Auto které odvede (teoreticky) nejlepší službu za 60000Kč?

450 nepřečtených
  • Tomkac

    jsem hloupý biker co doposud tlačil peníze jen a jen do kol… auta mě nějak nezajimaji a neberou, potrebuju to jen jako premistovadlo, nakupni tasku a vyletovaci stroj (ČR,SR)… jaky by byl nejrozumnejsi nakup auta okolo tehle cenove relace… Vzhledove bych chtel urcite nejaky hatchback (polo, fabku, atd.. )

    0 0
    • oddie  

      Podle mě Trabant. Neodejde mu turbo, neporouchají se vstřiky, nepraskne mu rozvoďák a nepotkají se ventily s pístem, nevyteče mu chladič, neodejde řídící jednotka, a kombi verze vypadá skoro jak dneska ten heč-bek. Akorát to moc netáhne vodspoda, ani čipťůnink tomu nepomůže.

      0 0
    • Martin  

      kup si felinu combi za 20k a zbytek narvi do kola :)

      0 0
      • Tomkac  

        kola mam ted nove, auto chce spis zena a kupuju to proto, abych byl vzorny muz co se umi „postarat“ :-D

        0 0
        • oddie  

          Čiže parametry zadání zní zhruba nějak jako „malé a červené“.

          0 0
          • Delkim  

            třeba tohle? hrálo i ve filmu :)

            0 0
            • oddie  

              Jo! :D

              (akorát to už se asi v použitelném stavu nesežene…)

              0 0
            • blaf  

              to je luxusni, to bych bral na hrani :)

              0 0
              • oddie  

                Tyhle auta jsou na hraní dobrý – teda na hraní s COčkem a autogenem :P

                0 0
              • goofy  

                Kámoš si s jedním takový hraje už přes rok… Jsem zvědavý na výsledek… :-)

                0 0
        • honhav  

          s temito pozadavy bych volil benzin, z duvodu oprav a spolehlivosti asi fabka kombi po nejaky rodince co moc nenajezdila… to by melo splnovat zakladni veci a kola tam das…

          0 0
          • goofy  

            Asi se nedíval v jaké cenové se pohybují Fabky kombi, a kolik do toho zakladatel chce vervat, co? ;-)

            0 0
            • honhav  

              predpokladam ze cist umim a 60 litru je na 1,4 fabku i kombi snesitelna castka pri trose shaneni…

              0 0
              • oddie  

                To se obávám, že kombi za 60 bude akorát otravné probírání více či méně namaskovaných pas­tí.

                0 0
                • honhav  

                  to bude u jakekoliv ojetiny… 60 uz na fabku neni tak malo a v tom mnozstvi nabizenych by mohla byt sance najit neco v relativne funkcnim stavu…

                  0 0
                  • goofy  

                    Před nedávnem jsem sháněl. Je to prakticky předem prohraný boj. Většina dovozy s bůhví jakou historii…

                    0 0
                    • raceman  

                      a sehnal si nakonec něco? :)

                      0 0
                      • goofy  

                        Jo. Tatík si koupil nové auto a já koupil jeho… :-)

                        0 0
                        • raceman  

                          :D

                          0 0
                        • antt  

                          ideální stav, já půl roku zpátky sháněl taky a nakonec jsem vzal na poslední chvíli auto od kamaráda, co ho vezl už jako prověřené a zkontrolované na protiúčet do bazaru, dal mi to za ty samé peníze co by měl od nich, auto mělo vyměněné kde co, plus k tomu sada zimních kol, nové letní, nové tažné, neobouchané a nerovnané…

                          Za půl roku jsem s tím odjel 1Ok po těch naších děravých okreskách a odchází tomu zatím jen poloosa a mám teď čerstvě prasklou hadici k intercooleru, takže investice všehovšudy do 7K, ale stálo to 9OK, je to 2007, ale nadávají tomu fiat croma :) Jako paráda, jsem nadšený, za ty prachy luxusní kočár

                          0 0
                          • McBlacky  

                            taky jsem o ní uvažoval s tím 110kw multijetem, prodávaj se fakt levne a je to výborní a pohodlný auto

                            0 0
                            • raceman  

                              hmmm, to je dobré vědět do budoucna :) škoda, že ho nedělají i v krátké verzi, nebo jo? :D

                              0 0
                              • McBlacky  

                                ne.

                                0 0
                              • antt  

                                v krátké? Taková neexistuje. V této sklopíš zadní sedadla a kola tam bez rozebrání v pohodě nacpeš po strop. Tak 4. Ale třeba já v tom nemám šanci se vyspat a to mám pouhých 190cm :)

                                Prostě se to tady nedováželo, lidi na něj nejsou zvyklí a kor tuctoví čecháčci vychovaní na škodovácké reklamě

                                edit: joo ty vyšší verze mají skloupitelnou spolujezdcovu sedačku do roviny se zadním kufrem, tak že kolo může relaxovat v levé části a pilot v pravé :)

                                0 0
                          • goofy  

                            jo na tu jsem se taky díval, ale krapet jsem se bal italské pověsti a neprověřeného původu. :-)

                            0 0
                            • madcat  

                              U Cromy se celkem není čeho bát, je to dost podceňovaný auto.

                              0 0
                              • goofy  

                                Asi jo. Jako měl jsem ho v hledáčku, ale jak říkám, koupil jsem od tatíka prověřené servisované auto, takže neváhal. ;-)

                                0 0
                            • oddie  

                              Italské pověsti, tím myslíš kecy těch, co nikdy neměli nic než škodovku, ale děsně „vědí“, jak jsou ostatní auta špatná?

                              0 0
                              • goofy  

                                Ježiši… Zase se toho musíte všichni chytat. Možná že jsem to nenapsal ideálně, ale snad už jsem DOSTATEČNĚ dodal, proč nakonec z úvahy vypadlo.

                                0 0
                          • antt  

                            haha, to jste mě teď docela potěšili chlapi, mám teda tu 88kw 8V multijetku a fakt jsem z toho auta nadšený, zatím asi nejpophodlněl­ší/nejstabilněj­ší kočár, co jsem kdy kočíroval a každý kdo do toho sedne je v šoku, kolik je tam místa a jak to jede/je pohodlné

                            edit: i ty díly jsou k sehnání a za pár kaček jak u ostatních aut/fiatů

                            0 0
                            • McBlacky  

                              mě tam vadil kufr, je spíš vysoký než dlouhý, když nemáš dvojitý dno tak i není do roviny, s tím 88kw to nic moc nejede, je to dost těžký auto a vysoký. Na pižlání do limitů jasně v klidu, ale na nějaký větší akce na okresce nebo delší přesuny po německu, tak je ten 110kw ideál a přitom žerou skoro stejně.

                              Stejný motory jsou ve vectře, pokuju ted po nějaký z posledního roku výroby 2008. Croma je výhoda, že se dělala do 2010 a po FL je to fakt hezký auto. Ve finále Croma 2010 je za stejný prachy jako Vectra 2008 :/

                              0 0
                              • Karaya  

                                Podívej se po C5 II s 100kW naftou. Velký, pohodlný a spolehlivý auto. Navíc je pořád stejně komfortní ať je prázdný nebo po střechu naložený a je stále v rovině i se 4 koly na tažným.

                                0 0
                                • McBlacky  

                                  to bych hrozně rád, ale nemusím si nabíhat na vidle za kazdou cenu. Co kolem slyším tak do 5ti let stáří super, pak dost bída. Vzhledem k tomu ze moje moznosti aktuálne nejsou na 2 roky starý to škrtám.

                                  Kdyby dělali vectru do 2010 alespon to by mi to hodne usnadnilo :( takhle pořád hledám alternativu

                                  0 0
                                  • oddie  

                                    To tvoje vybírání je stejně srandovní. Už trvá aspoň tak dva roky, co si tak všímám, a vždy je to to ± o tom, co si kde necháš napovídat, jak je něco do 3,4,5 let super a pak „bída“.

                                    Co myslíš, že při svých výběrových kritériích typu velké auto, co se s ním dají předvádět velké akce na okreskách asi tak pořídíš? Tahle kategorie aut má ve 4 letech typicky dost přes 200tis km a najednou je to strašná „bída“, že se musí vyměnit spojka, něco na podvozku, ale dost často i vstřiky nebo turbo. To by fakt jeden nečekal. Ano, v té C5 se 100kW RHR se určitě bude časem muset vyměnit ten blbě naladěný DMF s poloviční životností oproti slabšímu předchůdci, budou se časem muset řešit ty Siemensí vstřiky, které už sice jdou repasovat, ale pořád za víc než staré Boschí solenoidy, tutově aspoň dvakrát odejde swirl a podobné legrácky. Ale to si fakt myslíš, že si pomůžeš, když to koupíš dvouleté a zaplatíš za to o takový ranec víc, že bys tyhle všechny opravy zaplatil několikrát? Nebo že najdeš v téhle kategorii nějaký zázrak, který se neopotřebovává a nic na něm odcházet nebude?

                                    0 0
                                    • McBlacky  

                                      nj no, čím jezdit kolem komína mám, na delší akce ven taky i když není moje tak mě to zas tak netlačí.

                                      Na druhou stranu na nový fakt nemám a kupovat něco co čeho budu sypat ale budu se utěšovat že to stálo málo a pořád se to proti výrazně mladšímu vyplatí není úplně moje cesta. Ne každý je mix ´odborníka´ a brouka pytlíka jako ty.

                                      Mě by úplně stačilo kdybych koupil auto co má najeto sto, najel na něm další sto bez nutnosti investovat do součástek co by tento nájezd měly v klidu vydržet.

                                      0 0
                                      • oddie  

                                        Jo, to je přesně ta nesmyslná úvaha, „Mě by úplně stačilo kdybych koupil auto co má najeto sto, najel na něm další sto bez nutnosti investovat do součástek co by tento nájezd měly v klidu vydržet.“, a přitom chci stěhovací raketu s malou spotřebou a za málo peněz, protože na novější nemám. Pak to dopadne buď takovouhle pohádkou typu utěšujeme se tím, jak dva roky „jako“ kupujeme auto, nebo v horším případě hurá koupíme něco, o čem nám někdo nestihl nic nakukat nebo to jenom vychvaluje a jsme děsně překvapení, jak to ten servis potřebuje taky.

                                        0 0
                                        • McBlacky  

                                          libí se mi jak to hned škatulkuješ, aniž víš co a jak jezdím. Beru to tak, že když jsem měl dvě auta, kde jsem najel tolik a neměnil na nic nic zásadního, rád bych v tom pokračoval. že by skok z nižší střední do střední automaticky znamenal platit desítky tisíc za servis součástek si nemyslím, to si radši koupím nový kolo ;-)

                                          0 0
                                          • oddie  

                                            Mně se zase líbí, že zrovna ty píšeš něco o brouku pytlíku, když máš s auty v podstatě nulové zkušenosti, ale vehementně lepíš do každé diskuze o nich moudra, která ti někdo nakukal nebo co sis přečetl někde na fórech. Holt, každému se líbí něco jiného :P Já jsem svá vlastní auta, co mi prošla rukama, přestal počítat někde u padesátého, většinu servisu dělám sám plus občasná spolupráce s dalšími lidmi, které to takto baví, aby se všichni nemuseli učit úplně všechno. Čili pokud něco píšu, buď jsou to zkušenosti mé vlastní, nebo lidí, kterým vidím přímo pod ruce a vím, co umí…

                                            Co se týče skoku z nižší střední do střední a tomu, co „bylo“, na to je celkem dobré sledovat ten vývoj, kterým se to ubírá. Co „bylo“ před 10 lety se totiž od dnešní situace dost značně liší, jak narvaností různými kurvítky, tak i stále se zvyšujícími nájezdy těch aut. Takže dnešní auto střední třídy klidně najede za prvních pár let 2× tolik co ty předchozí generace, zato je vybaveno choulostivější technikou, které v předchozí generaci buď vůbec nebyla, nebo měla vyšší životnost. Takže různá překvapení přicházejí v úplně jiný čas a v úplně jiné formě než u těch předchozích generací, což stále příliš mnoho lidí nemůže pochopit (a pak se diví, třeba té ceně vstřiků).

                                            Jinak postup koupím, pojezdím a prodám zcela bez investic lze samozřejmě aplikovat taky, akorát v tom případě silně nedoporučuji uvažovat o tom, jak si to nechám 100tis km, ale vystřelit to podstatně dřív.

                                            0 0
                                            • McBlacky  

                                              budu na tebe myslet a do další firmy už pujdu jen do té, kde se lítá po čr vrtulníkem :) Možná bys je mohl vysypat z rukávu – když se tady do mě opíráš, tak asi víš přesně co jsem kdy řídil.

                                              Tvoje zkušenosti, že točíš tři auta ve vlastnictví za rok nemám a ani mít nechci.

