• vratan

    Po zlej skusenosti s okuliarmi BBB s dioptrickym klipom (praskajuce skla, miniaturny klip)zhanam nejake nove. Skla vozim hlavne klasicke biele. Zaujali ma okuliare so sklami vlozenymi priamo v rame – okrem zbytocneho duplikovania dvoch bielych skiel, odpada aj smiesne vyzerajuca tvar s klipom. uvex lightning: www.bikecentrum.cz/images/img.php?… Rudy Project Horus RX: www.rudyproject.com/…/details.php?… Rudy Project Kabrio

    Ma niekto skusenosti s tymito okuliarmi? Je problem s vyrobou dioptrickych skiel do nich? dik…

    Anketa: Ktore sportove dioptricke okuliare?

    13x
    59%
    ine
    8x
    36%
    0 0
    • vratan  

      rudy kabrio: www.rudyproject.com/…/details.php?…

      0 0
      • juli  

        Kabria se na kolo nehodi. Jsou to civilni bryle. Maji malou plochu a fouka ti pri jizde do oci – vlastni zkusenost.

        Myslim si, ze nejlepsim resenim je dioptricky clip, protoze umozní vymenu vnejsich skel za takova, ktera zrovna vyhovuji svetelnym podminkam, jinak budes odsouzeny na cira skla, nebo racing red – vsechno vztazeno k RP.

        Sam pouzivam v civilu Kabria a na kolo staricke Skeeye s dioptrickym sklem.

        0 0
    • chupas  

      ses si jistej,ze ty horusky jsou dioptricky? nejsem si jistej, jestli bude naky ocar ochoten pro to delat skla. smesne vypadajici klip jsem odstranil zrcadlovym leskem z vnejsi strany skel. nic neni videt. at si vsichni trhnou. pravda. na cirych sklech zrcadlo nemam. jinak rudy dela slusny bryle.

      0 0
      • vratan  

        hej. horusy su na dioptricke skla. samozrejme do nich treba specialne zakrivene skla. co znamena v beznych optikach asi problem…

        0 0
        • motylekmodry  

          zadny problem, plastova skla do bryli podobneho tvaru / dokonce tonovana dle prani/ cca 1000,– jedno sklo

          0 0
    • wroum  

      dioptricky sportovni bryle sou problem. bud stojej za hovno nebo stojej milion, takze protoze bez brejli byt nemuzu, tak pouzivam na sport cocky + normalni sportovni nedioptricky brejle (Oakley) a je to tak IMHO nejlepsi.

      0 0
      • vratan  

        pre mna toto riesenie zial nepripada do uvahy. trpim tzv. „suchym okom“. sosovky som skusal davnejsie a nebolo to nic prijemne. neviem si celkom predstavit s nimi vydrzat cely povedzme 8-hodinovy vylet na ociach v prachu a v pote v tvari :-)

        0 0
        • zirecek  

          Jezdím s dioptrickými brýlemi. Jak psal Wroum – buď nesplňují požadavky anebo stojí majlant.

          Problém je hlavně v tom, že ryze sportovní dioptrické brýle nejde udělat, protože dioptrickoé sklo nelze dobře zakřivit aneb se těžko zaručují dioptrické vlastnosti na hodně tvarované čočce. Osobně spíše uvažuji o operaci, když vezmu cenu brýlí. Cena vyšších brýlí na civilní nošení je taky poměrně vysoká, ale když vezmu jak snadněji lze sportovní brýle zničit, zapomenout, rozsednout, apod.. Nemám s tím přímo zkušenosti, proto celkem obavy.

          0 0
        • wroum  

          ono i zalezi na tom, jaky cocky to jsou. s rocnima sem docela bojoval, ale mesicni byly super. ctrnactidenni byly este lepsi a ted mam jednodenni. rano nandam a vecer vyhodim. jsou super a suchy oci sem mel z tech rocnich (ale to uz je cca 7 let z5) ale myslim ze od ty doby se kvalita cocek zlepsila. navic jsou dneska ruzny zvlhcujici gely na cocky (takovy kapky do oci) a to je malej zazrak :-). bejt tebou, tak bych to zkusil este jednou, treba to pujde :-)

          0 0
          • pepino  

            No to dost uvažuju, na běžný nošení je to asi celkem drahota, ale nosit normálně brejle (nebo i ne, mam 3/4 a 1,1/4dioptrie) a na kolo brát ty jednodenní může bejt dobrý.

            0 0
            • MARIN  

              Mam skoro stejne dioptrie a jezdim bez nich ale uznavam neni to uplne ono

              0 0
            • nOra  

              To by mne asi nenapadlo resit.

