Brno - májové vyjížďky 2017

695 nepřečtených
  • Paja

• bagr84  

zdar

• p@X  

Jinak Pippene díky za tip, byl jsem příjemně překvapen…

• Jaroslávek  

Tak Peprle je asi ještě někde u autíček, nebo v dubnu. Ale nááádhernej asfalt úsek Brantecov-Rájec dnes.

• scoty  

Dneska jako nic? Obávám se, že nám tu klesá tréninková morálka, soudruzi..:)

• p@X  

Nedošáhnu na brzd. páky, ale na Rosničku můžu dojít ;)

• Polka  

Dosáhl bys kdybys neměl ten zpičenej gripshift ;-)

• mastihuba  

:)

• p@X  

Měls vyjímečně pravdu.

• babicak  

Zítra, zítra jedeš silnicu, nebo bike?

• Karaya  

Jak teda zítra, jede se na silnic, nebo ne? 16:00 Obřany? Já jen abych pak nedorazil na špatným kole :-)

• Polka  

Soudruzi, ouplne jsem zapomnel, ze zitra mame BP MTBO, takze…sorry jako! ;-) A ctvrtek uz asi nedam bo vikend mame zavody, takze max. s mladym. Uzijte kvalitniho asfaltu!

• babicak  

Kde?

• Polka  

Pokud myslis brnensky pohar, tak Kopaniny-Klajda. Zavody v Rakovniku.

• babicak  

Brněnský pohár myslel jsem. Přijedeš po závodě nahoru?

• Polka  

Mozna pokud mi to vyjde casove a nebude prset.

• babicak  

Přeji Ti bednu a pršet bude až v pátek po 18 hodině

• Polka  

Prosim te to jsou treninky s elitakama, tam bedna nehrozi a ani se na to stejne nehraje ;-)

• Polka  

Jo a s tim destem…se podivej na radar ;-)

• mastihuba  

tak chtěl sem jet, ale asi se na to vyseru :)

• Motyll  

To vypadá na trénink v dešti.

• Polka  

Žohubel.

• Karaya  

Silniční sekce to měla dneska natolik rychlý, že jsem ani nezmokl :-) Ale teď už tady pěkně prší…

• Jaroslávek  

Tady taky.

• p@X  

Parádní akce, nahoru neznámí žiletkáři, dolů chcanec, kua před týdnem jsem shodil blaťáky.

• Karaya  

Jel s námi Martin (kolega z práce „ten-co-už-nejezdí“) a Michal (bývalý kolega), ten se odpojoval v Adamově.

• p@X  

Jinak jsem teda vysledoval, že se musím naučit řadit lehčí převody, než mi velí řídící jednotka :)

• mastihuba  

za jak dlouho ste byli nahoře? hned od startu to byl docela frmol :)

• Polka  

A ted si predstav, ze jedes z nulovyho najezdu/treninku na Jested s Romanem a musis to do tmy stihnout :-) Tam neslo parkovat, rozkaz znel jasne. Pro me tehdy hodne srot – Brno-Jested-Muzsky 2011.

• p@X  

Chystá se myslím kvůli Pájovi repete, jestli jsem to dobře pochopil. Jel jsem s nima Pičák/Pancíř, Apache měl cca o 2 kg míň než Felt made in Cambodia.

• Polka  

Já to stihl jen tak tak, od Podolí do Šlapek lehká májová sprška. A jedna aktualizovaná mapka Hádů pro Pepka, jistě se v ní krásně vyzná :-)

• babicak  

Já to tedy nestih, šmrdlal jsem se kolem rozhledny, prý je tam super downhill až do Adamova, no nenašel jsem ho, pokud mi někdo pořadí, předem děkuji, a u Jáchymky mi začalo krápat a v Křtinách jsem to vzdal a otočil home

• Karaya  

Jak jsi jel? Můj tip:1,2,11,10­,8,3,7,6,5,3,4,9,13,12,1­4,15,16,17,18­. Pokud se teda jezdí všechno. Jinak bych vynechal 4,16.