                                              0 0
                                              • oddie  

                                                Já mám oba druhy aut. Jak to, co doma zůstane trochu déle (zatím nejvíc 4 roky, současné by mohlo vydržet déle, prodávat jej vbrzku nehodlám), tak souběžně vždycky něco, co jde kolem jako zajímavá koupě, a po čase zase jde pryč, když o to zrovna někdo projeví zájem. Takhle funguje většina lidí, co má něco společného s auty – většinou se kolem nich točí víc nabídek a poptávek, takže auta střídají častěji. Není výjimkou třeba ani nákup většího auta s nějakou závadou, oprava, odjetí dovolené a následný prodej, a po zbytek roku používání něčeho menšího. Je to jen o tom, co člověk chce, co je ochoten za to zaplatit, co ho baví atd. Já bych si tu pixlu mohl koupit klidně novou, ale nechci, baví mě tohle a za novou ochoten zaplatit nejsem, i když bych na to měl. Že to má většina lidí úplně jinak je mi naprosto jasné, a kdo pak má víc zkušeností by mělo být jasné úplně stejně…

                                                0 0
                                                • jIrI___  

                                                  V podstatě podobné postižení, jako mají někteří jedinci (většina B-F) u biků :)

                                                  0 0
                                                  • oddie  

                                                    Jo, ale zatímco u těch biků z druhé ruky je jim „jasné“, že se musí hned vyměnit řetěz, voservisovat vidle a další kravinky, u auta hned znamená nutnost výměny pár spotřebních prkotin, že se „se*e“ :D BTW to kolo bych si taky mohl koupit „lepší“, ale taky me víc baví lepit dohromady ty hrůzy, nad kterejma každej kroutí hlavou :P

                                                    0 0
                                                • Japhy  

                                                  Asi by mi vadila ta byrokracie okolo – evidenčka, povinné, přepis a tak. Ale to je podle vkusu jednoho každého soudruha, mně stačí když ty oteklé úřednické ovary na dopravce vidím jednou za 4–5 let.

                                                  0 0
                                                  • oddie  

                                                    Dneska už dopravka funguje v pohodě, objednání přes internet na určitou hodinu atd. Pojištění mi dělá pojišťovák po mailu…

                                                    0 0
                                  • Karaya  

                                    Já mám osobní zkušenost s C5 2001–2007, konkrétně model po faceliftu od 2004.

                                    Ten si troufám tvrdit, že je v případě motoru RHR – 2.0HDI16 relativně bezproblémový. Do roku 2006 je mírně poddimenzovaná spojka, takž odchází okolo 150tkm, potom byla dávána větší.

                                    Jinak přicházejí investice okolo 200tkm – koule na podvozku, repas nebo čištění FAPu. Mimochodem Citroen má výměnný program na FAP a fabrikou repasovaný stojí do 10t, takže i u ojetin tam ten FAP opravdu bývá, ne jak u Japonců nebo koncernu, kde tě FAP zruinuje.

                                    Celkově to bylo auto, který muselo být výrobně o dost dražší, než následující model a na kterém se nikde nešetřilo. Antikorozní ochrana je perfektní, podvozek vydrží i naše silnice, vstřiky a turbo má většina uživatelů původní i daleko za 200tkm. Hydra podvozek se repasuje podobným stylem jako MTB vidlice. Pokud začné téct, tak se zakoupí opravná sada a přetěsní s náklady obdobnými jako u RS vidlic. Interiér je rozhodně důstojnější než u Vectry a výbavou začínáš tam kde Vectra končí. Já jsem Vectru taky zvažoval a v přímém porovnání je to o třídu horší auto. Nemluvě o tom, že mi ji kamarád – mechanik v BSAuto moc nevychválil.

                                    Pokud chceš mladší model, tak tam už katovaly kosty a je to jak píšeš.

                                    0 0
                                    • prodi  

                                      porovnáváš s Vectrou Céčkovou?

                                      0 0
                                      • Karaya  

                                        Jo, viz. obrázek.

                                        0 0
                                        • prodi  

                                          Bych rekl, ze tady to vectra na plne care vyhrava:)

                                          Ale jinak je to vec vkusu

                                          0 0
                                          • Janes  

                                            +1, jinak mám tenhle volant v Zafiře a je opravdu dobrej.

                                            0 0
                                          • Karaya  

                                            Úplně tomu nerozumím, ale zřejmě se to teda někomu líbí. když pominu, že je Vectra dost chudobka co se konfortní výbavy týče, tak interiér je prostě bakelit, materiálově i designově a la Astra, což mě přijde vzhledem k pořizovací ceně dost nedůstojné. Tlačítka co má V. na volantu, jsou na C5 na těch pákách za volantem, aby snad nevznikl dojem že je potřeba šahat na palubku.

                                            0 0
                                            • Flegmatik  

                                              Bych to viděl jen na souboj hran (Vectra C) a oblin (Citroën C5). Každému se může líbit něco jiného. Co ti ve Vectře chybělo – co se týče komfortní výbavy? Pokud si matně pamatuji, tak svého času měla dost rozsáhlý ceník různých komfortních píčovinek, takže záleželo, co si tam kdo koupil.

                                              0 0
                                              • beavis  

                                                Konkretne co se tyce Vectry C, tak u nas snad jezdi jen ty v nejvyssi vybave:-) A to hlavne v kombinaci s motory 1.9 CDTI. Jinak co se tyce motorizace, tak nejlepsi diesel je verze 88 kW, kdo chce vic koniku, tak pak je super 110 kW verze i kdyz ta sem tam nejake mouchy ma. Z benzinu bych volil 1.8 90 kW, ale jelikoz kdyz auto je tezke, tak kazdy v tomhle pripade asi spis sahne po dieselu i presto ze kupovat ojety diesel je hodne velka sazka do loterie. Jinak vzhledem k rocniku kdy se Vectra C vyrabela, tak v nejvyssi vybave ma az temer nepochopitelne veci a navic disponuje super vnitrnim prostorem. Ale po strance designu se holt nemusi libit kazdemu;-)

                                                0 0
                                              • Karaya  

                                                Na tom obrázku máš ale C5 2001–2003, po faceliftu od 2004 to mělo úplně jinou palubku – viz ten můj obrázek.

                                                Zkoušel jsem verze 2.2 benzín a 1.9 cdti 110kw. Chyběly mi automatická světla a stěrače, hlídání vyjetí z pruhu, parkovací asistent vpředu, 2 zónová klima. Vnitřní prostor má právě C5 větší.

                                                Ta cdti měla navíc hodně tvrdý naladění motoru – do 2000rpm mrtvo, pak náhlý příval výkonu a od 3500 už zase mrtvo. Nelze vyloučit že měla zatuhlý turbo, ale zas to jsem to zkoušel v autorizáku, tak by to mohli mít v pořádku.

                                                0 0
                                                • prodi  

                                                  Ja mel C 1,8 16V 90kW v kombiku. Uvnitr spousta mista, stehoval jsem i velkou skrin, cele kolo neslozene tam vejde jako prd. Opel ma sice svoji vlastni zvlastni „logiku“ ovladacu, ale clovek si zvykne. Vectra ma super tvarovane sedacky, hodne prostoru jak uz jsem psal, s drevenym dekorem ve verzi elegance se tam clovek citi luxusne. S tim motorem 1,8 jsem jezdil za krasnych 7 litru, diky velkemu rozvoru je auto velice stabilni. Jezdil bych ho rad dal, ale nakupili se mi investice, ktere jsem musel tomu autu pomalu dat (nove tlumice, celni sklo, planovana vymena rozvodu atd) , tak jsem si rikal, jestli to ma ve 170tkm smysl a pustil jsem ho do sveta.

                                                  0 0
                                        • kolda  

                                          středový panel C5 je ergonomické peklo

                                          0 0
                                          • Karaya  

                                            Nemůžu se nezeptat, jestli jsi v tom alespoň seděl, o jízdě nemluvě :D.

                                            0 0
                                            • kolda  

                                              ano.

                                              nicméně i kdybych v tom neseděl, tak ta záplava tlačítek je šílená.

                                              0 0
                                              • Karaya  

                                                Tady se určitě cítíš lépe, tlačítka tam nejsou skoro žádná :P

                                                0 0
                                                • vitan  

                                                  budeš ještě dlouho neobjektivně obhajovat C5?:)

                                                  0 0
                                                  • Karaya  

                                                    Objektivně, jedině objektivně. Aktuálně ji nevlastním, ale měl jsem ji 3 roky a vzpomínám na ni jen v dobrém :-).

                                                    0 0
                                                • Smazaný účet  

                                                  tak určitě…pořádný čudlíky vypadají takhle :-)

                                                  0 0
                                                • kolda  

                                                  nemuzu slouzit, nemam zkusenost :)

                                                  0 0
                              • antt  

                                no klasický„kombik“to teda není. Já celý život vytáčel slabé auta, takže 88kw je pro mě svižný stroj:) Když se rozhodnu předjet kolonu, tak mám během chvíle 170 a mám tendence při přeřazení na šestku to točit dál :) Dvojitý kufr mám, jakože kombik je to ale fakt smutně malé co se zavazadlového prostoru týče. Ale kolo se vleze v pohodě, o to mi šlo. Jo a na to jak je to vysoké, tak to má na úkor toho docela úzkou střechu, na hagusy 3 kola asi tak ideál, 4 si tam nedokážu představit. Na cestování pro 3 dospělé ideál. Náklaďák jsem nehledal, na pár let jako spotřebák super

                                0 0
                                • scret  

                                  co to mas za „nadauto“? 88kW a 170kmh behem chvile?:)

                                  0 0
                                  • jecnak  

                                    Asi nejaky derivat Lotus 7 :-)

                                    0 0
                                  • Darius  

                                    jop, docela LOL :D mozna pisatel mysli dalnici kopcem dolu

                                    mam o 100kW vic, kde uz to obcas hrozi, ale uhlidat se to da…

                                    0 0
                                    • scret  

                                      188kW? no, to uz musi jet hezky i s docela velkym autem..

                                      0 0
                                      • Darius  

                                        uznavam, trochu jsem prestrelil, je to jen 184kW… Saab 9–5 Aero kombi… stehovak to neni, treba Mondeo ma urcie vetsi kufr, ale sobi se kupuji srdcem

                                        0 0
                                        • scret  

                                          to ma saab takovej vykon? tak to je slusny na kombika… Tyuhle znacku jsem nikdy nijak moc nesledoval…

                                          0 0
                                          • Darius  

                                            tohle je nejvykonejsi varianta 2,3l + velke turbo… ani jsem ho moc neshanel, ale najednou bylo, kdyz bylo potreba, tak jsem do toho trochu bezhlave sel… auto je tezky (rika se, ze jezdite-li saabem poznate az po prvni bourcce), min koniku bych uz asi ani nechtel, na 10let starej pekac to frci slusne

                                            0 0
                                  • antt  

                                    psal sem to výš, fiat croma, díky tomu 6. kvaltu to tam je opravdu za chvili, ale jak nas tom jede víc, tak ten výkon uz chybí

                                    0 0
                                    • scret  

                                      ale notaak:) to si tu chvili asi predstavujeme kazdej jinak:))

                                      0 0
                                      • antt  

                                        to asi jo, navic mám na mysli tachometrových 170km/h. Nejezdim to tak časlo, ale podařilo se už. Na 200 se to dá taky ochotně rozjet. Tach.to má do 210, ale jde přetočit

                                        0 0
                                    • TJK  

                                      mno… na 170 behem chvile pri predjizdeni znamena alespon 4 – podlaha 5700 ot/min → 5 – podlaha az na tech 170km/h … s vahou kolem 1320kg a ± 230k v benzinovzm aute… 88kw ani naftovejch neda 170 behem chvilky.. tak 130–140 bych byl jeste ochoten brat jako relativne dosazitelnou rychlost a to tomu musis dat opravdu ale opravdu fest a ver mi ze ani v 2.0dci lagune se 180k a 400Nm tam tech 170 nemam behme chvilky…

                                      0 0
                                      • scret  

                                        rikam, ze nadauto:) a jeste k tomu ital:)

                                        0 0
                                        • antt  

                                          a jen tak pro info, tyhle motory zrovna patří k těm nejspolehlivějším. Ital neital

                                          0 0
                                      • antt  

                                        nevím co na to napsat, snad jen ať si zajdete do nějakého bazaru a auto si projedete :) Mám na tom papírově ty nejmenší možné 16" kola, chce to řadit mnohem dřív, při 60km/h točím čtverku v 1500ot/min. Těch 170km/h to dá na rovině do cca 25–30 sekund, není to kdo ví co, ale pokud předjíždím z rychlosti nějakých 110, tak je to tam relativně za chvíli. Mě to stačí

                                        0 0
                                        • TJK  

                                          nj tak pak mas napsat ze tvoje za chvili je svetelny rok… ;) pul minuty na 170 neni rychl auto… je to asi normalni auto, zadny metvy lenoch ale ani zadnej rychlik… proste obyc

                                          0 0
                                          • antt  

                                            neměřil sem to, do 30ti to nejspíš bude, pocitově hodně živé od takový 1600ot/min. Na brzdě sem to ale neměl

                                            0 0
                                            • TJK  

                                              takhle podane to ma jasne realne parametry a neni tomu co vytknout.. tomu rozumim a souhlasim s tim… urcite to je pocitove prijemne auto… ten „rychly nastup“ tociveho momentu u turbodieselu navozuje pocit silnejsiho auta oproti klasickemu benzinu ktery je mnohem linearnejsi… OK tohle uz beru :-)

                                              0 0
                                              • antt  

                                                :) tak děkuji za pochopení, ja nejsilnější auto řídil jen vykuchanou vrchařskou R5 alpine s váhou kolem 600kg a výkonem na dvou weberech kolem 130 koní, nemám moc odhad jak dokáže auto reágovat na plyn.