              Kdyz se mi pri dojezdu smrkne a nemam svetly skla s sebou, jedu bez bryli s nejakymi 3 nebo 4D. Neni to optimalni, ale da se. Alespon je obcas sranda. :-)

              0 0
              • wroum  

                tak to nechapu. ja mam 1,25 a 1,75 dioptrie a bez brejli se snad ani netrefim do dveri a o jizde na kole nemuze byt ani rec.

                0 0
                • nOra  

                  Ted mi to doslo ! Proto se nektery kola davaj berany. Hlava je pak u prekazky driv nez kolo a… … kolo se narazem neznici… :-)

                  Zkus ostrit bez bryli ( treba si i pomoz deformaci bulvy pritazenim prstem v koutku na vnejsim okraji oka ) a nekdy se koukej i jinam nez do monitoru. Na cteni to nebude, ale pomuze to.

                  0 0
                  • Martin  

                    no jasně, hlava jako nárazník :-)

                    já osobně jezdím s brejlema od Bollé s klipem a problém s tím nemám. vypadám jak debil? to je přece problém těch, co na mě čumí, ne můj problém :-D s těma Bollé jsem spokojenej, mám tam plastový čočky s antireflexem a pohoda. akorát bych užil vyloženě bílý skla, protože mám jenom zrcadlovky a žlutý, což po tmě občas nestačí

                    bez brejlí bych, stejně jako wroum, jezdit nemohl, mám taky 1,25 a 1,5 a bez se netrefím ani do dveří :-)

                    0 0
                • Radek Broz  

                  Mam 2,25 a 1,75 a taky si to neumim predstavit ani v nejmensim. Da se teda jmezdit hladka fourcrosska, pokud ji mas nactenou;-) V lese vubec.

                  0 0
                  • nOra  

                    Kdyz pisi „dojezd“, nemyslim volnej sjezdik lesem. ;-) Predstav si treba dojezd z hospy v Halounech nebo na Kazine pres Cernosice podel reky. To se pomalu da.

                    0 0
                • Lakii  

                  Mam 1.5 / 2 a cylindry a jezdim na kole i na lyzich bez bryli a musim teda potvrdit, ze je to boj :)

                  0 0
              • Pebe  

                tak to taky nechápu, bez svejch 6,25 a 5,5 sem totálně slepej :-O

                0 0
              • kovar  

                při svých –3 a –3,5 mohu i hrát fotbal, pokud teda máme rozlišováky.

                0 0
                • Pá-dlista1  

                  Mam sotva jednu a fotbal hrat nemuzu.

                  0 0
                  • kovar  

                    když jsem měl jednu dioptrii, tak jsem taky fotbal nehrál

                    0 0
                    • Pá-dlista1  

                      No bodejt. S tim se daji jeste delat daleko zabavnejsi veci.

                      0 0
                      • kovar  

                        ano, co si tak matně pamatuju, třeba peněženku na rybářský vlasec atd.

                        0 0
                      • nOra  

                        Prave…

                        Fotbal nemuzu hrat… … s brejlema… … bez… :-)

                        0 0
                  • fíha  

                    Mam 2× –1,75 a fotbal hrat mozem, ale strasne ma nudi..

                    0 0
                • zirecek  

                  Branka osvětlena a červeně orámována, zvukové naváděcí zařízení, :-).

                  0 0
            • borda  

              mám o trochu víc a brýle nenosím. mylím si že kolem 1 d. je to naprosto zbytečné

              0 0
              • pepino  

                mam 3/4 a 1 1/4, na 15metrů nepoznma xixht, nepřečtu značku, neodhadnu díru v cestě. Já radši brejle.

                0 0
          • Radek Broz  

            Mam mesicni, ktery mi plne vyhovujou, ale jen tak pro zajimavost – jak vychazej cenove ty denni?

            0 0
            • TheIF  

              Ty jsou už dost drahé www.ekontaktnicocky.cz/jednodenni.htm

              0 0
            • wroum  

              ja jich nespotrebuju moc, takze se to da. par me vyjde na cca 50 kc (daly by se asi levnejc) a nepotrebuju zadny roztoky a krabicky. proste je vecer vyhodim.

              0 0
              • Radek Broz  

                Jejich vyhody jsou mi jasny;-)

                0 0
              • TheIF  

                Tj mě přijde, že více utratím za ty roztoky než za samotné čočky, které se dají klidně nosit i o něco déle (místo 30 – 40 dnů…)

                0 0
            • Manas  

              Nosim O2Optix, daj se nosit i 5 noci za sebou a vyrazne lepe dychaji nez i ty mesicni co vyndavas na noc. Uplne jinej level noseni cocek. Dokonce s nima i bez problemu plavu.

