• Misfit

    No mozno sa to tu uz riesilo ale mam dilemu jak hrom rozmyslam nad novym bikom a smo financne obmedzeny na tyhc 40–45 tisic SK takze dilema je ci HT alebo Full… pozeral som Kony a na vyber mam medyi calderou a kikapu viem ze na kikapu su mechaniky kotuce a elastomerka vidla ale zasa je to full:-/

    0 0
    • rasto  

      urcite se to zde resilo. a ne jednou ;-) kyvky:

      • setris zada, ruce a krk;
      • ze sjezdu ses rychlejsi;
      • kyvky se lamou casteji nez HT;
      • pri slapani se pohupujou;
      • jsou tezsi nez HT;

      HT:

      • lehci kolo (oproti kyvce);
      • lepsi pomer vykon/ slapani (kolo se nehoupe);
      • pri SK40–45k mas lepsi (kvalitnejsi) HT kolo nez s kyvkou;
      • po 120 km (i min :-) v terenu ses sedrenej – zadek, zada atd;

      Kikapu:

      • mechanicke kotouce (to uz radeji vecka!);
      • elastomer vidle (i kdyz je otazka, kolik budes jezdit: jestli cca 1–2kkm/ rok, mohla by Ti stacit);

      ps: vozim HT (uz asi 10 let), mozna jsem tendencni ;-)

      0 0
      • wraftler  

        to ze ful sa pri slapani pohupuje je strasne zle na chrbat… poznam 2 ludi co kupili fula na prevazne XC a za pol roka z toho slapania mali zdevastovane krize… moj osobny nazor je ze ful na XC aj ked ma neviem aku ‚rozmyslajucu‘ koncepciu pruzenia proste neni dobry… lebo sa ti bude hupat a bude to tazke…

        0 0
        • BB  

          tak to mam uplne opacnou zkusenost a to primo osobni. Po presedlani na fulla me zmizely problemy s bolesti zad po celodennich vyjizdkach. Na problemy se zady fulla vrele doporucuji.

          0 0
        • Pá-dlista1  

          A odpruzenou vidlici uz vozis? :) Nevim jak by odpruzeni mohlo zadum ublizit. Jedine, ze meli kola z Tesca.

          0 0
        • wroum  

          v tom nevidim ani zrnko logiky. od ty doby co mam fully, me zada nebolej. houpaniu pri slapani je pri spravnem serizeni tlumice minimalni a na zada podle me nema vliv (zato na HT dostanes vsechno do zad z prvni ruky). a tvuj osobni nazor rika jedine: nikdy sem na tom poradne nejel a vubec nevim co plkam.

          to jestli nekoho bolej zada z fulla si vysvetluju tim, ze bud neumi jezdit na kole, nebo ma spatnou velikost (spatny posed)

          0 0
        • SODOVKA  

          No, pokud máš takovejto problém tak doporučiji kombinaci full / kosmodisk :o))

          0 0
        • kovar  

          no tos mě teda hodně pobavil.

          0 0
    • Richie  

      Poradil bych, ale v XC se moc nevyznam a nevim co je tam tak dulezite. V zasade jsem pro kikapu→ mechaniky by me nevadily (sam je mam (ve predu 203mm kotouc) a brzdi lepe nez mnoho hydr. brzd). Jsem pro mechaniky skoro vic nez pro hydry.

      Ne vsechny elastomerky jsou asi na *****, ale ja bych ji na kolo nedal. Nevim jak na XC, ale na FR…

      0 0
    • prodi  

      Za tuto cenu jdi radši do HT

      0 0
      • Misfit  

        No vsak prave preto rozmyslam lebo za tu cenu mozem mat uz Ht s hydraulikami aj olejovou vidlo a na druhej strane full je full…

        0 0
        • Air  

          muzes se podivat po inzeratech a koupit nejakeho lehce jeteho fulla nebo v sezonnich vyprodejich. nebo koupit HT a jezdit a setrit na ram (15-XX tisic), aspon se zatim vyresi nejake ty nejasnosti ohledne koncepce fullu (pocet cepu, konstrukce, udrzba, material…), a komponenty pak jen prevleces do noveho kabatku :)

          0 0
        • prodi  

          Počitej s tím, že za tuto cenu ten full nebude moc kvalitní

          0 0
    • enjoy  

      podle me neni rozumny jit do fulla bez dostatku penez.kdyz budes spokojeny s tim ze se to bude houpat ale nebude te to jezdeni kvuli vybave tak bavit tak proc ne.

