• Paja

    Chtěl jsem to nechal až po Milášce, ale když se toho Motyll dožaduje…

    0 0
    • Jaroslávek  

      Ordnung musí být. V pracovním kalupu jsem si toho ani nevšiml. Spíše mě vadí, že někteří nesvéprávní jedinci píšou do starých vláken. Tomu by se zamezilo, kdyby zakladatel starý zamknul. To jsem činil důsledně já.

      0 0
    • katuli  

      Takže jezdíte bez hřebů? Jsem v pátek vyjela do půl Klajdovky a se strachem jsem sjela nejkratší cestou na asfaltku a domů. A dnes jsem přezula. Uvidím zda zítra budu odvážnější.

      0 0
      • Polka  

        Škoda žes to nedala až na Buk, to by asi všichni pořádně čumeli :-)

        0 0
        • Paja  

          To asi jeste vic, nez kdyby se objevil mistr necekanych prijezdu a vynalezce selficka v jedne osobe ;)

          0 0
      • Paja  

        Hreby mel jenom pepe, a to jen na prednim. Zalezi, kde jedes, blby jsou cesty ujezdeny do ledu, dnes treba zacatek stoupani Brezina-Babice, v lese na snehu je to pohode.

        0 0
        • mastihuba  

          zase po ledě se da jet daleko rychleji :-) když sem jel dom, tak to klouzalo min než když jsem jel nahoru.

          0 0
          • Motyll  

            IMHO to bylo tím, jak/čím jsi nahoře provedl upgrade autopilota :)

            0 0
            • Paja  

              To asi taky, ale rano cesta k lesu klouzala asi jak to premrzlo min nez vecer. Autopilot na to nema vliv, byl jsem cistej v obou smerech :)

              0 0
              • pepek  

                Zdroj napájení autopilota nemusí být nutně stejný

                0 0
      • Hammond  

        Včerejší odpolední Rapl Jiří co jel ke krbu po ledě a asi aji zpátky,já šel zbaběle pěšky.

        0 0
        • kejda  

          To je moc pěkný. Já včera jen zbaběle po Brně asi 20 km. Teplota 1° a jediné, co mne limitovalo byly boty. V Komíně v lese všude ledovka…

          0 0
        • mastihuba  

          na ledě se nesmíš ani křivě podivat :-)

          0 0
    • Smazaný účet  

      Opravdu: http://www.bike-forum.cz/…rbon-29-2013 (posl. koment)

      0 0
    • LM  

      Technická: Je možné vyměnit jenom jedno ložisko ze zadní stavby nebo mám dát nový rovnou obě dvě ať jsou stejný? Ložisko co je nejblíž u převodníku už jde celkem ztuha a vydává u toho zvuky. To na druhé straně je v pohodě.

      0 0
      • RomanH  

        Samo ze je to mozne, ale kdyz uz to mas rozebrane… :-) Nicmene mi je divne, ze Ti odeslo zrovna to na strane prevodniku – vetsinou to byva obracene.

        0 0
        • pepek  

          Tam je rozhodující tah řetězu. Ložiska na pravé straně odejdou i když je mazání čistoskvoucí. (Pokud to není jednočep, že :-) A není tam nic, co by ten bordel mačkalo dovnitř, jak ta levá klika o kousek vpředu.

          0 0
        • LM  

          Uchycení zadní stavby je kvůli možnosti namontovat přesmykač posunuté doleva. Levá strana je tak mnohem lépe chráněná od bordela ze zadního kola. Zato vpravo je to ložisko zhruba v 1/3 šířky pláště a dostává pěknej kotel.

          Ložiska jsem docpával vazelínou až po roce provozu a už tenkrát bylo tohle vpravo lehce načatý…

          0 0
      • Smazaný účet  

        Za mě nemá smysl měnit to po jednom, mordovat se s tím bez přípravku a dávat tam obyč z ložiskárny.

        0 0
      • kejda  

        Když odpojíš tlumák, tak ti chodí jak? Vzhledem k ceně ložisek a pokud už to máš rozdělané, tak bych zkontroloval všechny. Kolik mají najeto? Já měnil po 3300 km a bylo to sakra znát.

        0 0
        • LM  

          Tlumič šel ven z rámu jako první a i bez něj zadní stavba nechodí plynule. Poté jsem rozebral vahadlo a tam jsou všechny 4 ložiska OK. Pak jsem pokračoval s ložiskama nad středem kde jsem narazil na problém. Nekoukal jsem zatím na 4 menší ložiska co jsou u osy zadního kola. Tenhle spoj chodí hladce a při předchozí kontrole tam nebyl žádnej bordel.

          Kolo má za sebou více jak 2 roky a přes 7500 km. Tlumič půjde na repas a to špatný ložisko vyměním (to bude ještě sranda:-)). Pak se uvidí.

          0 0
          • kejda  

            7500 km? Tak to je super. Tak to neřeš a vyměň rovnou ty co jsou v páru případně ty přidřené. Na vyklepnutí ložiska buď přípravek anebo šroub s matkou a opatrně. Taky jsme to dělali jenom šroubem :))

            0 0
          • Smazaný účet  

            4 ložiska u zadní osy???

            0 0
            • pepek  

              U spešlu taky. Proč dávat dvě odolný ložiska, když můžeš dát 4 subtilní, těžko demontovatelný.

              0 0
    • Smazaný účet  

      Jaká bude zima? :)

      Brát, nebrat? https://www.bike24.com/1.php?…

      Já mám vlastně náhradní kola…

      Stačí jedna?

      Jsou nějaké levnější TR?

      0 0
      • Excel  

        Minimálně loni, možná i předloni slibovali drsnou zimu. Letos to slibují taky. Jednou jim to vyjít musí.

        0 0
      • RomanH  

        Pokud na nich vidis realne cestu do prace a z ni pak pres mesto smer Buk, mas nahradni kola, tak proc ne. Jinak mi to kvuli obvyklym 3–4 tydnum v roce smysl nedava. Neco jineho by bylo, pokud bys bydlel u lesa a nejezdil s tim XX km po asfaltu do prace / z prace. Verim, ze se s tim jezdit po asfaltu taky da, ale zrovna u Tebe si nejsem jistej, ze to psychicky das :-)

        0 0
        • Smazaný účet  

          Tak jasně, že ekonomicky je to nesmysl, na druhou stranu i na cyklostezkách bývá sklinka, jak jsem v so prchl, stačilo, aby se trochu zaleskla silnica a zachvátila mě panika, ale možná že už je jen čas chemicky přidopovat hormony štěstí :)

          0 0
          • JSt  

            ekonomicky to neni uplne nesmysl. ber to jako pojisteni. dokavad se nic nestane, jsou to vyhozeny love. v momente, kdy si zlames na lede ruku a rozbijes helmu a prasknes telefon, budes si nadavat, zes ty hrotovice neporidil.

            spis to ma dost omezene pouziti. v sobotu z buku do vykourimi by mi hreby nevadily. pak na smelc a hlavne po ceste zpet do brna po silnici bych byl vylozene nasrany. a to jeste kazdy vyjezd z domu znamena odmrdat se nekam pres asfaltovy brno…

            0 0
            • Motyll  

              Na pravidelné a delší výlety po asfaltu to fakt není. Hroty jezdím nějakých 7 – 8 let.

              Jen jednou jsem jel Buk-Brno-Buk s tímhle obutím a dokonale mne to vyléčilo.

              BTW ve středu to roztaje a máš po problému.

              edit: to mělo být na Depku

              0 0
              • Smazaný účet  

                Není řídký jev posl. zimy namrzající mrholení…

                0 0
              • babicak  

                Ideál, jak jsi mi říkal, jsou 2 sady kol. Za 5 minut to máš vyměněné a jedeš, váhu kol neřešíš, neboť jen pláště s hroty mají přes kilo…

                0 0
                • pepek  

                  zapomněls ještě napsat : +barák na kopci u lesa

                  btw: co říkáš na novou stopku hned za Baltisbergrovou zatáčkou? To je barbarství Něco, jak natřít Petrov na žluto :-(

                  0 0
                  • babicak  

                    Baltisbergra jsem ještě neměl čest projet v nové úpravě, prý tam dali i semafory?

                    0 0
                    • pepek  

                      Semafory-to je takové typické brněnské řešení. Dnes nás tam stálo odhadem 30 – 40 kusů ve třech směrech a čekali jsem nekonečně dlouho, zda někdo nepojede od Žebálu. Nejel. A to bylo v 11 hodin. Nechtěl bych vidět, co se tam děje v 7hod, nebo v 17 – 18.

                      Když jde o buzeraci, tak jsou peníze na všechno: usekový měření rychlosti, STečka, Passaty, Superby. Ale když jde o občana (a ekologii), tak není ani na trochu chytřejší semafor.

                      0 0
                      • RomanH  

                        Presne. Kolem prasat jezdim pravidelne nekolikrat tydne snad 10 let, a nikdy jsem tam nezaznamenal sebemensi problem, v zadnem smeru. Az doted, nez tam dali semafory – ted uz si vsichni pekne postojime ve fronte. Nestacilo jim zamrdat Pisoarky :-(

                        0 0
                        • Motyll  

                          Přitom stačil kruhák…

                          0 0
                        • Smazaný účet  

                          Já tam po reko nebyl, ale zaslechl jsem něco o zpřístupnění Žebálu cyklistům…

                          … ale možná to bylo myšleno od Kamechů.

                          0 0
                          • RomanH  

                            Tak to by me nenapadlo :-) Na biku pp Pekarna ci Vrbovec. A ze by pres krizovatku jezdil dav silnicaru na Zebetin, to si teda nevybavuji. Ale jako vymluva dobry, hlavne ze se sypou :-)

                            0 0
                      • babicak  

                        Dnes jsem narazil na zajímavý článek k tématu, v podstatě s ním souhlasím tady

                        0 0
                        • RomanH  

                          Pekne shrnuto

                          0 0
                        • scoty  

                          Jo, nedávno jsem tam stál s kolem asi 5 minut…

                          A stejně tak to soudruzi dosrali na Táboře a především u Antroposum, kde do zelené pro nejvytíženější cyklostezku v Brně pouštějí zprava zezadu (při přejíždění směr Antropos ani cyklisté nevidí, že se na ně auta řítí..) dopravu z Kamenomlýnské…Od zahájení provozu jsem tam viděl nejméně 3 průsery včetně nabouraného přívěsného vozíku pro děcko…naštěstí v něm vezli jen potraviny…plechovky se válely až u mostu…Nedovedu si představit jak to bude vypadat až na jaře zavřou Žabovřeskou…Hlavní objízdná trasa je dle dokumentace Kamenomlýnská…pocho­pitelně.