              0 0
            • ZuzicK  

              Všeobecně na sport nosim jednodenní – Dailies.. pár mě vychází tak kolem 25ti-30ti Kč.. představa, že bych si měla druhý den nasadit „poškrábaný“ čočky od prachu, atd. mě moc neláká..

              0 0
          • vratan  

            he- posledna generacia sosoviek by mi mozno nevadila. ja som skusal rocne a uz je to minimalne 6–7 rokov dozadu.

            0 0
            • Manas  

              Dojdi si nekam do optiky (nejlepe co nejvetsi) a nech si jich vyzkouset vic. Ja jsem poprve testoval asi 5 druhu a ted je jich dokonce jeste vic.

              0 0
            • Lipon  

              oproti starym typum jsou ty soucasne o notny kus vepredu; nosim mesicni, nemam je uplne kazdej den, do prace ke kompu mam radsi brejle, ale na bajka, na halovy sporty, plavani apod. jsou cocky lepci; sem to kdysi zkousel pocitat, a vysly mi pri mem pouzivani nejlip ty mesicni; jednorazovky prisly draz, i kdyz sem pocital roztoky. Pripojuji se tedy ke shora uvedenemu – zajit do optiky a vyzkouset, daji ti zkusebni par s sebou. O2Optix mam taky vyzkousene, az dojedu soucasnou zasobu, koupim asi tyhle.

              0 0
              • Manas  

                Jestli mas treba ty co se v nich neda spat tak budes z O2Op. dost nadsenej, nosim je 5 dni v kuse, v praci zadnej problem s unavou oci jako predtim (Bausch&Lomb SoftLens). Fakt parada, je to uplne jinej komfort.

                0 0
                • vratan  

                  fuuuuha. 5 dni v kuse? no tak to musim vyskusat…

                  0 0
                • ada  

                  cauky, prave mam na ociach Softlens a posledny tyzden oci cervene ako angorak. Nosim ich uz rok (po mesiaci samozrejme vymeinam), ale dlhsie ako 8hod ich v ociach neznesiem. Na bicykli je to fajn, ale v miestnosti strasne rychlo vysychaju. Tie dobre skusenosti mas s AirOptixs=O2O alebo s tymi night&day? dik za info.

                  www.cz.cibavision.com/…roptix.shtml

                  0 0
                  • Manas  

                    Jj, tyhle. Presne stejnej problem sem s tema cockama mel predtim. Stoji za to si najit dobrou optiku a vyzkouset jich hodne. Nekde ti je nechaj za to vysetreni vyzkouset. Me to stalo cca. 400 a zkousel sem dva typy.

                    0 0
                    • ada  

                      ok, dik za tip, pac uz som uvazovala vratit sa k jazdeniu v dioprt. okuliaroch. (-6D). Myslela som si, ze cocky su zhruba vsetky rovnake a zmena znacky nepomoze. A vono ne. :o)

                      0 0
                • Lipon  

                  jojo, mel jsem „klasicky“, co se v nich spat moc neda vyzkousel jsem SoftLens 66, ale tak uplne me nevyhovovaly, driv sem z nich mel unaveny oci; ted mam Focus Visitint; ty AirOptix (O2 Optix) jsem mel zkusebni par z optiky, kde sem kupoval brejle a byly fakt prijemny (spat jsem s nema nezkousel, na to mam svy oci az moc rad :-) )

                  0 0
      • motylekmodry  

        nesouhlasim…1000,– korun za sklo neni milion :-DD

        0 0
        • wroum  

          najdi mi optiku kde ti do Oakleyu (straigh xxx) udelaj skla za 1000 Kc a dostanes litr odmenu. neudelaj. nikde. udelaj cocky pouze do urciteho zakriveni, coz zas nesplnuje pozadavek na sportovni bryle..... znamej optik mi rek ze by to teoreticky slo, ale cena by urcite nebyla 1000, vysledek velmi nejistej (deformace obrazu) a trvalo by to asi 2 mesice… shanel sem to dlouho a nejen v Praze.

          0 0
    • kámen úrazu1  

      Rudy Kabrio se mně nenačítají a jsem líná je hledat. :-)

      Ale Rudy Horus nejsou určeny pro dioptrické čočky přímo do obruby. Na fotce pravděpodobně jen ukazují, že folie je vyměnitelná. Dioptrické čočky se dodávají pro každý oko zvlášť (aby taky ne, když většina brejlařů má na každý oko jiný dioptrie) v podobě kola s průměrem nejčastěji 65, 70 mm a do žádaného tvaru se zabrušují.

