

        Tohle je vtip, ne?!

        0 0
      • Bomba+  

        Asi… :-)

        Hele, myslíš, že Kvasnička pígluje Hermovou ?

        0 0
        • karliner  

          V jiném vláknu se tu kdysi psalo, že Kvasnička pigluje manželku romanaII.

          0 0
          • Pijer  

            neangažoval se v tom i Sobi ;-)?

            0 0
          • Bomba+  

            Treba to byla soucast promysleneho romanova planu na konec Cemby. Dve mouchy jednou ranou :-)

            0 0
          •  

            ten né, toho pitomce tady v Jablonci skoro nikdo nezná stejně jako tu mrtvolu jménem čemba a to se najdou zoufalci jako Karliner kteří by do ní chtěli vstoupit :-)))

            0 0
        • Smazaný účet  

          očividně si spolu rozumí :)

          0 0
    • bochov  

      Teda z toho bych chtel mit akademicky titul toto napisi po litru slivovice.

      0 0
      • madcat  

        Zrovna mě úvaha na podobný téma taky napadla… jakože kdo za tvorbu takovýchto „užitečných“ dokumentů platí a co jsou zač lidi, kteří je vytvářejí? On má asi pan Nárožný v magazínu DNES fakt pravdu, bohužel teda :-/

        Mimochodem naprosto skvělej rozhovor s tím Petrem Nárožným – nikdy jsem netušil, že by mně někdo někdy mohl tolik mluvit z duše…

        0 0
        • DaSnail  

          pekne, starému pánovi to myslí.

          0 0
        • Evilcleaner  

          ten rozhovor by měl být zlatým písmem psaný.

          0 0
        • Smazaný účet  

          taky jsem to četl a byl jsem překvapenej jaké má názory a docela u mě stoupl… znal jsem ho jen jako výčepního z hospody a krále z pohádek.

          0 0
          • karliner  

            Tak to máš teda velké mezery. Myslím, že Petr Nárožný je také jedním z nejslavnějších automobilových závodníků 70-tých let…

            0 0
            • MavasH  

              jj, jednou ho dokonce z bedny „unesli“ k profesoru Chocholouškovi…

              0 0
            • Bomba+  

              Presne tak. A byl takova hvezda, ze se kvuli nemu opakovaly ceremonialy vyhlaseni vitezu…takovy to byl borec…

              0 0
              • Smazaný účet  

                nejsem takového data výroby jak vy tady..

                0 0
                • karliner  

                  To ale patří k základnímu vzdělání. Pak ve slušnější společnosti vypadáš jako jeliman.

                  0 0
                  • ememem  

                    clovece toto mi ale fakt nic nehovori, jedine na co si v suvislosti s nim a autami spominam je uloha automobiloveho zavodnika volejnika v komedii jachyme, hoď ho do stroje. asi mam tiez medzery.

                    0 0
      • lynxx  

        Opravdu? Předveď.

        0 0
      • mr.antik  

        Mě to přijde jako docela zajímavé téma, které až tak s cyklistikou nemá vůbec nic společného.

        Ale historie starých cest má něco do sebe, způsob plánování, budování i údržby taky. To si dnes nedokážeme představit, co to obnášelo. To jsem si z toho odnesl.

        Jinak je to ve výsledku v hlavě čtenáře chaos, chybí mi tam jasný cíl (kromě toho, že je všechno špatně) – tak co s tím tedy?

        0 0
        • bochov  

          Jiste mas pravdu,ale ti lide,kteri je buduji a staraji se o znaceni to maji bud jako povolani,anebo konicka viz.aktiviste KCT.Ale jiste krouti hlavou nad tim jak to nekteri zneuzivaji pro sve ego a odvolavaji se na univerzity v tomto pripade ve Krtinach,

          0 0
        • lynxx  

          Posláním projektu Lesní stezky je aktivně vyhledávat, dokumentovat a upozorňovat na historické lesní stezky, které desetiletí neudržované chřadnou a mizí. www.lesnistezky.cz

          To, co dělají, je plně v souladu s jejich „mission statement“. Jestli je jejich „poslání“ málo ambiciózní nebo přínosné je námět na diskuzi, nicméně jak lze vyčíst z jejich webu, tak jsou přímo zapojeni do několika konkrétních projektů na záchranu nebo rekonstrukci lesních stezek.

