Brzdy AVID BB7 model 2008 - Vaše zkušenosti

12 nepřečtených
  • robsol

    Ahoj, jaké jsou vaše zkušenosti s těmito brzdami? Mluvíme zde o letošním modelu. Kolik potřebují zajet pro plný výkon? dávkovatelnost? jaký je nejlepší průměr kotouče ve předu a vzadu tzn. 160 nebo 185? atd.

    0 0
    • roud  

      160/160 bohatě stačí zajížděli se opravdu dlouho řek bych dokonce několikset km dávkovatelnost dobrá výkon taky jednoduchá seříditelnost a spolknou i zubatý kotouče sem s nima max spokojen výbornej poměr cena výkon

      0 0
    • kubad  

      rozdíl proti starším je jen v barvě – jinak OK brzdy to nejlepší z mechanik co můžeš pořídit.

      zajíždění stejné jak každé jiné kotoučovky – u mě jedna vyjížďka zajedu si brzdy vždy na kopci.

      kotouče záleží na jaké ježdění ty brzdy chceš, výkon je dostatečný i s 160/160mm

      přínos 185mm je především v lepším odvodu tepla a chlazení

      0 0
    • MlokCZ  

      S tou velikostí kotoučů hrozně záleží co a kde jezdíš. BB7 mají dobrý brzdný výkon, tedy je to s velikostí kotoučů podobné jako u všech slušných kotoučovek.

      Mě třeba v okolí bydliště stačí 180/160 zcela napohodu a ani se 160/160 bych neměl problém. V některých sjezdech v Beskydech jsem ale litoval, že jsem si na Beskydy neprohodil 200/180 kotouče.

      Já bych dal kombinaci 185/160.

      0 0
      • Martin  

        jezdil jsem 160/160 a při mé váze cca 100 kilo to nebylo optimální. přechod na 185 vepředu byl dost znát i při mém požitkářském stylu jízdy. když už nic jiného, potřebuju méně síly na brždění

        0 0
        • Doc  

          presne. taky jsem metrakovej, zatim tam mam 160 (na 29), ale chytam se na 185

          0 0
    • Darius  

      dlouhodoba zkusenost s jeste blahe pameti CPS, pak BB7, aktualne mod. 2008 s kotouci Shimano  SMRT77 160mm na mych 75kg staci zatim vsude stacilo, ale nebydlim v horach, takze bezne nedavam 10km sjezdy

       
      0 0
      • Rokery  

        Kamarad ma na tehle brzdach kotouce 203mm/180mm a je to fakt sila. Jezdime taky sjezdy a brzdi mu to neuveritelne.

        0 0
    • vv  

      Jsou to moje první kotoučovky tak ve srovnání s V vidím hlavní přínos v seřizování(semtam někdy pootočím kolečkem) ikdyž nedávno mi vypadl vnější plastový kroužek co se sním otáčí a při jeho opětovné montáži mám pocit, že necítím jakoby zaaretování při potáčení. Další věc co mě nekdy dělá jen při jízdě po kvalitním asfaltu je, že mi začne škrtat jedna destička v terénu nic. Tyto problémy mám na přední 185 o zadní 160 ani nevím, že ji mám.

      0 0
      • DaSnail  

        203/160, páky sd7,  90kg+výbava  brzdia vpoho, výkon silný, jedným prstom postavím na predné, dávkovanie ok, žiadne vypnuté/zapnuté. Na asfalte občas cinkne 203ka.   P.S.: Nezavzdušňujú sa, páka netvrdne ani nemakne, nevadnú, nevrie kvapalina, netečú, nezasekávajú sa piestiky…

        0 0
    • Ferdyš  

      Na 95 kg mám kombinaci 185/160 a je to do poho.Po srovnání s BB5 jsou o kus lepšejší,jen ty pazvuky s původními destičkami po zahřátí nic moc,ale  Fastopy to vyřešily.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.