Atypický střed u rámu Ghost DH Team 2015

23 nepřečtených
  • matyasul

    Mám výše zmíněný rám, šířka středu je 73mm a chtěl jsem tam hodit klasický GXP střed, ale zjistil jsem, že stoupání místo klasického 1 je nějakých ± 1,3mm/závit. Po chvíli se ukázal být i průměr jiný, klasika je 35 (naměřil jsem 34,6) a u středové díry jsem naměřil 33,6mm.

    Nikde se mi nepodařilo vygooglit, co je to za střed a kde ho mám sehnat.

    Za jakoukoliv pomoc, předem díky.

    0 0
    • Vilém  

      Normalni BSA, podle toho cos nameril.

      0 0
      • matyasul  

        https://en.wikipedia.org/…ttom_bracket

        BSA je to 35×1 co mám ty GXP misky. Mě jde o ten druhej rozměr, co mám rám.

        0 0
        • Vilém  

          Namerils to co mas v odkaze. Ve stejnem odkaze mas taky, ze stoupani 1,3mm zadny stred nema. To stoupani jsi meril jak?

          BSA nema 35×1, coz mas taky v tom odkaze.

          0 0
          • matyasul  

            Ahá, tak to se omlouvám, asi jsem úplně blbej a nenašel jsem to tam.

            stoupání jsem měřil, že jsem si změřil 10 závitů, že je na 13mm a z toho vydedukoval 1,3. Je to špatně?

            0 0
            • Vilém  

              Pokud to opravdu bylo 10 zavitu a opravdu jsi nameril 13mm, tak je to spravne.

              Nedaval jsi jen misky naopak?

              0 0
              • matyasul  

                Nene, drive side napravo a non-drive side nalevo, ale i ten průměr nesedí, rám má cca o milimetr menší díru.

                opravdu 13mm, měřeno šuplerou a porovnáno a měřené i ty misky, kde mi vyšlo 1.

                0 0
                • Vilém  

                  Jak mensi? Mensi nez co? Pises ze namerils prumer diry 33,6mm, coz je presne rozmer uvedeny v tom tvem odkazu. Stejne jako jsi nameril vnejsi prumer stredu 34,6mm, coz je zase presne ten prumer uvedeny v odkaze.

                  0 0
                  • matyasul  

                    Ale průměr díry ve středu by měl být stejný jako vnější průměr misek a to není. Díra je cca o milimetr menší.

                    V tom odkazu jsou v tom posledním sloupci vnitřní průměry misek a o nich se vůbec nebavíme.

                    0 0
                    • Vilém  

                      To v tom poslednim sloupci je vnitrni prumer diry stredove trubky.

                      Zkus si umerit treba vnitrni prumer M8 matice, rozhodne neni 8mm, tak jako vnejsi prumer sroubu M8.

                      0 0
                      • matyasul  

                        Takže průměry sedí a jen stoupání je problém? při přeměření mi vyšlo 1,2 ale to nemění problém.

                        0 0
                        • Vilém  

                          Jedine to stoupani je divny. Neexistuje zadny stred, ktery ba takove pouzival. U BSA to vychazi na nejakych 1,058 mm.

                          0 0
                          • matyasul  

                            každopádně když mi tam nejdou GXP misky, tak je stoupání jiné ne?

                            0 0
                            • Vilém  

                              Netusim kde je problem, ale v ramu bych ho asi nehledal.

                              Nepises, zda je to novy ci jety ram. Pokud jety, tak tam nejaky stred musel byt.

                              0 0
                            • drood  

                              Kdyby bylo jen jiné stoupání, tak by se závit alespoň „chytnul", šel by rukou trochu zašroubovat, pokud ani to ne, je chyba jinde, nejspíš opačný závit…

                              0 0
                              • matyasul  

                                Jde tak o půl otáčky. Teď se snažím s hodně vazelínou to po kouskách prorvat, jestli celou dobu neměřím špatně, protože nechápu, že by na novém ghostu byl rozměr, který neexistuje. Třeba je to jen né načisto projeté závitníkem.

                                Hodně se bojím a po každé otočce koukám po odstřepech a kontroluji závit a 2 otočky zatím nevypadají, že by poničily závit. Ale jde to hodně ztěžka.

                                0 0
                                • Vilém  

                                  Zajdi s tim do servisu a nech si za nejakych 100,–Kc protahnout zavit.Lepsi jak pokurvit novej ram.

                                  0 0
                                  • matyasul  

                                    No… závitník sice fajn, ale jejich přístup…? ze zkušeností už nikdy víc servisů. Radši si to zničím sám, než aby mi to zničili oni :)

                                    0 0
                        • drood  

                          Ty jsi měřil šuplérou stoupání závitu v rámu? Tak to bych se chtěl taky naučit… :)

                          0 0
    • Pepe72  

      Myslím ze takový rám prodávají na mojekolo, se jich zeptej .

      0 0
    • matyasul  

      Stálo to hodně vazelíny, síly a hlavně nervů, ale postupně jsem jí tm nacpal a při vyndání a očištění závitu jsem zjisitl, že fakt neumím měřit a počítat, přes závit to nebylo.

      Na druhou stranu u rámu, kterej původně stál 50 hadrů bych čekal, že němci ten závit udělaj do čista, ale tak prej ne.

      Každopádně díky za pomoc a já se jdu vrhnout na tu druhou misku :)

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.