Author Synergy 2015, přehazovačka, kde je chyba?

33 nepřečtených
  • Smazaný účet

    Ahoj, at' dělám co dělám, tak musím dát 2kliky na přeřazení nahoru a většinou i 2kliky dolů. Nové bowdeny, broušené lanko, vazelína SIS SP41, žádný efekt. Pouze pokud vedu lanko mimo rám(viz foto), chodí vše suprsupr jako Omegy(šv.hod.:))­.Nevíte někdo co to může bejt za chybku? Já to vůbec neznám, první takový rám,je tam vedení lanka pouze trubičkou, u přesmykače trubička a bužírka.

    I když je to kolo nový, do servisu se mi moc nechce, nemám rád když mi někdo šahá na ženskou, natož na kolo!!! Díky za případné rady…

    0 0
    • vsn  

      .

      0 0
    • Erknold  

      A chápu to tak, že když odpojíš lanko od hazky a řazení, tak chodí v rámu snadno?

      0 0
    • Vilém  

      Klasicka otazka, co patka, je rovna?

      0 0
      • vsn  

        když mu to chodí pokud to vede mimo rám? … podle mě nějaká záhada :) v tom rámu se musí něco smršťovat a roztahovat :D

        0 0
        • Vilém  

          O kousek vyse pise, ze to myslel jako ze vyhaknute lanko chodi hladce.

          Teda pokud jsem to dobre pochopil:)

          0 0
          • Smazaný účet  

            Lanko mimo chodí lehce, vedené mimo vedení v rámu chodí supr, co může být v rámu za problém?

            0 0
          • vsn  

            píše že mimo rám to chodí super … což já chápu tak, že to řadí a funguje jak má.

            pokud to bere jen jako odpor lanka tak pak to to může být:

            ohlá patka, uchycené lanko ze špatné strany, řazení/šaltr/kazeta na jiný počet pastorků.

            zkus sem napsat:

            • mimo chodí lanko lehce OK, to je jasný.
            • jak chodí v rámu? tzn. běžná cesta a rukou držíš neuchycené lankou přehazovačky – dle odporu páčky snadno poznáš rozdíl.
            • chodí to (tzn. řadí to) tak jak to máš na fotce?

            nerozumím ale jedné věci … kola se musí prodávat postavená, zkontrolovaná, seřízená … takže pokud nejsi prodejce tak je mi záhadou kde se dá nefunkční nové kolo koupit (kromě obchoďáků)

            0 0
            • Smazaný účet  

              No právě, Guliver mi to nebere. Kolo má najeto cca 3000 km. Jestli řazení funguje mimo rám, co může brzdit v rámu? Je tam trubička kterou vede lanko, nemá tam být ještě bužírka jako u přesmykače? Fakt tápu. Prostě řazení funguje mimo rám OK, vedení v rámu, je problém.

              0 0
              • pepek  

                Pokud je bowden taky 3000km, tak ta historická zadní zatáčka je už dávno po smrti.

                0 0
              • mr.nikdo  

                Vyfot, jak mas uchycene lanko v prehazovacce.

                Vyfot, jak to vypada, kdyz mas bowdeny a lanko dane normalne.

                Trochu tady cicham, ze by to mohl byt kratky bowden.

                Mozna poradne vyfot prehazovacku, razeni a napis, kolik mas vzadu pastorku.

                0 0
                • Smazaný účet  

                  Tak standartní usazení lanka, neboli nefunkční (pouze na 2cvaky) Fotky přehazky, když to nefunguje.

                  0 0
                  • mr.nikdo  

                    Predtim to nedelalo?

                    Bowdeny jsi rezal podle predchozich?

                    Uvnitr v ramu je trubicka na lanko – jakou buzirku jsi myslel vyse?

                    Teoreticky by mohla byt spatna ta trubicka v ramu.

                    0 0
                    • Smazaný účet  

                      Dělalo to postupně pomalu víc a víc. Uvnitř rámu je trubička. Ale v trubičce na přesmykač je i nějaká bužírka. Nemá to tam být třeba taky? Neznám tyto rámy ale já bych to tam dal.

                      0 0
                      • mr.nikdo  

                        Skoro bych rekl, ze to neni buzirka, ale samotne to vedeni lanka. V bowdenu mas taky cast, ktera je nejaka jako buzirka pro vedeni a klouzani lanka.

                        Ale nevidim to a nevim 100%. Je docela mozne, ze cpes lanko pod vrstvu pro klouzani anebo je proste ta trubicka uz mrtva a budes muset vymenit i ji.

                        0 0
                  • Smazaný účet  

                    Já vím že ty noční fotky nic moc ale děkuji všem za postřehy, nápady atd. :) Na to přijdem…

                    0 0
                    • Vilém  

                      OK, takze o patce se nedovim nic, davam do blokovanych, ztrata casu:(

                      0 0
                      • niky79  

                        Patka nikoho nezajima, kdyz to radi dobre s lankem mimo ram. To opravdu neni tak tezke pochopit…

                        0 0
                    • Singlespeed  

                      Pokud chceš mít dlouhodobě klid, převrtej díry v rámu tak, abys mohl provléknout bovden v kuse až k přehazovačce nebo se vykašli na vedení lanek rámem a veď bovden venkem. Problémy s vnitřním vedením lanek, jsou dnes běžný problém.

                      0 0
                      • Erknold  

                        to by mě asi šmejklo. Koupit si nejdražší krosové kolo od Authoru s karbonovým rámem a pak do rámu vrtat díry, nebo něčím chytat bovdeny k rámu.

                        Až by byl hnusný týden, tak bych zkusil poškádlit Authorizovaný servis.

                        Jinak tuty pláště jsem jezdil. Byly od Kendy. Nezničitelné, nesjetelné a jely úplně na starou bačkoru. Vyhodit a koupit pořádné na tuto kolo. Toto kolo si zaslouží něco lepšího.

                        0 0
                        • Singlespeed  

                          Před časem vrtal místní servisák jakéhosi drahého silničního Fondriesta. Od té doby je po problémech, majitel nadšen, kvalita řazení v porovnání s několikrát zalomeným bovdenem v trubičce nesrovnatelná. Pokud bude Kelda URC 7.0, co máme doma, taky stále zlobit, převrtání ho nemine :-).

                          0 0
                        • Smazaný účet  

                          Takže zatím se vrtat nebude. Ráno jsem tu trubičku prolil olejem, zase bez efektu. Nakonec problém ochotný prodavač určil jako deformovanou vodicí trubičku v rámu, která působí vůli na lanku a neseříditelnost přehazovačky. Odeslána reklamace do Authoru k vyjádření.

                          0 0
                          • šlapatko  

                            Nazdar, nějak nechápu proč reklamovat rám ? Stačí natáhnout novou hadičku. Nejlepší řešení nabídl singlespeed. Do toho bych se pustil až po záruce.

                            0 0
                            • Smazaný účet  

                              Kolo je v záruce, tak prý jak se k tomu Author postaví. Řekl bych že to vedení v rámu jen tak nepůjde vyměnit, jestli vůbec.

                              0 0
                              • mr.nikdo  

                                Jsem dnes slysel, jak se reklamuji odlamovaci noziky za 20 Kc a treba i plaste po najeti 1 000 km v zaruce do 2 let. Toto je stejna kravina. Mechos zamaka, vymeni trubicku a je to. Protoze to bud udelaji u Authoru anebo reklamaci zamitnou a stejne to ten liny mechos udela…

                                0 0
                          • mr.nikdo  

                            No nepsal jsem to?

                            0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.