Celoodpružené MTB/downhill kolo do 40 000. Nové/Bazarové?

23 nepřečtených
  • crane

    Ahoj,

    vybírám nové kolo. Spíše na traily, downhill, ale asi čistě downhillové nechci, abych se mohl projet i normálně.

    Právě mám v oku tohle: http://www.cykloplus.cz/…22381/d-6982 , ale pořád dost váhám.

    Chtěl bych se tedy zeptat, jestli by mi někdo neměl nějaký tip na něco podobného do 40 000 Kč. Případně, myslíte, že by bylo lepší hledat bazarové a nebo koupit nové, kde má člověk jistotu, ale nemusí mít tak dobré komponenty?

    Kola bych chtěl 27,5 nebo 29. Velikost rámu asi L (měřím 180). Chtěl bych celoodpružené. Cena do 40 000 Kč

    Díky moc za rady a pěknej víkend přeju.

    0 0
    • Pepe72  

      Já Ti rozumím :-) . Ty jsi jako já :-):-)

      0 0
    • Fidži_CZ  

      Camber není DH kolo.

      0 0
      • Lanzinho  

        zaprvé to není DH kolo a aby se to tomu aspoň trošku přiblížilo, tak by to chtělo nějaký minimálně endurko, což v týhle cenový hladině jedině bazar a ještě nis mos, nebo musíš mít štěstí

        0 0
      • crane  

        To já vím, ale psal jsem že nechci čistě DH. A také vím, že to není ani moc enduro, ale mohlo by prý už trochu podržet no.

        0 0
        • novas752  

          Než něco slepě koupíš, radši si několik celopér z různých kategorií vyzkoušej. Abys půl roku po koupi naslepo neslintal po „většim bráškovi“. ;)

          0 0
          •  

            +1 A hlavne si to srovnej v hlave s tim co chces jezdit. Kol a kategorii jsou mraky, takze ano nejlepe vyzkouset vse a taky neco malo o tom nastudovat, popripade sem hodit dotaz jaky kolo vybrat z tvych predem vybranych ktere by se ti potencionalne libily aby ti tu pak nekdo mohl pomoci s vyberem :-) Ja to tak udelal s pomoci par kolegu cyklistu a jsem nadmiru spokojen, kdyby to bylo naslepo tak nevim no :-D

            0 0
    • novas752  

      Spíš se v tom nejprve trochu zorientuj a ujasni si co vlastně chceš.

      Camber je totiž mnohem víc XC kolo než „malej jezditelnej sjezďák“ alias enduro. Ne každý celopéro je automaticky sjezďák.

      A s takovym rozpočtem v kategorii nový enduro moc nepochodíš, to spíš koukej po bazaru, nebo přišetři ještě aspoň 20–30.

      0 0
    • Sunshine 29  

      Za tu cenu bazarový enduro a mohl by jsi být spokojen, na 180 cm by to pořád mohlo být Mko, záleží na rámu.

      Koukej na zdvihy 150 mm +

      0 0
    • Lanzinho  

      /…ndale-jekyll

      0 0
      • crane  

        Mohl by jsi mi říct, v čem ja jakoby hlavní rozdíl oproti tomu Camberu, co se typu týče? Vidím že má větší vidlici, ale třeba rám mi nepřijde zase tolik jinej. Omlouvám se jestli mám blbý dotazy, ale technicky se v těch rozdílech moc neorientuji.

        0 0
        •  

          Lisi se to zasadne hlavne geometrii. U toho Cambera budes mit typickou XC hlavovy uhel, coz je nic moc pro jizdu z kopce (downhill) Lisi se dale delkou zadni stavby, zdvih ramu a vidlice plus velikost kol. A take osazeni

          0 0
          • Sunshine 29  

            Ten Jekyll je fajn.

            Jak řekl Tulipánek, geo (zásadní), zdvihy + ten rám je dimenzovanej na jiný zacházení (ten camber nic těžkýho asi nevydrží) a má teleskop.

            0 0
        • Lanzinho  

          Tak ti to kluci stihli vysvetlit driv :)

          0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.