Brno - Říjen - OKYBAČA zatáča

946 nepřečtených
  • RomanH

    Mame tu rijen, a zitra hned maly komorni vylet :-)

    0 0
    • Jaroslávek  

      Tož kuci ať néste moc špinaví! -)

      0 0
    • Paja  

      Berete se nějaký blatníky nebo je to zbabělost? ;-)

      0 0
      • mastihuba  

        namontuj si celoblatniky s dratama. Až to budeš někde nad mostama ukopávat, tak z toho bude krásný dlouhý video. :)

        0 0
        • Paja  
          1. ptám se těch, co jedou, ne těch co budou ve vinohradu
          2. připojím se nejdřív v Makovským průsmyku
          0 0
          • Smazaný účet  

            Nechte JéZéĎáka a přestaňte si hrát na hrdiny :)

            0 0
            • Paja  

              ?

              0 0
              • Smazaný účet  

                Tak buď se neumím vyjadřovat, nebo píšu pitchoviny, jinak by většina mých postů nemohla zůstat nepochopena :)

                0 0
          • Jaroslávek  

            Pán má privilegia.-)

            0 0
        • JSt  

          tam neni lepiva slinovica jako ve vincku, voe!

          0 0
      • RomanH  

        Na predek mam ten home-made bazmek a vzadu budu mit batoh

        0 0
        • Paja  

          To vpředu je spíš kvůli vidlici ne?

          0 0
          • RomanH  

            jj

            Ciste teoreticky by tam od zitrejsiho poledne nemelo prset

            0 0
      • Excel  

        Bla co? Copak su ********?

        0 0
    • Polka  

      Ty letni vylety beru, ale v takove kose a picasi…nechapu nic. Dam si na vas v Ricanech (kde nespadne do nedele ani kapka) pri zakonceni CP jedno navic, sulini :-)

      0 0
      • Excel  

        Ty letni vylety beru, ale v takove kose a picasi…nechapu nic. Dam si na vas v Ricanech (kde nespadne do nedele ani kapka) pri zakonceni CP jedno navic, sulini :-)

        A co památný výlet Česká – Šebrov – Lhota- Petrovice-Holštejn-Rozstání-Ruprechtov-Buk.

        Kosa jako prase. Pičasí, že jsme bahno ryli jako červená myš! Měli jsme dosraté, nejen, topánky.

        Tos už zapomněl nebo si jen zbuznovatěl? ;-)

        0 0
        • pepek  

          Tak rozumný člověk se chybama učí.

          0 0
        • Polka  

          Tenkrat chcalo jen zespoda :-) Mam ten dojem teda. A…starnu no.

          0 0
    • RomanH  

      Musim si zanadavat na cykloteroristy z Radnice – uz 40 minut jedu z Videnske a priskokami se pomalu pohybuji po Uvoze vpred :-( Hlavne ze vedle jsou volne cyklopruhy, pruhy pro MHD, TAXI a parkovaci mista. Obyvatele musi byt nadseni – vice hluku, plynu…

      0 0
      • Smazaný účet  

        Myslím, že Ti co Tě viděli z trajfu, si myslí něco jinýho ;)

        0 0
      • Paja  

        Pruh pro mhd je úplně v pořádku, pokud by nebyl volnej, tak tam ten trajf těžko může jet, ve využití pruhů pro mhd kolama nevidím problém, proč by tudy měly jezdit taxíky nechápu.

        0 0
        • RomanH  

          Tak zrovna po Uvoze musi byt sranda, kdyz v pruhu pro MHD funi cyklista, za nim trajf, ktery ho nemuze predjet, a levej pruh bude kolona. A Videnskou dokurvili uplne.

          Ano, MHD by mela mit prednost, ale na tom Uvoze se zase tak nestalo, ty dva pruhy byly rozumnejsi.

          0 0
          • Paja  

            Myslím to obecně, nevím kolik cyklistů nahoru po Úvoze jezdí, já bych se tomu teda vyhnul.

            Co je na Vídeňské, já fám v poslední době jel jen jednou, v neděli v 6 ráno cestou z Chorvatska, takže jsem nějaký pruhy nevnímal, nebyla tam ani noha/kolo.

            Pamatuju si, když Úvoz stál u ve dvou pruzích, takže hluk, plyn x 2 ;-)

            0 0
            • jeffino  

              když chci jet na žiletce někam na jih a bydlím brno sever, vcelku logická trasa.

              0 0
            • scoty  

              Navíc Úvoz byl vyhodnocen komisaři jako nejzahulenější ulic v EU…takže tudy jedině z kopca a na jeden nádech…:-)

              0 0
                • JSt  

                  mne to z popisu prijde jako mereni emisi konkretnich aut, nikoliv jako nejake komplexni mereni. borec pobihajici s nejakym pristrojem taky moc duvery nebudi. :-)

                  „Nejprve projelo auto, o kterém jsme od pohledu vytušili, že na tom bude mizerně. Pak jsme ucítili smrad a za okamžik ukázal přístroj extrémně vysokou hodnotu,“

                  ale je pravda, ze umyvat okna trikrat do roka je nadstandard. :-)

                  0 0
              • mastihuba  

                to je celkem vtipná informace.

                0 0
                • Jaroslávek  

                  Jezdíš ještě nahoru ?

                  0 0
                  • mastihuba  

                    stačil by dotaz jezdíš ještě? odpověď je jednoduchá. Nejezdím vůbec poněvač jsem 24h denně v práci nebo v pohotovosti že náhodou nebude chcát a budu v práci. Ale vony ty saze co nvidět bouchnou a bude klid. Dnes to ještě dám a ráno nakládám auto směr rychleby. :)

                    0 0
                    • Jaroslávek  

                      Vidím, že žiješ spořádaným středněstavovským životem.-)

                      0 0
                      • Splinter  

                        tys nejel?

                        0 0
                        • Jaroslávek  

                          Tato akce se vymyká z mého pojetí cyklistiky. Pochopil jsem to tak, že prioritní je pobyt v přírodě, kolo je bonus navíc. A za druhé nemám na to takhle natěžko vláčet bike po horách. A za třetí termín stejně neklapl. A za čtvrté by měli se mnou jedině starosti navíc.-(

                          0 0
                          • Polka  

                            :-D

                            0 0
                            • Smazaný účet  

                              Ono zas na Romanových akcích, když Maňaslávek prodlouží obědovou pauzu s 5 na 10 min. taky to není špatný :)

                              0 0
                              • Jaroslávek  

                                Teď si ten harmonogram aspoň pěkně užijou.

                                0 0
                                • Paja  

                                  Ale hovno, o tom se dá mluvit tak možná na silničních akcich.

                                  0 0
                                  • Jaroslávek  

                                    Buď rád, nebude 5 čuracích zastávek za půl dne …

                                    0 0
                              • Polka  

                                Jako jo, obcas me to sere, ale kdyz cloveku dojde, tak je za to rad…taky jsem si tim prosel myslim na Jestedu, kdy jsme se spolu vezli sami vzadu :)

                                0 0
                          • pepek  

                            Měl sis prosadit výjimku-jízdu expedičním stylem „na Janoucha“

                            0 0
                          • Paja  

                            Klidně dneska mohl spát na Kasárnách nebo na Portáši a na další noc by se taky něco našlo.

                            0 0
      • pepek  

        z Vídenské? Amatérská chybka, musíš nazpátek ke spešlu a pak nový sady a Husova.

        0 0
        • RomanH  

          Priste uz pojedu kolem hrbitova a pak pres Jundrov.

          0 0
          • pepek  

            bo je veletrh, voe!

            0 0
          • Paja  

            Možná rychlejší po dálnici Ostrovačice a Bitýška, ne?

            0 0
      • JSt  

        jako mezi nama… ten vyhrazeny pruh pro trajfy a taga tam je, no ne odjakziva, ale hodne dlouho jo. ;-)

        0 0
    • RomanH  

      Toz sbaleno, pul litru slivky nam musi na prvni vecer stacit, pak prikupime. Zima nam nebude, jeste vezmu chilli papricky :-)

      0 0
      • babicak  

        Pánové, dovolím si využít vaše balení baťohů k dotazu, jaký je váš názor na baťoh CamelBak M.U.L.E. ? Model 2013.

        0 0
        • RomanH  

          Ja mam prastary MULE, ten se s temi novymi neda srovnavat. Loni jsem za nej resil nahradu a prisel mi lepsi novy Osprey Raptor, jsem s nim maximalne spokojenej. Prohlidni si je oba dva, jsou to fajn batohy, srovnani je i tu na foru v historii.

          0 0
          • babicak  

            Jj, díval jsem se do historie, ale je to do baťůžků max.2012 (a ještě se tam více, ež v polovině řeší věci s tím nesouvisející). Dostal jsem k narozkám poukaz právě na Mule ( s tím, že jde samozřejmě vyměnit), tak mě zajímá, zda to je dobrá volba. Osprey Raptor 14l vypadá velice dobře, oba jsou zřejmě určeny na jednodenní tripy.

            0 0
            • RomanH  

              Presne tak. Oba dva jsou to vyborne jednodenni batohy (i kdyz ted na Sazave to Depka s podobnym baglem pojal jinak – spacak na nej upnul z venku). Kazdy ma v necem navrch.

              0 0
          • babicak  

            Dnes zakoupen MULE, váha cca půl kila, úložného prostoru zdá se býti dosti, vak 3l, malý odnímatelný bederák, zádový systém vypadá dobře. V neděli půjde do zkušebního provozu.

            0 0
        • pepek  

          Roman ti vychválí osprey, tak si ho někde prohlídni a pak si někde ve sportissimu kup podobnej za 3× mín peněz.

          0 0
          • RomanH  

            No s tim Camelem na tom bude stejne :-)

            0 0
            • mastihuba  

              Nemas do rizota parmazan? Dej tam aidam. :)

              0 0
            • Baba-Ji  

              dyz uz to tady resite, da se koupit nahradni naustek/cela koncovka hadice ke Camelu? …ja tu svoji ztratil na Rychlebach

              0 0
          • babicak  

            Ty jsi mě dal na ICQ na backlist,

            0 0
      • pepek  

        tož at vás nesežerou vlci :-)

        0 0
      • JSt  

        ja se dal do baleni ted. zatim mam dobry skore. zadni blatnik mi prakl pri dotahovani. nevadi, dam alespon arschloch sejvr. vytahuju ho z festky a praskl mi taky. takze nemusite mit strach, zadnim blatakem ostudu delat nebudu. po sobote se mi jaksi netoci prave lozisko u klik – nerozhybatelne. z transika jsem udelal darce organu. ted snad uz kolo funguje. nabalim se az rano, ted bych akorat dosral dalsi veci, hadam. jediny, co mi dnes udelalo radost byl nakup termofoie v lekarne za 22,–. cekal jsem to drazsi. :-)

        0 0
        • hony007  

          V který lékárně? A je to jen alobal, vydrží to něco, nebo se to hned roztrhá?

          0 0
          • JSt  

            na nerudovce. a nevim, nerozdelaval jsem to jeste. ale at je to, co je to, funkci to splni, si myslim. ;-)

            0 0
            • hony007  

              Kdybyste měli i tip, kde koupit karimatku (čti kus izolace trubek), tak by to bylo fajn, podložka na cvičení mi izolačně moc nevyhovuje.

              0 0
            • pepek  

              Možná měls koupit černý igelitový pytle.

              0 0
    • mastihuba  

      tož hodně zdaru. :)

      0 0
    • Excel  

      V noci asi nezmrznu, ale batoh má tak tunu (i s plným vakem)a je jako plnej. Dobalil jsem ho ve 23. Ještě musím někde splašit rezervní destičky, bo náhradní jsem musel dát na zadek. Kolo jakž takž funguje.

      0 0
      • bagr84  

        uz se tesim na hitlera.

        0 0
        • RomanH  

          Ukaz tchyni, ze mas koule, a pojed s nami ;-)

          0 0
        • JSt  

          to umim se sirkama. ;-)

          0 0
      • RomanH  

        Toz ja jsem cca na sedmi, ale jeste tam prijde chleba. A vodu (jednu flasku) mam na kole. Dalsi uz nikam nedam, slivka ma prednost. Kua, sbalit se do te 28tky byl kumst, ale teplych veci mam dost, tak snad taky nezmrznu.

        0 0
    • obda  

      Si to užijte :) V kolik máte start?

      0 0
    • Lada,s  

      good luck :)

      http://www.youtube.com/watch…

      0 0
    • kankrlicek  

      Připojuji se s přáním – užijte si to.

      0 0
    • Smazaný účet  

      Jsem teď zjistil, že můžu odřazovat ukazovákem :)

      0 0
      • Baba-Ji  

        a to je dobře nebo špatně? :)

        0 0
      • Jaroslávek  

        Už byls v na tom Poutníkovi v pivovaru, myslím silniční výlet ?

        0 0
        • Smazaný účet  

          Byl jsem v neděli ve Sněžném, plán byl Rychtář Hlinsko.

          0 0
        • Smazaný účet  

          V neděli možná Humpolec (Bernard) či Jihlava (Radniční), ale Bernardýn (podobně jako Proutník) pivovarskou imho nemají…

          0 0
      • Smazaný účet  

        Až teď jsem zjistil, že u Deore brzd jde nastavit vzdál. brzd. páky malým imbusem, furt jsem řešil diferenci zadní brzdy :)

        0 0
    • Paja  

      Tož asi to musel být strašnej marast, bo kluci dojeli jen na Bílej Kříž, já nocuju na Kasárnách, borovička, Bernard, pizza…je tu pěkně ;-)

      Srážka proběhne zítra na Bumbálce.

      0 0
      • pepek  

        Ze tys sis ten pozdní start vymyslel umyslně? :-)

        0 0
        • Paja  

          Uvidíme, jak to bude vypadat zítra, ale zatím toho nijak zvlášť nelituju ;-)

          0 0
      • Polka  

        Tak jako dalo se to cekat, ze. Ten (hitler) musel picovat :-)

        0 0
      • mastihuba  

        Vodkud vyrazeli? Z mostu jsem po hranici na bilej kriz sel 4–5h. :)

        0 0
        • Paja  

          Z Čantoryje, v Mostech byli kolem poledne, stáli tam na oběd.

          0 0
          • mastihuba  

            To pak asi sedi. :) ze to dela roman s jirikem me neprekvapuje, ale proc to delas ty s exem, tomu moc nerozumim. :)

            0 0
            • Paja  

              Ex ti k tomu určitě napíše nějakou pěknou povídku, která bude končit tradičně po hitlerovsku…příště na vás seru :-D

              0 0
      • Smazaný účet  

        Možná, kdyby ses pochlubil s individuálním programem, byla účast dvojnásobná, pak by ale zase nebyl individuální :)

        0 0
        • Paja  

          Můj program byl jasnej od začátku, akorát kdyby kluci dojeli až sem, stavil bych se tu jen na večeři.

          0 0
      • Paja  

        Tak nakonec na Masarykově chatě, hledal jsem nějaký špinavý kolo, ale prej to cestou umývali u studánek…

        0 0
        • Smazaný účet  

          Borci vypadaj krom hipstera dost zoufale, imho jim ten ledový škopek ani nechutná :)

          0 0
          • mastihuba  

            Nahodou ex vypada dost v klidu coz je podezrely a Roman s Jirikem jsou dva stari podvodnici, takze tam bych byl jeste vopatrnejsi. :)

            0 0
          • Paja  

            No na Masaryčce ruplovala i zoncna, takže Radek šmakoval.

            0 0
        • Jaroslávek  

          No, máte z toho trochu orienťák, hlavně že jste se našli. Mám to chápat, žes spal na chatě ? Dle dokumentace myslím, že si svou neúčast na této akci vyčítat nebudu.-)

          0 0
          • mastihuba  

            Podle fotky exikovyho kola je uplne jasny ze se na te trase vubec nic nezmenilo a tudiz nema zadnej vyznam tam jezdit. Nicmene chapu ze tyto zkusenosti jsou neprenosny.

            0 0
            • RomanH  

              Prodam kolo, bezvadny stav, lehce jete tri dny v Beskydech B-)

              0 0
            • JSt  

              ja to jel pred dva roky za sucha. nebylo to na podzim teda. :-))

              0 0
              • mastihuba  

                No, ja na jaře jeste se zbytky sněhu. :)

                0 0
          • Paja  

            Jojo, spal jsem v posteli a dneska zase, navzdory předpovědi (a tomu, že ve zbytku republiky ani nekaplo) od Velkýho Javorníku v mraku střídavě s deštěm, tudíž jsme to něco po půl páté zapíchli na Portáši a ubytovali se. Pršelo prakticky až do večera a další možnost noclehu je až v Pulčíně, což bychom v těchto podmínkách do večera nedali ani kdyby nechcalo.

            0 0
            • Smazaný účet  

              Jak množ. č. ubytovali se, co to je za změkčilost, to neberu???

              Já slavil , Boženka má výročí, výborný gulášek a naložené maso na grilu :)

              0 0
              • Paja  

                …ty bys to prej otočil na vlak už v Mostech, tak nekibicuj :-P

                0 0
                • Smazaný účet  

                  Mlčím, brněnský nalaveniny si musí furt něco dokazovat :DDDD

                  0 0
                  • Jaroslávek  

                    Vždyť je to hezký prát se s výzvama. Mám taky tento rok pro sebe ještě nějaký silniční dluhy.-)

                    0 0
                    • Smazaný účet  

                      Říkám si pořád: nezapínej PC po příchodu z hospy (nebo radši vůbec).

                      Já jim to přeju, jen imho dost lidí odradil spacák a nakonec asi ani nebyl třeba…

                      0 0
                  • Paja  

                    Kluci první noc potřebovali.

                    0 0
                    • Paja  

                      oprava první a druhou noc…

                      0 0
                      • Jaroslávek  

                        Tak hlavně, že jste to přežili bez nějaké újmy.

                        0 0
            • Jaroslávek  

              Aha. Jak dlouho po návratu budeš muset být „hodný“(věnovat se rodině) ?

              0 0
              • Paja  

                Nijak, příští týden si je beru na víkend na Pálavu.

                0 0
    • pepek  

      Tady teda žádnej okybača nezatača, ale SLS jo.

      Drifteři zatačajů taky, ale smrdí to tam fest.

      No a našel jsem zase ten pěknej singlík

      0 0
    • pepek  

      Nemáte někdo doma tu vnitřní plastovou trubku na HT2 ?

      0 0
      • Smazaný účet  

        Mám z pressfitu Aerozine, nevím, ale jestli je to stejný, cos jí udělal?