                                                Je to samozřejmě něco jiného, třeba mě to ale stačí tady na ty naše cesty

                                                0 0
                                                • TJK  

                                                  130 atm koni v 600kg lehkym specialu jako je vrcharska R5 je realne dost slusna strela! to musi letet krasne! a hlavne ovladatelnost a agilita musi byt skvela…

                                                  0 0
                                                  • antt  

                                                    auto bylo naopak velmi špatně ovladatelné, nemělo to posilovače a díky samosvornému diferáku s tím nešlo pořádně zatáčet, vytahovalo to ze zatáček a moc to nebrzdilo :) Taková plechová motokára

                                                    0 0
                                              • antt  

                                                něco ze špajzu http://www.youtube.com/results…

                                                0 0
                                          • Amoondre  

                                            svetelny rok je jednotka delky, ne casu. Cpt. out

                                            0 0
                                        • scret  

                                          aha, takze z ty chvile je nakonec pul minuta… Zes to nerek, to by myslim zvladla i moje dodavka:))

                                          0 0
                                          • antt  

                                            +1

                                            ač nevím jaká

                                            0 0
                                          • karliner  

                                            To by zvládla i většina BF na bajku :-)

                                            0 0
                                            • scret  

                                              tak minimalne pulka urcite:)

                                              0 0
                                      • McBlacky  

                                        zrovna s tím 88kw s Cromě jsem jel a proti 103 v oktávce je to fakt lenivý. Celý je to o tom s čím to srovnáváš. Mě to přišlo jak astra 74kw výkonem na auto.

                                        Ale je to dobře odhlučněný a motor sám je velmi tichý.

                                        0 0
                                        • antt  

                                          asi bude záležet od kusu, pokud to původní majitel nevytáčel, tak to auto prostě bude lenivé. Kamarád z práce, od kterého jsem to auto koupil, tak to auto vytáčel až moc, já to taky docela honím, oleje jsme do toho leli oba dva ty, co tam mají být, měnili je včas… Žádný problém po technické stránce, krom zmíněné povolené nebo prasklé? hadice k intercooleru se zatím neobjevil. Auto má najeté zatím podstivých 178k km, z toho jsem za půroku najel já 10k, kamarád předemnpu těch 10k za rok. Km jsou prověřené přes cebii bazarem, který měl auto odkoupit. Na tento naftový motor to je furt pěkný nájezd a měl by ještě dlouho dobře sloužit.

                                          No kdyby náhodou výkon nestačil, tak je furt možnost to nechat čipnout :)

                                          0 0
                                          • antt  

                                            jo a důvod jeho prodeje byl ten, že má barák, pole, truhlárskou dílnu a usmyslel si nějakou velkou čtyřkolku od sankjonga. Model z hlavy nevím, ale je to strašně ošklivé :) Ale tak asi dobré, na podvozku a s 5V motorem od mercedesu, jen to papá ve velkém naftu, ale prý za ten zvuk pětiválce to stojí :) Ještě jsem v tom nejel

                                            0 0
                                          • Smazaný účet  

                                            co je to „podstivý“?

                                            0 0
                                            • antt  

                                              opak zkurveného, né každý je hajzl co pase po prachách. Auto už nějakou chvíli hrká po čr, jsem třetí majitel tady u nás, celkově čtvrtý, první byl ital a auto nestálo nikdy v bazaru

                                              0 0
                                            • Flegmatik  

                                              Taky mě to zaujalo :)

                                              0 0
    • MirosPikos  

      Já koupil ženě na tyhle účely berlingo. Je to spolehlivej pracant. Narozdíl od škodovek. Nad čím si žena při nákupech libuje jsou boční vysouvací dveře a hromada místa v kufru. A když chceš někam na kole, sklopíš za 10 sekund sedačky, kolo hodíš dozadu a můžeš vyrazit!

      0 0
      • oddie  

        Jak můžeš ŽENĚ kupovat Berlingo, vždyť je ošklivý :P

        0 0
        • honhav  

          no me se treba ta nova verze libi, proto ji mame :D nicmene budu muset vyhledove vyresit nejakou dodavku, proti puvodnimu espace to je maly a osadili jsme uz vsech 5 sedacek :D

          Moje zena ma treba radeji berlingo nez spoustu mensich aut… (nejradeji teda jezdi nasim starym landroverem)

          0 0
          • oddie  

            Nová verze nebude za těch zmiňovaných 60t… Jo, to věřím, že po přesednutí z Espace to místo chybí, to je velký rozdíl.

            0 0
            • honhav  

              je, proti grandu zvlast… ale zase nemusim resit 6× prasklou hlavu, propaleny pisty, vysokotlaky cerpadlo, a odtah na vrakac… :)

              Rikal jsem si ze se s velikosti uskromnime, ale bude novy…

              Bohuzel jsem se spletl… Kdybych ted resil tak dodavku v long verzi… ale uz jsme uplne offtopic…

              Na pojizdky a obcasny vylet pro dva lidi, za ty penize, proste neco v benzinu (mensi sance nez na rope ze se neco pokazi) a velikost nizsi tridy v kombiku pro dva je dostatecna na veskere pouziti…

              0 0
              • oddie  

                Á, pověstné 2,2dCi :)

                0 0
                • scret  

                  muzes mi poradit? 2,2DCI (02-cca04) u Nissanu Primera byl jeste nissanackej pokud se nepletu a jak mi rikal kamos, tak to je spolehlivej motor… Pak to zrejme renault okopcil a to byla tragedie…

                  A ty 1,9ky DCI v Primerach uz byly prej renaultacky…

                  0 0
                  • oddie  

                    To ti bohužel neporadím, tyhle auta jsou zcela mimo mě.

                    0 0
                  • Specík  

                    Pokud se nepletu, tak tady je 2,2 Di přejmenovaný na 2,2 dCi ještě Nissan kontrsukce. 1.9.DCi je Renault. Jinak se 1999–2009 2.2 Dci vyhnnout velkým obloukem :)

                    0 0
          • Smazaný účet  
            Obsah tohoto příspěvku je blokován.
            0 0
      • pee.tr  

        Jako nenzalec a nemajitel vlastního auta jsem dospěl ke stejnému typu vozu při úvaze podobné zakladateli vlákna. Nebo Peugeot Partner.

        0 0
    • roura  

      Z těch „novejších“ za tuto cenu by se dal sehnat peugeot 307 a pak asi ta fabka, těch je na netu mraky. Fiat panda to je taky malý roztomilý.

      0 0
      • macomb  

        Za mě taky 307 kombi, máme po tchánovi s 350tkm 1,6 benzín (a lpg) a až na pár drobností jen spotřebka. Neskutečně prostorné, nadčasový design a dnes už za pár šupů.

        Jinak kombi se mi líbi víc než hatchback, ale taky bych ho překousl :)

        0 0
    • TJK  

      pokud pro zenskou, koukal bych po autech jako je clio / 106 / saxo apod… za ty penize sezenes i hezky kus… s relativne solidni vybavou ( nejakej te airbag, klimu + el okna) .. nestoji to moc v nahradnich dilech.. jsou to relativne drzaci a s mensima motorama nejsou problemy a jezdi to za malo… jeste micra by se dala. ale asi bude cenove vys

      0 0
      • Delkim  

        možná í Yaris? svého času hodně oblíbené „druhé“ auto a teď by se měly starší kousky pohybovat v této cenové kategorii

        0 0
        • TJK  

          jj yaris je na tom celkem dobre… jizdnima vlastnostma i vydrzi a vnitrnim prostorem pro vsechny.. jen to odnasi kufr kterej vlastne skoro neni.. mel jsem ho doma asi 3 roky a jezdilo s nim skvele (1,3 vvti)

          0 0
      • honhav  

        jj to budou fantasticky vylety po cr-sr :D Kdyz uz auto tak at ma nejaky smysl a neco se v nem da aspon odvezt a ujet…

        0 0
        • TJK  

          tak ja sem v tom nerozkodoval jestli auto pro 2 s kolama nebo pro zenskou jeji vlastni.. :-D psal vzrony muz co se umi postarat.. fabku.. polo atd :-D .. z toho sem rozkodoval ze chce neco primarne pro ni :-)

          0 0
    • Excel  

      Nebál bych se Fiata Stilo 1,6.

      0 0
      • TJK  

        ja bych se nebal stylo poslat ze strane… sice nic proti fiatum nemam ale stylo je smejd od zacatku do konce

        0 0
        • scret  

          tchyne ma stylo nebo jak se ten kram jmenuje… Hodit ze skaly je ta lepsi varianta:))

          0 0
    • Smazaný účet  

      kup jetýho Smarta – je to Mercedes, jezdí to super, parkuje ještě líp, nosič na 2 kola dáš dozadu a případné děti můžou běžet pěšky :-)

      0 0
    • martin_bakov  

      moznosti je spousta, zalezi kde chces jezdit, kolik najezdis, kolik lidi budes vozit atp…

      • muzes koupit auto za 300k a 300k tak usetrit
      • muzes koupit auto na CNG/LPG a usetrit pri velkych najezdech setritcca. 1kc/km za benzin
      • muzes mit operativni leasing treba od skodovky kde za 6k na mesicbudes mit novy auto (kazdy rok ti daji novy) o ktery se nemusis starat –600k by ti melo vydrzet na provozovani leasingu teoreticky 8 let, vyhodouje lepsi cashflow – nemusis z kapsy tahat 600k ale davkovat to postupne,kdyz za 3 roky zjistis ze ti to nevyhovuje smlouvu ukoncis…

      …jen naznacuju ruzne moznosti :)

      0 0
      • Darius  

        autor ma rozpocet o rad nizsi…

        0 0
      • jIrI___  

        Přehlédl ses o jednu nulu.

        0 0
    • Fran-tic  

      sháním to samé, primárně na dojíždění po městě + cesty do práce. V zimě motorka na tohle není moc komfortní :D. Tím, že studuju, tak mi je jasné, že to auto budu využívat jen na dojíždění a půjde mi hlavně o spotřebu, takže se koukám po malinkých autech + LPG, ale u LPG mám trochu respekt, protože absolutně nepoznáv stav, v jakém to je.

      0 0
    • Hank Moody  

      Zatím tu byly samé vtípy a rada žádná.. V první řádě bych rozhodně koukal jen po benzínech. Ojetý nafťák je vždycky risk, natož za 60. Je to pro holku a chcete občas delší trasu, tak musí mít posilovač, klimatizaci a ABS. Velikost je na vás.

      Při troše štěstí se dá sehnat něco rozumného. Namátkou:

      Fabia I 1.4 Mpi (1.4 16V s výhradama)

      Golf IV 1.6 (1.4 16V s výhradama)

      Focus I 1.6 (pokud nebude zrezlý)

      Fiesta/Fusion 1.4

      Clio II facelift 1.2 8V

      Punto II 1.2 8V

      Případně přidat desítku a jít do nějakého rozměrově většího exota, typu Nissan Primera.. hodně muziky v ošklivém balení za příjemné peníze.

      0 0
      • scret  

        Primera je tak osklivy auto, az je nadherny…

        Ted se daj sehnat za peknej peniz… akorat bych se bal, ze benzin bude mit vetsi spotrebu, precijen to neni lehky auto…

        0 0
        • Mr.Dan  

          Primera je asi to jediný, co z těch všech krámů, co tady radíte, za něco stojí. Navíc jsou za super cenu. Samozřejmě mám na mysli starší generaci P11, ne tu obludu, co se dělala někdy kolem roku 2000 a nemá s Primerou nic společnýho. Spolehlivý je to a podvozek je tak geniální, že tyhle auta používala i pražská záchranka pro rychlej přívoz doktorů..

          Jinak já mám Saab 9000 Turbo a to je zase super co do prostoru – jeden z největších neMPV osobáků. Kola v tom převážím nerozložený, případně 2 kola se sundanejma předním + 3 lidi.

          Hlavně žádnou Fábku, Stííílo a podobný hovadiny!!!

          0 0
          • scret  

            tak ja mam na mysli tu obludu:)) stara Primera do r.2000 se mi teda nelibila… Ale jak pises, bylo to supr auto…

            0 0
          • Darius  

            zdravim kolegu saabistu! ja 9–5 Aero kombi

            jo P10 a P11 byly krasny kary, treba by se na nissanklubu dala najit nejaka nezrezla, preci jen uz je to dost stary… P12 uz je Reanaul → nebrat

            0 0
          • Hank Moody  

            Saab je super, ale rozhodně bych ho nedoporučil jako auto pro holku do města se zadáním úspornosti provozu.

            Každý není petrolhead, který si servis pořeší sám/sežene díly na ebay.

            Je strašně moderní nadávat na škodovky, VW a ostatní mainstream. Ale pokud je zadání auto s levným provozem, tak Fabii, Golf nebo Focus oservisuje v každé dědině za pár šupů.

            0 0
            • TJK  

              tak nejak.. u fabky se vsrat jen na 1,4 a vzit radsi hatepecko … je to sice stejna jebka.. ale vice mene lepsi verze nez 1.4… na poskakovani po meste staci.

              0 0
              • McBlacky  

                sice htp jsou super levný, ale radši tu 1,4 kdyby občas z města vyjel jak když ji najde

                0 0
                • TJK  

                  ty htp nejsou zase takovy lemry… navic min starosti s elektrikou pac ty 1.4 trpej hrozne… ale osobne jako ojetina dobry…

                  0 0
            • Mr.Dan  

              Však já taky nikomu Saaba neradim, holce už vůbec ne. Na druhou stranu, ta moje jím jezdí (rozuměj řídí) moc ráda, přestože není nikterak vyježděná, do města se automat taky hodí, bylo to za pár šupů, za 6 let jsem řešil v podstatě jen spotřebku… Pohodlí se těžko dá srovnávat s jakoukoliv konfekcí, např. porovnávat sedačky s těma v Ochcávce apod. Fabii ale prostě doporučit nemůžu, hlavně ne s HTP, to je verk jaksviň! :) Golfa nebo Focuse – proč ne.

