může dostatek správného nápoje stačit ?

77 nepřečtených
  • BB

    asi každý někdy dostal hlaďáka, takže se na delší vyjížďky vozí něco k jídlu. V poslední době jsem si uvědomil, že sebou nic nevozím i na delší vyjíždky (3 a více hodin) a když si něco vezmu, tak to nesním. Nevím, jestli je to dobře, spíše asi ne, ale způsobeno je to tím, že jsem přešel z Isostaru na sirupy Unisposrt a taky místo lahví vozím Camelbak, takže mám víc nápoje. Ty sirupy jsou sladčí, takže je tam i nějaká energie a proto mě to nenutí jíst. Blbý na to je, že když se vrátím, tak po hodině dostanu takový hlad, že sežeru celou lednici.

    0 0
    • jecnak  

      To ale taky zalezi jakym tempem jedes, ale myslim, ze pokud je to uz pres hodinu a pul, tak bys do sebe neco mel narvat. Ja to teda popravde taky nedelam, ale kdyz uz jedu nekam opravdu dal, tak se cestou vzdycky najim. Hlavni je ale nic neprehanet a do niceho se nenutit, protoze pokud se naperes pred nejakym ostrejsim svihem, tak akorat hodis savli.

      0 0
    • TinkTink  

      NJN…ja vozim sirupy Unisport od Nutrendu taky…ale jidlo vozim – vozim to v camelu…takze jsme na tom mozna stejne…ale bez jidla bych na 3 a vic hodin urcite NEVYJEL…

      0 0
    • RUMcajs  

      Taxe jukni jakou energetickou hodnotu má ten nápoj a jaký výkon přibližně podáš. To by snad mohlo pomoct s tím určením normálnosti. Jestli se ale cca 1h před jízdou najíš, tak je to úplně v pohodě.

      0 0
    • ravo  

      Vozit tatranku není nikdy naškodu. Já jsem se naučil jezdit ráno ( teď spíš dopoledne) na lačno a zvládám to bez potíží. Razumné množství pití stačí, ale určitě je to i o tempu. Švihat to 3 hodiny na lačno na plný pecky, tak to nevím, co by to se mnou udělalo.

      0 0
    • Barbanek  

      Vetsinou vozim nejaky jabko nebo susenku s cokoladou.

      0 0
    • dafe  

      Docela vydrzis, 3 hodky to ja uz musim neco snist jinak chcipnu :-) Myslim ze by clovek mel jist, nekdy i na silu, protoze sice je cloveku blbe 3 min po pozreni ale zato dalsi hodinu muze svizne padit. Ad hladak – jednou jsem po 5 hodinach v na me ostrem tempu dostal takovy, ze jsem musel zastavit, motala se mi skeble, zaludek uplne sevreny a dychani jenom takove povrchni…fuj a od te doby si na to davam sakra pozor.

      0 0
      •  

        Přesně to samí se mi stalo taky, myslel sem, že tam zdechnu. Vůbec sem neviděl na cestu a připadal sem si jako by sem měl vsobě 6 kousků.

        0 0
    • Schwinn  

      A co ti brani v tom, vozit neco maleho k jidlu?

      0 0
    • Blanicka  

      Ja bych bez susenky nesla ani na prochazku, natoz na kolo :o) Vozim aspon tatranku a po ceste trham jablka. Piju Isostar nebo sladkou stavu.

      0 0
    •  

      Myslim ze nechat se takto vyhladovet a pak se precpat neni moc dobry :) ja vzdy vozim nejakou svacinu sebou.

      0 0
    • Staenly  

      Vetsinou vozim izostar, nakou tatranku nebo musli tycinku a taky hroznovej cukr. Ale kdyz jedu jenom nakou fakt kratkou – snad ani ne vyjizdku – tak s sebou beru jenom stavu…

      0 0
    • PT  

      No já už vím,že,abych mohl jet delší dobu,tak cca 30km něco menšího sníst(gel,tatran­ku,čokoládu) a je to v klidu.Jinka bych po 60km(silnice)dos­tal, a taky občas dostanu,hrozný hlad,nemám sílu a to pak nestojí za nic.Takže jídlo sebou,ani ion?ák od Nutrendu pro mě nic neřeší.

