brzdy na maratonské a XC kolo, jaro 2015

33 nepřečtených
  • jonti

    Současné Magury MTS mi moc nevyhovují, mají nečitelný dlouhý chod a nejsou moc účinné. Proto asi budu chtít nové brzdy. Je to na Spešl Stumpjumper HT, použití ježdění okolo Prahy a závody. Řazení mám SRAM 1×11, kotouče 160mm na 6 děr. Kolo chci mít co nejlehčí, ale plně funkční, gumy vozím Schwalbe RoR+RaR a podobně.

    Důležité je pro mě ať se neserou, dobře brzdí a jsou lehlé.

    Kandidáti:

    Shimano XTR M987 – velmi lehké, asi spolehlivé, prý brzdí spíš průměrně, ale na maratony dostatečně. Cena vyšší, ale ještě se dá.

    Shimano XT – těžké, ale brzdí dobře.

    Kombinace páček XTR Trail a třměnů XTR Race – asi ideální, ale velmi drahé. Možná stačí páčky XT?

    Sram Guide R – docela drahé, brzdí výborně, lehčí než XT, zásadní výhoda je uchycení řazení na společnou objímku.

    Něco jiné?

    0 0
    • kubad  

      podle testů brzdí MT6 ( MTS je totéž) srovnatelně s XT tak nevím argument pro to že to moc nebrzdí je nesmysl

      ten chod OK je delší ale pokud jsou brzdy v cajku je čitelný

      0 0
      • jonti  

        Přítelkyně má MTC a ty taky brzdí výborně, jsou krásně tvrdé. Ty moje MTS takové nejsou, pořád mám pocit, že jsou zavzdušněné, měkké, i když už bylo ve dvou různých servisech.

        Na fullu mám Avid Elixir CR a ty brzdí výrazně líp a páčka se líp vejde na řidítka.

        0 0
        • kubad  

          je možné že máš nějaký problém, klidně ty brzdy reklamuj, mělo by to být jak píšu

          0 0
          • jonti  

            Asi je odnesu do servisu kde jsem koupil kolo, dám jim poslední šanci.

            0 0
      • JakeF  

        MT6 brzdí určitě srovnatelně výkonem, ale modulace mi přišla výrazně odlišná. Magury víc 0–1, XT líp dávkovatelný, ale zase trochu víc houbovitý… To už je pak o preferencích.

        0 0
        • kubad  

          tak tak však proto píšu že argument že ty Magury nebrzdí je nesmysl

          0 0
    • MichaelSimek  

      mam zkusenosti akrorat guidy vs xt, a priznavam se ze bych vlastne ani nevedel jaky z nich poradit, obe funguji perfektne a zatim zadny problem s udrzbou, guidy asi ostrejsi nastup, ale oboje se da pouzit na cokoliv

      0 0
    • Georrge  

      prislo mi, ze magura, shimano i formula maji chod stejne dlouhy, stejne zbytecne dlouhy. Jedine brzdy, co mely kratsi chod byly avidy, ale ted je otazka, jestli nemely vic kapaliny (byly nove) a tluste desky a jestli se pak chod stejne neprodlouzi…

      0 0
    • brundibar  

      Jestli jedeš na váhu a funkčnost, tak určitě doporučuju STEALTH Race EVO X2. Jsou sice dražší, ale zato je to pak slast :)

      0 0
      • Kubiczech  

        Pozorovat, jak ti po půl sezoně vyrezne v páce polovina šroubů, jak ti z toho před očima mizí elox, to je opravdu slast. Na závodním kole zvlášť. (:

        0 0
    • JakeF  

      Na kombinaci RoR + RaR bych se nebál, že by ti výkon XTR nestačil… Nebo Hope Race X2, s těma jsem na XCčko hodně spokojenej.

      0 0
    • karliner  

      Mě tedy fascinuje argumet, že XT jsou těžké. Kolik géček to proti XTR je?

      0 0
      • jonti  

        přes 200g přední a zadní.

        0 0
        • ememem1  

          to je daka blbost, mam xtr, volakde som tu daval aj fotky s prevazenim vsetkych komponenetov co som menil xt na xtr (vsetko okrem kluk) a 200g som na tom neziskal ani dokopy.

          0 0
          • kubad  

            XTR BR-M987 VR – 193g

            XT BR-M785 VR – 287g

            tak doporučuju se naučit počítat, samo podle verzí brzd, ale rozdíl je opravdu vcelku velký, jestli to za něj stojí je jiná otázka

            0 0
            • ememem1  

              dobre, mam xtr trail ale aj tak kde tam je 100g rozdielu…by som to rad videl na vahe

              0 0
              • kubad  

                Traily sou těžší tak je rozdíl menší

                hmotnosti si dohkedej na nettu

                0 0
                • ememem1  

                  som to tu aj volakde nasiel

                  cize xtr trail je +/- takmer rovnako tazke ako xt? (aj ked tusimze medzitym uz je nejaky xtr upgrade ale aj tak)

                  0 0
                  • kubad  

                    XT BR-M785 VR – 287g

                    XTRBR-M 988 Trail VR – 249g

                    počítat už umíš ne?

                    rozdíl je ale už ne tak velký

                    0 0
    • McBlacky  

      jdi do guide.

      Kdybys sehnal elixír 9ky tak klidně i ty. Než tam bastlit nějaký jiný matchmakery z aftermarketu co stojí půlku ceny brzd. Na HT XC to stačí v klidu, osobně mám 160/140 a Elixír 7 a rozhodně nemám pocit, že bych někde ztrácel na závodě kvůli brzdám

      0 0
      • Lister  

        Zase jen kvůli matchmakeru bych se na Sram nutně nevázal. Díky krátké páce je kombinace se Sram řazením naprosto bezproblémová i při použití samostatných objímek.

        0 0
        • MlokCZ  

          Přesně tak. Když jsem měl Avid brzdy, tak jsem musel mít matchmaker. Co mám SLX brzdy, tak se Sram řazením společnou objímku vůbec nepotřebuju, ani nemám objímky na doraz u sebe (tedy ještě pár mm rezerva na posun).

          0 0
      • brundibar  

        brzdy od SRAM vzdycky staly za starou backoru…

        0 0
        • MichaelSimek  

          jezdils guidy?

          0 0
          • brundibar  

            Ne, uz jsem nad nimi zlomil hul a ztratil nadeji. Dvakrat se zmylit mi stacilo…

            0 0
        • McBlacky  

          výrazně nepovedený byly jen první XX a X0, zbytek je víc o servisu a taky o tom, že pokud jezdíš hodně -v řádech desítektisíc- tak ty plastový vnitřky za pár stovek prostě čas od času vyměníš

          0 0
          • brundibar  

            Vzdycky jsem mel problem s pistkama, pak uz me to nebavilo… I nejlevnejsi Shimana plni funkci stejne/lip

            0 0
          • Hynas  

            A X0 trailové jsou na tom jak?

            0 0
            • jonti  

              Stejný třmen jako Guide a Elixirová páka – není důvod je brát. Možná kvůli ceně.

              0 0
    • Tina  

      Za mňa jednoznačne XTR Race. Jednoduché, ľahké, spoľahlivé, preverené. Pokiaľ ti chýba výkon odporúčam s pákami Trail. Sú síce drahšie, ale asi nehľadáš brzdy na jednu sezónu ;)

      0 0
    • jonti  

      Nakonec jsem koupil XTR Race M987 a jsem nadšený. Konečně dobré brzdy co padnou do ruky.

      Maguru jsem reklamoval a divný chod se asi nezdál ani prodejci, teď mám novou páku.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.