Brzda shimano br-m416 nechce brzdit

11 nepřečtených
  • hYs

    Zdravím, poraďte prosím co s touto brzdou, vyměnil jsem kotouč, s tím jsem roztáhnul i písty aby se tam vůbec vešel. A teď ať mačkám jak mačkám tak písty nejdou natvrdo, jen naměkko a jen to šmrdlá kotouč. Páku mam nadoraz na řidítka, oleje tam je ještě dost. Chtěl jsem zítra ráno vyjet ale nějak nevím co s tím, předtím jsem měl maguru a ta se v pohodě srovnala po vytlačení pístů.

    Brzda je to provizorní, je to shitka, vím :-)

    0 0
    • hYs  

      Oprava, je to typ 485.

      0 0
      • Azmir  

        Co vím tak model 485 tekl kolem expanzky, zkus se podívat, jestli to tam nemáš mastné, jinak pokud máš páku na řídítkách tak je to zavzdušněné.

        0 0
        • hYs  

          Vzduch tam asi nebude, předtím než jsem zamáčknul pístky tak to brzdilo v „pohodě“ natvrdo. Olej také nikde nevytekl, je to nějaký divný, že by tahla brzda nezvládla zamáčknutí pístků?

          A když otevřu expanzku tak oleje tam je dost i při úplném zmáčknutí.

          0 0
          • Azmir  

            Tak jediné že by se ti zlomil nějaký mechanismus v páce, ale pokud když páku zmáčkneš a oleje ubyde, tak bych to vážně viděl na to zavzdušnění.

            0 0
            • hYs  

              Olej se hýbe minimálně, spíš vůbec a pohyb pístu v páce vidím a vypadá že funguje normálně. Kurňa, to asi nevyjedu :-d

              0 0
        • Vilém  

          Prvni varka 485tek tekla v delici rovine trmene.

          podle popisu by zaslouzila odvzdusnit.

          0 0
          • hYs  

            jj, z toho vytékal olej když jsem ji tam před půl rokem montoval, vypadalo to spíš jen na zateklý olej a při zmačknutí se zmáčkly části k sobě a zateklý olej šel ven.

            Ale od té doby jsem na ní najel přes 1500km a fungovala normálně.

            Odvzdušnění nevím, kouknu jak se to u této řeší. Olej a sadu mám jen na maguru.

            0 0
            • Azmir  

              Olej a sada na maguru bude stejná jako na shimano pravděpodobně.

              0 0
              • hYs  

                Hele hoši, díky!, magura pasovala, olej komplet vyměněn a brzda se po pár zmáčknutích srovnala. Nenapadlo by mě, že po zamáčknutí pístků budu muset odvzdušňovat :-d, možná už byla načatá.

                Ještě jednou díky, ráno můžu vyjet :-)

                0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.