      0 0
    • TinkTink  

      Postavim jinou otazku – hodlas do toho dal investovat nebo ne?

      Jestli ne, tak kup to nejkvalitnejsi HT a dal to neres, protoze full za tydle penize bud chtit postupem casu naky upgrady.....

      0 0
    • LUKAS  

      to wraftler: to je pekna blbost, odpruzena kola obecne spise setri pater. Bolesti zad po prechodu na jine kolo budou mit spise ze spatneho posedu, nez faktu, ze ta kola jsou odpruzena…

      0 0
      • wraftler  

        No neviem, ale mam znameho co predava v bike bazary a od neho viem, ze ludia co prevazne na biku slapu tie fuly tak po pol roku predavaju tak neviem cim to je ale dvaja z nich mi hovorili, ze mali nejake problemi z krizami.. podla mna tam nejde az tak o tu chrbticu, ktora naozaj koli pruzeniu nemoze trpiet, podla mna tam ide skor o svaly v spodnej casti chrbta, ktore musia byt nejako neprirodzene napnute(proti zmene ktoru vyvola to hupanie) a moze sa s nimi nieco stat z coho potom trpi aj chrbtica lebo ju tie svaly nedokazu koli bolesti spravne drzat… :)

        0 0
        • enjoy  

          spatne nafouknutej tlumic,spatna geometrie,spatna velikost ramu.jsem skoro antifullysta,ale tohle bych zase na full nesvadel.

          0 0
        • McBlacky  

          no ono taky když někdo moc nejezdí nebo nesportuje tak má svaly ochablé a to že má fulla mu na 100km rozbité trasy nepořeší všechny problémy jak si mohl bláhově myslet :-)

          0 0
        • Pá-dlista1  

          Jake zmene? Pri propruzeni vetsiny modernich fullu se vzdalenosti stred, sedlo, riditka nemeni. Tzn. posed zustava naprosto stejny v jakekoliv fazi zdvihu.

          0 0
          • fousek  

            skoro vzdycky kdyz sem sed na fulla tak tejden bolela hlava, kolena a lokty asi 3 tejdy a par dalsich castich tela, takze full je velice zdravy neprospesnej:-)

            0 0
            • MartinXC  

              Hlavně ty odřeniny z fula se blbě hojí :-)

              0 0
              • fousek  

                no ty mam na mysli, ale uz se tesim na snih a jeste vic na jaro, to me zas bude bolet celej clovek

                0 0
    • BB  

      o vikendu jsem mel moznost se projet na Treku Fuel 80 model 2005, cena 45 KKc. Nejsem fanda do prepakovaneho jednocepu, ale prijemne me to kolo prekvapilo, nehoupalo se od slapani a dobre zehlilo i drobnejsi nerovnosti. Zkousel jsem ho na navigaci podle reky (takove ty velke ploche sutry) a pocit z toho vyborny. Konstrukce zadni kyvky je stranove dostatecne tuha, zadny blato.

      0 0
    • Daf  

      Jestli jezdis zavody jdi do HT. Na velkou vetsinu zavodu se to vyplati. Pokud ale jezdis vyhradne v terenu bez ambic tak si to fullu uzijes urcite vic. Pokud ted nemas na dobreho fulla dost penez. Vyplati se koupit nejakej dobre vyvybavenej HT treba Kellys, Superior nebo neco podobneho. Po case pak koupis FSko ram a tu vybavu pak nahazis na ram novej.

      0 0
    • MF  

      Skus popozerat vypredaje. Ja som priblizne v tomto limite kupil koncom prazdnin KONA Kikapu DeLux. Ja by som asi v tvojom pripade volil aj tu nizsiu Konu. Kotuce brzdit budu a vidlu casom vymenis. Ostatne komponenty su myslim postacujuce.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.