• Polka  

To neni freeorder, ale klasickej middle tzn. pevne stanovene poradi kontrol a vsechny kontroly jsou povinne jinak disk ;-) Kazdopadne jsem tam zas narazil na cesticky o kterych jsem vubec nevedel.

• Karaya  

No ale to pak je jak klasickej závod, že všichni jedou to samý, ne?

• p@X  

Mezi kontrolama nejedou imho stejně…

• Polka  

Postupy jsou jiny, protoze kazdej ma jiny oci, jinou hlavu, jinak cte mapu, jiny kolo, jinou fyzicku apod. I elitaci, kteri by teoreticky meli volit cca shodnej nejvyhodnejsi postup, naleznou kolikrat ruzna reseni a to je na tom to pekny a castokrat zabavny :-) Nebo to klidne muze clovek pojmout stylem survivor a rvat to pres kazdy udolicko a prasecima stezkama, coz se mi taky nekolikrat stalo, ale samozrejme zadnej rozumnej cas z toho pak v takovym pripade nebyl :-)

Pro ilustraci co jsem vcera jel ja (cervena) a rozhodne rychlejsi postup (modra) – start/cil Kopaniny vpravo nahore. To ti udela klidne rozdil 5–10 min. i na tak kratke trati.

• JSt  

jsem jel kdysi bike adventure a tam jsem pochopil, rozdil mezi nejkratsi a nejrychlejsi cestou. ;-) dvakrat delsi asfalt, ktery projedes 35kph je rychlejsi nez se 15kph jebat po korenech v lese pri polovicni vzdalenosti.

btw. predvcirem k veceru jsem potkal na roli nejakou babu s mapnikem na rodlech a vubec nebyla vod blata, tak vam to asi s destem vyslo.

• Polka  

Presne, tyhle asfaltovy presuny udelaj hodne, kor u BA. Vlastne je nemam uplne rad a dost casto jsem to driv bral treba naprimo lesem pres vrstevnice (viz. ty udolicka a prasata apod.), ale jde o cas a ten je neuprosny. I kdyz pokud clovek umi jet fakt hodne rychle a u toho cist i dobre mapu aby neztratil cas, tak se da jet dost veci i naprimo, ale to si lajznou fakt jen ti nejlepsi.

Ve stredu tam zaclo krapat kolem pul seste, takze nekteri to urcite museli schytat.

• mastihuba  

ja stihnul pred destem i poveceret. :)

• RomanH  

Žabaři – ja skoro posekal zahradu a pri venceni Motoru jsem skoro nezmoknul :-)

• mastihuba  

netvrdim ze s vama nekam pojedu ale asi se tam mihnu :)

• Motyll  

Tak já středu vyjímečně vynechám, ladím s juniorem formu :)

• les  

Mě se to všechno sere. Nevlastní vinou to dnes budu muset asi odpískat. Na kole v haklu jsem . Jenže potřebuji koupit auto, abych měl jak jezdit do novýho haklu, když začne chcát. Měl jsem to domluveno na úterý, ale prodejci to nevyšlo. Tak se moc omlouvám všem. Jestli to dnes s autem nedopadne, dojedu na 16tou do Obřan. Dám co nejdřív vědět.

• Karaya  

V pohodě, to je jasný. Mrknu sem cca 15:30 jaký je stav :-). Jo a hlavně nekupuj žádnou šáde a vůbec nic koncernovýho. Já tam stejně na tu čtvrtou asi budu a jedu směr Buk tak jak tak.

• pepek  

nekupuj žádnou šáde-ty nejseš žádnej patriot. A ještě si sám koupíš od žlutých nevěřících barbarů :-)

• Karaya  

Ani bych se nedivil, kdyby v Japonsku bylo víc křesťanů, než v Česku…

Abys neřekl, tak teda ségra prodává českou modlu – O2 1.9tdi kombi, totál soušl edyšn, všechno v plastu, švihadla všude, neorigo rádio. Prý hit na trhu, protože co tam není, to se nepokazí. V případě šáde s tím musím výjimečně soouhlasit :P. Najeto 240tkm, cenu si představují tak 180t.

