BMX 1997 - hledá se konkrétní model

72 nepřečtených
  • Krea

    Zdravím,

    V 97 jsem si jako malá vydupala první (a bohužel i poslední) BMX. Mělo jednoduchej, rovnej rám – ne úplně tenkej, řídítka taky rovný, hliníkový šlapky a děrovaný plastový sedlo.

    Sháním ho jako srdcovku – občas na vyvetrani…

    Tuší někdo co sháním?

    Díky.

    0 0
    • Vilém  

      Tusim, ze BMX z devadesatych roku.

      0 0
    • Adar77  

      BMX z devadesátek bylo tohle

      0 0
      • goofy  

        To už se v 97 asi neprodávalo, ne?

        0 0
      • Vilém  

        To je spis z osmdesatek.

        0 0
      • TeryPV  

        Kdo tohle měl za mého mládí, byl prostě borec :)

        0 0
        • Sunshine 29  

          To se mi válí na chalupě ve stříbrný metle…

          0 0
        • goofy  

          Měl jsem modrou metlu… :-)

          0 0
          • Bubaaak  

            Moje černý (přestříkaný) s tím jsem skákal tak často do vltavy, až komplet vyrezlo, tak jsem dostal stříbrný, a to se rozlomilo vejpůl :)

            Jen řídítka jsem měl sklopený dopředu :)

            0 0
          • les  

            Měl jsem RMX modrou metlu. Zadní blatník taky vrchem :)

            0 0
            • blaza84  

              btw … jaký byl rozdíl mezi BMX a RMX? Některý děcka na sídlišti měly RMX a štengrovali jsme se, co je lepší :) Samozřejmě že BMX :)

              0 0
              • Čuli  

                Rmx byly s cvrkem určený jakože na bikros a bmx bylo vetsinou s torpedem na všechno, hodně se i předělávalo na trial po vzoru tc50.

                0 0
                • wilda81  

                  Nebylo na trial spíš BMT? Co si pamatuji, tak „cvrk“ mělo BMX.

                  0 0
                  • Čuli  

                    Bylo, taky ta jiskra tc50, ale když nebylo tak se předělávalo cokoliv v jednom čísle abc dokonce byl navod jak si triala vyrobit ram, vidlice, riditka a myslim ze i brzdovy celisti.

                    edit: obrazek

                    0 0
                  • Mig_all  

                    To si pamatuješ špatně, ja měl BMX modrou metalízu a mělo torpedo…

                    0 0
                  • blaza84  

                    Já měl BMX a to mělo z výroby torpédo. Na cvrk mi to tata předělal později.

                    0 0
        • kocers  

          Taky se hlásím do klubu s modrou metlo. Myslim, že ještě někde v kolně doma je jak BMX 16, tak BMX 20 :-D Dobrá nostalgie.

          0 0
        • puka  

          Za mého mládí se hrálo na přehazovačky.

          … pořád se to nezměnilo :)

          0 0
          • Krea  

            Já měla pak i horaka. Tohle vydrželo nejdyl… :) Dostala jsem ho od bábi k narozkám, naši šli do vrtule, máma odešla z obchodu – láska na první pohled. Pamatuju si, že jsem mohla mít i poníka (zblbla do kobyl jsem byla pořádně) a tohle dostalo přednost

            0 0
      • blaza84  

        Přesně tohle jsem měl!!

        Tak teď jsem se hodně vrátil ve vzpomínkách zpátky :)

        0 0
      • Krea  

        Jojo, to jsem viděla. Fakt nad tím už nějakou chvíli hloubám. Jenze jsem měla už od výroby rovný řídítka – ne směrem k sedlu, sedlo bylo jiny a slapky byly takový ty „placatější“…

        0 0
    • Tomcat  

      V 97 jsem si jako malá vydupala první (a bohužel i poslední) BMX… nic neříkající. Bylo České ? Jaké tam byly brzdy ?

