alternativa za Auroru když není skladem v DX 2013

19 nepřečtených
  • epignatus

    Zdravím všechny,

    jelikož jsem si přečetl spoustu příspěvků na téma „přední světlo“ tak nebyl problém si vybrat nějakou zde „x-krát“ zmiňovanou Auroru se dvěma režimy. Bohužel ani jeden ze zmíněných modelů není již v DX skladem. Jsou tam jiné ale tam zas není dostatečný popis a cena je o něco vyšší.

    např.http://dx­.com/p/aurora-mc-e-a-cree-mc-e-bin-k-wc-2-mode-led-flashlight-with-assault-crown-1–18650–17257

    Má tedy někdo zkušenost s jinými světly z DX, kterými by se dala 2 modová Aurora (+/- 900lm) bez problému nahradit? Nebo se mám na to vykašlat a smířit s tím že budu vozit „lunapark :-D“ a koupit tu s pěti režimi?

    Za normálních okolností bych to asi neřešil, ale vzhledem k tomu, co jsem se zde v různých tématech dočetl (chlazení,různá velikost baterií,zkreslené informace na DX, hromada různých druhů LED atd.)a navíc to bude můj první nákup z DX, tak si moc netroufám vybrat to pouze dle svého vědomí a svědomí.

    0 0
    • Vilém  

      Na auroru se vyprdni, v dnesni dobe uz cinani davaji lepsi LED s vyssi ucinnosti.

      0 0
      • xshreck  

        Aurora má zase podle mě teplejší světlo oproti xml

        ono je to jedno s druhým. zase víc žere a malinko míň svítí mi přijde :)

        0 0
        • Vilém  

          Jak ktera LEDka, delaji ruzny verze podle vlnove delky.

          Co mam svetylka s xml, tak jsem se barvou trefil zhruba stejne jako ta aurora, zadne vyrazne rozdily tam nevidim.

          0 0
          • epignatus  

            Díkiy za rychlé odpovědi :-)

            Věřím že asi většina těch světel na DX (obdoba těch starších auror) bude použitelná při jízdě bez veřejného osvětlení, nicméně ještě pro upřesněnění – mám strach spíš s konstrukce jako takové.

            Četl jsem zde v nějakém odkazu, že do některých modelů se musel dávat alobal kvůli chlazení,něco dotahovat kleštěmi atd. Taky je asi pro mě směrodatná šířka kužele (což jak jsem pochopil s diskuzí je u aurory velmi dobrá a ty přibližné obrázky na DX tomu odpovídají). Navíc jsem se už jednou spálil se světlem od Cateye,což byla – sice výkonná, ale o to dražší – bodovka,takže v ostré zatáčce jsem musel mít opravdu velikou představivost abych jí trefil – s mými 6 dioptriemi to byl opravdu srandy kopec :-D

            Každopádně z reakcí chápu, že pokud budu chtít něco novějšího, tak se mám zaměřit na světla s diodou XML?

            0 0
            • l.smetana  

              Co tohle? Mám ji doma a nesvítí marně :)

              0 0
              • Martin  

                to je zrovna jedna z těch, kam se „musí“ dávat zmíněný alobal, modely 501 a 502 mají modul typu drop-in, který většinou nedoléhá na tělo a blbě se chladí

                0 0
            • pepek  

              Tahle je poměrně spolehlivá a můžeš si zvolit teplejší odstín. Kužel je široký, ale do ostrých zatáček je stejně dobré míti ještě něco menšího na helmu.

              0 0
              • epignatus  

                Díky za tip, asi není co dál vymýšlet. Jak jsem pochopil, tak krom odstínu (cool/neutral) si můžu vybrat ze 4 variant jaké módy to světlo bude mít – čímž odpadly hodiny hledání a porovnávání všeho možného i nemožného.

                Baterkama Panasonic 3400mAh asi taky nic nezkazím. A vzhledem ke značce by mohly mít i tu správnou velikost. Kdyžtak oželim jeden pohled z lednice a z vyšetřeného magnetu udělám redukci „čína / zbytek zeměkoule“ na tu správnou délku – jak už se to tady taky někomu poštěstilo :-D

                Nabíječku asi k tomu vezmu tenhle universal + držák na řidítka

                0 0
                • xshreck  

                  za tu cenu radši nakoupím 3–4 páry těch 2400mAh a jsem na tom podstatně líp :_D

                  0 0
                  • epignatus  

                    Já vím na DX toho je hromada, ale chtěl bych to koupit všechno najednou a tady na tom serveru nic moc extra výhodného nemají a 2 stovky navíc za silnější značkové baterie s ochranou mě už nepoloží – obzvláště když jsem se podíval kolik stojí v ČR.

                    Taky bych chtěl při mém prvním setkání s „aku 18650“ eliminovat co nejvíce komplikací, které by mohli nastat, včetně již zmíněného cirkusu z magnetem :-)

                    0 0
                    • pepek  

                      chtěl bych to koupit všechno najednou – ale to právě není dobře.

                      0 0
                    • xshreck  

                      onjednej z jiného eshopu … když se ti rozsype po cestě balík, neztratí se ti aspoň všechno. Mě došel jndou balík právě bez baterek a ještě něčeho. Světlo jsem naštěstí objednal v balíku zvlášť.

                      Jinak na baterky za 9$ jezdím na low auroru hooooooodně hodin :) (teda spíš jednu baterku, jednou mi vydržela i 3 týdny a to jsem v noci nejezdil málo) trustfire 2400mAh.

                      0 0
                      • epignatus  

                        jj. chápu – když si objednám balík jen s baterkama, tak tam ty baterky pravděpodobně nezapomenou dát, když se to ztratí tak mě to nebude tolik mrzet a zřejmě i celníci kolem menšího balíku nebudou dělat takový dusno :-)

                        0 0
                    • Loner  

                      moc nevěřím tomu, že drahé genuine Panasonic jsou fakt OK.

                      0 0
                • epignatus  

                  Tak nakonec zvítězil Fenix BT20 a spokojenost nezná mezí :-)

                  0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.