                          K tomu bych ještě poznamenal, že všude na světě budují obchvaty jen v Brně průtah..Pěkně mezinárodní trasu včetně kamionů do centra. Po schůzi s projektanty na obci v Žabinách jsem myslel že mně yebne..:)

                          0 0
                          • novcze  

                            spíš Veslařská než Kamenomlýnská, ne?

                            0 0
                          • babicak  

                            K obchvatům si dovolím jednu poznámku, kdyby pár lidí neblokovalo dokončení „Hitlerovi dálnice“, tak máme o problém méně, nemuselo by se jezdit po silnici smrti 43 ( průjezd Bystrcí by šel udělat umělým tunelem včetně mostu před přehradou).

                            0 0
                            • scoty  

                              Asi ne tak úplně. V projektu je např. v místě přístaviště megakřižovatka. Sem by se stahovala auta z půl Brna kvůli napojení na dálnici…Rekreační zóna by šla do kytek.

                              Základní poučkou dopravy ve městě je, že auta zaplní vše co vybuduješ.

                              Jedinou šancí pro omezení dopravy na povrchu jsou tunely viz.Vídeň(což v žabinách podělali a poslali severojižní dálnici vrchem a středem města, zúžení, zákazy, a průjezd zakázán(rezidenční bydlení a doprava).

                              Pro tranzit bych zvolil severní variantu obchvatu Kuřim – Ostrovačice, kde je spočítáno, že to bude rychlejší a s menší spotřebou.

                              0 0
                              • babicak  

                                Městské tunely mají v Rakousku opravdu perfektní, třeba i Graz, naši radní by se měli inspirovat, do Vídně mají novou dálnici, tu by si také mohli prohlédnout.

                                Křižovatku u přístaviště zrušit, pokud to má být tranzitní komunikace, tak by to neměl být problém.

                                Tvoje varianta Kuřim Ostrovačice by se zasekla na desítky let kvůli výkupu pozemků – viz Pražský okruh. Proto si myslím, že nejlepší varianta je využít již 80 let vykoupené pozemky a rozestavěné těleso dálkové silnice, využít i trasu od Pohořelic. Pokud by se tunely stavěly podle Rakouska a ne podle vzoru Blanka, tak v tom opravdu vidím budoucnost.

                                K řešení brněnské dopravní situace by bylo dále potřeba, jak již sliboval ministr Šimonovsky, vybudovat třípruh alespoň kolem Brna, kde se spojuje trasa ze severu – Polsko, Pobaltí, Rusko, Finsko, ze severního a východního Slovenska, z celého Balkánu a Rakouska a Itálie.

                                0 0
                                • scoty  

                                  Kdyby spojili kr.pole tunel s pisáreckým, tak by minimálně zachránili žabiny a pozemky na povrchu(nejdražší v Brně) se mohly využít, zastavět. Ovšem soudruzi potřebují „zapojit“ firmy které umí betonovat jen na povrchu že…

                                  Křižovatku zrušit? Přivést mezinárodní trasu do Brna a neudělat z ní sjezd/výjezd? To by neprošlo…Jediná šance je odklonit trasu kolem Brna za pomoci změny zákona o výkupu pozemků, jinak v tomhle absurdistánu žádné smysluplné stavby obecného významu nebudou.

                                  0 0
                        • Jaroslávek  

                          Naštěstí tam nejezdím, ale vyloženě se jim to nepovedlo.

                          0 0
                • RomanH  

                  Jenze Depka bydli uprostred Brna, autem nejezdi, a praci ma na druhou stranu jak Buk.

                  0 0
          • Excel  

            Kdybych je měl nahozený na rezerevních kolech, který bych jen přehodil v případě potřeby, tak není vo čem. Ale jinak půjdu dělat raději úplně něco jinýho.

            0 0
          • Polka  

            Pro tebe to kvuli umisteni bydliste a prace nema smysl. Daleko jednodussi je naucit se jezdit na ledu ;-)

            0 0
            • obda  

              Myslíš nezatáčet, nenaklánět se, nebrzdit a tak nějak vůbec? ;) Taky jsem na ledu nervózní, párkrát jsem na ledu spadl a nerad bych si to zopakoval :)

              0 0
              • Polka  

                Přésněéé ;-) Taky jsem padal, je to jak trénink na válcích.

                0 0
                • mastihuba  

                  jako já mám dilema jestli ty hřeby vobouvat, protože stejně se musím pojebat aspoň k cimentárně a tam to de i bez hřebíků, takže až do hostěnic je to vo ničem. uvažuju že budu najíždět km po asfaltu přes račice. a zpátky autopilot… potmě tam žádnej led není

                  0 0
              • Karaya  

                Stačí, když budeš dělat jen jednu z těch činností současně.

                0 0
    • Polka  

      Ještě něco pro Pepka a spol. ohledně tolik propíraného tématu z HN. Snad to bude čitelný.

      0 0
      • kejda  

        Čitelný to je, neboj. přečetl jsem to jedním dechem :). Každopádně, co zapomněli zmínit je uhlíková stopa, co po sobě nechá výroba takovýho elektroněca…nemluvě o recyklaci baterek.

        Zatím je v masové výrobě brzdí jen cena ropy, prý.

        Je to trochu podobné jak s tepelnými čerpadly na vytápění. Kámoš koupil za jedničku, že se bude elektřina zdražovat a už deset let se to neděje podle jejich odhadu. Takže platí ročně 120 litrů elektriku za dva domy, což by v pohodě zvládl plynem s prstem v zadku a cena toho čerpadla se ještě nezačala umořovat. Pořád jednička mínus. Nemluvě o servise..

        0 0
      • Motyll  

        Čitelný to je v pohodě. Celkem reálně popisuje stávající situaci. Nicméně Pepkovi spíše jde o „charakter“ el motoru než o EKO. Ale to jen do té doby než do toho sedne.

        Mně osobně je celkem jedno co to má za motor (hlavně že to jede z A do B).

        P.S. JSt obdiv, že jsi běžel na BS

        P.P.S. tohle by měli dokončit, včetně H a I

        0 0
        • pepek  

          Naopak, myslím, že elmotory jsou do auta nejlepší

          Např pro pohon stěračů, okýnek, sedadel . . .

          Pokud ovšem jde o ekologii až v první řadě, tak je třeba podporovat pohon spalovacími motory, na CNG, že.

          0 0
      • pepek  

        Trochu k danému tématu: borec si asi dnes ráno trochu víc zatopil v elektroautíšku a zůstal stát na ostrůvku uprostřed křižovatky. Věc, kterou normálně u jiných strojů vyřešíš s kanystrem za půl hodiny. Tady? Celý ku*wa den. To máš: odtah, hledání zásuvky, nabíjení . . . .

        0 0
    • babicak  

      OT: Kdyby měl někdo chuť, je ještě 5 sklenic našeho letošního medu k dispozici

      0 0
    • Motyll  

      Já tedy dneska vynechám (rýmečka), ale kdo chce potrénovat jízdu na ledu má možnost.

      Tohle je stav, který fakt nemusím.

      0 0
      • mastihuba  

        takže hřebíky všade?

        0 0
        • Motyll  

          Jako šel jsem ráno s Bartolemějem a je to takový ten mokrý led na cestách (okolo). Jestli to večer přimrzne, bude to na pikatchu.

          Od Ochozi je to cajk.

          0 0
        • Polka  

          To je blbost, statni je dle kamery asfalt a Racicka bude z vetsiny taky (uz v pondeli tam byl vyjetej skoro asfalt od lesaku svazejicich drevo), pripadne castecne misty led. V lese kde to neni ujezdeny holt po zbytkach snehu.

          0 0
          • babicak  

            Sníh roztál, tam kde byl led, led zůstává, ale je nad nulou, řekl bych, že odpoledne už taky nebude

            0 0
          • Motyll  

            Silnice se od loňska (bohužel) solí. Imho nemá moc vypovídající hodnotu. Ráno byly +2°.

            Myslím, že nám to minulý víkend báječně vyšlo. Tento by to byl očistec.

            0 0
      • Polka  

        ad rymecka) nemas vencit toho psa tak brzo rano za mrazu :-)

        0 0
        • Motyll  

          My ovce holt musíme stíhat ty různé obecně dané otevírací/pracovní doby :)

          A musím se šetřit. V sobotu chci na husu a do pivovaru v Medlánkách.

          0 0
    • Motyll  

      Tak s pivem se držím kolem průměru (0,8 piva/den) možná lehce pod. Ve zbytku jsem podprůměrný.

      http://www.rozhlas.cz/…iva--1774015

      0 0
      • Paja  

        Toho vina je nejak malo.

        0 0
        • mastihuba  

          zahrádkáři se do toho nepočítají :D

          0 0
          • Hammond  

            Šlapem..

            0 0
            • Smazaný účet  

              Zrovna jsem na to myslel, kdy se ozve klávesák, takový brzký start nemůže dopadnout dobře :)

              0 0
              • mastihuba  

                vod te doby co tam 80% účastníků dojede busem nebo pěšky, tak se defakto nemůže nic stat. :-)

                0 0
                • Hammond  

                  Nedalo se Franto z Olšan sám led,párkrát jsem spadl,nepotkali jsme jedinýho cyklistu,Šumičáci taky šli pěšky.

                  0 0
                  • mastihuba  

                    odpovidam Patrikovi na realnej stav, kdy už se osazenstvu nechce riskovat úraz. nikomu neni dvace a nikomu nic nevyčítám. :-)

                    0 0
                  • les  

                    V nedělu jsem jel račickou k pěťáku a dolů do oslandu. Dalo se, ale zadax to nebylo :) Horší pak od pěťáku k letadlu na Jezera. Tam to bylo lepší objet lesem.

                    0 0
                    • Polka  

                      O nedeli mi ani nemluv, doprovazel jsem jednoho soudruha a jak se ke mne priblizil, tak jsem sel k zemi. V Olsanech jsem musel vzbudit asi hodne lidi, kam se hrabe Lubos Lakatos :-) Jooo, kdybych byval byl jel sam pekne udolim…

                      0 0
                      • pepek  

                        Kdyby ses zeptal domorodce, tak by ti řekl, že je všechno v pohodě jetelný.