• pepek  

Tak to je nějaké drahé, mladá koupila v Rakousku OII s multilinkem, dvouzonová klima, vyhřívaný sedadla atd leštěnka, za 150 (a všechno to funguje)

• RomanH  

Tak predstavovat si muzou :-)

• Excel  

180… nekřesťanský love, řekl bych.

• Motyll  

Když 100 tak budou rádi.

• Motyll  

Jinak co se koncernu týká tak s tebou lehce nesouhlasím. Mám s ním najeto statisíce. Jediné auto, které mne kdy nechalo na holičkách, byl zánovní Japonec. Ale já teda auto (už) beru jen jako dopravní prostředek, nutné zlo.

• Karaya  

Já mám s nimi zkušenost jako cyklista – TDI smrdí vůbec nejvíc ze všeho co se pohybuje na silnici.

No a potom v práci mám špatné zkušenosti se služebákama. V podstatě každé auto má do 120tkm alespoň jeden odtah. Na služebkách platí zásada, že motor se vypíná až v cíli, protože případů, že si zastavíš na kafe a už to nenatočíš tu máme dost. To se týká jak Fabií, tak Oktávek, hlavně teda TSI.

• les  

Tak na auto se jedu podívat až večer. 16:00 budu v Obřanech. Předpokládám u točny šaliny ?

• mastihuba  

nápodobně, ráno 2× odjezd od baráku a 2× řacha mám asi někde podělanej ráfek, takže napotřetí už sem se přezul a jel na zimáku. :(

• scoty  

dyž já tam bez kola nesmím, tak se jedu projet no..:))

• scoty  

Tak na Kameňáku pod každým šeříkem vzdychající páreček:)..to je peklo totok:)

Prostě echt májová vyjížďka a pěkný večer.

• pepek  

Ufon to přepl do prosince a čo nepovieš:

p@X 15.12.2016 20:21

Pokud nemáš fóbii z přesmykače, nejsi závodník, gramař, chceš mít plný rozsah převodů bez velkých skoků na kazetě, nechceš utrácet za Sram Eagle, … pak imho není důvod pro jednopřevodník.

• p@X  

Newim, na co narážíš, ale pokud na co si myslím, soustřeď se na předposlední část věty :)

• pepek  

Takže za 4měsíce jsi změnil názor na všech pět podmínek?

• p@X  

Nezměnil jsem názor na žádnou, ale objevil se tady bogužel odkaz na kit bez klik za pro mě zaj. cenu z NSR, tak jsem do toho impulsivně bezhlavě, jak já to umím, šel. Klasická oběť cykloprůmyslu/BF „nejezdit a řešit“.

• RomanH  

Neco pro Frantu :-)

• Karaya  

Dneska po obědě jsem se pěkně ze Šlapanic až do Líšně svezl s borcem na šedým Canyonu. Tak dík, sám bych se domů tak rychle nedostal.

• Excel  

Foto z dnesni fest-CX kraglovacky (start 6:15 kremacka, dojezd pred chvili. Pax si to daval s prstem v nose. U kremacky jsme meli spis koncit.

• Motyll  

Neválí se někomu doma forbec 80 mm na cca týdenní zapůjčení?

• Paja  

Ctvrtek nekdo?

• mastihuba  

ja jedu dnes, ale to jsi asi slyšet nechtěl… Apropo stejně pozdě jako ty jezdí ještě Babka Ji. :D

• Jaroslávek  

Snad já ?

• scoty  

Uvažoval jsem Jedu, vzhledem k propršené minulé i příští neděli…:-)

Zepár soudruhů bych mohl do vwozu přibalit.