              Jinak taky zdravim kolegu Daria a virtuálně mávám jako správnej saabista ;)

              0 0
              • TJK  

                tvoje uvaha je lehce mimo.. resp. porad nedovedes pochopit ze to auto bude mit nicotnej najezd… takze i ta fabka v HTP v dobrym stavu bude dostatecny auto na jezdeni a servis + udrzbu vcetne cen nahradnich dilu a spotrebaku… pochybuju ze to auto nalita vic jak 10tis za rok… to soudim z toho jak zakladatel pise… a na tohle to bude naprosto OK…

                btw aktualne jsme vyndavali 1.2 HTP z taxikarsky fabie…po necelych 2 letech s najezdem 180tis… do auta sel skoro novej s najezdem cca 25… olej / filtry / svicky proste vsecko origo bez jediny vymeny a majitel je dobytek… motor ale neni v uplne totalce.. takze to zase tak strasny neni :-)

                0 0
                • oddie  

                  Olej musel dolejvat, jinak by nenajel ani polovinu.

                  0 0
                  • TJK  

                    no jeho dolejvani vypada si tak ze do toho neco nalil co mel v kufru aby mu to nesvitilo :-) to neni vymena…

                    0 0
                • alinceb  

                  1.2HTP v taxíku?

                  0 0
                • Mr.Dan  

                  Však jen neskrývej, že víš taky moc dobře o všech konstrukčních nešvarech HTP motorů, je toho plnej net. Taky kdo si koupí Fóbii a kdo třeba Primeru – dle toho se pak odvíjí i péče o to auto, viz taxikář dobytek s HTP. Nevím, že by se takhle někdo choval třeba k Bavoráku.

                  A furt mi přijde lepší pořídit si konstrukčně daleko vyspělejší a líp udělanej kvalitní povoz za polovinu ceny nějaký HTP Fóbie apod., přestože bude mít třeba o polovinu vyšší spotřebu (což nebude – s HTP jsem jel po dálnici předpisově za víc než se svym ultrameganástavcem pyje s dvoulitrem s turbem v automatu a s klimou). Navíc když nájezd bude pramalej a spotřeba může jít tak zcela stranou a důležitější je spolehlivost a pořizovací cena.

                  0 0
                  • TJK  

                    samozrejme ze vim.. vyhne li se ale prvni generaci tak to zase takova traga neni.. jako neminim do krve fabku obhajovat.. osobne bych stokrat bral 1.2 clio … jen chci rict ze s tim malym najezdem to neni zase takovy problem a i to HTP neco vydrzi…

                    ad spotreba… s malym najezdem jsem jezdil s Omegou 2.6 R6 za cca 20L/100 protoze mi to bylo sumak.. v tom mas pravdu :-)

                    a co se malych motoru na dalnicni cestovani tyka tak ve vyssich rychlostech kolem tech 140 uz to papa dost… je pravda ze i muj prodluzovac jezdi dalku sporivejc :-DD

                    0 0
                    • Hank Moody  

                      Já HTP nemůžu doporučit v žádném případě. Je to risk, vzhledem ke konstrukčním nedostatkům.

                      1.4 Mpi 50kW je sázka na jistotu. Prověřeno čtyřiceti lety provozu. :)

                      0 0
                      • TJK  

                        kolem me tech HTP jezdi kvanta a k nam na dilnu taky… co se tyka rozumneho najezdu do 150 tis tak jsou porad vcelku vpohode i z pohledu rozvodoveho retezu apod… tech MPi na druhou stranu znam vic kde zlobi elekrika.. mechanicky jsou ok.. ale elektricky moc ne..

                        0 0
                        • ToBla  

                          Měl jsem 1.2 HTP, 47kw, rv2004 jako nový, za 7let 140tis km.

                          Bez jakýkoliv poruchy, jen běžnej pravidelnej servis. Pak jsem ho vyměnil za jiný. Při ježdění po Praze pohoda, okresky pohoda, dálnice nad 130km/h už bída. Myslím, že sehnat nějakej kousek třeba důchodci s malym nájezdem nemusí být špatná volba…

                          0 0
                          • TJK  

                            tak nejak.. da se

                            0 0
                    • Mr.Dan  

                      +1. Můj prodlužovač, když jedu plynule včetně kusu města, tak 8,5 , když vyloženě klobouka, tak i 8.Po městě 10–11, když není totálně zasekáno. Což je na takhle velký, starý auto s automatem myslim velice v pohodě. HTP to má tuším kolem 5,5–6 a je to jak jezdit s mixérem (nebo s Warťasem – zvuk těch vytočenejch setrváků). :)

                      0 0
          • Fidži_CZ  

            Jo P11 mám, s dvoulitrem. Fajnové auto, ale ta koroze. Přes zimu si vyvařím prahy a podlahu a uvidím. Problém je, že na ní hnije snad všechno.

            0 0
            • Vilém  

              Nj, to jsou japonci:(

              Mel jsem Tino, ted Mazda 3 a oboji je, co se antikorozni ochrany tyce, vcelku hruza (mazda je na tom hur).

              0 0
              • nitraq  

                Asi tak… mám Mazdu 6 první gen, po prvním roce jsem si říkal, že příští auto bude stopro zase Mazda, ale po dalších dvou letech si tím tak jistej nejsem.

                0 0
              • Fidži_CZ  

                To je asi nejmenší problém s korozí, kterej jsem musel řešit :-D

                0 0
          • Flegmatik  

            To je výbornej argument pro hodnocení kvality podvozku :-)

            a podvozek je tak geniální, že tyhle auta používala i pražská záchranka pro rychlej přívoz doktorů..

            Ale když to píšeš, tak to musí být pravda, že záchranka si ta auta vybírala podle geniálního podvozku.

            To je jako říct, že podvozky aut: …< Škoda 120, Favorit/Forman, Felicia/combi, Fabia, Octavia… byly kvalitní (geniální), protože to používaly policejní motorizované jednotky :-)

            0 0
            • pepek  

              Nevím jak záchranka, ale ten podvozek byl hodnocenej jako daleko nejlepší v této třídě. Druhá věc je to, že ta zadní náprava zabrala velký kus kufru. Takže přesto, že bylo zvenku velké, tak v kufru bylo málo místa.

              0 0
              • Fidži_CZ  

                Je pravda, že se Primeře sice přezdívalo BMW z Japonska, ale nejlepší podvozek v třídě to snad nemohl nazvat nikdo :)

                0 0
                • pepek  

                  no dobrá, tak mezi předokolkami

                  0 0
        • alinceb  

          Přesně to samé říkám o našem Avensisu. Čím déle ho máme, tím víc se mi líbí…

          0 0
        • McBlacky  

          spíš bych se bál že umře přístrojovka

          0 0
      • worlusho  

        Punto II není špatné, pořídil jsem ho manželce, ale chce to 1,2 16v.

        0 0
        • Hank Moody  

          Ano, 1.2 16V pojede o něco líp, ale klasická 1.2 8V Fire je nesmrtelná a absolutně servisně nenáročná.

          0 0
          • worlusho  

            Vždyť je to stejné, až na hlavu s rozvoďákem a kladkou. A i ten rozvoďák vyměníš na ulici za tři hoďky v klidu. Ten osmiventil nejede.

            0 0
            • Hank Moody  

              Mám pocit, případné přetržení rozvoďáku je pro ventily na 16V fatální. U 8V to nehrozí. Navíc nemusíš tak točit a dá se s tím jezdit fakt úsporně. Pro dva lidi ideální příměstské vozítko. (osobní zkušenost)

              0 0
              • oddie  

                Bu bu bu, případné přetržení rozvoďáku. Tím se strašilo tak v době Lady 2105… A že to nemusí tak točit? Zrovna naopak, ta slabší verze je slabší i v nízkých otáčkách a má kratší převodovku.

                0 0
                • TJK  

                  ono staci blbe nasadit rozvodak… nebo nedotahnout poradne spodni kladku… a nastartujes a mas vydelano… dneska skoro nikdo nepouziva klinky.. tak je to jen na treni … takze taky zadna prdel… na druhou stranu najit dneska moderni motor, kterej ma dostatek mista mezi pistem v horni uvrati a ventilem aby se to nepotkalo, je skoro unreal… takze ted si vyber zeano.

                  0 0
                  • oddie  

                    Dneska skoro nikdo je ten motor asi 20 let starej a pokud je mechanik matlák, dokáže auto zničit i řadou dalších věcí než je výměna rozvoďáku.

                    0 0
                • Hank Moody  

                  Já neříkám, že se přetrhne na 100%. Jen jsem šel cestou doporučení minimalizace nákladů a rizik. Proto je pro mě v té cenové relaci nejschůdnější variantou vždy co nejjednodušší technika.

                  0 0
                  • oddie  

                    Nejjednodušší neznamená vždy nejspolehlivější a nejméně nákladné. Zrovna u toho fiatího 1,2 je ta 16V varianta ke koupi vhodnější, pokud člověk nechce jezdit vyloženě jen kolem komína, ale někdy dojet i na to zmiňované Slovensko na výlet.

                    0 0
                    • worlusho  

                      Jj, tak tak. Z mého pohledu byla nejvhodnější 1,4 16V, ale 1,2 16V je dostačující. Hlavní problém byl, že má drahá polovička trvala na čtyřdvířku.

                      0 0
              • worlusho  

                Punto II v provedení 16V má oproti 8V silnější krouťák už od 1700ot. to co píšeš platilo u Punta I. Jinak máš pravdu s tím rozvoďákem, ale to by jsi dnes nemohl jezdit skoro s žádným autem. ;) Já od doby co mám papíry s ničím jiným než DOHC nejezdím, tak mi to až zas tak nebezpečné nepřijde.

                0 0
    • McBlacky  

      Benzínovej focus 1,6

      Naftová astra 1,7

      Stilo s jakýmkoli multijetem – motor i podvozek ok, ale elektronika už v tam starým může zlobit

      0 0
    • cabbage  

      Stará Honda CRV, podle všeho nesmrtelný auto, jen to neni hečbek..

      0 0
      • Stingray  

        a sehnat pěknej kousek za 60 je unreal..

        0 0
      • Baba-Ji  

        ja uz si to splet s CRX :D

        0 0
    • Pán z Dubu  

      Jestli jsi spokojený s délkou svého přirození a nepotřebuješ velké auto, tak na pojížděčky po městě a okolovsetínské kopcovité klikatice např. Twingo ve verzi s dvěma samostatnými zadními sedadly http://www.tipcars.com/…8290845.html – když vyndáš pravé sedačky, mohou uvnitř cestovat 2 lidi + 2 kola. A dveře spolujezdce jsou bohatě dimenzovaný nakládací otvor pro kolo.

      0 0
    • nic-nechci  

      Ahoj, teď mi na fb v jedné skupině vyškočilo třídveřové Polo, borec napsal 52000kč, tak jen přeposílám odkaz

      http://auto.bazos.cz/…2–14-TDi.php

      0 0
      • TJK  

        znam z liberce.. obcas ho vidam… vzhledove pekne… technicky vim kulovy… ale je to slozeny dolu a buh vi co vsechno na tom je… ja tyhle auta z druhy ruky moc nemusim.

        0 0
      • Delkim  

        nebrat nafťák! u ojetýho auta co nemáš jistotu s nájezdem km je obrovský riziko dalších nákladů…

        a asi s tím majitelka nebude jezdit několik desítek tisíc km ročně, ne?

        0 0
      • Hank Moody  

        1.4 TDI v tuzingu.. za mě nejhorší možná varianta.

        0 0
        • Delkim  

          tak třeba než s tím jel na start sprintu tak ten motor zahřál :)

          0 0
        • TJK  

          tak to auto je serie sundana dolu a na kolech.. to neni pro me tuzing a viz prispevek dole, at to nemusim prepisovat… kazdej s tim s printy nejzedi :-)

          0 0
          • oddie  

            Každé auto napadené patlalem pardon „ťůnerem“ je riziková koupě a v případě konfekce dostupné na každém rohu je lepší se mu vyhnout rovnou. Pouze v případě vzácnějších kusů má cenu to jet prohlídnout, jak velké škody takový ťůner na daném autě napáchal a jak velký problém bude je odstranit a sanovat.

            0 0
            • Delkim  

              jj, stačí na to dát větší kola a auto sice většinou lépe vypadá, nicméně je tvrdší a daleko dříve odchází některé díly

              plus samozřejmě cena pneu je ve větším rozměru vyšší :(

              já mám na své sériové octávce z výroby 18ti palcová kola a minulý týden jsem při nákupu zimáků trpěl :( už bych je nechtěl ani zadarmo :(

              0 0
              • McBlacky  

                to bych si radši koupil plechy na zimu a 17ky

                0 0
                • TJK  

                  ja mam na leto 18 a na zimu 17 .. a proto sem letos koupil zimni 18 :-DD ale zase komplet obuti za 3600 .. to neni uplne zly :-D

                  0 0
                  • McBlacky  

                    4 gumy za 3600kč 18ky? nechci vědět co to je, jakej rok a co to má za sebou :)

                    0 0
                    • Delkim  

                      to mi stojí jedna…

                      0 0
                    • TJK  

                      DOTka je konec 2012 takze 2 zimy… 6,5mm vzorek na dojeti moji letosni zimy to staci :-D na pristi rok kupuju nove zimni 17" a nechtelo se mi je kupovat ted… to byla spis nahoda ty 18 :-D

                      0 0
                  • nitraq  

                    Komu zůstalo stát auto na špalkách?:D

                    0 0
                • Delkim  

                  to se ti nevyplatí, pokud nebudeš kupovat nové pneu min. ještě aspoň dvakrát

                  0 0
                  • McBlacky  

                    musíš počítat že když auto prodáváš tak je prodáš. Rozdíl pc 17 a 18 to nevrátí, ale něco stojí to nechat prohodit každou zimu a vyvážit.