      Původní BMX od českého Velemosu byly

      BMX 20 Velamos… …zadní brzda torpédo

      RMX 20 Velamos… … zadní čelistová a volnoběžný pastorek

      Sport cross 24… …24 palců kola. Zadní čelistová a volnoběžný pastorek

      Podle všeho neděl Velamos BMX kola před rokem 1984 , nevím jak někdo může třeba prodávat vintage BMX z roku 1981… …teda uznávám spousta lidí se chytne na šrot s příběhem a neumí ani Googlit.

      0 0
      • Vilém  

        Pise ram ne uplne tenkej, tzn. asi dural, dale pise riditka rovny, tzn. vubec se nejedna o BMX.

        0 0
        • Tomcat  

          …Mělo jednoduchej, rovnej rám – ne úplně tenkej, řídítka taky rovný, hliníkový šlapky a děrovaný plastový sedlo…

          To …hliníkový šlapky a děrovaný plastový sedlo… docela na BMX 20 a RMX 20 sedí. Jenže v roce 1997 se sem už dováželi 3 (_|_) noname china supermarket kol . Ale uznávám že to je jako kdybych na psal že v roce 1997 jsem dostal dobrodružnou knížku …docela tlustou, papírovou, jako byly tam písmenka a šnurka na místo záložky… a teď co to bylo za knížku.

          0 0
      • vojtechposmourny  

        Bratránek měl RMX20 s torpédem. Funglovku, cca v roce 85.

        0 0
        • Tomcat  

          Tak znova Velamos BMX20 mělo torpédo , Velamos RMX20 mělo volnoběžku.

          Takže RMX20 s torpédem není funglovka, ale nějaký bastl.

          0 0
          • vojtechposmourny  

            Pochybuju že v krámě koupil bastl.

            0 0
          • Bubaaak  

            Kámoš měl RMX s cvrkem, ale nebyl to Velamos, ale něco z německa… Nebylo jedno RMX a jedno BMX, už tehdá se tahalo ze zahraničí… Ano je realný že bylo RMX s torpedem a bmx s cvrkem, nebyl jenom Velamos.

            0 0
          • JohnyPerko  

            Ja mel bmx 20 s volnobezkou… Alespon tak to bylo psany na ramu

            0 0
      • Krea  

        Zatím nejvíc podobný je tomu tohle

        http://bmxmuseum.com/forsale/149065

        U tohohle víceméně sedi tvar řidítek, šlapky i klika, náhodou bylo taky stříbrný.

        Já ho bohužel dostala vytuneny ruzovejma polystyrenovejma chranicema snad i na sedle :-D, robinson to skoro urcite nebyl – předpokládám, že by tam byla viditelná značka.

        Navíc to bylo porizovany v menším okresním městě v j.cechach, v tý době by mě moderní výdobytky těžce překvapily.

        Chápu, popis na dvě věci – jenže já byla fakt malá, v okolí se o to nikdo další moc nezajímal, až po letech – a to už to bylo prelakovany (odřený začalo reznout a volně dostupnej zbytek autolaku mi přišel jako dobrej nápad. Bez komentáře, jestli mi bylo 9..?)

        0 0
        • Vilém  

          Ty rovny riditka a ne uplne tenkej ram tam uplne bijou do oci:)

          0 0
          • Krea  

            No jo. Jenže já to jinak popsat neuměla :-D uznávám svoji chybu :-D

            … Kolo jsem neviděla poctivě 10 let žádný. Bohužel, po odchodu tohohle jsem nějak rezignovala, nebyl čas, chuť, penize nebo kde kolo mít atd… Teď bydlím nad pumptrackem a nedaleko freestyle parku, tak už mě zas chytají roupy.

            0 0
    • Japhy  

      A to jsi za posledních 20 let už nevyrostla ani o cenťák? Jestli bude 24'' kolo to pravé ořechové…

      0 0
      • Vilém  

        Tech 24" jsi vycetl kde?

        0 0
        • Japhy  

          Měl jsem zafixováno, že Velamos BMX je 24, ale pokud jen 20, na původním dotazu to nic nemění. Nu což, taky rád zlobím dcerku tím, že jezdím po dvorku na jejím kole.