      0 0
    • Joseph de Sax  

      já ujíždím vždycky na kozím mlíku…

      0 0
    • kankrlicek  

      K pití vozím jen vodu, ale zas každou hodinu něco strčím do pusy, i když hlad nemám. Pak tě nepřepadne vlčí hlad po návratu domů :)

      0 0
    • prvniodkonce  

      Vím, že je to kostlivec, ale něco mě tady dost zaráží a rozesmívá. Holit si nohy je tady pomalu přečin proti lidskosti, ale na každou pseudo-vyjížďku se tady vozí ionťák :D

      0 0
      • nox159  

        nohy si neholim a iontak vozim na kazdou vyjizdku a i kdyz jdu nejak do hor ( turistika) tak se sebou iontak beru a nevidim v tom problem… :)

        0 0
      • Necris  

        Asi tak ;)

        0 0
    • Georrge  

      piju vodu a když jedu na trochu dýl, tak si beru sváču, ale jím podle toho jak mám hlad :) když není, nejím :) na kratší vzdálenosti si beru jen nějakou tyčinku nebo někdy ani to ne.

      0 0
    • Log1ck  

      Jíst se musí. Každej máme ten metabolismus jinej, ale nad 2h bez jídla to u mě nejde. Pak cca každou hodinu něco slupnu. Sladký sirupy nebo gely sice nějakou energii daj, ale já po tom stejně dostanu hlada a musim si dát něco normálního (Corny Big, banán, jabko). Jídlo je přece radost, tak proč si při vyjížďce nedopřát :-)

      0 0
      • Joseph de Sax  

        až si nejdříve budeš muset jít něco ulovit, tak tě hlad přejde a nebude to už dlouho trvat…

        0 0
    • winter78  

      Tiež som mal v posledných rokoch problém s tým že som po jazde doma dostal totálny hlad. Keď jazdievam pravidelné cca 42 km kondičné okruhy, tak je to OK, ale keď si dám cez weekend 100 km okruh (resp. 98 km ;-) , cesta, kopcovitý tatranský terén, priemerka cca 25 km/hod.), tak som po návrate hladný. Raz sa mi dokonca stalo že som 12 km úsek hľadal popri ceste ovocné stromy, lebo som dostal taký hľad že som myslel že od únavy odpadnem :-)…nakoniec som našiel jabåčka a zožral som asi 8 kusov o veľkosti päste.

      Je to dosť nepríjemné,hlavne pri dlhších výjazdoch . Zatiaľ som ale nezistil čo by mi pomohlo, väčšinou si beriem čistú vodu alebo nejaký vodou riedený nápoj pre športovcov a na prehryznutie nejaké BeBe keksy alebo musli tyčinku, prípadne za vždy zastavím asi v polke cesty na nejaký banán.

      0 0
      • Smazaný účet  

        hmm..kdyz ctu jak se jezdi kopcotity tatransky teren prumerkou 25Km/h tak mam chut prodat kolo a dat se na hrani kulicek…

        0 0
        • winter78  

          Tu sú skutočné údaje, menšie nepresnosti (97km a priemerka 24,9km/hod.) To som si asi posral, čo ??? ;-)

          Cesta, crossový bajk na 32mm hladkých gumách,asfaltové cesty v okolí Popradu , Smokovca,Štrbského plesa,Mengusov­ce…kto tam bol,dá mi za pravdu že tam kopce sú a vždy boli ;-). Neviem čo ešte…ale v pohode ;-)..len do mňa :-).

          0 0
          • Rychlej turista  

            Ale v zimě mi to přijde zbytečné, takhle jezdit. V dubnu budeš mít formu a v květnu skončíš :-)

            0 0
          • Smazaný účet  

            jo taak ceska..aj se bal ze nejaka sotolina nebo neco obtiznejsiho…pak mne to vubec netankuje, bo na asfaltu to jede samo:)

            0 0
            • nox159  

              kopcovitý tatranský terén + crossový bajk na 32mm hladkých gumách = zřejmě slusný oddíl… :)

              0 0
          • Joseph de Sax  

            jsi jel s invalidama?

            0 0
      • Kosta  

        Devadesátosm kiláků v kopcích s průměrem 25 kmh, jo? Zřejmě slušnej oddíl.. :-D

        0 0
        • Ondry  

          Netuším co jsou pro něj kopce, ale pokud myslí česko tak to snad není moc, ale abych neurazil tak by bylo dobrý říct převýšení.

          0 0
          • Rychlej turista  

            Tatry jsou na Slovensku.

