biking v N.Tatrách a okolí Chopoku

47 nepřečtených
  • Meesha

    Chtěl bych se zeptat, jak je to s bikováním v Nizkých Tatrách, v oblasti Chopoku a tak okolo. Jestli tam jsou nějaký zázkazy, pripadne jestli je moznost dostat se s bikem na kopec lanovkou atd. Mam moznost jet do Demanovské doliny a resim jestli joo nebo nee. Dik moc

    Anketa: Biking v Nízkých Tatrách?

    1x
    100%
    0x
    0%
    0x
    0%
    0x
    0%
    0 0
    • Peulik  

      Viděl jsem značky v Demanovské dolině značky se zákazem bikům…tak nevím kde to všude platí…jestli o tom není něco napsáno na jejich stránkách www.skijasna.sk

      0 0
    • marek2000  

      rapidshare.com/fi­les/13673607/122_niz­ke_tatry_chopok­.jpg.html Ked sa kuknes do mapy, tak v okoli chopka su docela narocne hrebenove trasy.

      0 0
    • marek2000  

      www.nizketatry.sk/…pa/mapa.html Predpokladam, ze bezkarske trate by mali byt OK.

      0 0
    • marek2000  

      www.jasna.sk/page01.php?…

      Ved oni maju vlastny bikepark aj s lanovkou =D

      0 0
      • Meesha  

        diky moc, uz sem na to koukal. Vypada to tam celkem huste. Ikdyz bikepark asi pro me nebude to pravy. jedine ze bych brachovi zabavil bika a druhej den ukoncil dovolenou cestou houkackou :-) Jedu tam s pritelkyni a partou lidi, takze zadny vrcholovy bikovy vykony rozhodne nehrozi.

        0 0
        • marek2000  

          Urcite si nenechaj ujst Demanovsku jaskynu slobody, ked uz tam budes.

          0 0
        • zirecek  

          Tak na hřeben raději na pešo díky lanovce. Bikovat raději v údolí, nahoru je to na dlouho, hluboká údolí jsou taky hezká. Jeskyně na projití, atd..

          0 0
    • ememem  

      bikovat sa urcite daa je to v pohode. ci ta zoberu na kopec lanovkou s aj s bikom to neviem. nejake zakazy isto su (co ine by ekozmrdi robili vsak ano) ale tam kde je vstup povoleny pre pesich kludne chod aj na biku. v pripade stretu s ochranarom alebo nejakym inym mudrlantom co ti bude rozpravat ze na biku je to zakazane ho posli do riti. v pripade nejakeho pokusu o nasilie (aj to sa stalo) ho pokojne zastrel.sebeobrana podla nasich zakonov moze byt silnejsia ako utok aby bola ucinna takze si za vodou.lesne cesty-zvaznice a turis. trasy z principu nemozu byt zakazane pre biky ak je to povolene pre pesich. boli take pokusy ale odporuje to vysssim zakonom.

      0 0
    • rasto  

      zkusili jsme z trangošky (podbrezová) přes jánošíchovu chatu na chopok a ďumbier. (od trangošky nahoru zakaz kola). nedošli jsme, pro totální vyčerpání jsme otočili na srdiečko a pak dolů, do kempu. kola jsme vynášeli tak 3 hodiny :-)

      0 0
      • McBlacky  

        to je slušnej výnos…opačně by to bylo lepší, ale lanovka na Chopok myslím kola nebere – logicky když je nahoře ban :(

        To meesha – můj tip je nechat si vrtulníkem dopravit kolo na Velkou chochulu a pak to přejet přes Chabenec, Chopok na sedlo :)

        0 0
    • dancing dog  

      jestli Vás nevyvezou nahoru lanovkou, tak se na to vyprdněte..na hřebenech s bajkem myslim stejne nesmis, a ikdyby, tak jestli nemas vepredu vzadu zdvihy aspon 200mm, tak Ti je tam kolo naprd…

      0 0
    • martt  

      Tento thread je uzasna ukazka naivnych nazorov.

      Moj realisticky nazor k tomu (poznam to tam):

      1. ak Ta bavi bikepark, ten tam je
      2. je to cele narodny park s tvrdymi ochranarmi
      3. vsetko nad dolinami je pekelne strme, ak uz kasles na ochranarov, tak pokial nie su uplny hard-core biker, alebo Ta nebavi nosit bike na pleci, tak na to rovno zabudni
      0 0
      • Matts.  

