• Paja

Chtěl jsem to nechal až po Milášce, ale když se toho Motyll dožaduje…

• Jaroslávek  

Ordnung musí být. V pracovním kalupu jsem si toho ani nevšiml. Spíše mě vadí, že někteří nesvéprávní jedinci píšou do starých vláken. Tomu by se zamezilo, kdyby zakladatel starý zamknul. To jsem činil důsledně já.

• katuli  

Takže jezdíte bez hřebů? Jsem v pátek vyjela do půl Klajdovky a se strachem jsem sjela nejkratší cestou na asfaltku a domů. A dnes jsem přezula. Uvidím zda zítra budu odvážnější.

• Polka  

Škoda žes to nedala až na Buk, to by asi všichni pořádně čumeli :-)

• Paja  

To asi jeste vic, nez kdyby se objevil mistr necekanych prijezdu a vynalezce selficka v jedne osobe ;)

• Paja  

Hreby mel jenom pepe, a to jen na prednim. Zalezi, kde jedes, blby jsou cesty ujezdeny do ledu, dnes treba zacatek stoupani Brezina-Babice, v lese na snehu je to pohode.

• mastihuba  

zase po ledě se da jet daleko rychleji :-) když sem jel dom, tak to klouzalo min než když jsem jel nahoru.

• Motyll  

IMHO to bylo tím, jak/čím jsi nahoře provedl upgrade autopilota :)

• Paja  

To asi taky, ale rano cesta k lesu klouzala asi jak to premrzlo min nez vecer. Autopilot na to nema vliv, byl jsem cistej v obou smerech :)

• Hammond  

Včerejší odpolední Rapl Jiří co jel ke krbu po ledě a asi aji zpátky,já šel zbaběle pěšky.

• p@X  

Opravdu: http://www.bike-forum.cz/…rbon-29-2013 (posl. koment)

• LM  

Technická: Je možné vyměnit jenom jedno ložisko ze zadní stavby nebo mám dát nový rovnou obě dvě ať jsou stejný? Ložisko co je nejblíž u převodníku už jde celkem ztuha a vydává u toho zvuky. To na druhé straně je v pohodě.

• RomanH  

Samo ze je to mozne, ale kdyz uz to mas rozebrane… :-) Nicmene mi je divne, ze Ti odeslo zrovna to na strane prevodniku – vetsinou to byva obracene.

• pepek  

Tam je rozhodující tah řetězu. Ložiska na pravé straně odejdou i když je mazání čistoskvoucí. (Pokud to není jednočep, že :-) A není tam nic, co by ten bordel mačkalo dovnitř, jak ta levá klika o kousek vpředu.

• LM  

Uchycení zadní stavby je kvůli možnosti namontovat přesmykač posunuté doleva. Levá strana je tak mnohem lépe chráněná od bordela ze zadního kola. Zato vpravo je to ložisko zhruba v 1/3 šířky pláště a dostává pěknej kotel.

Ložiska jsem docpával vazelínou až po roce provozu a už tenkrát bylo tohle vpravo lehce načatý…

• p@X  

Za mě nemá smysl měnit to po jednom, mordovat se s tím bez přípravku a dávat tam obyč z ložiskárny.

• kejda  

Když odpojíš tlumák, tak ti chodí jak? Vzhledem k ceně ložisek a pokud už to máš rozdělané, tak bych zkontroloval všechny. Kolik mají najeto? Já měnil po 3300 km a bylo to sakra znát.

• LM  

Tlumič šel ven z rámu jako první a i bez něj zadní stavba nechodí plynule. Poté jsem rozebral vahadlo a tam jsou všechny 4 ložiska OK. Pak jsem pokračoval s ložiskama nad středem kde jsem narazil na problém. Nekoukal jsem zatím na 4 menší ložiska co jsou u osy zadního kola. Tenhle spoj chodí hladce a při předchozí kontrole tam nebyl žádnej bordel.

Kolo má za sebou více jak 2 roky a přes 7500 km. Tlumič půjde na repas a to špatný ložisko vyměním (to bude ještě sranda:-)). Pak se uvidí.

• kejda  

7500 km? Tak to je super. Tak to neřeš a vyměň rovnou ty co jsou v páru případně ty přidřené. Na vyklepnutí ložiska buď přípravek anebo šroub s matkou a opatrně. Taky jsme to dělali jenom šroubem :))

• p@X  

4 ložiska u zadní osy???

• pepek  

U spešlu taky. Proč dávat dvě odolný ložiska, když můžeš dát 4 subtilní, těžko demontovatelný.

• p@X  

Jaká bude zima? :)

Brát, nebrat? https://www.bike24.com/1.php?…

Já mám vlastně náhradní kola…

Stačí jedna?

Jsou nějaké levnější TR?