• p@X  

Nesplet sis vlákno?

• Paja  

Ja bych tam jel, ale samozrejme kolmo.

• scoty  

Já vím, jen mně napadlo, že bych vzal třeba někoho, kdo by si ty km chtěl odjezdit na trailech, pak dát občerstvení na Buku a po ose zpět…

• Paja  

Ja si je klidne odjezdim tam i tam ;-)

• scoty  

Když já tam většinou objedu 4–5 koleček, to by mi z Brna dávalo k 80ti…což bych si asi ne zcela vychutnal no..:-)

• mastihuba  

todle uplně nechápu, co může být krásnějšího než romantická cesta, tichým lesem při měsíčku… no ty prasata na kamenym mostě nebyly uplně heppy, když sem jim začal prozpěvovat… pak už byl klid :D

• babicak  

Romantická cesta lesem, plně Tě chápu, oči okolo probíhající zvěře svítí jak dvě malá světýlka, a dnes ještě krásný úplněk , vyšlo to pěkně, naštěstí žádná prasátka v dohledu

• babicak  

Já?

• Polka  

Má být teplouško, takže já :-)

• Calcio  

Odkud a v kolik vyrážíte ? Silnička a nebo MTB ?

• LM  

Připojuji se k dotazu – možná bych se taky přidal :-)

1. na čem s jede (MTB/silnice)?
          2. kam se jede?
          3. kde a v kolik je sraz?

Podle náznaků to vypadá trochu na Jedovnice, ale to po vlastní ose zatím nedám…

• p@X  

Já jak slyším Jedovnice, kde bývalo kdysi krásně, úplně přestávám mít interes.

• Excel  

Se tam snad dosingluju.

• Calcio  

Všichni na nás prdí :-D Co si dát sraz v Obřanech a někam vyrazit ?

• p@X  

Musíš vyčkat do čtvrté :)

• Polka  

Musis pockat, Paja ma jeste pulnoc :-) Mno ja radsi pojedu vlastni osu, treba se potkame na trailech.

• Calcio  

Já tam sám netrefím :-D A je nějáká cesta do Jedovnic lesem ? Teda pokud máte namířeno tam… :-) Naposledy si to šlapu z Kanic do kopce směr Ochoz, a z ničeho nic mě předjede postarší pár na kolech, tak jsem jenom nechápavě koukal a pak zjistil že mají elektrokola :-D Než jsem to ale zaregistroval, myslel jsem že to je na roztrhání občanky :-D

• mastihuba  

z bílovic po červené nebo po modré TZ do křtin a ze křtin po žluté k liščí leči případně na proklest a jsi na startu trailů :)

• Calcio  

Super díky za info… stejně bych byl ale někomu vděčný, kdyby to jel na záčátek někdo taky, abych byl chytřejší a nejel sám :-)

• Paja  

Vole, nemam cas furt viset na BF, dru :-P

16.00 na Klajde, naprimo Ochoz-N. Dvory-Buk-2–1–3-Buk

• Motyll  

Hurá, včera jsem překonal 1000 km :)

• bagr84  

Kluci, kde mají v Brně slušnější výběr Shimano trenér?

• Motyll  

Ani nevím, co k tomu napsat. Ale nevyfotit to nešlo…

• LM  

Nenašel jsem vhodnější vlákno, tak to dám sem aby se někdo další nedivil jako já dneska :-/

Od 9.5. do 15.5. je uzavřen prújezd přes korunu hráze (mají tam plot) i schody na pravé straně (tam pro změnu stojí jeřáb). Takže tudy se do obory a na Prygl trail nedostanete a je to potřeba objet.

A ceduli zákaz vjezdu dali ti kikoti až do zatáčky u hráze kousek od toho plotu, takže se tam štosovali auta a rozčilovali řidiči :-)

• Polka  

Příště sem ;-)

• les  

Držím pěsti kámo. Myslím, že máš zajtro velký potenciál.

