author reflex 2001 výměna představce

10 nepřečtených
  • boss64650

    Zdravím, mám Author Reflex 2001 se starým závitovým hlavovým složením, chtěl bych vyměnit představec a stále nemám v některých věcech jasno.Je možné přes redukci řešit jakoukoli kombinaci vidlice/představec. Je možné na Reflexe nějakým způsobem dostat představec Ritchey Comp 31,8 mm?… Bude potřeba v tomto případě vyměnit hlavové složení za klasické nebo semi-integrované či pomůže příp. redukce?

    Předem díky za ujasnění!

    0 0
    • Tomcat  
      • závitové hlavové složení nedrží představec
      • 31,8 průměr řidítek nemá co dělat s průměrem sloupku
      • hlavové složení za klasické nebo semi-integrované nemá co společnéhostím jestli to je závitové či bez závitové a průměrem řidítek.

      Redukce je vlastně jen „spodní část představce na závit“ + horní hladká trubka na kterou se dá představec A-head

      Redukci jsem měl kdysi od firmy Poin Racing , dodával MC Sport.

      Nebo tohle

      http://shop.adroit.cz/…t-28–6-ahead

      Běžně byla z 1, 1/8 závit na 1 1/8 hladký sloupek. S materiálem si lze vyhrát takže „teoreticky“ by šla redukce i na 1,5 představec ,ale rozumný důvod to není .

      0 0
      • boss64650  

        Díky.. čili pokud si to zrekapitulu jako laik

        úplně polopaticky, představec Ritchey Comp, který bych chtěl na Reflexe montovat, je 1,5 představec a tudíž by to vyžadovalo zásadní úpravy. Redukce řeší jen přechod z 1 na 1 1/8, tudíž – pokud hledám standardní řešení – zbývá mi než řešit to přes představec Ahead a redukci. Je tak? :)

        0 0
        • kubad  

          ne ten Ritchey Comp je 1,1/8" takže s tou redukcí to bude OK

          31,8mm je průměr řídítek, ty už si můžeš koupit jaké chceš buď klasika 25,4mm ty asi na kole máš nebo 31,8mm.

          samozřejmě to ale musí korespondovat s představcem.

          0 0
          • boss64650  

            Fakt? Hned 2 další lidi, kterých jsem se ptal, tvrdili, že je to zřejmě 1,5 a tudíž na tuhle kombinaci s jedničkovým závitem (předpokládám, že to je můj případ) nic není a bylo by to asi po čertech komplikovaný. Pokud je to ale tak, jak píšeš, příjemně by to zjednodušilo celou situaci! Nemáte nějaký tip, kde bych za rozumný peníz sehnal podobnou redukci? (Chápu to dobře, že k tomu Ritcheymu už nic jiného než správnou redukci nepotřebuju).

            0 0
            • kubad  

              proč ne v tom e-shopu co máš nahoře odkaz

              k tomu představci cos sis vybral budeš potřebovat i nové řídítka

              0 0
              • boss64650  

                Bezva, a netušíš zda se mi tedy týká Q2 (22,2 závit) nebo Q5 (25,4 závit)?

                0 0
                • Tomcat  

                  Popis zboží…

                  • Redukce Q-5
                  • průměr vidlice – 25,4 závit a A-head představec 28,6

                  Vhodné na nejpoužívanější A-HEAD představce k montáži na starší ocelové rámy oversize.

                  …nevíš o čem je řeč?

                  Jinak pokud nevíš co máš , opět co to takhle změřit?

                  0 0
                • kubad  

                  Netuším protože nevím jestli maš na ramu 1" nebo 1, 1/8" hlavove zavitove složení to si musiš změřit sám.

                  0 0
            • Tomcat  

              Hele pokud nejseš schopnej vzít do ruky pravítko a letmo změřit co vlasně máš , co se do toho pleteš ? ;-)

              Vzhledem k tomu, že rozdíl mezi standardníma průměry je minimálně několik milimetrů , jednoduše zjistit typ hlavového složení = sloupku = potřebné redukce a představce by pro tebe neměl být problém.

              Máš 1", 1–1/8", 1–1/4" , 1,5" to změřit jde dobře.

              0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.