          0 0
          • mr.antik  

            Jo, projekt znám a chápu. Ale tahle práce taková moc obecná a všepopisující, s cyklistikou až tak společného to moc nemá.

            Jako guru cest je tam popisován Tomáš Kvasnička i když u něj vůbec nevěřim, že vůbec zná historii a původ stezek v okolí jeho baráku.

            0 0
          • karliner  

            Mě se ten projekt líbí a byl bych docela rád, aby v čembě pokračoval. Myslím si ovšem, že Hanka bude uražená a dokumentaci, která by měla patřit čembě nepředá, ztratí, zašantročí atd., aby se po nějaké době přejmenovaný projekt objevil pod hlavičkou imby…

            0 0
    • Jaromír  

      Jak to dopadlo s tím Baronským chodníkem na Hostýnkách, nevíte někdo ?

      0 0
      • coolboy  

        Na jaře zapršelo a vyšumělo to… pak se začala Čemba rozpadat… a přitom v těch končinách Hostýnek je tolik krásných téměř ztracených cestiček a hlavně bez turistů…

        0 0
        • bochov  

          Jen at to tak zustane kdo to tam zna si aspon uzije klidu.

          0 0
          • Evilcleaner  

            hm zajímavý názor. až na to že ty cesty jsou již tak zničené že jsou jen s obtížemi identifikovatelné. takže jako by tam nebyly. kdysi na bfku bylo nadáváno „fanatickým zastáncům čemby“ dnes zbyli jen její fanatičtí popírači.

            0 0
            • mr.antik  

              Tohle je to, co píšu pořád dokola. Pokud někoho v tom místě ta „problematika“ zajímá, tak se jí stejně věnuje ať čemba je nebo není. A hlavně vůbec člověk nemusí jezdit na kole, aby se o cesty zajímal (spíš naopak).

              Ale mnohem víc chápu, že ne každý se chce o své cesty dělit. Například Vertriders (www.vertriders.com) to mají ve svém desateru (nevim jestli to jsou ti samí vertriders co se angažují v IMBA Europe.

              Já bych nikomu někde dál od baráku do cesty nekopal, takový morální právo máš když tam bydlíš nebo máš chalupu, prostě když to tam dlouhodobě dobře znáš.

              0 0
              • Bomba+  

                Moralni pravo kopat na pozemku patrici nekomu ?

                to je divny, ne ?

                0 0
                • mr.antik  

                  Když už to tady veřejně ventiluju, tak samozřejmě morální právo po dohodě s majitelem pozemku. Abych tady někoho k ničemu nenabádal, to bych si to bych si to schytal jak od TK, tak od HH a všech ostatních…

                  0 0
                  • Bomba+  

                    Tak to jo, to je pak v pohode… :-)

                    Tak hezky zbytek svatku Vanocnich, pane antik. :)

                    H.

                    0 0
          • coolboy  

            Klid tam bude vždycky, trocha údržby ale neuškodí, protože hodně stezek tam poslední dobou rychle zarůstá.

            0 0
    • RomanH  

      Je uzasny, jak nekdo dokaze neco, co je obecne vsem jasne, popsat na 33 stranach a jeste se tim zivit.

      0 0
      • mr.antik  

        No raději někdy lepší nevědět, kam naše peníze jdou…

        0 0
      • Bomba+  

        :-)

        0 0
      • mastihuba  

        Muj nazor je že lesní stezky vznikly jen z důvodu aby trochu odvrátily pozornost od singltreku. Realizace nějakýho projektu obnovy byla až na druhé koleji za singltrekem. O tom že lokální aktivity Tomáš Kvasnička vyloženě tlumil už ani nemluvím.

        0 0
    • kali222  

      proc z BF delate cemba forum?

      0 0
      • mr.antik  

        von jim zlej TK totiž čemba fórum smáznul, víš.