      Praskající skla u Tvých stávajících BBB nebude problém brýlí, ale optika, který Ti zabrušoval čočky do klipu. Čočky jsou pravděpodobně o něco větší než je nutné a tak vypadávají a mají tendenci se ničit, případně jejich tlakem může praskat klip. Pokud jsem to ale špatně pochopila a myslíš opravdu praskání, jako rozpadání se čočky na víc kousků, a to přímo v obrubě, je problém ve výběru druhu čočky. Sice hovoříš o sklu, ale předpokládám, že tak nazýváš jakoukoliv dioptrickou čočku. Sklo jako materiál je do sportovních brýlí nevhodný, lepší je polykarbonát nebo plast.

      0 0
      • vratan  

        kabria su tu: www.rudyproject.com/…/details.php?…

        u horusov sa dioptricke sklo vsadza do vymenitelnych obrub. je to v pdf-ku.

        u BBB nebol problem zo sklami v klipe. praskaju vymenitelne „slnecne“ skla. konkretne sa ulamuju v rohoch ktorymi drzia v rame.

        0 0
        • kámen úrazu1  

          Tady jsem nic o dioptrických čočkách přímo do rámu nenašla.

          www.rudyproject.cz/index.php?…

          Možná by tam šly, čert ví, ale těžko ve tvaru folie, která je na odkazu www.bikecentrum.cz/images/img.php?…

          Takové čočky by šly zhotovit maximálně na zakázku přímo u výrobce čoček, pokud vůbec. Na (náš) trh se spojené čočky nedodávají – drahá výroba, poptávka prakticky nulová, omezenost dioptrií, vliv velikosti nosu (různá vzdálenost čoček od sebe), nemožnost zabrousit skla v běžných, i když velmi drahých, přístrojích…

          0 0
          • pepino  

            Ale na odkazu je Uvex. Ty Horusy budou v pohodě, moc zakřivený nevypadaj.

            0 0
            • kámen úrazu1  

              Mohly by bejt. Ale podle fotky těžko poznat. Jo, druhý odkaz jsem opravdu uvedla na Uvex. Tímto se omlouvám těm, který jsem zmátla. :-)

              0 0
          • pepino  

            Ovšem chtělo by to dvoje vložky, jedny čirý a jedny tmavý (oboje dioptr.)

            0 0
          • zirecek  

            Nad čím uvažuješ, zůstat u brýlí, čočky na sport, šetřit na operaci?

            0 0
            • kámen úrazu1  

              Operace u mě zatím nepřipadá v úvahu, bo se dioptrie nestabilizovaly. Zatím zůstanu u sportovních brýlí s klipem, oproti civilním brýlím je znát velký rozdíl. Letos jsem konečně ani jednou nevyndávala z očí hlínu ani z nich nedolovala různý živočichy. A když se rozjedu z kopce, pořád vidím, neslzím.¨

              Ale začínám přemýšlet o kombinaci čočky + klasický sportovní brýle.

              Páč v Trutnově, když začalo pršet, jsem po chvíli přes nános bahna nic neviděla. Zkoušela jsem jet asi deset minut dál, pak jsem brejle sundala, což byla blbost největší. Se čtyřkami dioptriemi nejní vidět ani na kompík, natož pořádně na cestu, jela jsem jak připosránek. Navíc klipovky zkreslují, už mně to ale nepřijde. Ale po sundání jsem se cítila o půl metru výš, měla jsem pod sebou najednou velký monstrum, ne můj pidi rám. Zachránil mě až jeden pořadatel s čistým papírovým kapesníkem, plus to, že po vyčištěný brejlí už nepršelo.

              Proto přemýšlím o čočkách. Ale mám obvyklý strach z nasazování. Když si k tomu připočtu úraz, co jsem měla… No nevím, asi budu muset na závodech ještě jednou jet poslepu, než se opravdu odhodlám strkat něco do oka. :-)

              0 0
              • wroum  

                to stourani do oka je jen o zvyku. svoje prvni cocky sem se ucil nasazovat 14 dni a oci sem mel z toho uplne rudy, ale po case zjistis, ze to vubec nic neni. dneska si nandam cocky i za chuze a bez zrcatka…

                0 0
                • kámen úrazu1  

                  Tvrdí to všici, snažím se tomu uvěřit. :-) Mám ale po úraze okolí jednoho oka extra citlivé. Cítím v té oblasti stálou bolest a jsem na to oko i háklivější při vyndávání hmyzáků. Ale jedná se spíš o psychickou bariéru, než o skutečný problém. Nedělá Ti problém prach a pot?