• Polka  

Dík, ale nevím, maj prej dojet ňácí přespolní nabušenci, tak si aspoň pokroužím a uvidíme co z teho bude :-)

• les  

Kedy hore chlapci ? Mám na ráno. Chtěl bych ftýdnu vyvětrat bajka.

• Paja  

Ja jedu ve ctvrtek.

• les  

Věštkyně Dagmara slibuje libové počasí.

• Jaroslávek  

Je sice bratrovražedný hokej, ale v současnosti nejsem pánem svého času, takže čítám s tím (bez singlů).

• Paja  

Singly byly minule, tentokrat nas treba pepa vezme na hrbitov ;-)

• Jaroslávek  

A jéje.

• Jaroslávek  

O který vlastně jde ? Jak jsem psal, s časem jsem teď na štíru a asi dlouho ještě budu, takže přijet na Buk v 19 nehodlám. Ještě je ve hře kratší varianta, abych byl doma řekněme ve 20.

• p@X  

Pro mě za mě vůbec nemusíme na základňu, jsem pro každou změnu, ale chce to být co nejvíc v lese, vzhledem k tomu, že kolega windserfař sleduje vítr neustále, tak se teď sbalil a jel na nejmělčí prygl in the world :)

• Jaroslávek  

No já to teda řeknu na rovinu: jsme rád, že na chvíli vypadnu z kolotoče pokecat u piva s kamarády, tož asi tak.

• RomanH  

Jsem si minulej tejden rikal, ze kdyz nepojedete ve st, ze se po dlouhe dobe ukazu. Jednak jsem vcera nestihnul dosict zahradu, druhak vypadnul svara a musim odvezt kluky na fotbal, konecne uz musim dodelat mladymu kralikarnu (to jsem si s blbym kralikem zavaril), a do toho mi jeste posunuli o hodinu poradu… Kurva drat.

• pepek  

V tom případku přijeď na start k mrzáčkům, trasa zhruba, jak napsal Pája. Pro Tebe spešl: naučnou nepojedeme

• Paja  

A tak to ja bych zase tu prvni cast Naucne jel nez se vyhrabat na kopec a sjet na Panskou louku.

16.30 Kocianka?

• Paja  

Resp. 16.15 v Luzankach?

• p@X  

Tam neznám nástupní bod…

• Paja  

Treba dopravni hriste? ;-)

• p@X  

A já myslel některý z kurtů (Brno, Dalešice, ČH:)

• Paja  

Tak si vyber, ja stejne s predstihem nedorazim…

• p@X  

Já asi taky ne, vyženu šklebáky z dopravního íhriska :)

• mastihuba  

na tom dopravnim ihrisku ale nic netočí :)

• Paja  

To je dobre…

• mastihuba  

tak mohla by z toho být nej vyjížďka :P

• Jaroslávek  

Tu památnou od Klimešů k Veslu už asi nic nepřekoná.

• Paja  

Taky, ze byla :-D

• mastihuba  

tak nevim jak kdo ale ja mam 47km :) takze uplne marny to nebylo.

• Paja  

No ty jsi s nami ujel uplne nejkratsi vyjizdku, asi tak 50 m ;-)

• mastihuba  

tak kdyz se vodic chaoticky motal na Pionyrske, tak sem to tradicne vyhodnotil jako neperspektivni akci. :)

• Paja  

…chyba!

• mastihuba  

sem byl u kauflandu zaroven s vama jenze na druhe straně u plavecaku protoze sem slysel jak se s manasem domlouvas ke kauflandu, tak sem mu jel naproti. mezitim ste prohasili okolo balvina a nez sem se dostal za krizovatku tak ste byli v prdeli. uplna klasika domluva napicu a kolektivita na nule. na panske louce jsem te chtel prozvonit, ale t debil tam nema ani carku. byli sme tak 5min za sebou. :)

• pepek  

Ke kauflandu manas přece nechtěl přijet, tak konečná domluva byla u mrzáčků. Tam jsme chvilku čekali a naznali jsme, že jedeš asi sólo. Kdyby ses držel vedoucího, tak nezabloudíš.