                        0 0
                        • babicak  

                          Uvidíme se dnes? Teď tady někdo psal, že je vše v pohodě jetelný

                          0 0
                          • pepek  

                            Dnes ne. Vadí mi už ty dlouhé, studené, osamělé návraty. Jel jsem sám z toho mikuláša a bylo to nekonečný (zase jsem ale nic neojebal, jel jsem plnotučnou návratovou dráhu, žádná silnice). V neděli v Jedovnici začalo foukat a nejradostnější okamžik nastal, když jsem si zatopil v autě.

                            0 0
                        • Polka  

                          Na nazory domorodcu seru, rad se o tom vzdy presvedcim sam!

                          0 0
                          • mastihuba  

                            ja spis nechápu tu potřebu jezdit dom dual sinusoidu. jak kdybys s tim nemel zadny zkušenosti :-)

                            0 0
                            • Polka  

                              Dual sinusoida = Racicka? Vzdyt jsem psal, ze jsem chtel jet udolim, ale byl jsem bohuzel premluven soudruhem…to bys zase mohl znat ty ;-)

                              0 0
                              • mastihuba  

                                dual sinusoida je když kličkují dva cyklisti vedle sebe, tak jak ses kdysi scichnul s bobem pod serpentinou. :-)

                                0 0
                          • Motyll  

                            Myslím, že jsem Bobovi popsal do tlf situaci celkem reálně a sem taky :)

                            Prostě 4 km poloměr od krbu na cestách led – lesem se dalo.

                            Teď už šel sněholed k šípku.

                            Byl jsem dneska v Olšanech a Hanušovicích a bohužel sníh šel hodně do háje i tam.

                            0 0
                            • Polka  

                              Já to jel v neděli hore a kolem Kalečníku led byl, ale dál to na Račické šlo. Taky jsem to objížděl a část po Račické byla ok, později už ne…jak na to nasněžilo, tak bylo hovno poznat.

                              0 0
    • pepek  

      Máte už kameru v autě?

      0 0
    • Smazaný účet  

      To je zas wékend…

      Ale kolo mi nechybí ani omylem. Editovat pořadí fotek, to bych chtěl po BF moc.

      0 0
      • RomanH  

        Ja si to uzival do ted… Dej se do kupy, vanocni volno se blizi. CajS + Acylpyrin doporucuje 9 z 10 felcaru ;-)

        0 0
      • JSt  

        kolo by ted bylo skvele. oproti minulymu tydnu je to v lese jeden led. :-) jsem dnes bezel pohar ve vranclu a ve druhe runde, zrovna kdyz kolem me par borcu polehalo a ja si samolibe rikal, jak mam ten led v pazi a volim bezpecnou stopu, jsem se rozsaloval jak stara pica. :-D

        0 0
        • Smazaný účet  

          Emanuel ale říkal, že hroty nejsou potřeba…

          0 0
          • JSt  

            v tym vranove je komplet led i asfalt ve vsech bocnich ulickach. minuly tyden se snehem to bylo zlaty. ;-)

            0 0
            • Paja  

              Letos ta Mikulasska vysla dokonale.

              0 0
              • Smazaný účet  

                Pro mě osobně dovršení napiču v podstatě všech letošních akcí ;)

                0 0
                • Paja  

                  Nj, ale za to pocasi a nakonec ani povrch nemohly, od Babic jsme led, az na par ojedinelych mist, nepotkali.

                  0 0
                • RomanH  

                  Nelituj se jako Onuce ;-) V podstate az do ted jsi byl zdrav, zazil jsi romantiku v Bukovem pralese a ozivil si kus nasi historie, opekl sis spekone u ohne na Pivcech, Cervenou mas letos taky odskrtnutou, poridil sis nove tretry :-) a bika… Nechci se Vas dotkout, ale kdo z Vas to ma :-)

                  0 0
                  • Smazaný účet  

                    Ale mně už ty nový kola radost nedělají. Si řekneš, že mi hráblo, ale už mám 4 rodla :/ A tak to mám se vším posl. roky, vše až na třetí pokus…

                    0 0
                    • Smazaný účet  

                      Už vím, že udávaný úhel zahnutí rodel výrobce nemusí odpovídat skutečnosti a natisklý (vylaserovaný) střed už vůbec ne.

                      0 0
                  • Smazaný účet  

                    Napsals ježurovi? :) V editaci příspěvku je fotka jedna.

                    0 0
                    • RomanH  

                      Ja jsem zlobil :-) Navic to je hlina.

                      0 0
                      • Smazaný účet  

                        Uhlí.

                        0 0
                        • RomanH  

                          To mas tezky. Pokud do toho pujdu, tak primarne s cilem bezudrzboveho a alespon trosku pohodlneho biku na ty nase vymrdy. Takze pevna vidla i sedlovka (max. rychloupinak).Ten karbon nemusi byt uplne mimo, lehkej, pohodlnej, ale mel bych u nej psychicky strach z sutru – mozna zbytecne, opravit to lze pripadne taky.

                          0 0
                          • Polka  

                            Do toho uhlí se prostě musíš mentálně propracovat. Jen tak to na šutr nepoložíš a i kdyby, tak se to dá řešit.

                            0 0
                    • Polka  

                      To bych radši vzal tu Konu.

                      0 0
                      • Smazaný účet  

                        Hlavně musí být na všem gumy+. Na silnici 30+, CX (nyní gravel) 40+, XC 60+, …

                        0 0
                        • les  

                          No hlavne jde momentalne o to, ze kdyz mas silnic, mrdas tam 28, do cx 40, do xc aspon ! 60, aatd. A kazdej bude resit a fotit, jestli tam zbylo 1 nebo 2 milimetry mista. Strasna uchylarna.

                          0 0
                        • Polka  

                          A jsou na to ještě ňáký prášky?

                          0 0
                          • Smazaný účet  

                            Na co?

                            0 0
                            • Polka  

                              Na to +.

                              0 0
                              • Smazaný účet  

                                To tady tlačí hlavně JFtryall, výrobci gum si mnou ruce, jelikož dokud si tu gumu nekoupíš a nenasadíš, tak skutečnou průchodnost nezjistíš.

                                0 0
                                • RomanH  

                                  Hele, je to jedna z mala veci, co jsi jeste nezkusil, ber to jako vyzvu ;-)

                                  Ja bych tech 27.5+ dopredu neodsuzoval. Treba zrovna na tom ledu by jsi mohl mit o fous vetsi jistotu.

                                  Rafek WTB I40 ma 550g, plaste Ikon+ maji 715g – 770g dle provedeni. To zase neni takove hmotnostni navyseni. Na asfaltu proti vetru to ale samo nepojede.

                                  0 0
                                  • Smazaný účet  

                                    Myslel jsem spíš silnici a CX, furt to tady někdo řeší a fotí mezery.

                                    Jinak na MTB mám teď celkem balóny, jen prostě tělo si pamatuje něco z loňska a ještě z GT Grade + sebevědomí na nule + strach z „pokřtění“ novýho karbona.

                                    0 0
                                • Polka  

                                  Pokud bych mel na to prostor a zbytecny love, tak 29+ klidne beru. Na traily a volny jezdeni po lese a na snehu to bude super, ale muselo by to byt neco lehciho.

                                  0 0
          • Motyll  

            Ráno jsem venčil pěšky druhorozeného a plesknul jsem sebou dvakrát. Před obědem jsem vyrazil kolmo do Brna a úplně v pohodě.

            0 0
            • pepek  

              Tak uplně v pohodě, jaks tvrdil to nebylo. Eště že jsem z přirozené nedůvěry nechal vpředu hřebíky. Spojovačky mezi traily byly jak sklínka.

              0 0
        • les  

          Strašně mě to sere, ale zdravotní stav mě to nedovolil. O to víc, že to bylo na ledě, kde jsem jako doma. No nic, snad se potkáme na dalším BBPčku.

          0 0
    • LM  

      Byl jsem trochu blbnout na okruhu nad Pisáreckým tunelem a na Netroufalkách – sluníčko, bahno zmrzlý, led a sníh skoro nikde a slibovaný silný vítr se taky nedostavil, paráda :-)

      0 0
      • Polka  

        V nížině je to cajk, ale hore se zas ten led místy nějak objevil, tak se to aspoň musí nevolejově objíždět.

        0 0
        • RomanH  

          U nas to celkem slo. Kuras – singl Ceska – Baba – Letiste – Zoo trail – Hrazotrail – Risovka – Smelc : misty byl led, ale nic dramatickeho, kde by to podjelo. Kazdopadne diky Jirikovi a Motyllovi za varovani – puvodni zamer byl Vranov – Adamov – Klepacov – Horice.

          0 0
        • Motyll  

          Přesně :)

          Dneska jsem (konečně) viděl proč má Padavka přezdívku takovou jakou má. Trocha hrbatýho ledu u vodárny…

          Šel jsem pěšky Ochoz a zpět a pěšky, víc o hubu jak na kole. I když to si nemyslel pořez v dresu Merida, který zuřivě tlačil (dle stop) už od Dvoru na Lhotky :)

          Teď krásně sype, bohužel předpověď je mizerná.

          P.S. je smutné, když sledovanost pořadu o člověkovi typu Kajínek je větší než třeba GENu. Každý může vyhodnotit, ketrá skupina lidí je pro společnost, její rozvoj a morální kredit přínosnější. Každopádně mám další zamčené téma ke Kulaťáku :)

          0 0
          • Jaroslávek  

            P.S. Už první díl nás odradil, lidi jsou divní.

            0 0
          • mastihuba  

            u vodarny spadl von nebo ty? :-) to jako ted budeme říkat padavka tobě? obavam se ze proti němu máš znacny rezervy a moc se to nechytne.

            0 0
        • babicak  

          Trošku ledu, trošku sněhu

          0 0
          • les  

            Co tento týden ? S Polkem jsme předběžně domluvení na středu.

            Pepé: díky za čepku :)

            0 0
        • babicak  

          Zítra hore? Místy by mělo být i sluníčko.

          0 0
      • Excel  

        Dostavil, ale až odpo, cestou ze Šmelcu mě sfoukl jak svíčku.

        0 0
    • pepek  

      Pokud by to ještě někdo nevěděl, tak nový grandtour je už na netu (i s gramatickýmy chibamy v tytulcích )

      https://www.topserialy.to/…-tour-s02e01

      0 0
    • Smazaný účet  

      Nechcete někdo pěnový anatomický gripy Sram s reflexním logem, jednou jeté (na mě jsou klustý)?