                    0 0
                    • TJK  

                      ta cenan neni zase tak likvidacni.. spis me sere ten ancabl okolo nekam jezdit.. nechavat to zouvat.. prezouvat.. nasazovat…

                      kdyz mam doma 2 sady… tak do teplaku… polystiren na kolena a do hodky s kafickem prezuto :-)

                      0 0
                      • McBlacky  

                        stačí 20 minut, ale bez kafíčka no :)

                        0 0
                        • TJK  

                          tak staci.. taky to umim… na dilne na heveru s bouchackou i pod 10 :-D ale kdo by se u toho drel jak vul aby z nej lilo kdyz si to muze uzit jako kulturni clovek :-DD

                          0 0
                        • Smazaný účet  

                          jde to i za 8 vteřin…

                          0 0
                          • TJK  

                            mno.. tak jak kde komu a v kolika zejo :-D

                            0 0
                      • TJK  

                        kua… polistyren :-DD fuj to fackuje na dalku :-D

                        0 0
                        • nitraq  

                          Jsi to teda vylepšil :D

                          0 0
                          • alinceb  

                            :D

                            0 0
                          • TJK  

                            sem to prepsal doprcic na polystyren.. asi se to pri aktualizaci neulozilo kua! .. pri patku to se mnou de od deseti k peti :-D

                            0 0
                            • oddie  

                              Tak bacha cestou na polycajty ;)

                              0 0
            • TJK  

              tak tady bych delil mezi upravou s vkusem a stylem.. a patlalem ala pumpa-styl…

              0 0
              • oddie  

                Zhruba jednou za půl roku se kouknu do nějakého sranda vlákna o autech s prý vkusnými úpravami, a přesně taková bych nešel ani prohlížet…

                0 0
    • Smazaný účet  

      btw ISIL doporučuje Toyoty…ale to asi není za ty prachy :-)

      0 0
    • Fidži_CZ  

      Já bych volil Civica Aerodeck s EVtec motorem. Dostatečně svižné, velké a na benzín to je docela úsporný.

      0 0
    • Flegmatik  

      Co něco takového prověřeného v pěkném stavu, v benzínu? A ještě by zbylo na převod auta, první povinné ručení nebo plnou nádrž? :-)

      3D: http://auto.bazos.cz/…ZARIZENI.php

      5D: http://auto.bazos.cz/…serviska.php (to vypadá docela slušně – vizuálně)

      Combi: http://auto.bazos.cz/…X-16–16V.php

      0 0
      • raceman  

        ten 5D vypadá pěkně, ale beztak bude mít nalítané aspoň 6× kolem koule :/

        0 0
      • maajkee  

        Tak tak, já Géčkovou Astru asi dojezdím až do jejího konce, páč prodat se to už nevyplatí a když jezdí, tak co vlastně řešit :) Mám teda 2.0 DTI 16V, nájezd bezmála 200 tisíc, nějaký prkotiny se našly, ale jinak leju jen naftu a nechávám měnit olej.

        0 0
    • Tomkac  

      je… ja to tu zacal psat nez jsem sel spat po nocni a ono najednou takove vlakno… Ano, par veci jsem zapomnel napsat. Auto muze byt klidne male (kombik netreba). Staci mi jen velikost na „ja a 1 rozlozene kolo a kramy na par dnu“ a „ja a zena s nakupem popripade s vecma na vikendovy pobyt“.. takze klidne i ta fiesta… Tak jsem se chtel zeptat na jeste trochu uzsi vyber… S ohledem na kvalitu zpracovani auta, ceny nahradnich dilu, ceny servisu atd…

      Fabia 1 ?

      Golf 4 ?

      Polo ?

      Fiesta ?

      Focus ?

      Fusion ?

      jine??

      autem si nepotrebuju prodluzovat penis, ale treba uz to zminovane twingo je fakt moc…

      0 0
      • mr.nikdo  

        Hlavne pocitej s jednou veci, cim vice bude auto stat, tim vice se bude srat :-D…

        Fiestu jezdi dedecek uz 2. a nemuze si vynachvalit. Jeho 1. je uz po smrti na srotaku.

        Twingo – nezda se, ale je to dost velke auto.

        Polo – uz jsem slysel o jednom, ktere shnilo v garazi.

        Fabku jezdim, ale II a jezdim ji denne – v dieselu a prakticky se do ni do 4. roku zivota lije pouze nafta, kapalina do ostrikovacu, a oleje na garanckach. Jo, ted vlastne sly nove kotouce a desky.

        Spis si taky zacni psat, co v tom aute chces mit… Treba bez klimy bych osobne auto nebral. Hodne super vec jsou vyhrivana zrcatka. Atd. Pak zjistis, ze Ti stejne 1/2 aut vypadne :-D.

        0 0
        • Tomkac  

          klimu, zrcatka a podobne kramy nepotrebuju.

          0 0
          • mr.nikdo  

            Aby ses nedivil. To jsou fakt veci, bez kterych se v aute neobejdes, jak je zkusis :)

            0 0
            • jIrI___  

              Nesmysl, vyhřívání zrcátek jsem v autě použil ještě méně než klimu, takže asi tak 4× za 7 let.

              0 0
              • mr.nikdo  

                Hm. Vidis. Ja to vyuzivam prakticky 1 x tydne – minimalne, kdyz mi na ne chcije a nic pres ne nevidim.

                Coz na D1 je za deste vzdy. Nemluve o tom, kdyz sednes do kary jsou zrcatka cela mokra.

                0 0
                • Flegmatik  

                  Špatný design krytu zrcátek nebo nevím… Když ti na na ně prší, když jedeš po dálnici, tak je něco špatně ;-) Co boční okno, to máš taky vyhřívaný tak, aby to stíhalo vysušovat kapky a mohl si vidět na vnější zrcátka?

                  0 0
                  • mr.nikdo  

                    Bocni okenko – je ohrivane klasickym vzduchem v aute (mas tam na ne pruduchy). Navic pri rychle jizde ta voda tece pryc.

                    Zrcatka – u me to muze byt nastavenim sklonu, ze je porad tak mokre. Voda z nej proudem vzduchu nestece (kupodivu), ale dost casto an nej nacaka/stece prave diky proudu vzduchu z predni casti.

                    Konstrukce? Fabie II.

                    0 0
                  • mr.nikdo  

                    Bocni okenko – je ohrivane klasickym vzduchem v aute (mas tam na ne pruduchy). Navic pri rychle jizde ta voda tece pryc.

                    Zrcatka – u me to muze byt nastavenim sklonu, ze je porad tak mokre. Voda z nej proudem vzduchu nestece (kupodivu), ale dost casto an nej nacaka/stece prave diky proudu vzduchu z predni casti.

                    Konstrukce? Fabie II.

                    0 0
                    • Karaya  

                      U Fabie 2 se to zrcatko dost nepovedlo, jako ostatně i další věci :-)

                      V zimě se okno u řidiče během chvilky zadělá tak, že do zrcátka stejně nevidíš.

                      0 0
              • xshreck  

                vyhřívání zrdcátek používám každý ráno. Jinak bych viděl dozadu kulový.

                0 0
                • Flegmatik  

                  Tak to máš blbý.

                  0 0
                  • xshreck  

                    já ne. Blbý to mají ti, co boční zrdcátka nepoužívají.

                    0 0
                    • Flegmatik  

                      Tak jo. Jseš asi jediný, kdo to to každé ráno používá. Znám lidi, co to třeba v období jaro – podzim skoro nepoužívají, tak nevím, asi nekoukají do zrcátek :-( Já to třeba za rok použiji tak 3×, když prší déšť se sněhem a fouká nějak zezadu nebo nevím odkud.

                      0 0
                      • mr.nikdo  

                        Vem to takhle: Neni jediny, uz znas 2. Me a Shreka :).

                        Anebo hodne zalezi, kdy s autem vyjizdis. Ale dneska, kdybych nestahl zrcatka sterkou, musel bych pustit topeni. Klidne Ti to zitra vyfotim.

                        0 0
                        • Flegmatik  

                          Nefoť, není třeba. Jde o slovo „každé“ – skutečně to používáš třeba i v létě, když ráno vyjíždíš a je sucho a třeba 20°C?

                          0 0
                          • mr.nikdo  

                            I v lete je obcas to auto orosene.

                            Kazdy den asi ne, ale jinak letos to bylo hoooodne caste.

                            0 0
                          • alinceb  

                            Třeba u Fábky máš buď ovladač zrcátek na štelování L/P nebo na vytápění – takže třeba já topím celoročně a žíly mi to netrhá…

                            0 0
                      • xshreck  

                        Nemá cenu řešit. Z brány bych jen tak nevycouval ;)

                        0 0
                • mr.nikdo  

                  Jakoze tam porad mas chlapy s koulema na zrcatku a pak je zacnou palit? :-D

                  0 0
            • Tomkac  

              Bez klimy jsme objeli v cervnu Spanelsko a Portugalsko a rozdychali jsme to. Je to prima vec, ale nesejde mi na tom..

              0 0
              • mr.nikdo  

                Zkus to priste s klimou :-P.

                V aute sedim denne.

                0 0
                • Smazaný účet  

                  Tak ono by slo objet spanelsko a portugalsko i ve stare stodvace…ale proc to delat, ze?:)

                  0 0
                  • mr.nikdo  

                    Ono jde taky jezdit po horach porad na skladacce s pevnym prevodem, ze jo. (a to mne napadlo i lepsi prirovnani – s rukou a se zenskou)

                    Ale ono to horske kolo min. s odpruzenou vidli, razenim a kotouckovama je o necem jinem taky.

                    0 0
      • Kopik89  

        Ano pokud si chceš náklady na auto zdvoj nebo ztrojnásobit kup si forda.

        Nejekonomičtější verze je samozřejmě Fábka v 1.4ce benzínu. Každej automechanik ti řekne, že tohle je jednoduchý auto. Všechno relativně snadno spravitelný a náhradní díly jsou levnější než na celoodpruženýho Spešla. Navíc když se na tom něco vysere, tak každej ví hned co tomu je a ne že tejden kolem toho chodí a neví si s tim rady(ford). Vrákárny jsou taky mraky dílů na Fóbii. Spotřeba je růůzná podle toho jak je auto zajetý. Jeden s nim jezdí po městě za 7 další za 9.

        Zálěží na stylu jízdy a na konkrétním autě. Co se skladnosti týče. Měl jsem fábku v combíku a 26ka tam jde narvat aniž bys musel sundavat přední kolo. Další plus, ale to už je pak o o tom co se ti naskytne.

        Jedinou výhodu má Ford proti Fabii a to tu, že Forda ti nikdo neukradne. Fabie je, ted si nejsem si jistej jestli druhý nebo dokonce první nejkradenější auto v ČR. Fabka bez pojistky = bláznoství.

        No asi sem na nic nezapomněl. Muj názor je ten, že pokud přežiješ to jak je to auto ošklivý, tak se fábce v týhle cenový kategorii nic nevyrovná. Do 60k koupíš pěknou a zachovalou. A neznamená to vždy že to bude past. Pokud budeš kupovat od soukromníka, je dobrý se s nim domluvit a nechat si auto někde zvednout v servisu aby na to mrkli a poradili ti. Nebo si vzít nějaký mechanika s sebou. Lepší koupit flašku Jacka, než pak po měsíci měnit celou přední nápravu.

        0 0
        • BikerM  

          Tvůj příspěvek mě docela pobavil.

          3 roky už jezdím FORDA to Focuse 1.8 benzín, r. v. 2003, 85 kw ve verzi kombi. Auto má nalítáno hodně přes dvěstě tisíc km, dostává ode mě neskutečně zabrat. Na silnici je denně, celou zimu je na horách, jezdí v neskutečných sračkách, neustále je plně naložený, jezdim s nim po rozbitých silnicích, sem tam po rozsekaných polních cestách, topím ho občas v bahně. A… za tři roky co mi slouží jsem měnil akorát brzdové kotouče, destičky, rozvody a pravidelně měním olej. Dvakrát do roka s ním zajedu do servisu a nechám ho prohlédnout. Div se jak chceš, ale můj FORD je bezúdržbové a spolehlivé auto. Na 85 kw má slušný tah, svezení je v něm super a každej kdo se s ním sveze ho chválí. O proti Fábce je to neskutečný skok, svezení naprosto nesrovnatelné. Fábkou se občas taky svezu (různými ročníky…) a řeknu ti, že bych jí nechtěl ani zadara a nechápu proč si tak drží cenu. Navíc spousta kamarádů co Fábkou jezdí jsou každou chvíli v servisu a něco na ní řeší, každou chvíli něco rozbitého…

          0 0
          • Fidži_CZ  

            Fábka a Ochcávka nejlépe f TéDéIčku je vlhký sen mnoha řidičů národa českého. Se nediv, vždyť je to ve všech ohledech nejlepší auto na světě. :D

            0 0
          • Kopik89  

            Já sem neříkal že je fábka nejlepší auto na světě, já říkam že je to nejekonomičtější motorová varianta pro tu jeho cenovou relaci. Tak doufam že sis to nepopletl. Jinak na to tvoje spousty kamarádů… Kolik jezdí po republice škodovek ? Tisíce? desetitisíce ? A kolik Fordů ? V tomhle množství je asi jasný že když každý druhý auto je škodovka nebo dokonce fábka, tak prostě v okolí bude nějakej „kámoš“ co jí bude mít „vysranou“. To auta dělají. A je jasný, že zrovna o tomhle budeš vědět, protože tim že to auto jezdí a nic zvláštního nedělá se nikdo nechlubí. Já neříkam že Fábka je uber posvátný auto. Ale za ty prachy a co od toho dotyčnej očekává je to nejschůdnější a nejlevnější cesta. Jediný před čim má Ford navrch je Opel, kterýho udělali aby Ford nebyl nejhorší auto :)…Né ale je pravda že Focus zrovna v té tvé motorizaci ujde. Jeden z mála Fordů který aspon za to „něco“ stál. Avšak Focus v kombíku je stejně hnusnej jako fábka v sedanu. Sorry ale je to pravda.