        Ale zrovna v tomhle vlákně, kdyby se smazalo slovo „čemba“ tak by se nic nezměnilo.

        0 0
        • kali222  

          je mozne… ja spis narazim na to, ze uz mi to prijde vic nez zbytecne okolo toho cokoli… kor kdyz tohle je obecny forum, ne primrdavacu cendy.

          0 0
      • karliner  

        Tak si to dej do blokovanejch…

        0 0
    • rbcrx9  

      kamarád má chaloupku u hipostazky a je nešťastný! Kolem chodí koníci,kadí mu před chatu a oni neslezou a neuklidí po po koničkách.

      0 0
    • Buf  

      záslužná prace hanky, jen by jsem doplnil, že zcela opomenula u nás na východě velmi rozšířené hospodářské historické stezky a cesty. Ty budovali obyvatelé valašských usedlostí a spojují dodnes osady, samoty, políčka, louky a pastviny. nemají žádný rekreační ani s myslivostí spojený původ. Traverzový charakter těchto cestiček je podobný. Na rozdíl od loveckých nekončí u lovecké chaty, ale na pastvině nebo u chalup.

      Co se legislativy týče tak jejich pokusy jen potvrdily to, že cizí subjekt nemá šanci v lese něco prosadit. Pokud si to dají vlastníci lesa do svých plánů, tak na údržbu starých lesních komunikací do šíře 2 metrů jsou státní dotace. Podmínkou je být vlastníkem nebo nájemcem pozemku. Takže až bude turistický nebo MTB spolek vlastnit nějakou horu tak si může kopat co chce a dostane na to ještě peníze ze státního rozpočtu. To se ale nestane, ledaže by hory koupil pan Bakala místo profistáje…

      0 0
    • ancistrus  

      Na tu CEMBU uz tu zacinam byt alergicky :-(

      0 0
    • karliner  

      Asi to patří sem

      Věta Případné informace vysoké závažnosti týkající se hájení a rozvoje terénní cyklistiky v Česku budeme předávat organizaci IMBA Europe. Její web naleznete na adrese www.imba-europe.org získává na nechtěném humoru v okamžiku kliknutí na odkaz… Zjištění, že informace vysoké závažnosti týkající se hájení a rozvoje terénní cyklistiky v Česku mám posílat organizaci, která má na webu jako horkou novinky zprávu ze 3.3.2009 mne vyloženě naplňuje důvěrou :-)))

      0 0
      • Bomba+  

        Zřejmě i na vyšší úrovni zjistili, že je organizace bikerů nepotřebná :-)

        0 0
        • karliner  

          No, a ona potřebná je a čím dál víc bude, zvláště když se zase začíná zvolna další kolečko tanečků o privatizaci Lesů ČR…

          0 0
          • RomanH  

            Toho se bojim podstatne mene, nez skod, co muze napacht EchtZ..D

            0 0
          • Beeda  

            s petou kellnerem jsme si uz rozdelili parcely;-)

            0 0
          • Bomba+  

            Opravdu si myslíš, že organizace pár desítek aktivistů dokáže zmařit privatizaci Lesů ČR ?

            Sakra chlape, měl jsem o tobě vyšší mínění…

            0 0
            • karliner  

              Proč zmařit? Nemusí jít mařit, stačí jen, aby hlídala různé dodatky atd…

              Btw – věřím tomu, že by ji i mohla zmařit (nebo minimálně významně ovlivnit), ale nesměla by to být rozhádaná skupinka bez jasného programu a vedení.

              0 0
              • Beeda  

                rozkaz znel jasne "zastavit …

                0 0
              • Bomba+  

                Nechci se už opakovat, ale zatim je to co člověk pro organizaci to názor, žádný jednotný program, žádné jasné vedení, žádné jasné cíle, žádný krátko a dlouhodobý plán, žádná podpora lobbistů, žádný sponzor, žádná společenská poptávka…

                Komu by se do toho chtělo jít ???

                0 0
                • karliner  

                  Těmhle

                  Uvidíme po schůzi, co se z toho vyvrbí.