          0 0
          • Bubaaak  

            taky 16

            0 0
            • Japhy  

              Když si vezmu co jsme s BMX sjížděli a skákali a kolik mi vzhledem k velikosti kola zhruba bylo, divím se, že těch úrazů bylo tak málo. Nedávno jsem ho po dlouhé době viděl na cyklostezce (moje asi skončilo v propadlišti dějin) a překvapilo mě jak je v reálu malinké.

              0 0
      • Krea  

        Já na něm jezdila ještě v 15. Trochu to už drhlo, ale zas jsem od ty doby min vyzrana. :-D

        0 0
    • kali222  

      vzdyt to podle popisu mohlo byt cokoli. u srdcovky si nevzpomenes na nejeky napis na ramu? pak by to bylo lehci hledani. proc neporidit aktualni bmx, kdyz to puvodni (model, i to TO konkretni, ktere bylo srdcovkou) bmxko tezko sezenes? :)

      0 0
      • Krea  

        Vzpomenu. Bylo tam jen bmx, původně nálepky na rámu a vidlicích, co si pamatuju. Nějaký skrytý označení jsem tenkrát nehledala. Těžko identifikovat.

        A hledám, nejdřív mi to přišlo jako dobrej nápad a čím hůř se hledá, tím víc ho mám tu potřebu najít.

        Podobný to mám i s autama a motorkama, jsem na veterány prostě zatížená :-D

        0 0
        • blaza84  

          Zkus zapátrat v rodinném fotoalbu, jestli se nedochovala nějaká fotka, jak jezdíš na kole :)

          0 0
          • Krea  

            Fotoalba jsou ze hry, moc fotek se nedochovalo, navic se (v tomhle případě fakt na potvoru) dost nerada fotím už odmala a navíc jsem ještě z generace, která mohla chodit venku sama i bez asistence sociálky. Navíc tohle kolo by se za dohledu rodičů ani jiných zodpovědných osob neuživilo, stačilo, jak všichni žalovali kde jsem se zas vymazla.

            0 0
    • Espen  

      Nebyl to BMX super deLuxe.

      http://bmxmuseum.com/…7_blowup.jpg

      0 0
      • Mig_all  

        to je z roku 97?

        0 0
        • Espen  

          Já měl kolen roku 90. bílý MRX s modrýma chráničema a kámoš měl ještě něco jiného. Zrovna jsem ho před chvílí potkal, tak sem se ho ptal. Měl problémy s drogama, takže jediný co si vybavil bylo, že tam byl nápis Super DeLuxe. Bylo stříbrný, představec hodně podobný tomu na obrázku a převodník to mělo tak max 25z, oproti nám šlapal jak magor. Pláště úplně jiný než na BMX a MRX, širší, podobné trialovym.

          0 0
          • Krea  

            Typově je to hodně podobný, zkusím pohledat další fotky :)

            Predstavec sedí, rám jsem taky měla z casti tlustší (to mi úplně vypadlo, díky) a převodník netuším.

            Pláště byly fakt asi dost široký a takový jakoby „chlupatý“

            Nicméně jak magor jsem snad neslapala – jeden z posledních výletu byl přes 8km do města a zpet s ani ne tříletou ségrou povesenou na riditkach.

            0 0
    • deekay  

      To by me zajimalo, co jsem mel teda ja.

      Koupeno nove, takze zadny bastl, ale skoro bych dal krk za to, ze napis byl BMX20, melo bilou barvu, modre kozenkove chranice (ne standard cerne) a volnobezku s dvouma celistovyma brzdama. A tipoval bych, ze jsem to mel nejak 1987 baj vocko…

      Podobne tomuhle

      0 0
      • KAPLIS  

        To byl nějaký speciál. U nás v baráku to měli dva synci. Byl jsem s toho hotový. Sám jsem sedlal esku skládačku. Nejlepší rakety široko daleko. Vypadali podobně jako to na fotce, ale nemělo tu plechovou výztuhy u hlavy. Už jsem taky hledal foto, ale tehdy se toho na net asi moc nedávalo :-)

        0 0
        • deekay  

          Mi to tehdy sehnala babicka, ktera delala vrchni sestru v nemocnci, tak pres nakeho typka co jim tam snad s necim lezel, uz si to moc nepamatuju je to 30 let :)) Snad to melo byt exportni, nebo tak.