        0 0
    • honzzaq  

      Zdar,

      kdybyste někdo na prigl trailu mezi Bitýškou a hradem Veveří někdo náhodou našli zatracenou sigmu s cca 120 namotanejma kilcama, tak dejte prosím vědět, odměna jistá. Díky.

      0 0
    • RomanH  

      Kdyz jsme se blizili do Trince, zacinalo prset. V Trinci uz bylo nastesti po desti, tak jsme v poklidu vyrazili smer Cantoryje.

      Ze to nebude zadna prdel jsme se presvedcili hned za mestem a prvnim vjezdu do lesa – ridke klouzave bahno. Stacil jediny koren, a hned jsme byli dole – vsude oslizlo. A po chvili bylo hure, tlacili jsme misty po kotniky v bahne. V duchu jsem si rikal, ze pokud to tak bude dale, asi to druhej den zapichneme v Mostech, protoze to nepujde ani nahoru, ani dolu.

      Konecne jsme za tmy skoro po trech hodinach dorazili k Cantorce (jeste pred tim nas vystrasil na volno pusteny bernardyn). Na hrebeni lehce foukalo a padala rosa (diky vetru i do pergoly, kde jsme spali), ale bylo celkem teplo (v noci to kleslo na 6 stupnu, ale zima nam nebyla). Svine mys mi pres noc uhlodala kus chleba.

      Rano na chvili vykouklo slunicko, vytahlo nas ze spacaku, a pak zase zalezlo. Po snidani jsme zacali sjizdet z Cantorky dolu a kupodivu to slo, coz nam zlepsilo naladu. Prumer se zvednul na uctihodnych 7–8km/h, ale dle celkoveho casu jsme drzeli vicemene 5km/h. Forest poznal ve Vietnamu vsechny druhy deste, my v Beskydech vsechny druhy bahna (svetle, hnede, ridke, hutne, zlute, s piskem, s kameny…) Ze bude bahno + dojebana cesta mezi polomy, s tim jsme pocitali. Ale ze ho bude tolik a ze to fakt nepujde nikudy bokem obejit, to jsem necekal (ale nijak nam to zasadne nevadilo, kola kupodivu v tech srackach fungovaly na jednicku).

      Vecer jsme se probili na Bily Kriz (mohli jsme jeste jet dve hodiny do tmy, ale nevedeli jsme, jak to bude dale s jidle, tak jsme vsadili na jistotu a naveceri se tam). Pak uz jen nocleh ve stodole (o podrobnostech pomlcim, modri vedi :-)).

      Druhy den nas privital naznak inverze a tak jsme se tesili, ze bude lepe. I cesta byla jezdivejsi. Na Masarycce jsme se potkali s Pajou, svitilo slunko, parada. Jenze odpoledne se to vsechno zkazilo, zacalo lit, tak jsme jeli opatrne ve snaze byt alespon trosku cisti (zbytecne) na Portas. Na Portasi se nas nastesti nezalekli a dokonce nas i ubytovali. Sprcha bodla.

      Rano bylo vsude mraky bahna a mlha, a tak jsme k Pajove celkem pochopitelne nespokojenosti zvolili 30km po asfaltu do Vsetina (nez si ****** posledni ciste obleceni), nez 20km do Strelne.

      Mozna to nevyznelo moc optimisticky, ale bylo to fajn. Zrova ted se ukazalo, jaky ten spacak dava volnost. Ze jsme nedojeli vecer tam a tam, ale mohli jsme si lehnout, kde se zrovna neco naslo a nam se to hodilo.

      No a tady je par fotek – opravdu jen par, v tom bahne jsem ani nefotil, protoze se mi nechtelo sundavat batoh.

      0 0
      • Smazaný účet  

        Heroes!!!

        Buďte rádi, že biky fungovaly, já nejezdím a řeším, po výměně středu budou následovat ložiska zadní náby a poté asi čepy kyvky…

        0 0
        • mastihuba  

          Pokud se jedna o material sehnatelnej na dornychu tak je to prace na dve hodky. Kde je problem?

          0 0
          • Smazaný účet  

            Teď nevím, jak je vyrazit, když mezi ložiskama není „schodek“?

            0 0
            • pepek  

              Tu prostřední trubičku odsuň bokem a kulatinou, po předchozím ohřátí náboje, dokola postupně klepala na vnitřní kroužek.

              0 0
              • Smazaný účet  

                Ložiska vyměněna, ale je popraskaný ořech, kua to jsem zrovna mohl kúpiť novou nábu :/

                0 0
            • bagr84  

              ten drat na dvou hodinach vypada nejak vohle :)

              0 0
        • RomanH  

          Uvidim dneska. Vcera jsem letmo premeril retez, ma rovnych 133, takze se s nim alespon nemusim ***** (byl jak liska) a poleti do kose. Mel jsem ho od Sazavy, takze cajk. Kazeta si uz minule chvilku s retezem sedala (ma uz taky narok), ale mam doma funglovku SLX, tak taky na pohodu. Uvidim, co desky, citam, ze ty zadni budou na pulce, ale to je celkem levna zalezitost. Ostatni snad bude OK.

          BTW, co jsi delal ?

          0 0
          • Smazaný účet  

            Ložiska EZO v Novatec nábách jsou tak na jednu sezonu, dle mých zkušeností.

            Lapík byl asi poctivě wapkovaný, čemuž se ale při složitosti kyvky a nedostupných zákoutí na rámu vůbec nedivím…

            0 0
            • Paja  

              Ložiska v Novatec nábách se mi motají už 5 let, zatím jsem na ně ani nesáhl.

              0 0
            • Polka  

              Loziska? To neznam :-)

              0 0
          • Paja  

            Tož řetěz mám přetáhlej programově a nepředpokládám, že by se to na něm nějak podepsalo, vzhledem k tomu, že jsem se na Portáši večer vybičoval a šel jej přimáznout, stačilo po dojezdu utřít hadrem, čímž se odstranila rez, co byla tu a tam zvenku a ani nebylo potreba mazat.

            Nový špalky jsem zajel kvalitně (dílem i proto, že jsem to ze sjezdů nechtěl pouštět, abych nevypadal jak ti borci, co nás na hřebeni předjížděli) ale i tak si myslím, že nebude potřeba je měnit dřív než na jaře.

            Řazení šlapalo spolehlivě, takže kolo obstálo na 1.

            0 0
            • Paja  

              Tož asi trochu podepsalo, včera mi to na střední placce na nejpoužívanějších pastorcích začalo střílet (řetěz měl 133,5) a lepší to nebylo ani dnes po výměně za „zachovalejší“;-) 133,1

              Takže legendárního silničního 136,6 takto asi dosáhnout nepůjde O:-) nevím, jestli je tam ta rekord kazeta tak tvrdá, že vydržela tak dlouho, ale svoji roli hraje asi i velikost převodníků, na velké mi to zatím nestřílelo.

              Zuby na nejpoužívanějším 4. pastorku jsou už asi poloviční proti 2., ale i tak je to pěkný výsledek, kazeta dala o polovinu víc než všechny ostatní (18,5 tis.) a rekordní hg53 7tis.

              0 0
          • JSt  

            ja ted meril svuj. 133.6–133.8mm O:-)

            0 0
            • RomanH  

              :-D

              0 0
            • bagr84  

              to uz je na napinak :)

              0 0
              • JSt  

                neni treba. rozskubnes to v kopcu, musis zkratit o dva clanky a je to zas jako novy. :-)

                0 0
            • Paja  

              V klidisu ;-)

              0 0
          • RomanH  

            Tak i kazeta. Ale mela najeto minimalne 10tkm, tak to ani nemrzi.

            0 0
            • pepek  

              omlad ji dremlem. Moje má 12k a sežrala ještě 2 zánovní c9ky

              0 0
        • JSt  

          mne teda kolo nefungovalo. spatne radilo a nemohl jsem v tom blate jet na malej dekl. ale retez jsem kvuli tomu roznytoval jen jednou. :-) trojbarevny spalky jsem sjel do roviny, ze nemely zadny drazky – nebrzdilo to moc dobre. nastesti se v tom blate se nedalo jet moc rychle, takze nic z vyse uvedeneho nebylo zasadnim hendykepem, jen to ted budu muset resit, coz by me stejne driv nebo pozdeji neminulo. :-)

          0 0
      • mastihuba  

        Zazitky nemusi byt positivni, na ty se brzo zapomene. :) zavidim. Ja byl na 60tinach, pak na pohotovosti a pak si uzil pracovni nedeli. Na kolo jsem se mohl jen smutne divat.

        0 0
      • pepek  

        Pěkný.

        Ten jiřík na první fotce vypadá, že je mu děvčica odporná :-)

        Počkám na objektivní zhodnocení uměleckou formou od exíka.

        0 0
        • JSt  

          ********, no… :-)

          0 0
      • Paja  

        Já to chápu, asi bych už do toho bláta taky nechtěl, kdybych v tom jel o den (vlastně o den a kousek, já v pátek jel po asfaltu) dýl, ale takhle mi ta neděle přišla taková zabitá. Kdyby tam Ex hodil nový desky, vzali byste si ty špinavý hadry, tak bychom to určitě dali do Lidečka a na 16 do Vsetína na vlak i s umytím kol na benzince.

        Počasí se podle webkamery z Portáše a radaru už jenom lepšilo. Zase se prokázalo, že za nestabilního počasí se na horách nedá věřit ani krátkodobé předpovědi, na neděli těch srážek měli víc, ale na rozdíl od soboty ani nekáplo, dneska se na tu kameru radši ani nedívejte ;-)

        Ale jo, nakonec to bylo fajn (i když dostatečně intenzívní by zážitek byl i bez toho deště) a těším se na pokračování, zejména na začátek Bílých Karpat Pulčín – Lopeník. Tady už raději za sušších podmínek, bo s tím jílovitým blátem co je na Lopeníku, by nám to tak „snadno“ neprošlo.

        0 0
        • JSt  

          jsem byl rad, ze jsem na kohutce natahl retez na velkou a dojizdeli jsme po silnici, kde ho snad neprervu. to bylo moje diletantstvi vyrazit s polomrtvym pohonem na takovy vylet…

          0 0
        • RomanH  

          jj, vubec se nedivim, ze Kim vyhrozoval rosnickarum gulagem.

          Akorat jsem se na to pokracovani od Kohutky dival. Nebude to casove tak spatne, pokud pojedeme nekdy v cervnu a bude dlouho svetlo. To by mohl ten Pulcin na prvni noc klapnout.

          0 0
      • Splinter  

        skotsky horal :D

        0 0
        • RomanH  

          :-) Volne kratasy a kompresni podkolenky, voe :-) Kupovane presne pro tuto akci (skladne), kde jsem pocital, ze budu mit zasrane nohy (mezi Polomy) a ze pak nechci lezt moc spinavej do spacaku. Ze tam ovsem zahucim pul lytka do kaluze, to jsem fakt necekal :-)

          0 0
      • obda  

        Jak vidím, akce přímo epických rozměrů :) Takové já rád.

        0 0
      • hony007  

        Za tu 104 to stát mohlo :-)

        Bernardýn vás šel hledat se soudkem?

        0 0
        • RomanH  

          Kdeze ze soudkem, s nasranym majitelem, ze musel vylitnout ven.

          0 0
      • Karaya  

        Jako proč jste si vybrali místo suchého Ráje blátivé peklo, to teda nechápu. Vždyť to bylo dopředu jasný, jak tam bude.

        0 0
        • Jaroslávek  

          Ráj už asi není výzvou.-)

          0 0
        • RomanH  

          Jasne to vubec nebylo. Cekali jsme brutalni bahno mezi Polomy a normalni kaluze + kosteckovani vsude jinde, semtam slunicko, a nulu na Cantorce v noci.

          Vubec ale nejde o vyzvy. Kdyz si to srovnam, tak horac proste patri na hory. Sazava dobry, ale Jeseniky (pro me v CR asi TOP), Krkonose, Beskydy proste lepsi.

          0 0
          • Smazaný účet  

            Proto nechápu BF trend nejlehčí převod 32(34)/36 zvlášť u 29", já si objednal kašpara 22z :)

            0 0
          • pepek  

            Brutální bahno mezi polomy jste měli zkusit objet po Zimní cestě, ale chápu, že: Rozkaz zněl jasně!

            0 0
          • Karaya  

            Hmm, asi jsem vám to měl napsat dřív, ale koncem srpna se v okolí Valašské Bystřice nedalo bajkovat skoro vůbec a v okolí Třince jsem se vždycky vracel jako prase. Od té doby se to mohlo jen zhoršit, takže já překvapen nejsem.

            0 0
            • RomanH  

              Jak pise Franta, nektere zkusenosti jsou neprenosne. A stejne nas to bavilo. Neco jineho je jet se projet na hodku/dve do bahna a pak to davat stejnou dobu do kupy – to mi treba smysl nedava. Kolo uz mam v cajku, jen zitra nahodim ten retez. Kdyz to nejedes jako zavod, tak to nedostava takovou sodu.

              0 0
          • Splinter  

            sice daleko, ale Krusny hory jsou taky parada…

            0 0
            • RomanH  

              V Kruskach a v Jizerkach (kdyz nepocitam Jested a lyzovani) jsem jeste nebyl, ale verim – Krusky si predstavuji takove opustene. Tak treba 2016 :-)

              0 0
              • Splinter  

                jo Krusky sou jak Beskydy, akorat vetsi kopce a takovy mi prisly vic jezdivy.. 2015 je co?

                0 0
                • RomanH  

                  Dotahneme to z Kohutky pres Karpaty, a pak tech devet pivovaru po Vysocine.

                  0 0
            • Paja  

              Já jel teda přes Krušky jen na těžko, ale připadá mi, že tam ta hřebenovka bude daleko míň členitá, že by se tam muselo jezdit cikcak, ne?

              0 0
        • JSt  

          za sebe ti odpovim, ze jedu na kole, abych byl v horach. nejedu nekam, abych si zajezdil na kole. krouzeni v raji a prejezd beskyd jsou dva ruzny sporty vyuzivajici stejny nacini. ;-)

          0 0
          • Jaroslávek  

            Pjekně jste si to obhájili.

            0 0
          • Smazaný účet  

            Ještě malé rýpnutí, kdybych s Vama šel jako pěšák bez hajtry s pořádnýma botama, měl bych v cíli dne nějakou časovou ztrátu?

            0 0
            • Excel  

              měl, asi tak 20 – 25 km trasově, takže skoro půl dne;-)

              0 0
              • Excel  

                Když naklikám trasu z druhýho dne, tak je to 47 km na Bílej Kříž a podle mapy.cz 48 km – 12 hodin chůze. My vyjeli vo 7:00 a tuším nějak 17:00 jsme byli na Kříži, takže 10 hodin z toho 1h oběd, tj. 9 hodiny jízdy, takže asi třetina by to mohla bejt.

                0 0
                • Excel  

                  ale 6 km/h pěšky na týdle trase a ještě za těchto podmínek nedáš kdyby ses tam posral, takže těch 20 – 25 km by to mohlo bejt

                  0 0
            • RomanH  

              Tak zalezi, jake mas penzum :-)

              0 0
            • JSt  

              odpovim otazkou. usels nekdy pesky 50km?

              0 0
              • Jaroslávek  

                Např. já Lanškrounskou kopu. Imho 8 hodin v klidysu, pokec se slečnama a tak.

                0 0
                • Paja  

                  Za 8 hodin 50 km?

                  0 0
                  • pepek  

                    No co, mladý Pribilinec :-)

                    0 0
                  • Jaroslávek  

                    Oprava: kopa = 6o. Byl jsem v Jiříkových letech a spíše to bylo 12 hodin. Start byl kolem 8 a došel jsem, když slunko ještě svítilo. Můžeš si najít termín kdy se Lanškrounská kopa chodí.

                    0 0
                    • Paja  

                      Navíc ty dálkový pochoďáky se chodí většinou v relativně lehkým terénu a ne v blátě s převýšením 1500 m, původní depkovo rýpnutí bylo, jestli by měl nějakou ztrátu jako pěšák bez kola.

                      0 0
                      • obda  

                        Taky dálkový pochody jde (díky tomu terénu) chodit i sedmičkou, že.

                        0 0
                        • Paja  

                          Spíš choďoběžet…a třeba i rychleji, jako ten maník co loni oběhl Drtiče, ale to už je „trošku“ jiný pojetí a hlavně vykonnost, otázka byla, co by depka pěšky…my tam místo sebe taky nevysíláme Kopku B-)

                          0 0
                          • obda  

                            Kdysi jsem si to měřil, v pohodovém terénu (lesní cesty atp.) jsem dával hodně ostrou chůzí 7.5 km/h (čistá chůze, bez zastavování). Běh to ale nebyl.

                            0 0
                            • JSt  

                              a to na jake vzdalenosti?

                              0 0
                              • obda  

                                ±20km, jestli se pamatuju. Ale nebyl by to problem protahnout.

                                0 0
                            • Paja  

                              …to už bych radši s kopce klusal a ostatní šel normálně, než toto.

                              0 0
                              • obda  

                                Kazdy jsme nejak divnej, nekdo zas jezdi na kole bez prevodu a brzd ;)

                                0 0
                              • JSt  

                                klusat z kopce pro me znamena drivejsi konec kolen. :-)

                                0 0
                • JSt  

                  to je slusny podrzet 8 hodin 6kph pesky. ;-)

                  0 0
                  • Jaroslávek  

                    Pyjovina, viz hore.

                    0 0
                    • pepek  

                      No pěkný, žes to tak rychle dementoval, ale těch 13000km/rok už ti teď stejně nikdo neuvěří :-)

                      0 0
                  • obda  

                    Tak za mne to jde, mam to vyzkousene (napr. po Jesenikach).

                    0 0
                    • JSt  

                      za me to nejde. to vim. ;-)

                      0 0
                      • obda  

                        Tak v terenu Beskyd a v blate asi ne, ale na normalnich turistickych znackach v prumernem terenu za dobreho pocasi je to datelne (a dal jsem to).

                        0 0
                        • JSt  

                          pocitam s dobrym pocasim. ;-) jakoze kousl bych se asi, o to az tak nejde, ale vzpamatovaval bych se z toho dva tydny. rozhodne bych druhy den nebyl schopny normalne fungovat.

                          0 0
                          • obda  

                            Byval jsem zvyklej hodne chodit. Za prazdniny klidne 5 tydnu chozeni po horach. Vetsinou solo.

                            0 0
              • Paja  

                …za 10 hodin hrubýho času.