        Dokonale vystihnuté. Po Nízkych Tatrách sa má nosiť batoh na chrbte a nie bike na pleci.

        0 0
        • filipes  

          Kralova Hola je imho na kolo docela OK, Chopok a okoli nebrat.

          0 0
        • goofy  

          Presne. Letos to vidim zase na hrebenovku prez cely hreben. Uz se na to tesim :o)

          0 0
          • McBlacky  

            to je hezká trasa. Už dlouho mám v plánu to dát za dva dny Telgart-Donovaly na lehko se spaním na Štefánikovi nebo Kamenný :)

            0 0
            • Smazaný účet  

              dva dny? není to moc? www.adwantage.sk/…nonstop.html :o)

              0 0
              • Kopálista  

                Nechci vyvolávat nějakou ohnivou diskusi, ale 90 km za 30 hodin mi příjde docela slabý, pěšák s fyzičkou stejnou, jako měli ti kluci by to přešel přinejmenším o 5–8 hodin rychleji…

                0 0
                • Matts.  

                  Všetko sa dá, ale čo z toho máš? Ja som voľakedy robil Telgárt až do B.Bystrice 6 dní, klasické 20 km trasy s plnou výbavou a stravou na 6 dní a bolo to super, Nikde sme sa nehnali, pozerali, bivakovali, fotili atď.

                  „Turistika nie je pretek“

                  0 0
                  • Kopálista  

                    A už je to tady…

                    Však já netvrdím, že se má při vyjížďce po horách závodit. Já jsem se jen pozastavil nad tím, že jim 90 km trvalo 30 hodin…

                    0 0
                    • Matts.  

                      Na Slovensku sú na smerovníkoch vzdialonosti uvádzané v časoch, v Čechách a na Morave v km. Podľa sprievodcov a turistickej metodiky je priemerne počítané 3 km za 1 hod. takže 90 km za 30 hod. je O.K.

                      0 0
                      • martt  

                        hlavne ked si predstavis ako je to daleko. To bych chcipol uz v polovicke. Ja som to za mlada chodil styri dni (ale s baglom kde bol aj stan).

                        0 0
                  • Jituschka  

                    Heh, konečně někdo, kdo chodí i trasy 20km/den :) Já to šla z pod Chopoku – Telgárt za pět dní, taky plně naložený. Poslední den stál za to – Od ráno lilo, mlha, a strašná zima. Jak já jsem ten nepěknej Telgárt ráda viděla:)

                    0 0
                • McBlacky  

                  tak i s pauzama to je celkem slušnej výkon řekl bych. Šel jsem hřebenovku 3krát a tak vím jak to tam vypadá. Pak jedině že bys to běžel. Celý se to dává okolo 16H Třeba Trangoška-Donovaly loni v rámci závodu 4,25. Což je fakt metal.

                  0 0
                • SChiZo  

                  vyvolavej diskuzi jakou chces. ja ti reknu osobni zkusenost. 85 km za 21 hodin. je v tom samozrejme par prestavek. teren : dovinate cesty v okoli hodonina. na konci jsem mel pocit, ze umiram. v zivote jsem nebyl tak na dne, ani po zadnym bikovym zavode. takze 90 km za 30 hodin v kpcich mi prijde jako hodne slusnej vykon. kdo to nezkusil to moc hodnoti nemuze.

                  0 0
              • McBlacky  

                vím že to jde nonstop, ale znám se jak po 16–18 hodinách pochodu vypadám. Nebojím se že bych to nedal, ale polovinu bych si toho nepamatoval :) to je trošku škoda…

                0 0
            • goofy  

              No. Ja to sel obracene: Donovaly – Telgart a za 2 dny, to bude kat celkem fuska. No ale proc to nezkusit, ze, :o)

              0 0
        • yuvaa  

          to je v pohode, oni to tam poznaju, ako vo vysokych:)

          0 0
      • dancing dog  

        dyť to říkám…

        0 0
      • lendl  

        Som myslel, ze toto vlakno budem ignorovat vzhladom na nizku uroven niektorych prispevkov, ale ked zareagoval kolega martt, tak pridam sa i ja.