                  0 0
                  • Bomba+  

                    Zakladatelé slepých uliček, no…

                    Ale jak řikáš, uvidíme. Aspoň bude sranda…

                    0 0
                    •  

                      taková sranda jako s Kvasničkou už nebude, každopádně s názvem ČEMBA ten spolek dobrovolníků moc novejch dušiček pravděpodobně nesežene…

                      0 0
                      • karliner  

                        Popravdě, kdybych měl jistotu, že když se Čemba přejmenuje, tak to bude znamenat, že sem přestaneš vypisovat ty svoje rádobyvtipný kokotiny, tak jsem pro všema deseti…

                        0 0
                        •  

                          na téma čemba se sem chodím především bavit a rejpat, jelikož osvícenej je i se svojí věrnou družinou v čudu a jestli bude něco novýho a nebude se to jmenovat Kvasničkovo miminko čemba tak určitě nebudu sem vypisovat moje radobyvtipný kokotiny, to můžu slíbit

                          0 0
                          • RomanH  

                            Ted prosim vazne. Ja clenem nebyl, ale ted bych i vstoupil – kvuli Kvasnickovi. Opravdu se nebojim ani tak privatizace lesu, ale treba zvyseneho vyskytu ochranaru v NP, ci pripadneho mysleni typu bikeri tam maji singl, tak co kdybychom uzavreli tuhle a tuhle cast. Chtel bych, aby se mu spravni organy mrkly na ucto, aby by se ukazalo, zda byl v pravu pri ruseni stranek, prevodu prav atd. A prave proto se to podle me musi jmenovat Cemba.

                            0 0
                            • Bomba+  

                              Rozumim tomu dobre, ze by vlastne nova Cemba davala pozor na to, aby se ciny stare Cemby neobratily proti bikerum ?

                              0 0
                              • RomanH  

                                Bohuzel v podstate ano, i kdyz ani ne tak ciny „stare“ Cemby, jako budouci soukrome aktivity TK (jako cloveka, co do CR prinesl ze „Zeme svobody“ myslenku, ze nemame kde jezdit a ze je vse nutne delat dle metodiky, a nejlepe jemu placene). Ze se nestiti niceho uz parkrat ukazal, tak by jej alespon mohli klepnout pres prsty (aby si uvedomil, ze nemuze vsechno) a do budoucna jej hlidat.

                                0 0
                                • Bomba+  

                                  No to je mazec :-)

                                  0 0
                                  • RomanH  

                                    Aby jsi se nedivil, az bude treba jednou TK pod zastitou IMBA jednat s majiteli pozemku, ve kterem stavi Black, nebo treba v Rychlebech, ze takhle to delat nejde, ze je potreba metodika, ze jim to jinak preroste pres hlavu. Kvasna postavi nebo (jeste lepe) zdozoruje.

                                    0 0
                                    •  

                                      že by Tomáš Kvasnička chtěl škodit těm kteří to vzali za správnej konec,takovej hajzl přeci on není :-)

                                      0 0
                                      • blackwater  

                                        Je…

                                        0 0
                                        • Bomba+  

                                          Tenhle thread si spokojeně ležel v ustrani, nikomu nechybel a ty ho takhle vytahnes nahoru…ze se nestydis :-)))

                                          Je to dnes uz druhy thread o Cembe, ktery nekdo vytahl. Vysvetleni je dvoji: bud nekomu chybi vecne spory o Cembu a nebo se neco chysta :-)))

                                          0 0
                                          • Pijer  

                                            To jsem si myslel, že jsi ohledně ČeMBA větší kádr a budeš vědět, že chystá

                                            0 0
                                            • Bomba+  

                                              No, tak tohle samozrejme vim, ale to nic neznamena… :-) Tyhle vykriky nekolika vlastniku delsiho vedeni mi jsou jedno…

                                              0 0
                            • madcat  

                              S tím by se dalo i souhlasit, vidím to docela podobně.