      0 0
      • LM  

        Kdybyste někdo chtěl ty samý s černejma objímkama, tak mi taky leží v šuplíku. 2× jetý :-)

        0 0
        • Smazaný účet  

          Co Ti na nich vadilo? Tady jsou právě tlustomilové :)

          0 0
          • babicak  

            Jak se drží pěnové gripy oproti klasickým gumovým?

            0 0
            • RomanH  

              Vozil jsem radu let penove Ritchey WCS bez objimek. Ty byly paradni. Chtel jsem zkusit s objimkou, koupil jsem tedy opet WCS se dvema objimkami – tak nepohodlne gripy jsem nikdy nemel. Ten sponovaci mechanizmus strasne tlacil. Nahradil jsem je presne temi, co nabizi Patrik. Jsou fajn, a to mam malou ruku. Vozim je cca 3.5 roku. Uz jsou vymackane, budu je menit, ale chci zkusit silikony.

              0 0
            • obda  

              Já normálně vozím od SRAMu klasické gumové. Mám malou ruku a docela mi vyhovují. Ale s dlahou jsem nemohl vozit rukavice, tak jsem koupit SRAM pěnové – bez vyboulení. Jako nejsou špatný, ale na malou ruku to není ono. Na zimu si je nechám (je mi o dost tepleji na ruce – viz Mikuláš). Ale na jaře půjdou pryč a dám zpátky nějaké tenké.

              0 0
          • pepek  

            ten vyboulený prostředek je peklo, něco jak ty vybouleniny na vložkách do spešl treter

            0 0
        • JSt  

          beru je. ;-)

          0 0
          • babicak  

            Byl jsi rychlejší, ladily by mi ke kolu :-(

            0 0
            • pepek  

              Kup od Mao ceTunga silikonový, barvu jakou chceš a za pusu

              0 0
              • RomanH  

                Tady borec doporucuje nebrat ty se zvysenym okrajem.

                0 0
              • Smazaný účet  

                Tady něco prodávat. Lap neprodejný, gripshift neprodejný, gripy, ještě aby člověk zaplatil, když si je někdo veme…

                0 0
                • pepek  

                  To máš holt riziko. Když furt kupuješ, tak musíš předtím myslet na to, zda to za 2 měsíce prodáš :-)

                  0 0
                • RomanH  

                  TVL, ja Ti nabidnul odkup brzd hned prvni den, Babicak plastu, a nic… :-)

                  0 0
              • Polka  

                Dneska dorazily. Cena sice pěkná, ale Esi jsou Esi. Tyhle jsou měkčí, tenčí (vnější průměr tak 30mm), mno uvidíme co vydrží, mladýmu snad budou stačit.

                0 0
                • pepek  

                  Průměr nevím, nechal jsem jednu přímo na trubce, druhou jsem navlekl na plastovou trubku od šroubovacích Force, vozím to tak už 3 měsíce a furt nevím, co je lepší.

                  0 0
            • JSt  

              ja chcu ty cely cerny od lm. paxovi maji cerveny objimky. ty jsou pro tebe jak delane, ne? ;-)

              0 0
              • babicak  

                Super, červený objímky jsem právě chtěl, v tom případě ruším červené Ritchey

                0 0
              • pepek  

                Koukám, žes od LM chytil s gripama i nějakou gramatickou nákazu. Počkej, až to zmerčí Jaroslav, ten tě postaví do latě.

                0 0
              • LM  

                Jsou tvoje. Předání pořešíme přes SZ ať to neplevelíme ještě více :-).

                0 0
      • Excel  

        Mně tlustý nepřijdou, ale je jasný, že aby padly pěkně do ruky tak musíš podle šulina, voe! ;-)

        0 0
    • mastihuba  

      a z vyjížďky maserovi na stůl, profizimni priprava začíná :-)

      0 0
      • Motyll  

        Pěknej koberec.

        0 0
      • les  

        Na co to je ? Šotek mě říkal, že tvrdejma věcma, jako je např. válec na těsto, se nesmíš zad ani dotknout, páč drtíš o obratle nervové zakončení kolem páteře. Tady jde asi páteř luftem ?

        0 0
      • Polka  

        Soudruzi, už vím kudy budu pokaždé dojíždět celý léto dom. Singly v Jedasu jsem teda za tmy nikdy nejel, ale ten v Marihuanským od hřbitova dolů je jako závěr vyjížďky něco naprosto božího a to i na zimáku…až mi srdéčko zaplesalo. S čelovkou by to bylo srabský, ale jak člověk nevidí za hupek a jen odhaduje dle paměti…to je kua zážitek :-)

        0 0
      • JSt  

        to je nejaka variace na houmruv spinalni valec?

        0 0
    • Polka  

      Taková typická ranní scéna ve Šlapanicích – „Snad nebudou muset rozebrat celý ***** traktor“ :-D

      0 0
      • Polka  

        To je neřešitelný problém hoši. Dnešní dopolední výuku s mladým asi ruším, tohle je lepší zábava :-)

        0 0
      • les  

        Jo, to jsu drifty, smyky, skoky na placku, a pak se diví, že v točce ukroutí osku !

        0 0
        • mastihuba  

          to mi připomíná když si kdysi tata nadstavil vozejk za varinu vo třetinu, pak si k tomu udělal náplatky, aby tam jako vlezlo a když to naložil s čepicou mokrýho hnoje, tak mu upadlo kolečko rovnou před hospodou. :D super zábava na sobotní odpoledne to překládat u zahrádky plný lidí.

          0 0
          • les  

            Není nad dobrý načasování :)

            0 0
          • Polka  

            Zde jeste drobne info ke vcerejsimu pozaru u Jelena.

            0 0
            • Jaroslávek  

              6 požárních jednotek, jó ? To je jak lesní požár v Koulifornii.

              0 0
              • Smazaný účet  

                Tak dobrovolní se musí přidat, aby to pak mohli večír zapit :)

                0 0
              • Polka  

                Kdyz jsem projizdel resp. prochazel kolem ja pres terasu jak *****, tak jedna plosina a tri tatry asi. Srali me bo jsem si napred myslel jakou tam maji zase diskoteku :-)

                0 0
    • Motyll  

      Pokud dneska dopadne vše OK (myšleno день рождения) chci/chceme zítra ráno běžky. Pls nějaký tip na trasu cca 20 – 30 km vhodnou pro děcka? Máme v úmyslu Dolní Morava, lanovka nahoru, a něco po magistrále. Je někde něco blíž? Upravená/projetá stopa podmínkou. Backcountry nechci :)

      0 0
    • Jaroslávek  

      Tak mě napadlo, že přes kadenci večírků skoro obden, což takhle ve čt odpo dát na Moraváku nějaký svařáček, odskočil bych si z probíhajího večírku z Pivní opice ?

      0 0
      • Paja  

        Pristi tyden ST-PA nemuzu (ani na Moravak).

        Na kolo leda PO/UT.

        0 0
      • Excel  

        dyť já dřu… ale přijde na to

        0 0
      • RomanH  

        Ja uz mam ode dneska dovolenou. Takze Moravak asi ne, bike dle aktualni situace.

        0 0
      • Smazaný účet  

        To je lepší se přesunout do Tekutého chleba, ať poznáš, co to je dobře ošetřený, předražený, malopivcomok ;)

        0 0
        • Motyll  

          Holender +1

          Mňam.

          0 0
          • pepek  

            Jenom si dejte, dokud je čas

            Tak to máme: umělá el.auta, umělý alkehol, umělí „dovozoví evropani“ , umělá inteligence – to je konec

            0 0
            • mastihuba  

              moc se čumíš na bednu a hlavně za 20 let už ti to bude jedno…

              0 0
              • LM  

                :-D

                0 0
              • pepek  

                Já jsem to psal pro vás, ty „juniore“.

                0 0
                • mastihuba  

                  pokud poroste vinohrad a kadlatky, tak jsem ochoten předávat zkušenosti předků o klasické výrobě alkoholu, tak jak je tomu po tisíce let. blabol hnupa co ma pred menem a za jménem tři zkratky, nemůže mít vliv ani na kurvy ani na chlast, to jsou samostatny discipliny pro prostej lid :-)

                  0 0
                  • JSt  

                    podle toho, co pisou, na tom syntetickem sraci konzumenti jen vydelaji. predavat zkusenosti muzes chtit, ale nikdo te nebude poslouchat, protoze kazdy se chce zbombit a pak byt ready. ;-)

                    otazka je, do jake miry lze ten clanek brat vazne. ja o nejakem alkosyntu slysim prvne. :-)

                    0 0
                  • Motyll  

                    Kdy zapijeme předávání? ;-)

                    0 0
                      • pepek  

                        Všechno se neustále zhoršuje :-( doufám, že zase nenastoupí nějaký soudruh (franta) s tím, že mně to už může být jedno)

                        0 0
                      • RomanH  

                        Jestli Babise s Faltynkem nevydaji trestnimu stihani, tak to bude na dalsi cinkot klicu. A do toho ta fraska s prezidentskymi kandidaty…

                        0 0
                        • scoty  

                          Máš recht, je potřeba co nejdříve změnit volební zákon…

                          0 0
                        • pepek  

                          Toto jim Burešovci umožnili právě proto, aby Bureše nevydali. A navíc komouši získali pár bodů.

                          0 0
                          • RomanH  

                            To si taky myslim. Nicmene to je tak strasne okate, ze to snad nemuzou

                            0 0
                            • mastihuba  

                              banánostán v srdci evropy…

                              0 0
                            • pepek  

                              Můžou. Vypadá to, že testovali kam až můžou zajít. Jsem zvědavý, jakou funkci dostane soudružka Semelová.

                              0 0
                        • Motyll  

                          Cinkot nebude. Jsem skeptik…

                          0 0
                          • les  

                            Zacnu si pomalu davat bacha co a pred kym rikam. Praskani a nastenky jsou zase tady.

                            0 0
                          • babicak  

                            Žabí syndrom – „je sice teplo, ale ještě to jde“ – a pak už je pozdě

                            0 0
                            • mastihuba  

                              jako za bolsevika kazdej hledel na zapad a smali se socialistickymu plánování, za par let socialisticky planuje celej zapad a valcuje nas vychod. do toho si držíme senilniho prezidenta a všechny řídí estebak. pritom se mame nejlip jak kdy bylo… :-)

                              0 0
                              • Motyll  

                                To, že se máme nejlíp, je spíš důsledek globálního stavu ekonomiky než excelentního vedení ČR v uplynulých letech.