• Paja  

To mas za ty xichty, ze z Luzanek pojedes jen nekam s kopce, a ze bys mozna s nami jel do Bilovic. Navic sis to nejak popletl, Maňas prece rekl, ze ke Kaufu nepojede, a ze jede na Kocianku. Mels volat hned jak jsme se ti ztratili, na Kociance jsem ti chtel brnknout, ale soudruzi hned vypalili, navic jsme si, rekli, ze ses na to vysral jak tehdy, kdy nas pepe tahl cestou necestou po pravym brehu Obrany-Bilovice.

• Jaroslávek  

A já do těch Bílovic tak spěchal …

• mastihuba  

tys nejel s nima? sem si tam dal kofolu a pokracoval do lisne.

• Paja  

Jel a byl hrozne zklamanej, ze te v zadne bilovicke hospode nenasel.

• mastihuba  

tak zase logisticka chyba. rikals ze jedete na karaska. dyby nekdo rekl dej si pivo a cekej tak nebudu nikam spechat :)

• pepek  

situace se mění každým okamžikem, to bys i jako voják v záloze měl vědět

• Paja  

V planu byl teoreticky Kastanek, ne Karasek, nakonec jsme jeli ufonuv sjezd do Bilovic.

• Excel  

točí..se tam smradi furt dokola

• Jaroslávek  

Přijedu. Naučnou vynechávám.

• pepek  

Tam jsem měl naplánovanou modrou, abychom se nezdržovali. Ze startu bude hned drsný městský trail

• Paja  

To se musis zeptat byvalyhonejka­marada, ale jak jsem pochopil z mapky jeho posledni pruzkumne trasy, start by byl nekde na domacim pisecku v Luzankach a okoli, trasa na Sobesice, Naucnou, Kastanka, cil Bilovice/Obrany.

Dojezd do 20.00 mi dnes vyhovuje.

• RebelYell  

Skoda, ja byl na biku vcera a dnes negativ. Zase bych se s vama projel. Tak nekdy priste ne-ctvrtek ;)

• Paja  

No, ja posledni dobou v tydnu jen vyjimecne jindy nez ve ctvrtek.

• Jaroslávek  

P.S. že jsem tak smělý, co zase vyved p.autíčkoamotorka níže, že si vysloužil blokaci ?

• Motyll  

Já středa, cestou z kroužku.

• Polka  

Azurko, parada…jedu dnes silnic, hore kolem seste. Zitra nemuzu – BP.

• pepek  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
    • RomanH  

Kuci, nezezelenal vam vsem Mozzek ? To je vetsi peklo nez cinskej elektromobil…

• Excel  

Včera jsem tomu tak dával, že jsem se z toho posral.

edit: as si ten BR budu muset taky pořídit, takhle to dál nejde

• RomanH  

:-D

• p@X  

Kdybys měl šatr, tak tu řiť nemusíš zvedat ;)

• les  

A nebo by měl nasraný v šaltru. A to je teprv peklo.

• p@X  

Tak by ho urval a šel by vedle kola, sedlo čisté :)

• p@X  

Chystám se dnes do Šumic…

• Polka  

Toz ať chutná! A pak si dej po dvou kouskách ten výmrd nad hájenku, ať se ti jede pěkně dom ;-)

• p@X  

Hoši, to už snad není ani škopek, ale ovocný mošt :) Hořký ocas ani náznakem, ani 10°, to cyklistu moc neosvěží ten Kolař. Něco podobnýho vaří v Magistrovi na Hrnčířské.

• Polka  

A řekls jim to tam taky do očí na place? Ten kolař v PETce hořkej teda je :-)

• p@X  

Tak určitě, když nasaje ty ftaláty :)

• Excel  

:-)))

• RomanH  

• les  

Asi bys měl začít vařit pivo sám, ať konečně víme jak to má vypadat. Třeba by ses konečně seberealizoval.