                0 0
                • JSt  

                  …po kotniky v blate po kopcach. a druhy den to same. ;-)

                  0 0
              • Smazaný účet  

                Kdysi dávno Brno – Tišnov s walkmanem, už si nepamatuju, kolik jsem stihl poslechnout kazet s kovovýma nahrávkama :)))

                0 0
                • Baba-Ji  

                  ranní návratovka z kalby v Brně? ;)

                  0 0
                • obda  

                  To nebude 50 km ;)

                  0 0
                • Paja  

                  To ses musel hodně motat, jestli ti Brno – Tišnov hodilo pade :-D

                  0 0
                  • Smazaný účet  

                    Nepsal ani že to bylo po kalbě, ani že to bylo pade.

                    0 0
                    • Paja  

                      Odpovídáš na otázku, jestli jsi někdy ušel 50 km ;-)

                      0 0
                      • Smazaný účet  

                        Ne neušel a ani neujdu a na kole už vůbec nebudu jezdit, budu jen řešit a řešit jako v LV vlákně :)

                        0 0
                        • Smazaný účet  

                          Což už vlastně dělám, jelikož francouz motivačně nezafungoval, zatím pouze tuneluje účet :)

                          0 0
                          • Polka  

                            Bylo by na to dobry novy vlakno ve stylu „Depyc – servis vseho druhu“, at se nam to tady nemota. Pak bude clovek potrebovat zjistit scuk/odjezd a jediny co najde budou vorechy, loziska…serepe­ticky, picovinky ;-)

                            0 0
                            • Smazaný účet  

                              A to jsem ještě pitchus objednal převodníky Aerozine, abych posléze zjistil, že Pšonce vydržel 1500 km :)

                              0 0
                              • Polka  

                                Aerozine NEBRAT! :-D

                                0 0
                              • JSt  

                                neni lepsi koupit cely deore kliky nez erozyn pile? ;-)

                                0 0
                                • Smazaný účet  

                                  To bych musel pořídit Sram, kvůli 22z, to zas nevím, jak je to s tím Sh. pressfitem…

                                  0 0
                        • Paja  

                          Ani to není nutný, ale když sis chtěl rýpnout…;-)

                          0 0
              • mastihuba  

                vo víkendu se šla Křtinská stovka a jeden klučina z tvarglu to vobešel za 12,5h :) ja to teda nezkoušel :)

                0 0
          • Karaya  

            Tos definoval pěkně, takhle jsem na to nepohlížel. Já rozhodně patřím do té druhé skupiny, co si jezdí zajezdit.

            0 0
          • jeffino  

            však zápasy v bahně jsou taky sport:)

            0 0
            • JSt  

              tak je pravda, ze po vikendu v blate to je na reklamovani gati, ze kterych slezla loga. to jako jo. ;-)

              0 0
        • scoty  

          No bylo to fajn. Jelo nás z Brna 5 a pronajali jsme si chatu s komplet výbavou(1000/den) v obci Skokovy, což je akorát v centru. V so jsme jezdili zhruba v červené oblasti a v ne v zelené. Dohromady tak 120km.

          0 0
          • Excel  

            fotka 3, pěkný výhled

            0 0
            • scoty  

              jj, je to z té skály, co je na fotce 4 vlevo na horizontu

              0 0
    • JSt  

      zepar pikcru. na poslednim jsou exikovy desky. ;-)

      0 0
    • Excel  

      Romanův report popisuje celé penzum. Já to vezmu z mé jamky. Co se stane, když v říjnu jedeš na kole do Beskyd.

      Den první

      Ze zoncnou prosvícenýho Brna, dojedem před soumrakem do prochcaný ****** s cedulí Třinec. S tím ovšem počítám, protože sleduju předpověď a vím, že panuje babí léto.

      Temná strana okybačské síly mě vytáhne z vlaku s pocitem, jaký bych měl kdybych šel dobrovolně vymáchat hůlku do Gangy.

      První vjezd do přírody a zjistím, že kolo bude hodně suplovat trekové hole.

      Cesta na Čantorku je banální čvachtanice, kdy se střídají potoky sraček, bahenní zábaly a makadamové masáže, to vše za mlhy a tmy, tudíž vím hovno kde jsme, kam jdem a za jak dlouho tam budem. Beru to celý s humorem, fakt.

      Mloci sou fajn, držej hubu, stojí na fleku a neserou se do tebe, prostě zvířátka.

      První noc přespím na fošnový podlaze ve dvu letních spacácích navlečenej do všeho suchýho co mám v báglu.

      BTW balení báglu je sofistikovaná záležitost. Rada zde zní, dokud se to tam vejde, per to oblečení tam, pak jako když najdeš. Hlavně s fuskama nešetřit.

      Den druhý

      Ráno překvapím sám sebe, že z toho spacmena vylezu, svlíknu se, navleču hadry vod včera, přesněji mokrý hadry vod včera, přesněji ******** mokrý a ******** studený hadry vod včera, a něco sežeru. Taky zjistím, že spíme pod rozhlednou.

      Myš je fajn, drží hubu, běhá po place, sbírá drobky a nesere se do tebe, prostě zvířátko.

      Sjedem první kamenitej sjezd a vyjedem první sjezdovku. Zapomněl jsem na vysvětlivky, slovo vyjedem převážně znamená vyjdeme, vydrápeme, vymrdáme a slovo sjedem zase sejdeme, sedrápeme a… to vše s trekovými holemi, což je kolo, ale to už víte

      Jiřík obskakuje Milku, což mi zvedne náladu a poseru se z toho do borůvek. Pak nějak něco sjedem, ale protože furt přemýšlím vo tom hovně, ani nevím jak a jsme v Mostech u Jablůnkova.

      Dáme chalec ve čtverce, ale výbornej a pak to začne nanovo. Dlouhej stoupák na hřeben a pak navazuje cosi jako dlouháá pěšina proložená bahnem a popadanejma stromama na Velkej Polom.

      Tam si řekneš fajn, co dál a vono dál jako peklo. Rychlost klesne tak na 1,5 – 2 km/h, za normálních podmínek jetelná cesta, nic bys nemusel nosit. Tady ne, tady jen přenášíme kalužiska, bahniska, stromiska, ale to nejsou nějaký plytký vasrůvky s bahýnkem. To jsou rygole plný sraček, stojaté i tekoucí vody, přehrazený kluzkejma šutrama, a haluzama.

      Do toho se přisrali lesáci (nazgůlové) s mechanizací. Samotné je to asi taky rozhodilo, protože jim z toho slezly podrážky, minimálně dvě jsem viděl v bahně (taky to mohl bejt i nazgůl zaraženej vzhůru nohama.). Tam neobcházíme jen ty cesty, tam dokonce obcházíme i ty obchvaty cest. A do toho volá Paja z vlaku, že co jako co, kdy budem na Bumbálce? Z letargie nás vytrhne Roman kterej efektně zahnňápne do kejdy až pod lýtko.

      takhle to dopajdáme skoro až na Bílej Kříž kde zdechl pes a nejede skoro nic. Na Sulově záchrana za soumraku, žrádlo a chlast.

      Vo ubytování nemá cenu mluvit, s rozlíceným majitelem jsme se nějak dohodli. Jiříka, pokud udrží flek, čeká osobní bankrot.

      Den třetí

      Ráno zoncna, a praženica od domácích sliepok. Slovák v pohodě, páč místo za seníkem mu obščáváme a serieme na hajzlu a to on má rád. Po snídani krásnej úsek z Bílýho Kříža, Jiřík pro jistotu trhá řetěz aby se jako neřeklo, že to je moc snadný. Až do Bílé je to fakt pěkný. Z Bílé opět výmrd na předBobek. A pak po hřebení na Bobek. Ovce si ten nápis přečetly a mozek ho zpracoval, protože cesta je jejich bobků plná, jakoby nestačilo, že je rozkopýtkovaná a rozšmajdaná vod aut, takže zase obchvatíčky. Paja se nás dočkal. Švihák lázeňskej nás čekal na Masaryčce, čistej, do růžova vypinkanej, kolo, abych nebyl zlej, mělo jemnej špryc, ale oproti našim vyprošťovacím mašinám voňafka.

      Chálkujem a pivíčka se sluníčkem nám dělaj dobře. Slunko to, než odjedem, balí a stahujou se nám mračna. Jiřík ve sjezdu cvakne, aby se zase neřeklo a pak někam zase stoupáme. Jako už ani nevím kam, páč je to pořád stejný, výmrd, ****, výmrd, ****, fakt se v tom ztrácím, taky začínám být trošku provařenej, páč začínám objímat stromy a do jedný kaluže pokládám bajk a skoro i sebe. Do toho všeho začlo scat jako ta třešínka na dortu. Zbejvá pár kilometrů na Portáš tak to berem už úplně s humorem, přední desky to definitivně odpískávaj a já hobluju jen zadek, ale už je to opravdu jen prdel zakončená ubytkem na Portáši.

      Den čtvrtý

      Není vo čem psát, je to jen asfaltový přesun, cestou vyhazuju desky a v poklidu nástup do vlaku.

      Závěrem chci říct, že přeze vše, mě to neskutečně bavilo a to je podstatný :-)

      0 0
      • RomanH  

        :-DDD

        Uplne jsem si to znovu prozil :-)

        0 0
      • mastihuba  

        ty vole :) uplně vidim letošní SNT, akorát to bylo za 7h vodbytý, tři dny by mne to teda nebavilo, to bych se asi uplně dosral.

        0 0
        • Smazaný účet  

          Tak mně už zbývaj ze spol. akcí pouze víkendové jednodeňáky, krom červené ze Žďáru, to není věru moc :)

          0 0
      • Motyll  

        :-D

        0 0
    • Paja  

      Tož co tiskovka, soudruzi? Navrhoval bych středa do Bitýšky, depka si cestou může vyluštit Křížofku.

      0 0
      • Smazaný účet  

        Není na čem, Lapík se mi rozpadá pod rukama, naposled jsem koupil jetý kolo!

        0 0
        • mastihuba  

          dyby ses zeptal… :)

          0 0
        • mastihuba  

          stejně by sis to udělal po svojem… :)

          0 0
          • Smazaný účet  

            Já osobně bych si dobrovolně Novatec (Joytech, Token a spol.) na bike nikdy nedal…

            Copak mám asi na žiletce? :)

            0 0
        • RomanH  

          Tak treba jezdil v Beskydech ;-)

          0 0
      • RomanH  

        Cece, streda asi nula.

        0 0
        • obda  

          za mne urcite nula ;)

          0 0
          • JSt  

            za me taky streda nula. ale ve ctvrtek jedem projizdet sobesickeho suldu a pak konec na draze, jestli mi rozumite. ;-)

            0 0
            • Baba-Ji  

              videl jsem te tam v nedelu stacet i s baglama rovnou z nadru :D

              0 0
              • JSt  

                v tym hambincu jsem nebyl a ta castka taky nesouhlasi :-D

                0 0
                • Baba-Ji  

                  Byl jsem v tym „hambincu“ v patek s (ne-cyklo)kamosem, co byl v Brne pokalit o vikendu a fest se mu tam libilo, pel ody a chvalu!

                  0 0
              • Excel  

                a to už silně vrávoral cestou tam ;-)

                0 0
          • Paja  

            V neděli jedeš?

            0 0
            • obda  

              Pokud budou kluci zdravi, tak s nima budu na Muldicce.

              0 0
            • Paja  

              Řadím blbě já nebo bf? Myslel jsem to na jirika, když si to jede projíždět…

              0 0
              • JSt  

                fbb repre to ma na programu. kor kdyz nam zdenek plagis na drahu prisel vylepit. :-)

                0 0
        • Paja  

          Můžu jenom úterý/středa.

          0 0
          • Jaroslávek  

            Kliďo,piďo, jen na trase vám nebudu překážet.

            0 0
            • pepek  

              Nedělej zase Zagorku.

              0 0
              • Jaroslávek  

                S radostí. Dnes buzi silnice … maximální spokojenost.

                0 0
                • pepek  

                  Riskuješ, já jsem v neděli jednoho málem odvezl na kapotě. Zrovna, když jsem ho začal předjíždět, tak vůl zkoumal řetězovou linku, nebo co.

                  0 0
            • RomanH  

              Co blbnes ;-)

              Co vikend ?

              0 0
              • Jaroslávek  

                Jeden den bych zkusil, ale neslibuji. Co máš v plánu ?

                0 0
                • RomanH  

                  Nic konkretniho. Dohoukame to v patek dle pocasi. Zatim jen sonduji teren, ale urcite se mi ted nebude chtit jet nekam vlakem ala Zdar :-)

                  0 0
          • Jaroslávek  

            Aha, st má scat.

            0 0
            • Paja  

              Po víkendu žádné předpovědi nevěřím, ale i tak žádný chcaní nevidím…ani na wg ani na aladinovi.

              0 0
              • RomanH  

                Tak nejak. Jinak, ja tento tyden muzu nejdrive ve ctvrtek, jestli mi vyschnou tretry. No a pak o vikendu.

                0 0
      • Excel  

        Leda na festce, ale ráno do hokny nevím jak :-D

        0 0
      • Splinter  

        kdyby bylo rozumne tak Bityska, streda, muzu :)

        0 0
        • Paja  

          Že bychom se jedou potkali někde blíž než na Soláni? ;-) Bitýšku jsem navrhoval kvůli Romanovi, vzhledem k tomu, že nepojede to může být i směrem na divoký východ.

          0 0
          • pepek  

            Ale já jsem furt ještě neudal ten nový trailík u velký ceny:-(

            0 0
            • Paja  

              Ten si schovej az bude moct úsušský highlander…

              0 0
            • Macik  

              Sím, mapa by se nanašla?

              0 0
              • pepek  

                to nenajdeš :-)

                0 0
              • pepek  

                Že jseš to ty . . ..

                Jedeš po té lesní cestě od velké ceny a v táhlé pravé zatáčce je na vnější straně pařez, do kterého jsem zapíchl větev, ukazující směr dalšího postupu.

                Jedeš tím směrem (zhruba kolmo k té cestě), volně lesem asi 300 metrů a pak bys měl uvidět ty dva rigoly, mezi kterýma se jede po tom náspu. Vem si pilku, dva stromy je třeba uklidit :-)

                0 0
                • RomanH  

                  Tak diky te posledni vete mi to je jasne :-)

                  A neda mi to nerejpnout si – kam pojede pak ? Co si vzpominam, tak slo neco okolo pole (ale az o kus dale), ale bahna tam tehda bylo slusne.

                  0 0
                  • pepek  

                    Kam pak pojede? To je jeho věc, ne? :-)

                    Dá se kousek vrátit a pak klasicky žlutou a na šmelc.

                    0 0
                  • Paja  

                    Odkdy ti vadí bahno? :-D

                    0 0
                • Macik  

                  Dík, příležitostně omrknu.

                  0 0
                  • Polka  

                    Radim ti, nejezdi tam ;-)

                    0 0
                    • Macik  

                      Rozumím. :)

                      Ale mám to kousek od domu, tak není problém hodit oko.

                      0 0
                  • scoty  

                    no kdysi jsem taky sfrnknul do tohohle dolíku. Pak jsem z té pasti šlapal přes pole k Mičánkovi a po asfaltu z5…:))

                    0 0
                    • Macik  

                      No jo, dyk já vím, že lokalita Holedná – Kohotovice – Pisárky těžko bude hledat konkurenci vzhledem k množství nejrůznějších cest a cestiček.

                      0 0
                    • pepek  

                      To je ovšem amaterismus :-) Kolem těch zahrádek vede štěrkovice, po ní se dostaneš na cestu. Nebo podle toho potůčku je nakreslená slepá cesta, která bude mít nahoře jistě nějaké pokračování.

                      0 0
                      • scoty  

                        ..ano, to pokračování se jmenuje D1..:))

                        0 0
                • Jaroslávek  

                  Raději pro Macíka přeložím: Vem si pilku, dva stromy potřebuju uklidit :-)))

                  0 0
          • Splinter  

            no mne to sedi se nejak normalne dostat z prace…

            0 0
            • Paja  

              Sedí východ nebo Bitýška? Mně určitě víc východ.

              0 0
              • mastihuba  

                Co je vychod?

                0 0
              • Splinter  

                Bityska sedi vic. Ted mi doslo ze asi nemam ani nabity baterky do svetel, pac sem je tak 2mesice nepouzil…

                Nejaky napady kudy kam? Sem si rikal ze vzit to nejak pres oboru – krizovka a dule do Bitysky… Nebo neco kratsiho?

                0 0
                • Smazaný účet  

                  Jestli pojede guru, tak se trasou vůbec nemusíš zabývat :)

                  0 0
                  • JSt  

                    myslis guru nadsamce ohma? :-)

                    0 0
                    • Smazaný účet  

                      Myslel jsem sam. pepka, dodnes nevím, který je ten pravý guru, titulují se tak navzájem :)

                      0 0
                • Paja  

                  …jsem myslel, že děláš v Mokré a bydlíš v Krpoli.

                  Tak jo, 16.30 bych mohl dát k Mamutovi, promotáme se na Prýgl, pepek nás protáhne kozíma stezkama kolem Rozdrojovic, a pak Trnůvka, Křížofka, Bitýška, zpět o trailu.

                  0 0
                  • Splinter  

                    ok, domluveno :)

                    0 0
                  • Jaroslávek  

                    Najdu si vás v Bityně. Začal jsem tento týden na silnici a tak jej taky dokončím.

                    0 0
                  • Polka  

                    Pridam se soudruzi bo jsem ten smer uz dlouho nejel.

                    0 0
                    • pepek  

                      Tak to se s orlíkem dobře oblečte, abyste neprochladli při tom čekání.

                      0 0
                      • Polka  

                        Jakym cekani? Manas jede silnic! ;-)

                        0 0
                        • pepek  

                          někteří jiní geronti jezdí i na bajku

                          0 0
                          • Polka  

                            Ja jedine bajk. A copak ses geront, kua? Sulin mozna, ale geront… :-D

                            0 0
                          • Polka  

                            Tady mas ty sedla, akorat jich tam driv mely o dost vic, nejak to skrouhli.

                            0 0
                  • Smazaný účet  

                    Po dlouhé době pěkný večír, s Václavem (sokolovnou) jste mě potěšili. Nebýt autopřeblikávající lucerny, byla to téměř dokonalost :)

                    0 0
                    • Jaroslávek  

                      Počet účastníků naprosto šokující.

                      0 0
                      • Splinter  

                        normalka ne?

                        0 0
                        • Paja  

                          Před pár lety jo ;-)

                          0 0
                      • obda  

                        Chjo, to mne mrzi. Ale stredy proste nemuzu :(

                        0 0
                    • RomanH  

                      Tak pro velky uspech jeste zira

                      0 0
                      • pepek  

                        Co? Kam?

                        0 0
                        • Jaroslávek  

                          Ha, víš co jsem říkal o tý silnici.