• Excel  

Minimálně loni, možná i předloni slibovali drsnou zimu. Letos to slibují taky. Jednou jim to vyjít musí.

• p@X  

Takže Lake tretry s rozmrazovačem kufrů k tomu? :)

• RomanH  

Pokud na nich vidis realne cestu do prace a z ni pak pres mesto smer Buk, mas nahradni kola, tak proc ne. Jinak mi to kvuli obvyklym 3–4 tydnum v roce smysl nedava. Neco jineho by bylo, pokud bys bydlel u lesa a nejezdil s tim XX km po asfaltu do prace / z prace. Verim, ze se s tim jezdit po asfaltu taky da, ale zrovna u Tebe si nejsem jistej, ze to psychicky das :-)

• p@X  

Tak jasně, že ekonomicky je to nesmysl, na druhou stranu i na cyklostezkách bývá sklinka, jak jsem v so prchl, stačilo, aby se trochu zaleskla silnica a zachvátila mě panika, ale možná že už je jen čas chemicky přidopovat hormony štěstí :)

• JSt  

ekonomicky to neni uplne nesmysl. ber to jako pojisteni. dokavad se nic nestane, jsou to vyhozeny love. v momente, kdy si zlames na lede ruku a rozbijes helmu a prasknes telefon, budes si nadavat, zes ty hrotovice neporidil.

spis to ma dost omezene pouziti. v sobotu z buku do vykourimi by mi hreby nevadily. pak na smelc a hlavne po ceste zpet do brna po silnici bych byl vylozene nasrany. a to jeste kazdy vyjezd z domu znamena odmrdat se nekam pres asfaltovy brno…

• Motyll  

Na pravidelné a delší výlety po asfaltu to fakt není. Hroty jezdím nějakých 7 – 8 let.

Jen jednou jsem jel Buk-Brno-Buk s tímhle obutím a dokonale mne to vyléčilo.

BTW ve středu to roztaje a máš po problému.

edit: to mělo být na Depku

• p@X  

Není řídký jev posl. zimy namrzající mrholení…

• babicak  

Ideál, jak jsi mi říkal, jsou 2 sady kol. Za 5 minut to máš vyměněné a jedeš, váhu kol neřešíš, neboť jen pláště s hroty mají přes kilo…

• pepek  

zapomněls ještě napsat : +barák na kopci u lesa

btw: co říkáš na novou stopku hned za Baltisbergrovou zatáčkou? To je barbarství Něco, jak natřít Petrov na žluto :-(

• babicak  

Baltisbergra jsem ještě neměl čest projet v nové úpravě, prý tam dali i semafory?

• pepek  

Semafory-to je takové typické brněnské řešení. Dnes nás tam stálo odhadem 30 – 40 kusů ve třech směrech a čekali jsem nekonečně dlouho, zda někdo nepojede od Žebálu. Nejel. A to bylo v 11 hodin. Nechtěl bych vidět, co se tam děje v 7hod, nebo v 17 – 18.

Když jde o buzeraci, tak jsou peníze na všechno: usekový měření rychlosti, STečka, Passaty, Superby. Ale když jde o občana (a ekologii), tak není ani na trochu chytřejší semafor.

• RomanH  

Presne. Kolem prasat jezdim pravidelne nekolikrat tydne snad 10 let, a nikdy jsem tam nezaznamenal sebemensi problem, v zadnem smeru. Az doted, nez tam dali semafory – ted uz si vsichni pekne postojime ve fronte. Nestacilo jim zamrdat Pisoarky :-(

• Motyll  

Přitom stačil kruhák…

• p@X  

Já tam po reko nebyl, ale zaslechl jsem něco o zpřístupnění Žebálu cyklistům…

… ale možná to bylo myšleno od Kamechů.

• RomanH  

Tak to by me nenapadlo :-) Na biku pp Pekarna ci Vrbovec. A ze by pres krizovatku jezdil dav silnicaru na Zebetin, to si teda nevybavuji. Ale jako vymluva dobry, hlavne ze se sypou :-)

• RomanH  

Jenze Depka bydli uprostred Brna, autem nejezdi, a praci ma na druhou stranu jak Buk.

• Excel  

Kdybych je měl nahozený na rezerevních kolech, který bych jen přehodil v případě potřeby, tak není vo čem. Ale jinak půjdu dělat raději úplně něco jinýho.

• Polka  

Pro tebe to kvuli umisteni bydliste a prace nema smysl. Daleko jednodussi je naucit se jezdit na ledu ;-)

• obda  

Myslíš nezatáčet, nenaklánět se, nebrzdit a tak nějak vůbec? ;) Taky jsem na ledu nervózní, párkrát jsem na ledu spadl a nerad bych si to zopakoval :)

• Polka  

Přésněéé ;-) Taky jsem padal, je to jak trénink na válcích.