                                0 0
                          • Excel  

                            Vzestup Zemana,Mišihary, Bureše je důsledek polistopadové práce nejvíc řvoucích stran demokratického bloku a ČSSD. 40 let práce bolševika sklízíme v morálních kvalitách politických elit, které sice nebyly v STB ( KSČ) (někteří jo) nicméně metodiku odklánění, přihrávání a přisátí na státní rozpočet by jim STB mohla závidět. Sprostý lid, přikrmován médii typu televize Barrandov, tak na to šel „chytře“ a zvolil někoho kdo už má vyděláno (nakradýno) a to jestli byl v STB je jim prostě úplně fuk. Tradiční strany na to, zatím, neumí adekvátně reagovat. Předčasné volby podle mě nezmění nic, resp. ještě víc otočí kormidlem kupředu, zpátky ni krok. Z nor vylézá Topolánek, Paroubek, do nory nechce zalézt Kalousek. Kdo vo ně stojí? To je pak těžká věc.

                            0 0
                            • Motyll  

                              Tohle je myslím celkem přesný popis. Bohužel.

                              Politika šla vždy ruku v ruce s byznysem. Už v Římě. Otázkou je morálka a mravní kredit.

                              Bohužel x-hajzlů politické ideály po roce 89 vzalo jako výtah k majetku/moci. Ve všech stranách bez rozdílu. Vzhledem jakési zkušenosti s marketingem/re­klamou se úspěchu Babiše nedivím. Image podporovaná pod i nadprahovým PR v kombinaci s gaussovým klouboukem a skepsí/nasraností davu = jasný vítěz voleb. Ještě to dopadlo dobře.

                              Jenže co je alternativa? Pro mne osobně klasické demokratické strany. V duchu si říkám nejmenší zlo…

                              Soudruzi se bohužel vracejí a přibývají rychle. Premiérem je prominentní komunista a estébák Babiš, ministrem vnitra Lubomír Metnar, který tak jako Ondráček působil před rokem 1989 u pohoto­vostního pluku, předsedou mandátového a imunitního výboru komunista Stanislav Grospič. A to vše koordinuje choromyslný, mstivý prognostik…

                              Jak doporučil Dušan, Orwella povinně číst všichni. Nevím, zda jste zaznamenali:

                              http://www.sid.cz/…/telco-score

                              Velká trojka ví vše, kde se pohybujete, kolik času jste v práci, jaké porno máte nejraději, obchody, nákupy, zvyky, nemoci… Jasně, tohle je anonymní, ale… A prolustrovat kohokoli na Telcoscore může kdokoli – třeba zaměstnavatel nebo seznamka.

                              0 0
                              • scoty  

                                ..a čo je to také „klasické demokratické strany“…?

                                0 0
                              • Excel  

                                Ještě jsem zapomněl na Onderku, jak ten se může cpát nahoru nepochopím, jestli si pamatuju tak ta jeho diplomová práce byla výsměch, po kterým by měl chodit kanálama. Vašek Klaus s tím perem, morální autorita a on ho líznul v přímým přenosu? Ty vole kde to jsme?

                                Já jsem v tom co je tradiční demokratická strana dost skeptický právě proto, že jsme pokroucení za těch 40 minulejch let. Ty strany mi nezaručují vůbec nic a dokázaly to činy. Jak píše Polka, proč ***** ty komunisty nezakázali, sílu na to měli, byl by pokoj a klid, teď budou chřestit klíčama, to je strašně směšný.

                                Kdo by vlastně měl tu politiku dělat? Křišťálově čistí by v podstatě měli být borci co nesáhli na lopatu a dělaj to od kolíbky (Sobotka, Benda apod.). Pak tu máme borce z univerzitní půdy a nakonec borce co makali, makaj a někteří něco dokázalii. Tam jsem si 100% jistej, že na ně se dá vyhrabat něco co je politicky zničí, takže jsou nepoužitelní.

                                Ad velká trojka, vývoj nezastavíš, je to jako bys chtěl zrušit počítače, bankovní karty apod.

                                Ad EET, 95% lidí (u nás) když jim někdo nabídne, že by to mohli mít bez DPH, bez dokladu – jsme lidi ne, načerno, bokem vole, čistá ruka, tak to udělaj a ještě na sebe budou pyšní jak s tím vyjebali. Takže když ne EET tak co teda?

                                Pak tu máme úniky s čachry přes DPH, lih, nafta a tam na ně, ale nesmíš ani kleknout ;-)

                                0 0
                              • Polka  

                                Velka 3? A co Google, he? Debaty o politice patri odjakziva do hospody ;-)

                                0 0
                              • Polka  

                                Hele když to teď zas ve zprávách vidím, tak teď ještě měli všichni ostatní šanci Andreje trošku přibrzdit, ovlivnit, korigovat a nějak se domluvit, ale po předčasných volbách to Andrej vyhraje na plné čáře a ostatním už pak jen zbydou oči pro pláč a neovlivní už vůbec nic. A zase se budou vymlouvat na ANO, ačkoliv si za to budou moct sami. Voliči ostatních určitě nechtěli, aby jejich strany jen tlachaly a skončily v opozici, to měli dát rovnou najevo před volbama, že nechcou převzít odpovědnost a vládnout. Takhle se imho politika fakt nedělá, uvidíme na čí slova dojde.

                                0 0
                                • RomanH  

                                  Pokracovat by mela soucasna koalice, kdyz uz to dopadlo, jak to dopadlo. Jak Fialu nemusim, tak v tomto ma pravdu.

                                  A nebo se ukaze prava Andrejova tvar a bude vladnout s nejakou formou podpory KSCM.

                                  0 0
                                • scoty  

                                  souhlas

                                  0 0
                                • mastihuba  

                                  jako popravdě, chtelo by se ti bochat ve firmě s nekym kdo ma daleko silnější provazek a tim zlegalizovat jeho svinstva? todle mi připadne jako prodlužování agonie. ať se kurvy vodbarvi, zjisti se ze sypat do socialu donekonecna nejde mezitim si neco nahrabou a pojede se dal. takhle korektně jak to souleli 20 let už to asi dal nejde. ta banda kokotu co tam je nic zavratnyho nepredvede a je jen otazka času, kdy se to rozsype. d

                                  0 0
                                • mastihuba  

                                  jako popravdě, chtelo by se ti bochat ve firmě s nekym kdo ma daleko silnější provazek a tim zlegalizovat jeho svinstva? todle mi připadne jako prodlužování agonie. ať se kurvy vodbarvi, zjisti se ze sypat do socialu donekonecna nejde mezitim si neco nahrabou a pojede se dal. takhle korektně jak to souleli 20 let už to asi dal nejde. ta banda kokotu co tam je nic zavratnyho nepredvede a je jen otazka času, kdy se to rozsype. dyt tomiovi se to rozpada dva mesice po volbach.

                                  0 0
                                  • RomanH  

                                    Presne

                                    0 0
                                  • Polka  

                                    Proč zlegalizovat? Je to o domluvě, mohli aspoň zkusit zatlačit na omezení eet, aby byl premiér někdo jinej apod. to vše jako podmínky účasti ve vládě. Odstřihli by tím i možná víc komanče, kterým teď vyrůstají růžky. Nezkusili vůbec nic! A do toho Holobrádek řekne, že nejstabilnější řešení je koaliční vláda :-) Kolik jsme jich tady už kua měli a jakou fraškou to vždycky skončilo…většinovej systém a je pokoj.

                                    0 0
                                    • RomanH  

                                      No ale s tim, ze pujdou do vlady, kde nebude trestne stihany premier, ostatni strany prisly. Na to ovsem neslysi (alespon v prvnim kole) ANO. Ty bys taky nebyl spolecnik ve firme s nekym, komu to hrozi, protoze bys vedel, ze Te to nasledne stahne dolu (obzvlaste kdyz si par let hrajes na ocistu).

                                      0 0
                                      • Polka  

                                        To bych nebyl v pripade, ze by to byla jasna vec, ale to podle me uplne neni viz. nacasovani apod. Mne prijde, ze proste rekli apriori ne, aniz by vlastne sdelili nejake pozadavky, proste se zasekli na jedne osobe i kdyby byl program sebelepsi. A uz prece nemaji co ztratit, predcasnyma volbama ztrati daleko vic (nekteri se ani nedostanou do snemovny), ODS mozna ne tolik, nevim. Hlavne bych si pockal s cim prijde OLAF.

                                        0 0
                                        • pepek  

                                          No právě, olaf je nějaký furt tajemný. Ke komu to vlastně ten Olaf poslal? Aby se to nějak zase neztratilo, jak ty Burešovy StB papíry :-)

                                          0 0
                                          • Excel  

                                            Jestli Ludwig, tak to možná poslal přes Amplera, kdy to bude v cíli těžko říct.

                                            0 0
                                        • mastihuba  

                                          ty se ho zastavas, to ja poznam :-)

                                          0 0
                                          • Polka  

                                            Tak ohledne dotaci uz tady psal Exik…co vim, tak podminky EU dodrzeny byly a na koho to po par letech prevedou muze byt kazdymu uplne jedno.

                                            0 0
                                            • pepek  

                                              To je podobný systém, jako když rumunská mafie nechá děcko žebrat na rohu?

                                              0 0
                                              • Polka  

                                                Ale no tak.

                                                0 0
                                                • pepek  

                                                  Tak najdi kvalitativní rozdíl: EU si myslela, že dává peníze malé firmě na rozjezd, ty si třeba myslíš, že dáváš peníze děcku. V obou případech to posléze shrábne mafián.

                                                  0 0
                                                  • Excel  

                                                    Já bych řek, že to není to samé. Neznám to do detailů, ale účetně je to prý v cajku, takže dotace byly použity na účel, tedy neskončily Burešovi na účtě, ale prostavěly se (čti promrdaly se) na část stavby Kachního hnízda. Ale takovej promrdanejch projektů je plná republika. Dám příklad, když to přitáhnu za koule…Firma se uchází o dotaci, podmínkou je do 50 zaměstnanců, ona jich má 51, jednoho na 5 let vykopne, shrábne dotaci, postaví halu. Budeš na ni za 5 let řvát, že jsou to kriminálnícï a že by měli jít bručet?