                          0 0
                        • RomanH  

                          Odjizdet budu z prace v cca 15:30. Kam mi je celkem jedno. Napadlo me Cervenak, Medlanak, Recky, Sobesky, Naucna, pak nejak dolu (Karasek ?), Lelky, a cilovka v Ceske (Krakora).

                          0 0
                          • JSt  

                            bych se nekde pripojil se singlikem. at ho pred nedelou jeste trosku zajedu. ;-)

                            0 0
                            • bagr84  

                              jedes muldu?

                              0 0
                              • JSt  

                                mam to v denicku. uvidime se tam?

                                0 0
                                • bagr84  

                                  Taky to mam v denicku. Snad se tam konecne dostanu, kazdej rok planuju premieru ktere vleze do cesty bud nemoc nebo tchyna :)

                                  0 0
                                  • Jaroslávek  

                                    Ta tvoje tchyně je fakt nezmar.-)

                                    0 0
                                  • Polka  

                                    Kratkou nebo dlouhou?

                                    0 0
                                    • bagr84  

                                      Jsem nevedel ze si muzu vybrat. No kazdopadne tu tricitku snad dam :) Ikdyz jsem si ted pekne rozstrelil nohy a myslim ze to v nedelu nebude ono.

                                      0 0
                                      • Polka  

                                        Ja jezdim kratkou pro porovnani svych casu, tak asi zas kratkou, teda pokud vubec pojedu :-)

                                        0 0
                                        • JSt  

                                          na dlouhe jen delis dvema, ne? :-))

                                          0 0
                                          • Polka  

                                            Kez by :)

                                            0 0
                                            • Karaya  

                                              dokuď jsem to ještě jezdil, tak jsem míval poslední kola rychlejší než první. Takže bys možná ještě z těch časů ubral :-)

                                              Letos už jsem byl nalomenej zase jet, ale nakonec mě skolil školkový bacil :-(

                                              0 0
                                  • bagr84  

                                    tak letos to vypada na nemoc :(

                                    0 0
                          • pepek  

                            To je ale všechno 100× projetý :-( co kdybychom dali radši pro změnu šmelc?

                            1. máš to blízko domů
                            2. já udám svůj nový minitrailík
                            3. co tak vyzkusit něco mezi hvozdcem a javůrkem? viz mapa
                            4. dostal jsem za úkol přivézt zase nějaký uzený
                            0 0
                            • RomanH  

                              Tak ja to samo uvitam, nicmene, budeme to muset pro jistotu zamluvit. A uzeny budes mit studeny, bo patek (coz Ti nevadi, pokud to chces dovezt domu).

                              0 0
                              • Smazaný účet  

                                Jestli už najeli na zimní provoz, tak i židle…

                                0 0
                                • RomanH  

                                  No vsak to pisu, zamluvit. Nejak se tu dohodnete (Ty, Pepek, Manasek, Jirik), ja ted moc nestiham. V poledne se sem mrknu a pripadne ten Smelc zarezervuji.

                                  Osobne mi to je jedno. Smelc mam rad, ale mozna bych tam radeji udelal vypravu v nejaky ctvrtek, az bude teple uzene.

                                  Jo, a vemte nekdo, prosim, pumpu na vidle – nejak jsem zapomnel po Okybacovi upustit a mam to volaake tvrde.

                                  0 0
                                  • JSt  

                                    smelcovna je na me moc z ruky…

                                    0 0
                                    • pepek  

                                      šmelc je kratší, než ta Romanem navrhovaná volejnatá, profláklá motanica

                                      0 0
                                      • Jaroslávek  

                                        Já viz Jiřík …

                                        0 0
                                      • Paja  

                                        …tomu sám nevěříš ;-)

                                        0 0
                                      • JSt  

                                        z ceske su hned doma. ze smelcu se mi ***** po tme nechce. o celkovou ujetou vzdalenost mi nejde.

                                        0 0
                                  • Smazaný účet  

                                    Já, Maňaslávek, JSt – pův. varianta s cílem v České.

                                    0 0
                                    • Jaroslávek  

                                      Já viz výše.

                                      0 0
                                    • RomanH  

                                      Toz je teda rozhodnuto :-) 15:30 na moste pod Cervenakem.

                                      0 0
                                      • Jaroslávek  

                                        Čili Krákora v České.

                                        0 0
                                      • pepek  

                                        Kua, já ten minitrailík snad nikdy neudám :-(

                                        0 0
                                        • Paja  

                                          To musíš fakt hodně chtít, jinak bys těžko napsal, že kombinace červeňák, naučná, karásek je volej a místo toho prosazoval Šmelc, kterýmu se jindy kvůli ojíždění gum vyhybáš jak čert kříži :-D

                                          0 0
                                          • pepek  

                                            červeňák, naučná, karásek je profláklej, minitrailík ne. Schmelcová varianta bez asfaltu gumy nežere + průzkum nových pěšinek a hlavně to uzený, to uzený mám dovézt

                                            0 0
                                            • Paja  

                                              Profláklý možná, ale určitě ne volej a vůbec si nejsem jistej, jestli jsem letos N. nebo K. jel víc než jednou.

                                              Návrat ze Šmelcu bývá přes trail, což znamená tvůj milovaný volej do Bitýšky ;-)

                                              0 0
                                              • pepek  

                                                návrat ze šmelcu bývá po novu nazpátek na Javůrek, akorát se na šmelcu člověk nesmí moc nažrat :-(

                                                0 0
                                                • Paja  

                                                  No a co tam, Hvozdec/Knínice mi taky nijak atraktivní nepřipadají.

                                                  S nažráním už nebudeš mít problém, říkal jsi, že příště jenom polífku ;-)

                                                  0 0
                                            • Jaroslávek  

                                              Si pro uzený zajeď autem, né ?

                                              0 0
                                            • Smazaný účet  

                                              Ono je nejlepší objednat si předem pořádný kus teplýho uzenýho a zbytek vzít dom, v té sklince už to imho není úplně ono…

                                              0 0
                                      • Smazaný účet  

                                        Tak nakonec Baumanni či jak se to teď jmenuje supiš. Poutník, dvojitá grilovaná klobása, country music, vše za 1.

                                        • ještě bonus Doktorská trnkovica :)
                                        0 0
                                        • Jaroslávek  

                                          Já byl taky z Baumanů v šoku. Atmosféra byla elektrizující, byť o Beskydech jsem se dozvěděl jen náznaky pro přílišný počet řečníků.-)

                                          0 0
                                          • RomanH  

                                            Baumani naprosto paradni. Takovou ochotu servirky jsem uz dlouhonevidel, a ze se chudina nabehala. Poutnas excelentni, stejne tak i tlaca a klobad.

                                            0 0
                                            • Excel  

                                              Dotaz. Baumani už jedou nebo stále jen ten boční kamrlík?

                                              0 0
                                          • pepek  

                                            A tos ještě neviděl toto – viz foto.

                                            0 0
                                            • Smazaný účet  

                                              Ta vrstevnica takhle na fotkách působí sympaticky…

                                              0 0
                                            • Jaroslávek  

                                              1 – přílišný boční sklon a ještě klacky

                                              2 – tento kousek vypadá dobře

                                              3 – dolů jo, ale proč nahoru ?

                                              4 – skalka no a co ?

                                              5 – takových úvozů znám

                                              0 0
                                        • Jaroslávek  

                                          P.S. Ten doktorskej barák byl taky šok.-)

                                          0 0
                                    • JSt  

                                      ja mam sraz s kamosem o pul pate u bille na lesne. obtocime jednu-dve muldy a pak je to otevreny. jo a kamos bude mit krosku. ;-)

                                      0 0
                                      • Jaroslávek  

                                        Celkem rád bycjh se dozvěděl více o těch Beskydech.

                                        0 0
                            • Jaroslávek  

                              Jsem počítal s tím Krákorou.

                              0 0
                          • obda  

                            Kdyby mi to nahodou dneska vyslo – sraz kdy a kde?

                            0 0
                          • Excel  

                            Jsem Vám chtěl říct, že nejedu, abyste na mě nečekali.

                            0 0
                            • RomanH  

                              Budeme na Tebe alespon vzpominat :-)

                              0 0
                            • obda  

                              Oni Romanovi vykají? ;)

                              0 0
                              • bender.rulezzz  

                                Kdo ví co se TAM minulý víkend všechno stalo…

                                0 0
                                • RomanH  

                                  Co se stalo ve Vegas zustane ve Vegas B-)

                                  0 0
                                  • pepek  

                                    Romane, tys říkal, že na šmelc neexistuje dobrá přibližovací dráha, kromě těch profláknutejch.

                                    No a co jest kurwa toto?! (viz foto)

                                    To jest luksusní cesta!

                                    0 0
                                    • Smazaný účet  

                                      Dovezls ženě překvapení? ;)

                                      0 0
                                      • pepek  

                                        Nedovezl, byl to jen průzkum bojem.

                                        Neměl jsem: světlo, čas a dost peněz

                                        Měl jsem: mokrý boty a ponožky.

                                        0 0
                                        • Jaroslávek  

                                          Aha, další nepoužitelná trasa.

                                          0 0
                                        • RomanH  

                                          :-)

                                          Kdysi jsme tam sjizdeli/snaseli od toho zacatku asfaltu kolmo dolu po nejakem hrebinku (to bylo poprve a naposled, co s nami jel ZdenekB, zato Obda zustal :-)). Pak jsme ale museli dole brodit, co si tak vzpominam

                                          0 0
                                          • pepek  

                                            Traverzy jsou pecičky, ty dva sjezdy kolem potoka supiše, nic se nemusí uklízet, furt se jede. (lehká tlačka tam je)

                                            Brodění. . . ehm, to se nějak poladí :-)

                                            0 0
                                            • scoty  

                                              …a vypadá to tam aspoň nějak takhle? ;-)

                                              0 0
                                            • RomanH  

                                              Muzeme to prozkoumat treba v nedeli

                                              0 0
                                          • Paja  

                                            Nemuseli, nakonec jsme našli jakousi lávku.

                                            0 0
                                          • obda  

                                            Jo, sjizdeli jsme to tusim od krizku. Jel jsem s vama poprve, a taky jsem jel poprve s naslapama :D U pristaviste Polka pribrzdil a jsem lehl na bok, a tady na to hrebinku jsem udelal s kolem kotoul :D

                                            Ad brodeni – nekteri to dali (tusim Paja a Zdenek), mekci soudruzi nasli kousek proti proudu lavku u nejake chaty.

                                            0 0
                                            • pepek  

                                              Ten od křížku jsem původně chtěl taky dát, ale viděl jsem to zespodu a je to „no pasaran“. Ty druhý dva, kolem potoka jsou OK.

                                              0 0
                                    • Baba-Ji  

                                      no vikendovy Nakakat mel letos taky dost povedene trasy, opet v oblasti Utechov-Adamov-Horice

                                      dva traily nove, z toho jeden total hnus(jizda v prudkem svehu + manevrovani v prudkem svahu na sutrech a korenech v ostrych zatackach, to mne vubec nebavilo, byt asi hodne naucilo). Druhy novy trail byl super, pekne plynul, mel flow a klopenky v prudkem svahu byly tentokrat hrozne fajn.

                                      http://tomas-h.rajce.idnes.cz/…aKaT_Enduro/

                                      0 0
                                      • pepek  

                                        Pěkné, no. O mapku si říkat nebudu, minule mi to zhoršilo Minderwertigke­itkomplex.

                                        0 0
                                        • Baba-Ji  

                                          3 z 5 byly stejne, jako loni

                                          …jako kdyby se to nejelo na oci rovnou v zavode, nad spoustou veci bych asi taky zustal stat a jen bych koukal

                                          0 0
                                        • Baba-Ji  

                                          no, kamarát, co to absolvoval na postarším XC hadrtailu Merida, to popsal slovy:

                                          „Tak se taky přidám s krátkým reportem z letošního NaKaKaT Enduro. Poprvé se jelo celkem 5 RZ. Začalo to dvěma RZtama v blízkém okolí Útěchova a další tři byly na kopci z Hořic do Blanska. Hned první RZ byla osudová…hlavně teda pro mě. Začínalo to defakto pádem do křoví, ve kterém byly dvě muldy a kus betonové patky…dobrý, tohle se ještě dalo odpružit i na hadrtajlu…to co přišlo v zápěstí, to už bylo jiné kafe. Borci vpodstatě hledali ty nejhorší zapomenuté chodníky, po kterých nikdo už nechodí, protože jsou neschůdné a napříč těmito stezkami naplánovali traily, které vedly převážně po spádnici a když už se snažili dělat jakési cik-cak traverzy, tak zatáčky byly utažené tak, že šli jet snad jedině smykem…tady se nedal použít ani trik s pohozením zadního kola (stejně ho neumím) páč to bylo tak prudké a na tak měkkém povrchu, že by přední kolo stejně ujelo. Zanedlouho po startu přichází pád, protože kolo se prostě nedalo ubrzdit, zadní kolo ve smyku a jedu furt dolů, ostrá pravá, kolo má tendenci se stočit, mých 92kg je však proti a pokračuje do hluboké strže dál rovně, kde se chytám nějakých malých stromků, které zabrání mému pádu do propastných hlubin. Škrabačka nahoru, po cestě vyplétám kolo ze křoví, beru ho sebou, páč se možná bude ještě hodit, vracím se na trail, abych po 10ti metrech zjistil, že trail padá do hlubin, jen kousek od místa, odkud jsem se právě vyškrabal. Další pád je v kamenitém úseku, při průjezdu nějakým potokem, padám rači směrem na velkou kládu, než do kamení a potoka, v domění, že se o strom nějak opřu, ruka však mizí v jeho zetlelém nitru až do bláta, no nic, zvedám bajk, chvíli běžím, páč se mi to zdá jako lehčí varianta, nasedám a jedu k další hraně, kde doufám, že bude vrstevnicový traverz…marně, růžové značky jsou opět po spádnici a někde dole vidím týpka stojícího mezi stromy…chvilku přemýšlím, jestli je to horolezec, feratysta, nebo záchranář, blížím se volným pádem blíž a zjišťuju, že se jedná o fotografa, což mě znervozňuje a já čekám zradu, snažím se tedy brzdit, ale je to marné, na kolmé stěně se brzdit prostě nedá, letím přes ródla, držkou rovnou do lesní hrabanky a děkuju Bohu (a to nejsme žádní kámoši) že tady nejsou šutry. Spodním rtem nabírám cca půl kilogramu lesní hrabanky a jehličí, to co nabrala moje helma zatím ještě netuším…rychlá kontrola životních funkcí, počítám ruce a nohy a pokračuju s bajkem v ruce pěšky. Mít lano, tak to slaním, ale to sem si nebral kvůli gramům…chyba! Do cíle přijíždím totálně vyřízený po třech docela výživných pádech a jediná otázka, kterou si pokládám, je PROČ?

                                          Časoměřič mě upozorňuje, abych mrknul, co mám na helmě (v příloze), zahrádku, která se mi tam sama umístila nevyndávám a absolvuju s ní všechny zbylé RZ a živý s ní dojíždím až do cíle.

                                          Druhou RZ si moc nepamatuju, jen vím, že sme před ní museli vydupat po žluté z Adamova do Vranova a že sem nespadnul, nicméně několikrát jsem měl na mále. Nejhorší pro mě byly rychlé vrstevnicové pasáže v prudkém svahu, kdy mělo tendenci dolů ujíždět nejen zadní, ale i přední kolo a trail jinak asi 20cm široký, tu byl rozrytý v šířce 2 metry podle toho, jako moc kdo brzdil a ujíždělo mu to. Následoval 7 km přesun do Hořic, takže do docela velkého kopce, ale aspoň teda po asfaltu. Nevím co jsem proti asfaltu mohl mít za výhrady, je to super povrch. V Hořicích občerstvovačka, leju do sebe deset litrů jonťáku, hltám tatranku a bananán a honem rychle na start. Start u vysílače u horní stanice místního vleku, startér zvaný Kafíčko se zlomeným prstem a klíční kostí jakoby předjímal, co nás čeká. No, nebudu to moc rozvádět, ale je to všechno v podobném duchu, trail už moc nevnímám, marně se snažím vzpomnět na nějakou motlitbu a s „Andělíčku můj…“ na rtech, klesám znovu do hlubin. Následuje transfer na 4.RZ, jak jinak, než do kopce, itinerář nás zavádí někam doprdele, spolu se Zbyňou a Petrem bloudíme a z5 do Hořic přijíždíme na start, až už jsou všichni závodníci na trati. Rychle kofola, tatranka, vyzvracet a jedeme…dokud jsou na trati „komisaři“. Keliho žena nás „uklidní“ informací, že jestli to tu známe, tak že je to vlastně po staré downhilové trati. 4. RZ si nepamatuju už vůbec, absolvuju ji v totální letargii volným pádem, některé skoky letím, jiné objíždím, následuje transfer na 5.RZ opět výšlapem do Hořic, tentokrát už na to seru a jdu skoro celou trasu pěšky. Když se Keliho ptáme na cestu, říká tady po cestě…ptám se, po jaké cestě vole, já vidím jen popadané stromy a hank jak prase…jojo, tudy :o)

                                          Nahoru tentokrát přijíždíme včas, no teda vidíme záda posledního závodníka…takže žádáme o vynechání aspoň dvou startů dýcháme už skoro holotropně a zase se pouštíme do hlubin. Po výjezdu z kořenité pasáže na lesní cestu už si říkám, že mě nemůže nic překvapit, v tom přede mnou Kafíčko a zlomeným prstem v gipsu mi ukazuje směrem do pekla a říká…tady je to trochu padák, ale to dáš…zavírám oči, přes hranu mi zmizí přední kolo do díry, hlavu mám snad níž než nohy a letím dolů korytem vymletým od vody, těsně míjím jump a stromu se vyhýbám už jen silou vůle, další překážky absolvuju buď objezdem, nebo pěšky, stromy které mi přichází do cesty ohýbám silou vůle jako Neo lžičku v Matrixu. Dole vyplivávám plíce a přemýšlím, jestli má smysl se opět škrabat kvůli výsledkům nahoru do Hořic. Vzhledem k tomu, že je tam ale hospoda a v ní pivo, přece jen se donutím k poslednímu výšlapu, tentokrát už naštěstí bez časového limitu. Nahoře dáme dvě piva a polífku, vyslechneme si verdikt, zatleskáme vítězům a vracíme se na rozdíl od ostatních po vlastní ose z5 do Brna. Všichni hážou bajky do dodávek, nebo sjíždí do Blanska na vlak, připadám si jako idiot, ale řeklo se jedem, tak jedem. Přesun z Hořic do Obřan je v tempu v průměru asi 30km/hodinu, což nechápu, ale pravda, dosavadní průměr 12km/h zvedáme o několik km výš. V Obřanech dáváme ještě jedno pivo s Američanem, který s námi taky absolvoval závod (taky na HT) a zbytek cesty domů už prakticky spím, takže bolest necítím. Do rána se asi 100× budím bolestí pohnutého krku a mravenčením v ramenech. Do kondice mě dostala až včerejší grilovačka na zahradě, dvě krkovice, sluníčko a několik pif, dnes už docela cajk, ale jestli pojedu další ročník, si budu ještě asi hodně rozmýšlet.