            0 0
          • bruco  

            „kopcovitý tatranský terén, priemerka cca 25 km/hod.“ to Cesko asi moc nebude. ;-)

            0 0
          • Ondry  

            Error 500

            0 0
          • nox159  

            zkus si drtice, dej prumer pres 25km/h a smazu si tady na foru učet! :D

            0 0
            • Smazaný účet  

              to je ovsem vyzva, kdo se toho ujme?:DD

              0 0
              • nox159  

                pojdte do toho, prvni do dal letost s prumerem cca 18km/h

                a pak za nim par lidi z BFka s prumerem 15,5km/h

                ale tak jasne nejeli to nejvetsi znalci/kecalisti takze mam trochu strach ale jdu do toho :)

                0 0
            • McBlacky  

              imho unreal, pro hobíky by byla hrana výzva 20km/h za dobrýho počasí.

              se podívej kolik avg jezdí elita na 100km maratonu se srovnatelným převýšením.

              0 0
    • Ondry  

      Hlavně se má jíst preventivně jak už dostanete hlad tak už je pozdě, pokud teda trénujete.

      Já vyjedu a po hodině si každou půl hodinu dám půl tyčky nebo banán a pít každou čtvrt hoďku, jen loknout organismus s tím líp pracuje než když to do sebe nasypete všechno.

      Hlaďák není to že pak přijedete dom a máte velkej hlad, ale když se kroutíte na cestě máte strach aby vás nepředjel cigoš s vozíkem plným železa a hledáte na kterým stromě je aspoň jedno starý jabko ikdyž i to listí vypadá lákavě.

      0 0
      • Toutou  

        Ta poslední věta je super :D

        0 0
        • hony007  

          Myslíš: ikdyž i to listí vypadá lákavě.? :-)

          0 0
          • Toutou  

            od toho Máte strach

            0 0
            • Ondry  

              vlastní zkušenost, ale dopadlo to trochu jinak

              0 0
              • Toutou  

                Taky se mi to jednou stalo hodně intenzivně, následoval asfaltový sjezd o výškový kilometr, při kterém jsem v asi 60 kmh tak nějak divně napůl usnul a „probudil se“ v zatáčce v protisměru. Samozřejmě že jelo auto. Ještě nikdy jsem tak rychle nezatočil. Od té chvíle si dávám zatraceně bacha aby se mi to už nestalo.

                0 0
                • Kosta  

                  mikrospánek a pfff… řídítka byly fuč! :-D

                  0 0
                • Ondry  

                  ty jo mikrospánek na kole tak to je teda něco, mě se to stalo dvakrát, vtipný když se to stalo kámošovi při treninku dovezli jsme ho před obchod sedli si tam jak houmles a obědnal si kilo pomerančů tak jsme mu to donesli a už ani nevím kolik toho snědl,

                  0 0
                  • Toutou  

                    Taky jsem si to dřív nedovedl představit.

                    Viz výše – „Vůbec sem neviděl na cestu a připadal sem si jako by sem měl vsobě 6 kousků.“

                    To je docela přesný. Možná že těch kousků i víc a panáčka k tomu.

                    0 0
      • hribik A1  

        cigoš s vozíkom plným železa je nebezpečný v tom, že by mohol mať tendencie chcieť naň môj bajk priložiť :-)

        0 0
    • se-se  

      kurnik Pepo dneska ses v tý archeologii fakt překonal. A dostatek správného njápoje můlže stačit k čemukoli – např. po dvou lahvích červeného mě to fakt stačí.

      0 0
      • Lenka.05  

        Ale všimni si, jaký to vlákno má úspěch i teď :)

        0 0
        • se-se  

          no to bude i tím, že je venku hnusně že se nedá nos vystrčit – je to tak na tu flašku a plkání na BF.

          0 0
          • Lenka.05  

            Přesně :)

            0 0
            • se-se  

              Já mám modrý Portugal a co ty?

              0 0
              • Lenka.05  

                Já jen kafe, ale klídek u počítače, poslouchám si muziku, pes se mi válí po nohou..prostě pohoda podvečera. A venku padá a padá ten bílý hnus.

                0 0
                • se-se  

                  Byl jsem v garáži dnes asi 10× – aspoñ se kolem kola vochomejtám, vyrobil jsem si speciál klíč na smyk, vyčistil displeje a tak.. Projel jsem se včera jen po dvoře (test nových ložisek tlumiče). Já bych ale radši vypad ven – jenže mé hrdinství ukončí vždy exkurze na zahradu.

                  0 0
          • hony007  

            Já si dneska vyjel na hory na běžky. Teda do Sloupa, ale oproti nám jsou to hory :-D

            0 0
          • Smazaný účet  

            Na mne se usmiva six-pack Pelforth Brune, takze planuju taky prijemny vecer:)

            0 0
    • BB  

      Vytahovat devět let staré kostlivce by mělo být trestné :-)

      0 0
      • Ondry  

        chodit minimálně 9 let na jedno forum je taky drskný :) aspoň lidi používají vyhledavač

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.