                                                    0 0
                                                  • pepek  

                                                    neskončily Burešovi na účtě, ale nemusel kuču zacálovat, čili mu penízky z učtu neubyly. To je taky učetně správně. Premier by měl být aspoň chvilku na oko čistoskvoucí a křišťálově průhledný, (zatím) snad nejsme na Ukraině.

                                                    0 0
                                                  • Excel  

                                                    *Společnost Farma Čapí hnízdo, tehdy ještě pod názvem ZZN AGRO Pelhřimov, patřila do přelomu let 2007 a 2008 do Babišova Agrofertu. V prosinci 2007 se přeměnila na stejnojmennou akciovou společnost s akciemi na majitele.

                                                    Jediným akcionářem byla akciová společnost ZZN Pelhřimov. Podle vyšetřovatelů však ke změně nebyl ekonomický ani podnikatelský důvod.*

                                                    Já tam ekonomickýá důvod vidím = >získání dotace.

                                                    A tos řek přesně, špatně je systém dotací, že v podstatě jsi za to moh postavit kdejakou pičovinu (hotel, „školící centrum“ wellnes a podobný sračky…to je špatně. Tady se bude trestat to, že to někdo využil, že v tom umí chodit. prostě vyhrabat něco za každou cenu. V podstatě takovej vyčuranej premiér by mohl bejt naopak přínos, ne? ;-)

                                                    0 0
                                                  • Polka  

                                                    To je stejny jak s tema korunovyma dlouhopisama, proste toho vyuzil no a urcite nebyl sam.

                                                    0 0
                                                  • pepek  

                                                    Tak určitě, ale jde o to, kde furt hrabat, že? Možná už má babička jeho tety koupenou nějakou „Stavby silnic a dálnic, sro“ a brzo budeme mít dálnice všude, stačí postavit cedule. A budeš cálovat i za cestu do Buzerantowicz :-)

                                                    0 0
                                                  • JSt  

                                                    ten borec byl kdysi davno na spravnym miste a od te doby se to s chudakem veze. :-) o tom, ze je curak, neni pochyb. ale ruku na srdce, byt na jeho miste, byli bychom lepsi? ;-)

                                                    0 0
                                                  • pepek  

                                                    Protože mu to ta společnost dovolí. Kdysi jsem viděl „aféru“ v Německu, kdy jakýsi ministr se jen zmínil o firmě svého bratra v nějakém dokumentu. Následná krátká debata byla pouze o tom, zda vypadne hned, nebo až za týden. Jeho strana ho nakopala sama do pr**le. Tady se to nějak nenosí. A teď, když strana (a vláda) je jen dalším podnikem babišofertu, tak to tak ani objektivně nejde provést.

                                                    0 0
                                                  • Excel  

                                                    V Německu možná. Tady každýmu zatím prošlo skoro všechno.

                                                    0 0
                                                  • Vilém  

                                                    I u nas. Krapet se to posunulo, kdyz clovek vzpomene proc stoncil treba takovej Standa, nebo Necas a co je mozny ted. Napred mu zrusili zakony o StB a ministrovani, ted je z nej premier a nikdo si mu nedovoli nic rict. A kdyz rekne, tak to nema zadnej smysl, protoze je to vsechno kampan, ucelovka, dnes uz blabolil, ze kauza hnizdo je dilem mafie :(

                                                    0 0
                                                  • RomanH  

                                                    Tak tak :-(

                                                    0 0
                                                  • pepek  

                                                    Mluvčí EK v pátek v podvečer potvrdila, že již obdržela stanovisko OLAF ke kauze Čapí hnízdo . . . . . . . „Mohu dále potvrdit, že Praha se rozhodla částku z tohoto projektu, jež se váže na eurofondy, vrátit,“ řekla mluvčí EK

                                                    Chápu to dobře, že to za něho zatáhne stát?

                                                    0 0
                                                  • Excel  

                                                    Ovšem, pak to z něj přepokládám dostane, respektive to zaplatí sám a eště na tom vytříská pár procent v preferencích.

                                                    0 0
                                                  • babicak  

                                                    Hovada bóží

                                                    0 0
                                                  • Polka  

                                                    Jaktože teda dřív nic nenašli a najednou něco ano? Ukazuje to jen na bordel v EU a těch jejich dotačních pravidlech. Dotace jsou obecně zlo. Jinak…

                                                    „Kromě Čapího hnízda řešil OLAF v říjnu ještě případ společnosti AGPI, která má vrátit dotaci přes 10mil. na rekonstrukci výrobny vajec ve Vrcovicích i Písku. Společnost neměla na dotaci určenou pro mladé a začínající zemědělce nárok, protože údajně pouze účelově převedla část majetku.“

                                                    0 0
                                                  • pepek  

                                                    A kdo z AGPI kandiduje do parlamentu? Ředitel, nebo Anča z Vrcovic?

                                                    0 0
                                                  • Polka  

                                                    Ty voe to je už dobrá paranoia :-) Si projdi všechny poslance co mají kde všechno za funkce a kde jakou firmu (spolu)vlastní…to by jich tam moc nezbylo, kdyby tam nemohli bejt.

                                                    0 0
                                                  • RomanH  

                                                    Ber to tak, ze muzes zrat, ale nesmis u toho mlaskat. A Babis mlaska – on sel do politiky, aby mel jeste vice.

                                                    0 0
                                                  • pepek  

                                                    Tak pry je ten olaf tak tajny, ze to vubec nikdo nesmi videt. Rikala to ta baba Schillerova

                                                    0 0
                        • Excel  

                          Podle mě by byli blbí, kdyby ho (je) nevydali, resp. osobně jsem pro vydání – jednoznačně.

                          Zajímalo by mě jestli se někdy někdo tak podrobně zajímal u jiných dotovaných staveb – viz některé rozhledny, cyklostezky atd. Kdo, kdy jak a co zřídil, aby se na dotaci dosáhlo. Resp čí to pak byly peníze, jestli peníze Jardy nebo Milana. Asi by bylo hodně lidí ve strachu, kdyby se to zpětně začalo rozpitvávat.

                          0 0
                          • Polka  

                            +1

                            0 0
                          • Karaya  

                            Můj názor je, že se nechají vydat, i hlasy ANO, ale Bureš si to posichruje tak, aby státní zástupce nekonal dobře a nechal to vyhnít. Nějaká malá procesní chyba, pár odvolání a nakonec se to promlčí.

                            0 0
                      • Polka  

                        Ja na danem odkazu ctu, ze volba byla zmatecna a ze Ondracek nebyl zvolen. Smutny co? :-D

                        0 0
                        • Smazaný účet  

                          Doba netová, rychločtení titulků, věty vytržené z kontextu, zmanipulovaná videa, následuje nekonečná nesmyslná diskuze (zpravidla jinde končící nadáváním do …).

                          0 0
                        • les  

                          Mlátič studentů, za to že Tvůj Bureš nepude za katr. To je hnus. Nic víc, nic míň.

                          0 0
                          • babicak  

                            Není jeho

                            0 0
                          • Polka  

                            Nechapu proc pises „Tvuj“, ja jsem Babise nevolil! Podekuj vsem pravicovym a ostatnim stranam, ktere to svoji „politikou“ dotahli az do tohoto stavu, kdy volici ve velkem prechazi k Andrejovi a voli Zemana. Asi jste malo cinkali, meli jste komance zrusit a bylo, mezitim se Vam nasrali vsude a najednou to ma byt obrovskej problem. Jinak az se jeho kroky nejak konkretne projevi na tvem normalnim zivote, tak si o tom muzem pokecat ;-) Nezapomen, ze to pisu jako OSVC, tudiz z podstaty fungovani a pristupu k podnikani jako pravicovy volic.

                            Politika evidentne dovede rezestvat i ty nejlepsi kamarady :-) Rika vam neco presumpce neviny? Vy demokrati!

                            0 0
                            • les  

                              Nedovede. Jediní, kdo jdou přez mrtvole só komanči. A s těma já nekamarádím. Omlouvám se Ti za rejpanec "-)

                              0 0
                              • Polka  

                                Ok. Ja jen musel reagovat (ackoliv jsem si uz vcera vecer rikal ze nebudu), aby si jini, kteri to zde tak casto nectou nemysleli, ze jsem jeho volic. Jinak by mi to bylo uperdele.

                                0 0
                                • les  

                                  Dnes mám v plánu vyjet. Bude tam i J.CH. Má čerstvou zkušenost od Javorů s Pomáhat a chránit. (z neděle). Ale prej byl důvěryhoden :)

                                  0 0
                        • pepek  

                          To už ani není podstatný, zda gestapáka o dva, nebo tři hlasy zvolí, nebo nezvolí. Podstatné je to, co jsou ochotní pro záchranu zločince udělat.

                          0 0
                        • obda  

                          Aktualizovali článek potom, co byla platnost volby napadena. Viděl jsem obě verze.

                          0 0
                          • Smazaný účet  

                            Že tam včera bylo, že byl zvolen?

                            0 0
                          • Polka  

                            Ja vim, proto je na konci prispevku velkej smajl, soudruzi ;-)

                            0 0
                            • obda  

                              Jenže ti idioti tam mají čas „Včera 22:02 (Aktualizováno: Včera 22:11 )“, což je, řekněme mírně, nesprávný údaj. Ten článek tam byl mnohem dřív…

                              0 0
                              • les  

                                :-)

                                0 0
                              • Polka  

                                A? O cem to ma jako vypovidat? Budeme to resit na sekundy? :-) Bob to sem daval odpoledne, to prece vsichni vedi, kdy byla prvni volba a co bylo po ni resp. co se delo vecer…teda ja jsem to aspon sledoval.

                                0 0
                                • obda  

                                  Hlavně je to hrubě neprofesionální – správně tam má být původní čas publikace, a v případě doplnění zásadní informace taky informace o tom, že tam byla doplněna. A to mne fakt štve, s tebou to nemá společnýho vůbec nic :)

                                  0 0
                                  • Polka  

                                    Tak jasne, ale na to media pecou, titulky a casto i obsah na idnesu jsou taky kolikrat zcela mimo. Na co by se psali s nejakym presnym casem :-)

                                    0 0
            • Polka  

              A na to se napijem.

              0 0
        • Jaroslávek  

          V tom chlebovi mě bude sponzorovat kdo, ha !?