                                          Sakumprdům výsledky ani nestojí za zveřejňování, ale když na tom trváte, tak účastníků bylo 33 (29×full + 4× HT) Ze známých byl nejlepší Petr 26., já 27. asi o dvě sekundy, Zbyňa 30. (ten amík myslím 22.). Na tachometru za celý den asi 90km!

                                          Takže tak asi…“

                                          0 0
                                          • Polka  

                                            :-D Pekny.

                                            0 0
                                            • Baba-Ji  

                                              ale musim priznat, ze tak rychle jsem z Adamova do Bilovic po silnic jeste nejel, tu cestu uplne nesnasim(rovna, nudna, pomalu ubiha), ale z nejakeho duvodu byla celou cestu sranda a rubalo se fest, ani nevim proc, jak a kde jsme na to vzali po zavode sily :D

                                              0 0
                                              • jeffino  

                                                když tam byly čerstvě prohráblý koleje tak to nuda nebyla:)

                                                0 0
                                                • Baba-Ji  

                                                  prohrably koleje na asfaltu?

                                                  0 0
                                                  • RomanH  

                                                    Jj, prave asfalt kolem tech koleji pred Adamov – zastavka. Par silnicaru to docela odneslo.

                                                    0 0
                                                  • JSt  

                                                    to byla zalezitost, kerou by zaba-bi na svym kole ani nezaznamenal. ;-)

                                                    od muldy jezdim i po brne na mtb a je prdel, ze treba prejezd pres slepeckou dlazbu vubec nezaznamenam. :-D

                                                    0 0
                                                  • Smazaný účet  

                                                    To ale musí být pořádná prdel :)))

                                                    0 0
                                          • Excel  

                                            :-)

                                            0 0
                                          • Splinter  

                                            :DDD

                                            0 0
                                          • Jaroslávek  

                                            Děs.-)

                                            0 0
                                          • JSt  

                                            u me dobry. :-)

                                            0 0
                                          • mastihuba  

                                            závist. :)

                                            0 0
                                      • Smazaný účet  

                                        Pohyblivý obrázky nemáš? :)

                                        0 0
                                        • Baba-Ji  

                                          ne …a ani jsem si žádné kamerky mezi lidma nevšim (což je docela překvapivé …myslím tu absenci kamery ;))

                                          0 0
                                      • ceo  

                                        Mohl bych já poprosit o GPS log nebo mapku? Podle fotek super.

                                        Hledám v okolí Brna nějaké blbosti. Těžší než modrá Šumbera nebo Komínský DH.

                                        Díky.

                                        0 0
                                        • Jaroslávek  

                                          Čemu říkáš Komínský DH ?

                                          0 0
                                          • Baba-Ji  

                                            taky by mne to zajimalo

                                            0 0
                                          • ceo  

                                            http://youtu.be/smmVkDxMGgc

                                            Tak prý Medlánecký. . . Vede to z Palačáku do Komína k ex parku

                                            0 0
                                            • bagr84  

                                              a toto je kde presne?

                                              0 0
                                              • scoty  

                                                http://www.mapy.cz/s/dzsb

                                                0 0
                                                • ceo  

                                                  Ne, to není ono. O čem mluvím je tohle http://www.mapy.cz/s/dzHT

                                                  0 0
                                                  • Baba-Ji  

                                                    jo proto jsem se tam dneska ztratil a trail nenasel :D

                                                    0 0
                                                  • ceo  

                                                    Když pojedeš od vodárny (je tam i nějaká socha) směrem na Komín po šotolině (napřed to jde lehce dolů, pak na takový hrbek – jsou tam zahrádky po levé straně), tak po cca. 150m budeš mít vpravo pletivo s velkými oky (zřejmě oplocené nové stromky) Kolem pletiva zahni doprava (hned na jeho konci) pak už uvidíš, jak je to vyjeté.

                                                    Tady jde nájezd vidět http://youtu.be/MYymJbJhMFU…

                                                    Pak dej vědět, jak se líbilo. Je to krátké, ale celkem ve sklonu ;)

                                                    0 0
                                                  • Smazaný účet  

                                                    Maj ****** snad přilepený, ikdyž v jiným vlákně zas Mr.Duck XC jízdu „za kolem“ odsuzuje…

                                                    0 0
                                                  • Baba-Ji  

                                                    tak ja osobne mam s vysokym sedlem problem ten, ze za sedlo se sice dostanu, ale pak se obtizne dostavam zase pred nej, proste ta prace tela kolem sedla je HODNE omezena a to pak muze jit o hubu

                                                    …samo vsechno odridit spoza sedla je taky nesmysl, paac pak predek ztraci na kontaktu s podkladem, takze zase jde o hubu (byt hlava te tlaci co nejvic za sedlo)

                                                    0 0
                                                  • pepek  

                                                    V prudkým sjezdu odlehčíš předek? To bys musel být metr za zadním kolem.

                                                    0 0
                                                  • Paja  

                                                    …je to dobrý, ve strašidelným lese ho divoženky neutancovaly ;-)

                                                    0 0
                                                  • pepek  

                                                    Sem jel na pohodu. Když jsem viděl, že se bludičky vzdalujete, tak jsem si oddechl. Ani strašidelný les, ani kolem potůčku jsem nejel, asi to stáří už na mě leze.

                                                    0 0
                                                  • Paja  

                                                    My jsme jeli takovej zevl, že větší snad už ani nejde, s kopce jsme to nechali jen rozjet a po rovině šlapali jen tak aby se neřeklo a neviděli jsme tě ani na té dlouhé rovince na Lhotkách, do Ochozi volej, ale pak jsme jeli poctivě zahrádkama.

                                                    0 0
                                                  • Jaroslávek  

                                                    Tvá nevejprava byla horší ještě než moje.-(

                                                    0 0
                                                  • Paja  

                                                    Těsně vedle :-P

                                                    0 0
                                                  • Jaroslávek  

                                                    To řazení nějak furt zlobí.

                                                    0 0
                                                  • Baba-Ji  

                                                    fotka z mastali na jare, T. Kutin, byl v tehle poloze skoro furt(telo tak nejak dela teziste uprostred, hlava nad predstavcem), i kdyz sjizdel prakticky kolmou stenu

                                                    …nutno rict, ze trialove navyky mel v maliku

                                                    0 0
                                                  • JSt  

                                                    to je o strachu a vyjezdenosti. on na to urcite povoli predni brzdu. my vybati se zahamtnutym predkem jsme schopni prelitnout aji se sedlem na prsach. ;-)

                                                    0 0
                                                  • Baba-Ji  

                                                    kazdopadne

                                                    …jinak jel to tak, ze navrchu jel fakt hodne pomalu, az skoro jen tak balancoval, zajel si prednim kolem pres hranu(takze drzel prevazne na zadnim, ktere bylo kousek pred hranou) a teprve pak to pustil dolu

                                                    0 0
                                                  • JSt  

                                                    to je jasny, jenze se musis odhodlat na to uaaaaaa. :-)

                                                    0 0
                                                  • RomanH  

                                                    To uaaaaa prijde az dole :-)

                                                    0 0
                                                  • pepek  

                                                    To se právě už nenaučím-podvědomě vyrovnávat těžiště při brždění. Když zustanu vpředu, tak se tam zapomenu, vezmu za brzdy – ajeto. Tak radši vlezu zbaběle dozadu hned a setrvávám tam až do konce.

                                                    0 0
                                                  • mastihuba  

                                                    To trenuju z meze ve vincku. Ale v lese nikdy neni tak peknej odjezd. :)

                                                    0 0
                                                  • JSt  

                                                    nasravacky musis vzdycky pred eponovanym usekem povytahnout, aby ses pak pri vraceni nezachytl. ;-)

                                                    0 0
                                                  • ceo  

                                                    Osobně mám techniku na houby, ale pár rad jsem od Toma Kutina a spol. schytal a taky vykoukal pár videíí se světovými jezdci Enduro série.

                                                    ono je mít prdel za sedlem a mít prdel za sedlem… Taky mi to došlo až min. týden, co znamená „bejt přilepenej“ – heslo Enduroteam.cz.

                                                    Když se koukneš na fotku Toma, tak sice má prdel za sedlem, ale zároveň trup sklopí maximálně nízko a bradu na představec a ruce v loktech ohnuté. Tím má váhu nízko a zároveň dokáže s bajkem manipulovat a kdyby se mu odlehčoval zadek, tak má prostor se tam ještě přesunout. Většina lidí (včetně mě) „prdel za sedlem“ aplikuje tak, že si „sedne“ nad zadní, natáhne ruce a trup nechá vzpřímený. To pak vede k tomu, že sice prudký kopec sjedou, ale díky nataženým rukám se nedá řídit, předek má menší trakci na brždění než by mohl mít a dole na dojezdu přední kolo kopne a v extrémní podobě vystřelí nahoru a člověk hodí záda…

                                                    Ono se s těžištěm fakt musí pracovat, takže nahoře na zlomu si sednout na zadní, pak hned prdel nechat vzadu a ale bradu nacpat nad představec a před dojezdem to propružit, nebo potáhnout.

                                                    V neděli jsem byl na své oblíbené Šumbeře a dával si pozor na bradu nízko nad představcem a výsledek byl neskutečný zrychlení a zároveň větší jistota, násobně větší grip na brždění a zatáčky. Nevýhoda je, že jak má člověk níž hlavu, tak hůř hledá stopu.

                                                    Jinak popsaná „enduro+DH“ správná sjezdová pozice lze apliovat pouze se sedlem dole. Vysuté sedlo brání tomu, aby člověk mohl víc zalehnout na rám.

                                                    To video co jsem dal – z pohledu techniky prostě špatný vtip, ale respekt za to, že to s prdelí na sedle aspoň zkusili.

                                                    0 0
                                                  • mastihuba  

                                                    myslíš sjezd na šumberu nad obřaňákem? tam už je to od dob maňasova poletu dost lehký. Ta hrana je komplet splavená ve škarpě, do které se při nešetrným nájezdu zabodávalo přední kolo. :)

                                                    0 0
                                                  • Polka  

                                                    Rek bych, ze mysli ten bliz lomu

                                                    0 0
                                                  • ceo  

                                                    Myslím tu modrou od hradu. Neříkám, že ten sjezd je těžký. Ačkoliv z toho, co znám, tak poměr náročnost/délka je u mě top. Mám ho rád. Má příjemné flow. Těžší je až úplně dole, když to člověk bere přímou lajnou a přes díry a neobjíždí to zprava.

                                                    Fakt nejsem nějaký technik. Rád bych byl, ale jezdím jen o víkendu. Koukal jsem na bonbónky v okolí Brna a ten první sjezd u Žebálu sjedu v horní části, než začne to křoví. Pak se tam nevejdu řidítkama :( Dal ho někdo celý? Ten drop na konci je slušný bude posílat přímo na stromek. Asi tam naběhnu s pilkou, dráždí mě to :D

                                                    0 0
                                                  • ceo  

                                                    Díky za tip. Zkusím.

                                                    0 0
                                                  • Baba-Ji  

                                                    to na mape je stara ilegal DH trat, je uz docela v kopru, ale jeste je to jezditelne az po tu sotolinku. Kdysi pokracovala jeste dolu az na cyklostezku, lec tu cast uz si vzala priroda zpet a prakticky tam tu trat uz nenajdes.

                                                    Modrou pres Obranak mam taky rad, hlavne ten uplne nejspodnejsi usek s tema velkyma korenovyma schodama.

                                                    0 0
                                                  • Smazaný účet  

                                                    Minulý měsíc se to řešilo i s fotkama, teď tam trčí kořen…

                                                    0 0
                                                  • ceo  

                                                    Kořen tam je už rok, co to znám. Nic nedělá. Dá se to poslat přímo na něj.

                                                    0 0
                                                  • Jaroslávek  

                                                    Tak to si Obdou nejsem jist, jestli se nesplet.

                                                    0 0
                                                  • obda  

                                                    Nesplet. Chce to ale sedlo dolů :)

                                                    0 0
                                                  • Jaroslávek  

                                                    Soudruhu, soudruhu, dneska jsem se tam byl podívat. To co má ceo na mysli a dával mapku někde jinde křížím občas po cestě dom po vrstevnici, jednou jsem tu vrstevnici předváděl Romanovi, je to zakončený 3 vracečkami dole u asfaltky k dětskýmu hřišti v Komíně u školy. Ceo sjezd začíná nahoře okolo plota jak vidno z videa, to je v poho, ale pak přetne tu vrstevnici (na strome je reflexním sprejem nějaký číslo 64 nebo tak nějak) a kolmo dolů je to zabijárna. Přirovnal bych to k Jiříkovýmu „houbařskýmu“ děsu v Řečkách, to jsme sesouvali vloni s Peprlem. Kdybyste tam hoši někdo chtěli nermomocí jetzt, nejdříve obvolám pohřební služby jestli mají volnou kapacitu a pak se na vás podívám.-(

                                                    0 0
                                                  • Jaroslávek  

                                                    P.S. Se svým současným vybavením ani náhodou.

                                                    0 0
                                                  • pepek  

                                                    Co je tohle za klauni?

                                                    0 0
                                                  • bagr84  

                                                    dik

                                                    0 0
                                                • ceo  

                                                  To cos dal je takový příjemný nenáročný trail :)

                                                  0 0
                                            • obda  

                                              Tvl, tak já jezdím po DH trati a ani o tom nevím :D

                                              0 0
                                              • Jaroslávek  

                                                Doufám, že to pokaždé pořádně oroštuješ.-)

                                                0 0
                                                • scoty  

                                                  No dole před tím přespotočákem bych raději nebrzdil…:-)

                                                  0 0
                                                  • obda  

                                                    Su snad nějakej fógl, abych létal?

                                                    0 0
                                        • Baba-Ji  

                                          posledni 2 RZ se jely na starych tratich z Horic dolu, start vzdy na hristi v Horicich u takovy boudy v rohu, zbytek ti asi nevysvetlim. Mozna jeste 3.RZ, ta se startovala od vysilace nad Horicema, kde vedle vysilacove boudy je hromada kobercu a vedle ni z palety se startovalo.

                                          0 0
                    • Jaroslávek  

                      Tak hlavně, že se mladí bavili, že jo ?

                      0 0
    • Baba-Ji  

      čistě náhodou, neválí se někomu doma plonkovní 50–55mm představec na 31,8 řidítka?

      0 0
      • Smazaný účet  

        Co to je za pindíka? Tady ještě vládne old school: 13 cm forbec + 50 cm rodla :)

        0 0
        • Baba-Ji  

          vcil jezdim 40mm …ale dela to moc kratky predek

          0 0
    • Smazaný účet  

      Než mi dojde od bratrov z Demy ořech,

      dovolím si malou anketku, co dát na praporky? :)

      Mám doma:

      1. obyč. vazelínu
      2. bílou vaz. s teflonem
      3. olej s teflonem
      4. silikon. olej
      0 0
      • Excel  

        nic nebo olej

        0 0
      • Splinter  

        davam tam 5w co mam do vidlice a vydrzi tam nejdyl…

        0 0
        • pepek  

          Dnes jsem ti našel tu zkratku-objezd asfaltu v oboře. Asi by se to dalo eště trochu potunit, ale řvali tam jeleni, což mě trochu znervoznilo při průzkumu. Je to tam pěkný. Není zač.

          0 0
      • Baba-Ji  

        1 nebo 2, silikon je tam uplne na nic, ten muzes z vyberu uplne vyradit

        …ja tam dycky peru vazelinu, stejne jako to vzdy bylo od vyrobce

        0 0
      • RomanH  

        Do Mavicu 5W olej, DT jsem lehce maznul 00 (ale opravdu jen lehce)

        0 0
      • Karaya  

        Já dávám vazelínu.

        0 0
    • bagr84  

      Nekdo tu pred casem daval odkaz na mapu silnic v JMK s vyznacenou kvalitou, myslim Obda. Nemate ten odkaz nekdo?

      0 0
    • mastihuba  

      se dneskaj možná i vykopu nahoru, tak dyby nekdo ze severovýchodní kliky… 2–3 plzně a dom :)

      0 0
    • obda  

      Tak tahle trasa by se pepkovi mohla libit :D

      http://www.youtube.com/watch…

      0 0
      • les  

        Po dlouhé době bajkfídeo, které nenudí :-D

        0 0
      • Jaroslávek  

        Interesantní nápad.

        0 0
      • Baba-Ji  

        jedno z nejlepsich bikovych videii, za dlouhou dobu!

        0 0
      • Paja  

        Hustý polety a ještě k tomu na pevňáku :-D

        0 0
    • Polka  

      Nic, mrdnu to sem. Jirik v akci na singlu…

      1. chvili pos startu – „To zas bude“
      2. pred Hadem – „Se z toho snad poseru, ja se z toho pochcim“
      3. pred kopcem do druheho kola – „Dam to pyco, dam“

      Predpokladam, ze mel patek kalbu, sobota kalba po alleycatu, v nedelu kalba po mulde :-)

      0 0
      • pepek  

        to jel pod přezdívkou? Ve výsledcích nějak není

        0 0
        • JSt  

          dosrali mi prijmeni. uz jsem to upominkoval. ;-) jinak cislo 58.

          0 0
        • RomanH  

          Maji tam preklep, je tam

          0 0
        • Polka  

          Asi to napsal necitelne na prihlasce. Je tam pod pseudonymem Jiri Stejcl ;-)

          0 0
        • Jaroslávek  

          Lucie z Buku na bedně.-)

          0 0
          • mastihuba  

            Lucie i Zdena před elitním orienťákem ja vim proč nezávodím. Nenechám se přeci předjet vod ženské :)

            0 0
            • Polka  

              To ses hodne sekl s tim elitnim orientakem ;-) V elite jezdi Martin, voe. Btw. byla lepsi i na Bukole…me to nevadi, bojuju sam se sebou a ne s zenskyma.

              0 0
              • mastihuba  

                do elity míříš už od loňska, tady ty mezistupně nepočítám. :)

                0 0
              • Motyll  

                Přesně! Není důležitý kolik ujedeš, ale jak u toho vypadáš.