• p@X  

Možná tomu dopomohla i absence slunečníků na zahrádce, okamžitě to bylo zteplalý. Jinak jsem ve všem moc napřed, zatímco boom malých pivců ještě nekulminoval, já se pomalu navracím ke kořenům, čili filtrované desině :D

• Polka  

Hovno slunecniky…nemas na to cumet, ale rychle chlastat!

• Polka  

Vodu, limo, colu apod. z PETek nikdy nepils?

• p@X  

Jasněže pil, ale pivo asi 2× a stačilo to. Jinak piju mlíko a vodu z kohoutku, ráno Caro.

• Motyll  

Moc to hrotíš. Mně chutná ;-)

Do hospody se chodí kecat s lidma, co točí je marginální.

• les  

Momentálně probíhá rekonstrukce zahrádky. Na čepu je jen 10 a 12. 10 jsem nikdy neměl, 12 mě šmakuje moc.

• Polka  

Jj, 12 je zaruka kvality, moc dobra a 10 jsem mel ted doma v petce a horsi, na cepu to ale treba pujde.

• mastihuba  

je to silný jak sviň, ja dyž jich tam se sůdruhama kopim vosum, tak u tondovýho musim zatnout zuby, abych to nevycedil na silnicu :)

• Excel  

10 let súdruhovia

• p@X  

Copa? Přepadla Tě nostalgická? Dej si panáka Bucanera.

• Jaroslávek  

Oj …

• brantec  

Jardo, když se ti to líbilo pod Petrovicama, tak mám pro tebe (a samozřejmě i pro ostatní) tip na nádhernej silniční kopec!

https://mapy.cz/s/1EvWj

200 m na 2,6 km = 7,7 % v průměru, sklon je ± furt stejnej, 6–10 %, jede se hezky, serpentiny, loni novej asfalt, nulovej provoz. Být to delší, tak to má Alpský parametry:-) Mám to 5 km od baráku a včera jsem tam byl poprvé:-(

• pepek  

tam ho neposílej, tam já rád jezdím autem

• Vilém  

Ne nadarmo se tam jezdily zavody do vrchu.

• pepek  

No to jsem ani nevěděl. Dá se sjet vedle tím žlebem kolem potoka? Nebo je tam nějaký jiný jetelný sjezd z té hozintální vyhlídkové cesty, kromě té zelené?

• p@X  

Že někdy nedorazíš na Buk? Do Blányska to jede samo.

• Polka  

Onehda delali novej asfalt dole v Pilskym a tak to protahli az nahoru do Ujezda nebo tam uz novej byl? Pak musis ale zase dolu, dal nahoru se to asi na silnici projet neda ne? Jsme se tam tak pred rokem (dvouma) kousek kodrcali s motylem a hajnym na bajkach :-)

• brantec  

Je to tak jak říkáš:

• protáhli to na Újezd
              • nedá, musíš dolů
              • na bajka je to tam fajn

• Jaroslávek  

Jenže já mám na trase Lanškroun-Brno už kopce (M.Třebová-Letovice) za sebou a jsem rád, že to valí po rovině až dom. Navíc nevím jak vypadá ten úsek z Újezdu dolů.

• Motyll  

Taky vám chybí místo na dobíjení? Ptal jsem se lidí kolem sebe a nikomu nechybí…

http://brnensky.denik.cz/…0170516.html

• JSt  

ale to sou lidi z vesnice, nikoliv brnane. ;-)

• Motyll  

Budeš se divit, ale 75% času trávím v Brně. A píčoviny jako sdílení aut, dobíjení aut, cyklopruhy apod. nikdo neřeší.

Většinu spíš štve neexistence VMO atd.