• mastihuba  

jako já mám dilema jestli ty hřeby vobouvat, protože stejně se musím pojebat aspoň k cimentárně a tam to de i bez hřebíků, takže až do hostěnic je to vo ničem. uvažuju že budu najíždět km po asfaltu přes račice. a zpátky autopilot… potmě tam žádnej led není

• Karaya  

Stačí, když budeš dělat jen jednu z těch činností současně.

• Polka  

Ještě něco pro Pepka a spol. ohledně tolik propíraného tématu z HN. Snad to bude čitelný.

• kejda  

Čitelný to je, neboj. přečetl jsem to jedním dechem :). Každopádně, co zapomněli zmínit je uhlíková stopa, co po sobě nechá výroba takovýho elektroněca…nemluvě o recyklaci baterek.

Zatím je v masové výrobě brzdí jen cena ropy, prý.

Je to trochu podobné jak s tepelnými čerpadly na vytápění. Kámoš koupil za jedničku, že se bude elektřina zdražovat a už deset let se to neděje podle jejich odhadu. Takže platí ročně 120 litrů elektriku za dva domy, což by v pohodě zvládl plynem s prstem v zadku a cena toho čerpadla se ještě nezačala umořovat. Pořád jednička mínus. Nemluvě o servise..

• Motyll  

Čitelný to je v pohodě. Celkem reálně popisuje stávající situaci. Nicméně Pepkovi spíše jde o „charakter“ el motoru než o EKO. Ale to jen do té doby než do toho sedne.

Mně osobně je celkem jedno co to má za motor (hlavně že to jede z A do B).

P.S. JSt obdiv, že jsi běžel na BS

P.P.S. tohle by měli dokončit, včetně H a I

• pepek  

Naopak, myslím, že elmotory jsou do auta nejlepší

Např pro pohon stěračů, okýnek, sedadel . . .

Pokud ovšem jde o ekologii až v první řadě, tak je třeba podporovat pohon spalovacími motory, na CNG, že.

• babicak  

OT: Kdyby měl někdo chuť, je ještě 5 sklenic našeho letošního medu k dispozici

• Motyll  

Já tedy dneska vynechám (rýmečka), ale kdo chce potrénovat jízdu na ledu má možnost.

Tohle je stav, který fakt nemusím.

• mastihuba  

takže hřebíky všade?

• Motyll  

Jako šel jsem ráno s Bartolemějem a je to takový ten mokrý led na cestách (okolo). Jestli to večer přimrzne, bude to na pikatchu.

Od Ochozi je to cajk.

• Polka  

To je blbost, statni je dle kamery asfalt a Racicka bude z vetsiny taky (uz v pondeli tam byl vyjetej skoro asfalt od lesaku svazejicich drevo), pripadne castecne misty led. V lese kde to neni ujezdeny holt po zbytkach snehu.

• babicak  

Sníh roztál, tam kde byl led, led zůstává, ale je nad nulou, řekl bych, že odpoledne už taky nebude

• Motyll  

Silnice se od loňska (bohužel) solí. Imho nemá moc vypovídající hodnotu. Ráno byly +2°.

Myslím, že nám to minulý víkend báječně vyšlo. Tento by to byl očistec.

• Polka  

ad rymecka) nemas vencit toho psa tak brzo rano za mrazu :-)

• Motyll  

My ovce holt musíme stíhat ty různé obecně dané otevírací/pracovní doby :)

A musím se šetřit. V sobotu chci na husu a do pivovaru v Medlánkách.

• Motyll  

Tak s pivem se držím kolem průměru (0,8 piva/den) možná lehce pod. Ve zbytku jsem podprůměrný.

http://www.rozhlas.cz/…iva--1774015

• pepek  

Máte už kameru v autě?

• p@X  

To je zas wékend…

Ale kolo mi nechybí ani omylem. Editovat pořadí fotek, to bych chtěl po BF moc.

• RomanH  

Ja si to uzival do ted… Dej se do kupy, vanocni volno se blizi. CajS + Acylpyrin doporucuje 9 z 10 felcaru ;-)

• JSt  

kolo by ted bylo skvele. oproti minulymu tydnu je to v lese jeden led. :-) jsem dnes bezel pohar ve vranclu a ve druhe runde, zrovna kdyz kolem me par borcu polehalo a ja si samolibe rikal, jak mam ten led v pazi a volim bezpecnou stopu, jsem se rozsaloval jak stara pica. :-D

• p@X  

Emanuel ale říkal, že hroty nejsou potřeba…

• JSt  

v tym vranove je komplet led i asfalt ve vsech bocnich ulickach. minuly tyden se snehem to bylo zlaty. ;-)

• Paja  

Letos ta Mikulasska vysla dokonale.