                0 0
      • RomanH  

        Koukam, ze kompresky zaujaly :-)

        0 0
        • Polka  

          Kompresky epesni :) Ja vozim naky lidlovsky enem v zime ale. Vcera na ne bylo hodne teplo.

          0 0
        • JSt  

          to nejsou zadny komprsenky, ale normalni puma fusecovy stulpny. ;-)

          0 0
      • Paja  

        …dokonce se na to závodění oholil, aby mu ani vteřinka neutekla :-D

        0 0
        • Polka  

          To si mel vzit hlavne jiny kolo :)

          0 0
    • Paja  

      Tento týden se mi podle předpovědi jako nejvhodnější jeví středečka.

      0 0
      • pepek  

        Sem minule vylepšil ten bezbolestný výjezd do Babic, co jsme jeli spolu. Dále se nabízí jednosměrné traily k milionářské vile a dále k ruskému kříži a jeskyni sebevraha.

        0 0
        • Paja  

          Jednosměrný trail k jeskyni sebevraha, to zní děsivě :-O

          0 0
      • Jaroslávek  

        Asi Buk né ?

        0 0
        • Paja  

          …asi jó ;-)

          0 0
        • pepek  

          Copato? Ses lekl toho sebevraha? Ten už je pryč.

          0 0
          • Paja  

            Však i tudy se dá dojet na Buk, ne?

            0 0
          • babicak  

            Byl to takový usměvavý kluk, plno plánů, spolužák mého syna, i u nás dělal jako brigoš, do dneška to nechápu. Sem tam mu u jeskyně zapálíme svíčku.

            0 0
            • JSt  

              to ten s brokovnicou?

              0 0
              • babicak  

                Jo, ten na spodní fotce

                0 0
                • pepek  

                  A kolik že bylo kolem tebe těch podezřelých sebevražd ? pět?

                  0 0
                  • babicak  

                    Letos, naštěstí už žádná. Ty ostatní, to je na delší povídání. A nejsou kolem mně, ale u nás v okolí.

                    0 0
                    • Jaroslávek  

                      No to ses teda někam nastěhoval.

                      0 0
                      • babicak  

                        Že by tu byl nějaký negativní genius loci pravěkých lovců z Býčí skály?

                        0 0
        • Paja  

          16.30 Obřany.

          0 0
          • Jaroslávek  

            Dávám vám volnou ruku,

            v 15:3o vydávám se k Buku.

            0 0
    • Motyll  

      Pls máte tip na solidní vinotéku se sudovým? Léta chodím na Staňkovu, ale posledně mi to nějak nejelo.

      0 0
      • Smazaný účet  

        Fanóš to má pro sebe, nebo pro lepší lidi? :)

        0 0
      • mastihuba  

        a tak pětku tam mám pro vás skovanou. :) teda jestli ti Kateřina něco nechá. :)

        0 0
        • les  

          Dnes negdo hore ? Já zamykám továrnu ve 14:00. Sedám na gillette a frr směr Adamov-Křtiny-Bukendorf.

          0 0
          • mastihuba  

            ja dnes fachám doma, původně jsem chtěl jít ryt vinohrad, ale když Maňas tak pěkně pogratuloval, tak se teda ze slušnosti vykopu. :)

            0 0
            • Paja  

              …no tak to taky pogratulujeme…;-)

              0 0
            • Smazaný účet  

              Manáslávka asi uvidíš, ale zbytek s traserém není nikdy jistý ;)

              0 0
              • mastihuba  

                no co, ušetřím :)

                0 0
                • Polka  

                  Toz asi jeste nevidel svuj ucet, buhvi co tam vsechno pribylo :-D

                  0 0
          • Paja  

            Je to jenom o 15 příspěvků výš, ale ne na žiletce a už vůbec ne ve 14 ;-)

            0 0
          • mastihuba  

            14h je brzo slož vo 5návěsů víc a vyraž až v 16h :)

            0 0
            • les  

              Ráno tma jak v aršlochu. Su rád, že si nemusím svítit aspoň po haklu :) Jestli na Bukendorf nepřismrdíte ultra pozdě, tož posečkám.

              0 0
              • Polka  

                Ja prijezd tak v 5–6.

                0 0
              • mastihuba  

                budu se snažit vyklubat co možno… no tak do 15:30 bych chcel vodstartovat.

                0 0
    • bagr84  

      Hosi fakt ze jo, uplnej Ali G :)

      0 0
    • mastihuba  

      Tak jakože nic nebylo. :) diky za ucast. :)

      0 0
      • Paja  

        Tož dobré, akorát se nám cestou zpátky ztratil joséfek, tedy vůbec nás nedojel, i když jsme na něj až do Ochozi čekali, tak snad si to jen namířil do strašidelnýho lesa…

        0 0
      • Motyll  

        Bylo to fajné

        0 0
      • Jaroslávek  

        A Sláva(nebo jak se jmenuje) dobrý ? Na polskýho soudruha se ani neptám …

        0 0
        • Polka  

          Kdyby polak jezdil tak rychle na zavodech, jak z hospody, tak by to bylo fajn :)

          0 0
    • JSt  

      elyket ze soboty. druhej ve festkach, ctvrtej celkem, hosi. ;-)

      http://www.youtube.com/watch…

      0 0
      • Motyll  

        Výsledek super, gratuluji. Ale prostě tohle není zábava do města. To, jak tam kameraman míjí kočárky mi přijde jako hloupá bezohlednost… A další podobné prvky by se našly v klidu taky.

        0 0
        • les  

          Jeden, dva, a třetí ******* už by kolem toho kočáru neprojel :)

          0 0
        • JSt  

          ejbici ma na celou zalezitost vicemene pozitivni nahled plny uznani. ;-) http://abcnews.go.com/…ces-26232277

          0 0
        • Polka  

          Ja si zadnyho kocarku nevsiml. Tentokrat to jeli moc na slusno :)

          0 0
        • Polka  

          Vono to neni jen o Alleycatech viz. uryvek ze clanku o letosnim Medlaneckym mtbo sprintu:

          „Pouze jeden závodník (hádejte kdo) hlásil v cíli určité znepokojení přihlížejících policistů, které udivil jeho specifický styl překonávání kruháče. Jejich auto tento elitní jezdec však lehce setřásl, to je jasné.“

          Martin jel proste kruhac v protismeru, protoze to bylo kratsi, dyt se zase tak moc nestalo, navic jel ZAVOD KUA! ;-)

          0 0
      • Lišák  

        Lze se pak divit dfensovi a SM?

        Já Ti nevim, ale tahle zábava se mně fakt nezdá.

        0 0
        • JSt  

          nelze, zejmena tomu svetu motoru. :-) peta slovacek zichr zazil desitky elyketu jako ridic v aute a proste vi, na zaklade cehoz ten „clanek“ sepsal. sice lehce pod urovni studenta gymnazia pisiciho pro skolni casopis, ale sepsal to a to se ceni! zejmena bych ocenil nazory vyfabulovaneho cyklisty. :-D

          0 0
          • Lišák  

            Ony ty články, byť hodně tendenční, vypadají, že jen odráží názory motoristů na nás.

            0 0
            • JSt  

              ne tak uplne. podle me jen nastavuji zrcadlo sobeckosti a mire netolerance ve spolecnosti. stejne jako protimotoristicke pamflety ruznych cyklohnuti.

              vem si jen prvni vetu clanku „jestlize automobiliste nemiluji nekoho jeste vic nez motorkare a tiraky, pak jsou to cykliste.“ svet motoru ctou krom ridicu osobnich aut taky ridici kamionu i ridici motorek a valna vetsina z nich ridi i to osobni auto (pominem, ze vetsina cyklistu jsou tez ridici ;-) ). a ten sulda hned v uvodu stve samotne ctenare casopisu proti sobe. po takovem uvodu, neni treba zbytek textu brat vazne. ;-) a vpodstate ani cely casopis, pac to muselo projit pres nejake zodpovedne redaktory, korektory – a tohle je za me hodne spatna prace. ;-)

              0 0
              • pepek  

                Jaký štvaní? V autě mě serou cyglisti a chodci, na kole zase řidiči. To je uplně noumální, Udo. Vyjádřil právě ten rozpor, že. Ale festkaři serou všechny.

                0 0
                • JSt  

                  to je prave spatne, ze je to normalni a jsem rad za nenormalni lidi, kteri se treba casem normou stanou. ;-)

                  0 0
                  • pepek  

                    A to jste jako vy, jo? Ti normální lidi?

                    Já bych ten váš závod přirovnal ke komediantům, co jezdí gumball: exhibicionismus a bordel. Akorát ty krámy mají trochu dražší. Jiný rozdíl nevidím.

                    0 0
                    • JSt  

                      ty ses asi ptal na ty nenormalni lidi, ze? ;-)

                      ti jsou rozprostreni napric mezi nami vsemi. generalizovat nelze. ;-) v te lepsi evrope je ta norma nastavena presne naopak. ale i u nas se to pomalu zlepsuje. jen ten progres imho ta cyklosdruzeni a podobne clanky mimo misu zpomaluji zbytecnym vnasenim nevrazivosti mezi jednotlive skupiny. ;-)

                      0 0
                    • Polka  

                      Ale ma pravdu, precti si to v klidu este raz. Nebylo by lepsi kdyby te na kole nesrali auta a v aute kolisti? V obchode prodavacka? Na urade urednice? Vsichni by se meli proste radi ;-)

                      0 0
                      • pepek  

                        nj. ale když já nehulím, to je pak těžký . . ..

                        Nejde o to ******, ale člověk se lekne. Sem kolistu tedka kdysi předjížděl s dostatečným odstupem, ale on blbec najednou vybočil metr do boku, bo čuměl na řetěz. Udělat kvůlivá tomu sobí test ve 130 není zcela bezpečné.

                        0 0
                        • Paja  

                          Ono ani není zcela bezpečné jezdit 130 tam, kde se můžou vyskytovat cyklisti :-P pokud teda zrovna nějakej nevyrazil na dálnici ;-)

                          0 0
                          • pepek  

                            Oni se tam běžně nevyskytují a charakter silnice tu stotřicítku vyžaduje (kolem Kojálu).

                            0 0
                            • JSt  

                              jj. to je ta silnica, na ktere mas problemy se udrzet. :-)

                              0 0
                            • Polka  

                              Picus no :)

                              0 0
                          • Jaroslávek  

                            Za Svitavama stopade. Je pravda, že tam kolisti nejezdí.

                            0 0
                            • pepek  

                              za svitavama je volej, soudruhu

                              0 0
                            • Paja  

                              150 jsi nejel ani po dálnici, když jsme jeli na Drtiče…

                              0 0
                      • Jaroslávek  

                        A jako dospěláka ho serou šklebáci.-)

                        0 0
                • RomanH  

                  Takze jak psal Jirik nekomu jinemu v jinem dredu, jses standardni picus :-)

                  0 0
              • Lišák  

                ne tak uplne. podle me jen nastavuji zrcadlo sobeckosti a mire netolerance ve spolecnosti.

                No. Z vás při tom závodě přímo stříkala empatie a tolerance k okolí ;-)

                0 0
                • les  

                  :-D

                  0 0
                • JSt  

                  jestli narazis na to popohaneni aut, tak to byl zavod. ;-)

                  jinak mne vypichni nejake naznaky netolerance v tom videu. za sebe muzu rict, ze behem zavodu kvuli mne nemuselo zadny auto menit smer ani rychlost, jen jsem parkrat pesim rikal s dovolenim, kdyz jsem jel podel reky pod hraz.

                  0 0
                  • scoty  

                    vyjels to aspoň hrázotrailem doufám..:)

                    0 0
                    • JSt  

                      nahoru i dolu vzdy po schodech. ;-)

                      0 0
                  • Lišák  

                    Jsem udolán argumenty. Máš pravdu. Kdo vás potkal, tak si musel kolisty úplně zamilovat, byť k nim třeba dříve žádný vztah neměl. :-)

                    0 0
                    • JSt  

                      sasa se detem libil i na nej male deti ze sedacek v aute mavaly nekolikrat. to same chodci. ;-)

                      reknu ti treba storku z dnesniho rana. jedu po uvoze, pod skolou u prechodu sviti pro auta cervena, lidi uz jsou vischni prejiti, prechod prazdny, nezastavuju a projizdim. nejaky trouba na me zatroubil. jako proc? jeho (ani nikoho jineho) jsem nijak neohrozil ani neomezil. naopak by mel ocenit, ze jsem se mu klidil z cesty, kdyz to to kolo bezpecne umoznuje, ne? ;-)

                      0 0
                      • Lišák  

                        Však řikam, že máš pravdu, ne? ;-)

                        0 0
                        • JSt  

                          sak te v tom jen utvrzuju ;-)

                          0 0
                        • Jaroslávek  

                          Co kostrč ?

                          0 0
                          • Lišák  

                            Kostrč byla dycky v poho. Ta malá pětitýdenní nepříjemnost byla kost stydká :-) A ta už je taky relativně O.K. Bolí jen občas.

                            0 0
      • mastihuba  

        Cyklobuzny. :)

        0 0
      • Jaroslávek  

        Výsledky máš, to zas jó. Ale já furt čekám na inžynýra von Buzerantowicz. Kde je problém ?

        0 0
        • Excel  

          Nemám na pokuty, voe :-)

          0 0
          • JSt  

            zatim nam to v brne vychazi, ze kazdej ctvrtej elyket se obejde bez flastru. :-D

            0 0
          • Jaroslávek  

            Dřels a dřels, s bankovkama tapetovals … Teď by se ti hodily.

            0 0
    • Excel  

      Buzeranti, v neděli cyklokráglovačka. V 10:00 Kuřim na zámku, mrdání směr Podlesí-Jelínek, Lelky, Česká, pak krásnej stoupák přímo na Sychrov no a pak jako obvykle, Jinačky, Trnůvka, Křížovka, Bityna a tam nějaký pepkošlajzničky na Šmelc, nutriční pauza maximálně 8 minut, a pak jako dom. Zkoulený jako dycky.

      0 0
      • pepek  

        Něco novýho a zábavnýho tam nemáš? To jsou zase jen starý známý blijárny a vyhníváky. Zádnej fun :-(

        0 0
          • pepek  

            125 čtyřtakt? to by mě ani neuvezlo. Takový výkony jsem jezdil v 15. letech a to jsem měl asi 50 kg

            0 0
        • RomanH  

          Minulej tejden fnukas, ze chces projet trasy kolem Smelcu, a ted je to zase spatne. Nechceme se motat jen na petniku, proto jedeme z Kurasu pres Babi Lom a Ceskou, a pak dame nejakou tu cestu u mezi Bitynou, Javurkem a Smelcem.

          0 0
          • pepek  

            No to chcu projet, ale na druhým kopcu-od Hvozdce. A ten zbytek by se dal určitě taky nějak zatraktivnit.

            0 0
            • RomanH  

              Vsak ano

              0 0
              • pepek  

                A co tak méně masochismu a více flow he?

                0 0
                • Macik  

                  Šmarjá bydlím vůbec v Brně? Některé úseky vůbec neznám… To je návrh dle mapy, nebo je to ověřený, že to takhle lze projet ta trasa?

                  0 0
                  • Paja  

                    :-D

                    0 0
                  • pepek  

                    Na 98% by to mělo býti jetelný, někde si nejsu zcela jistý, že. Třeba v tý oboře nad zouvalkou bude se asi třeba vrátiti kolem potoka nahoru, ale to je jen nepodstatný detail.

                    0 0
                • RomanH  

                  Může být.

                  0 0
                • Jaroslávek  

                  Co to je za fór ten kousek před Českou ?

                  0 0
                  • pepek  

                    na poli bude bahýnko, myslím na vše

                    0 0
                • obda  

                  S tím plotem jsi to přehnal ;)

                  0 0
                  • pepek  

                    Sem tam byl kdysi sám a to kolo jsem musel přehodit přes plot. Takhle si to budeme pohodlně podávat. Plot má velký oka, dá se po něm šplhat.

                    0 0
                • Excel  

                  No ale proč se štrachat přes Podlesí, když mineme šlajzničky na Babím lomu?

                  0 0
        • Paja  

          …myslíš něco jako ve středu, že? :-D

          0 0
          • pepek  

            Středu mi nepřipomínej, to byla snad nejhorší trasa, která snad překonala i ten památný výlet, vedený motýlem na Buk. Toto se mně ovšem stává max. jednou za 10 let.

            0 0
            • les  

              To bylo kudy ?-)

              0 0
              • pepek  

                no to právě ani nevíme . . . .

                0 0
                • Paja  

                  …no, právě, že víme, pustil jsem si locus, abych ty perly měl zmapovaný :-D

                  0 0
            • mastihuba  

              to by mne taky zajímalo :)

              0 0
            • Motyll  

              Ehmm, to bylo kudy?

              0 0
              • Polka  

                Prej jeli obchvat Breziny (urcite ho znas), ale zahli doleva a skoncili dole u Krtin kousek od bazenu :-D

                0 0
                • Paja  

                  Průzkumná činnost, voe :-P

                  0 0
                  • Motyll  

                    To ale bylo beze mne.

                    0 0
                    • Paja  

                      Nj, ty se ptáš na svou trasu a Polka o středě…

                      0 0
                    • Polka  

                      Ajo, ten tvuj vejlet neznam :)

                      0 0
        • Jaroslávek  

          Mohl bys pro mě udělat fun na tom Komínským DH.

          0 0
          • pepek  

            Když dokonale zameteš to ošlizlý listí a vysušíš podklad, tak ti to tam nějak sešoupnu dolů :-)

            0 0
      • Jaroslávek  

        Škoda, mám prostor k vyvětrání se v so podvečerně a večerně.-(

        0 0
      • Polka  

        Dneska zachcalo jak prase, do nedele se to ani nehne…Vam to pocasi letos vylozene vychazi :)

        0 0
        • mastihuba  

          super na rytí a jiný zemní práce. Já jsem svoje cyklisticko-turistický potřeby uspokojil dokud nechcalo. :)

          0 0
        • Paja  

          Už je po dešti a o víkendu má být polojasno…kde je problém? ;-)

          0 0
        • Excel  

          v poslední době vedeš přizdisráčský řeči, takovýho tě neznám ;-p

          0 0
          • Polka  

            :-D Tak ja narozdil od vas jezdim v bahne skoro celej rok O:-) Schvalne kolikrat jsi letos umyval kolo? Mne by na spocitani obe ruce nestacily a i presto jezdim dost casto se zasranym kolem. Takze si ted rad uziju suchych podzimnich pesinek. Romanovu mapku jsem si ale samozrejme vytiskl!

            0 0
            • Excel  

              :-) Tak letos tak maximálně pětkrát, když jsem ho muesel převážet, ale chápu. V lese je imho sucho.