                  0 0
                  • wroum  

                    pokud sou cocky dobre nandany, tak o nich nevis. prach a pot je stejnej problem jako bez nich. jediny na co si musi davat bacha je to, ze mnout si oko nebo do nej stourat kvuli treba hmyzakovy musis opatrne a s ohledem na tu cocku, jinak se muze stat ze vyskoci.

                    0 0
                  • wroum  

                    pokud sou cocky dobre nandany, tak o nich nevis. prach a pot je stejnej problem jako bez nich. jediny na co si musi davat bacha je to, ze mnout si oko nebo do nej stourat kvuli treba hmyzakovy musis opatrne a s ohledem na tu cocku, jinak se muze stat ze vyskoci.

                    0 0
          • vratan  

            toto je z pdf-ka horusov. myslim ze to je aj udaj o zakriveni…

            0 0
            • kámen úrazu1  

              Fakt by to mělo jít. Údaj vpravo hovoří o velikosti dioptriií, pro který ještě jo. Vypadají dobře, na jaře je taky vyzkouším. Kdyby si je nikde u vás nenašel a chtěl vyzkoušet třeba i víc brýlí, je možnost v únoru v Brně na výstavě Opta. Vystavovatelů vyloženě sportovních brýlí tam moc nebývá, ale zrovna Rudy Project tam mívá celou kolekci, i s doplňky. Výstavy jsou i samozřejmě i na Slovensku, ale nevím, kdo všechno tam vystavuje. Navíc brněnská je nejdříve.

              0 0
      • vratan  

        kabria su tu: www.rudyproject.com/…/details.php?…

        u horusov sa dioptricke sklo vsadza do vymenitelnych obrub. je to v pdf-ku.

        u BBB nebol problem zo sklami v klipe. praskaju vymenitelne „slnecne“ skla. konkretne sa ulamuju v rohoch ktorymi drzia v rame.

        0 0
      • Pá-dlista1  

        Polykarbonát = plast ;)

        0 0
        • kámen úrazu1  

          V optice ne. Nejčastěji se používají čočky ze skla, plastu a polykarbonátu.

          Polykarbonátové čočky ještě líp odolávají nárazům než čočky plastové a jsou prakticky netříštivé (i plast se může roztříštit, o sklu ani nemluvě). Nepoškrábají se tak snadno jako plast. V civilu se pro svoje vlastnosti používají především pro vrtané brýle (čočky se nenasazují do rámečku, ale vyvrtají se do nich ďůrky a do nich se zašroubuje stranice a nosník). Plastové čočky se většinou označují jako CR39, polykarbonátový jako Polycarbonate. :-) Zítra zkusím zjistit chemický složení, asi bude u obou skoro stejný, jen název a vlastnosti jiné.

          0 0
          • zirecek  

            Zčla jsi dělat do dioptrického průmyslu? :-O

            0 0
            • kámen úrazu1  

              Tak nějak. Ale jen o něco kratší dobu, než pracuješ Ty. :-)Kancelářská myš ve firmě prodávající obruby a čočky optikám. :-)

              0 0
          • kámen úrazu1  

            A polykarbonátové čočky většina optiků nerada brousí a posílá je jinam. Bo při broušení z nich vzniká tfuj-tajbl-cosi-jako-gel a ničí to přístroj. A jsou samozřejmě o dost dražší než plastový. :-)

            0 0
            • Pá-dlista1  

              A tvuj kovovy ram je z hlinikovyho aluminia :D

              0 0
              • pepino  

                Kamarýde Vševěde, projeď trochu Googlem net, já tomu h…o rozumim, ale pojmy plast a polykarbonát se asi fakt označujou různý hmoty:-)

                0 0
                • Pá-dlista1  

                  To verim. Uz jen tady na foru co toho je :)

                  0 0
                  • pepino  

                    Tak to shrnem- polykarbonát je druh plastu. V optice se používá PLAST a POLYKARBONÁT,ja­kožto dva rozdílný materiály. Asi něco jako kompozit a karbon, bych řek.Howgh:-)

                    0 0
              • pepino  

                Jeden příklad z X, co jsem našel za minutu „Základ technologie výroby spočívá ve vyfrézování základního tvaru do plastové desky – na výběr je několik druhů materiálu (polystyren, ABS-plast, polykarbonát, plexisklo) “

                0 0
              • pepino  

                No a máme to vyřešený www.omega-optix.cz/omega/index.php?…

                0 0
                • zirecek  

                  Takže už jedině Trivex, :-).