• p@X  

Pro mě osobně dovršení napiču v podstatě všech letošních akcí ;)

• Paja  

Nj, ale za to pocasi a nakonec ani povrch nemohly, od Babic jsme led, az na par ojedinelych mist, nepotkali.

• RomanH  

Nelituj se jako Onuce ;-) V podstate az do ted jsi byl zdrav, zazil jsi romantiku v Bukovem pralese a ozivil si kus nasi historie, opekl sis spekone u ohne na Pivcech, Cervenou mas letos taky odskrtnutou, poridil sis nove tretry :-) a bika… Nechci se Vas dotkout, ale kdo z Vas to ma :-)

• p@X  

Ale mně už ty nový kola radost nedělají. Si řekneš, že mi hráblo, ale už mám 4 rodla :/ A tak to mám se vším posl. roky, vše až na třetí pokus…

• p@X  

Napsals ježurovi? :) V editaci příspěvku je fotka jedna.

• RomanH  

Ja jsem zlobil :-) Navic to je hlina.

• p@X  

Uhlí.

• RomanH  

To mas tezky. Pokud do toho pujdu, tak primarne s cilem bezudrzboveho a alespon trosku pohodlneho biku na ty nase vymrdy. Takze pevna vidla i sedlovka (max. rychloupinak).Ten karbon nemusi byt uplne mimo, lehkej, pohodlnej, ale mel bych u nej psychicky strach z sutru – mozna zbytecne, opravit to lze pripadne taky.

• Polka  

Do toho uhlí se prostě musíš mentálně propracovat. Jen tak to na šutr nepoložíš a i kdyby, tak se to dá řešit.

• Polka  

To bych radši vzal tu Konu.

• p@X  

Hlavně musí být na všem gumy+. Na silnici 30+, CX (nyní gravel) 40+, XC 60+, …

• les  

No hlavne jde momentalne o to, ze kdyz mas silnic, mrdas tam 28, do cx 40, do xc aspon ! 60, aatd. A kazdej bude resit a fotit, jestli tam zbylo 1 nebo 2 milimetry mista. Strasna uchylarna.

• Polka  

A jsou na to ještě ňáký prášky?

• Motyll  

Ráno jsem venčil pěšky druhorozeného a plesknul jsem sebou dvakrát. Před obědem jsem vyrazil kolmo do Brna a úplně v pohodě.

• pepek  

Tak uplně v pohodě, jaks tvrdil to nebylo. Eště že jsem z přirozené nedůvěry nechal vpředu hřebíky. Spojovačky mezi traily byly jak sklínka.

• les  

Strašně mě to sere, ale zdravotní stav mě to nedovolil. O to víc, že to bylo na ledě, kde jsem jako doma. No nic, snad se potkáme na dalším BBPčku.

• LM  

Byl jsem trochu blbnout na okruhu nad Pisáreckým tunelem a na Netroufalkách – sluníčko, bahno zmrzlý, led a sníh skoro nikde a slibovaný silný vítr se taky nedostavil, paráda :-)

• Polka  

V nížině je to cajk, ale hore se zas ten led místy nějak objevil, tak se to aspoň musí nevolejově objíždět.

• RomanH  

U nas to celkem slo. Kuras – singl Ceska – Baba – Letiste – Zoo trail – Hrazotrail – Risovka – Smelc : misty byl led, ale nic dramatickeho, kde by to podjelo. Kazdopadne diky Jirikovi a Motyllovi za varovani – puvodni zamer byl Vranov – Adamov – Klepacov – Horice.

• Motyll  

Přesně :)

Dneska jsem (konečně) viděl proč má Padavka přezdívku takovou jakou má. Trocha hrbatýho ledu u vodárny…

Šel jsem pěšky Ochoz a zpět a pěšky, víc o hubu jak na kole. I když to si nemyslel pořez v dresu Merida, který zuřivě tlačil (dle stop) už od Dvoru na Lhotky :)

Teď krásně sype, bohužel předpověď je mizerná.

P.S. je smutné, když sledovanost pořadu o člověkovi typu Kajínek je větší než třeba GENu. Každý může vyhodnotit, ketrá skupina lidí je pro společnost, její rozvoj a morální kredit přínosnější. Každopádně mám další zamčené téma ke Kulaťáku :)

• babicak  

Trošku ledu, trošku sněhu

• Excel  

Dostavil, ale až odpo, cestou ze Šmelcu mě sfoukl jak svíčku.

• pepek  

Pokud by to ještě někdo nevěděl, tak nový grandtour je už na netu (i s gramatickýmy chibamy v tytulcích )

https://www.topserialy.to/…-tour-s02e01

Nová reakce na zakládající

Pro napsání příspěvku se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.

Podobné diskuse