        1. suhlas, v Jasnej by urcite radi zarabali na bikeroch, tak tam postavili take smiesne dosticky akoze bikepark a kedysi vozili bikerov na lanovke potom to zakazali, neviem ako teraz, ale to neni moja parketa.
        2. suhlas, len pre dokonalych znalcov terenu, aby vedeli kadial zdrhnut, ale ani to vzdy nestaci.
        3. plati len pre centralnu cast (Chopok – Dumbier), inak to ide ale plati bod 2)
        0 0
        • martt  

          Ty si referencny expert na tuto oblast, takze mas rozhodne pravdu.

          Apropos ochranari: Mna sa pokusal vyhnat horar aj z asfaltky pri ciernom vahu, ktora je vyznacena ako cyklochodnik. Zdovodnoval to, ze je to ich privatna cesta na zvazanie dreva a my tam nemame co hladat lebo im v pracovnej dobe blokujeme auta a ze na nas zavola policajtov. Ked ides s manzelkou a troma detmi a takyto typek ti mava flintou pod nosom, nie je to prijemny pocit.

          Oficialne sa tam v okoli smie ist napr. Ruzomberok → Vlkolinec → Siprun → Smrekovica → dolu po asfaltke na podsuchu.

          Existuje dalsia znacena cyklcesta v podhori nizkych tatier, poznam ju od partizanskej lupce po ruzomberok. Je ale velmi zle znacena a rozhodne nie horska cesta.

          Velmi pekne tury su aj na druhej strane udolia v Chocskych Vrchoch, tie nie su ani CHKO, chcu z nich ale spravit rovno NP.

          Z juhu Chopka je myslim lendl uplna studnica mudrosti, malokto to tam pozna lepsie. Ja som tam vyliezol niekolkymi dolinami kam az to slo a potom som to otocil. Dve doliny su dokonca prepojene znacenou cyklocestou (nepamatam si ktore).

          Teoreticky by sa malo dat dostat bikom na hreben aj k chate pod Chabencom, jazdia tam terenne auta. Presny priebeh cesty ale nepoznam.

          0 0
        • ČEHUÒ  

          Ked zareagoval LENDL tak musím aj ja. V centralnej časti JASNA a okolie by som doporučil najme zjazdy .kultový kopec OSTRIEDOK , kdo sa chce naučiť zatačať zákruty tak musí isť tam . Ide sa tam priamo z Jasnej cez simbolický cintorín. Potom doporučujem vyviesť sa lanoukou na LUKOVU a odtial modrou dole taktiež perfektný zjazd . Ten bike park je dosť náročný takže pozor. A potom samostatná kapitola je hrebenovka ta je snáť najkrajšia na celom SLOVENSKU Doporučujem isť Z Jasnej lanovkou na CHopok na západ až na DONOVALY da sa to urobíť v pohode za jeden deň

          0 0
    • Jituschka  

      Já bych tam teda kolo nebrala, přecházela jsme to pěšky – na kolo to fakt není, nahoře – šutry šutry šutry. Jenže co nesjedu/nevyjedu já, to může sjet třeba Meesha:) Ale neradila bych. JInak je tam nááádherně. Hned bych jela zas. Ji.

      0 0
    • climber  

      Teda nechci ti do toho kecat, ale myslím že na Malej Fatre (oblast Martinské hole), Javorníkách a nebo v Kysuckých Beskydech by jsi pojezdil výrazně lépe než v Nízkých Tatrách.

      0 0
    • ČEHUÒ  

      Teraz v Sobotu sme boli bikovat v N. Tatrach ,nedá mi to musím vás varovať . Dali sme si trasu od dedinky Svarin – Velký Bok – Hlavný Hrebeň odtial na Ramžu až do Bacuškeho sedla a odtial zjazd do Výšnej Boci. Tuto trasu sme išli už viac krát bolo to výborné ale teraz NEDOPORUČUJEM . Je to totálne zapadané . Na Velkom Boku je to zapadané a ešte to nie je vôbez prechodené miestami sa stráca chodník. Na hl. Hrebení ten krásny chodník taká trialová traverza pred Ramžou je totálne zapadaná takže z trialu nebolo nič len samé preliezanie cez stromy.Najhoršie to je pred Bacuškým sedlom, tam je to vyvrátené uplne naholo . Ten krásny modrý zjazd do V. Boci sa nedal vôbec isť lebo chodníka není len vyválané stromy.Po dlchšom hladaní sme našli taký uvoz kade zvážajú drevo a tým sme došli do V. Boci už za tmy a totálne zničený . Takže Pozor v okolí Ramži je to zapadané NEBIKOVATELNE