                  0 0
                  • pepino  

                    Jo vida, tam jsem ani nedočet. No když bude jedno sklo do 300, proč ne?:-)

                    0 0
                    • zirecek  

                      Asi ti špatně píše numerická klávesnice a nenapsala se nějaká nula, :-)).

                      0 0
          • Pá-dlista1  

            Asi te zavru. Rikas, ze vezeš džem, v papirech mas Jam a auto mas plny marmelady! :)

            0 0
            • kámen úrazu1  

              :-))) Já teď neřeším chemický složení čoček. Jen to, že se bžěně prodávané rozdělují do tří skupin: sklo, plast, polykarbonát. Stejně tak by se mohly skupiny jmenovat jinak. I kola se rozdělují na silničky, MTb takové a onaké, a přitom se jedná furt jen o „kolo“.

              0 0
              • Pá-dlista1  

                No to jo, ale ty skupiny nejsou „Silnicni, Horske, Kolo, Cyklokrosove“ :D Jo jinak ten beznejsi plast je asi allyldiglykol­karbonát (ADC) Jestli se mylim chemici prominou.

                0 0
    • kovar  

      používám jakési sportovní lsuneční brýle, které nemají skla pod úhlem, takže do nich šly dát dioptrická skla- nechal jsem si je udělat s plynulým přechodem dole čirá nahoře asi 15 % hnědé, což je docela bomba .

      0 0
      • vratan  

        nie je probem s podfukovanim okuliarov? oci mi slzia sem-tam aj pri anatomickych okuliaroch…

        0 0
        • kovar  

          podfukování je mnohem menší, než u normálních brýlí. Ale vybrat takové brýle je problém, řešil jsem tak, že jezdil na kole kolem optiky a zkoušel. S podfukováním u sportovních brýlí s „antiturbulenčními“ vychytávkami srovnat nemohu, neboť nemám zkušenost.

          0 0
          • vratan  

            rudy kabrio su tiez v podstate klasicke okuliare. problem je ze na nasom malom hornatom slovensku je velmi zle zastupenie rudyho. preto nebude ina moznost len zhanat u vas. a tam bude zo skusanim problem. z coho pri cene rudyho plynie potencialne velke sklamanie kvoli podfukovaniu…

            0 0
      • pepino  

        Já o něčem takovym přemejšlim, možná www.cykloexpert.cz/bryle/r2-enduro a nechat vsadit samozabarvovací umělý skla, nejdřív to musim prokonzultovat s kámošem optikem.

        0 0
        • kovar  

          jo, jo, je nutno konzultovat s optikem.

          0 0
        • nOra  

          To je asi fakt nejlepsi napad. Pokud Ti je pri zasazovani „skel“ nepretrnou. Ode mne chteli podepsat revers, ze za nic nerucej, kdyz obroucky nejsou od nich. :-( Ale dopadlo to dobre. :-)

          0 0
          • pepino  

            Jasan, taky je to kámoš, většinou do „přinesenejch“ nenalejvaj:-) A taky neberu ultra levný brejle, aby ty obroučky měli aspoň trochu kvalitu, tak v tom poměru uvažuju Axon, R2 atd.

            0 0
            • nOra  

              Na kvalitu strikanyho plastu moc neverim.

              Kdyz zminujes Axon, tak musim priznat, ze momentalne pouzivam jejich Spectacle s dioptrickou vlozkou. Kdyz se mi setmi a nemam cira skla, vyhodim tmava vrchni a dojizdim na cirou dioptrickou vlozku. Krome obcasneho zamzeni k nim nemam vyhrady.

              0 0
    • pepino  

      No tak Kabria bych si nechal líbit, nevypadal bych v nich v civilu jak Jirka Korn jako v Perceptionech, co mam. Ale 4000–5000, no jo, no..

      0 0
      • vratan  

        ja uz som sa raz snazil usetrit a nedopadlo to dobre. nechcem uz stupit vedla…

        0 0
        • pepino  

          No vypadaj spíš civilně než sportovně, takže na kolo asi ne ideál, ale to se holt těžko spojí. Ve staršim Biku byl článek, byly tam Oakleye a nějaká německá firma, co dělaj i zakřivený dioptrický, ale bylo to za hoooodně penízků, to už by se spíš vyplatila operace.