                              0 0
                          • jerrry  

                            a co kdyz se to bude jmenovat Cemba, ale nebude to Kvasnickovo ??? Budes i nadale vypisovat sve kokotiny, nebo ne ? :-)

                            0 0
                            •  

                              budu si z Vás dělat prdel že jste se od Kvasničkova nedokázali ani po tom průseru co tady napáchal oprostit:-), koneckonců je to buřt co si tady (BF) kdo píše, můžete si klidně zase udělat uzavřený fórum aby nebylo vidět pod pokličku i když tomu zase moc nevěřím že by se nová organizace nepoučila z fatálních chyb TK, ale tady nejde o jedince, pochybuju že získáte nějaký významnější počet členů pokud budete vystupovat pod jménem/názvem Čemba = Kvasnička a spol., ať bude program sebelepší

                              0 0
                              • jerrry  

                                takze at se stane co se stane, bude to blbe .. to jsi se snazil popsat ? :-)

                                0 0
                                •  

                                  jsem si to přečetl po sobě ještě jednou, blbě bude to když se to dál bude jmenovat čemba (s jakkoliv dobrým programem) = hodně bikerů odradí něco s takovým názvem podporovat zvlášť když to dopadlo jak to dopadlo (můj názor)+ dalších 20 bikerů se kterejma jsme před a mezi svátby několikrát poseděli a na tohle téma narazili

                                  0 0
                                • zirecek  

                                  Spíše: Ať se stane, co se stane, bude tady romanII kydat slovní hnůj, ;-).

                                  0 0
                                  •  

                                    jestli na to nemáš mentálně tak využij nové funkce a tomcatuj,však se možná dočkáš novýho uzavřenýho fórka po vzkříšení mrtvoly, jinak máš pravdu,dokud se to bude jmenovat čemba tak občas nějakej ten hnůj ukydne:))))

                                    0 0
                                    • Bomba+  

                                      Cau chlape…lovíš ovečky ? :-)

                                      Ted když si nás každý blokuje si tady můžeme povídat bez obalu, ne ?

                                      Takže: chápeš co to je za zabedněnce, co ještě věří ve vzkříšení Čemby ??

                                      :-)

                                      0 0
                                      •  

                                        nový vedení bude mít hroznou radost když zdědí tyhle ovčí rowdies, ze začátku ale půjde především o příspěvky tak každá ovce bude dobrá:-), maj tady lidi novou funkci na blokování a někteří budou bezduše pindat než aby se jí naučili používat, já navrhuju ještě funkci kde se hned pozná kdo je ovce a kdo není:-)

                                        0 0
                                        • Bomba+  

                                          :-))) To je fakt…když už se tady vyrábějí seznamy, tak o jeden víc nebo míň… :-)

                                          0 0
                                      •  

                                        sem zvědavej kdy se k našemu povídání přidá nějaká ovečka, potom něco (blokování uživatele) nefunguje a admin bude muset vymyslet nějakou jednodušší funci pro ovečky kterou pochopí bez manuálu:-)

                                        0 0
                                        • Bomba+  

                                          :-))) ty jsi teda provokatér :-))

                                          0 0
                                          •  

                                            to tady bude po létech klid,ovce se přestěhujou na svý fórum,tady budou antičembisty blokovat, žádná sranda tady nebude,prozatím se řechtám tématu jak velký klasik de Sax vochcává s těma co na to nemaj mentálně:-)

                                            0 0
                                            • Volf  

                                              Snad by to mohli přesunout třeba sem: http://www.jimihoovce.cz/…_odkazy.html

                                              0 0
                                              •  

                                                tam je ale příliš odkazů (volnejch) najednou, zas takovou demokracii oni nepotřebujou,mohl by se tam našel nějakej chovatel s vlastním názorem a to by se jim nemuselo líbit,potřebujou silnou osobnost za kterou půjdou za každé situace,a TK silná osobnost je,byla, jsem zvědavej jak si nechá dobrovolně ukrást svoje dítko jménem čemba:-)

                                                0 0
                                              • Bomba+  

                                                .