            0 0
            • pepek  

              Akorát, že ve FoFo se svezeš, zatímco fabku máš jen proto, abys nemusel jet autobusem.

              0 0
              • Kopik89  

                Přečti si požadavky člověka co zakládal tohle vlákno a pak sem vkládej chytré příspěvky.

                0 0
                • pepek  

                  Avšak Focus v kombíku je stejně hnusnej jako fábka v sedanu – to není moc chytrý a rozhodně mimo jeho zadání.

                  0 0
            • oddie  

              Fabie není nejlevnější cesta ani omylem. Fabie je naopak cesta pěkně drahá, protože je díky většinové oblibě na našem trhu coby ojetina pekelně nadhodnocená. Ale to člověk musí mít také nějaké reálné zkušenosti i s ostatní produkcí, aby to mohl porovnávat…

              0 0
              • TJK  

                to neni problem jen fabie.. to je vseobecnej problem skodovky kterej si cesky pepici delaji sami tim nesmyslnym hype okolo …

                0 0
              • mr.nikdo  

                Ona uz je Skoda predrazena v prodeji…

                0 0
                • jIrI___  

                  Aha, a proto to jsou nejprodávanější auta v ČR napříč kategoriemi ;)

                  0 0
                  • Fidži_CZ  

                    To tak u domácích značek bývá ;) Teda jestli se ještě Škodovka dá nazývat domácí.

                    0 0
                  • oddie  

                    A to se vylučuje zhruba jakým způsobem?

                    0 0
                    • jIrI___  

                      Že i za tu, oproti konkurenci možná o něco vyšší, cenu má co nabídnout (proč by ji jinak lidi kupovali?) = není předražená.

                      0 0
                      • Smazaný účet  

                        no hele…ja si nedelam iluze o lidech jako takovych, ale osobne znam pripad kdy se nakup odehral takto:

                        • stodvaca doslouzila
                        • koupime si nove auto?
                        • ano
                        • jake?
                        • no skodovku prece.

                        (=nejlacnejsi fabia)

                        0 0
                      • mr.nikdo  

                        A byl jsi nekdy v prodejne se zadosti o nakup nove Skodovky?

                        Si pamatuji, kdyz vylezla Fabie I – Sedan, celkem jsme o ni domu uvazovali. Cenove to vychazelo jako Thalie, ktera byla 2. v hledacku.

                        Ale pak jsme sli nechta udelat cenovou nabidku. K inzerovane cene byl pripatek asi 10 000,– za to, ze to auto dovezli do autosalonu ve Vyskove, za ochranne listy na bok auto dalsi asi 4 000,–, barva i na kliky – dalsi 4 000,–, barva narazniku v barve karoserie – dalsi 5 000,–, cervena barva (Race Red) – dalsich X tisic.

                        Ono se nakonec dostanes z nejakych 315 tisic (co tehdy nejak stala) na 400 tisic a ani nemrknes. Protoze u Skodovky je vsechno za priplatek.

                        Za chvili bude doba, kdy dostanes za priplatek i povinnou vybavu – kazdou zarovicku si priplatis bokem.

                        0 0
                      • Fidži_CZ  

                        Opravdu si myslíš, že to většinou takhle funguje?

                        0 0
                        • jIrI___  

                          Samozřejmě, to je princip trhu. Prostě Škodovka nabízí nějakou přidanou hodnotu, kterou ne všichni musí vidět (včetně mě), ale určitá část potencionálních zákazníků je ochotna si ji zaplatit.

                          0 0
                          • nox159  

                            přesně, je to jak s RB ;-)

                            0 0
                            • mr.nikdo  

                              To tezko!

                              RB je jako Range Rover za cenu Fabie, ktery na silnici jezdi jako Ferrari FXX :-D.

                              0 0
                          • Georrge  

                            ta přidaná hodnota je patriotského charakteru, kdo tohle nepotřebuje, pro toho je škodovka předražená. Ale to tak funguje i v jiných zemích.

                            0 0
                            • nox159  

                              jsem patriot, jezdím favoritem :D

                              0 0
                              • Martin  

                                to nejsi patriot, ale socka

                                0 0
                                • nox159  

                                  jaká země, taký občan :D

                                  Ale má to jednu obrovskou výhodu, když tam šukám vím že tam není holka kvuli autu :D

                                  0 0
                                • KAPLIS  

                                  :-)

                                  0 0
                                • Smazaný účet  

                                  i socka může být patriotem…a naopak :-)

                                  0 0
                                  • Martin  

                                    pro případné rýpaly, já mám taky Fako :) a nehodlám se ho zbavit :)

                                    0 0
                              • Georrge  

                                mě k patriotismu stačí, když piju český pivo :)

                                0 0
                            • Vilém  

                              Asi to bude tim patriotismem, ne nadarmo se vozily novy skodovky z polska, nebo nejakych severskych statu.

                              0 0
                              • mr.nikdo  

                                To mozna bylo i tim, ze mely lepsi karoserii (Felicie), ktera nehnije…

                                0 0
                      • oddie  

                        To, že stádo ovcí něco masově nakupuje zdaleka neznamená, že daná věc je kvalitní nebo má co nabídnout, zpravidla to jen odráží to, jak úspěšná byla reklamní kampaň na vymývání hlaviček. Platí zcela obecně, nejen pro auta. Lidí, co umí počítat a aspoň trochu používají vlastní mozek je jen zlomek.

                        0 0
                        • Mr.Dan  

                          Přesně tak. To by bylo jak tvrdit, že Kaufland nabízí něco navíc a je kvalitní, protože tam nakupuje nejvíc lidí (ovcí)…

                          0 0
      • aymara70  

        Za mě Toyota. Držáky. Mezi zloději bez velkého zájmu. Já osobně vlastním Carinu E. Starý škopek,ale jezdí a jezdí… Koukni sem http://www.sauto.cz/osobni/hledani…

        0 0
      • Smazaný účet  

        kup si Suzuki Jimny – velikostí by to sedělo, za ty prachy se to taky nechá, 1.3 benzín jezdí cca za 8/100, do 130km/h použitelný, projede a vyjede to všude, jak je to malý a má to velkej rejd zaparkuješ všude

        starší ročníky = mechanický řazení 4×4 (a redukce)

        motor podélně, řadička přímo na převodovce, trvalej náhon na zadek

        podvozek nezničíš

        po 100000km to chce někdy pořešit vibrace v řízení

        podvozek tě přežije, max ohnijou plechy, ale protože je to rámová konstrukce, na vlastnosti auta to nemá vliv

        btw jako bonus lůžková úprava (hodně nouzovka ale použitelná)

        0 0
        • Fidži_CZ  

          Proč žebříka na tuhejch nápravách, když s tím do terénu neplánuje? To by musel být vyloženě nadšenec, protože na silnici jsou takový auta hrůza a to nejen jízdními vlastnostmi, tak pohodlím.

          Nicméně, když to člověka baví, tak je to krásný a drahý koníček.

          0 0
          • Smazaný účet  

            na silnici je to takový rozverný – furt si trochu hopsáš :-)

            0 0
        • Džey Ár  

          Přesně! Jimňák je super kočárek. A stačí dvojkolka, má náhon na zadek a projede všechno, světlou výškou je to stejné se 4×4. Na střechu příčníky a na delší cestu rakvičku. U 4×4 každopádně mechanickou, tedy starší verzi.

          0 0
          • Fidži_CZ  

            Když už takového offroad špunta, tak já bych raději vzal Samíka cabrio :) To by nemělo chybu :)

            0 0
    • mr.antik  

      Sice to není tak často k mání, ale Nissan Almera – neuvěřitelný držák, pokud nepotřebuješ nějaký extra komfort a výkony.

      0 0
      • Tomkac  

        … a nebo se mam na vsechno vykaslat a koupit 206tku za par korun, za par korun, co myslim ze stoji nahradni dily, ji vyspravit a jezdit???

        0 0
      • scret  

        jj, almeru tu nikdo nezminil a pritom je to relativne i pekny auto… Bal bych se jen 1,5DCI… takze redeji benzin…

        0 0
    • scoty  

      třeba

      0 0
      • mr.antik  

        ta cena je až podezřelá, asi nepopulární motorizace

        0 0
        • mates555  

          Motorizace asi to nejlepší(a dnes asi i nejpopulárnější) co se do toho v té době dávalo (TDI přišlo až s modernizací o rok později) …

          Cena je otázka stavu … podobný auta se prodávají kolem těch 40000–60000 …

          0 0
      • jIrI___  

        Jo, dodávka je skoro to stejné co požadované Polo či Fabka. Nad některými reakcemi na B-F mi zůstává rozum stát :-)

        0 0
        • scoty  

          Je to osobní auto, které odvede nejvíc služby za cenu do 60tis.

          Spotřeba do 8l

          Naložíš do tuny

          Spím v tom, případně i s kolama, či se ženou a kolama…:)

          Jezdím s tím do práce

          Uveze 8 lidí

          Na silnici žádný zavazák

          atd.

          Chce akorát kupovat s někým, kdo tomu rozumí, aby dodatečné investice byly přiměřené.

          0 0
          • oddie  

            Mám doma 2 kousky T4, a k tomu pár další aut. Takže pokud to mám trochu srovnávat, tak:

            1. NENÍ to osobní auto. Je to dodávka se vším všudy. Je to zhruba asi tak

            „osobní“ auto jako je trekking silnička. Taky se s tím dá jezdit po silnici, ale oproti žiletce je to rozdíl jak prase.

            1. spotřeba do 8 litrů – ano, když se s tím jede mezi kamiony.

            Pohádky o tom, jak s tím někdo jede 140 a žere mu 8 litrů jsou k smíchu. Zvlášť když mluví o té 2,4D, která těch 140 jede akorát z kopce.

            1. na silnici žádný zavazák – samozřejmě, pokud se s tím někdo

            nesnaží ty kamiony předjíždět a drží se mezi nimi, a k tomu nemá naloženou tu tunu. Protože pokud ji naloženou má, s touhle motorizací překáží i těm kamionům ve stoupacím pruhu. Pokud někdo neví, ta 2,4D má oslnivých 57kW, když byl ten motor novej, a ne když má najeto milión jako většina těchto 20-letých aut (pardon, naše starší z r.95 má reálných jenom asi 800tis).

            0 0
            • mr.antik  

              Kdybych jezdil mezi kamiony, tak jezdim s Transitem pod 7 :-)

              Věřim že 2,5 TDI v T4 je na tom o dost líp protože je to o dost menš na odpor vzduchu (i když váhově podobný)

              0 0
              • scoty  

                Tak jasny, a velký auto je pro mladého aktivního a sportovně založeného člověka ideál…:-)

                0 0
            • scoty  

              tak pro mou 111kw to platí, ale ani ta 2,4D na tom není tak zle, když se o ní staráš…

              0 0
              • Karaya  

                Doteď mám v živé paměti cestu do Francie v T4 2.4D přezdívané klapák :-) Od 110kmh byly potřeba pořádný sluchátka jinak to bylo o zdraví. Dynamikou srovnatelné jen s osobákem typu Fóbie HTP případně SDI.

                0 0
                • oddie  

                  S 1,9TD 50kW Norsko – v 5 lidech s věcmi, mj. nafukovací motorový člun. A do Rumunska – do Banátu – jezdil jeden typ dopravu s 1,9D verzí o neuvěřitelných 40kW – v 8–9 lidech s báglama…

                  0 0
                  • Karaya  

                    Však já neříkám, že se s tím nedá jet. Těch 40kW musí v kopcích už dost trpět a asi to bude chtít i občas pauzu na uchlazení, ne?

                    0 0
                    • oddie  

                      S chlazením problém není, ale i ta 50kW verze s nákladem do dálničního stoupání jede 70 na plný plyn, jak (ne)pojede ta 40kW si neumím ani představit (ani jsem v ní nikdy nejel, a ani mě to kupodivu :D neláká). V Německu byla ta 40kW verze ale hodně častá (hlavně kvůli daním).

                      0 0
                      • mates555  

                        Já bych jen podotknul že to není 40kW ale 45kW :-) viz

                        Ale to už asi moc nehraje roli …

                        0 0
                        • oddie  

                          No jo, máš pravdu, moje chyba.

                          0 0
                      • alinceb  

                        Asi tak. Kdysi jsem jel na hory s vinařema z Moravy a jedno auto flotily byl právě tenhle traktor s 50kW naložený vínem a bagáží. Do táhlých stoupání brzdil i kamiony…:)

                        0 0
                        • oddie  

                          No on by tě ten smajlík přešel, kdybys v tom seděl, drtil to ve stoupacím pruhu 70 a dojel tě nějakej s lehčím nákladem, který udrží těch svých tempomatových 86 i do kopce :P Divím se, že s tím tchán jezdil tak dlouho, na druhou stranu, v tom Švédsku, Norsku se stejně jezdí pomalu, tam to bylo v klidu, akorát dojet Německem k trajektu…

                          0 0
                          • alinceb  

                            Ale zas na druhou stranu jako pracant na takové to živnostníkovo cukání kolem komína to musí být super auto. Na delší štreku to musí být utrpení…

                            0 0
              • oddie  

                Tak povídej, jak že se o tu 2,4D „starat“, aby měla víc než těch 57kW :D jako že to už dávno nemá žádná, ale ani po skutečně poctivé GO motoru (v ceně daleko přesahující cenu auta) by neměla víc…

                0 0
                • scoty  

                  Pořád si myslím, že Téčko tuhle anketu s přehledem vyhrává:-)

                  Navíc v době zvětšujících se karoserií(suv atd.) není už denní ježdění s VW Transporter takový úlet…pokud tedy nejsi ženou že…:)

                  0 0
                  • oddie  

                    Já si taky vždycky říkám, jak bych to klidně mohl mít jako jediné auto – když v tom delší dobu nesedím. Ale jak s tím pak zase chvilku jezdím, tak mě to zase hodně rychle přejde. A to je ten TDI Multivan zatraceně jiná cenová kategorie než ta 20-letá šlupka se slabým motorem z toho linkovaného inzerátu. Jako jediné popojíždědlo fakt ne, ani kolem komína, ani na dálky. Možná tak kdybych to měl jako pracovní (měl takovou práci, kde je dodávka potřeba) a mimo toho nepotřeboval jezdit nikam, ale to není tazatelův případ ani vzdáleně.