          0 0
          • wroum  

            oakley dela do svych brejli i dioptricky skla, ale cena je takova, ze si za to skoro nechas opravit oci laserem. jestli si dobre vzpominam, tak by me vysla jedna cocka na cca 8000. k tomu prihod tu druhou a obroucky plus doprava z USA (jinde to nedelaj) a ses na skoro 25 000 :-/

            0 0
            • zirecek  

              To už je operace i s rekonvales­cenčním výletem, :-).

              0 0
            • pepino  

              Dělaj to v Irsku (aspoň to bylo v tom německym Biku), ale právě to vychází jak operace.

              0 0
    • Fido  

      před lety jsem prošel, podobnou gensí .. klip v brýlích – skla nevíc, tedy více mlžení na podzim a jaře a horší čistění, pak klip praskl… čočky a stejně musím brýle, navíc prach a pot mi vadil, proto čočky jen lyže… nyní již nekoli let s maximální spokojeností mám dvoje brýle, koupil jsem o vitnamských businessmanů dvoje stejné brýle za 100 kč, donesl je do optiky a požádal o apliaci plastových dioptrických skel ( obě oči 1,75 dpt ) jedny tmavě zelené na slunné a poloslunné dny – vozím ve vetšině roku a jedny na podzim a hnusoty s čirými skly… nechal jsem si to dělat v létě, kdy jsou kouřová skla levnější .. suma sumarum .. obruby 2× po 100 a skla s prací tenkrát 2×500 t.j. 1200,– …výhody jsou nasnadě, jedny skla, levné provedení, nebojím se při pádu škdody 3–5 tis za RP či podobné… jo a raději jsem přikoupil ještě jedny brýle za 100, kdyby praskla obroučka na levných brýlích, že si vyměním, mám 5 let a bez problémů…ještě malé doplnění, PODSTATNE, musíš vybrat obruby takové, aby průhyb byl co nejvíce podoben zakřivení dioptrických skel, malá změna uhne a obruby se povolí, ale supersportovní zahnutí obrub nelze použít, neb tam skla nedrží a optik ti to neudělá…takže dobře vybírej, jinak ty brýle mám na nose na fotce ve svým profilu…

      0 0
      • vratan  

        aj to je riesenie. inak tie tvoje bryle vyzeraju v pohode. trochu ako uvexy…

        0 0
      • nOra  

        Tak to je opravdu smart solution !

        Snad jen jeste pouzit ta samozabarvovaci skla jak zminuje pepino.

        0 0
      • pepino  

        No klip na šošovky u těch Rudejch projektů mi taky prask, jelikož koštuje tisícovku, tak jsem to zatim slepil vteřiňákem.

        0 0
    • Thidney  

      po kolečku normální brýle, brýle s klipem /Adidas, Rudy, CEBE/ se vrcím k sportovním obrubám do kterých jdou narvat dioptrická skla. Po předběžném průzkumu v několika pražských optikách jsem skončil u cebe crux /peak line/, který mi výborně sedí

      0 0
      • zirecek  

        Zajimavě řešené, anatomie tvaru obličeje je udělaná zahnutí v oblasti dosednutí na nos, takže skla jsou poměrně rovná-dioptrická, přičemž brýle přiléhají sportovně k obličeji. Co to koštuje?

        0 0
    • lenochod  

      Mám BBB s tím směšným klipem, brejle nosím pro svojí potřebu a né proto a bych se někomu líbil. Všichni mi můžou … Nepraská nic, ale co je fakt na hov.. je ta duplicita. Stejká mezi skla pot a čištění musí bejt 2× :o( Taky ten klip škrábe vnější skla.Obruby nejsou moc tuhý, zase ale tím méně křehký.Zatím sloužej, ale už byc je asi nekoupil. Budeš-li si nechávat dělat skla do jinejch obrouček, nech si udělat zabarvovací nebo se žlutým odstínem. Žlutá rozjasňujě. Jen tak pro zajímavost, nechával jsem si dělat plasty do klasických obrub-antireflex, samozabarvování, tvrzení plast. Cena na jedno oko byla 2000,– Kč :o( Stejně se brzo poškrábali. Už si je nekupuju.

      0 0
      • vratan  

        asi budes mat stastie na nejaku dobru varku vymennych skiel. mne sa uz na jednom ulomil ten spic skla co sa vsuva do ramu pri nose. na dalsom skle uz vidiet prasklinu a je to len otazka casu kedy to prdne. nahradne skla sa urcite nebudu dat zohnat. nevyhodou klipu BBB je aj male zorne pole…

        0 0
        • nOra  

          IMHO to nebude chybou tech skel. Bud bys musel opravdu hodne nesetrne menit skla a nebo je to spise nejaka anomalie obroucky. Nejaky vystupek a nebo jsou krive a namahaji sklo trvale.