                                                0 0
                                              • Bomba+  

                                                Nějak jim ten singltrek behem nucene prestavky zarostl…a ted nevedi co dal, kdyz neni jasne ideove vedeni :-))

                                                0 0
                                                • Karlos009  

                                                  Tak jsem koukal na úvodní obrazovce 11 nových reakcí ve vlákně „ČEMBA částečné shrnutí…“. Kouknu a všechny od tria B+V+R a všechny blokované. BOŽÍ!!! :-)

                                                  0 0
                                                  • drbo  

                                                    co kdyz pred nama neco skrejvaj tajnustkari mazany ;-) ?

                                                    0 0
                                                  • Pijer  

                                                    posledni dobou mi tady naskakovaly jenom prazdne prispevky a vy mi to takhle zkazite :-(

                                                    0 0
                                                  •  

                                                    ale stejně to ovcím nedá aby se nepodívali, jenom teď jim bude blbý reagovat:-)))))))

                                                    0 0
                                                  • Bomba+  

                                                    To jsou debilové :-)))))

                                                    0 0
                                                  • karliner  

                                                    Tak tak..

                                                    Ta funkce se osvědčila.

                                                    0 0
                                                  • weekend warrior  

                                                    ta zatím neexistující?

                                                    0 0
                                                  • kovar  

                                                    no jo, ale furt po nich zůstává smrad a kus zbytečně zaplácaného monitoru. Až po blokaci zmizne úplně vše, pak to bude boží.

                                                    0 0
                                                  •  

                                                    naprosto souhlasím,ovce a lidi typu karlinera (ten co má potřebu vstoupit zpátky do čemby) mě vůbec chybět nebudou,:)))

                                                    0 0
                                                  • drbo  

                                                    furt mi neni jasny o cem si mezi sebou pisou, doufam ze aspon nejsou sprosty ;-)

                                                    0 0
                                                  •  

                                                    :-)

                                                    0 0
                                                  • Ruprt2  

                                                    já ti to sem překopíruju:

                                                    Přispěvky tohoto uživatele jsou blokovany.

                                                    0 0
                                                  • drbo  

                                                    aha, cekal bych ze maji vice fantazie ;-)

                                                    0 0
                                                  • Bomba+  

                                                    a jééé, zvědavost začíná hlodat :-))

                                                    0 0
                                                  • Volf  

                                                    No koukám, že to kluci berou krásně po bolševicku. Je vidět, že jim to opravdu chybí. Taková národní fronta rowdies. Ale zase se můžou plácat po zádech a mezi orgasmy z blokování si mohou vykládat, jak zase budou mít kde jezdit, až jim to zase někdo celé zařídí :-).

                                                    0 0
                                                  • karliner  

                                                    Jen bych se chtěl optat: když si sám zablokuju příspěvky některých uživatelů, páč mne nebaví číst stále dokola jejich stále stejné slinty, jestli to spadá do toho No koukám, že to kluci berou krásně po bolševicku.?

                                                    0 0
                                                  • Ruprt2  

                                                    Jo jsi hnusný cenzor a komouš k tomu.

                                                    0 0
          • zbartos  

            Myslím, že zatím nejde ani tak o privatizaci lesů, jako o nastavení takového stavu (např. formou akciové společnosti vlastněné 100% státem), kdy bude pro stát jednodušší než teď, čerpat z LČR případné zisky.

            0 0
      • bochov  

        Neboj nic osviceny vi co cini.

        0 0
    • zbartos  

      Pokud někoho zaujal text Hanky Hermové o úzkých cestičkách, tak v knize níže se píše o širších cestičkách…:

      Radan Květ: Atlas starých stezek a cest na území České republiky.

      Více viz www.soliton.cz.

      Grafická úprava: Radovan Veselý. Redakce: SOLITON.CZ. Vydalo Studio VIDI, Brno 2011.

      Rozměr: 250×300 mm, 232 tiskových stran. ISBN 978–80–254–8927–7 Prodejní cena jednoho výtisku: 792 Kč/výtisk plus poštovné a balné 100 Kč.

      0 0
    • weekend warrior  

      nějaká ta diskuze by třeba mohla proběhnout i zde, na fejsku čemby

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.