              0 0
          • Polka  

            Tohle se k tomu podzimnimu bahynku hodi :)

            0 0
        • RomanH  

          NJN, co neděláme. Ale kvůli tomu jsme stavěli ty baráky, ne ;-)

          Bahno sice nerad, ale kolo nepatří do vitriny.

          0 0
          • Paja  

            Máš hadicu, máš, tak kde je problém B-)

            0 0
          • Polka  

            No, treba se pridam nekde po ceste :) Kdyztak se ozvu.

            0 0
      • Excel  

        Mission accomplished.

        Dneska to byla masečina, Babí Lom a Sychrov mě sfoukl jak sfíčku a dál už jsem se trápil. Návrat ze Šmelcu už byla čistá řehole, dojezd na sračky. Bahno nic zásadního, až na sjezd z Javůrku do Knínic. Za těch 100 m jsem byl zadělanej jak hajzl. Slunce jsem uviděl až v Brně. Sjezd Křížovky se na XC kole nedá jinak než za sedlem, zkusil jsem tu metodu z jiného thredu, přitiskl se na rodla a nějak to nefungovalo, ještě mi pak sedlo pěkně naklepalo šulina. (bral jsem to středem a pak mě to stáhlo úplně doprava) Účast tristní. Příště nechci slyšet, že si něco domlouváme solo. ;-P

        0 0
        • RomanH  

          Tu slunicko ani nevylezlo. Ale uz mam umytyho bika :-)

          To Pepek : po vrstevnici a suchou nohou :-P

          0 0
          • RomanH  

            Jeste upozorneni : na cervene z Babiho lomu do Lelek jsou docela velky odvodnovaky (hlavne ten prvni), tak bacha. O neco mensi (zato docela ukryte v listi) pak po Krizovce do Chudcic.

            0 0
          • pepek  

            po vrstevnici a suchou nohou co? kde?

            0 0
            • RomanH  

              Jeli jsme z Hvozdca tu vrstevnicu smerem k Halaku – kousek pred nim je lavka.

              0 0
              • Jaroslávek  

                Cože ? Guru ztratil odvahu a nevyjel ?

                0 0
                • RomanH  

                  Tak tak. A pritom byla krasna dusickova atmosfera :-)

                  0 0
                  • pepek  

                    Se vyskytla neočekávaná překážka ve formě výročí snatku, no :-)

                    0 0
        • Paja  

          …na tu metodu to taky chce mít sedlo níž než obvyklá xc výška. Minulej týden jsem si na Křížofku sedlo snížil a hned se mi líp manévrovalo.

          0 0
          • mastihuba  

            Sak se to tam tak pise. :)

            0 0
          • Excel  

            Nedovedu si představit, že před sjezdem Křížovky slezu, (to je první zásadní chyba, člověk ztratí odvahu).

            Pak, že sundám šprcku z duše ze zámku, sundám batoh, vyndám imbus a povolím sedlo, dám ho důle, skovám imbus, nasadím batoh a sjedu dolů a proceduru zopakuju, to bych musel bejt úplnej PIČA !!!

            0 0
            • Jaroslávek  

              Tak určitě. Souhlasím s tebou.

              0 0
              • Paja  

                …třeba bys to pak sjel i jinudy než po levým okraji :-P

                0 0
                • Jaroslávek  

                  Ale proč ? Irénko řekni proč?-)

                  0 0
                  • Paja  

                    Tak na jiným kopci může být ta nejlehčí stopa těžší.

                    0 0
                  • Excel  

                    Levý okraj, i když tam nejsou takový schody a nevypadá tak hrůzostrašně, je nebezpečnější. Tam je píseček, šotol a volný šutry, docela loterie jestli ti to nepodjede. Prostředekem je to pevná skála a pokud nezahamuješ přední brzdu tak to kolo už to nějak udělá.

                    0 0
                    • Polka  

                      Preesnee.

                      0 0
                    • Paja  

                      Si to budu muset někdy vlevo sjet, když jste z toho všichni tak vyřízení :-D

                      0 0
            • Paja  
              • sjedu to samozřejmě i se sedlem nahoře, ale se sníženým sedlem je toprostě zábavnější
              • o metodě z vedlejšího vlákna jsi psal ty
              • nemám šprcku z duše, ale mám rychloupínák
              0 0
              • Excel  

                Popravdě špatně jsem tu metodu četl, netušil jsem, že k tomu je nutné stahovat sedlo, pak je pro mě nepoužitelná a holt to nějak zhrkám jak tajtrlík a zhmoždím si šulina no. RU na sedlovce je jako čepička na ventilku.

                0 0
                • Paja  

                  Smyslem je, že snížíš celkově težiště, což z vytaženou sedlovkou úplně nejde.

                  Výhodu objimky na inbus jsem nikdy nepochopil…

                  0 0
                  • Excel  

                    Výhoda je zcela jasná, jednou nastavíš a víc se do toho nesereš, takže ubývá možností do čeho se srat můžeš, čím míň možností tím větší časová úspora a možností něco dokurvit a ta cesta končí u festky. :-D

                    0 0
                    • pepek  

                      ubývá možností do čeho se srat můžeš a tím možností něco dokurvit – takže chceš tvrdit, že festkaři se nerodí, nevyskytují, ale vznikají darwinistickým vývojem z původně technicky méně zdatných bikerů?

                      0 0
                      • Excel  

                        Ad 1) Děkuji za opravu. Všiml jsem si, ale bylo už pozdě. :-) Ad 2) Může bejt, může bejt ;-)

                        0 0
                  • JSt  

                    objimka na imbus ma same vyhody. jediny plus u upinaku je snadny povoleni jen rukou. s upinakem nekdy nejde sedlovka dostatecne dotahnout a zajizdi. s upinakem ti nekdo muze corknout sedlo rovnou i se sedlovkou ajncvaj. objimka na imbus je hezci a i lehci. normalni clovek na normalnim kole nesachuje kazdou chvilu se sedlovkou.

                    na trancovi jsem teda rovnou v ksefte menil imbusovou za upinak, aby slo se sedlem snadno sibovat. ;-)

                    0 0
                    • Paja  

                      …zrovna tak ti může čornout kola, pokud je máš na RU, že…hezčí a lehčí beru, ale o upnuti si myslím opak, dřív strhneš šroub nebo zavit v té objimce než bys to utáhl stejnou silou, aspoň já mám takovou zkušenost – na staré silničce nebyla teda objímka, ale navářka a šroub s protikusem, takže stejnej princip, sedlovka zajížděla, šroub jsem strhl, vyřešil to RU (je možný, že ten šroub byl bláto).

                      Nebejt malýho průměru sedlové trubky a toho, že teleskopy jsou při té ceně dost problémovej komponent, měl bych už nějakou dobu teleskop (s objimkou na inbus;-)

                      0 0
                      • JSt  

                        na kole, ktery nechavam nekde zamceny rychloupinaky nemam vubec. ;-) sroub i zavit maji obe objimky stejny, jen ibusem vyvines vetsi silu nez packou upinaku. ;-)

                        0 0
                        • Paja  

                          U RU do sebe zavit nasroubujes „navolno“ a pak ho staticky dotahnes upinakem, zatímco inbusem se do sebe zavit „zakusuje“. Pokud by šlo jen o prostou sílu utazeni, můžeš si na RU nasadit libovolnou trubku ;-)

                          0 0
                          • JSt  

                            sak kdyz mi sedlovka na ocelaci zajizdela, dotahoval jsem druhou sedlovkou – prihl jsem pri tom packu upinaku. ;-)

                            navic povoleni… bez nejakyho pacidla to byl konec muj. :-)

                            0 0
                            • Paja  

                              A to jako inbusem dotahnes víc než když pouzijes druhou sedlovku jako pacidlo a ohnes u toho páku upinaku?

                              Při nutnosti použití takové síly byl problém stejně jinde – úzká sedlovka.

                              0 0
                              • JSt  

                                uzkou sedlovku muzeme vyloucit, byla tam original od vyrobce puvodni celou dobu. ;-)

                                u te packy zalezi jak je excentricka, nejsou standardizovane jako zavity na sroubech. u toho dotazeni imbusem vs. rychloupinak vychazim z toho, ze kdyz jsem mel v soupacich patkach na singlovi chycene kolo excentr upinakem, nedrzelo. po vymene za bbb upinak na imbus kolo v ramu drzelo, v dusledku cehoz jsem ohl ram, ktery nedrzel. :-D

                                0 0
                                • pepek  

                                  nemáš standardizované hnáty-ohneš rám. (Takový rám si může pořídit jen někdo, kdo ve škole nedával pozor.)

                                  0 0
                                • Paja  

                                  Na Modusovi byla taky původně 30,2, která několik let nezajizdela (začala až poté, co jsem ji na řadu b-f mazl vazelinou ;-) a už nepřestala ani po zevrubném odmasteni) a teď tam mám už druhou 30,4.

                                  Asi záleží i jakej upinak, kolik otáček šroubu „nahradí“.

                                  0 0
        • Polka  

          Ja si nakonec udelal vychodni vrstevnicovy den :) Hajtra umyta. Selfie na dukaz nesmi chybet.

          P.S. uz je tlacenka soudruzi, vyborna jak loni

          0 0
          • Jaroslávek  

            Dobrá zpráva.

            0 0
          • Motyll  

            Dobrá vzdálenost, není vidět lišej.

            0 0
          • babicak  

            S dovolením, také jsem si zaklikal neděle po oběděQafljQINaR­WTeWdGGRlKR6pGJP­HIaRLRlWRK4To­I8WcNx8sF.67Qo­O0QSNZ8o6oWI8a­I.YRFzRoIySc2AW2FwSp4ZV­3MjZ9LWWnH6g6U­FAX34V6BQo2DSwFkT4fPhggC­EyZx68RaPGNGU­Y4v-w2DYdFhWf4RgNLgNE-iXtXONpXd4J-pfkrPQJcgN0HT­NdNVZb6TWNGSShMIW­qKTWO2VSk2QRGA2SrJ5O­RIy-Xf5eR2KMVlLsg­WbTpgbaHn-MfkyRDBXPwAggRqfWmOp­fgBg65f3vgQLflsgZhet0gRp­M.PYJcg1gRcU-FzgUuRmgQZgN8

            0 0
            • pepek  

              Koukám, že ti rozšmatlaná zelená konostezka u Babic nevadí.

              0 0
              • babicak  

                První část, cca 500 metrů od hřiště k jejich ohradě ještě jde, tu používám. Zbytek zelené (a ne jen na zelené!), kde jezdí hippoteroristé, je opravdu koňostezka tankodrom, kde mezi bahnem a rozbitou stezkou kličkuješ ještě mezi koňskýma hounama. TZ nejsou pro koně, ale to si ty dámy (anžto nikdo jiný na koních nejezdí) neuvědomí.

                0 0
    • RomanH  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
      0 0
    • Paja  

      Tož tento týden můžu jenom ve čtvrtek…

      0 0
      • Polka  

        Dobra zprava pro Obdu :)

        0 0
      • pepek  

        Ve čtvrtek bude kosa, to už nenajdeš žádnýho soudruha k sobě. Zkus to ukecat na zítřek

        0 0
        • Paja  

          Se vobleč, za chvíli je listopad, teplo už bylo…;-)

          0 0
          • babicak  

            Dnes 19.30 Buk: Já a moje prochladlé prsty na nohou , pan majitel, jeden místní štamgast a jedna místní štamgastka

            0 0
            • Polka  

              Chybi skopek … a tlacenka!

              0 0
          • pepek  

            Nevím, kdo je Vobleč, ale kosa bude fest

            0 0
            • RomanH  

              Toto nic neni (teda az na ten vitr), ale uz se to blizi :-)

              0 0
            • Paja  

              Nikde tam nevidím záporný hodnoty :-P

              0 0
            • Jaroslávek  

              Pohodový podzim (života).

              0 0
      • Jaroslávek  

        Prší …

        0 0
        • pepek  

          . . . . ano, tentokrát dám přednost rodinné harmonii.

          0 0
        • Paja  

          Už ne, ale stejně se mi o toho mokra nechce, možná by to šlo i zítra…

          0 0
          • Jaroslávek  

            Mnóó … Každopádně do terénu mě nikdo nedostane ani zítra.-)

            0 0
            • Paja  

              Na Holydné se jistě práší…

              0 0
          • Jaroslávek  

            P.S. Teda aby sis nemyslel, že jsem bačkora. Morálně jsem připraven, fofrem dom, sednout na bajka a vyrazit. Takhle mám rozhodování jednodušší.

            0 0
          • Paja  

            …a zítra by někdo jel? Má se vyčasit, třeba bude i sluníško, romantyčka, apod. ;-)

            0 0
            • pepek  

              tak jo

              0 0
              • Jaroslávek  

                Tak si to užijte. Já startuji po 14-té.

                0 0
                • Paja  

                  S tebou je poslední dobou zábava…

                  0 0
                  • Jaroslávek  

                    Podívej se, když píšeš o sluníčku, romantice, vyčasení, tak toto všecko v 17 hodin víceméně odpadá. A za druhé o pátcích v souvislosti s pracovní dobou jsme se v minulosti bavili.

                    0 0
                    • pepek  

                      Vždyť si můžeš dát kolečko na Klajdě tak, abys byl v 16.30 v Obržan.

                      0 0
                      • Jaroslávek  

                        Velmi se omlouvám, ale navrhované řešení neakceptuji.

                        0 0
                      • Paja  

                        Tak dnes jsem tě důstojně zastoupil, prováděl jsem skauting a objevování slepých cest v oblasti Klajdovka – Časnýř, a to tak důkladně, že jsem na Buk dorazil až po sedmé ;-)

                        0 0
                        • Polka  

                          A cos nasel? Tam toho moc neni mam dojem.

                          0 0
                          • Paja  

                            …že některý cesty jsou jenom na mapě, ale pro vás zasloužilý skauty asi nic novýho.

                            0 0
                            • Polka  

                              Ja muzu slouzit max. timto + zkousel jsem kdysi toto, ale nic moc…

                              0 0
                              • pepek  

                                Tak to je opravdu hovno, Semíku :-)

                                0 0
                      • Jaroslávek  

                        I hokej jsme přežili …

                        0 0
                    • Paja  

                      Sluníčko zapadá t.č. 17.42, tudíž romantyčka sluníčkovej končí kolem šesté……a začíná romantyčka měsíčkovej :-D

                      Tentokrát se to bude odvíjet spíš podle joseho, myslím, že dnes bych dal Obřany i na 16.00.

                      0 0
                      • mastihuba  

                        myslíš jak rychle vyfouká polívku a přečte noviny jo? :)

                        0 0
                        • pepek  

                          spíš kdy mně vydají FoFo ze servisu

                          0 0
                          • mastihuba  

                            fordem tam – vlakem zpět :)

                            0 0
                            • pepek  

                              Víš proč se majitelé aut s 3,14čou na kapotě nezdraví, ne?

                              0 0
                • Polka  

                  Chces pozvat na cibulac?

                  0 0
                  • Jaroslávek  

                    Celej tejden tady vychvalujete tlačenku, takže se spokojím i s ní a ještě ušetříš.-)

                    0 0
                  • Jaroslávek  

                    Vřelé díky. Příště bych kousek tý tlačenky prosil odložit i kdybys ji měl Motýlovi urvat od huby.-)

                    0 0
                    • Polka  

                      Motylovi ne, naposledy to po nem jeste dojidala pani Katerina :-)

                      0 0
                      • les  

                        A Řehoř :-)

                        0 0
            • Karaya  

              V kolik byste jeli a kam? Asi bike, co? :-)

              0 0
      • Motyll  

        Naštěstí neznám.

        0 0
      • Excel  

        Ten co mě včera o třídu oroštoval, v kopci ze Šmelcu na Javůrek, to není, jinak bych byl v podezření, že dovedu zabít myšlenkou. Měl krosovej bajk a klipsny, věk by odpovídal.

        Každopádně z tohodle docela mrazí.

        0 0
    • Baba-Ji  

      toz taky jsme o vikendu troche zaokybacovali

      1 – spani

      2–4 – Lysa

      5 – kopecky v okoli base-campu

      0 0
      • Baba-Ji  

        z tlacby hore

        0 0
        • Baba-Ji  

          teda ta druha je z cesty dolu :)

          0 0
        • RomanH  

          Kde je bahno ? :-)

          0 0
          • Paja  

            Kolem Lysé je to kamenitější…zbytek schovanej pod listím ;-)

            0 0
            • pepek  

              Zeby se Roman spletl v lokalitě?

              0 0
              • Paja  

                nespletl…úkol zněl jasně…

                0 0
      • Jaroslávek  

        Bez posměchu mám dotaz: ty ráfky jsou v noci lepší viditelný ?

        0 0
        • Baba-Ji  

          rek bych asi stejne, jako bile rafky, cili nijak vyrazne ne (nejsou fosforeskujici)

          0 0
          • Jaroslávek  

            To jsem chtěl vědět.

            0 0
          • pepek  

            Mám taky dotaz: ty dáváš tu hrůzu u Komína? Celou?

            0 0
            • Baba-Ji  

              jeste jsem ji ani nenasel, tak snad priste

              0 0
              • pepek  

                si pospěš, nebo budeš muset zametat listí

                0 0
            • ceo  

              Když to sjedu já na HT a lamíci to skoro sjeli i na sedlech, tak to Baba dát musí. Nejhorší je tam hlava, že do pod tu předělující cestu prostě spadne a navíc je tam klopenka se schodem, pak ještě 2 klopenky ve sklonu a zbytek je zívačka…

              0 0
              • Paja  

                …tos nemusel, teď bude josé v depresy…;-)

                0 0
              • Jaroslávek  

                Hned tu první bych chtěl vidět jet někým live.

                0 0
                • Paja  

                  To ale není kompatibilní s tláčou na Buku :-P

                  0 0
                  • Jaroslávek  

                    Nemyslel jsem zrovna dneska. Ale někdy. Jsem ochoten i na oznámení vyrazit do 1o minut z domu.-))

                    0 0
                    • Polka  

                      To pridej. Dojest – vychcat – oblict – vychcat – nastrojit hajtru – vychcat – odjezd – vychcat ;-)

                      0 0
                      • pepek  

                        to máš špatně: každé chcaní přeci znamená sundání a opětovné nasazení batohu

                        0 0
                        • JSt  

                          …a rukavic ;-)

                          0 0
                          • pepek  

                            Myslím ještě dres, potažmo bundu je třeba sundat, aby byl přístup k výfuku. Asi to přítel Sýkora nevymyslel optimálně.