          0 0
          • Smazaný účet  

            Tě klidně můžu pozvat, když budeš dělat toho garážmistra, spíš čučím, co stihneš při večírku všechno oblítat :)

            0 0
          • mastihuba  

            pokud nebudes nic žrát, tak ti to klidně zaplatim, dve piva utahnu. :-)

            0 0
            • les  

              tak jsem slyšel, že pojedeš k móřu :) V neděli jsem seděl u kulaťáku s Z.T.

              0 0
              • mastihuba  

                za tech 70ojro dojedes s bidou na Ještěd a zpátky. to neslo odolat, krom toho, nekdo musi ve vidni nalozit duchodce do letadla.

                0 0
            • Smazaný účet  

              Tady do těch módních pivnic se na lačno nechodí, nivový koule a obložený chleby se dost prodraží :)

              0 0
    • Karaya  

      Borci, kdybyste jeli někam za pivem, tak doporučuju http://www.pivovarkomin.sk/ Místní 11° má velmi neotřelou chuť a mně teda chutnala velmi. Krom toho mají spoustu pivních speciálů. Kolegové si oblíbili zejména Něžnou švédku 12°, která je překvapivě polotmavá :-).

      0 0
      • Polka  

        Tak ve středu se tam asi nepodíváme, ale jako alespoň částečná náhražka za silniční Kékéš by to mohlo stačit :)

        0 0
      • mastihuba  

        kombinace slovenskyho piva a výrazu neotřelá chuť mne popravdě děsí :-)

        0 0
        • Karaya  

          Měli jsme to jako předkrm před firemním večírkem, kde jsou jen slovenská vína a zlatý bažant z mobilního výčepu. Tam už jsem pil jenom vodu…Alespoň že jídlo je vždycky výborný.

          0 0
    • LM  

      Tak jsem si dnes názorně připomněl že zkratky přes polní cesty jsou při teplotě lehce nad nulou tabu. Vrchní odtátá vrstvička bahna se začala velmi nepříjemně lepit až jsem skončil zhruba uprostřed vedle přistávácí dráhy medláneckého letiště se zablokovaným předním kolem. Žádný klacek široko daleko a tak jsem si procvičil i chůzi ve sračkách s obtěžkaným kolem v ruce :-)

      Pomohli by na toto užší pláště kde bude mnohem více místa mezi pláštěm a vidlicí/rámem? Např. Maxxis Beaver 2.0''? Nebo to problém pouze trochu oddálí?

      0 0
      • mastihuba  

        pomůže to objet jinudy :-)

        0 0
        • LM  

          Tak to každopádně. Nebo vyjet hned ráno když je to ještě zmrzlý :-)

          0 0
          • mastihuba  

            tak proč se ptáš, když to víš? :)

            0 0
            • LM  

              No mám tu starý záplety s 21 mm vnitřní šírkou ráfku, který bych na takovýhle sračkoježdění s úzkým pláštěm mohl využít. Otázka jestli bych si nějak pomohl.

              0 0
              • mastihuba  

                dal bych 1,9 zahradni hadicu. na tom se daly odjet i bahenní lázně ve Chřibech

                0 0
              • pepek  

                Kdysi tady byl překvapen uživatel Jiri_ stejným způsobem. Toho navíc překvapilo i to, že po poli jezdí traktory. Pokud jsi nejel ve tmě, tak nechápu, co ti zabrání včas zastavit a zvolit jinou, vhodnější trasu, nebo lépe zvolit ji už před startem?

                0 0
                • LM  

                  Ono to bahno začalo lepit až když jsem dojel k ploše letiště. Do té doby to bylo v pohodě. Vracet se a celý to objíždět se mi nechtělo, naivně jsem si říkal že to půjde. Chyba :-)

                  0 0
                  • Polka  

                    Tos už měl vorvat do krve a nějak to přejet, ale od klávesnice se to lehce píše :-)

                    0 0
                • Smazaný účet  

                  Takhle přesně plánovat trasu dle podmínek dovedeš jen ty :) Když už na tu polňačku vjedeš, tak prostě jedeš, dokud se to neucpe. CX gumy do fata, to by mohlo chvíli vydržať.

                  0 0
                  • LM  

                    Z těch CX gum by se to dobře sundávalo. Já jsem musel odmočit kola ve Svratce abych měl znova nějakej vzorek :-)

                    0 0
              • les  

                Tak urcite dojedes dal :) Ja to prez Tvaroznou smer Velatice -Gandia resil bull lockama 26×1,7 jestli bys je chtel, za 4 kila prenecham, jsou to kevlary. 26 zimak sel z domu, tak jsou plonkovni.

                0 0
    • Baba-Ji  

      Panove, jakozto sirokeho brnenskeho okoli znali, zeptam se vas – jak to vypada na kopci Sykor ( https://en.mapy.cz/s/2gx8G ) u Ochozu u Tisnova? V mape to vypada na vcelku vyzivny kopec s potencialem pekne techniky :)

      0 0
      • RomanH  

        Nic zajimaveho tam neni (alespon teda o tom nevim), jen siroke (vesmes zpevnene) cesty.

        Daleko lepsi jsou lesy mezi Veselim a Boraci, cervena do Lomnice (ale nevim, jestli tam uz nekdo prorezal ten polom), a pak Kvetnice + Klucanina.

        0 0
        • Smazaný účet  

          Ale no tak s tó Květnicó!

          0 0
          • Smazaný účet  

            str. 3, 4

            0 0
            • pepek  

              . . . tam o kole nic není

              0 0
              • Smazaný účet  

                V podstatě na vše krom „nehromadné“ pěší turistiky bys měl mít povolení příslušného orgánu ochrany přírody.

                0 0
                • RomanH  

                  Víš, jak se po slovensky řekne „žena kotelníka“ ? ;-)

                  Podpis ksindla Haška pod tím vyhlášením tomu dává tu správnou váhu.

                  0 0
              • Jaroslávek  

                A propó … Ve st říkali na Buku (a tam to ví vždy vše a nejlíp) Pepa – těžce nemocen a ve čt už trajdáš vesele po Holydné a ještě jednou esemeskou za druhou taháš živitele z tepla od rodinného krbu ?!

                0 0
            • babicak  

              V podstatě nic se na Květnici nesmí vyjma práva myslivosti

              0 0
              • RomanH  

                Kdyz jsme u te myslivosti, tak vcera se nam na protejsim kopci zadarilo – 14 divocaku.

                0 0
        • Baba-Ji  

          no kopec to byl pekny, ale jak pises, akorat lesni cesty …ale terenky paradni …ale odklidit vetvovi od vrchu az dolu a udelat tam timpadem pruchodny/prijezdny chodnicek a bylo by tam spousta peckovnich moznosti

          0 0
    • les  

      V 13h jedu v les .

      0 0
    • scoty  

      Soudruzi kontrolní otázka:)

      Co se mění při posunu spd kotev dopředu? Co se více namáhá, nebo méně?

      dík

      0 0
      • Smazaný účet  

        Dřív mi připadlo, že je kufr lepší víc vepředu, ale na nových PI jsem ho dal jaksi dozadu a teď mi to zas nesedí na starých zimních s kufrem více vepředu :)

        0 0
        • LM  

          Když jsem experimentoval s nášlapama, tak se mi s kuframa vzadu lepši ovládalo kolo a nebolely mně z toho nohy (hlavně achilovky) jak když jsem měl kufry vepředu přesně pod kloubem.

          0 0
          • scoty  

            Achilovky ok, starost mám víc o kolena…

            0 0
            • JSt  

              ono bude imho zalezet i o jakou cast kolena mas starost. sam vozim kufry vic vepredu kvuli vnitrni strane cesek. ale odborne ti k tomu nic nepovim, jen jsem zkousel a zkousel, dokavad jsem to nevyladil ke spokojenosti.

              0 0
          • pepek  

            To „přesně pod kloubem“ je právě zase nějaká stará cyklistická pověra. Když mám nohy ploutvovitého typu (číslo 9,5 na 175cm výšky) tak přece nebudu dávat pedál stejně, jak 200cm soudruh se stejnou botou. Dal jsem to uplně na doraz dozadu a do zadních dírek a ještě by to možná chtělo propíliť, jak píše s. Scoty. Ty achilovky ovšem působily jako omezovač, člověk se tak moc neuštval.

            0 0
        • scoty  

          Přesně:) Vždycky jsem vozil kufry v zadní třetině komory. Ty zimáky NW mají ale tu komoru víc vepředu, tak mi přijde že tahám víc na špičku i když je kufr na doraz vzadu… zatím teda 50km tak si nejspíš zvyknu, snad:)

          Taky jsem špekuloval, že bych ten slot profrézoval o 1,5mm dozadu…?

          0 0
          • mastihuba  

            hele nestacilo by posunout sicnu o dva centaky dozadu a dolu? pak bys mohl slapat normálně s kloubem nad pedalem a ne na paposka úplně mimo.

            0 0
    • mastihuba  

      to zipovani v pisarkach zcela odpovida volebnim preferencim

      0 0
    • Motyll  

      V intencích včerejší debaty:

      1.1. 2018 sraz jako vloni v 10.00 https://mapy.cz/s/2h2f1

      0 0
    • Smazaný účet  

      Máte někdo nový brzdy SLX/XT? To obsáhlé vlákno mě nutí řešit, jestli nemám nakonec dát na Laufera starý M615 kua?

      0 0
      • Motyll  

        Mates má M7000 brzdy, SMRT86 kotouče. Co tě zajímá?

        0 0
      • babicak  

        Ano a mám problém se zadní brzdou, přesně jak ve vlákně popisují

        0 0
      • RomanH  

        Tvrdnuti paky (vetsinou v mrazu) pozoruji i u 785 (popisovalo to tady vice lidi), pozorovano naposledy dneska.

        Nevidel bych to tak dramaticky – za brzdy beres s citem a ze ma paka naraz kratky a tvrdy krok poznas hned. Zlate Shimano proti Elixirum :-)

        0 0
        • Smazaný účet  

          Já totiž už k těm Deorkům koupil řazení (nechápu, proč maj rybáři 4 druhy uchycení (objímky, I-spec A, B, II). Artur to má vedený stejně vnitřkem, tak na přehazování jebu.

          0 0
          • RomanH  

            A Tobe ta paka na Deorkach chodi porad naprosto stejne, nezavisle na ojeti desek a teplote ? Mne tedy ne. Ale nepouzivam Shimano mineralni olej, ale olej do tlumicu Citroen.