      0 0
      • lendl  

        Ahoj Peter, neviem pre koho to pises, ked sotva kedy sa v tychto koncinach ocitne nejaky iny biker, okrem mna a teba, teda A-teamu. Inak vcera som sa odtiel vratil a co sa tyka Velkeho boku musim ta poopravit, je to uplne v pohode, do sedla sa da vybikovat, ziadny strom, od sedla na hreben je par stromov, ale nic hrozne, dalej na Ramzu som nesiel, tam to asi bude tak ako pises. Zjazd do Polomky je tiez v pohode, za co patri vdaka motrkarom, co to tam udrziavaju v prejazdnom stave.

        0 0
        • McBlacky  

          jsem to šel pěšky před měsícem K.Hola-Chopok ne že by to na kole nešlo, ale je tam dost míst kde se přenáší, nebo nese úplně. částečně se to dá objíždět po cestách které lesáci vytvořili, ale zase toho bahna :(

          0 0
    • Honzajs  

      Pod Chopkom je „bikepark“, lanovka vás vyveze na jeho start za 300,–, dostanete tam půjčit „kola“ nahoře i dole, za 150 – 190,– Authory. Bikepark má tři trasy down, free a panorama. DOwn vede pod trasou lanovky.NIc z toho jsem nejel, takže nemůžu soudit. Lanovka jezdí ze Zahrádek od 9 do 16:00 ± každé půl hodiny Jinak Demänovská dolina na bika nee, ale v Pavčinej Lehote je dobrá bobová dráha za celkem slušný peníz

      0 0
    • ČEHUÒ  

      Nazdar V nedelu sme išli nadhernú turu Hrebenovku CHOPOK – DONOVALY . Je to krásna tura s perfektnými výhladmi. Začina sa na Zahradkach pod Jasnou ,odkial ide lanovka treba isť hned na prvú čo je 8,30 hod . Dá sa isť len prvý úsek ( stojí 240,– SK aj s bicyklom ) Na druhy usek neberú bike takže na CHopok to treba vytlačiť . Po hodine tlačenia konečne ste na CHopku . Odtial smer Dereše , sedlo pod Javorinou stale červená až na Donovaly . Spočiatku je teren dosť náročný ale za Chabencom sa vám otvoria krásne luky ktoré sa daju vpohode bikovať . My sme prišli na Donovaly o 17,30 hod odtial sme sa pustili po asfaltke do Ružomberka na vlak. Túra je dosť náročná 8 hodín v tažkom terene takže treba mať už niečo najazdené pozor nikde nieje voda až v Hliadelskom Sedle čo je skoro koniec .KAŽDEMU DOPORUČUJEM .

      0 0
      • martt  

        Voda je predsa aj pod Chabencom kde na starom salasi stoji teraz utulna. Sto metrov od nej je pramen.

        K tej hrebenovke – je v NP a zakazana. Zjazd z Chabenca a aj posledny zjazd z Prasivej ja na uvarenie brzd.

        0 0
      • goofy  

        Pod Durkovou je ubytovna, kde je voda a vyborna Borovicka :o) Akorat treba zklesat kousek z hrebene.

        0 0
        • ČEHUÒ  

          Nazdar ešte raz k Chopok – Donovaly Na chatu pod Durkovou nechodte , bikeri tam majú zakazané , neviem prečo ale chatár je alergický na bikerov a nič nepredá . Takže škoda schádzať z hrebeňa – zabitý čas.

          0 0
    • miki.mares  

      Tady máš ten bikepark.. Ted v Červenci sem tam byl a supr.

      jasna.sk/page01­.php?id=141

      0 0
    • Sroters  

      Ahoj,

      Trochu oživím téma. Jaká je situace po 9letech? :) Letos se tam chystáme, tak mě zajímá chřebenovka CHOPOK – DONOVALY. Jestli se dá dolu i dříve třeba ze Zámostké Holy po žluté a pak se napojit na cyklo a do Mikuláše?

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.

Podobné diskuse