                            0 0
                    • JSt  

                      pasr, kere ma pomalu problem vyrazit do desiti minut z chcaci pauzicky uz nastrojenej v kuzi a s kolem dela machry s operativnim startem. :-D

                      manasku, sorry, ale tohle jsem si nemohl odpustit, kdyz jsi tak nahral. O:-)

                      0 0
                      • Jaroslávek  

                        Sorry, ale jak de vo neštěstí druhejch … u toho chci byt.

                        0 0
                      • RomanH  

                        Si delate kluci prdel, ale pockejte, az nam bude padesat :-) Jestli mi to bude jezdit jako Manaskovi, budu rad.

                        0 0
                        • Jaroslávek  

                          V předchozích řádcích máš(te) odpověď, proč v poslední době raději sám.-(

                          0 0
                  • Paja  

                    …tláča nebyla, všechnu sežral Polka s Motyllem :-D

                    0 0
                    • Polka  

                      :-D Prej jen chyba v logistice. Na pondeli doufam uz bude.

                      Jinak ta zkratka je totok, jsem se tam pak vratil, ale pak jsem vas uz do Ochoza nedohnal, coz moc nechapu, zas tak dlouho sem se tam nezamrdal :-)

                      0 0
                      • Jaroslávek  

                        Názorná ukázka, že terén není asfec.

                        0 0
                      • Jaroslávek  

                        Příště bych kousek tý tlačenky prosil odložit i kdybys ji měl Motýlovi urvat od huby.-)

                        0 0
                      • Motyll  

                        Nebude… A ani koleno. Něco určitě vymyslí.

                        0 0
                        • Polka  

                          To je vuuul :) Takze Kačacie hody!!!

                          0 0
                          • Motyll  

                            Kombinace logisticko-provozních problémů. Něco se určitě najde, neboj sa.

                            0 0
                            • Jaroslávek  

                              Logisticko-provozní problémy ? Nestraš.-)

                              0 0
                              • Polka  

                                U dodavatele. Si tu tlacenku privezu na protest vlastni :-D

                                0 0
                                • pepek  

                                  Soudruzi, nepojede třeba dnes někdo na tu tláču? Bo jinak se asi do toho pičasí nevykopu.

                                  0 0
                                  • mastihuba  

                                    ja pojedu. Sice autem, ale pojedu, protože jeden nejmenovanej z vesničky na severu má kulatiny a je zase vo rok starší. :)

                                    0 0
                                    • pepek  

                                      Sem myslel, jestli nepojede nějaký biker. Zebych se přidružil, víš? Sám se tam štrachat nebudu.

                                      0 0
                                      • babicak  

                                        I vzpomněl jsem si na Pepka, zda vyrazil na Buk, při návratovce ho teď čeká Kanice, Řícmanice, Bílovice jemná mlha, ale hlavně minus jeden stupeň, halt zima se hlásí.

                                        0 0
                                        • pepek  

                                          řikáš romantyčka, jo?

                                          0 0
                                          • babicak  

                                            Klasika „Roman Tyčka je moj manžel“, ale už začíná doba krbová

                                            0 0
                                            • Paja  

                                              Takhle z boku tu žehličku nenahřeješ :-D

                                              0 0
                                              • babicak  

                                                Ty jó, sem si nevšim tý žehličky, zpropadené ženské plémě :-)

                                                0 0
                                        • Jaroslávek  

                                          holt

                                          0 0
                                  • Karaya  

                                    Nevím jak v Brně, ale tady je každý den azuro a teploty atakují i 15°C :P

                                    0 0
                                    • Paja  

                                      A to „tady“ je kde? „Tady“ v Orličkách to v noci klesá k –5, dnes přes den bylo tak do +5, svítilo jen občas a i tak to 10 určitě nepřelezlo.

                                      0 0
                                      • pepek  

                                        Rychlebky. Soudruh to mohl oznámit v sobotu a ne ted :-(

                                        0 0
                                        • Paja  

                                          …asi tě na rodinné dovolené nepotřeboval ;-) nebo, že bys potrénoval na dědečka a hlídal? :-D :-D

                                          0 0
                                        • Karaya  

                                          jejda to mě mrzí, hlídání by se fakt šiklo. V noci je pod nulou i tady, ale jakmile vyleze slunko, tak je na kraťasy.

                                          Auto bylo ráno solidně zamražený :-)

                                          Blbý je, že si mě při objednávání ubytování Horníkovi zřejmě spletli s Romanem a dali nám pokoj, kde je teplota stabilně okolo 14°C :-(

                                          Traily jsou dobrý i pro děcka, dneska jsem byl s Tomáškem na Superflow a měl jsem co dělat abych mu ujel :-)

                                          0 0
                                    • Svart  

                                      Jsme si se ženou říkali, že se tam mluví jak v Brně… asi jsme tam nebyli z jihu sami :). Ale teda 15 stupňů tak na sluníčku u základny, nahoře ve stínu byla celkem kosa

                                      0 0
                          • Jaroslávek  

                            O kaviárovejch toustech tady nepadlo ani slovo.

                            0 0
                        • Motyll  

                          Koleno bude. Přišla zpráva z hradu.

                          0 0
    • mastihuba  

      Ja su blb. Vono je teprva 10 a uz su zpet z lesa k obědu.

      0 0
    • RomanH  

      Kluci, je to tady :-)

      0 0
    • mastihuba  

      neví někdo na co jsem zmačknul, že mi tahem myší nejdou přesouvat bloky?

      Apropo končím druhej měsíc bez tabáku. Čekám kdy přijde krize a zatim to jde. :)

      0 0
      • Paja  

        Gratuluju, to už by byla škoda podlehnout…

        0 0
      • Jaroslávek  

        Vyděržaj pijaněr, držím palce.

        0 0
    • Paja  

      Tož tento týden asi zítra, ne?

      0 0
      • pepek  

        Nehlaste se všichni najednou, soudruzi. Pěkně popořadě.(Včera tedy byla kosa při návratu už festovní)

        0 0
        • JSt  

          u nas dobry. ;-)

          0 0
          • pepek  

            Já jsem se ohřál až v Bilovicích

            0 0
            • JSt  

              tam jsme tez staveli na panacka. ;-)

              0 0
        • Paja  

          Myslíš, že v následujících 4 měsících bude někdy při návratu tepleji?

          0 0
          • pepek  

            Já to myslím upřímně, snažím se někoho k učasti přemluvit (Jaroslave?), na rozdíl od tvých zlých větiček a slovíček o dědečcích usw.

            0 0
            • Paja  

              Ta snaha vypadá skoro tak upřímně jak od Standy Grosse :-D

              0 0
              • Jaroslávek  

                Nechutně přesný. Cíl ?

                0 0
              • Jaroslávek  

                Nuže ?

                0 0
                • Paja  

                  To víš, řeknu ti cíl a zas pojedeš sólo B-)

                  0 0
                • Paja  

                  Tož bohužel, skoro jsme zapomněli na schůzku ohledně budoucích prvňáků, takže já dnes 0.

                  0 0
            • Paja  

              Podařilo se ti přemluvit aspoň sebe?

              0 0
              • scoty  

                Kam se chystáte, soudruzi, jestli mám se sebou zahájit vyjednávání…?:-)

                0 0
              • pepek  

                Přemlouval, přemlouval, ale su rád, žes to takto vyřešil.

                0 0
                • Jaroslávek  

                  A nechceš mi předvést tu Komínskou laskonku dnes ? Dušičky za humnama …

                  0 0
      • mastihuba  

        Asi zítra?

        0 0
        • obda  

          Tak zitra by to mohlo jít.

          0 0
          • paaf  

            uklepl jsem se o vlákno… přijímáte i nové spolujezdce?

            0 0
        • Jaroslávek  

          Pokud nehoupeš, tak jo.

          0 0
    • paaf  

      přijímáte i nové spolujezdce? :) zítra bych se přidal

      0 0
      • Paja  

        …jen psychicky odolné :-D

        0 0
        • paaf  

          No tak v nejhorším se někde odpojím a s pláčem pojedu zpět :), kdy a kde startujete?

          0 0
          • Paja  

            Zpravidla 16.30 Obřany/Klaj­dovka/Anthropos.

            0 0
            • paaf  

              Jsem ze staré líšně, tak zvedám ruku pro Klajdovku :). Pošli mi, prosím, na mail rad.radek@seznam.cz svoje číslo, ozval bych se.

              R

              0 0
              • Paja  

                Pokud pojede pepek, sraz bude v Obřanech a konečné 4, číslo ti klidně pošlu, ale zatím nevím jistě, jestli zítra pojedu, takže nejlepší je sledovat to tady…

                0 0
            • Jaroslávek  

              Já jen abys nezapoměl, že zítra je pátek.-) Takže znovu … cíl ?

              0 0
              • pepek  

                Co furt máš? Cesta je cíl, to už bys měl vědět.

                A kromě toho platí, co napsal Pája

                0 0
                • Paja  

                  Tak kdo dnes? Pepek, Maňaslávek, obda, Polka a novinka paaf?

                  16.30 v Obřanech nebo i dřív? Dnes bych to asi dal…

                  0 0
              • Paja  

                Však minulej týden byl taky pátek ;-)

                0 0
              • Polka  

                Vcil musim s mladym do Lisne na novej pumptrack a pak bych jel pokud by byl cil jasnej ;-)

                0 0
                • mastihuba  

                  pateček voe :) dneska se odpočítává vod 13 :)

                  0 0
                • Jaroslávek  

                  Uvidíme se u Ladi.

                  0 0
                  • mastihuba  

                    ty už jako vyrážíš? :) to je voser todle. :(

                    0 0
                  • Paja  

                    Že vy jste to vzali před Ochozí zbaběle po silnici…?

                    Na Buku tlačenka a 3 hokeje současně @:-)

                    Aurora rozebrána, závity očištěny, namazány a zatím to svítí jak nový…

                    0 0
                    • obda  

                      Vzali. Netušil jsem, že máte plány odbočit do lesa. Dojedu na křižovatku a nikde nikdo, akorát po chvíli Maňásek. Tak jsem to vzal napřímo, abych byl dřív doma.

                      0 0
                      • Paja  

                        Chce to nemít klapky na uších, pepé na vás hulákal, na kopci doleva kolem závory, a pak lesem podél silnice je už tradiční, zvlášť pokud jede pepek. Každopádně jsme mysleli, že na nás počkáte na odbočce do zahrádek.

                        0 0
                        • obda  

                          Podpřilbovka s membránou je jak špunty do uší, neslyšíš nic … A nebudu čekat, když nevím, kudy jedete. A tím lesem jezdím i s pepkem tak půl na půl.

                          0 0
                          • Paja  

                            …no ale zahrádky jsou s pepkem na 99 %.

                            0 0
                          • pepek  

                            Prostě přiznejte, že jste to slyšet nechtěli a raději jste opustili soudruhy v boji.

                            0 0
                            • mastihuba  

                              To já byl docela rád že si jel polka posvejch, aspoň se to zbytečně nenatahovalo. :)

                              0 0
                              • pepek  

                                Polka tě někdy láká na návratové bonbonky s hladinkou?

                                0 0
                                • mastihuba  

                                  My se spíš lakame navzajem a pak se ta cesta fakt dost protáhne. :)

                                  0 0
                                • mastihuba  

                                  Těžko říct jestli se bernardu dá říkat bonbónek. :) nicméně v závěrečným sjezdu do niziny se autopilotazni vlastnosti hans dampahhodí.

                                  0 0
                                  • Paja  

                                    pravda, každej si ty bonbónky představuje jinak B-)

                                    0 0
                                  • pepek  

                                    My jsme našli (omylem) bezbolestný výjezd z Ricmanic na modrou, který není ani na mapě a je vybaven dokonce zábradlím. Někdy je lepší naplánovat cestu jen zběžně :-)

                                    0 0
                              • Paja  

                                pepek taky nic nenatahoval (pokud nepočítám ten defekt), lákal jsem ho na obchvat Kanic a prej by se tam s těma 3 dvanáctkama někde polámal…

                                0 0
                            • obda  

                              Sám zahrádky po tmě raději ne, kdybych se tam někde zrakvil, tak by mne nemuseli do rána najít. Takže když soudruzi bez jediného slova zmizíte, jedu domů rychlou a frekventovanou trasou.

                              0 0
                              • Paja  

                                No tvl, pepku, slyšíš to? Prej bez jediného slova…

                                Kdybyste na nás počkali na nejlogičtějším místě, nejel bys zahrádkama sám.

                                0 0
                              • pepek  

                                bez jediného slova zmizíte – když kolem místa logického odbočení zabereš k trháku, tak je jasné, že nic nechceš slyšet.

                                0 0
                        • Jaroslávek  

                          Budu upřímný. Nemysli si, že mě to nenapadlo tam počkat. Ovšem co kdyby Pepka napadlo zase někam odbočit? To už jsem s ním zažil mnohokrát. Pak se budu mrcasit sám přes to šáší pod zahrádkama ? Zvolil jsem jistotu šťastného a brzkého návratu.

                          0 0
                    • Polka  

                      Co tlacenka…ale ten divocak!!! Ten byl ;-)

                      0 0
                • JSt  

                  kde to tam je?

                  0 0
                • Karaya  

                  Mladej už skáče ty lavice, až mám o něho strach.. Co u vás?

                  Já si tam občas skočím s ním, ale beru si na to kolo od ženy :D

                  0 0
                  • Polka  

                    Ja tam jedine jako divak, tak maly kolo doma nemam :) Mladej se teprv uci, zatim skace jen diky vlastnim chybam, Baumax zatim rulezz.

                    0 0
                    • Karaya  

                      Ale u Baumaxu jsou pro děcka jen takový malý vlnky, ne? Nebo jezdí na té velké bikrosce? Na zábavu mi Líšeň přijde rozhodně lepší, Tomášek tam jezdí skoro každý odpoledne.

                      Na trénink fyzičky je lepší Baumax, to je jasný.

                      0 0
                      • Polka  

                        Jezdi oboje, ale nej je ta bikroska. V lisni ho to neoslovilo :-)

                        0 0
                        • Karaya  

                          Pumptrack v Rychlebech je pro děcka taky dobrej, ale bez šlápání se nedá jet, tam někde soudruzi udělali chybu.

                          Nejoblíbenější kolo na tyhle dráhy je u nás ten „bikrosovej“ Spešl na 2. a 3. fotce.

                          0 0
                          • les  

                            V těch Rychlebech to chybu nemá, dá se to tam lítat bez příšlapu uplně raketově ;-)

                            0 0
                            • Karaya  

                              V Líšní nemám problém, v Rychlebech „Na zahrádkách“ nemám problém, ale přímo u základny to prostě není ono. Ty 3 klopenky za sebou to hrozně zpomalují. Jak tam jezdíš abys udržel rychlost?

                              0 0
                              • les  

                                hodně pumpuvat a klopky až po horní hraně.

                                0 0
                            • Baba-Ji  

                              Predchozi pumptrack na Rychlebech, jeste u stare zakladny primo v dedine, ten „fungoval“ skvele. Kdezto tenhle mne prijde taky malinko vadny.

                              0 0
                        • obda  

                          Docela vám ty pumptracky/bikrosky závidím, tady je nejblíž pumptrack v Kuřimi, a to už je pro prcky z ruky.

                          0 0
    • Jaroslávek  

      Čo som ti urobil ?

      0 0
      • RomanH  

        ?

        0 0
        • JSt  

          to neni odpoved ;-)

          0 0
          • RomanH  

            Spravne, to je dotaz :-)

            0 0
            • pepek  

              Dotaz na dotaz?

              0 0
              • RomanH  

                Ano, odpoved otazkou na otazku. Tak nejak tusim, ze Manaskova poznamka patrila Tobe, ale treba se pletu ;-)

                0 0
                • Paja  

                  Já sa ptám Irénko, proč ;-)

                  0 0
                  • mastihuba  

                    je to velmi stresující záležitost, ***** se jak ***** na pětníku, tak třeba proto. :)

                    0 0
                  • RomanH  

                    Jo taaak :-) Diky za nakopnuti, odblokovano.

                    To Manasek : To bylo omylem na founu ;-)

                    0 0
    • Excel  

      Díky hojné účasi na minulé víkendové akci to sem znova nalepím.

      Zítra, tedy v sobotu, opět akce.

      • MTB
      • Start opět z Kuřima-zámek
      • Čas startu: 9:00 (vyspěte se přes týden, šulini)
      • Trasa: Zlobice-Skalička-Krkatá Bába-Žerňas-Býkovice-KundinaVes-Kozárov-Lomnice-Veselská Lada-Štěpánovice-Tišnov.

      V Tišnově rozchod a rozjezd dle sil.

      Tempo nevalné, podzimní, ospalé.

      Očekávám minimálně stejnou účast jako naposled! :-)

      0 0
      • Jaroslávek  

        :-))

        0 0
      • RomanH  

        I'm ready and armed

        0 0
        • obda  

          Připraven a ozbrojen?

          0 0
          • mastihuba  

            To bych chápal pokud by hlídal děti, ale na kolo? :)

            0 0
            • Excel  

              To nemůže borec v holínkách vod hnoja pochopit, chop se lopaty a nemudruj. ;-p

              0 0
            • RomanH  

              To me ceka pristi tejden B-)

              Jinak dneska parada, ucast hojna (sesli jsme se oba dva), namotano 80 km, ten barevnej podzim nema chybu.

              0 0
              • scoty  

                No dneska ta Křížofka pod vrstvou listí, byť barevného, nebyla úplně zadarmo…:)

                0 0
              • Excel  

                Právě jsem dorazil. Prošitej jsem dojel s Romanem do Tišnova, ale vepřoknedlo,tři rychtaříci a preso mě nakoply tak, že jsem dojel do Kuřima a přes Babu do bastru a k Veslu. Tam akce úspěšně pokračovala. Paráda dnes. :-)

                0 0
    • Baba-Ji  

      Tak jsem se byl dnes podivat na to DH do Komina.

      Druha pulka je teda prudka slusne(nechapu, jak se tohle nekdo chtel pokouset sjet na starych pevnakach s vysunutou sedlovkou :D).

      Vim kde budu jezdit trenovat, at je clovek zvykly :) (a nemusi jezdit Blansko/Hořice).

      …zpetne ji hodnotim jako fajnovou (neletim to v rychlosti, spodni prespotocak je bez sance)

      0 0
      • les  

        Tu trať si stavěl bývalej bikrosák Ondra Rouča. Přespotočák líce, ale viděl jsem to pouze na fídeu.

        0 0
    • Jaroslávek  

      Sím zamčit todle měsíc starý vlákno.

      0 0
      • RomanH  

        Tvoje prani mi je rozkazem ;-)

        0 0
Téma bylo zamknuto, nelze přidávat další reakce