            0 0
            • Smazaný účet  

              Nepamatuji žádný problém s tím, že by ztvrdla páka. Akorát mě sere výrazně houbovitější zadní i po odvzdušnění.

              0 0
              • RomanH  

                Mne se teda menil krok na vsech brzdach.

                U V-cek to bylo samo materialem / konstrukci – par delsich sjezdu v mokrem listi a muselo se pritahovat.

                U BB7 to bylo samo pododne, akorat se posouvalo na trmeni mene casto. Ale obcas mi prislo, ze se lehce zmenil krok i za sucha v prudsim kratsim sjezdu – po vychladnuti byl opet puvodni – pritom u mechanik mi to prijde jako blbost.

                No a XT 785 jsem popsal vyse.

                0 0
    • Smazaný účet  

      Nakoupíno, prý je to lepší než SNRI IV. generace (Serotonin and Noradrenaline Reuptake Inhibitor:)

      0 0
      • RomanH  

        Pekna baterie

        0 0
      • mastihuba  

        podle bublinek to vypada ze ti to staci az do silvestra :-) to doma asi moc nebudeš :-)

        0 0
      • kejda  

        Nebudu ti radši fotit, co se mi letos urodilo na terase… ale ty Poutníky, safra, to je jiná káva než ty vyškovské patoky :))

        0 0
    • mastihuba  

      kruhace u teska v krpolu taky dobra maturita. nove otevrenej na sportovni ma pojmout 40 tis aut ta den, ale neni projektovanej na vánoční horecku v tesku :-) vcera snehova kalamita v pozoricich…

      0 0
      • Hammond  

        Jede někdo ke krbu nahoru,zkontrolovat nešťastníky Komeťáky?? Včera nebylo kam sednout,co jich tam bylo,jeli autobusem,dalo se na kole jet na Olšany už se to rozpouští,tož u Kulaťáku,25­.12.2017 má Laďa ZAVŘENO.Tak frčím.

        0 0
    • pepek  

      Pokud některý soudruh jezdí k mamutovi z ulice Sirotkovy, tak známý pěkný trailík podél ulice Šmejkalovy lze prodloužit zkratkou za garážemi až do lomu , pak odbočit doprava přes malý brdek a krátkým prudkým sjezdem (bacha trčí tam haluz) se dostat za garáže a pak se vrátit k přechodu .

      0 0
      • scoty  

        2–3hovniska/metr, ale jinak dobrý…

        0 0
        • pepek  

          Musíš jezdit technicky a hovniskům se vyhnout (neviděl jsem žádný)

          Jinak náš neznámý zelený přítel opět (už potřetí) pracně natahal stromky a větve na pohodový výjezd vedle silnice z Pisoárek do Lískovca. Tak asi 15 kusů po 10 metrech. Potřetí už jsem to už nechtěl uklízet a vrátil se. Nechápu, komu ta pěšina může vadit. Jak říkal Pája: „To musí někoho bavit“

          0 0
          • scoty  

            To že je nevidíš neznamená že tam nejsou, já je taky v podstatě nikdy nevidím že … jinak ty barikády to dělají často soudruzi bezdomovci, když někde poblíž zahnízdí a chtějí mít klid…

            0 0
    • mastihuba  

      tolikrát sem si rikal ze to nebudu dělat, a zase i přes zkušenosti z minulého týdne sem najel na polnacku. kdybych se tam vymrdal sam, tak este cajk, ale ze sem tam zatahl kamarada, kterej mi obětavě vezl klíče vod baráku… tak z toho mam fakt spatny svědomí. :)

      0 0
      • Motyll  

        Hezký to bylo ;-)

        0 0
      • Excel  

        Dělníci mtb se musí zocelovat.

        0 0
        • mastihuba  

          jako člověk si pripadne jak alenka v říši divů. relativně slušně průchodná polnacka i za mokra, byla zakončená v sousední dědině 10m bahna. nejakej inteligent s tatrou tam vyklopil fůru prosivky na spraveni, takže 10m krasnejch spravenejch a po zbytku cca 400m se projel a cely to zkurvil.

          0 0
      • Polka  

        V pohodě, jezdím horší sračky :-)

        0 0
    • mastihuba  

      sem viděl, do tehle se da vklidu i lehnout :-D

      0 0
      • kejda  

        My už ležíme :)

        0 0
      • Polka  

        Ajo, autopilot selhal :-) Ta žárovka je dycky náročná.

        0 0
        • mastihuba  

          to neni tak zlý na to jaká tam byla kalužina, tos padl až za … :) bunda dobrý ? onehdá jsem v tomhle táhnul 120kg známýho nakopec do vincku :)

          0 0
          • Polka  

            Bunda v poho, ale kolo zaliskany jak…necham to uschnout a pak oklepu :-)

            0 0
            • mastihuba  

              sem byl dnes ve vincku ucpávat díry v plotě a více méně i při pohybu po trávě sem zase využil wap :)

              0 0
    • kejda  

      Borci. Hezké svátky…

      0 0
      • pepek  

        Taky tak. A hlavně málo toho vánočního stresu (např. dnes se daly nakupovat dárky uplně v pohodě, žádný fronty jsem neviděl)

        0 0
        • scoty  

          ..ale na Holedné byly odpo zástupy…vrcholem bylo jak soudruh létal s oledkovaným dronem nad svou pani, která vázala na stromek mrkvičku…:-)

          0 0
    • pepek  

      Něco pro Exíka. Je vidět, že Mike the Bike Hailwood si tu přezdívku fakt zasloužil. (Vede tam pěkný trailík od té vyhlídky nad lomem)

      0 0
      • Hammond  

        Zétra jedu..

        0 0
      • Polka  

        Ten jsem kdysi taky objevil, ale jel jsem ho samozřejmě zespoda…od lomu to musí být super.

        0 0
      • Jaroslávek  

        Což poslední letošní pokec 28. ? Mezi svátkama nefachčím, bo vyděláno, což ty vždy a rád kritizuješ:-))

        0 0
        • mastihuba  

          ja už na to letos seru, dva vymrdy za tyden mi bohatě postačí. zase za rok…

          0 0
        • Polka  

          Já jedu dnes.

          0 0
        • mastihuba  

          trochu mi otrnulo, takže dneska svěcení mladých vín, zítra možná(ale má chcat) a v pátek jedu do Křtin na dřevo, takže po cestě dom bych se na jedno stavil… :)

          0 0
          • les  

            Toz co dnes chlapci ? Ja jsem konecne udolal moribundus. Tyden sudlani asfaltek s motorem bez vykonu je snad pryc :) V lese to vypada pohadkove, po obede vyrazim.

            0 0
            • bernie  

              Dnes už mě opravdu opouští pracovní morálka po kilogramech, tak po-o asi zahnu minimálně stoupáním od Raka přes Hostěnice na Kalečník a nějak dolů :)

              0 0
              • les  

                Ja to vezmu rovnou kolem hrista hore v les a pak dle podminek smer buk :)

                0 0
                • pepek  

                  Dnes to bylo dobry o kousek dal

                  0 0
                  • RomanH  

                    Ja byl dnes v NMnM lyzovat, aby se svisti pred skolnima horama sklouzli. Jeste ze jsme tam byli pred osmou, po devate nastalo peklo. Nestihala ani lanovka, ani svah. A k tomu klasika – snowboardi tuleni se posadi hned za hranu :-( Ze ja vul nejel alespon do Cenkovic. To kolo Ti dnes uprimne zavidim. Ale co by clovek pro deti neudelal, ze ;-)

                    0 0
                    • Paja  

                      My dnes na Rickach, fronta na sedacku taky celkem dlouha, nastesti jsme vyrazili na bezky.

                      0 0
                • mastihuba  

                  ujels brzo…

                  0 0
                  • babicak  

                    Jedu hore

                    0 0
                    • mastihuba  

                      ja su homolka včera do pul páté sichta s kalacem, pak presun ke krbu a dnes sem svážel vzorky na zítřek.

                      0 0
                      • bernie  

                        Férově přiznám, že jsem lesem jel až dnes. Paráda. Na Dudkem už všude bílo.

                        0 0
                        • les  

                          V lese super, akorat na Buk jsem to vzal cihlama a to byla chyba. Tama zas dlouho nepojedu :)

                          0 0
                          • pepek  

                            Copato? Japato? Nebylo to zmrzly?

                            0 0
                            • les  

                              Ano. V celym lese pohoda prituhly, no a na Ricce kde byva nejvetsi kosa to bylo povoleny a taky totalne rozvrtany. Hrabal jsem v tom jako Jawa 250.

                              0 0
    • kankrlicek  

      Pro Pepka. :)

      0 0
      • mastihuba  

        s takovejma zatoci stropnickej s holanem pekne po bolsevicku …

        0 0
        • pepek  

          Hollan nechce ani elektrosračky, nemá vodičský preukaz. Všude bude Eisenbahn

          0 0
    • Smazaný účet  

      Tak po týdenním tupém zírání do TV (chlast nezabíral, musel jsem přejít na chemii) mě konečně donutila prázdná lednička vystrčit nos z baráku. Ještě přežít dnešní noc bez chlastu a s Menšíkem, uvidím jestli dám úterý.

      0 0
      • RomanH  

        My dnes posledni nahanka – 1:0

        Mokrej jsem byl durch, pajdulaka na prohrati, a vzhuru k lepsim zitrkum ;-)

        0 0
      • RomanH  

        My dnes posledni nahanka – 1:0

        Mokrej jsem byl durch, pajdulaka na prohrati, a vzhuru k lepsim zitrkum ;-)

        0 0
        • mastihuba  

          tam mate nejaky slaby střelce, hajnej rikal 15:0 :)

          jinak zmordovanej su už vod pátku, zlatej plyn a vincek, dřevo bych bral leda jako posilovnu. Nicméně žízeň se u toho udělá slušná, vrchní ze mne mel po dlouhé době radost. :-)

          0 0
        • Polka  

          Tak tak, jak jsem minule hajnýmu řekl Usuší, Deblín, tak prej tam musí bejt prasat…ten malý počet se mu nějak nezdál :-)

          0 0
      • Jaroslávek  

        Konec roku neslanej, nemastnej .

        0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován adminem.
      0 0
    • pepek  

      Rozmáhá se nám tady takový nešvar: Někteří jedinci nezamykají stará vlákna. Jaroslavovi by se něco takového jistě nestalo.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.