          0 0
          • vratan  

            urcite som sa k nim nespraval nejako nesetrne. obcasne vybratie skiel kvoli cisteniu – nic viac nic menej. myslim ze vysvetlenie je jednoduche – je to proste smejd z nekvalitneho materialu.

            0 0
    • pepino  

      Ty Kabria maj na Ebayi za 119eur, začínam šetřit.

      0 0
    • jirkag  

      Nemate nekdo zkusenosti s Adidas Evil eye No126 nebo No266 ? Jsou teda dost drahy (5500 bez dioptrickych obroucek a skel), ale sedi mi dobre. Rudy project jsou o dost levnejsi, ale ted ste tady zas nekdo psal, ze vam ten klip na dioptriku praskl, tak nevim. Jsem po operaci oci nejakych 9 let a uz se mi to zase zacina zhorsovat. Zacinam spatne videt za sera a nerad bych vlitnul do nejake diry. Mam teda „jen“ 0,75 ale uz to proste neni ono.

      0 0
      • Archer  

        Vozim Adidas Evil, a jsou docela dobry. Ten klip trochu omezuje pohled, ale to delaji myslim vsichni podobny.

        Vozil jsem nekolik ruznych modelu bryli, ale jen u Adidas me na rychlosti pod bryle ne zaletava hmyz nebo prach.

        Zorniky mam dva – zluto-oranzevy na mlhu, a hnedy LST na slunce. Jsou super!

        0 0
    • Blackbiker  

      pánové tohle jsme řešil před měsícem,jelikož jsem ještě k tomu volejbalista,chtěl jsme univerzální brejle,taky jsem uvažoval Rudy Project, Uvex a pod..,jenže ten poměr výkon/cena je trochu jinde. Proto jsem si sehnal pořádného optika který mi skla zabrousil do sportovních brýlí Dunlop.Nevím co je to za model,ale sedí to ok,dnes to jdu prověřit bajkem:-) Foto je lehce rozmázlý-nějak se mi dnes klepou ruce-haha. Ps: mám 6,5 dioptrie!a šlo to-největší pálka byla ta skla-i když 1150 za jedno je dobrá cena. Brejle kolem 900 kč.

      Recenze:skla jsou světlejší snad 40%zabarvení do modrošeda(kvůli světelným podmínkám v halách).Už jsem dostal míčem přímo na komoru-brejle spadly a sklo(plast) vypadlo-stačí opět nacvaknout a je to v poho.

      Doporučuju tedy obyč. sportky a dobrého optika. za ušetřený prachy kupte radši novou přehazku:-):-)

      Zatím bikeři BB

      0 0
      • Mirek1  

        Nemáte někdo typ na dobrýho optika v Praze, kterej zmákne dát dioptrický skla do sportovních brejlí?

        0 0
    • pepino  

      Jinak trochu mimo, jako kompromis sport.-normál. se mi docela líbí, co má Vetchý, asi Oakleye, netušíte model?

      0 0
    • paigg  

      Brýle, které jdou takto udělat jsou Oakley. Zapracují dioptrie přímo do Oakley skel. Vybrat si je můžete na našem webu www.slunecnibryle.cz a dioptrie objednat v naší partnerské optice v Praze. Cena je bohužel vyšší než 2–2,5kKč, protože se to posílá do Holandska. Druhou značkou je Rudy Project, které nabízejí také dioptrie přímo ve sklech. Kontakt platí ten samý. Dále nabízíme brýle Adidas, které mají k většině sportovních brýlí dioptrický klip. Pavel

      0 0
    • mastihuba  

      nemáte už někdo vyzkoušený tydle obroučky?

      http://www.dealextreme.com/…-pouch-35576

      0 0
    • tomeee  

      Nema nekdo prosim tip kde maj ty Kabria od RP v Praze? Na netu jsem nic poradne nenasel a obihat vsechny optiky co uvadej na strankach RP se mi uplne nechce…

      0 0
      • Pebe  

        zkus si zavolat sem http://www.sportoptik.cz/ kupoval jsem tam díly na RP a sehnal je, tak třeba má nebo sežene

        0 0
        • tomeee  

          Díky, zkusím. Bojim se právě, že většinou budou mít sportovní brejle ale ty klasický dioptrický už tak často ne.

          0 0
          • Pebe  

            mě tady vyrábí skla do Oakley, tváří se docela šikovně, tak jsem na to zvědavý jak to dopadne :-)

            0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.