                    0 0
      • oddie  

        Poctivých 260tis km :D:D:D a že nepíše kolikrát :P

        Mám cukání to schválně jít prohlídnout, co to bude za překvapení…

        0 0
    • trembi  

      Co Alfa 147 1.6? Kámoš kupoval s najetýma 130000 km. Má tam 220000 km a pořád žádnej problém. Pěkný kusy se daj sehnat od 50000 Kč.

      0 0
      • Fidži_CZ  

        Alfu fakt ne ;)

        0 0
        • japotek  

          Alfu můžu jen doporučit. Sám mám 156 sportwagon s 1.8 twinsparkem a za celou dobu jsem s ní neměl jedinej problem. Jen nesmíš zanedbávat údržbu a včas měnit olej. Ale tak by to mělo být u všech aut, jinak Ti nevydrží nic.

          0 0
          • Mr.Dan  

            Pokaždý hrozně slintám nad 159kou. Ne náhodou ji navrhnul stejnej designér jako mý stávající rádoby severský auto (Giugarro). Jen nevím, jakou bych si vybral motorizaci – dával se tam vůbec nějakej V6? :)

            0 0
            • jIrI___  

              Taťka měl v merku 159 Crosswaggon a jakmile jsme si sedli dovnitř a zjistili, že i v takovém vnějšími rozměry relativně velkém autě je uvnitř stejně místa jako v Ibize, tak ho rychle přešla chuť :)

              0 0
              • Mr.Dan  

                No toho jsem se právě docela bál, navíc když jsem tolik rozmazlen prostorem ve svym Saabu 9000 (podle vnitřního prostoru řazeno do stejný kategorie jako RollsRoyce apod.)… Ale Alfa se přeci kupuje srdcem, no ne? :) Akorát to kolo se tam pak nevejde a kontrabas jakbysmet.

                0 0
                • Darius  

                  koukam, ze podobne postizenym se libi stejna auta:) AR 159 sportwagon je krasna, vzhledem k povesti jsou ceny hodne dole, ale ten (ne)prostor o zabiji:/ 9000ka poskytne daleko „vetsi“ sluzbu.

                  0 0
                  • Mr.Dan  

                    Jo, to je vtipný. Prostě máme vkus, no ne? ;)

                    Jinak tady to teda taky nedopadlo moc dobře, což je škoda – kouká se na to totiž moc hezky, i ten interiér žeru: http://www.autoweb.cz/…-3–2-v6-jts/

                    0 0
                    • Darius  

                      v interieru davam prednost severske strohosti a tlacitkum, AR se mi libi hlavne zvenku… na saabu se me dostava zdanliva obycejnost, nikdo tam ty koniky neceka, to auto funguje tak nejak nenucene

                      0 0
                    • HKou  

                      „Nedopadlo“ … nesmíš věřit všemu, co píšou novináři :)

                      0 0
            • japotek  

              Dávala se 3,2 benzin, ale těch je jak šafránu. 90% všech 159 jsou diesly. 1,9 4válec nebo 2,4 5válec

              0 0
    • alinceb  

      Vždycky jsem si myslel, že taková auta v reále neexistují, že jsou jen ve vlhkých snech koupěchtivých návštěvníků bazarů a pohádkách bazarníků, dokud nám do rodiny nepřibylo tohle…:)

      P206 1,4i, r.v. 2001, najeto reálných 61tis. km (!!!) první majitelkou – důchodkyní (je to postavené ještě na starých „třípísmenných“ RZ). Auto bez koroze, nebourané, interiér jako nový, motor chytá na první otočení a pěkně točí do 5500ot. (víc jsem nezkoušel). Jediná vada jsou trošku se vlnící kotouče.

      0 0
      • scret  

        tvy koupe me fakt nekdy fascinujou… ze by ti leckdo mohl i zavidet:)

        Ale zase te panbuh tresta jinak, musis jezdit na hrbacovi:))

        kazdopadne auticko fajn… pro zenu?

        0 0
        • alinceb  

          To není moje práce. Já měl původně sehnanou 206 s atmodieslem od kamaráda, ale tohle si koupila máma sama od máma jejího šéfa. Musím říct, že koupila hodně dobře…

          0 0
      • oddie  

        Pěkný. Co to stálo?

        0 0
        • alinceb  

          50k. Ještě dodám, že je před prodejem je čerstvě vyměněný olej a k autu sada zimáků…

          0 0
          • oddie  

            To jsem tak odhadoval, že by mohlo stát.

            0 0
            • alinceb  

              Podobně se pohybují v bazarnických nabídkách na prodejních serverech.

              0 0
          • Stingray  

            hodně slušný

            0 0
        • alinceb  

          Má tohle nějaké obvyklé mouchy? Kotouče jí nechám stočit, až k nám příště přijede.

          Jinak mě docela překvapilo, jak je v tom autě cítit rychlost. Při 130km/h jsem měl podobně úzkostný pocit jako v našich povozech (FII a Avensis) ve 180 km/h…

          0 0
          • oddie  

            Ani moc ne. Té 1,4 KFX občas odcházelo těsnění pod hlavou, ale při takovémhle nájezdu bych to nečekal, navíc oprava je celkem triviální, no a zadní náprava je ta stará pažoutí klasika s rameny na jehličkových ložiskách, ta odchází, ale toho se vzhledem k nájezdu asi taky nedočkáte. Byl bych v klidu. Jinak kotouče jsou za facku, ty jsem nikdy ani stáčet nenechával, to rovnou měním.

            0 0
            • alinceb  

              Bude to sloužit hlavně k ježdění do práce – denně 20+20km po hezkých silnicích (hlavní tahy kolem Pardubic). Ostatně po Pardubicích to jezdilo doteď. Předpokládám, že podvozek to ještě vydrží.

              Jediné, co mi tam chybělo, byla klima a rádio na MP3. Klimu ale mamka nikdy neměla, takže jí chybět nebude, a kazet má doma taky dost…:)

              0 0
              • BikerM  

                Jestli můžu poradit, tak kotouče nenechávej stáhnout, ale kup nové. Nemá cenu riskovat život svůj (a hlavně cizích lidí okolo!!) kvůli ušetřeným pár tisícovkám…

                Jo a určitě bych ještě vyměnil rozvody, když už to byl tak super kauf, tak ať si to auto ještě užijete. :) Sice dobré kilometry, ale stáří dává rozvodům taky zabrat..

                0 0
          • oddie  

            Jo a nech vyměnit rozvoďák, když je to takhle starý. Kladku bych klidně nechal původní, při tomhle nájezdu.

            0 0
      • felix.org  

        Sestra koupila v létě Micru 1.2i, r. 2004 s reálnýma 45k km :-)

        0 0
      • Georrge  

        slušný, teď jen doufat, že bába uměla jakš takš jezdit :) naše učitelka si během jízdy nedávala levou nohu ze spojky, takže kurvila jednu spojku za druhou. Takže po ní koupíš auto, nájezd malý, vše jak nové, ale spojka pomalu na výměnu.

        0 0
    • Stingray  

      Tak se přidám do klubu pátračů. Co by jste doporučili?

      Potřebuju čtyřkolu do 100000,– Kč jako druhé auto do rodiny.

      Ve výběru zatím mám Forestra,Legacy a V70 nebo CRV,HRV.

      Na co dát bacha, popřípadě nějaké typy na jiná spolehlivá vozidla?

      0 0
      • goofy  

        Mně se vždy líbil Outlander 1. generace, ale to rozhodně není praktické auto a asi ani do 100000… :-)

        Osobně bych šel buď do toho Forestru nebo Legacy. Pokud budeš dojíždět třeba někde na chatu po nezpevněných cestách, tak raději Forestra.

        0 0
        • Stingray  

          Jo máme pozemek trochu do kopce, takže tam s Mondeem nevyjedu :-/ A na ryby by se taky něco vyššího šiklo, škoda že forestr nemá větší kufr.

          0 0
          • Smazaný účet  

            co to lovíš za ryby? :-O

            0 0
            • Stingray  

              malý, ale potřebuju tam nacpat ještě kamarády, na střechu tři rybokajaky a věci aspoň na čtyři pět dní vejletu.

              0 0
              • goofy  

                No ty SUV-čka mají všechny docela pidi kufry… Pokud jenom do kopečka, tak by to to Legacy (nebo třeba ve verzi Outback) mohlo zvládnout. :-)

                btw: ještě mě napadla RAV4, ale to už asi taky bude přes limit a kufr taky nic moc :-)

                0 0
                • Stingray  

                  Když by byl hezký Otuback, tak bych se nebránil. Já už jedno Lego měl na Zelandu, ale bohužel neplavalo :-/

                  0 0
                  • Mr.Dan  

                    Nedávno jsem jel (jen jako spolujezdec) v Outbacku 2. generace a je to teda naprosto parádní kočár! Reference taky dobrý… Dlouho to navíc bylo bráno jako vlajková loď značky (pomineme-li různý WRX apod.), takže tomu odpovídá i výbava a prostě ten feeling.

                    0 0
                    • alinceb  

                      Já zas naposled koukal na jednoho Outbacka poslední generace a neměl ani zadní parkovací čidla (což mi u auta v téhle kategorii a obzvlášť u vysokého Outbacku s dlouhým nárazníkem přijde dost mimo)…

                      0 0
                      • Stingray  

                        Subo se nekupuje kvůli parkovacím senzorům, ale kvůli jízdním vlastnostem a spolehlivosti. Na design vnitřku a těmhle elektronickejm blbostem sere pes :-)

                        0 0
                        • Smazaný účet  

                          přesně tak…btw místo parkovacího senzoru vepředu ochrannej rám, vzadu koule a je to…

                          0 0
                      • kolda  

                        nema senzory, protoze ma parkovaci kameru :)

                        0 0
              • Stingray  

                kdybych nepotřeboval větší kufr, tak mám asi vybráno:

                http://forum.volvoklub.cz/viewtopic.php…

                Podvozek focus, pětivál s turbem a LPgčko

                0 0
      • Smazaný účet  

        v týhle velikosti bych do výběru ještě přibral Vitaru…

        0 0
        • Stingray  

          Chtěl bych auto co nemá jízdní vlastnosti houpacího koně .-)

          A hlavně všechny tyhle SUV jsou většinou šíleně volítaný

          0 0
          • Smazaný účet  

            no, já kupoval trpaslíka (Jimny), letos v létě, ročník 2003 a mělo to 86000km, to mi přijde v poho :-)

            0 0
            • Stingray  

              To jde, chce to mít prostě kliku.

              0 0
          • prodi  

            Vitara nebo teda grand vitara neni houpaci kun, ale tvrda nevyskakana koza:) teda alespon ta moje:)

            0 0
      • alinceb  

        Jen brainstroming: Land Rover Freelander (Discovery už bude nad limit), Toyota RAV4…

        0 0
        • goofy  

          Freelander mě taky napadl a kdysi se mi líbil, ale tuším to není zrovna etalon spolehlivosti. :-) Ale klidně mě opravte pokud se pletu.

          0 0
        • Stingray  

          Frýčko je past na prachy, ale jinak bych Range bral hned. Rav má asi ještě menší kufr než Forester.

          0 0
          • honhav  

            Na landrovery (free, disko a hlavne ne range za ty penize) se vyprdni. Pokud chces auto na jezdeni a ne jako konicek…

            Mam disko I 6 let, z doby kdy jeste byli drahy, sleduju i ostatni typy na foru… Kufr taky neni nejvetsi, az DIII ale to je jina cenova…

            Na normalni jezdeni je lepsi to subarko nebo honda, zrovna forestr a crv mi prijde super dle pozadavku…

            0 0
          • Smazaný účet  

            freelander nebrat, to je od RR největší šit

            když už, tak Discovery

            0 0
            • honhav  

              za ty penize disko ani nahodou, pokud nechce DI prekopanou na off nebo DII ve stavu pred smrti… bude to rezavy, shnily a bude to stat bambitku na udrzbe…

              Jinak tedy pro ujasneni (vidim ze si pletes zkratky) – 3 rady – freelander, defender, discovery a range rover v ruznych modifikacich (dnes jeste evogue) – je to vse vyrobek automobilky Land Rover (dnes vlastnene indickym koncernem Tata)

              Offroad – jakykoliv, jsou na dane pouziti vyhozene penize z hlediska uzitnosti a pouzitelnosti…

              0 0
        • honhav  

          za tyhle penize discovery ne… free bude mit malej kufr…

          0 0
        • scret  

          tvl, LR v zadnym pripade… to je past na prachy…

          0 0
      • jIrI___  

        Octavia 4×4

        0 0
        • Stingray  

          sehnat pěknou je dost nereálný

          0 0
          • goofy  

            Tak tak… Za stovku moc nehrozí…

            0 0
            • oddie  

              … což platí i pro ty ostatní jmenované.