• JSt  

ale to je tvuj pohled borca z lontu. ja treba to „sdileni“ auta resim, protoze nemusim jezdit autem denne do rachoty (vyuzivam cyklopruh :-) ) a kvuli potrebe auta trikrat do roka se mi nevyplati mit vlastni. a to v brne travim 99% casu. ;-)

• pepek  

Aha, tak přece: Typiče-skij Hollanův volič existuje. Není to jen marketing. Tak to je peklo, totok.

• RomanH  

Tak Jirik ma rodice v Brne, na sluzebku pojede sluzebakem, a na 1× mesicne ke tchyni a 2× rocne na dovcu se auto fakt nevyplati kupovat :-)

• pepek  

za chvilku bude muset vozit šklebáka do školky a do kroužků, do knihovny, na kolovýlet s vozejkem, na traily do jeduvnic . . . . . . . . . . . .a jiné

• mastihuba  

verim ze do skolky a do krouzku ho upichne v miste a vozejk mit ani nebude. na trail do jedovnic s jeho postojem ? to uz ses senilne posral :)

• Paja  

• pepek  

Dobrá, traily beru zpět. A co takový malý výlet s rodinkou: odjedeš někam za město, vyženeš rodinku na pěší tůru (2 – 4km) a za chvilku můžeš být zase v pohodě doma. Hollanova varianta: čekáš na šalinu, odjedeš šalinou na nádraží, čekáš s děckama na špinavým peronu mezi bezďákama, zaplatíš za rodinu nekřesťanský peníze, drncáš se, až ti lezou plotýnky. Vylezeš, uděláš výlet (rodina už je předem nasraná), nestihneš odjezd, čekáš na perone. . . . .

• Jaroslávek  

Žiješ v omylu. Jízda vláčkem děti neskutečně baví.

• JSt  

pokud je nekam slozitejsi nebo casove nevyhovujici doprava, pujcim si auto od rodicu. za rok jsem toho vyuzil opravdu pouze trikrat. ;-)

realita je takova, ze vecer predem si naklikas na internetu vcasnou jizdenku. oproti autu to vyjde pro dva lidi s malym ditetem levnej. ;-) dojdes pesky na rolu akorat na cas, takze na perone nestravis vic nez 5min. ve vlaku v detskem oddile laura po vsem lozi, smeje se a mava na spolucestujici, kteri jeji naklonnost opetuji.

jizda v aute je pro nase dite podstatne horsi. prikurtujes ji do sedacky, kde se nemuze pohnout a nikde nic nevidi. pokud nespi, neridic se muze posrat, aby dite udrzel v nebrecicim stavu. pripoustim, ze na auto neni laura zvykla, pac ho nemame. na druhou stranu vlak byl uplne vpohode od zacatku, stejne jako treba mhd. ;-)

• Paja  

Pro deti, ktere autem jezdi porad, je vlak samozrejme VELKA atrakce srovnatelna malem s kolotocema nebo navstevou Bonga…

• Polka  

No ja nevim…naposled kdyz jsme jeli s mladym na Becvu, tak mu byl vlak a aussichten uplne u prdele. Napred konverzoval s nakyma Polakama co se vraceli z vinarskejch stezek do Katyne, pak furt se Saganem otravoval postarsi slovensky par a diky tomu vsemu jsem byl rad, kdyz jsme konecne vypadli, ackoliv jsem zapomnel v Sulovu bidon :-)

• RomanH  

Pro vetsinu deti funguje auto jako ukolebavka. Kdyz brachovi nechteli mali svisti usnout, hodil je do auta, projel se kolem bloku, a spici je prenesl domu.

• pepek  

vnučka taky, nakopneš JTD a spala hned

• Polka  

Ten nas v aute strasne zvani, mno on vlastne mele porad a kdekoliv :-) Kolikrat jsem uz kvuli nemu prejel odbocku nebo zajel nekam uplne do… jinam.

• obda  

Proc? Sklebaky do krouzku a skoly fakt nevozim, a to mam tri :)