Bazarové RB RR1300 - správná velikost?

5 nepřečtených
  • gemini

    Nazdárek pánové, potřebuji poradit. Mám nabídku na koupi rámového setu RB RR 1300 - klasika  ( starý 2 roky, ale ježděný pouze 1 rok – alespoň to tvrdí prodávající ), který obsahuje noname carbon vidlici ( zřejmě od RB ), sedlovku a objímku Pells a hlavové Cane Creek za celkem přijatelných 4 500 Kč ( předpokládám slevu na 4000,– :-). Nicméně problém je, že rám je velikost XXL a na webu rb se doporučuje pro postavu nad 195 cm. Já mám bohužel „pouze“ 193 cm, což by nebyl asi takový problém, jako to, že moje stávající kolo Šírer ( vel. L ) je geometrií daleko menší ( odježděna sezona a celkem bez problémů). Otázka tedy je, jestli by to nebyl velikej skok v geošce?

    Srovnání geometrie… Šírer: opravdová délka sedl. trubky: 555 virtuální délka sedlové trubky: 600 délka horní rámové trubky: 583

    RB: délka sedlové trubky povrch:663 délka sedlové trubky po vrch horní: 640 délka horní rámové trubky: 605

    Vysunutí sedlovky ( hokejka ritchey comp ) u šírera je při 350 mm dlouhé sedlovce skoro na doraz ( cca 250 mm, což by u RB bylo cca o 100 mm míň – jestli dobře počítám ) a představec jezdím 110 mm. Můj posed je spíše turističtější, dolní úchop minimální, řídítek se držím v místě před pákama ( nikoliv úplně za páky ). Tak teď babo raď – rozdíly tam jsou, jak vidíte markantní, ale vrtá mi v hlavě, že třeba mi bude větší rám vyhovovat víc ( ale nevím, jestli tak velikej:-). Navíc je Šírer moje první silnice a navíc jsem asi celkem ovlivněnej posedem z MTB, takže ani přesně nevím, jaký by měl být můj optimální posez na silničce.

    Celý kolo ( v následující sestavě za 15 000,–), lze před demontáží vyzkoušet. Papíry ke kolu majitel samozřejmě má. RR 1300,carbon v., řízení Cane Creek, sada Campa Veloce 10s ( ještě 4-hran ), kliky CT, kola DT Swiss RR 1,2, náboje DT 340, dráty DT competition, řidítka+předsta­vec+sedlovka Pells Race, sedlo nějaký gelový, předek pláštovka Tufo, zadek Maxxis. ke kolu Computer VDO H.C 12,6 včetně hrudního pásu + v případě zájmu rám Fort gratis…Takže já bych si dovolil tvrdit, že i cena za komplet je celkem OK…

    Co myslíte, jít do toho, nebo to nechat plavat? Díky

    0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.