              0 0
              • Stingray  

                Tak pořád seženeš za sto docela hezkýho forestra než octu

                0 0
                • cabbage  

                  Po forestrech je celkem velká poptávka, takže tam je problém sehnat slušný pod 200.. V tomhle mi to oktávku docela připomíná

                  0 0
      • Smazaný účet  

        Forest fajn, mi se posledni dobou zamlouva outlander bo do nej nacpes vyse. Forest ma samonivelacni tlumice, ktere byvaji po 100kkm na vymenu (20 tycek?). Otas kufem prebije snad vse co jsi jmenoval.

        0 0
      • cabbage  

        Mazda Tribude, poměrně jednoduché auto, kde by nemělo být moc potenciálních průserů..

        0 0
        • cabbage  

          Tribute..

          0 0
          • Stingray  

            To nevypadá zle, máš s tímhle autem nějaký osobní zkušenosti?

            Trochu mě odrazuje že je to už dost offroudový a nevím zda by se s tím přítelkyně popasovala.

            0 0
            • Fidži_CZ  

              To offroadový právě není ani trochu. Je to postavené na stejné platformě jako Mazda 626. Nemá to ani uzávěrky a ani redukci. Je to takovej downhill na 80mm zdvihách.

              0 0
              • Stingray  

                koukal jsem na tipcars a na jedný fotce jsem viděl čudlík s uzávěrkama..

                0 0
                • Fidži_CZ  

                  To je jen tvrdší režim pro tu mezinápravovou hydrospojku. Závěrku to nemá ani jednu.

                  0 0
            • cabbage  

              Osobně jsem v tom seděl jen jednou – je to interiérem dost podobný felicii s lepšíma sedačkama;)

              Mají to sousedi na chatě, kteří tam bydlí celoročně a musí s tím vyjíždět takovou prudší polňačku každé ráno s dětma do školy. Na spotřebu jsem se ani neptal – jezdí tím cca 3km tam a zpět – i s takhle nevhodným používáním jim to drží už asi 5. rokem (rv okolo 2000).

              Offroud to není a v dané kategorii a velikosti to patří k lehčím. Píšeš že to chceš jako druhé auto, takže na to myslím bude idelání.

              0 0
          • Smazaný účet  

            12/100?

            to abys měl na zahradě ropnej vrt…

            0 0
            • Stingray  

              Taky se trochu obávám :-/ Zase jestli deset nebo dvanáct už není takový rozdíl. Kdyby to bylo v LPGčku tak to tak žíly netrhá.

              0 0
            • cabbage  

              LOL, napsal někdo, kdo na plnou málem nedojel ani na Šumavu;)

              Okolo 10 žere vše v dané kategori. Navíc při kratších jízdách je to fuk, protože to žere víc i kultovní chrochtávka 1.9tdi.

              0 0
            • cabbage  

              http://www.auto.cz/…bute-2–0–199

              jinak tady píší cosi o 8L v redakčním testu.

              0 0
        • goofy  

          To je ten přeznačkovaný Ford Maverick? :-) Ale jo. Mohla by to být dobrá volba, pokud jsou spolehlivé.

          0 0
      • kolda  

        starýho forestra.

        CRV máme doma, super auto, prostorny interier, spolehlivy motor (2.0 benzin), mozna pujde do sveta, ale ne za 100.000 :)

        0 0
      • Stingray  

        Tak Forejs je doma… :-)

        0 0
        • Smazaný účet  

          dobrá volba, myslím

          0 0
          • Stingray  

            snad, má najeto 300tis :-O Ale zase se o něj hezky starali a je to přiznaný…

            0 0
            • Smazaný účet  

              to už je docela hodně, nevím jak na tom ty Subaru jsou, ale diesel by měl být OK

              já kupoval Jimnyho s 87000 :-)

              0 0
              • jIrI___  

                V tomhle Subaru diesel předpokládám nebude :)

                0 0
              • Stingray  

                2.0 benzín 92 Kw, starej diesel nechci. Stejně většina jetejch aut má tři kila na hřbetě, akorát to bazarníci za ten život toho auta dvakrát třikrát stočej a pepíci to kupujou jak vzteklí :-)

                0 0
                • Smazaný účet  

                  tak bazarovka z bazaru je risk…já mám „bazarovku“ od dotahovače :-)po 1. majitelce z NDR :-)

                  0 0
                  • oddie  

                    A nejlíp když je ten dotahovač „kamarád“ – už jsem takhle pár lidem u kousku od takového „kamaráda dotahovače“ odhalil stočení a maskování jak v tom bazaru, akorát jeho nepodezírali , když je to přeci „kamarád“…

                    0 0
                    • Smazaný účet  

                      tak hajzl může bejt každej…

                      já na to dostal půl roku záruku a v tý lhůtě jsem si to nechal prohlídnout nezávislým servisem…a víceméně ok (pár orezlých věcí pochopitelně bylo, ale u 11 let starýho auta co už…)

                      0 0
                    • buba CZ  

                      Bohužel,musím souhlasit.

                      0 0
                    • Stingray  

                      Jsem to blbě napsal, bohužel se najde i dost normálních lidí co prodávají ojetý auto a nechávají si tacho stočit, nejenom bazary. Proto při kupování auta koukám na stav a ne na tachometr..

                      0 0
                      • antt  

                        kamrád si nechal dovést od jeho bráchy bazarníka auto s 300K a dobrovolně si to nechal stočit na 200K, aby měl lepší pocit :)

                        edit: kdo ví, z kolika tisíc to už předtím bylo stočeno na těch 300…

                        0 0
                      • oddie  

                        Já koukám na oboje. Jako že mi nevadí koupit auto s najetým půlmiliónem, ale rozhodně ne za cenu kousku, co má najeto třetinu.

                        0 0
              • ELx  

                To asi neni uplne ideální srovnavat subaru s tim tvym prckem, primarne urcenym k popojizdeni kolem kupky hnoje :-)

                0 0
    • scret  

      osobne bych koukal po CRV, mozna i SantaFe atd.

      0 0
    • vari  

      Nemáš vyplněný mail a nevidím, jak tady poslat soukromou zprávu, tak se omlouvám a dám to sem:

      http://www.ford-focus.cz/…iewtopic.php?…

      Auto osobně znám, kilometry jsou reálné, stav dobrý (samozřejmě s ohledem na stáří), akorát nemá klimu (což ti nevadí :) a je v Praze.

      0 0
      • vari  

        Jinak ty řeči, jak jsou Fordy špatné a Škodovky dokonalé, to je fakt směšný. U auta za 60kKč záleží hlavně na jaký narazíš kus. Focus je srovnatelný spíš s Octavií než Fabií a sehnat za tyhle peníze oktávku v rozumném stavu je hledání jehly v kupce sena. Navíc u takhle starého auta jde i o cenu náhradních dílů a ty jsou na Focus docela levné (myslím, že levnější než u škodovek).

        Já mám Focuse 1.6 74kW kombi, r.v. 2003 a je to dobré auto. S nájezdem přibližně 270.000 km jezdí spolehlivě, jen trochu žere olej, malinko z něj kape převodový olej a často odchází žárovky (vada všech Focusů první generace; ale zase H7 je za pár desetikorun, takže vlastně jde jen o opruz s dost nepohodlnou výměnou co pár měsíců). Řekl bych, že podobné vady najdeš u každého auta.

        0 0
        • Stingray  

          Máme 3× Fofo v rodině, takže můžu potvrdit tvoje slova. Praskání žárovek jde předejít přehráním softu v servisu aby altík nedával tak vysoký napětí.

          0 0
          • Japhy  

            Nebo dát do světel patice s odporovým drátem. VAG 6Y0941855

            Za ty peníze je to super pracant, mám FF1 kombíka skoro 6 let , najetých 115 tkm a ještě takové 4 roky si ho plánuju nechat.

            0 0
            • Stingray  

              máme 2003,2008,2010 a ten nejstarší je podle mě nejlepší :-)

              0 0
        • zdenal8  

          Takových řečí o Fordech už jsem slyšel. Osobně na tuhle značku nedám dopustit. Měl jsem 2× Escorta, teď mám Fusiona a manželka Fiestu. Pouze měním olej a spotřební materiál (brzdové obložení apod.) Cena dílů taky v pohodě. Stačí hledat.

          A když máme tu zimu a snad nakonec bude i mrznout, kdo z těch škodovkářů má vyhřívané čelní sklo?

          0 0
    • maajkee  

      Nechat si radit u nákupu auta za 60 tisíc bajkfórem, to je jak hodit smečce hladových psů kostičku :)

      Každej má nějaká buď pozitivní nebo negativní zkušenosti s nějakým autem, někdo dokonce třeba ani žádný, jen nějaký sympatie. Znám lidi co spokojeně jezděj s francouzskýma autama a lidi co nadávaj na škodovky a naopak. Pokud neznáš původ auta, vždycky je to malinko loterie a auto v týhle cennový relaci bude mít zpravidla nejlepší léta za sebou.

      V rámci co nejmenších nákladů na servis, bych v tvým případě asi volil českou klasiku fábii 1.4 MPI, to opraví každej Jarda se servisem v garáži. Ale pořádně vybírat, nejlépe sehnat od někoho známého, komu důvěřuješ.

      Já jakožto majitel několika plechovek a šrotů v týhle ceně, Opel, Ford, Škoda jsem a mám nejmenší trable a náklady s Oplem. Takže doporučím se mrknout na nějakou astru G, dneska seženeš za pár kaček v relativně pěkným stavu. Pokud se ti podaří sehnat se starým dobrým motorem 1.6 8v, tak to není sice žádnej drak, ale vydrží věčnost.

      0 0
    • Fran-tic  

      vybíral jsem teďka ve stejné cenové relaci a dopadlo to Toyota Yaris 1.0 VVT-i motor z 2001, 50KW, 5 dveří. když pohledáš víc o tom autě vychází hodně dobře, prostě japonec, který trpí hlavně na korozi výfuku (výměna levná) a pár nějakých drobností, jinak cajk nákupní taška.

      0 0
    • Adar77  

      Croma nevypada spatne, Talian financ, stale stoji 20+ kusu u Steinera.

      0 0
      • Adar77  

        Netoceny, dobry motory…a kdo chce lahudku, tak pancer za pul mega. Tam by mi zajimala vaha/prodejnost, 2.4 automat a pancirovany. To bude vazit 4 tuny )

        0 0
    • buba CZ  

      Fabia 1,4 16v,průměrná dlouhodobá spotřeba mé ženy co neumí řadit a vše vytáčí je 7,2 L. Výměna oleje do 500 kč,celej rok na zimních pneu.Většinu co se porouchá tak na vrakáči nebo druhovýrobu za polovic nákladů a všech dílů je přehršel.Z plecha­řiny si můžeš na vrakáči vybrat i v barvě svého vozu a neřešíš lakování.Roční nájezd má naše fabka okolo 15 tis.Jsem max.spokojen.

      A teď do mě :D

      0 0
    • Kosta  

      Ahojte,

      navážu na předchozí příspěvek..

      poohlížím se po fabii I 1.4 16v 55 kW a rád bych se těch znalejších problematiky zeptal na 2 věci – kde hledat (ono obecně těchto fabií je míň) a za druhé v jaké cenové relaci se pohybují tyto ojeté fabie? Rád bych nějakou našel, řekněme, do 2–3 měsíců, přičemž na výbavě mně moc nesejde, nájezd moc nemá cenu řešit a rok, jaký se podaří.. :)

      Díky za tipy, kde hledat a na co si dát pozor :)..

      P.S. Pokud se nepodaří 1.4 16v, tak půjdu do MPi, jehož charakteristika je mně důvěrně známa, ale rád bych nejdřív pohledal..

      0 0
      • madcat  

        Zrovna předminulej týden jsem jednu krátkou 1.4 55 kW na firmě prodával – bylo to 4 roky moje služební přibližovadlo, a byla tam spojka na výměnu, tak mi řekli, že to už spravovat nebudeme a ať to zkusím prodat. Náš fleetovej dodavatel nám za ni nabídl protihodnotu 35 tis. (!), což šéfa trochu rozladilo, tak že prej ať to dám na bazoš nebo něco podobnýho. Dal jsem cenu 50 tis. s tím, že cena je pevná a že kupující je srozuměn s tím, že se bude asi muset udělat ta spojka (8 – 10 tis.) a nejspíš i rozvody (dělaly se při 100 tis. cca, auto mělo 190 tis.). Taky aku byl už asi KO. No auto bylo prodaný defakto za 3/4 hodiny, přijel si pro to nějakej majitel autoservisu, že to chce jako náhradní vůz pro lidi, kterým bude zrovna spravovat jejich hlavní auto. A to jsem ještě ignoroval dvě SMS, který přišly v podstatě ihned po zadání inzerátu – jedna od auto ESA, druhá od AAA. Asi nějakej robot, kterej hlídá nový inzeráty nebo co… Takže tolik ohledně ceny. Možná jsem dal málo a prodal bych i za 60 tis., ale to už teď nezjistím. Každopádně jsem byl překvapenej, když jsem koukal na tipcars, a u stejných aut jsem tam viděl cifry 90 – 110 tis. – slušně napálený.

        0 0
        • maajkee  

          jj, sms od esa a aaa mi taky přišly když jsem dal astru na bazar :) Pak další den dokonce z obou bazarů volali.

          0 0
        • oddie  

          Tak spojka, rozvody a aku jsou za pár drobných, když je dobrý a udržovaný ten zbytek, tak je jasné, že po tom někdo skočí. Tohle jsou nejlepší koupě – průběžně udržované auto prodávané s nějakým malým problémem, který už se dotyčnému řešit nechce a dává to kvůli tomu za levno.

          0 0
      • alinceb  

        Kamarád prodává krátkou 1.4MPi 50kW, ale není to žádná leštěnka, spíš pracant…

        0 0
Téma bylo zamknuto, nelze přidávat další reakce