          0 0
      • Dakar  

        Bylo to BMX 20 Special. Vypadal jak rikas a tusim ze uz nemel tu vzperu u hlavy. Rok taky sedi cca 87,88. Kdyz byl bikros u nas v plenkach a meli jsem v Moste trat a sponzora Banske stavby Most, fasoval je kazdy clen oddilu. Tusim v letech 86 to bylo to zminovane BMX 20 modra nebo ruzova metla. Pozdeji v 88 roce to byl tento special. Melo to i peckovnejsi pneumatiky – uzsi a jemnejsi vzorek nez to starsi BMXso…

        0 0
        • deekay  

          Diky za info, smarja to jsem mel masinu, ani jsem o tom nevedel :o) Skoda ze uz je davno pryc. Mohla poslouzit jako dekorace.

          0 0
          • KAPLIS  

            Já jsem to sháněl pro kluka na blbnutí. Ale hlavně sobě pro radost :-). Ale počítám že je nesehnatelné. Většina s těch pár kusů bude nejspíš po smrti. Kdyby náhodou tak mám zájem…

            0 0
            • Dakar  

              https://sport.bazos.cz/…kolo-bmx.php

              Troufnul bych si tvrdit, ze toto je onen special. Riditka byla v chromu, coz sedi a predstavec tam byl tento. Jen je bez tech paradnich modrych molitanuuu…

              0 0
              • deekay  

                Ano predstavec tento s alu hlavou. A ma tam jeste jine gripy.

                0 0
              • Espen  

                Tak to bude ono co sem měl i já. Modrý gripy na tom byli.

                0 0
                • deekay  

                  jojo, vsechno modre doplnky… byl sem na to tehda pysny :D

                  0 0
                  • Espen  

                    Na bowdeny se motaly ty chlupatiny :-D.

                    0 0
                    • deekay  

                      To sem nemel…jen jsem na tom mel samolepku Acerbis :D Taky se do vypletu motaly draty s barevnou buzirkou a na draty nacvakavaly plastove nesmysly co po nem volne jezdily nahoru a dolu – kdyz se jelo pomalu tak to cvakalo, dyz rychle tak se to drzelo u rafku :D Jo to byly casy.

                      0 0
                      • Mig_all  

                        Jo ty barevne plastové nacvakavací kulicky byly super, ovšem ve výpletu céčka, to byla uplně jiná liga :-D

                        0 0
                        • Espen  

                          Módní policie byla tenkrát daleko benevolentnější :-D.

                          0 0
    • Effa  

      No tak to si me teda něco připomněla. Sakra. Uz sem uplne zapomněl ze jsem ho hrozne chtěl. Takze jestli někdo mate červenou metalyzu bmx 20 speciál rok myslim 87 nebo 88 a chcete se ho zbavit, tak ho beru. Popřípadě stříbrná metalyza rmx stejny roky. Nostalgie je previt :)

      0 0
      • Krea  

        Hroznej prevít. Až mi to nedá spát :)) Zatím to vypadá asi tak, že se budu muset táty zeptat, na kterým srotaku miláček skončil. Pokusím se ho nezastřelil a nemám teda ponětí, co s tou přehazovačkou navíc, tehdy mi bylo řečeno že nic a mám smůlu.

        Taky se bojím hádat, co se stalo po 10 letech – jestli se nerozložilo na prvočinitele… A taky si ji mohl někdo vzít. Osud vážně nejistej a chtělo by to hodně velkou dávku štěstí a souhru náhod.

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.